Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TE IS TEHETSZ ÉRTE! Állatvédelmi törvény a gyakorlatban


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
416 válasz a témához

#81 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 15:25

Itt lehet tovább folytatni.

#82 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 19:17

Szegény paci =(( Még csak azzal sem volt tisztában, hogy mért halt meg.. Mit érezhetett, mikor nyakba szúrták, és lehunyta a szemét.. tudván,hogy az a mocsok ölte meg.. Remélem hogy lezárják ezt a rohadékot, mert valószínû,rosszabb lesz neki,ha kint marad;) Ha nem otthon tartanám a lovaim, és ezmegtörtént volna, azthiszem,engem is vihetnének a dokihoz, mert az biztos, hogy ha kell,beosonnák éjfélkor,és elvágnám a torkát! :gm: :mad: Szemet szemért;) ésrészvétem! :(

#83 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 19:32

Meggyes hol a picsben van?

A lovakkal.

Lehet, hogy már belinkelték, bocsi.

Egyébként a kiengedett Sz. László ma délután ott ordibált a tanyáján, hogy hol vannak a lovai...

#84 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 20:21

Ha jól rémlik, az állatvédõrség oldalán olvastam olyat; hogy a rendõröknek (a rendõrök normálisabbik részének, legalábbis) is tele van a pici pöttyös cipõcskéje azzal, hogy õk felderítenek és körülbizonyítékoznak egy-egy állatkínzási ügyet, eljuttatják tárgyalásig, a t.bíróság meg ejnyebejnyével elintézi.
A nagytiszteletû független bíróságainkat meg fogalmam sincs, mivel lehetne rábírni az ítélkezési gyakorlat megváltoztatására, de rá kéne.

Meg olyan dolgok jutnak még eszembe, hogy alig pár hete volt róla szó, hogy egy megyével odébb Szamit mit összeszívatják a különféle nyilvántartásokkal; itt meg ezek nyilván senkinek sem hiányoztak, különben már felmerült volna, hogy hová lettek az elásódott lovak, meg hol vannak a lovak okmányai, vérvételi leletei...
Meg, hogy embernél, ha felmerül ilyesmi, hogy családtagok/szomszédok el"levõdtek" valahová a birtokon, akkor az a minimum hogy felássák az udvart; állatkínzásnál a bizonyítékgyûjtés ezen eleme nem játszik? (legalább hozzáadhatnának a szabálytalanul elhelyezett tetemek miatt még egy állategészségügyi bírságot a pakkhoz...)

Ha Sz. László elmegy a Noéhoz cirkuszolni a lovaiért, ott tudják kezelni a dolgot, ugye?...

Ja, és még az az undok kis kérdésem volna, hogy a hírügynökségeket elsõként (ám csinos pontatlanságokkal) tájékoztató budaörsi állatvédõk tulajdonképpen hol voltak, amíg Anikó és Meggyes meccseltek a lovakért?

#85 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 21:26

Nos igen. A szivatás jelenidőben is zajlik. Én kérem már sertésrészlegen is színtiszta vagyok, fülszám, enár nyilvántartás, tuggyalóf@sz. A lovak meg a közvetlen közelemben is éhenhalnak. Más esetben egymást eszik meg, akkor is, ha nem húsevőek. A helyi ex hatósági állatorvos 200 disznaját ötössével gázolják a főúton, a megye lótenyésztő elnökének a lovát úgyszintén.("Gyerekek! Hozzátok már be a Tündért a legelőről! Itt a kötőfék! - Csókolom, azt már csak a traktor hozza be, ne tessék haragudni!") Nógrád virágzik. Falunként tudok ilyet mutatni. Szami topicjába semmit nem zavart az ügy, de így jobb. Talán ezt többen olvassák. Aláírunk akármit akárhol. De már!

Edited by Szami, 2010 július 22. - 21:41.


#86 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 22. - 23:28

Örni, nyilván igazad van.
Mindösszesen csak egy alternatívát javasoltam a felháborodóknak, hogy döntsünk már úgy, hogy elhisszük azt a kurva maszlagot, hogy demokráciában élünk, és hogy jogunkban áll elmondani véleményünket és kérésünket azoknak, akik azért vannak ott, ahol vannak, hogy ezt a szép demokráciát szolgálják. Néha nem mindegy, hol nyomsz entert. Szerintem. És mivel tényleg nem vagyok - még mindig - jogász, ezért gondoltam, hogy tán összefoghatnánk a kérdésben. Persze, ez kissé strapásabb.

Továbbá meg, én nagyon szeretem a musztángokat, a vizilovakat meg a bálnákat (is) de valahogy azt gondolom, hogy a musztángokat oldják meg az amcsik, a bálnákat meg a norvégok, meg akiket illet, aki meg elszánt musztáng és bálnamentõ itt a kies Európa kellõs közepén, az élje ki mentési szenvedélyét idehaza. Ha tényleg van neki.


A Mustangok most hogy jonnek ide? A "kurva maszlag demokraciahoz" az is hozzatartozik szerintem, hogy mindenki ott es ugy haborodik fel, ahogyan akar egy forumon , ez a kezdet altalaban.. es azutan azt tesz amit tud.. :ang: ;)
Legyen konkret dolog, mit tehet egy atlagember, es szerintem megfogjak tenni :ang: ;)

S bizony en megtettem sok segitseget innen is , mentesi szenvedellyel, de inkabb segiteni tudasal valamiben..
Atutaltam segitsegkeppen penzt nem egyszer allatvedoknek, innen forumrol hallva a tortenteket, vagy segitettem osszekotteteseken keresztul ugyveddel, akkor is, amikor 2 dogot gazolt egy egy szemetlada tanuk szeme lattara direkt , videken a nem forgalmas folduton , akiket setaltattak..
Honapokig ment a vita, per, majd a tettes annyival meguszta hogy kifizettette a birosag vele az allatorvosi koltsegeket, muteteket, s ennyivel meguszta...
Ezt az ugyvedi segitseget most is tudom kozvetiteni ...
Tovabba adtam eddig is a nevem ha kellett , most is fogom, amint otthon leszek
;)

#87 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 8:26

A Mustangok most hogy jonnek ide? A "kurva maszlag demokraciahoz" az is hozzatartozik szerintem, hogy mindenki ott es ugy haborodik fel, ahogyan akar egy forumon , ez a kezdet altalaban.. es azutan azt tesz amit tud.. :ang: ;)


A musztángok úgy jönnek ide, ahogyan a bálnák, meg minden olyan állat, amelyik jó messze van tõlünk. Biztonságos messzeségben, tehát nem kell felállni a gép mellõl, a tévé elõl, tulajdonképpen semmit sem kell tenni értünk, csak felháborodni, közölni, hogy undorító és kiborító, és felvenni a trikót for bálna, for musztáng, for nemtommi. Nem személyeskedésbõl és nem ellened íródott a megjegyzésem, a musztángot behelyettesítheted bármely olyan állattal, amit Közép-Európától legalább ezer km-re van veszélybe. :P (Hofi valahogy úgy fogalmazta, hogy: mi megoldjuk a négerkérdést, az amcsik meg majd a cigánykérdést.)
De abban vitathatatlanul igazad van, hogy egy fórumon mindenki úgy háborodik fel demokratikusan, ahogy akar. Ha ez a kezdet, akkor esetleg nemzetközivé tehetjük az ügyet, amerikai összefogással elérhetnétek, hogy az USA kormánya gyakoroljon nyomást a magyar sleppre :), jut eszembe, brüsszeli fórumozóink meg az EU-t mozgósíthatnák, úgyis annyi mindenért baszogatnak már minket Eu kompatibilis tehéntejmennyiségtõl kezdve a mennyit szarhat egy ló/nap. :P

Szóval olvasd el még egyszer Szami írását. Nógrád pl. itt van. Kies hazánk része. Igaz, ott nem musztángok vannak. (Meg bálnák sincsenek, és túl közel van.)

És még valami: amíg azt mondjuk, hogy " nem teszem meg, mert nekem is vannak állataim, gyerekeim, féltem õket", addig nem fog változni semmi. Pont erre bazíroznak, ettõl úsznak meg mindent. Az igazsághoz tartozik az is, hogy tegnap elgondolkodtam, hogyan cselekednék. Azt gondolom (és sajnos azt is tapasztalom), hogy valami kurva egyedül marad az, aki fel mer szólalni bármilyen anomália ellen. Azon tûnõdtem, ha én kerülnék hasonló helyzetbe, ki állna mellém? És nem találtam megnyugtató választ.
És látod, QS, milyen furcsa, hogy most pl. Érd egyre messzebb lesz... Sokkal messzebb, mint a musztángos Amerika. hogy a bálnákról már ne is beszéljünk...

#88 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 július 23. - 8:32

Natos! Ha ilyen szempontok alapján nézzük a segítségnyujtást, akkor nekem Érd, meg Nógrád is messze van. Ha meg akarom, a bálnák vannak közel. Viszonylagos. Nincsenek távolságok, ha azt akarjuk. Ha meg nem, akkor a szomszéd falu már nem érint. Pont az ilyenek alpján érzem azt évek óta, hogy a bálnamentõk közelebb vannak hozzám minden szempontból, mint a hazai lómentõk. Persze ez csak az én véleményem, érzésem.

#89 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 8:32

Dezsõ Wu úgy jön elõ, hogy a westernes topicban valaki letolja a beszélgetõket, hogy miért nem az õsmagyarságot kedvelik. Nem lehet a kettõt együtt kedvelni? Én szeretném.

#90 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 8:37

Mongol, van valami igazságod neked is. Én pl. irigylem azt az összefogást, ami a musztángok, meg a bálnák érdekében történik, meg irigylem azt a szervezettséget, amivel MÛKÖDNEK. Örni, kiforgathatod felõlem, lehet, hogy nem megy át, mit is akarok mondani, meg hát az is lehet, hogy nem akarod megérteni, mit írok, és a válaszod ismét csak egy pikírt kis stílusgyakorlat. + Érden, meg Nógrádban pofán vágnak, ha a norvég bálnákért rinyálsz, akkor meg nem.

Edited by Natos, 2010 július 23. - 8:38.


#91 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 július 23. - 8:41

A bálnamentőket fizikailag, jogi úton is basztatják. Csak a ha itt pofánvágnak, akkor sértődötten haza lehet menni, ha meg a research emberei fejenkrnak egy gránáttal, akkor megoldódtak a jövőbeni gondjaid. ;) Kár ezen vitázni. Engem nem érdekel a hazai lómentés a leírtak miatt.

Edited by Mongol, 2010 július 23. - 8:42.


#92 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 8:43

Ezért kell messzirõl rinyálni a háztól.

#93 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 július 23. - 8:46

Megpróbálok közelrõl rinyálni. ;)

#94 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 8:49

Szép tõled, pláne, hogy nem érdekel. De rinyálni jó, állítólag méregtelenít, és sok vérnyomásemelõ tevékenység helyett gyakorolható! :P

#95 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2010 július 23. - 9:00

Magánban megbeszéltük, nincs mit hozzáfûznöm.

#96 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 10:01

A mai Blikk szerinte bujkál, és valóban ki van kapcsolva a telefonja, ahogyan az újság írta.

#97 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 10:13

Szerintem éppen a paci fórumon sokan vannak, akik a hazai állatok érdekében tesznek (teszünk) valamit, ha másképp nem is, állatok befogadásával, adó 1%-val, és ki-ki erejéhez mérten anyagi vagy fizikai segítséggel. Túlzásnak tartom éppen itt kikelni a bálnavédelem ellen, mert nem az a jellemzõ. És bizony igenis számít a távolság. Ha a lakóhelyemhez közel gikszer adódik, a környékbeliek vagyunk, akik tettlegesen is tudunk segíteni - akár akkor, ha valakihez betörnek és elviszik mindenét, vagy neadjisten bántják az állatait - és volt is ilyen segítségadásra több példa. És ha itt a fórumon felháborodunk és együttérzünk, az azt jelenti, hogy "nem megyünk el vállrándítással", nem vagyunk érzéketlenek. És szerintem ez bizonyítja, hogy adott esetben (közel) igenis hajlandók vagyunk a tettek mezejére lépni.

#98 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 11:10

Miért kell az összes topicnak állandóan személyeskedésbe átcsapnia? Mi lenne ha végre a problémával foglalkoznánk ahelyett hogy oldalakon keresztül azt kell olvasni, ki milyen papírnak tartja a másikat? Van valami elõrelépés? Írunk alá valamit? Kell polgárõrködni? Kell menni éjszaka vigyázni valakinek a lovaira?

#99 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 11:52

Ibiza, látom nem érted igazán Natos írásának lényegét. Nem baj, lépj túl ezen, egyszerûen csak tégy valami konkrétumot, vagy építõ ötletet ;) Chilly, ez jó amit találtál, mert ez alapján tulképp pont frankón tettlegesen is be lehet avatkozni. Már csak (:D :gm :( ) azt kéne kiépíteni,hogy a polgárõrség csupa (kemény) állatvédõbõl álljon (és ne lehessen ott helye egyetlen ilyen indiánnak se.. ) Az, hogy "nálunk", az mit jelent pontosan amúgy? Engem ez a polgárõrösdi egyre jobban érdekel. Õz, mit tudsz az állatrendõrségrõl? QS, jó hogy itt vagy, szerintem tanulhatunk tõled. Te több ilyen hercehurcázást láttál már, ami messzebb jutott az úton. Az, hogy musztángokkal, az szerintem most mellékes.

#100 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 12:04

Javaslat:

Mivel a magyar állatvédelmi törvény önmagában kiváló (állítólag az egyik "legszebb" Európában), az támadni felesleges. Viszont kritikán aluli a rendõri intézkedések minõsége, valamint a bírói gyakorlat.

(Az érdi eset kapcsán akkor szálltak ki a rendõrök - mert szerintük nem történt állatkínzás, hiszen a ló nem szenvedett -, amikor az állatvédõk pontról pontra beolvasták a zsaruknak a telefonba, hogy milyen paragrafusokat sértett meg az elkövetõ.)
A bírói gyakorlat meg az, hogy elsõfokon látványosan kiszabnak rá valami börtönbüntetést, amit aztán felfüggesztenek másodfokon, vagy éppenséggel felmentik - egyik esetben a felmentést azzal indokolták, hogy ilyesmiért nem szokás börtönt kiszani (nincs precedens vagy mi), különben is az elkövetõ alkesz, tehát nem volt beszámítható, amikor kidobta a sokadik emeletrõl a kutyáját, stb...

Nos, állampolgári jogunk követelni a rendõri intézkedés és a bírói gyakorlat felülvizsgálását, szigorítását, stb. Ha egy jogász volna szíves megírni egy formai hibák miatt nem visszadobható petíciót, amelyben - hivatkozva az érdi esetre és annak anomáliáira - az eljárás és a végrehajtási gyakorlat megváltoztatását KÖVETELJÜK, s azt minden létezõ témába (és húsba) vágó internetes portálra eljuttatjuk, akkor minden szimpatizáns azt letöltheti onnan, és névvel, lakcímmel, egyszóval szabályosan aláírva eljuttathatja az illetékes szervek mail címére, kezdve az érdi rendõrkapitányságtól az országosig, a legfelsõbb bíróságig, a parlamentig, az orbánviktorig, a mittoménmégmiig... Ha kapnak naponta 4-5 ezer mailt, akkor kénytelenek lesznek megmozdulni, ha nem reagálnak, ha nem tesznek semmit, akkor kezdeni elölrõl, menni a sajtóhoz, hogy nem reagálnak 2-3-4-5-6-10 ezer állampolgár KÖVETELÉSÉRE.

Az ötlet jó! HA már VAN bírósági ítélet, és mindenki számára nyilvánvaló, hogy a rendõrségi és bírósági gyakorlat nem elfogadható széles néptömegek számára... ;)
Addig nevetséges lenne pattogni, és egyéb esetekre hivatkozva cseszegetni az illetékes hatóságokat, mondván: Már a múltkor sem csináltatok semmit!...
Azt viszont meg lehet tenni, hogy csinálunk egy csatárláncot és naponta kétszer barátságos hangon, esetleg emilben érdeklõdünk az éppen illetékes szervnél, hol is tart az ügy... :gm: Egyben éreztetni lehet velük, hogy a nagy felháborodás kíséri a lovastársadalom részérõl az esetet, és nem marad visszhang nélkül az ítélet...

Apple, én NEM VAGYOK JOGÁSZ. De azt hiszem, napi pár ezer mail az illetékes szervekhez ugyanabban a témakörben elég figyelemfelkeltõ lehet ahhoz, hogy érdemben foglalkozzanak egy szabályosan benyújtott petícióval!
Oké, akkor feküdjön mindenki vissza? :)

Emlékeim szerint meg már volt kiszabott börtön büntetés állatkízás miatt, rosszul emlékszem? (Vagy az se volt ténylegesen leült?)

Ténylegesen leült büntirõl még nem hallottam, de lehet, hogy csak nem vagyok kellõen tájékozott.

Ha lesz jogilag korrektül megfogalmazott petíció én aláírom és terjesztem. Szerény véleményem szerint nem annak kéne benne lennie, hogy Sz.László érdi lakos kerüljön börtönbe és ne tartjhasson soha többé lovat, hanem annak, hogy igenis tartassák be az Állatvédelmi Törvényt, és büntessék szigorúan a be nem tartását. Igérek jópár embert akikkel aláíratom, ha lesz ilyen.



#101 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 12:45

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Magyar Állatotthonok Országos Szövetségének felhívása az állatkínzások elbírálásának szigorítása és felelõsségre vonása mellett.

Sajtónyilatkozat

A MÁOSZ / Magyar Állatvédõk Országos Szövetsége/ nevében azzal a kéréssel fordulunk azokhoz az illetékes szervekhez, szervezetekhez / bíróság, rendõrség/, akik kapcsolatba kerülnek azokkal az esetekkel, amelyeknél felmerül az állatkínzás, mint bûncselekmény elkövetése, hogy éljenek a törvény adta szigor lehetõségével. A Büntetõtörvénykönyv módosítása érdekében indított aláírásgyûjtési kampány során emberek százezrei álltak ki aláírásukkal is a szigorítás mellett. A magyar társadalom ma már eljutott arra a szintre, hogy elfogadhatatlannak és etikátlannak tartja az állatok kínzását. Szeretnénk hangsúlyozni, hogy e szerint az állatkínzás megítélése ezen emberek nagy része számára nem "csak" állatvédelmi kérdés, hanem olyan etikai probléma, amely társadalmunk kultúráját és Magyarország megítélését, európaiságát is jelzi.

Úgy gondoljuk a vizsgálatok, nyomozások lefolytatásánál, az ítéletek meghozatalánál figyelembe kell venni az aláírásokkal nyomatékosított társadalmi akaratot, értékítéletet és nem szabad hagyni a kérdés elbagatellizálását. Tudományos kutatások igazolják, hogy az állatkínzást elkövetõk közül sok olyan ember kerül ki, aki késõbb emberellenes bûncselekményeket követ el. Eszerint az állatvédelem egyben embervédelem is, ezért kérjük a megfelelõ szinten történõ kezelését, amelyhez természetesen minden lehetséges segítséget megadunk.

Farkas Tamás
elnök
a Magyar Állatvédõk Országos Szervezete / MÁOSZ/ nevében
2004. július 19.
E-mail: misina@axelero.hu

ELJÁRÁS ÁLLATVÉDELMI ÜGYEKBEN: ÁLLATVÉDELMI JOGI IRODÁK:

http://www.kutyakere..... ugyekben.htm


Nem mi találjuk fel a spanyolviaszt. De élnünk kell a (viszonylag) nagy olvasottság elõnyeivel.
Ébresztõõõõ..

#102 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 13:29

A mi egészen pontosan ezt jelenti: Polgárõrség Nagykozár

Ketten vagyunk lovas polgárõrök (csodánkra is jártak, állítólag ritka :D). A fotóalbum/Polgárõreink alatt vagyunk teljes fényvisszaverõs menetfelszerelésben. :)
A Cikkek, archívum , Aktuális és a Szolgálati események (itt van pár mókás sztori is :D) alatt pedig a tanfolyamok, megmozdulások, satöbbik vannak (lövész szeminárium, önvédelmi képzések, a pécsi Rendõrfõkapitányság és a pécsi Közbiztonsági Tanács által szervezett polgárõr képzések).
Az egyesületünk elnöke egyben az Országos Polgárõr Egyesület pénzügyi felügyelõ bizottságának elnöke is.
Nálunk, Nagykozárban (Pécs melletti kis település) komolyan veszik ezt az egészet. Önkéntes alapon szervezõdött, éves tagdíjjal jár (azt hiszem 100 Ft havonta a tagdíj), amiért kapsz egy polgárõr igazolványt (mellékesen megjegyzem, ez feljogosít pár helyen kedvezményes vásárlásra is, mint pl egyes benzinkutakon való tankoláskor). Az emberek többsége hálás az egyesület munkájáért.

#103 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 19:19


Õz, mit tudsz az állatrendõrségrõl?

Olyan nincs. Tudomásom szerint.

Mostanában alakul egy állatvédõrség nevû izé, van nekik honlapjuk is: www.allatvedorseg.hu , ott tanulmányozhatóak.

A magam részérõl azt gondolom, hogy nem feltétlenül új szervezeteket kéne létrehozni; hanem azokat kéne b*szogatni hogy csinálják a munkájukat, akiket a jogszabályok állatvédelmi ügyekben erre felhatalmaznak (úgymint jegyzõ, kerületi állatorvosi hivatal, rendõrség); és a b*szogatás elvégzésére sem feltétlenül kell egy külön társaság külön költségvetéssel.

#104 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 19:30

nem tudom, hová írhatnék


a 16 éves kislány szeme láttára... a ló kivérzett. meghalt.

nem...

ez nem lehet...

:((((((


Mi van a lánnyal ? nagyon kikészült ? :(

Ezt az embert felakasztanám kb , bár még a kötelet is sajnálnám rá.

#105 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 23. - 20:11

Az aktívriportban nem látszott annyira kiborultnak...

#106 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 7:00

Hát....én sem tuti így viselném ahogy a lány,bár az is lehet hogy arra az 1 perce kibírta sírás nélkül. Én nagyon sajnálom õket,de igen elõször meg kellet volna tudni mindent errõl az emberrõl mielõtt oda viszik,meg am. is ha régen is így tartotta a lovakat akkor miért vitték oda?most nem látta,hogy soványak a lovak meg betegek??

#107 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 12:41

Hát....én sem tuti így viselném ahogy a lány,bár az is lehet hogy arra az 1 perce kibírta sírás nélkül

Hát meg én ha a helyében lettem volna, biztos, hogy nem a kamera elõtt akartam volna zokogni, hogy aztán lenyomják a tv-ben...

#108 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 13:17

http://www.jogiforum...7#axzz0ubK3A9fe
valaki talán többet tud a polgári kezdeményezésrõl,amivel a törvényhozókra lehet nyomást gyakorolni
(nem tudom lehet e egyáltalán)

#109 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 19:18

Most venni akar két lovat valamelyik fia nevére...

#110 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 20:24

:hu:

#111 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 12:08

Máris van két új ló az udvarán, egy fakó és egy szürke...

#112 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 12:38

... nem lehetne megcseszegetni a médiával? Úgyis szeretik az ilyen botrányszagú sztorikat.

#113 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 12:40

... nem lehetne megcseszegetni a médiával? Úgyis szeretik az ilyen botrányszagú sztorikat.


Valaki írhatna a Blikknek egy internetkávézóból egy emilt...

#114 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 12:56

Most venni akar két lovat valamelyik fia nevére...

Ennyit errõl. :(
A törvényt (mégha lenne is határozat az állattartás megtiltásáról) kijátszani a legkönnyebb.


Csak mellékesen: településünkön egy õrült, aki nem képes lovasemberhez méltóan bánni a lovával, egy hónapja elhagyta a lovásza ("embere"), azóta saját maga gondozza (?) az állatait. Az eredmény döglött tehenek, borjú, ló, törött lábú csikó. És ha elmész a tanyájára, mindent rendben fogsz találni...
Másban is felmerült a kérdés: biztos, hogy ott minden rendben van?

#115 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 14:06

de ugye nem Õt hibáztatod hogy megölték a lovát? Az nagyon nem ide illõ lenne!!! ;)


Dehogy is!!Ezt senki nem tudhatta elõre,hogy egyszer ezt fogja csinálni!
Ha az én lovam lett volna ott én tuti hogy még õbelé is belé vágtam volna a kést!!!És ezt nem csak írom meg is tenném,ha valaki a lovamat megölné!

#116 Ezüstke

Ezüstke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 18:43

"A mai Blikk szerinte bujkál, és valóban ki van kapcsolva a telefonja, ahogyan az újság írta." Nem bujkál és a telefonján is elérhetõ.Közületek valaki ismeri személyesen Szandokánt? Az indián nem illik rá! Szegény öreg barátnémat Topázt mihamarabb meglátogatnám, lehet már holnap.Matyi meg nincs feldarabolva, elásva a kertjében.Ebben biztos vagyok! Szegény halott pacit sajnálom nagyon. :(

#117 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 18:45

A musztángok úgy jönnek ide, ahogyan a bálnák, meg minden olyan állat, amelyik jó messze van tõlünk. Biztonságos messzeségben, tehát nem kell felállni a gép mellõl, a tévé elõl, tulajdonképpen semmit sem kell tenni értünk, csak felháborodni, közölni, hogy undorító és kiborító, és felvenni a trikót for bálna, for musztáng, for nemtommi. Nem személyeskedésbõl és nem ellened íródott a megjegyzésem, a musztángot behelyettesítheted bármely olyan állattal, amit Közép-Európától legalább ezer km-re van veszélybe. :P (Hofi valahogy úgy fogalmazta, hogy: mi megoldjuk a négerkérdést, az amcsik meg majd a cigánykérdést.)
De abban vitathatatlanul igazad van, hogy egy fórumon mindenki úgy háborodik fel demokratikusan, ahogy akar. Ha ez a kezdet, akkor esetleg nemzetközivé tehetjük az ügyet, amerikai összefogással elérhetnétek, hogy az USA kormánya gyakoroljon nyomást a magyar sleppre :), jut eszembe, brüsszeli fórumozóink meg az EU-t mozgósíthatnák, úgyis annyi mindenért baszogatnak már minket Eu kompatibilis tehéntejmennyiségtõl kezdve a mennyit szarhat egy ló/nap. :P

Szóval olvasd el még egyszer Szami írását. Nógrád pl. itt van. Kies hazánk része. Igaz, ott nem musztángok vannak. (Meg bálnák sincsenek, és túl közel van.)

És még valami: amíg azt mondjuk, hogy " nem teszem meg, mert nekem is vannak állataim, gyerekeim, féltem õket", addig nem fog változni semmi. Pont erre bazíroznak, ettõl úsznak meg mindent. Az igazsághoz tartozik az is, hogy tegnap elgondolkodtam, hogyan cselekednék. Azt gondolom (és sajnos azt is tapasztalom), hogy valami kurva egyedül marad az, aki fel mer szólalni bármilyen anomália ellen. Azon tûnõdtem, ha én kerülnék hasonló helyzetbe, ki állna mellém? És nem találtam megnyugtató választ.
És látod, QS, milyen furcsa, hogy most pl. Érd egyre messzebb lesz... Sokkal messzebb, mint a musztángos Amerika. hogy a bálnákról már ne is beszéljünk...


Draga Natos :)
Nem vettem szemelyeskedesnek, csak egy mosolygos atlagos gondolatmenetem volt , en szeretek veled beszelgetni ! ;)
Abban igazad van, nehez manapsag tettekre kesztetni embereket, mert bizony igen raszoktunk a fenyegetozesre, es tettlegessegre.. De a sunyisag meg rosszabb!! :(
Viszont a sargaval irott szovegemben eppen azert jeleztem amit, mert en szemelyszerint mindig vadmacska voltam eheh :D , vannak sztoriaim, ha erdekel egyszer majd meselek neked :cool:
De a fentiekben emlitett kutyas ugy is kozel volt hozzam, ugyanis kozeli szomszedom volt a direkt gazolo..
Volt cirkusz, nem hagytuk annyiban..

Aniko, irok magant.. ha olvasol maganuziket..

#118 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 19:06

Ezüstke! Sajnos én ismerem személyesen. Ápolatlan és igénytelen volt mindig saját magára, de ettõl még akár jó ember is lehetne. A Sandokán név már régen foglalt, és a környéken minden Indiánként emlegeti. De ez teljesen mellékszál... Ha te tudod, hogy hol van Matyi, akkor mondd el légy szíves! Nagyon boldog lennék, ha nem lenne igaz a pletyka!

#119 Ezüstke

Ezüstke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 871 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 20:08

Ezüstke!

Sajnos én ismerem személyesen. Ápolatlan és igénytelen volt mindig saját magára, de ettõl még akár jó ember is lehetne.
A Sandokán név már régen foglalt, és a környéken minden Indiánként emlegeti. De ez teljesen mellékszál...

Ha te tudod, hogy hol van Matyi, akkor mondd el légy szíves! Nagyon boldog lennék, ha nem lenne igaz a pletyka!


Sajnos nem tudom hol van, de nagyon kedves pacika volt.Arra lennék kíváncsi, hogy ki látta mikor feldarabolta és elásta a kertjében Matyit?
Feldarabolni egy lovat, nem kis munka.Bár ha van fûrészgépe....én nem láttam.
Volt egy másik lova is a nevét nem tudom csak annyit, hogy kanca volt(lip).A Matyitól és attól a kancától született egy csikó Akácnak hívták! Na Õ volt ennél az embernél kb. 1-hónapig, aztán vittem fel Pestre.
Nekem nem volt gondom Vele.
Viszont azzal az emberrel aki kikötötte Akácot a fához és az embereivel dolgozott a telepen!Egyik sem vette észre, hogy szépen felakasztotta magát!Évente 3-4 ló elpusztul nála mulasztás miatt.
A nevét nem említem pedig nem ártana nála is kutakodni egy keveset!Ugyanis ott szinte 100%, hogy megtaláljátok Akác rothadó tetemét valahol és még kitudja mit!

#120 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 20:54

Arra lennék kíváncsi, hogy ki látta mikor feldarabolta és elásta a kertjében Matyit?

Magánban elmondom.

A többit is magánban, ok?