Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

TE IS TEHETSZ ÉRTE! Állatvédelmi törvény a gyakorlatban


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
416 válasz a témához

#401 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 8:53

Tényleg nem szörnyen soványak. A jobban lepukkant kanca alatt csikót láttam. Simán lehet, hogy a kanca túlzottan tejre termel és ezért néz ki úgy ahogy. ( Mi most választjuk a sodri kancánkról az 5 hónapos csikóját hasonló okból,mármint õ tényleg vészesen sovány lett, egészségileg rendben van, kaját kapja 2 kézzel mégis "rásült" a bõr is, ismerõs mondta, hogy nem sok ilyen kancával találkozott, de találkozott már, ami minden energiáját a csikóba feccolja) Csak elkezdtük fokozatosan leválasztani a csikót és szemlátomást napról napra szed magára a lu. Még mielõtt félreértenétek: Nem tartom ideálisnak ahogy a faszi tartja a lovait, sõt, de a koboznivalótól azért messze állnak.

Edited by tipara, 2012 január 4. - 8:56.


#402 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 9:19

Ismerõséknél van egy kan puli, 6-7 éves. Eszi a tojást, a véletlenül meglógott nyulat (csirkét nem), semmi terelõösztöne sincs, de azért mindig minden terelési lehetõségnél rossz irányból ront az állatra (kecskére, bocira), aztán meg megijed, a pulykák is simán elkergetik. Bõrallergiája van, mindkét fülében elhanyagolás miatti gyulladásos szövetszaporulat, néha vinnyogva veri magát a földhöz. Viszont iszonyatosan nagy szeretetigénye van... Gazdái lesz@rják, ha megy hozzájuk simiért, elzavarják. Kérdezném, akkor miajóráknak van??? (Ma megkérdezte a gazda, hogy nem altatnánk-e el - párom állatorvosi asszisztens -, de nagyon határozottan közöltem, hogy bocs, de nem.) Nyáron kikezeltük a bõrallergiáját, õsszel a fülére költöttünk egy valag pénzt... Gondolkoztam, hogy majd magunkhoz vesszük, de sajnos nem kell ilyen kutya, ami az állatok körül csak galibát okoz... Nem fogadná be valaki? :ang:

#403 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 11:22

- Természetesen - mint mindig, így most is - a jelenlévõk kivételek :)

Az ember nagyadag rosszindulattal és teljes tájékozatlansággal azt is képzelhetné, hogy az egész ebadó-dolog az állatorvosi lobbi piacszerzõ akciója :nem:
A fentiekhez részben vagy egészben nekik van jogosítványuk, így megkerülhetetlenek.

A kedvtelésbõl tartott állatokra mindig bõkezûbben költött a gazda, kevesebbet számított-számít a ráció...
A megfogyatkozott, megfektetett gazdasági/haszon/állat-állomány bizony nehéz és szûkös kenyeret ad.
Jobban hoz a kisállat-rendelõ, helybe jön a páciens, még gumicsizmát sé kõ' húzni...
Csak ugye nem mindenki akarja hozni :eek:, elkél égy kis segíccség.

Elnézést, ha nagyon cinikusra sikeredett - de a ló-megjelölés ad rá (legalábbis nekem :hupp: ) alapot.

Hofit idézve:" Akinek nem inge, ne vegye magára. De akinek inge, az gyorsan õtözködjön fõõ !!! "



Ehhez még egy kis plusz infó:

http://www.dogsnatur...-immunity-vets/

;) :gm:

#404 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 13:49

http://index.hu/belf...enzi_az_ebadot/

#405 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 4. - 19:17

Az egészséges méhszarvak kutyában nem különböztethetõk meg ultrahangon a belektõl. A petefészkek is baromi picikék, nem feltétlenül lehet eldönteni hogy azért nem látszanak mert nincsenek ott, vagy csak simán nem látszanak.

Na, ezt nem gondoltam volna! Ennyivel is okosabb lettem. ;)

#406 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 16. - 19:45

Megint van egy tárgyalás, május harmadikán 9:00kor. Már, ha valaki emlékszik még a topic alapjára.

#407 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 16. - 19:53

Én emlékszem. Egy rémálom. Mai Magyar valóság.

#408 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 16. - 20:14

Szerintem ez nem mai, csak valóság.

#409 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 29. - 18:31

Ismerõséknél van egy kan puli, 6-7 éves. Eszi a tojást, a véletlenül meglógott nyulat (csirkét nem), semmi terelõösztöne sincs, de azért mindig minden terelési lehetõségnél rossz irányból ront az állatra (kecskére, bocira), aztán meg megijed, a pulykák is simán elkergetik. Bõrallergiája van, mindkét fülében elhanyagolás miatti gyulladásos szövetszaporulat, néha vinnyogva veri magát a földhöz. Viszont iszonyatosan nagy szeretetigénye van... Gazdái lesz@rják, ha megy hozzájuk simiért, elzavarják. Kérdezném, akkor miajóráknak van??? (Ma megkérdezte a gazda, hogy nem altatnánk-e el - párom állatorvosi asszisztens -, de nagyon határozottan közöltem, hogy bocs, de nem.) Nyáron kikezeltük a bõrallergiáját, õsszel a fülére költöttünk egy valag pénzt... Gondolkoztam, hogy majd magunkhoz vesszük, de sajnos nem kell ilyen kutya, ami az állatok körül csak galibát okoz... Nem fogadná be valaki? :ang:



A Tordas ZOO-t kéne megkérdezni,Õk szoktak magyar fajtákat menteni.

#410 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 3. - 11:19

Öröm az ürömben: "Nagy nap ez a mai! Ez a dátum örökre bevésõdik a Magyar Állatvédelem történetébe. A másodfokú bíróság súlyosbította az érdi lógyilkosra korábban kiszabott büntetést. Az ítélet mely a mai nappal jogerõs: 1 ÉV LETÖLTENDÕ FOGHÁZBÜNTETÉS, ÉS VÉGLEGESEN ELTILTOTTÁK AZ ÁLLATTARTÁSTÓL ÉS AZ ÁLLATOKKAL VALÓ MINDENNEMÛ FOGLALKOZÁSTÓL. Osszátok meg ezt a hírt minél többen, tudja meg az egész világ, hogy a mai naptól nem lehet büntetlenül bántani az állatokat! Felhõt azonban sajnos ez nem hozhatja vissza ... :( Készítette: Noé Állatotthon Alapítvány"

#411 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 3. - 12:26

Ez nagyon jó hír! Tudják még valahová nyújtani a pert?

#412 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 3. - 13:26

:yeah: más kérdés, hogy az, hogy eltiltják az állattartástól, az mennyire kivitelezhetõ. ez után nem neki, hanem a nõjének/anyjának/stb-nek lesz. De én örülök ennek az eredménynek.

#413 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 4. - 15:02

- http://index.hu/belf...ancos_kutyakat/

#414 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 12. - 7:19

http://nol.hu/archiv...z_allatkinzokra

#415 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 16:06

Mai álláspont szerint mégis börtönbe megy az érdi.

#416 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 18:54

Õ is úgy látja, túl hosszú a tél és sok a fûtésszámla :gm:

#417 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 19:41

Én már errõl tudok:
http://www.elek-agh....o...4&Itemid=83

Fülcsonkítás alapból tilos 2012 nyara óta e szerint az írás szerint. Ennek ellenére nem egy õszi kölyköt láttam már fül csonkítva. A tartós láncon tartás meg most is tilos. Nem a láncon tartás, mert én sem tudnék négy kant megoldani hogy egész nap nézegessem õket, vagy a telek különbözõ pontjain kenneleket húzzak föl hogy ne egymást gyepálják a kerítésen keresztül ha egymás mellett lennének. Nálam a láncos megoldás a legkézenfekvõbb, tudom melyeket lehet összeengedni huzamosabb ideig nagyobb konfliktus nélkül. Már õk is tudják kinek hol a felségterülete, és nagyon is tiszteletben tartják a láncos határokat. A kerítésen keresztül csak ott ordítanák egymást, mikor ki van szabadon, még ha messzebb is lenne az a kennel. Szóval én nagyon nem értek egyet a láncok betiltásával.