Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Repülés, katonai, sport, polgári


  • Please log in to reply
847 válasz a témához

#1 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 12:07

Az embernek több száz éven keresztûl régi álma volt, hogy repülhesen. Manapság már természetes, hogy órák alatt az egyik kontinensrõl átrepülhetünk egy másikra. Ebben a topicban azoknak az érdeklödõknek az észrevételeit illetve kérdéseit várom akik szeretnének kicsit, az átlagembernél többet megtudni a repülésrõl, legyen az katonai, sport, vagy polgári repülés.Kérdések között szerepelhet pl. mitõl repül egy több tonnás repülõgép? Hajtómû fajták, rep.gép tipusok, helokopterek, harcászati rendszerek, hogyan mûködik egy légitársaság, útvonal tervezés, navigáció, GPS rendszerek, közkedvelt rep. gép tipusok az utasok körében, repülés biztonság, repülõterek, légiirányítási renszerek, rep. térképek stb. Várom azokat a kérdéseket is amelyek az utazásaitok során felmerültek és nem kaptatok rá megfelelõ, érthetõ válaszokat. Pl. rázkódás, furcsa zajok, zúgások.Megpróbálom úgy leírni a válaszokat, hogy az érthetõ legyen egy laikus számára is.Megbeszélhetjük a magyar háborús pilóták bevetésein történt eseményeket. A repülés komoly dolog és ezért, ennek megfelelõen társalogjunk róla.

#2 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 14:25

Nekem már évek óta örök félelmem a repülõ! Pedig tervbe van, hogy megyünk nyaralni majd jövõre és hát ugye repülni kéne. Nahát nekem az majd egy elég izgalamas napom lesz az biztos.

#3 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 19:21

Dongi! Mond neked ez a név valamit: Prétor József? Kollégám volt régebben és tudtommal exvadászrepülõ.

Hozzászólás megtekintése

Sajnos nem ismerem. Milyen korosztály?

#4 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 19:38

Nekem már évek óta örök félelmem a repülõ! Pedig tervbe van, hogy megyünk nyaralni majd jövõre és hát ugye repülni kéne. Nahát nekem az majd egy elég izgalamas napom lesz az biztos.

Hozzászólás megtekintése

Az ember álltalában attól fél, amit nem ismer. Mire eljön a nyaralás ideje addigra igérem sokat megtudhatsz errõl a csodálatos dologról, ha olvasgatod ezt a topicot. Konkrétan mitõl félsz? A dortmundi repülõtéren azoknak az embereknek akik tartanak a repcsin való utazástól szervezett csoportokba, reptér látogatást szerveznek. Végig viszik õket a hangárokba, a szerelõ mûhelyekbe és végignézhetik ahogy egy gépet felkészítenek egy útra. Beszélhetnek a szerelõkkel, a pilótákkal és még a cateringbe is bemehetnek ahól a fedélzeti ellátmány ( kaja, pia ) készûl. Igaz busszal, de végig viszik õket a felszálló pályán és úgy mennek a guruló utakon ahogy a gépek szoktak a felszállás elött. Mire eljön a nyaralás ideje már ismerõsnek tünik nekik a reptéri hangulat. Ferihegyen is volt hasonló, de sajnos megszüntették. Azt lehet csinálni, hogy kimész a repcsi skanzenebe és ott jól megnézed a kiállított gépeket és, ha nagyon szeretnéd még azt is megengedik, hogy egy két madárba bemenjél. Beülhetsz a cocpitba ( pilóta fülke ) és elképzelheted magad ahogy 30 000 lábon ( 10 km. ) szántod a kék eget. :yeah: ;)

#5 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 19:53

Dongi! Mond neked ez a név valamit: Prétor József? Kollégám volt régebben és tudtommal exvadászrepülõ.

Hozzászólás megtekintése

Sajnos nem ismerem. Milyen korosztály?

Hozzászólás megtekintése

Azért nem minden világ elég kicsi. :) Olyan 40-45 között lehet most. De nem fontos, csak gondoltam hátha.

Hozzászólás megtekintése

Ja, pont 10-el rövidebb nálam. ;) Ez ott már sok idõ.

#6 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 20:40

Nem rossz érzés az biztos! De azért még ott van hogy bármi elromolhat.... :confused:

#7 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 8:50

Álltalában nem szokott. 3x-os túlbiztosítása van mindennek. Sokkal jobb a repülési balaset statisztika mint a közúti vagy a vasúti. A kimutatások szerint folymatosan 1 millió évig kellene repülni ahhoz, hogy biztsan belekerüljön az ember egy légi eseménybe, katasztrófába vagy gép eltérítésbe, a nagy számok törvénye alapján.

#8 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 11:35

Tegnap láttam a kocsidon, hogy vadászrepülõ pilóta a volánnál.Vezettél azt is?Amúgy én eddig kétszer repültem nagy gépen, egyszer pedig vitorlázón, egyszer egy kis motoroson.Aztán mindkettõ éezuhat egy hónapon belül.Ezért amikor most idõn utasszállítón ültem kicsit féltem, hogy nehogy az is leessen.De még nem hallottam róla szerencsére.Azóta, amióta a nagy gépen ültem, mindig csak repülõvel járnék...

Edited by agrobe, 2005 szeptember 30. - 11:36.


#9 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 12:23

Tegnap láttam a kocsidon, hogy vadászrepülõ pilóta a volánnál.Vezettél azt is?Amúgy én eddig kétszer repültem nagy gépen, egyszer pedig vitorlázón, egyszer egy kis motoroson.Aztán mindkettõ éezuhat egy hónapon belül.Ezért amikor most idõn utasszállítón ültem kicsit féltem, hogy nehogy az is leessen.De még nem hallottam róla szerencsére.Azóta, amióta a nagy gépen ültem, mindig csak repülõvel járnék...

Hozzászólás megtekintése

Igen, próbálkoztam vele pár évig. MIG 21, 23, és Albatros. Valóban aki egyszer belekósól az nem felejti el soha. Azt szoktam mondani, ha Pesten megmosod a hajadat, mire Madridba érsz még vizes marad. Nem vagyok babonás, de veled nem repülnék kisgépen. Nem vagy jó kabala. ;)

#10 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 12:30

Sajnos nem.A vitorlázóban nem lett baja senkinek, csak a gép lett totálkáros. szegény Góbé.DE a másikban mindenki meghalt.Nagyon Sz*r érzés volt. Hallani elõször az egyikat, majd a másikat is, mikor mesélték.a vadászgépen lehet ám gyorsulás!A "lomha" utasszállító felszállásakor is végig vigyorogtam, olyan jó érzés.És benézhettem a pilótafülkébe, mikor leszálltunk. Menet közbern nem engedték...Ismered azt a vitorlázógépet (nem tudom, hogy hol lakik és a gazdája-építõje nevére sem emlékszem), aminek a neve Fatia negra? Fehér gépe van barna orral, innen kapta a nevét.

#11 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 12:50

Sajnos nem.A vitorlázóban nem lett baja senkinek, csak a gép lett totálkáros. szegény Góbé.DE a másikban mindenki meghalt.Nagyon Sz*r érzés volt. Hallani elõször az egyikat, majd a másikat is, mikor mesélték.a vadászgépen lehet ám gyorsulás!A "lomha" utasszállító felszállásakor is végig vigyorogtam, olyan jó érzés.És benézhettem a pilótafülkébe, mikor leszálltunk. Menet közbern nem engedték...Ismered azt a vitorlázógépet (nem tudom, hogy hol lakik és a gazdája-építõje nevére sem emlékszem), aminek a neve Fatia negra? Fehér gépe van barna orral, innen kapta a nevét.

Hozzászólás megtekintése

Valóban a vadászok elindulnak rendesen. Képzeld el az anyahajón ahól még katapultal kilövik õket. Arról a repcsirõl soha nem hallottam. Azért az utasszállító is belenyom az ülésbe, ha elindúl a pályán.

#12 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 13:04

Ha leírod, milyen repterek vannak Bp. környékén, akkor eszembe fog jutni, hogy hol van az a gép.biztos fej-behorpadós érzés lehet a vadászgép.Istvánom is imádja a repülõket, oda-vissza ismeri a harci légi szerkezeteket.Kicsit az idegeimre is ment, amikor mondta, a háborús filmek alatt, hogy ez ilyen az meg olyan. De amikor többet beszéltünk a gépekrõl (nemcsak repülõrõl, hanem tankokról is), akkor engem is megfogott az a technikai tudás, amivel kifejlesztették õket.Kár hogy gyilkolásra, pusztításra valók.

#13 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 13:24

Ha leírod, milyen repterek vannak Bp. környékén, akkor eszembe fog jutni, hogy hol van az a gép.biztos fej-behorpadós érzés lehet a vadászgép.Istvánom is imádja a repülõket, oda-vissza ismeri a harci légi szerkezeteket.Kicsit az idegeimre is ment, amikor mondta, a háborús filmek alatt, hogy ez ilyen az meg olyan. De amikor többet beszéltünk a gépekrõl (nemcsak repülõrõl, hanem tankokról is), akkor engem is megfogott az a technikai tudás, amivel kifejlesztették õket.Kár hogy gyilkolásra, pusztításra valók.

Hozzászólás megtekintése

Hármashatárhegy, Farkashegy, Dunakeszi, Tököl, Budaörs, Ferihegy, de ott nem lehet.

#14 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 13:39

Farkashegy, mert az rémlett, hogy valami farkas

#15 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 9:26

De a pokol felé esik, aki bajban van!  :D

Hozzászólás megtekintése

Még soha senki nem maradt fenn és a földnél tovább úgysem esik senki. Te sem, ha felviszlek eccer. :ang: :D :D

Hozzászólás megtekintése

Ezt még behajtom rajtad! :D És utána jót koccintunk. :kocc: Hol szoktál röpködni? :confused:

#16 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 18:21

De a pokol felé esik, aki bajban van!  :D

Hozzászólás megtekintése

Még soha senki nem maradt fenn és a földnél tovább úgysem esik senki. Te sem, ha felviszlek eccer. :ang: :D :D

Hozzászólás megtekintése

Ezt még behajtom rajtad! :D És utána jót koccintunk. :kocc: Hol szoktál röpködni? :confused:

Hozzászólás megtekintése

Mostanában Ferihegy és néha Tököl. Innen nem mûkszik a dolog, de nem felejtettem el, ne aggódj. ;)

#17 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 7:01

Don!Már régóta (amióta repültem) meg szeretném tudni, hogy mi az oka annak, hogy felszálláskor fel kell húzni az ablakárnyékoló redõnykéket.Próbáltam racionális magyarázatot találni, de nem tudtam. Másnak sem volt ötlete.

#18 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 10:45

Sziasztok!Köszi don quihote hogy ráiárnyítottál erre a topikra...Én életemben elõször tavaj emelkedtem a levegõbe egy 2 személyes Zlin 142 el..félelmetesen jó érzés volt.. azóta már többször voltam repülni mert idõközben nagyon jó barátom lett a pilóta... a fickó olyan precizen vezeti azt a gépet hogy eszembe sem jutott hogy van gravitáció.. Egész jó kis csapat van kint a reptéren hiába a repülés olyan lehet mint a drog, képes függõséget okozni..

#19 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 13:05

Don!Már régóta (amióta repültem) meg szeretném tudni, hogy mi az oka annak, hogy felszálláskor fel kell húzni az ablakárnyékoló redõnykéket.Próbáltam racionális magyarázatot találni, de nem tudtam. Másnak sem volt ötlete.

Hozzászólás megtekintése

Ez csak az utaskisérõk mániája. Szeretik, ha kilátható a repcsi. Nincs különössebb jelentõsége.

#20 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 13:10

Sziasztok!Köszi don quihote hogy ráiárnyítottál erre a topikra...Én életemben elõször tavaj emelkedtem a levegõbe egy 2 személyes Zlin 142 el..félelmetesen jó érzés volt.. azóta már többször voltam repülni mert idõközben nagyon jó barátom lett a pilóta... a fickó olyan precizen vezeti azt a gépet hogy eszembe sem jutott hogy van gravitáció.. Egész jó kis csapat van kint a reptéren hiába a repülés olyan lehet mint a drog, képes függõséget okozni..

Hozzászólás megtekintése

Hól ültél a repcsibe, elõl, vagy hátúl? Valóban repülni csak precízen érdemes és szabad. Melyik reptér volt ahól felszálltatok? Igen, ez tényleg függõséget tud okozni. Egy Z 142-es esett a múlt héten a Dunába, de ez egy másik történet. A vizsgálat még tart.

#21 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 14:26

Akkor ezért nem tudtam kitalálni az okot. :D

#22 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 16:03

Kiskunlacházán (Bankháza, volt szovjet reptér) ott repültem a Zlinel ... de az a gép csak két személyes így elöl kellet ülnöm sõt még "vezethettem"is egy kicsit meg leszállásnál én céloztam be a kifutót. Végülis ha jobban belegondolok olyan iskolakör félét repülhettem persze Lujó minden mozdulatomat kisérte figyelte,magyarázott...Ha sok pénzem lenne tuti megcsinálnám a PPL-t A Lujó még vállalna is a Zlinen...Kül ültem már Mi-2 ben is..az is tuti volt..

#23 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 10:40

Kiskunlacházán (Bankháza, volt szovjet reptér) ott repültem a Zlinel ... de az a gép csak két személyes így elöl kellet ülnöm sõt még "vezethettem"is egy kicsit meg leszállásnál én céloztam be a kifutót. Végülis ha jobban belegondolok olyan iskolakör félét repülhettem persze Lujó minden mozdulatomat kisérte figyelte,magyarázott...Ha sok pénzem lenne tuti megcsinálnám a PPL-t A Lujó még vállalna is  a Zlinen...Kül ültem már Mi-2 ben is..az is tuti volt..

Hozzászólás megtekintése

Ismerem a helyet. Lehet ott most reppenni? Azt hittem csak sárkányosok vannak ott. Ismerem a tipúst. Gondoltam, hogy elõl ültél, mert az oktató ül mindíg hátúl. Eléggé öregecskék már ezek a madarak, de még jók, az aranykezû szerelõk jóvoltából. Mûrepülés nem volt? A PPL ára kb. 1 milla, de haveri alapon, lehet 750e is. Kérdés, hogy mennyi órát kell repülni.

#24 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 19:19

Bankházán már nincsenek Sárkányosok,tavaly volt egy két vitorlázó de már õk sincsenek..Viszont már teljesen biztos vagyok benne hogy kevered valamivel a Zlin-142 est.. talán a trénerrel mert a Z-142 ben nincs hátsó ülés csak 2 és az is egymás mellett.. http://www.forgoszarny.hu/oktat.html (itt egy uolyan gépe amivel repültem)

#25 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 19:39

Bankházán már nincsenek Sárkányosok,tavaly volt egy két vitorlázó de már õk sincsenek..Viszont már teljesen biztos vagyok benne hogy kevered valamivel a Zlin-142 est.. talán a trénerrel mert a Z-142 ben nincs hátsó ülés csak 2 és az is egymás mellett.. http://www.forgoszarny.hu/oktat.html (itt egy uolyan gépe amivel repültem)

Hozzászólás megtekintése

Ja, a mûrepülõ tréner változatban ülnek egymás mögött a gépben. Ez egy túra változat. Ez a reptér a betonos Lacházi bázis? Régen láttam ilyen iskolakõr rajzot, de persze emlékszem rá. Vannak régi könyveim, ha érdekel kölcsön adom õket. Egyszer Debrecenbõl mentünk ilyen géppel Hajduszoboszlóra. Hát nem beégtek a dugattyúk. Egy régi kolégámé volt a repcsi aki valamikór szintén vadász volt. Úgy szálltunk le Szoboszlón mintha minden rendbe lett vólna. Persze ehhez kell magasság és sebesség. Szerencsére volt mind a kettõ.

#26 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 19:56

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 13:47.


#27 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 20:51

Egyszer Békéscsabán (bár inkább Gyulán, de pontosan a kettõ között lévõ reptéren) egy gépbõl ugrottam illetve ugrottam volna az akkori ejtõernyõs válogatottal, de az AN-2es olyat csinált amit még soha. Darabosan ment a motor és rángatott. Mintha kihagyott volna a csillagmotor. Azt mondja a pilóta nekünk, na ugrottok vagy leszálltok velem, mert flejebb most nem megyek? Néztük a magasságmérõnket, ami 600 méteren volt. Túl alacsonynak ítéltük a magasságot az ugráshoz, így "kényszer" leszálltunk. A pilóta bütykölt vagy 10 percet és már fent is voltunk újra.Utálok leszállni! :)  :ang:

Hozzászólás megtekintése

Hát aki tud madárkodni annak könnyû. Nem szeretem amikor a talpam alatt süvít a szél. ;)

#28 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 22:37

Úgy néz ki, hogy jövõ héten repülni fogok, egy Airbusszal, Írországba. A repülés az, ami miatt a legkevésbé aggódom. :-/ Inkább az, hogy fogom bírni távol itthontól sok hónapig. Olyan kérdésem volna, hogy a raktérbe kerülõ csomagba mit lehet belerakni? Azt tudom, hogy semmiféle kés, olló, stb, nem kerülhet a kézipoggyászba amit az utastérbe viszek, de mi a helyzet a raktérrel? Disznóölõ kést bepakolhatok? :D Túlélõkést tényleg szeretnék vinni magammal, a 8 centis pengehosszba tutira nem fér bele, inkább 18... Ha más nem, engem túlélne, az biztos, de dzsungelben amúgyse zuhanhatunk le. :D

#29 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 9:10

Úgy néz ki, hogy jövõ héten repülni fogok, egy Airbusszal, Írországba. A repülés az, ami miatt a legkevésbé aggódom. :-/ Inkább az, hogy fogom bírni távol itthontól sok hónapig. Olyan kérdésem volna, hogy a raktérbe kerülõ csomagba mit lehet belerakni? Azt tudom, hogy semmiféle kés, olló, stb, nem kerülhet a kézipoggyászba amit az utastérbe viszek, de mi a helyzet a raktérrel? Disznóölõ kést bepakolhatok? :D  Túlélõkést tényleg szeretnék vinni magammal, a 8 centis pengehosszba tutira nem fér bele, inkább 18... Ha más nem, engem túlélne, az biztos, de dzsungelben amúgyse zuhanhatunk le. :D

Hozzászólás megtekintése

A feladott poggyászba ezeket a dolgokat berakhatod. A fedélzetre valóban nem lehet felvinni szúró, vágó eszközöket. Írország felé a dzsungel, valóban kizárva. Az , hogy Airbusszal mész az meg a Te bajod. Komoly emberek, ha Airbusz van tervezve inkább mennek a következõ járattal. :D Túl rossz a baleseti statisztikájuk, sajnos. De ez egy másik történet. Azért jó leszállást kívánok!!! :yeah:

#30 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 10:14

Köszi! :) Azért az airbus még mindig jobb, mint a zeppelin, nem? :D Más járat nincs, csak a Malévnak 130ezer pénzért, úgyhogy marad ez. Csak nem pottyan le minden második? :D

#31 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 11:10

Köszi! :) Azért az airbus még mindig jobb, mint a zeppelin, nem? :D  Más járat nincs, csak a Malévnak 130ezer pénzért, úgyhogy marad ez. Csak nem pottyan le minden második? :D

Hozzászólás megtekintése

Annyira ezért nem rossz a helyzet. Meg a Zeppelin kicsit lassú is. :D

#32 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 13:10

Tehát a tûz a fedélzeten amit igértem a csömöri topicban.Néhány éve az eggyik nem magyar légitársaság gépével a Bp.- Malmõ járat felkészítése folyt Ferihegyen. Miután az elõtéren körbejártam a gépet elindultam az utashíd külsõ lépcsõjén fel a fedélzetre. Ekkor már az utasok is érkeztek és az utaskísérõk mindenkit köszöntgettek az ajtóba. Amikór felértem én is, egy nagyon összeégett emberrel találtam magam szemben aki magyarúl válaszolt az üdvözlésre. A sebei nem túl régiek lehettek. Nem szokásom az emberek bajait negyon megnézni, de ez azért eléggé feltünõ volt. A kigurulás elött, ez egy rossz szokásom, szeretem én megnézni, hogy az ajtó rendesen van-e becsukva, láttam, hogy a sérült ember a gép végében egyedûl ült le. Azért tünt fel, mert nem volt sok utas ezen az úton.Valahól Prága felett lehettünk amikór szólt az utaskísérõk vezetõje, hogy füstöt éreznek az utastérbe. Gondoltam ez nem tréfa dolog és hátra mentem körûlnézni. A leghátsó ülésrõl a sérült utas nem volt sehól. Még most sem tudom miért, de rögtön oda siettem. Az utólsó elötti ülés feltámlája már eléggé erõsen égett. Más nem lévén kéznél a mi utasunk ott hagyott kabátját dobtuk a fejtámlára, ami hamar elaludt. Elõre szóltam a fedélzeti telefonon az elsõ tisztnek, hogy kapcsolja max-ra a szellõzést. Ezek után kezdtük keresni az emberünket. Egy repcsin sok helyre nem lehet elbúni, ezért rögtön a wc-hez mentünk. Persze ott volt az utas. Elõször nem akart kijönni, de aztán mégiscsak kijött miután mondtam, hogy akkor én megyek be érte. Az elején nem tudott semmilyen tûzrõl. Majd késõbb mindent bevallott. Azzal védekezett, hogy õ beteg és nem tehet a dolgairól. Szivem szerint jól megvertem volna, de ez akkor és ott nem látszott jó ötletnek. Svéd állampolgár volt, de magyar származású és Pesten volt kezelésen. A leszállásig elõl kellett ülnie és valaki állandóan fegyelte. Még rágondolni is rossz mi történhetett volna, ha késõn vesszük észre a lángokat. Miután megálltunk átadtam a redõrségnek és bilincsben vitték le a fedélzetrõl. A késõbbi sorsáról nincs infóm. Szerencsénk volt. Ennyi.

Edited by don quihote, 2005 október 13. - 14:10.


#33 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 13:26

Azzal védekezett, hogy õ beteg és nem tehet a dolgairól.

Hozzászólás megtekintése

Sajnos ez nem mentség, h beteg. Mert ön- és közveszélyes. Sajnos a legtöbbnek nincs betegségtudata, mert egyszercsak "bekattan" és mintha másik ember lenne. Kezelésre és társadalomtól való elzárásra szorulnának a teljes gyógyulásig. Már ha van olyan... Ahol az ilyen embereket kezelik, oda legalább olyan nehéz bejuttatni valakit (míg el nem követett valamit...), mint onnan kijönnie utána épésszel.

#34 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 14:08

Azzal védekezett, hogy õ beteg és nem tehet a dolgairól.

Hozzászólás megtekintése

Sajnos ez nem mentség, h beteg. Mert ön- és közveszélyes. Sajnos a legtöbbnek nincs betegségtudata, mert egyszercsak "bekattan" és mintha másik ember lenne. Kezelésre és társadalomtól való elzárásra szorulnának a teljes gyógyulásig. Már ha van olyan... Ahol az ilyen embereket kezelik, oda legalább olyan nehéz bejuttatni valakit (míg el nem követett valamit...), mint onnan kijönnie utána épésszel.

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ez a betegség nem gyógyítható. Ha rajtam múlna ezeket örökre zárt intézménybe tartanám, nemhogy repülõre engedném ûlni.

#35 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 20:42

Repül a kis pacim! :yeah:

#36 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 19:13

Sziasztok! lenne egy kérdésem hátha tudjátok a választ. Az utszállitó gépeken van az utasok részére ernyõ?

#37 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 19:16

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 16. - 13:29.


#38 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 19:19

azzal csak egy gáz van ha elkezdõdik ahaddelhad és valaki mégis ugrani szertne és a zacskót hasznéálja(mindkét célra) :gm: , akkor ha szerencsésen fõldet ér sem fogják a haverok szeretni, hacsak nem origi a zacsi:

#39 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 21:47

Én nem szeretném elrontani ezt a topicot, a repülés az jó dolog lehet, de nekem már sok gondom van a sárkányrepülõsõkbõl, nem tudom hogy vagytok ezzel a dologgal, de nem egy túl jó dolog mikor ló hátán ülsz és 2 méterrel fölötted megy el. Székesfehérvártól kb. 8 km-re található Úrhida, ha szeretsz repülni, akkor érdemes ellátógatni a repülõ terére.

#40 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 11:27

Én nem szeretném elrontani ezt a topicot, a repülés az jó dolog lehet, de nekem már sok gondom van a sárkányrepülõsõkbõl, nem tudom hogy vagytok ezzel a dologgal, de  nem egy túl jó dolog mikor ló hátán ülsz és 2 méterrel fölötted megy el. Székesfehérvártól kb. 8 km-re található Úrhida, ha szeretsz repülni, akkor érdemes ellátógatni a repülõ terére.

Hozzászólás megtekintése

Úrhidáról hallottam, de még nem jártam ott. A két méteren történõ repülés eléggé egészségtelen dolog, még sárkánnyal is. Gondolom motoros volt. A szárnyain van a lajstrol jele. Ha nagyon durva dolgot csinál a Polgári Légiközlekedési Hatóságnál feljelentheted a pasast. A címük: Budapest - Ferihegy I. Pf. 1675. 41. telefon: 296 8877Azt szoktuk mondani: kétféle pilóta van, a bátor pilóta és a nyugdíjjas pilóta. :D