Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Bottyán Equus Hungária Alapítvány az öreg

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
602 válasz a témához

#1 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 17:31

Kedves Fórumtársaim!Magyarországon, sõt Európában egyedülálló alapítvány jött létre egy család közremûködésével: a beteg, öreg, sérült lovakért.Segítsetek, hogy késõbb segíteni tudjanak!!Bankszámlaszámuk: OTP Bank RT: 11742104-20039871Sidlo Orsolya [ Április 12, 2004, 14:59: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 18:05

Kedevs Fórumtársaim!Magyarországon még nem ismert Alapítvány kezdte meg mûködését a beteg, öreg lovakért.Leírnám tapaszatlataimat amik velem történtek.Van egy öreg lovam, aki 20 éves. Sajnos nem tudtam fizetni tovább a bértartását, és egy barátnõm javaslatára, akinek annak idején, ha lovagolni szeretett volna, mindig segítettem hovamenjen, szóval az Õ segítségével találtam rá erre az alapítványra.Telefonos egyeztetés után szívszorulva mentem el az lapítványhoz, hiszen az elsõ lovamról volt szó, aki már 7 éve az enyém. Nagyon nehéz volt.Mintha bicskát hasogatnának bennem olyan érzés volt, de amikor megláttam a gyönyörû fából készült istállójukat és a gyönyörû helyet, kicsit megnyugottam.Késõbb mikor beinvitáltak házukba és beszélgetni kezdtünk, a világ két legkedvesebb emberét ismertem meg. Elismeréssel illetek engem, milyen sokáig tudtam egyedül fenntartani az öreg lovat.Elmondtam eredményeit, sikereit, hogy hajdanán milyen jó ló volt, de most már öreg, nem tudja órákon át róni velem az erdõt, nem tud már 130 cm-t ugrani, de a szíve még mindig a régi és Nekem nincs kedvem vágóhídra vinni, túl sok ember tanult rajta lovagolni, nem létezik, hogy így legyen vége.Õk meghalgattak, pozitív felfogásuk örömmel töltött el, hogy van akik ebben a helyzetben segítenek.SENKIT NEM KÜLDENEK EL, mindig megpróbálják a legjobb megoldást megtalálni a lovak számára.A lovamat hozzájuk vittem, és az Öreg boldog ott,a többi öreg ló között.Segítsetek légyszíves nekik, hogy több boxot építhessenek, több lovat tudjanak befogadni, többet megmenthesenek.Az alapítvány idõs, beteg, sportolásból kiöregedett, betegség miatt eddeigi szerepét már betölteni nem képes lovak ápolására, megérdemelt nyugodt további életük biztosítására hivatott.Bármilyen segítséget elfogadnak készpénz, értéket megtestesítõ vagyoni dolog, vagyoni értékû jog vagy tevékenység.Ha egy kötõfékkel támogatjátok Õket azért is nagyon hálásak a lovak.Tegnap egy olyan angolt telivért fogadtak be akire soha többet nem lehet felülni, mert olyan rossz lábakkal, ailyen nemi van még életemben nem láttam lovat,a vágóba akarták vinni, egy egyetemista lány kuporgatta össze rá a pénzét, így került az alapítványhoz.Jövõhéten egy összeégett lovat hoznak, aki istállótûzben égett meg.Sok lónak szüksége van a segítségetekre, hiszen nem csak akkor kell gondoskodni róla, mikor a hsznát veszed, hanem késõbb is....Segíts, mert késõbb Õk segítenek neked.Bottyan Equus HungariaAdószáM: 18694538-2-13Bankszámlaszám: 11742104-20039871Az öreg, beteg, sérült lovakért KÖZHASZNÚ ALAPÍTVÁNY

#3 sarolta

sarolta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 19:05

Szivesen segítek nekik...fogok utalni...De azért kiváncsi is vagyok, hogy mibõl tartják fenn a sok lovat? Alapítványi pénzekbõl? Vagy saját tõkébõl? Vagy fizetned kell valamit havonta?Örülök, hogy végre Magyarországon is van ilyen létesítmény!sarolta

#4 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 19:12

Szia Sarolta!Eddig fõleg saját pénzbõl tartják fennt,( szinte erre keresnek ) de számítanak a csatlakozás után az EU-ban az állatvédelem megerõsödésére, illetve pályázatokat próbálnak majd beadni.Ahoz képest egy nagyon magas szinvonalon tartott istállót képzeljetek el.

#5 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 19:15

Azért segítsetek, hogy több lovat legyenek képesek befogadni, mert senkit nem küldenek el.

#6 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 2. - 23:35

Szia Orsi!Jó volt olvasni erröl a helyrõl. Meg tudnád írni, hol van, mert szivesen meglátogatnám õket, és kiváncsi lennék annak a telivérnek a nevére is, lehet, hogy ismerem.BB

#7 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 2:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi: Leírnám tapaszatlataimat amik velem történtek.Van egy öreg lovam, aki 20 éves. Sajnos nem tudtam fizetni tovább a bértartását, és egy barátnõm javaslatára, akinek annak idején, ha lovagolni szeretett volna, mindig segítettem hovamenjen, szóval az Õ segítségével találtam rá erre az alapítványra.Telefonos egyeztetés után szívszorulva mentem el az lapítványhoz, hiszen az elsõ lovamról volt szó, aki már 7 éve az enyém. Nagyon nehéz volt.Mintha bicskát hasogatnának bennem olyan érzés volt, de amikor megláttam a gyönyörû fából készült istállójukat és a gyönyörû helyet, kicsit megnyugottam.Késõbb mikor beinvitáltak házukba és beszélgetni kezdtünk, a világ két legkedvesebb emberét ismertem meg. Elismeréssel illetek engem, milyen sokáig tudtam egyedül fenntartani az öreg lovat.Elmondtam eredményeit, sikereit, hogy hajdanán milyen jó ló volt, de most már öreg, nem tudja órákon át róni velem az erdõt, nem tud már 130 cm-t ugrani, de a szíve még mindig a régi és Nekem nincs kedvem vágóhídra vinni, túl sok ember tanult rajta lovagolni, nem létezik, hogy így legyen vége.A lovamat hozzájuk vittem, és az Öreg boldog ott,a többi öreg ló között.Ha egy kötõfékkel támogatjátok Õket azért is nagyon hálásak a lovak.Sok lónak szüksége van a segítségetekre, hiszen nem csak akkor kell gondoskodni róla, mikor a hsznát veszed, hanem késõbb is....[/QUOTE]Kedves fórumostársaim!Tényleg jól látok?Tényleg igaz, hogy arra akar rávenni valaki, hogy a megunt lova elhelyzését támogassam?Tényleg ilyen a "gondoskodás"?Tényleg be kéne ezt a gyomromnak venni?Tényleg ott lesz boldog a 975.tagszámú fórumos öreg lova?Tényleg van olyan ember akibõl 975. tagszámú fórumos elismerést vált ki?Tényleg ismeri 975.tagszámú fórumos a könyörület érzését, vagy csak az általa említett szívszorulást érzi?Tényleg a lovak lesznek ott hálásak mindezért, vagy csak a lelkiismerete lesz kevésbé háborgó egyeseknek?Tényleg! Nem kéne ezt a topicot törölni, hogy ne égessen minket?Tényleg remélem, hogy most nem velem van a baj!Huhhh! Még a hideg is kirázott!Minden elismerésem egyébként az ilyen érzelmû és elkötelezettségû embereknek, akik képesek menhelyet létrehozni, mûködtetni a lovakért. [ Április 03, 2004, 07:01: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#8 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.633 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 7:06

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi: Elmondtam eredményeit, sikereit, hogy hajdanán milyen jó ló volt, de most már öreg, nem tudja órákon át róni velem az erdõt, nem tud már 130 cm-t ugrani, de a szíve még mindig a régi és Nekem nincs kedvem vágóhídra vinni, túl sok ember tanult rajta lovagolni, nem létezik, hogy így legyen vége. [/QUOTE]Nekem ez a része nem tetszett a hozzászólásnak. Nem tud már 130 centit ugrani, és nem tud órákon át túrázni? És egy-egy órát tud még sétálni, ugye? És feltétlenül muszáj ugrani?Nem értem.

#9 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 7:14

Anikó! És ehhez mit szólsz?"Van egy öreg lovam, aki 20 éves. Sajnos nem tudtam fizetni tovább a bértartását, "

#10 Unicorn

Unicorn

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 8:19

szerintem a 20éves ló nem feltétlen öreg. azonban én is kiszúrtam, amit anikó... és ha nem tud ugrani, akkor nem szereti?de mondjuk RC, létezhet olyan ok, ami miatt nem lehet az övé tovább a ló, nem 1 ilyet láttam... és ha valóban ilyen klassz helyre kerül a ló, akkor megéri... csak épp az okok nem ezek.és nem csak az õ lova számára kéri a támogatást, hanem hogy mehessenek oda a lovak. nekem mondjuk annyi van, hogy szeretném magam megnézni a helyet, mielõtt ilyenre költök.amúgy nem equss, hanem equus Posted Image már amennyiben lovat akart írni az illetõ... [ Április 03, 2004, 08:21: Az üzenetet átszerkesztette: Unicorn ]

#11 Haflingi

Haflingi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 11:18

Azt hiszem ebben a topicban keletkezett némi félreértés. Szerintem a cél és az ötlet igenis jó. Az valóban nem mindegy, hogy valaki milyen okból visz oda egy lovat. De tény, hogy jobb, ha ilyen helyre kerül, mint a vágóba. Meg aztán vannak más történetek is, ahol már nem lehet tudni, hogy a 'megunt' megunásáért és elhanygolásáért ki az eredeti felelõs, csak azt, ami a lóval történik és amit a ló nem választhatott meg és nem szolgálhatott volna jobba.Van egy ismerõsöm, igen sok helyen jár az országban tenyésztéssel, csikók besütésével, papírok kiállításával kapcsolatban. Nem egyszer bukkan öreg, vagy nem is olyan öreg de annál elhanygoltabb lovakra, akik valaha ranglistavezetõk voltak ugróban,, vagy más módon hosszú ideig eredményeket hoztak és boldoggá tettek embereket. Hogy kia felelõs, hogy több hónapos trágyán, kehesen, elhanyagoltan lehet rájuk bukkanni, mert kézen--közön ide jutottak az állam vagy néhány magán személy 'jóvoltából' azt nem tudni, de biztos, hogy egy ló sem ezt érdemli. Már nem egy lovat összevásárolt és a saját pénzén tartja õket. Sokan megmosolyogják és bolondnak tartják, hiszen szinte erre keres. A nagyrészük 'hasznavehetetlen', volt olyan is, amivel a leghumánusabb cslekedet, amit tenni lehetett a békés elaltatás.Nem tudom, hogy más ember kötele-e eltartani valaki hasznavehetetlenné vált lovát, csak azt tudom, hogy van olyan ló, aki rászorul és ha valaki nem segít rajta, akkor a vágóba kerül, vagy méltatlan körölmények között pusztul el.Szóval szerintem az indíttatás jó. A lényeg az, ha valaki bevisz egy lovat, tiszta lehessen a lelkiismerete.

#12 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 11:55

Szegény Orsinak eléggé nekiugrottatok, ki tudja mi oka lehet, hogy Õ már nem tudja tartani az öreget. Vannak multi gazdag galopptulajok, akik képesek az idáig ajnározott lovacskáikat végig utaztatni Európán, hogy az ottani vágótól pár forinttal többet kapjon értük, amire igazán nem is szorulnak rá. Orsi megpróbált - lehetõségéhez képest - egyengetni az öreg sorsán, és ez szerintem méltányolandó.

#13 Apple

Apple

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 11:56

Én is Haflinigvel értek inkább egyet.Szerintem egyáltalán nem szabad ezt a topikot törölni, mert ez tényleg a ló jólétét szolgálja, mert lehet, hogy egy ló gazdája, aki azon rágódik, hogy hova adhatná a lovát, mert bármilyen gondja van vele, de nem akarja végóba adni, akkor az pont ezt a topikot keresi.Félreértés ne essék, én is elítélem azokat, akik azért akarnak megszabadulni a lótól, mert "megunta a színét, a mozgását, és kell neki vmi új", de tény, hogy vannak emberek, akik egy hirtelen életmódváltás (pl.) miatt nem tudják tovább eltartani kedvencüket, és ehhez még az is esetleg hozzájön, hogy a ló használhatatlan, így eladni sem tudja igazán jó helyre.így legalább lenne egy biztos pont.Ugyanakkor nekem sem tetszett egyáltalán az a szövegrész Orsitól, amit Aniko beidézett... :rolleyes: redface.gif

#14 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 15:00

Álljunk meg egy szóra!Természetesen nem arról beszéltem, hogy ne fogadjuk a hírt, miszerint van egy ilyen ló menhely. Az bevezetõ hozzászólás rendben van. Akit érdekel ismerje meg, támogasson, segítsen ahogy tud, szive szerint. Ilyen dolgot nem lehet szívtelenül csinálni megérdemlik, ha bármilyen EU-s pályázat is a mozgatója esetleg.Ezzel szemben amit Orsi csinált az csak a szívtelenségrõl, mûpátoszba burkolt kényelmi megoldásról szól!Hogyan képes valaki így lerázni a gondot magáról, mint kutya a vizet? Aki vesz egy 13 éves lovat, hét évig "használja" (mert jelen esetben másról nem beszélhetünk)utána húsz évesen ha a ló nem tudja kiszolgálni akkor jobb ha vágóba adja, némán és titokban, hogy senki meg se tudja.Az ilyen ember szerintem nem érdemli meg, hogy lova legyen. És ezt még világgá kürtölni csomagolva, mûlelkendezve nekem simán hányinger. Ennyi!

#15 bonny

bonny

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 15:51

Sziasztok!Nekem az a véleményem, hogy ha valaki vásárol egy lovat, hosszú éveken át "használja" (utálom ezt a kifejezést!), akkor köteles élete végéig gondoskodni róla. Biztosan mindannyian ismeritek az idézetet: „Te egyszer s mindenkorra felelõs lettél azért, amit megszelidítettél.” Ez magától értetõdõ kéne hogy legyen, de sajnos sokaknak nem az. Mindig nagyon feldühít, ha valaki csak eszköznek, tárgynak tekint egy állatot, amit csak úgy el lehet dobni. És milyen sok ilyen ember van! Ezért tényleg szükség van menhelyre lovak számára, sajnos. Nem ismerem Orsit, de azt hiszem, õ nem tartozik azok közé a szívtelen emberek közé. A legjobb az volna, ha õ maga gondoskodna a lováról, de ha valamiért ezt nem tudja vagy nem akarja megtenni, akkor még mindig jobb, hogy elviszi valahová, ahol gondoskodnak szegényrõl.

#16 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 15:59

idézet:
Eredeti szerzõ: bonny: Nem ismerem Orsit, de azt hiszem, õ nem tartozik azok közé a szívtelen emberek közé. A legjobb az volna, ha õ maga gondoskodna a lováról, de ha valamiért ezt nem tudja vagy nem akarja megtenni, akkor még mindig jobb, hogy elviszi valahová, ahol gondoskodnak szegényrõl. [/QUOTE]Én sem ismerem azokat az embereket akik állandóan a lovaim körül vesztik el a felesleges kutyájukat, kismacskájukat, mondván a "lovasnál" majd elfér.Persze a lovat nem lehet csak úgy elzavarni, sorsára hagyni, mint a kutyákat. Kell keresni rá indokot, megfelelõ helyet. Pedig milyen egyszerû volna ha lehetene.

#17 Devil_girl

Devil_girl

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 16:44

Szerintem Orsi nem feltétlenül úgy értette a dolgot, ahogy azt ti veszítek. Értelmileg tényleg így lehet kivenni, de nem hiszem, hogy Orsi így bánna a lovával. Remélem õ is hamarosan erre jár, és ezt leírja.A cím pedig engem is nagyon érdekelne. Egyébként, ha már ilyen helyre vinném a lovamat, biztos hogy fizetnék azért, hogy ott van. Ha nem is 40ezret, de a kajáját legalább megpróbálnám állni. 10000 csak futja a havi 40000 után...Dev

#18 Haflingi

Haflingi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 18:51

Ha jól használják, biztos, hogy többeknek megoldást kínálhat a dolog. Ismertem egy lányt, aki becsülettel tartotta beteg lovát is, pedig csak sételgani tudtak együtt. Azután jött a családban egy haláleset és megváltoztak az anyagi körülmények és a lehetõségek. Sajnos nem volt ilyen megoldás egy beteg ló részére, pedig még két hónapig keresték...

#19 sunny7

sunny7

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 19:51

Egyetértek veled Haf. Nekem is van egy barátnõm, akinek a lova már második éve "semmire sem jó" , mert pattanak szét a hörgõi. Csak sétálnak vele, a doki szerint talán ez lesz az utolsó nyara. Mégis tartják, pedig csak a gyógyszere havi 15 ezer forint. Ök ki tudják fizetni, de nem mindenki van ezzel így. Mellõlem is vittek el vágónál is rosszabb helyre 5 éves lovat, aki keresett egy csomó pénzt a galoppon a gazdájának, de aztán nem volt türelme/kedve gyógyíttatni, pedig hobbilónak még jó lett volna. Egyébként már hallottam hasonlóról, talán korábbi lovasújságban, de nem tudom pontosan hol van az a hely. [ Július 08, 2004, 23:00: Az üzenetet átszerkesztette: sunny7 ]

#20 Stokley

Stokley

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 21:36

Pest megyében található, Õrbottyánban ha minden igaz és jól emlékszem Posted Image

#21 tomsawyer

tomsawyer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 21:38

Szerintem pont ez volt az.Valamikor tavaly januarban volt egy cikk rola a Lovas eletben.

#22 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.948 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 21:42

Ühüm, azért "Bottyán". Vmikor tavaly nyitották. Tiszteletreméltó kezdeményezés.[(Orsi stílusától folyton TVshop-szereplõk jutnak az eszembe, lehet hogy tudat alatt másokban is ezért megy fel a pumpa tõle ;) )]

#23 andika1

andika1

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 22:20

Szerintem nem abba kéne belekötni,hogy ki-miért nem tudja már eltartani a lovat amit bead erre a helyre.Csak annyi volt a kérés,hogy ha tudja valaki és ugy érzi,akkor támogathatja az alapitványt.Kicsit vissza kéne menni a topic témájához..

#24 bonny

bonny

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 5. - 10:17

Jó lenne valami elérhetõségük, mert én például szívesen kimennék hétvégenként a lovakkal foglalkozni, csutakolni, legeltetni meg ilyesmi.

#25 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 12:34

idézet:
Eredeti szerzõ: bonny: Jó lenne valami elérhetõségük, mert én például szívesen kimennék hétvégenként a lovakkal foglalkozni, csutakolni, legeltetni meg ilyesmi. [/QUOTE]Bonny!Ha nem ragaszkodsz az öreg, beteg lovakhoz akkor ezt nálunk is megteheted és lovagolhatsz érte.Ha nem kifejezetten csak az elesetteken akarsz segíteni.

#26 bonny

bonny

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 15:20

Nahát! Pont most írtam Neked magánüziben! Pedig nem olvastam el elõtte a topicot! Ezt nevezem telepátiának! Posted Image

#27 Kutyus

Kutyus

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 7. - 17:00

Nos...Az alapítványért minden elismerésem. Tényleg felháborító, hogy egyes emberek mikért képesek megszabadulni lovaiktól.Ha csak a mi lovardánkat nézzük, akkor a bérlovak(iskola lovak) 90 0/0-a angol telivér, ami a galoppról kerültek hozzánk, többnyire betegen, a maradék 10 0/0 meg megunt, vagy rossz teljesítményü vagy befejeltetett sportlovak. Álltak pár hónapot és rendbejöttek annyira, hogy heti egy-két órát el tudnak kocorászni a gyerekek alatt. Cserébe egész héten reggeltõl estig karámban vannak, esznek annyit amennyi beléjük fér, mi néha vaszünk nekik egy kis finomságot nekik(répa, alma, nyáron mikor picit többet mennek akkor tápot, korpát), sõt nyáron még a táboros gyerekek még "ki is nyalják a seggüket", ha meg esetleg lesántulnak, mert valamelyik sajnos annyira rossz állapotban van, azt olyankor pohentetjük és kezeltetjük, majd dolgozik újra, ha rendbe jött. Ha meg már végképp használhatatlanná vállik nálunk is egy ló, akkor próbáljuk addig eltusolni a fõmökség elõl, mig nem találunk neki valami gazdit, aki így is meg szeretné venni, hogy nem lehet már használni. És ha hiszitek ha nem, vannak ilíen emberek is.Ha ilyen szemmel nézzük, akkor a mi lovardánk is egy menhely, és rossz végignézni hogy mit mûvelnek egyes emberek a lovaikkal, majd ha használhatatlanok lesznek akkor eldobják, mint egy rossz ruhadarabot.A menhelynek pedig én is utalni fogok, ha mást nem egy kötõféket havonta.

#28 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 8. - 7:53

M1s járt náluk, azt mondja szuper fejek és felajánlotta, hogy segíthetnénk nekik karámépítésben és más munkákban. Ha minden igaz, nemtom mikor, lesz egy sütés-fõzés-bográcsozással egybekötött munkás ismerkedéses bulinak a létrejövõdése.

#29 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 9. - 15:19

Kedves Fórumtársaim!Lehet, hogy kicsit a beszámolóm érzelmesre sikerült, de nem azért tettem fel, hogy lehúzzátok, illetve egyesek megkérdõlejezzék,hogy miért is nem tudom az Öreget élete végéig eltartani. Hát azt üzenném nekik soha ne kerüljenek ilyen helyzetbe, illetve akkor legyen ekkora szájuk, ha más segítségére szorulnak.Leírhattam volna, úgy az Alapítványt, hogy közlöm, ez és ez van, de saját példámat akartam írni, mert így ez az embereket jobban megérinti.Szerinetm pedig világosan kiderül, hogy ki a lovas köztünk és ki nem az, már csak a válszokból leszûrve.Úgyanis ezt a lovat, az Öreget én úgy vettem meg, hogy megmentettem a Vágóhídról, az, hogy utána 7 évig még az enyém volt, engem szolgált ez sem igaz, ugyanis 3 évig totál sánta volt, regeteg pénzt költöttem a gyógyszerekre.Orsi

#30 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 8:35

Sziasztok!A fent említett sánta telivér büszke és elképesztõen boldog gazdája vagyok. Egyikõtök kérdezte, hogy hívják Õt: Mahália a törzskönyv szerint, de én csak Maholnak szólítom. Azért vittem az alapítványhoz, mert õk aránylag kevés pénzért tartják nekem. Azért aránylag, mert az ösztöndíjamból és alkalmi munkákból fedezem az összeget. Szüleim felajánlották a segítségüket, dehát Õ az én pacim, és boldogan megteszek érte bármit.Sajnos csak heti egyszer tudok lemenni Hozzá, mert Õrbottyán elég messzire van a lakóhelyemtõl. Persze minden távolság relatív, örülök, hogy végre elérhetõ helyre került.Tudjátok, nekem egy nagyon régi álmom teljesült azzal, hogy végre megvehettem Õt. Egy évig lovagoltam egészségesen, aztán elvitték, én pedig nem tehettem semmit. úgy tûnt, soha többé nem látom, de két hónap múlva visszakerült. Véletlenül meglátta a régi tulaj, hogy hogy bánnak Vele, és megszánta.Borzasztó állapotban volt, alig bírt járni. Mindent megpróbáltam, fásliztam, hûtöttem, kenegettem, megröntgeneztettem. Hiába, azt mondták, örüljek, hogy sikerült picit javítani, de ennél jobbra ne számítsak.És kezdõdtek a boldog séták... Feltettem a kantárt, és Mellette gyalogolva kirándultunk... sokan mondták, igazam van, olyan snassz, hogy mindenki csak kutyát sétáltat... Posted Image Aztán eltelt három év. Ezalatt kihordott egy csikót (hiába kértem, hogy ne fedeztessék, hiszen az állatorvos is tiltotta a plussz súlyt), és amikor végre megint kettecskén maradtunk, újra elvesztettem Õt. Puszta "sajnálatból" ("nincs semmi haszna ennek a lónak") a tulaj ismét túladott rajta. Odaadta egy barátjának, hogy az befedeztesse. Hiába kértem, hogy ne tegyék: úgy vitték el, hogy mégcsak el sem tudtam búcsúzni Tõle. Átmentem, és nem volt ott. Hogy ez milyen lépés volt, mindenki ítélje meg maga...Ekkor befejeztem. Hazahoztam a cuccomat, és lóközelbe se mentem többé. Így volt ez két évig. Aztán fél évvel ezelõtt megtaláltam ezt az alapítványt. Biztosítottak arról, hogy befogadják a pacimat, és ekkor felkutattam Maholt. A tulaj azt mondta, ha már neki nem kell, tárgyalhatunk. Úgy voltam vele, bármilyen állapotban is lesz, nem engedem, hogy a vágóra jusson.És vártam. Kb. egy hónapja felhívott a pasi, hogy leválasztotta a csikót, ha kell, vihetem a kancát. Kimondhatatlanul boldog voltam, és egyszerre féltem is, hisz oly' sokszor tûnt már úgy, hogy rendezõdnek a közös dolgaink.Sikerült, és most õszintén boldog vagyok. Hetente lemegyek Hozzá, almát viszek, pucolgatom, tutujgatom. És végre nyugodtan alszom. Mert tudom, hogy ha épp' nem vagyok ott, akkor is jól bánnak Vele és szeretik Õt. Lótulajdonos, nem, Maholtulajdonos lettem!! És ez számomra mindennél többet ér...Biztosan lesz itt a fórumon néhány ember, aki beleköt egy-két szavamba. De csak azt kívánom nekik, vágyjanak valamire annyira, mint még soha semmi másra, és érjék el! Érezzék ezt az örömet!Ha kérdésetek van az alapítványról, szívesen válaszolok!AnnaU.i.: Orsi, Penta nagyon jól van,alaposan megdögönyöztük! Posted Image )

#31 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 10:16

Realcowboy nem hallom a hangod! (ill. nem olvasom)Írtam neked egy e-mail-t, nem méltattál válaszra, Orsinak is írhatnál valamit arra amiket itt elmondott. Általában nagyon gyorsan reagálsz, amikor valakirõl mindenféle rosszat kell sziporkáznod. Szerintem hozzájárúlsz a rossz hangulathoz ezen a fórumon.Elnézést, hogy ezen oldalon írtam ilyeneket, de nem bírtam magamban tartani.BB

#32 sármi

sármi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 10:26

SziasztokMahol minden elismerésem a tied, hogy csak sétáltatod és ugy is szerteted, hogy másra már nem lehet használi. Hányszor született csikó neki, és most hány éves, melyik istálóban futott, és galoppról hova került?

#33 bonny

bonny

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 14:51

Mahol!Teljesen megértem, amit érzel, hiszen én is hasonló helyzetbe kerültem a kedvenc lovammal, csak nekem nem sikerült megtalálni és megvenni õt. Minden lovasnak rólad kéne példát venni, amiért így kitartottál Mahol mellett, és megszerezted számára a boldog életet. Le a kalappal elõtted! Jó egészséget, és még sok-sok boldog évet kívánok a lovadnak!Bonny

#34 Enci

Enci

Új vendég

• Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 12. - 22:12

Sziasztok!Eléggé összeszorult a szívem, ahogy olvastam ezeket a történeteket. Nekünk 1999 óta van lovunk. 2001 õszén hozzánk került egy angol telivér csõdör, két csikóért cseréltük, helyhiány miatt(két lóból egy ló alapon).Eléggé tartottunk tõle mint kezdõk, meg hogy csõdör, ráadásul galoppló volt, még azév tavaszán futott. Nem volt öreg,nem tudjuk, miért állították le. Mindenesetre kellemesen csalódtunk benne. Nagyon aranyos, szelíd ló volt, egy baja volt hogy nagyon menõkés volt.Nem is sokat ültünk rajta.Én csak egyszer ültem rajta.Aztán anyagi okok miatt meghirdettük õt és még egy telivér kancát meg csikókat. Egyet akartunk meghagyni. 2002 õszétõl viszont elindult nála egy kólika sorozat és 03 áprilisban szenvedések közepette kimúlt.Bélcsavarodásban. Ebben a megyében egyszerûen képtelenség eladni sportlovat,hobbilovat(Szabolcs-Sz.B.megye).Mindenkinek az igásló kell. Tudom hogy ez men tartozik ide, de ez kikívánkozott belõlem.

#35 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 0:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Pendemonium: Realcowboy nem hallom a hangod! (ill. nem olvasom)Írtam neked egy e-mail-t, nem méltattál válaszra, Orsinak is írhatnál valamit arra amiket itt elmondott. Általában nagyon gyorsan reagálsz, amikor valakirõl mindenféle rosszat kell sziporkáznod. Szerintem hozzájárúlsz a rossz hangulathoz ezen a fórumon.Elnézést, hogy ezen oldalon írtam ilyeneket, de nem bírtam magamban tartani.BB [/QUOTE]Pendemonium!Ha neked ez hiányzik akkor itt vagyok.Türelmetlen vagy, ez a lovas embernek nem tartozik a jó tulajdonságai közé.Megkaptam az e-mailedet de nem volt kedvem válaszolni. Most megteszem. Ha humorról van szó mindig veszem az adást, de újra elmondom, hogy nem voltál vicces. Ez nem volna nagy gáz, nem mindig sikerül jó poént elsütnünk. Levélben megerõsítettél, hogy történeted igaz. Jó. Biztos azért nem vettem a humorodat, mert abban az idõben amikor gyerek voltam és te is, nálunk a családban a segg, fingik, és hasonló szavak tiltottak voltak felnõttek társaságában. Nem is értem, hogy itt miért nem szúrta a szemét senkinek.Ennél kevésbé rossz kifejezések és szavak is cenzurázva szoktak lenni. Biztos megtévesztett az, hogy feletted a topicban Porfelhõ is viccelt. De az humor volt, olyan személytõl idézett akit szinte mindannyian ismerünk. De viccelj tovább nyugodtan engem nem zavarsz. Nem tudom mibõl gondolod, hogy a fórumnak rossz a hangulata? Pláne, hogy én hozzájárulok nagyban.Végezetül azt meg abszolút nem értem, hogy miért kérdezted a mélben, hogy kinél lovagoltam a galoppon 79-ben? Winnainál lovagoltam hobbista lemozgatóként hajnalonta.De utáltam ott szinte mindent a lovakon kívül. A részeges köpködõ, káromkodó, hangos, durva, lóutáló, lovászokat meg fõleg, akik velem egykorúként ratkós állami gondozott gyerekként kerültek lóközelbe, akaratukon kívül más lehetõségek hiányában. Ha kíváncsi vagy még valamire érdeklõdj rólam bátran, én ennyit tudok válaszolni neked. Ha már így felkértél a válaszokra annyit még elmondok Orsival kapcsolatban, hogy nem érzem fórumos társamnak. Talán õ az egyetelen akit nem. Persze nem várom, hogy megértsd.

#36 Mahol

Mahol

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 7:56

Kedves Sármi!Mahol 17 éves lesz május 24-én...töröm is a fejem, mit kapjon ajándékba... Posted Image )A régi csikóit nem ismertem, egyet kivéve, és a lovam múltjáról sajnos csak annyit tudok, amennyit az általam ismert régi tulaj elmondott.De elvileg nemsokára megkapom a marhalevelét (még csak adásvételim van), és remélem, abból kiderül egy s más. Annyit tudok, hogy régen Baján élt, Vinkó Gábornál. Két csikóját láttam személyesen, de ezek sajnos keverékek voltak - a tulajok akarata. Egy félig nóniusz, és egy félig quarter horse. Még így is szépek voltak, hisz Mahol volt az anyjuk! Posted Image Kedves Bonny!Köszönöm szépen, nagyon jólesnek a soraid!! Posted Image Bocsánat mindenkitõl, sajna kezdõ vagyok ezen a fórumon, még nem tudom pontosan, hogy kell személyre szólóan írkálni... Posted Image

#37 Orsi

Orsi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 18:31

Szia Mahol!Remélem jól van a lovacskád. Nagyra értékelem az elszántságodat, ami elõre visz, ezt csak íg lehet csinálni.Remélem jól van Mahol és persze Penta is, néha írjál róluk Nekem magánüzit, Én nem tudok olyan sokat lemenni, mint Te, de mégis nagyon hiányoznak.Az Alapítványnál üdvözlök mindenkit, szerdán viszek kötõfékeket.Orsi

#38 sármi

sármi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 13. - 19:54

Sziasztok Én egy éve halottam az alapitványról,képeket is láttam akkor rola. Minden elismerésem az õvéké.

#39 mókuska

mókuska

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 15:36

Jó, hogy lehet hallani ilyen alapítványokról, de nem értem, hogy aki egy ideig el tud tartani egy lovat, szereti, megbecsüli, az miért akarja egy alapítványhoz adni öreg korára? Biztos én vagyok túl érzelgõs, de ez olyan, mintha egy családtagomat adnám otthonba. Órákig el tudnám nézni lovamat a karámban vagy egyszerûen kisétálok mellette a mezõre, nem gondoltam még soha arra, hogy ha nem tud engem kiszolgálni akkor keresek neki egy helyet ahol ingyen eltartják. Bocsánat ha ezzel valakit megbántottam!

#40 chimera

chimera

Új vendég

• Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 14. - 21:27

Jó dolog az, ha az öreg lóról valakinek nem a vágó jut az eszébe, de nagyon sok fiatal ló van sanyarú helyzetben. A nem tervezett fedeztetés miatt is vannak ilyen helyzetek.Az én egyik lovam egy galopp atv és egy norfolk ügetõ gyermeke. Kedves gazdija szinte mindenben kipróbálta 2,5 éves koráig. Ekkor leesett róla és a családja a lovat hibáztatta, s bántani kezdték. Itt kerültem a képbe, mert akkor döntöttem úgy, hogy lovat keresek és ismerõsök meséltek róla.Látvány: parasztház zsebkendõnyi hátsó udvarában lovak. Zabot nem láttak, mert drága volt azon a télen, mást se. Borzas volt és nagyon sovány, de hatalmas barna szemek néztek rám....Megvettem. A lovardában fogadásokat kötöttek, hogy a lóból nem lesz semmi. Állatorvos, injekciók, mert nem gyarapodott... Majd nõtt 10cm-t, és júniusra ledobta a téli szõrét.Mind a mai napig a társa, majd 8 éve, s amíg lehet az is marad. Jobban mondva amíg én élek neki mindig lesz abrakja.De azt is tudom, hogy nem mindenki engedheti ezt meg magának. Nem engedhetik meg, hogy neki fussanak egy borzas csikónak, vagynokat költsenek arra, hogy esetleg, talán ló lesz belõle. Nekem megadatott és hálás is vagyok érte a sorsnak, mert ennek a lónak olyan lelke van...Szoktam vele beszélgetni, s szinte mindent megbeszélek vele, s nevessetek ki szokott válaszolni is. Nyihogva, prüszkölve, ló nyelven, de mindig van valami válasza a mondókámra.MONDJÁTOK MEG? HÁT NEM EZ AZ IGAZI.....