Ugrás a tartalmakhoz


Kismamák lóháton


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
123 válasz a témához

#81 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 4. - 23:21

köszönöm szépen, gratula nektek is! :) még nem késtél el a lóra ültetéssel, van rá pár hónapod. de nem sokkal több. :D

#82 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 5. - 7:43

RC már nagyon vágja ezt a témát hapsi létére :gm: ! Tényleg Te mikor leszel Kismama? :dev:

#83 Dakar

Dakar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 19:00

Sziasztok! Már két napja van lovászunk :kir: , úgyhogy az idõmbe bele fog férni egy kis lovaglás is. Kedves RC a hónapok csak úgy repülnek, úgyhogy inkább elõbb mint utobb. Jó tanárnak nem mondanám magam, de azért kapaszkodni meg tudom tanítani :D Ja és, ha bármikor Inárcs felé túráznátok, szívesn látunk titeket egy forralt borra, netán egy egész testet átmelegítõ pálinkára.

#84 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 20:55

köszi Anikó, élünk a lehetõséggel alkalomadtán. :)

Edited by realcowboy, 2007 december 9. - 20:59.


#85 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 23:24

Ma voltam az Arénában. Hogy lovagolni mennyi idõs kortól lehet, azt nem tudom, de az biztos, hogy fogatot hajtani 19 hónaposan már lehet. :D Persze csak egyesben.

#86 Dakar

Dakar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 10. - 8:24

Hát igen. Nekem könny szökött a szemembe. Elragadóak voltak.

#87 Dakar

Dakar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 0:00

Sziasztok Kismamák! Ki mit vesz a kicsinyének Karácsonyra? És a Szerelmének? Kérlek, adjatok valami jó tippet. A borotva kilõve. (imádom a borostáit) :)

#88 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 1:46

Kicsiny nincs, viszont közeli barátnõknek mind van. Amit eddig vettem, frottír papucs apró tappancsokra, gyönyörûséges zenedoboz, méhecskés szélcsengõ a kiságy fölé, ünneplõs kislány ruha. viszonylag gyakran járok Brüsszelbe, ott a belvárosban van egy Grasshopper nevû bolt, a tulajdonos évente két hónapot járja a világot, hogy a legklasszabb dolgokat hozza a boltjába, órákat szoktam ott tölteni. A ruhácska kivételével minden onnan van. Ami nagyon tetszik, de végül az ára miatt nem vettem, az a tompított fényû kislámpa ami forog és mindenféle alakzatokat vetít a falra, tökéletes az éjszaka egyedül alvás parájának leküzdésére. Hímnemûeknek bortartót csináltam, szusihoz alátétet, mozaikos tálcát, meg ilyeneket. A lakásom leginkább egy kézmûves szakkörre emlékeztet, a gépem alig fér a sok festéktõl, lakktól, ragasztótól, ecsettõl.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#89 Dakar

Dakar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 16. - 16:03

Aranyosak lehetneka papucsok olyan pöttöm lábakon. Ez a bolt amit említettél kimondottan bababolt? Merre felé lovazol?

#90 Dakar

Dakar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 5. - 8:57

Boldog Új Évet kívánok minden Kismamának![color=#FF0000] :kir:

#91 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 5. - 12:50

Na, lehet, hogy most kicsit felkavarom az állóvizet :) Elõre is elnézést érte... Néztem, amint anyuka vágtázik, a csöppséggel maga elõtt. Szerintem egy ilyen pici gyereknek nincs még meg a megfelelõ izomtónusa ehhez a nagy energiájú mozgáshoz. (Lehet, hogy rossz párhuzam, de a koraszülött-mentõautók is azért mennek annyira lassan, hogy ha fékezni kell, minél kisebb legyen a picire a hatás.) Nem vagyok róla meggyõzõdve, hogy nem káros-e akár neki ez a nagy zötykölõdés... Arról meg már tényleg nem beszélve, hogy a legjobb ló is megbotolhat, akármi történhet.

#92 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 9:56

Nem is tudom ezen még nem gondolkodtam. Nálunk Mini, lovak közt nõtt fel. Mikor még csak mászni tudott akkor is letettem a fûbe bogarászni mászkálni... Akkor ültettem magam elé mikor már egyedül tudott ülni, de akkor még menni nem tudott. Szóval elõbb ült lovon mint ment volna. Arra nem is gondotam, hogy megbotlunk, de benne van ez is valóban. Mini imádja, szeret vágtatni is hangosan röhög közben.. Persze vágtatni csak velem illetve Hamissal vágtatott, önállóan nem. Futószáron lép és üget Hugiméknál, egy atombiztos oktatós pónin. A nevelés alatt lévõ éves csõdörcsikóra is Minit ültettem fel pár percre, igaz mindkét oldalán álltunk ha baj lenne. Azért Vele gondoltam kipróbálni mert Mini csak 4 éves és nem nõtt annyira hozzám.... :gm: :gm: Na jöhet a fikalevél!

#93 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 10:14

Azért Vele gondoltam kipróbálni mert Mini csak 4 éves és nem nõtt annyira hozzám.... :gm: :gm:
Na jöhet a fikalevél!


teljesen megértelek, hasonlóképpen vagyok.
at elõbire meg nem reagálok, mert önmoderáltam magam.
pedig lenne legalább öt ütõs válaszom. ;)

#94 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 11:30

Szerintem nem érdemes fikázni egymást - mindenkinek más a véleménye :) Lányom is négy éves kora óta ül a lovon. Eddig (sok-sok kopogás!!! ) semmilyen sebesülése, problémája nem volt. Ismerõsöm kislánya, aki nem lovagol, mert az extrém veszélyes! a következõ balesetekre emlékszem vele kapcsolatosan, csak futtában és a teljesség igénye nélkül: 4 évesen ráült a kisbiciglire és teljes erejébõl nekihajtotta a lejtõn - szemben a garázsajtónak: álla szétcsapva, foga ki, ficam a kézen. Öt évesen (!) megtalált fluorid tablettákat mind beveszi - - gyomormosás Biciglivel teljes erõvel belehajtani árokba - már nem is emlékszem milyen testrészét gipszelték akkor. Hiába próbáltam elmagyarázni neki, hogy a ló mellett szerintem megtanul odafigyelni magára, mert a ló akkora hozzá képest, hogy akaratlanul is tiszteli a méretét :D emiatt sokkal meggonoltabb lesz. Szerintem nagyon jó segítség a nevelésben a ló (gondolom normálisabb gyermekeknél). Jobb, mint a kutya, mert szerencsétlen kutyák - persze a normálisan nevelt kutyák- mindent eltûrnek és ördögborda gyermekünk azt hiszi, mindent megtehet.

#95 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 14:58

Én nem vagyok szülõ... de ha lehet egy gondolatom megosztom veletek. Szerintem ilyen kicsi korban még sokminden a szülõn múlik. Szerintem lóháton is tud az anyuka vagy apuka vigyázni a gyerekére. Gondolom aki lovagolt már így nem a legdurvább tereplovaglást tette meg a gyerekkel, ahol annyira nagy kockázata lehetne annak, hogy a ló felbukik. A pályán vagy karámban pedig ha kellõen ismeri a lovat, tudja úgyis hogy mennyi az esélye a botlásnak. Nyilván a lovat is ismeri... Meg nézzük a másik plédát, a gyerek nem lovagol mert az veszélyes (magyarán óvni próbálják), de azért a gyógyszerekhez hozzáfér 5 évesen... :gm: Szóval szerintem a szülõ tud mérlegelni a körülmények tudatában, hogy mennyire veszélyes, ha épp lovagol a gyerekkel, így általánosítani nem lehet a dolgot. Én nem tartom rossz dolognak. De persze ez is csak egy vélemény.

Edited by Lexa, 2008 január 6. - 14:59.


#96 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 15:30

Trixi 1,5 évesen ült elõször egyedül Haramián. Igaz, akkor csak kikötve volt a ló. De minden szülõ elég felnõtt és felelõsségtudatos ahhoz (remélhetõleg), hogy el tudja dönteni melyik lóra, hogyan meri felültetni a gyermekét. Én ugyan nem vágtáztam Trixivel, mert nem fért el elõttem, olyan a nyergem. A lovam is szokott botlani. Igen, megtörténhet. De ennyi erõvel akkor sosem merném felültetni semmilyen lóra, soha, mert, mi van, ha elesnek? De a %-os esélye kisebb, mint egy otthoni baleseté. A videon is látszik, hogy anyuka szorosan öleli magához, tehát a medencei ütõdése a kislánynak minimális. A gerincük és minden csontjuk, izületük elég rugalmas, esnek, kelnek ilyen korban és kutya bajuk. Legalábbis ennyi lovaglástól nem lehet bajuk. Nem órákig verõdnek a nyeregben. Ennyire senki sem hülye, hogy ezt tegye. Ha már stabilan tud ülni a gyerek, onnantól (szerintem) nincs baj. A lányomnak sem lett még semmi baja lovaglásból fakadóan, annál több a sima elesésbõl..otthon. :cool:

#97 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 16:37

Ili! lehet ezt ragozni, de Csapos mondta meg a frankót. azért kezdte lovagoltatni a kisebbik gyerekét, mert azzal nincsen úgy összeszokva. nekem meg csak egy van, asse régen, ha baj van, majd csinálunk másikat. gond nem lehet, mert ha alattam botlana el a ló és megpusztulnék, ott a spermabankban a tartalék. ;) mi lehet a gond? nem tudom mi ihlette a Fillyt az egy hónapos téma vizét felkavarni, de nem is fontos. a fiatal gyermekek izomtónusaihoz nem értek, de úgy gondolom, hogy rendben van az úgy ahogy tesszük a dolgokat, õ meg, ha úgy gondolja, majd akkor ülteti lóra a gyerekét amikor lyónak látja. én már nem tudom kihagyni, mert követelõzik. májusban kér éves lesz, ha megéri a felelõtlen szülei dacára, akik még komondorral is engedik játszani, de akkor már önállóan fog nyomulni a lovon. még így is késve lesz egy rendes mongol gyerekhez képest.

#98 Mandarin

Mandarin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 16:57

A gyerekek izomtónusához én sem értek, de a gyerekekhez egy kicsit igen. Én úgy gondolom, hogy a gyerekek nem szoktak olyat tenni amit nem szeretnek/szeretnének. Ameddig jól esik nekeik a séta, ügetés és esetek többségében a vágta igenis és hagyni kell Õket. Persze nem 10-15 percen keresztûl. Ahogy Csapos is mondta nekünk Mini elöbb ült lovon mint, hogy járni tudott volna. Mini elõbb kapart patát mint Én. :) Szerintem egy szónak is száz a vége ha élvezik a lovaglást a gyerekek akár kicsi korban is hagyni kell Õket!! Bizonyos kereteken belül persze és ezt egy felelõségteles szülõ el tudja dönteni, hogy a saját gyerekénél hol van az a bizonyos keret. :)

Edited by Mandarin, 2008 január 6. - 17:07.


#99 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 20:18

Szerintem egy szónak is száz a vége


szerintem meg száz szónak is egy a vége! ;)
egyetértünk. :kocc:
:kir:

#100 Mandarin

Mandarin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 23:27

Igen igazad van ezt jól benéztem! :D :kocc:

#101 Faolinca

Faolinca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 13:03

Reggel, munkába jövet pont ezen a témán kezdtem el forogni. Úgy hallottam - lehet, hogy csak hülye lovas legenda - hogy az elsõ trimeszterben nem nagyon szabadna lovazni, mert hogy a rázkódás pl tanügetésnél vetélést okozhat. Nagy hassal lóra mászni meg fizikai kérdés:) Õszintén nem tudom elképzelni, hogy abba hagyjam, ha teherbe esek. Balesetek mindíg lehetnek, vágta terepre nem nem mennék, de egy kis karámban lovazás alapból szerintem nem árthat. Nálam alap, hogy az életem csak olyan pasival kötöm össze, aki nem hogy tolerálja, de meg is ért ezt. Az egészségügyis nõ rokonaim elõtt meg evidens, hhogy titkolni fogom, mert meg akarom spórolni magamnak, amit anyutól kapnék érte...

#102 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 13:13

Az elején én is óvakodtam lóra ülni. De a 3-4. hónaptól nem birtam magammal. Én terepre jártam, volt vágta is, de ésszel. Azok a lovak megbízhatóak voltak, nem ijedeztek, tehát lehetett velük közlekedni. Nagy hassal "emelvényrõl" másztam fel, pl. motorháztetõ, meg ami akadt. Lefelé meg háttal csusszantam, és valaki segitett elkapni, ne zöttyenjek. A legvégén meg már közbeszólt az idõjárás. (februárban szültem. :) ) Több nõ ismerõsöm is lovagolt végig, persze, csak óvatosan. Aztán van, aki azt mondja, felelõtlenség.

#103 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 13:41

Szerintem kismamája válogatja hogy viseli a terhességet,na meg van-e megfelelõen nyugodt lova hozzá.Engem 8 hónaposan még toltak fel a lóra 6 hónaposan a kis kancámon még szõrén lovagoltam,na persze ésszel :)
A csemetém meg alig múlt a képen 9 hónapos :D
http://kep.ivpicture.hu/297038.jpg

#104 Faolinca

Faolinca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 13:48

Az elején én is óvakodtam lóra ülni. De a 3-4. hónaptól nem birtam magammal. Én terepre jártam, volt vágta is, de ésszel. Azok a lovak megbízhatóak voltak, nem ijedeztek, tehát lehetett velük közlekedni. Nagy hassal "emelvényrõl" másztam fel, pl. motorháztetõ, meg ami akadt. Lefelé meg háttal csusszantam, és valaki segitett elkapni, ne zöttyenjek.
A legvégén meg már közbeszólt az idõjárás. (februárban szültem. :) )
Több nõ ismerõsöm is lovagolt végig, persze, csak óvatosan.
Aztán van, aki azt mondja, felelõtlenség.


Attól ne tartok egyáltalán, hogy a lóval való foglalkozás közben lenne bajom, tünci lovakkal foglalkozom. Ha a szivemcsücske heréltbõl indulok ki, õ alapból is nagyon vigyáz rám, akkor meg aztán pláne fog (az itt olvasott sztorikból kiindulva.

Arra apellálok, hogy kirázódni csak nem fog a gyerek, baleset meg bárhol érhet.....az autó vezetés sem sokkal biztonságosabb:) és a kocsinak nincs esze, hogy vigyázzon, a lónak meg van :D

#105 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:05

Egyetlen hátulütõje volt a dolognak, szüléskor a tágulás igen lassan ment, a "jól karbantartott " izmok miatt. :gm: Bár azt nem tudom, hogy ment volna, ha nem lovazok. :D

#106 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:06

Nem egy díjugrató versenyzõrõl hallani mostanában, hogy terhes. Itthon is, nemzetköziben is. És ugyanúgy lovagolnak, versenyeznek. Persze, csak ameddig bírnak. Úgyhogy én nem gondolom, hogy egy kis karámban lovacskázás bármi bajt okozhat. (...bár sosem voltam még terhes :gm: :D )

#107 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:13

bár nekem nincsen gyerekem, de a józan eszem azt mondja, hogy ha valaki a 2.-3. hónapban tudja meg hogy babát vár, az simán lovagol az elsö trimeszterben. díjlovas olimpikonokról tudom, hogy Anky 2006ban Aachenben már azt hiszem 4.- 5. hónapban volt a világjátékokon. Isabelle Werth pedig idén babázott le, de ö is lovagolt pocakkal, és csupa egészséges fiúgyerek lett az eredmény. Orvosi vélemény pedig az tudtommal( legalábbis ismerõs nõgyógyász szerint), hogy ha eddig nem lovagolt az ember ne állapotosan kezdjen el megtanulni, mint ahogy futni sem akkor kezd el az ember mikor megtudja h babát vár, de ha évek óta ûz egy sportot valaki akkor a szervezete ahhoz szokva van, és nyilván kisebb intenzitással de lehet folytatni amíg jólesik, az ember teste úgyis jelzi, hogy már elég, gondolom derékfájás, fáradás, vagy pici belerúg az anyjába 2t ha már unja a banánt stb.

lenne egy kérdésem, gondoltam itt vannak ebben tapasztalt fórumosok. Szülés után mennyi idövel lehet/ajánlott/ engedélyezett újra lovagolni ? azt tudom h császározás után több ez az idö, olyan 6-8 hét, de alap esetben mennyi ez az idõ? csak mert ismerek valakit aki 2 héttel szülés után már újra lovagolt. gondolom ez is olyan hogy ha nem okoz gondot, akkor nem lesz belöle baj, vagy nem??

Nem egy díjugrató versenyzõrõl hallani mostanában, hogy terhes. Itthon is, nemzetköziben is. És ugyanúgy lovagolnak, versenyeznek. Persze, csak ameddig bírnak. Úgyhogy én nem gondolom, hogy egy kis karámban lovacskázás bármi bajt okozhat.
(...bár sosem voltam még terhes :gm: :D )

Kovács Fruzsi például ? :) mondjuk az õ gyerekének sem a lovaglás fog megártani, hanem minden más..

#108 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:14

Baj nem lesz belõle, csak kellemetlen a gátmetszésen ülni :D

#109 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:17

Szerintem is a kismamától függ. Engem letiltottak Fricivel, pedig mentem volna. Matyival 5.hónapig ültem lovon. Frici megszületése utáni 8. héten már versenyre mentem. :D Igaz, hogy szülés utáni 10. nap fáramásztam, cseresznyét szedni, mert az uram felzavart, hogy szedjem le, mert nem ezért permetezte le kétszer is a fát, hogy ottrohadjon. :D A szomszédok, azért néztek.

#110 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:21

Kovács Fruzsi például ? :) mondjuk az õ gyerekének sem a lovaglás fog megártani, hanem minden más..


:rolleyes: Hát nála biztos más gondok lesznek. Bár nem hiszem, hogy tervezett gyerek lesz náluk, de legalább a cigit letehette volna, amikor megtudta.

Egyébként Szõke Réka is lovagolt 4 hónapos terhesen (decemberben szült), illetve akkor még versenyzett, lehet, hogy tovább is lovagolt.

Illetve az elmúlt 1-1,5 évben elég sok lovasnál lett gyerek (Ungár A., Vámos V., Nagyházi J., Borsó Á.,...), és nem hiszem, hogy õk is hanyagolták volna a lovaglást.

Valóban Isabell Werth és Anky van Grunsven is sokáig lovagoltak pocakkal. És mostanában fog szülni (vagy már megszült?) Meredith is, aki 4 hónapos terhesen Calgaryban még esett is egy nagyot.

#111 Faolinca

Faolinca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 14:34

Valóban Isabell Werth és Anky van Grunsven is sokáig lovagoltak pocakkal. És mostanában fog szülni (vagy már megszült?) Meredith is, aki 4 hónapos terhesen Calgaryban még esett is egy nagyot. [/quote] Az azért meredek!

#112 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 15:21

A bolondabbik lovamra nem ülök fel terhesen. A kancára viszont teljes bizalommal. Utoljára január elején ültem rajta, olyan 18-20 hetesen, egy órás sétaterepekre mentünk a téli szünetben. Mondjuk nekem nem volt még akkor semmi hasam, csak a hasizmom nem mûködött már, ha nem western-nyereg lenne rajta, és nem lenne ilyen sportpóni méret :D , akkor sámli nélkül aligha tudnám megoldani a felszállást. A védõnéni és a doki is azt mondja, nyugodtan lovazzak, sétálni lehet, csak a rázkódást kerüljem, mert nyúlnak a méh szalagjai. Mondjuk nekem kifejezetten jól esik a lovaglás, titokban ügettem is, amikor Péter nem látta... Szerintem mindenki érzi, mennyit és meddig lehet.

#113 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 15:45

jaja, Rékára gondoltam aki 2 héttel szülés után már újra lovagolt. Mondjuk ja õ is lovagolt terhesen, meg amíg meg nem tudta mérgezte magát õ is, oszt mégis lett egy egészséges gyereke, 20. évesen... nebazz, hogy a Nagyházi Julinak gyereke van :o megöregedtünk :) Vessy, te a Nagy Vivi huga vagy, nem ? :) a büdös mázlista mindjárt utazó Nagy Vivié :) na de ez nem tartozik ide. hát igen a terhesen dohányzás az egy szellemi szintet jelez, mondjuk a nullával egyenlõ szintet..

#114 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:20

:dev: :ang: Ismerem a Nagy Vivit jópár éve, de a huga csupán 13 éves. :dev: Vivivel majdnem egykorúak vagyunk. Jah, igen Vivinek elég jó lesz az a kis Sunshine Tour. Jaja, Réka már versenyzik is újra. Juli tavaly februárban szült, hamarosan 1 éves lesz a kis Lili. (egyébként az én nevem a profiloldalamon lévõ kép jobb alsó sarkában látható :D )

#115 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:21

a mocsok dög megy portugáliába? maaaaaaaaaaaaaaaaa...

#116 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:21

Spanyolországba. Vejer de la Frontera. Február közepétõl március közepéig.

#117 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:26

Jerez de la Frontera :) legkomolyabb verseny a spanyoloknál, jerezről csak 1 info a nagyságrendekhez 1500 fix box.. :)

#118 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:27

A verseny Vejerben van, Jereztõl nem messze :D :gm:

#119 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:33

de jereznek hívja mindenki :P

#120 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 3. - 16:36

Offot abbafejezni! Vagy átmenni az ugrós topikba!