Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#1 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 11:15

A segitségeteket szeretném kérni. Van egy Bullmastif kutyusom, beteg a lába. Több mint egy éve elkezdett sántitani a jobb elsõ lábára, de semmi sérülést, vagy nyomot nem találtam sem én, sem az állatorvos. Észrevettem, hogyha puha talajon mozog, akkor nem sántit, csak ha egyenetlen, pl. murvás úton megy. Tavaly tél elején aztán kisebesedett a talpa, és vérzett is neki, azóta folyamatosan kapott injekciókat és krémeket, amivel a sebes lábát kenegettem, de nem sokat használt, nyáron kicsit jobb lett a helyzet, a sebek már nem látszottak, de ugyan úgy sántit rá folyamatosan. A talpán, az ujjpárnái között van a sebes rész, mostmár az összes ujjpárnája vörös a gyulladástól és sok, pici borsószem nagyságú seb van rajta, olyan mintha valami kimarta volna a bõrét. Az orvos adott neki antibiotikus injekciókat, meg valami hormonálisat is, de ezek együtt sem segitettek. Ha van valami ötletetek, hogy mivel lehetne javitani az állapotán szivesen vennék mindenféle tanácsot. Keresek egy olyan állatorvost, akinek van tapasztalata az ilyen kutya bõrbetegségek kezelésében, vagy komolyan meg tudja vizsgálni, nem csak messzirõl ránéz és beledöfköd mindenféle gyógyszereket :mad: . Ha ismertek ilyen orvos, kérem irjátok meg az elérhetõségét, a kutyus Esztergomban van, de bárhova el tudom vinni. A segitségeteket elõre is köszönöm!Sziasztok!

#2 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 14:22

Szia!Nem lehet hogy allergia? A kutyus szokta rágni a lábát, hogy megvakarja? A sebek egy idõ után behegesednek? Mert ha igen, akkor ilyesmi problémája van/volt az egyik ismerõsünk kutyájának is, csak neki az egész testén kijön. Szerintem vegyetek aloe-t, és azzal kenegessétek reggel és este be a lábát. Ez valószínûleg nem fogja meggyógyítani, de a kutyusnak jobb lesz tõle, mert csökkenti a gyulladást, meg hogyha én rákenek belõle egy ujjamra, amit aznap elvágtam, másnap reggelre nagyon szép lesz a seb. Az ismerõsünket Dr. Kerekes Bálint kezeli, a honlapja: [url="http://"http://blue_cross.freeweb.hu"]http://blue_cross.freeweb.hu[/url]Sok sikert, és mihamarabbi gyógyulást kívánok!

#3 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 14:48

Messze nem biztos, hogy ugyanarról van szó, lehet, hogy csak külsõségeiben hasonlít az én kutyám esete a tiédre, de elmesélem, hátha segít valamit. Idén nyáron vettük észre, hogy [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/"]Cseresznye[/url] a szokásosnál jóval gyakrabban (mert ugye a kutyák is szoktak mosakodni) nyalogatja az egyik hátsó lábát. Megnéztük, de nem láttunk a talpán semmit. Egyre többet nyalogatta, néha már sántított is rá egy kicsit. Aztán elkezdte a másik hátsó lábát is nyalogatni. A doki azt mondta, valószínûleg allergia, mivel semmiféle sérülést, vagy idegen testet nem talált (belefúródhatott volna pl. toklász is úgy, hogy alig lehet észrevenni). A kutyák bõrében nem igazán vannak izzadtságmirigyek (ezért kell lihegniük, ha melegük van), a talpukon viszont van néhány, az allergia miatt ezek beindulnak, túltermelõdés lép fel, ezért nyalogatja a kutya talpát, ami aztán a sok nyalogatástól kisebesedhet. Nem tudom, hogy a mellsõ lábak talpain is vannak-e mirigyek, meg kell kérdezni az állatorvost. Cseresznyének azokkal nincsenek gondjai.A doki kinyomta a kutya bûzmirigyeit, megelõzésképpen, hogy azok már ne gyulladjanak be, meg adott neki egy szurit allergia ellen. Használt is egy darabig, pár hétig nem volt semmi baja. Késõbb gyógyszereket szedett, különbözõ kombinációkban, de azok nem igazán használtak, de valamennyire talán enyhítették a tüneteket. Cserkó most nem szed gyógyszert (elég erõs szerek voltak, nem lehet õket huzamosabb ideig adni), a lába nagyjából rendben is van, de még mindig gyakrabban tisztítgatja a kelleténél, ezért van, hogy kipirosodik, de nem annyira, mint nyáron. Lehet, hogy többféle dologra is allergiás, növényekre, és ételre is; nyáron ezért jön ki jobban nála a dolog. (Kutyatápot eszik, szárazat, és konzervet keverve + házikosztot, amikor van. Sajnos nem tudunk mindig külön fõzni neki, pedig jobb lenne, mert ki tudja, mik vannak ezekben a tápokban.) Bolhacsípésre is léphet fel allergia, Cserkó szerencsére nem bolhás, de lehet érzékeny akár az atkákra is, azok meg mindenütt ott vannak, sok mindent nem tehetünk ellenük (kerti kutya, a kertben nem szoktunk porszívózni Posted Image ).Azt még elmondom, hogy tavaly nyáron is kijött rajta valami allergia, a farán, bõrgyulladás formájában, de az szerencsére elmúlt egy szuritól, és nem is jött vissza azóta.

#4 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 15:55

Kiflinél is volt egyszer, hogy rágta az egyik lábát, a doki kinyomta a bûzmirigyét, és rögtön meg is gyógyult. Posted Image

#5 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 13:32

Sziasztok!Köszönöm szépen a gyors reagálásokat. Nem tudom, már hogy mitõl vannak a sebek, de bármit teszek, nem múlik. Kezdtük az injekcióval, majd jött az antibiotikus krém, most épp körömvirággal kenegetjük naponta. Néha nyalogatja, de amikor kapott kutyacipõt, akkor nem tudta lenyalni és mégis sebes maradt. Ha kinyit a rendelõ elviszem , megmutatom egy másik orvosnak . Allergiás még soha nem volt és a mirigyei is eddig rendben voltak, néha kinyomogatja a doki de az nem segit rajta. A szivem szakadt meg tegnap is, mikor bicegett hozzám, úgy sajnálom, hogy nem tudok rajta segiteni, pedig tényleg bármit megtennék hogy ne fájjon neki. Nagyon köszi az ötleteket.

#6 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 18:13

OFF: Bocs, de most jutott eszembe a kérdés:Mi az a bûzmirigy? Hol van? Miért kell kinyomni? Az egyik kutyám már kb. 5-6 éves de még soha senki nem nyomta neki ezt ki (falusi kutyus), ez baj lenne?Hallottam már róla egyet-s-mást de erõsen hiányosak az információim ... Köszi a segítséget!Üdv, sacON

#7 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 21:15

Ezeket a cikkeket találtam bûzmirigy témában:[url="http://"http://www.kutya.hu/alltan/18.html"]http://www.kutya.hu/alltan/18.html[/url][url="http://"http://www.kutya.hu/0005/28.htm"]http://www.kutya.hu/0005/28.htm[/url]

#8 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 21:17

Róla volt szó! Õ az én Kedves életmentõ kutyimutyikám, imádom, már amennyire egy kuttyot lehet imádni.... Posted Image

#9 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 21:45

Jó arc. Mi a neve? Csak azt ne mondd, hogy Belmondo. :D

#10 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 22:31

Nagyon édes. Igazi sztárfotó. :D

#11 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 28. - 17:45

Carlos a neve, nem én adtam neki, már felnõttként került hozzám másfél éves korában. Ha emlékeztek rá , volt az egyik kereskedelmi rádiónak egy gazdit keresünk rovata, ott hallottam róla elsõnek és lehettem a gazdija. Épp akkor kellett mégegy kutya harmadiknak egy rotweiler és egy tacskó mellé :D

#12 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 19:29

Köszi Huxley!S

#13 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 21:49

Sziasztok!Lenne még egy kérdésem: Mit tudtok a diszpláziáról? Ha jól tudom, akkor ez valami csipöizületi betegség, nemde? Honnan lehet felismerni?Tettem fel képeket a kutyáimról a [url="http://"http://kep.tar.hu"]honlapomra.[/url] Üdv, Sac

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 23:31

A diszplázia egy összefogó név.Lehet könyöki, vagy csipõizületi is. Nagy testû kutyáknál fõképp csípõizületi szokott lenni,(öröklõdõ!!!) amit 1 éves kor után, a mozgásáról lehet felismerni. Súlyosságát tekintve röntgennel.Van enyhe és súlyos fokú.Ezt a röntgent nem mindegyik állatorvos tudja elvégezni. Nagyobb állatklinikák igen.Lehet mûteni (sokba kerül és nem 100%-os, bár én megcsináltatnám..), ha súlyos fokú és nem mûtik meg, a kutya pár év alatt "tönkremegy". Magyarul olyan fájdalmai lesznek, hogy nem fog tudni mozogni.Sajnos nagyon sok, magát tenyésztõnek valló ember nem foglalkozik ezzel a kérdéssel!!!Nagytestû fajtatiszta kutyát csak a szülõk (jobb helyen nagyszülõk is!)igazolt diszpláziamentességével szabadna megvenni!(jobb helyeken a törzskönyvben a kutya neve alatt szerepel, hogy: HD-frei)Most az én kutyámnál is fennáll ennek veszélye, bár még csak 9 hónapos, (kb. 50 kg) de nem kapott elég kalciumot, most "nyomatjuk" bele. Valamit javult. Ez lehet hirtelen növekedés eredménye is, 1 éves kor körül meglátjuk.(masztiff-roti-pit keverék)

#15 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 21:41

Ilusta!Különben a csípö diszláziának mik a tünetei? Az az amikor olyan "fenék riszálósan" megy a kutya??Csibi is most 9 hónapos, de nem "nyomatom" belé a kálciumot, ez gond lehet?Miután megvolt az ivartatlanítási mütétja, fáj neki az a lába amibe a szurit kapta (szerintem rossz helyre -idegbe- adta neki a doki), de ez kezdett neki elmúlni erre a múltkor a másik lábát húzta egy picit ... elvittem a dokihoz, aki (mint mindíg) azt kérdezte, hogy kap-e csonterösítöt a kutya? De mivel mindig csak ezt tudja kérdezni már nem bízom benne.Amúgy tenyésztötöl van, de nincsenek papírjai nem is én hoztam el ...Tehát szerinted, adjam neki a kalciumot és majd elválik?Sac

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 22:45

Szia Sac!Ezt most így nem tudom elmondani, hogy hogyan néz ki, mert kutyánként változó lehet.A "ringó csipõ", az ilyen kutyáknál gyakori mozgásforma, nem ez a diszplázia.Egyszer az egyik CACIB-on épp a bernáthegyik bírálatát néztem és a felvezetett, megmozgatott kutyák között kiszúrtam egyet, amelyiknek nem volt normális a mozgása...szóltam a páromnak, nézd az a kutya szerintem diszpláziás...A bíró pár perc múlva mondta a gazdájának, hogy nem stimmel valami a kutya hátsójával! Na akkor dagadt a mellem.... Posted Image Nos én mindenképpen adnék neki kalciumot! Meg D-vitamint is! (Így télen, mivel nem süt annyit a Nap) Az orvos a D vitamint felírja, a kalciumot, meg megcsinálják a patikában. Szólni kell, hogy kutyának lesz, ez egy por, amit én kb. 30 dkg-t veszek és napi 1-2 csapott evõkanállal adok, aztán ha elfogyott, újból.Azóta javult a mozgása és biztosabban áll a lábán.De, hogy egy kutya diszpláziás-e vagy sem, azt mondom, csak kifejlett korban lehet biztonsággal, röntgennel megmondani.

#17 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 1:45

Szia Sac!Ha megengedsz egy javaslatot--)ugye kérdezted, hogy adj-e kalciumot a kutyudnak? Állatboltosok vagyunk, és tudom, hogy ezernyi vitamint lehet kapni a piacon, úgyhogy semmiképp "ne vásárold össze" a különbözõ vitaminokat! Mivel a kedvenced fejlõdése 9 hónaposan még elég aktív, mindenképp vegyél neki kifejezetten fiatal kutyák részére többféle(fejlõdéshez elengedhetetlen) vitaminból összeállított, naponta adagolható tablettákat!Legjobb(sz.tem):Cani-tab vitaminok, Robi kölyökkutya vitamin! [ 10 Január 2003, 00:46: Az üzenetet átszerkesztette: Kitty ]

#18 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 11:58

Annyiban igaza van Kittynek, hogy kapni ilyen tablettákat. DE!Mivel Sacnak kuvasza van, ami jó nagy testû fajta, naponta testúlyfüggõen kell adagolni ezeket a tablettákat, nagyon hamar, pár nap alatt vehet újat, nem kis pénzért. Míg a gyógyszertári kalcium, D-vitaminnal kombinálva sokkal tovább elég és jóval olcsóbb megoldás.

#19 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:25

Egy kicsit hagy vitázzam:Egy doboz 300-600Ft. körül mozog, amiben általában 100db van! Én még mindig azt mondom, hogy a kutyámnak állatorvosok álltal speciálisan összeválogatott vitaminokat adnék, minthogy én válogassam össze õket!Ilusta tanácsa jó lehet, de a speciális tabi jobb!Ilusta még mielõtt nagyon megharagudnál: Posted Image [ 10 Január 2003, 13:26: Az üzenetet átszerkesztette: Kitty ]

#20 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 15:06

Ajaj kedves kutya-barátaim!Rosszabb a helyzet, mint gondoltam. Csibikém csütörtökön úgy lesántult, hogy azóta szinte csak 3 lábon járkál ... Hát ma délelött elvittem egy másik állatorvoshoz, aki jó alaposan megvizsgálta: a térdizületeivel van gond, ráadásul mind a kettövel, de a bal lábán súlyosabb. Ugyanis a jobb lábán, ha kiugrik a "térdkalácsa" rögtön visszaugrik neki, a másik sajnos nem. Így aztán ugy néz ki, hogy müteni kell szegénykémet! Persze nem szabad elhamarkodni, mivel a csontjai még nem kifejlettek, ha lehet várni kéne vele még 2-3 hónapot ...De ez még mind semmi, valószínüleg a csipöjével is baj van (valószínüleg: diszplázia), de ezt majd meg kell röntgenezni :( Most hirtelen nem is tudom, hogy mit csináljak, ugyanis 1 izületi mütét 25-40 ezer magyar forintba kerül ...Most egyenlöre várunk, kapott egy gyulladáscsökkentöt és 1-1,5 hét múlva kiderül használ-e. Jó lenne, mert nem biztos hogy jót tenne neki egy ilyen korai mütét ...Kitty! Nem tudom mi a neve annak a csonterösítönek amit veszek neki: kék doboz és egy ilyen "vitamin-sorozat" része ... ebböl a "sorozatból" kapja még a multivitamint!Ilusta! A por tényleg jobban megérné, de az nem akarja megenni, ha megérzi a szagát otthagyja a kaját ...Üdv, a köszi a segítséget: Sac

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 13. - 15:48

Sac!Nagyon sajnálom a kutyusodat! Meg Téged is!Erre írtam, hogy fajtatiszta kutyát, CSAK MEGBÍZHATÓ TENYÉSZTÕTÕL!Most a kiskutya léte és a te lelked is válságban lesz!Tanácsot nem tudok és nem is akarok adni, sajnos a mûtétek "pénztárcafüggõk" és nem tudni mennyi esélye lesz a teljes életre.Az jó, ha még vártok, mert lehet síma gyulladás is, ami a hirtelen növekedéssel jár....Tényleg, mivel eteted?Nagy testû kutyakölyöknek a legjobb a Royal Canin Giant Junior táp!Amúgy a kalciumpor szerintem szagtalan...az én kutyám a kajába beletéve semmit nem mutat, hogy valami szaga lenne.Írd meg légyszi folyamatosan mi van vele.

#22 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 9:22

Eredeti szerzõ: Ilusta:Sac!Erre írtam, hogy fajtatiszta kutyát, CSAK MEGBÍZHATÓ TENYÉSZTÕTÕL!Hát, igen csak tudod mi kész tények elé voltunk állítva. Az egyik barátunk az agyoncsapástól mentette meg a kutyust kiskorában. Aztán rájött, hogy a VIII. kerületben ö nem tud mit kezdeni egy kuvasszal ... Így mi befogadtuk ...Hát, igen a pénz! De nem is csak az, mert hiába mütetjük meg ha utána egész életében fájdalmai lesznek :( (Azért 1 mütét még beleférne.)Tegnap a Kisherceg jutott az eszembe: "felelös vagy azért amit megszelidítettél". De mi a jobb, ha fájdalmakkal teli éli le a kis életét, vagy ha .......... ??? Nem könnyü kérdés!Nem Royal Canin-t esznek, ugyanis abba csödbe mennénk, ugyanis rengeteget eszik a 2 kutya ... így marad a Darling, Friskies ...stb.Nekem a doki adott egy doboz csonterösitö port, és azt nem eszik. Nagyon büdös! A sima kalciumport még nem próbáltam.Majd írok a fejleményekröl. Reméljük a legjobbakat! Posted Image Sac [ 14 Január 2003, 08:30: Az üzenetet átszerkesztette: Sac ]

#23 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 20:39

Diszpláziára ill. hogy ne alakuljon ki, vagyhogy ne rosszabbodjon lehet kapni valami algakivonatos kapszulát állatgyógyszertárban. Én adtam Maxikának, merthogy a röntgen nem mutatott teljes mentességet, és nem szeretném, ha hátsó lábát húzná öregkorára... (németjuhász, aki még nem tudná).A diszplázia utolsó stádiumában a kutya nem tudja felnyomni a testét a hátsó lábával és csak vonszolja maga után. Egyel ezelõtt csak a mancsát nem tudja vagy nem akarja megemelni, ezért az "söpri" a talajt... Legalábbis én ezt tudom...Aki tudja, hogy a kutyája nem teljesen mentes, az ne tréningezze agyon. Gondolok itt az agility pályákra, ugratásokra, téli szánkó huzatásokra...Természetesen mozgatni kell, hiszen nem beteg a kutya, de ésszel. És tényleg javaslom ezt a kapszulát. Állítólag porc építõ, természetes anyag... Most jut eszembe, hogy megint aktuális lenne egy kúra....Jobbulást a kuttyoknak! :(

#24 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 22:51

Sziasztok!!! Egyenlöre jó hírrel szolgálhatok: jelenleg már egyáltalán nem sántít a kutyulim! (Csak néha egy kicsit "összeroskad") Kapott valami gyulladáscsökkentöt, remélve, hogy ezzel jó sokáig tünetmentes lesz és akkor ráérünk majd 1 évesen megmütetni ... és hatott Posted Image jaj, nagyon örülök neki! A doki azt mondta, hogy pihentessük. Na persze! Egész nap kinn van a kertben, nem tudok vele mit csinálni. Max, nem viszem sétálni és akkor a kertben csak annyit rohangál amennyi nem árt meg neki (remélem). Kapott még valami gyógyszert/táplálékkiegészítöt. nagyon remélem, hogy így már jól lesz sokáig!!!Üdv mindenkinek [ 30 Január 2003, 22:10: Az üzenetet átszerkesztette: Sac ]

#25 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 21:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Diszpláziára ill. hogy ne alakuljon ki, vagyhogy ne rosszabbodjon lehet kapni valami algakivonatos kapszulát állatgyógyszertárban. Én adtam Maxikának, merthogy a röntgen nem mutatott teljes mentességet, és nem szeretném, ha hátsó lábát húzná öregkorára... (németjuhász, aki még nem tudná).A diszplázia utolsó stádiumában a kutya nem tudja felnyomni a testét a hátsó lábával és csak vonszolja maga után. Egyel ezelõtt csak a mancsát nem tudja vagy nem akarja megemelni, ezért az "söpri" a talajt... Legalábbis én ezt tudom...Aki tudja, hogy a kutyája nem teljesen mentes, az ne tréningezze agyon. Gondolok itt az agility pályákra, ugratásokra, téli szánkó huzatásokra...Természetesen mozgatni kell, hiszen nem beteg a kutya, de ésszel. És tényleg javaslom ezt a kapszulát. Állítólag porc építõ, természetes anyag... Most jut eszembe, hogy megint aktuális lenne egy kúra....Jobbulást a kuttyoknak! :( [/QUOTE]Ez a zöldkagyló kivonat, legalábbis gondolom egyrõl beszélünk Posted Image Most én is adom az én németjuhászomnak, neki "csak" térdszalagszakadása volt, mindkét hátsójában :( Ez egy por és nagyon büdi, és azt mondták, hogy a kutyák nem szeretik, meg hogy inkább otthagyják a kaját, mert büdi, de az én idióta Lottim, megenné az egész dobozzal, és nyalja a "bejáratát" a doboznak :D Meg azt is mondták, hogy csak 2-3 hónap múlva lehet javulást tapasztalni, és lehet csak kúraszerûen is adni, meg nagytestû kölyöknek, hogy nagykorára ne legyen baja az izületének Posted Image

#26 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 9. - 10:55

Az én 1ik kutyám is dysplaziás.Már elég súlyos.Mindkét lábán úgy el van kopva a porc,hogy csak néztem kerek szemmel a röntgenfelvételeket.Elza (így hívják) 7 éves múlt febr.26-án,és addig elég sokat sportolt.Õsztõl kezdve lovas akadályokat ugrott a lányával,és akkor kezdett el romlani az állapota.Elvittük a dokihoz (Wladár Sándor és Zoltán,én csak õket tudom ajánlani!!)aki megröntgenezte,és mondta,hogy mi van.3 lehetõséget vetett fel: altatás,(de ennek nem látta nagy valószínûségét)gyógyszer (így csak 1-2 évig élne tovább) vagy a mûtét(ami elég drága,és nem 100%-os).Mi a mûtétet választottuk.Úgyhogy most tavasszal mûtik,utána 3 hónap betegállomány,majd gyógyulás.Az Elza lányát(Kíra) Most fogom röntgenre vinni,hogy nem hajlamos-e õ is erre a betegségre,mert a tenyésztõnk azt mondta,hogy õt nagyon érdemes lenne tovább tenyészteni,és nem szeretném,ha vmi baja lenne mondjuk ellés közben.Ja,õk németjuhászok.Úgyhogy minden kutyásnak,aki tenyészti,vagy sportolni akar a kutyájával,vigye el õt 1 röntgenre.1000szer jobban megéri,mint csillagászati összegeket fizetni a mûtétért,meg a gyógyszerekért!! Nekem 4 kutyám van,és nagyon szeretem õket,úgyhogy most megtanultam,hogy bármi van,uccu az orvos!!!!!

#27 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 10:41

Kiwi! Majd légy oly szíves és számolj be a mûtétrõl és a gyógyulásról! Valószínûleg az én [url="http://"http://kep.tar.hu/hsac/images/pic1679818.jpg"]Csibimnek[/url] is szüksége lesz ilyen, csípõ- vagy térd-(majd elválik) mûtétre ...Szerencsére most a térdei jól vannak! Annyira örülök neki, vasárnap is nagyon sétáltunk a 2 kutyámmal az erdõben és utána sem sánított egy pillanatra sem Posted Image

#28 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 20:34

ok Sac,ígérem,h mindenröl beszámolok!Ha lesz scannerem,akkor majd képeket is mutatok.Még nincs kitûzve konkrét idõpont a mûtétre,de remélem minél elõbb meglesz! Cuki a kutyusod! Posted Image

#29 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 23:31

Sziasztok!Amit ajanlani tudok mindenkinek szuper szer: Pfitzer termék, V(itamin)M(ineral)P(rotein) TABLETTA. 50 db van egy dobozba, azt hiszem 10 kg-onkent egy db, de nem tudom pontosan az adagolast. A kis komondorunknak -meg anno a szukamnak- is ezt vettem (kb. 3000 ft), mert eleg hirtelen nott es gorbultek a labai, ma mar kutya baja es ha kell mindeg ezt adom a dogeimnek, tuti dolog, sarga dobozban van. Itt megtalaljatok a lap aljan. [url="http://"http://www.anivet.hu/NetShop.cgi?H3.72388.1936.964.1036"]http://www.anivet.hu/NetShop.cgi?H3.72388....8.1936.964.1036[/url] Remelem nem gond hogy reklamozok, de en is kiprobaltam a fent emlitett tablettakat es ha nem vagy patikus, ill. kismilliomos akkor ezt egyszerubb es olcsobb is adagolni. Anno sajtos izesitesu volt most meg csokis; a kuttyok megorulnek erte, csak dugd el a dobozt mert felzabaljak! Nem olcso ez sem, de minden benne van es ha kis termetu kutyad van akar 2 alkalomra is eleg kuraszeruen pl. Nem akarok okoskodni, csak 18 ev kutyatartoi tapasztalatom van, de csak allattartokent mukodom Posted Image .

#30 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 10:03

Affene.Te 4 évvel elõttem jársz :D És ezt vény nélkül is lehet kapni?Mi Rymadilt (nem tom hol van az y )Adunk neki,és ez nagyon jó,annyira,hogy nem is kell már mûteni a kutyámat,mert vmi zseléréteggel vonta be az Elza csontját.Bár ez egy "csöppet" drága.

#31 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 19:10

Na szóval:vettem VMP tablettát.A kutyám utálja,úgy kell lenyomni a torkán :D Nekem 10 nap alatt elfogyna,ha normálisan adnám neki.Most majd olyan algás akármit szeretnék venni,amirõl PH írt.Na,csak reklámozzatok még itt nekem,aztán elfogy(na) a pénzem! :D (ha én fizetném)

#32 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 28. - 16:45

Halihó,Egy érdekes tapasztalat:A kutyám allergiás a pulykafarhátra. Vagyis abban valamire, ami könnyen lehet hogy azért van, mert a pulykával valami vacak mûtápot etettek meg (persze az is lehet, hogy a pulyka eleve káros a kutyámnak?).A vicc az, hogy az adott pulykát emberi fogyasztásra árulják. És csodálkoznak, hogy ilyen sok az allergiás az emberek között! (ez ugye csak egy kis szelete az emberi kajáknak, és ráadásul a természetesebb szelete)Általában csirkét kap, de a múltkor a boltban épp csak pulyka volt. A kutyom régebben sem szerette a pulykát, csak ímmel-ámmal ette, de most 1 nap alatt egy jó nagy csupasz, viszketõ folt keletkezett a farkán. A pulyka 2-3 nap alatt fogyott el, a kutya állandóan nyalogatta az addigra már kialakult sebet. Ahogy visszatértünk a csirkére, 1 nap múlva már szépen megszáradt a seb, nyalogatásnak hûlt helye, és most már csak a szõrnek kell kinõnie.Tanulság:Ha a kutyán hirtelen allergia jelei mutatkoznak, a legjobb átgondolni, hogy miért lehet. Szerintem az esetek 99%-nál új típusú kaja, fürdetés (sampon), tisztára mosott szõnyeg (mosópor), stb. lehet a kiváltó ok. Elõször érdemes ezeket megszûntetni, és megvárni, hogy magától elmúljon az allergiás reakció. Jobb, mint egybõl állatorvoshoz rohanni, és beadni az ilyenkor szokásos Prednisolon nevû mérget!

#33 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 28. - 20:50

Engem úgy tûnik ez a veszély nem fenyeget,mert ma mind a négy ebemnek adtam 2-2 óriási pulykacombot,és még élnek :D

#34 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 30. - 18:37

Kutyabaj. Az én kutyám (már annyit írtam, tudjátok kívülrõl, sebaj) menhelyrõl szalasztott, nagy testû, távolról sem pedigrés, de még a kezdetekkor valahogy túleröltettem, talán sok volt neki a séta. Nehezen állt fe egy darabig. Aztán megtette a hatását a jó kaja, meg a sok vitamin és hasonlók. Most teljesen jól van. Még akkor azt mondta az állatorvos, hogy ha a vitaminra 1-2 hónapon belül nem javul, akkor vigyem, és megy egy röntgen. De a továbbiakban is kíméljem, szép fokozatosan terheljem. Eleinte csak napi 10 perc séta volt megengedve, aztán szép óvatosan növeltem. Mára (január óta) odáig jutottunk, hogy ha nem megyünk 2 órát, akkor ha csak meglát ugrál föl-alá köztem és a kapu között, a jelzés egyértelmû. És semmi jele fájdalomnak, nehéz mozgásnak. Szóval úgy látom, bírja a fiú. Mindemellett igyekszem kímélni, nem rohanunk végig, mint az õrültek, csak a fele távot, mint a félõrültek :D . Csak nem tudom tényleg, mennyit lehet. Egyik felem azt mondja, annyit lehet, amennyit õ szeretne, mert õ biztos tudja, érzi. A másik felem viszont azt mondja, hogy nem lehet hagyni neki mindent, mert lehet, hogy most nem fáj, de késõbb meglesz a böjtje. Ti mit csinálnátok? Melyik felemnek higgyek?üdv: esti

#35 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 30. - 21:38

Higgy a kutyának. Õ biztosan tudja, érzi hogy mi a megfelelõ mozgásmennyiség. Ha jókedvbõl, saját szórakozására mozog, nem fogja magát túlerõltetni. A túlerõltetések jó része szerintem amúgy is a gazda hülyeségébõl fakad, nem a kutya mozgásigényébõl.

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 30. - 21:47

Igazat adok Vaunak. A kutya saját magától is erõsödhet, elég neki az, amit jónak érez.A megerõltetés lehet, kerékpár mellett futtatás, akadályugratás, és egyéb hirtelen, vagy túl sokáig végzett mozgásból adódó eröltetés.

#37 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 30. - 23:03

Egy kis kiegészítõ a vitaminokról, Rimadylrõl. Mint nagyon helyesen írta valaki (már nem emlékszem ki), a csípõízületi diszplázia részben öröklött, részben tartási-etetési hiba miatt alakulhat ki. Azt szokták mondani, hogy 50-50%, persze ezt így egyértelmûen nem lehet kiszámolni. Létezik olyan eset, hogy a kutya örökli a hajlamot, de helyes etetéssel, mozgatással nem alakul ki nála, vagy csak enyhe diszpláziás lesz, másik véglet, mikor egy teljesen egészséges õsöktõl származó kutya vitamin és ásványianyag hiányosan/túletetve tartva, fiatalon agyon-futtatva súlyos diszpláziás lesz. Amúgy örökölni a hajlamot lehet, nem magát a betegséget, egyetlen kutya se születik diszpláziásan, kb egy éves korára alakul ki, ami utána még romolhat, ezért is szoktak egy év után röntgenezni. Létezik Szekszárdon egy új módszer, ami már nagyon fiatal korban is kimutatja, nem tudom mennyire terjedt el, de a szekszárdi állatorvosok sikeresen használják.A vitaminokról, ásványi anyagokról: az említett VMP, a Sac által említett kékdobozos (talán Lavet?), ezenkívül létezik még a Pet-phos, a Cal-D-Phos, hogy az ismerteket említsem, mindegyiknek meg kell nézni az utasítását, és aszerint adni, ha túladagolják ugyanúgy gondot okozhat! Fontos azt is megnézni, mit ír a gyártó, hogy táppal tartott kutyának, vagy házikosztos kutyának ajánlja-e. Ugyanis nagyon nem mindegy. Elvileg egy jó minõségû táp (Eukanuba, Royal Canin, Hill'S) mellé nem kellene adni semmit, fõleg mióta ezeknek a tápoknak van kistestû-közepes-nagytestû kölyöktápja. Ha a megfelelõt adja az ember, és a kutya csak ezt kap, vagy a táplálékának legalább 90 %-át a táp teszi ki, akkor nem kell mellé adni semmit. Ha fõznek akkor a képlet nem egyszerû, nagyon nehéz kiszámolni, hogy az említett vitaminokból mikor mennyit, ugyanis nem mindegy, hogy a kutya csak színhúst, esetleg farhátat, neadjisten csirkelábat kap. A színhúsban a kálcium minimális, a foszfor rengeteg, a csontosabb részekben a kálcium sok, foszfor kevés, a lényeg nem csak a mennyiség, hanem az arány is! Így ha adnak is mellé bármilyen kiegészítõt, akkor se lesz meg soha az ideális egyensúly. Ez elvileg még nem lenne baj, de hosszú távon követhetetlen, így már el is érkeztünk a táplálási hibákhoz:-( A túletetés is káros, ilyenkor jön a sokak által ismert kölyöksántaság, azaz csonthártyagyulladás.Futtatás, mozgatás: amíg a kutya fejlõdésben van (fajtától függõen 1-1,5-2 éves kor), addig nem lenne szabad egyáltalán futtatni! Ez alatt nem azt értem, hogy a kutya ül egy helyben, hanem a kerékpáros, gyalogos, kocsis futtatás, az ugratás és egyéb olyan mozgás, amit a kutya magától nem tenne, az káros. Legjobb egy nagy kert, ahol kedvére rohan amennyit akar, ha elfárad lefekszik, lakásban tartott kutyáknak meg egy nagy kutyafuttató, hasonló korú társakkal, akikkel jól lemozgatják egymást. Ugyanis ha túl korán elkezdik mozgatni, az izmai megerõsödnek, túlfejlõdnek, a csontok nem bírják követni a tempót, az izmok túlerõltetik a csontokat, ízületeket. Ráadásul a kutyák ízületei ebben a korban még nincsenek kifejlõdve teljesen, ami ilyenkor károsodik azt csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet rendbehozni :( Rimadyl: ez egy gyógyszer! vényköteles! kifejezetten idõs kutyáknak adandó. Amikor a porcok, ízületi felületek károsodtak, azokat teljese meggyógyítani már nem lehet, sose lesz olyan mint egy egészséges állatnak. A Rimadyl szintentartja az állapotot, esetleg enyhe javulást is okoz, de ami fontos, és amiért sokan csodagyógyszernek tartják: csökkenti a fájdalmat, a kutya sántasága elmúlik(hat). De sajnos ez nem jelenti azt is egyben, hogy a kutya meggyógyult, tehát nem terhelhetõ, csak annyit mozoghat amennyit õ akar. Rimadylt szigorúan csak akkor szabad adni, ha állatorvos megvizsgálta az állatot, és felírta receptre, semmiképp se fiatal, még fejlõdésben levõ kutyáknak vény nélkül, csak úgy önszorgalomból. Idõs kutyáknak van, hogy életük végéig szedniük kell.Zöldalga kivonat, glükózaminoglikánok: elég új szer, pár éves, létezik kb 7-8 féle készitmény belõle, van por is meg tabletta is, egy része vényköteles, más része nem, elég drágák, de hatásosak. Fõleg fiatal kutyáknak érdemes adni, amikor még alakul a porcszerkezet, idõs kutyáknál hatása nem olyan látványos (van amikor már semmit se segít:-() Fiatal nagytestû kutyának ugyanúgy jó lenne ha általános lenne mint manapság a kálcium-szerek, sajnos itt még nem tartunk, mivel drága készítmények. És hogy konkrétan esti kérdéséhez is szóljak: a többiek jól mondják, amennyit a kutya akar. Egy kis kiegészítõ még: ha ízületes problémája volt a kutyának, akkor próbáld kerülni a hirtelen mozdulatokat, hirtelen gatyafék meg fordulatok, az is árt. Inkább szép egyenletes kocogás mint egy hirtelen tempó meg irányváltás. Ha találsz a környéken olyan kutyát akivel jól kijön, és aki hasonló mozgásigényû, az lenne a legjobb, mert akkor együtt mozoghatnak amíg kedvük van. Mielõtt bárki belém kötne, hogy osztom az észt, gyorsan még elmondom, hogy állatorvos vagyok, nem praktizálok, hanem egy állatgyógyszertárban dolgozom, az egyetem alatt 4 évet dolgoztam állateledel boltban, kutyát tartok 16 éve, és egyáltalán nem észosztásnak szántam ezt a kis írást, hanem ismertetésnek. Lehet, hogy más állatorvos kicsit másként mond dolgokat, sokféle szemlélet van, én elmondtam az enyémet, lehet beszélgetni róla :D [ Július 01, 2003, 00:09: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#38 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 2. - 21:44

KÖszi a válaszokat! Általában kettesben szaladgálunk a közeli erdõben, sajnos végig pórázon, mert vannak itten más kutyákok, ez meg nagyon fiúskodik, olyankor engem észre sem vesz, így nem merem elengedni. De akkor hagyom menni. Csak annyit megy, olyan lendülettel, hogy elbizonytalanodtam. Egy ekkora testû kutya, akit fél éve még utolértem... Hát akkor ez van. Most már rajtam a sor, hogy hogy bírom az iramot.Felmerült még egy kérdés, hogy Laura írta ezt a vitaminosdit. 1 éves koráig kölyöktápot kapott, meg kiegészítõ tablettákat, amit az állatorvos ajánlott. Most már elvileg nem kell adni semmilyen kiegészítõt. Jelenleg kap mindent, ha tehetem, fõzök, nem kap nagyonjó fajta tápot hanem inkább adok mellé vitamint. Tudom, hogy legjobb lenne csillogó tábokat adni neki, de akkor kienne minket a vagyonunkból. Olyan elgondolásból döntöttem e mellett, hogy ami sok jó nincs benne egy gyengébb tápban, házi kosztban, azt megeszi a tablettában. Vagy inkább ne csináljam ezt? Több kárt okozok, mint hasznot?

#39 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 3. - 16:33

Esti, ez egy jó kérdés. Elvileg a házikosztban fõzés után nem sok vitamin marad, ezért pótolni kell. Mindenképp olyan vitamint érdemes választani, amire rá van írva (vagy mondja az eladó), hogy házikosztos kutyáknak ajánlott. Amit tudok javasolni: Lavet multivitamin, ha jól emlékszem van Bobi multivitamin is, több hirtelen nem jut eszembe. Ezek nem túl drágák.Az igazság az, hogy a legfontosabb az elsõ 1-1,5 év, azaz amíg növésben van a kutya, addig meg kell adni neki minden földi jót, amit anyagilag lehet, mert mint írtam, amit akkor elrontunk nem nagyon lehet helyrehozni. Egy felnõtt kutyának is kell(ene) adni, de ha arra gondolok, hogy a felnõtt kutyák nagyrésze semmit nem kap a házikoszton kívül, és ettõl függetlenül egészségesen és vidáman elvannak... Itt inkább számít a gazda hozzáállása, ugyanis egy jóltartott, vitaminozott kutya lehet, hogy hosszabb életû, lehet, hogy jobban ellenáll a betegségeknek, stb, de ezek olyan dolgok, amiket nem lehet mérni, nem nagyon tanulmányozták ezt a kérdést. Én táppal etetem a kutyámat, 9 éves, és a ritkán megmaradó ételmaradékon kívül soha nem is kapott mást. 1 éves koráig Hill's-et evett (kievett a vagyonomból :D ), azóta sokfélét próbáltunk már, általában nem annyira ismert, de elég jó középkategóriás tápokat (Shur-gain, Doggy, mikor nagyon meg voltam szorulva akkor bizony Chappy meg hasonlók) mióta ivartalanították és hízásra hajlamos lett azóta a Chiccope Seniort eszi. Soha nem volt beteg, eltekintve a sérülésektõl, üvegbelépéstõl, nomeg a tavalyi méhgyulladástól, de ezek mind olyan dolgok voltak, amik nem függtek össze a tápokkal. Vitamint nem kap semmit, néha a szõre miatt kap Pet Phos szõrkondis tablettát. [ Július 03, 2003, 16:35: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#40 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 4. - 11:54

Laura,Köszi az infókat, hasznosak. Egy valami azért nem igaz, és ezt annak tudatában mondom, hogy Te állatorvos vagy, én meg nem...A tápok NEM jobbak, mint a házikoszt. A fõzéssel NEM mennek ki a vitaminok a kajából.Az én kutyám életében összesen vagy 4 kiló tápot evett meg. Vitaminból kb. 4 doboz Lavet-et, 1 éves kora elõtt. A többi házikoszt. Fõleg csirkefarhát (tele van belsõségekkel is!) rizzsel, esetleg csirkefej, néha karaj vagy tarjacsont, nagyon ritkán fõzési maradékok (levescsont, stb). Most 7 éves, és a véletlen sérüléseket eltekintve baja még nem volt (valamennyire fogköves 2-3 éves kora óta, de ez stabilizálódott, és most nem sárgábbak a fogai, mint bármelyik 7 éves kutyának). A kutya élénk, szõre fénylik (sokan kérdezik, hogy mit adok neki!), kb. 4 évesnek néz ki.Tudom, ez a házikoszt kontra táp meddõ vita, csak nem bírom, amikor tévinformációk keringenek az interneten.