Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
985 válasz a témához

#41 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 2. - 13:57

E ööm! E bódottá!

#42 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 6. - 21:46

Sziasztok! Nem találtam jobb topikot... Keresnék egy videó szerkesztõ programot. Amit a kamerához adtak, azt telepítettem, de rettenet rossz a minõsége, köbö nézhetetlen így az összes felvétel. Rákerestem a neten és elsõnek az Avidemuxot dobta ki, kipróbáltam ezt is, ugyanúgy jártam vele. Én csinálok valamit rosszul :confused: ? Már több, mint egy éves a kamera és kezd kicsit ciki lenni, hogy csak rajta tudom megnézni amit fölveszek... Mindenféle segítséget elõre is köszi :)

#43 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 12:46

Engem az érdekelne, hogy mondjuk egy Argentín-Némeotrszág focimeccsen összekap egy német meg egy argentín és a bíró is magyaráz, akkor ez milyen nyelven történik? plusz, mondjuk ha a bíró meg belga... én ezeket nem értem. Úgy magyaráznak egymáasnak... mindenki a saját nyelvén mondja a magáét és kész? vagy hogy van ez? :)

Edited by ruffryder, 2010 március 7. - 12:46.


#44 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 12:48

a fákjú és a mádöfákö szerintem mindegyiknek megy :D

Edited by estee, 2010 március 7. - 12:48.


#45 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 12:52

Na jó :D , de amikor oylan lelkesen elkezdenek magyarázni, hogy "az nem volt kint", vagy "az a 16-oson belül volt" stb. na az, hogy zajlik?

#46 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 15:56

Ezzel most arra akarsz célozni, hogy a focisták nem tudnak angolul? Éppen lehetséges, de próbálkozni ilyen esetben is lehet. :)

#47 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 7. - 16:36

Mikor létrehoznak egy országhatárokon túlnyúló szervezetet, meghatározzák annak nyelvezetét. PL. Postáé ( UPU ) francia, A világ huszársága a mai napig a magyart használja. Focihoz gõzöm sincs.

#48 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 16:52

Hát jól van, köszi. Egyszer majd kiderül :) De valószínûnek tartom, hogy inkább csak mindenki mondja a magáét a saját nyelvén :)

#49 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 18. - 9:00

Sziasztok! Problémám van.Elkell adnunk a házat és az albérlet lesz a megoldás a továbbiakban.Mindenképp kerteset szeretnénk a kutyák miatt.Tudom,h valamit valamiért,de õk családtagok és nem szeretnék megválni egyiktõl se. Kérdésem a következõ.Tudtok-e vagy valakinek-e van kiadó kisebb családi háza nem horribilis áron?Mindenképp Kecskemét vagy környéke kellene nekünk.Találtam egy pár házat,de csak az egyiknél lehet kutyát tartani,és amekkora az udvar oda nem vinnék hármat. Elõre is köszönöm ha vki tud segíteni!

#50 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 23. - 20:20

Ki tudná megmondani, ezek milyen tipusú fák? És a csoporttól balra levõ szürkésebb törzsû?
És miért piros a fa kérge?

#51 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 23. - 21:21

Nyárfa, rengeteg fajtája van, sõt ezek hibridjei is elterjedtek. Középen látható csoport fehér nyár, a szürkésebb ezek hibridje, talán fekete vagy kanadai nyár közremûködésével születhettek. A vörösbe hajló elszinezõdés gombafertõzés, a kéreg alatt a háncsréteg puha, szivacsos állományú, nedvességgel telt, újbeggyel könnyen benyomható, a fa végleges elhalásához vezet. Az elõtérben Vörösgyûrûsom bokor ágai díszlenek.

#52 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 1:12

Hú, Froclee, Te miket tudsz!? Tiszta lexikon vagy! :D Köszi! :) Nekem is azt mondták,hogy a fehér az rezgõ nyár.

#53 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 8:15

Kérdés: ingatlan (kivett, tehát nem termõföld, hanem külterületi ház+udvar) adás-vételéhez mindenképpen kötelezõ-e ügyvédet fogadni? Plusz adás-vételi szezõdésmintát is keresek, eddig a neten csak olyat találtam, ami bankhiteles, és/vagy ügyvédi megbízásos. Magyarán, ha van egy szerzõdésem, meg a zsebemben a pénz, akkor odamegyek az eladóhoz, aláírjuk, kifizetem, oszt' csá? Kinek a kötelessége a földhivatalnál, eonnál, vízmûnél bejelenteni a tulajdonosváltozást?

#54 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 1:29

Kérdés:

ingatlan (kivett, tehát nem termõföld, hanem külterületi ház+udvar) adás-vételéhez mindenképpen kötelezõ-e ügyvédet fogadni?

Úgy tudom legalább egy ügyvédnek kell lennie aki az adásvételt ellenjegyzi, mivel az ügyvédi praktizálás kialakítása ugyebár elég sok munkával jár ezért ez aféle garancia is, mert jó eséllyel az ügyvéd nem teszi kockára praxisát esetleges btk-ba ütközõ csalásokkal, és az eladó vagy vevõ sem könnyen hivatkozhat utólag arra, hogy bunkósbotnak látszó tárggyal bírták rá az aláírásra. Tehát legalább egy ügyvéd kell. Ez a vevõ számára nem biztos, hogy elegendõ, mert ha az eladó hozza az ügyvédet, akkor az ügyvéd az eladó jogait képviseli, nem a vevõét.

Te esetedben viszont amennyiben vevõ vagy, melegen ajánlott saját ügyvédet fogadni az adásvétel lebonyolítására, ami meg a te érdekeidet képviseli.
Az a helyzet, hogy egy ingatlan adásvétel során általában több milla értékrõl van szó amit vevõként te fizetsz ki, namost ennek az összegnek az elvesztését kockáztatni nem éri meg, szemben a fogadott ügyvéd egy adásvételre szóló 20-40 ezres díjával, és akkor még lehet, hogy sokat mondtam.

Plusz adás-vételi szezõdésmintát is keresek, eddig a neten csak olyat találtam, ami bankhiteles, és/vagy ügyvédi megbízásos.

Nem érdemes ingatlan adásvételnél netrõl leszedett szerzõdésekkel foglalkozni, az ügyvédnek lesz erre megfelelõ szerzõdésmintája.

Magyarán, ha van egy szerzõdésem, meg a zsebemben a pénz, akkor odamegyek az eladóhoz, aláírjuk, kifizetem, oszt' csá?

A pénzednek mindenképen. De az ingatlan nem biztos, hogy ez esetben a tulajdonodba kerül.

Kinek a kötelessége a földhivatalnál, eonnál, vízmûnél bejelenteni a tulajdonosváltozást?


Földhivatalt érdemes az ügyvédre hagyni, akkor hamarább átírják. Érdemes eladónak a vevõvel együtt mennie a közszolgáltatókhoz mert mikor milyen fejlövésük van a különbözõ közmûszolgáltatóknak, aszerint szükséges a régi tulaj, vagy éppen nem.

Javasolt menetrend ingatlan adásvételhez:
-Ár megegyezés után, elkéred a tulajtól a terület helyrajzi számát.
-Ezzel bemégy a földhivatalba egy tulajdoni lapot váltasz ki, ezt elviszed az ügyvédednek. (Többnyire az ügyvéd is be tudja szerezni, az ingatlan adásvételre specializálódott ügyvédek online, a régebbi vágású falusi ügyvédek 1-2 napon belül. Én azért szoktam magam kikérni, mert ha kiderül a tulajdoni lapról, hogy nem is az a tulajdonos aki el akarja adni, akkor már felesleges is az ügyvédhez menni. )
-Tulajdoni lappal elmégy az ügyvédedhez és megbízod az adásvétel lebonyolításával. Elmondod, hogy mik a szempontjaid, per és tehermentesen akarod megvenni.
Ha az eladónak van ügyvédje, akkor megadod az õ elérhetõségét.
Õk elmolyolnak a szerzõdés részletkérdéseivel, majd leegyeztetnek egy idõpontot, amikoris mind a négyen megjelentek valamelyikük irodájában. Te viszed a casht és az ügyvédedet, eladó is viszi az ügyvédjét.
Kicsengeted a zsét, aláírsz, és rendben vagy. az ügyvéded rendezi a földhivatalt.

Ez így eccerünek tûnik, mert jó ügyvéd csípõbõl hárítja a sumákságokat, az a szakmája.
Pár buktató lehetõség, az ügyvéd nélküliség esetére:
Mondjuk eladó felhalmozott némi párszázezres közüzemi tartozást, melyrõl elfelejtett szólni.
Vagy elfelejtette megemlíteni, hogy rajta kívül van még egy-pár tulajdonosa az ingatlannak.
Vagy kiment a fejébõl, hogy banki jelzálog van az ingatlanon.
Esetleg nem emlékszik már rá, hogy más embernek, cégnek bérbeadta 50 évre.
Úgy tudta, hogy az anyósának nincs haszonélvezeti joga az ingatlanon, pedig de, meg még a sógorának is.
Vagy nem említette, hogy a szomszéd szénbányának szorgalmi joga van bányadömperekkel átközlekedni minden év április 2-tõl dec 31-ig.

Szvsz. saját ügyvéd ingatlan adásvételnél alap. Ha az eladó nem akar ügyvédet fogadni, hanem megbízik a tiédben, neked annál jobb, a te ügyvéded elvégzi amit el kell.
Ha eladó ellenzi, hogy te is saját ügyvéddel képviseltetve bonyolítsd az adásvételt, akkor az felettébb gyanús körülmény. Az még gyanúsabb, ha nagyon sietõs az eladónak, pl. olyannyira, hogy semmiféle ügyvédre nem lenne ideje, akkor ott kell hagyni abba a percbe, mert átb***nak.

#55 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 8:29

Köszi, moon. Azért kérdezem az ügyvédmentesség lehetõségét, mert egy 70 és a halál közötti néni a tulaj, akit elég nehéz kirobbantani a házából, és gondoltam, egyszerûbb a dolog, ha odaviszem a pénzt, és aláírunk, úgymond neki nincs vele macerája. A földhivatalnál már megnéztem az ingatlant, 1/1 tualjdonjoga van a nyanyának, tehermentes, blablabla. Amúgy abszolút jogos, amiket írtál, amikor a tanyát vettük, akkor mi fogadtunk ügyvédet, aki intézte a földhivatalt, és az oké is volt mindenkinek, mondjuk 3 éve kért 50 ezret, de lehet hogy a vételártól függ...

#56 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 11:21

Nincs mit. :) Nem az igazi, ha elmégy hozzá, odaadod neki a pénzt és aláírtok. Jöhet rögtön bármelyik unoka, vagy egyéb örökösjelölt, aki megtámadhatja az egészet, aztán nem írják át, te meg évekig pereskedhetsz saját pénzed után. Vagy elfelejtheti õ is az egészet pár hét alatt. Ügyvéd nélkül max foglalóig vagy elõlegig mennék el, amennyiben a tulajdoni lap szép tiszta, vagyis 1/1 és per és tehermentes. Foglaló ugye kétszeresen jár vissza ha az eladó meggondolja magát, illetve nem jár vissza, ha a vevõ meggondolja magát. Elõleg esetén visszajár ha bármelyik fél meggondolja magát. Ilyenkor érdemes lehet úgy intézni, hogy a néni is megbízzon a dologban, vagyis pl. felajánlani, hogy az ügyvédi költségeket te fizeted, meg persze autóval el is viszitek az ügyvédhez. Ez egyrészt nagylelkû felajánlás, másrészt így te bízod meg az ügyvédet, és biztos lehetsz abban, hogy rendbe lesz minden. Általában így faluhelyen van egy-két közismert ügyvéd, akiben a helyiek is megbíznak, érdemes ilyet fogadni, mert ismeri a helyi sajátosságokat és az eladó is megbízik benne, ami idõsek esetén is fontos szempont.

Edited by moon, 2010 március 26. - 11:22.


#57 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 13:05

Jaja, azt én is úgy gondoltam, hogy ha ügyvéd, akkor majd "nagylelkûen" felajánljuk, hogy mi álljuk a költségét, meg hozzuk-visszük kocsival. De ez már a jövõ, egyelõre meg kell egyezni az árban. :gm:

#58 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 13:58

jaja, még annyit, hogy a szerzõdésbe érdemes belefoglalni a víz, gáz villany stb. óraállásokat is, közmûnél úgy könnyebb átíratni, ha látják a szerzõdésen, hogy mikortól indul a te történeted. :)

#59 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 16:54

Igen, ez nagyon nem mindegy. Valamikor tavaly jöttek levágni a villanyvezetéket, meg kikötötték a vízórát is, de ki tudja, meddig van kifizetve... :rolleyes:

#60 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 19:59

Ezt még múltkor szerettem volna, de elfejtettem és csak most jutott eszembe. Honnan tudják, hogy a focisták mennyit futnak? Mostanában nagyon divat lett és már jó ideje mutatják focimeccseken, hogy bizonyos játékosok mennyit futnak, mennyi a csapat által futott km stb. Nézik GPS-szel vagy mi? Mást nem nagyon tudok elképzelni...

#61 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 12:23

Lézeres kilóméteróra van a cipõjükbe építve :gm: :D (nem tudom... :D )


Ezt találtam ma terep közben, a szántó szélén, gödörbõl kiásva:
Posted Image

Közelben "barátaink " elhagyott laktanyája. Meg tudná valaki mondani, kb. milyen korból származik a cucc? Lehet, hogy II. vil. háborús?

#62 ruffryder

ruffryder

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 938 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 16:40

:D --- Szerintem tuti II. vh-s, de majd egy szakértö megmondja :D

#63 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 17:00

Érdeklõdnék, lenne-e valaki, aki már használ szivattyút, hidrofort akármit, és levált a vízvezeték rendszerrõl. Lehet ilyet használni szabályosan, a saját házamban? Esetleg csatornára kötni?

#64 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 9. - 20:15

A kerten kívül a legnagyobb vízfelhasználó a WC öblítés és a mosógép. Ezeket kösd a házi rendszerre, a többit (mosogató, fûrdõ, mosdó, ivóvíz) hagy a hálózatin. A két rendszert véletlenül se kösd össze.

#65 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 14. - 12:35

Zsebi,nem szabad a hidroforos rendszert a csatornára kötni,mert akkor nem tudják mennyit fizess :D Én úgy csináltam,hogy a konyhai csapra ment a hálózati víz,az után fizettem a fogyasztást és a csatornadíjat.A hidrofor meg ment az összes többi fogyasztóra,na meg persze a csatornába :gm: Két golyóscsap és a rendszert lehet innen,és onnan is üzemeltetni,az esetleges vízhiány,ill.a hidrofor elromlása esetén. Persze ezt reklámozni szigorúan tilos :dev: mert akkor horror árat fog a vízszolgáltató kiszámlázni neked. ;)

#66 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 14. - 18:46

Köszi! MÉg megnézem, a környezetterhelési díj mennyi lenne, meg a szippantós hogyé, aztán lehet egyéniskedünk a saját kútból meg létezik még saját derítõ. alig 3000 Ft díjat fizetünk/hó. Miért, miért nem, februárban nem tudták levonni, én meg nem is néztem a bankospapíron. Most jött, +1080 Ft a kamat és + 500 Ft a kezelési költség. Nyasgem. Egyébként volt már, akinek kifüstölték a csatornarendszerét, ugyin hol merre van kötözgetve? :huh:

#67 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 14. - 19:25

Fönix-nél 1/2 pont. Ha kiszállsz a szolgáltatótól, megtalálnak. A két rendszer összekötését nem javaslom, mert hálózati nyomáscsökkenés/vízhiány esetén visszadoldozhat a hálózatra és közegészségügyi megfontolásokból nagy a kockázat, az egész hálózat fertõtlenítése pedig nagyon fáj. Környzetterhelési díj bizonyos idõ után eléri a csatorna díjat. A szippantás nagyon húzós. Hivatalosan emésztõt nem csinálhatsz, csak zárt tárolót. Ahhoz pedig nagyon szépen kell mosolyogni, hogy elhiggyék, évente egy szippantásnyi vizet használsz (3-5-8 köbméter egy tartály). A békesség miatt javasoltam a kettõs megoldást, azt hosszú távon is tudod mûködtetni.

#68 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 14. - 19:53

Hát, zárt tároló van, hogy mekkora foggalmam nincs. Azt sem tudtam hogy van, egyszerûen meghagyta a párom annó hátha... Holnap kiokumulálom, hogy a fürdõnek létezik-e külön csapocskája. Annó egy megboldogult nagybácsi elvezette az egész rendszert a ház mögötti vízórából ide az abalk alá, és telerakta csapokkal. Iszonyat randa, utálom, kb atombombával robbantható, de lehet most megköszönöm ezt a rafnya betonszarkofágot itt az ablak alatt. Ráadásul 5 méterre a kúttól. Ha mûködnek, akkor az egész fürdõ mehetne róla, a központi fûtéstõl a zuhanyig minden. Semmi problémánk a kút vizével. Mostmár rendszeresen azzal fõzök. Tegnap már itt is olyan büdös klórszagú volt a csapvíz, majd elájultam. Mikor a városból kiköltöztünk, üdítõ újdonság volt az aránylag jó ízû víz ami a csapból folyt, és tisztára kiakadtam a kútvizet fogyasztó családtagoktól. Mára kénytelen vagyok igazat adni nekik. Inkább a baci mint a beleket szétrohasztó vegyszer. És ha kijönnek ellenõrizgetni meg izé elküldhetem a sunyiba hogy nem jöhet be?

#69 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 19. - 20:48

Online jogászszótárra lenne szükségem, vagy valakire, aki megmondja nekem, hogy miafene angolul a(z) (aláírási) címpéldány. persze szokás szerint ASAP :yeah: elõre is köszönök bárminemû segítséget.

#70 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 22. - 15:57

Nem találom az álmos topikot! (Azt amelyikben leírhatom, mit álmodtam.) :rolleyes: Ha vki találkozik vele, linkelje be, legyen kedves! Köszönöm! ;)

#71 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 14. - 14:36

Sziasztok! Budapesten (XXII. kerület környéke elõnyben) keresek egy kedves kisvendéglõt kerthelyiséggel, ahol júniusban megtarthatnánk egy kisebb családi összejövetelt. Tudtok ajánlani helyet? Olyan éttermet szeretnék, ahol azért a pörkölt-rántott gomba-palacsinta vonalnál többet tudnak, de nem zavarba ejtõen puccos. Elõre is köszönöm

#72 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 11:09

Van-e valaki köztetek, aki letette a közalkalmazottaknak kötelező felsőszintű versenyvizsgát? :confused: (Lehetőleg mostanában, mert apukám is elvégezte, de annak már pár éve. ) Csak kíváncsi vagyok, hogy halandó földi ember, akinek nincs jogi, politológiai, társadalomismereti és ki tudja még milyen diplomája, át tud-e menni ezen a rohadék vizsgán. :mad: Egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy mondjuk egy minisztériumi aktatologatónak vagy egy okmányirodai ügyintézőnek képesnek kell lennie pl. bemutatni az Alkotmánybíróság , az ogy biztosok, stb. feladatait és szervezetrendszerét vagy átfogóan ismerje az EU költségvetésének főbb tartalmi elemeit. :huh: Mindezt teszt, esszé és szóbeli formában is. Nonszensz! :nem: Fúú, de kivagyok és az 500 oldalból még csak a 110.-en tartok. Egy csomó mindent ugyan tanultam a fősulin is, de így sem jobb a helyzet. Lécci, valaki vigasztaljon meg, hogy nem is olyan nehéz! ;) (Ez mehetett volna a beszólósba is. :gm: )

Edited by Jucc, 2010 május 26. - 11:10.


#73 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 12:36

Kipróbált, finom bodzaszörp receptet valaki tudna nekem küldeni? :)

#74 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 12:37

Jucc, üdv a klubban! :kocc:
Tavaly tavasszal vizsgáztam le belõle, csak akkor még szakvizsgának vagy mi a csöcsnek hívták.

Nem kell beszarni, megtanulhatatlan. :D

Írásbelire be kell szépen vinni mindent, és puskázni. Én úgy csináltam, hogy minden témakörbõl különvettem a kérdéseket (nálunk a munkahelyen körbejártak a kidolgozott kérdések, csak alakítani kellett rajta), a témákat eltérõ színû tintával nyomtattam ki rendesen A4-es lapokra, hogy könnyebb legyen keresni. Simán hagytak puskázni, nagyon durva papírsuhogás ment, sõt, az ikszelõs kérdésekre meg is mondták a konkrét választ.
Szóbelin nem nagyon lehetett már lesni, egy tollat volt szabad bevinni, mást nem. De ott meg össze tudsz szedni egy kettest, az meg bõven elég.

Hogy vannak a cicák? :ang:

Edited by hitetlen, 2010 május 26. - 12:38.


#75 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 12:48

Milyen jó, hogy megvan még a fõsulis "puskázós" pulóverem! ;)
Akkor azt mondod, hogy ne olvasgassam, hanem egybõl neki a puskakészítésnek?
(Az a szörnyû, hogy nem a munkahelyem kényszerít rá, hanem az esély, hogy hátha így találok vmi épkézláb munkát! :( )

Hétfõn leszállítottam a cicukat. Mindenki el volt tõlük ájulva, hogy milyen szépek. Szegények meg teljesen meg voltak szeppenve. Kissé megviselte õket a pár órás autókázás. Azóta nem tudom mi van, de ígértem Fruzsinak, hogy beszámolok majd.

#76 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 13:03

Kérdezd meg Fruzsit, hátha tud neked küldeni anyagot - a szobatársunk, Anita is velem vizsgázott, neki még meglehet (én most dobtam ki, pár hete, amikor elcuccoltam a melóból). Azóta változott ez-az, de az is elõny, ha csak kiegészíteni kell, nem újraírni.
Felesleges olvasgatni, hacsak nem ilyen közgazdász-, vagy jogász-agyad van. ;)

Fruzsi mondta, hogy be voltak rosálva, de pár nap és kinyílnak szerintem. Milyen jó, hogy nem csak egyet vitt, látod? Ketten hamarabb megbátorodnak majd, az biztos. :)


#77 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 13:09

Lassan már bölcsészagyam sincs! :D Inkább magam írom a puskát, az a jól bevált módszer (meg a megoldókulcs! :dev: ). Az esszékérdésre lennék még kíváncsi. Te például mit írtál? Egyáltalán: húzni kell, vagy választani több téma közül. Meg én azt olvastam a kiwin, hogy számítógépen kell csinálni az egészet. Nálatok nem így volt?

#78 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 13:10

[quote name='Jucc' date='2010.05.26, 11:48' post='814990'] Milyen jó, hogy megvan még a fõsulis "puskázós" pulóverem! ;)
Akkor azt mondod, hogy ne olvasgassam, hanem egybõl neki a puskakészítésnek?
(Az a szörnyû, hogy nem a munkahelyem kényszerít rá, hanem az esély, hogy hátha így találok vmi épkézláb munkát! :( )

Én már jópár éve csináltam és a szóbelin alapvizsgán és szakvizsgán is úgy puskáztam, hogy megvoltak a kidolgozott tételek kicsiben. Mi bevihettünk táskát. A tételek sorban voltak, és amíg a tollat kivettem a táskából elõkerestem a megfelelõ sorszámút és csak átmásoltam a kispapírról a vizsgalapra. Azért lettem 4-es, mert olvastam. Az írásbelin nálunk is mindent lehetett, de volt olyan ahol nem engedtek semmit használni. Bár szerintem olyan vizsgabizottság még nem született, ahol ne lehetne puskázni.

Egy "kollégánk" most versenyvizsgázott. Meglesz neked is, ne aggódj.

#79 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 13:28

Pedig az államvizsga után azt reméltem, soha többé nem fogok értelmetlen dolgokat tanulni! :dev: Látom, a puska az egyetlen esélyem! És megnyugodtam, hogy másnak sem magától értetõdõ beseggelni 500 oldalnyi anyagot! :gm: Köszönöm a válaszokat! Azért, ha vkinek van még tapasztalata, információja, ossza meg velem nyugodtan! ;)

#80 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 15:38

Esszékérdés? Na az nem rémlik. :confused: Bár, hogy õszinte legyek, kb ahogy kijöttem az épületbõl, már nem emlékeztem az egészbõl semmire. :D