Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jogszabályok, rendeletek... lakott területen belüli (városi) lótartás. Segítsetek!:(


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
245 válasz a témához

#241 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 8. - 15:13

Akkor utánajárok. Kicsit belebonyolódtak a saját, sz@rukba (legalábbis szerintem) hogy a méltányossági kérelemmel nem is foglalkoztak, most viszont, hogy rákérdeztem, az ügyintézõ csak habogott, hogy az itt nem mérvadó, de egy hét múlva gyorsan visszautasították. Három hónapig erre nem értek rá.

#242 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 10:27

Ide írom, bocsi, ez a jó hely:
idén okt. 1-vel megváltozott az állattartási rendelet. Nem önkormányzati kompetencia, állami szabályozás

http://www.vg.hu/gaz...ttartast-387821

"Az állattartásról szóló 24/2011. (XI.2.) sz. Kt. rendelet (a továbbiakban: Rendelet) módosítása az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény (a továbbiakban: Étv.) 2012. október 1-jén hatályba lépő 6. § (6) bekezdése alapján szükségessé vált. Ez az újonnan Étv-be bekerülő bekezdés kimondja, hogy: „mezőgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható.”

Edited by agrobe, 2012 november 9. - 10:31.


#243 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 10:50

Erre a törvényre hivatkoztam én is, de azt mondták a hivatali emberek, hogy mivel ez már folyamatban lévõ ügy, így el kell járniuk. Csak az volt furcsa, hogy júniustól október 15-ig miért pihentették a dolgot. Odajöttek, közölték, hogy bõven lejárt a ló elköltöztetésére kijelölt 60 nap. és hiába hivatkoztam a rendeletváltozásra, meg arra, hogy adtam be méltányossági kérelmet, és annak az elbírálására vártunk, nem érdekelte õket, megbüntettek. Ehhez mondjuk az is kellett, hogy a szomszéd rendszeresen a nyakukra járt, mint késõbb kiderült, ugyanis egy ismerõs, aki hasonló cipõben jár (õt is feljelentették, ki is mentek hozzájuk, meg is kapta a határozatot a lótartás megszüntetésére), de mivel utána több feljelentés nem érkezett ellene, azóta sem érdekel senkit, hogy elvitte-e a lovat, vagy sem. Most már csak abban bízom, hogy ha a hatósági állatorvos kiállítja a papírt, hogy a ló jó egészségnek örvend, és rendben vannak a körülmények, akkor leakadnak rólam...

#244 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 11:21

Nyanya! Megérne a dolog egy ügyvédet is, nem? Nem kerül annyiba, hogy kitedd magad a folyamatos vegzálásnak.

#245 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 12:08

Te elvitted a lovat csak késõbb visszavitted. Újabb feljelentés, újabb eljárás. Bizonyítsa a szomszéd, hogy nem így volt. A törvényváltozást követõen indított újabb eljárásra már az új vonatkozik.

#246 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 12:52

Nyanya! Megérne a dolog egy ügyvédet is, nem? Nem kerül annyiba, hogy kitedd magad a folyamatos vegzálásnak.

Van jogász ismerõs, aki ráadásul jegyzõsködik is. Õt már megkerestem, megbeszéltük, hogy viszem neki a papírokat, és összedugjuk a fejünket.

Te elvitted a lovat csak késõbb visszavitted. Újabb feljelentés, újabb eljárás. Bizonyítsa a szomszéd, hogy nem így volt. A törvényváltozást követõen indított újabb eljárásra már az új vonatkozik.


Robi, most pont itt tartunk. Megbeszéltünk egy idõpontot a hatóság emberével, aki foglalkozik az üggyel, hogy mikor jön ki megállapítani, hogy megszûnt a lótartás. Aznap reggel szépen kitakarítottunk, elgereblyéztük az agyonázott, agyagos patanyomokat (nagyjából...), és kivonultam a lóval legelészni. Kb. másfél óra múlva, amikor már Mátka is jóllakott, én is jól megfagytam, eltávoztak a hatóságiak, mi meg szépen hazaballagtunk. Ettõl fogva új eljárás, csak figyelmeztetve lettünk, hogy a vénasszony nem fogja annyiban hagyni...