Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóbarátok országos találkozója 2006. június 22-25.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1383 válasz a témához

#1281 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 13:27

Egyetértek!Hívtam Robyt és szökünk lovazni!Üdv:az internet lovasoknak! :guny:

Hozzászólás megtekintése

Hidd el, ha tehetném én is szöknék lovazi, de nem tehetem... :(No nem baj, majd talán holnap. :)Én nem a programok miatt mentem hanem hogy jólérezzem magam... az egész hétvégében bevallom a leginkább a tábortüzet élveztem, de egy találkozó nem állhat ennyibõl.Nem bólogatok csak a véleményemet mondom(!), akár bevalljuk magunknak, akár nem az emberekért voltunk ott, azokért az ismerõsökért, barátokért, akiket régen, vagy esetleg tavaly Tatáron láttunk utoljára.És amit már egyszer meg is fogalmaztam, sajnáltam, hogy sokakat nem találtam meg ott közülük.

#1282 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 13:29

Baba, komolyan gondolod, hogy Magyarországon olyan bértartó hobbilovas - havi 33-70 ezer költséget felvállalva és teljesítve - aki évi plusz mondjuk 10 ezret erre tud fordítani ennyi van? Itt a kedv, vagy a tájékoztatás hiányzik, nem az a 10 ropi...

Hozzászólás megtekintése

Mennyi? Ezt azért számold át újra ;)És most nem azért, mert sokallom, de az a 10 "ropi" a 3 napra ha lószállítóval viszi le valaki a lovát simán van 50 is. Ja, hogy te ingyen benzinnel, és ingyen lószállítóval számoltál? Úgy lehet.Jav: úgy se.

Edited by BoKa, 2006 július 4. - 13:29.


#1283 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 13:33

Köszi Boka, erre gondoltam én is. Persze lehet, hogy csak nekem sok, egy diáknak, aki azért nem ugrálhat a szülei pénzével, csak a szûkös ösztöndíjjal... :rolleyes:Viszont tuti, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

#1284 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 13:57

Boka, 50? Kamerás futóval, sofõrrel, egyedül, pálmaágas lányokkal.Egy futó 3 napra 12-15. (Adat, kölcsönzõ, Veresegyháza, 4500/nap)200 km dízelbõl szûk 5000. (adat, 9 l/100 - egy terepjáró kijön 8-ból - 270 ft/l), Két fõre laza 20.Egy fõre 10.Ez persze feltételezi, hogy van kocsi, ló, jogsi, cipõ, zokni, bugyi, egészség, megfelelõ idõjárás, szabadidõ, uzsonna, jókedv, házipálesz...Bocs, nincs benne a részvételi 4000.

#1285 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:00

OSH Drága, a magunkfajta átlag lótartó szállíttat. Ami mondjuk 120 Ft/km. És fizetem az üres futó visszaútját, majd mikor értem jön odaútját is. Vagy a sofõr napidíjját, ha ott állomásoztatom magammal. Ez már így mindjárt jó ha kijön 50E-bõl.

#1286 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:01

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 20:10.


#1287 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:08

Ez a lószállítás ügy furcsa. Miért nem jobb Tatárra lóháton jönni, mint elhúzni a lovat? Idõ-, felkészülés, kondihiány... pedig csak elõre kellene tervezni, és felkészíteni rá a lovat, mint bármely egyéb túrára. Már ha fontos a dolog. Ha nem, akkor meg minek küzdeni...

#1288 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:11

OSH Drága, a magunkfajta átlag lótartó szállíttat. Ami mondjuk 120 Ft/km. És fizetem az üres futó visszaútját, majd mikor értem jön odaútját is. Vagy a sofõr napidíjját, ha ott állomásoztatom magammal. Ez már így mindjárt jó ha kijön 50E-bõl.

Hozzászólás megtekintése

Szervezés, Lombik, szervezés! Az átlag lótartó izgasson fel a 20-lovas istállóból "még egy embert" ;) randa érdek módon olyat, akinek van pöcke ;) és tud vele tolni. Izé.... húzni. Meg tudja húzni. (így se jobb) :D Mi pl felizgattunk egy kamionos embert, így lett vón 5 ló. Tehát még Boka kecskéje is befért vóna, ha egyáltalán szándékában állott volna elmenni. De nem állott Neki. Nem az 50 elméleti szállítási költség miatt. Buta kifogások miatt nem állott (fájt a feje, vagy mi :dev: ). Mint pl nem volt megfelelõ a kondíciója a placcon álláshoz, meg ilyenek. :dev: A lónak, vagy Bokának, nem emléxem má...Tehát nem akarás, illetve a nyögés esete. Fenntartom, hogy nem pénzkérdés. (tehát országosan, olyanoknál, akik.... és nem diákoknál.)

#1289 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:14

Úri sport a lovaglás, ámde nem mindenki gazdag is mellé. :gm:Mondja már meg valaki, hogy MIÉRT nem? Ne kerülgessük már! :D

#1290 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:16

Zsubaba! Mit miért nem? :D

#1291 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:18

Hogy miért nem jön el az az 5-10 lovas lovardákból, akik ugyan hallották hírét az eseménynek, akik olvasták a szórólapot vagy a cikket róla, akik "külsõsök"?

#1292 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:19

OSH! Csak az általad említett összeggel vitatkoztam, a többivel nem. :D :P Én ott voltam idén is, sõt idén saját lóval, akinek nincs különösebben extra kondija és simán vette az akadályt, én meg büszke voltam rá! :D :o Az idei Tatár nekem nagyon tetszett, a szervezõk elõtt le a kalappal, pörgõs volt, érdekes és izgalmas. Valamint a tó körüli rész is nagyon szuperül rendbe lett téve, sokkal rendezvényhez illõbb képet mutatott idén! Részemrõl gratula Idegennek és Sacnak és persze a többieknek, akik kivették részüket a szervezésbõl! :yeah:

Edited by Lombardo, 2006 július 4. - 14:21.


#1293 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:24

Zap, én pl semmi pénzért nem mennék lóháton. Mert falusi utcákon nem élmény számomra botorkálni, ugyanígy sztrádák alatt-felett sem, beton árkok mellett-felett, kertek, vetemények közt sem. Lehet, hogy a ló élvezi ezt és a hõséget is, de én önzõ vagyok, puhány és én nem élvezem. Szeretek szép természetben lovagolni, még ha kis területen kell körbe járnom, akkor is. Inkább, mint hogy aszfalton szenvedjek.Mindazonáltal - nem vagyunk egyformák - megértem, hogy másoknak ez maga a kéjmámor. Vagy az eltévedés izgalama, esetleg a folyandárba akadás szerez örömet. Mint egy barátunk, akiket tavaly megkergetett egy pusztai ménes csõdöröstõl. Õt szórakoztatta - miután egyértelmûvé vált, hogy mégis túlélte, mert addig Õ sem volt maradéktalanul boldog - engem meg nem szórakoztatott volna. Továbbá más egy földutas pusztán navigálni és megint más falvakat, városokat kerülgetni, metszeni.

#1294 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:27

Én ott voltam idén is, sõt idén saját lóval, akinek nincs különösebben extra kondija és simán vette az akadályt, én meg büszke voltam rá! :D  :o

Szent ég! Bolygesszel? :dev: Komoly?"Eggyet ke kédezni..." Na, pont azt, amit Baba! Az e! :)

#1295 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:33

Hogy miért nem jön el az az 5-10 lovas lovardákból, akik ugyan hallották hírét az eseménynek, akik olvasták a szórólapot vagy a cikket róla, akik "külsõsök"?

Hozzászólás megtekintése

Kiplakátoltam nálunk, de nem erõltettem senkit, mert nem szerettem volna, ha esetleg balul sül el a dolog, akkor agyonüssenek. Majd megkérdezem, hogy miért nem jöttek el. Van aki inkább hétvégén versenyre jár a lovával, van aki inkább lovagolja a lovát, lovait, és nem szeret órákat a tûzõ napon lovon ülni (vannak ilyen érthetetlen figurák is), meg talán nem érdekli a sok idegen ember. Olyanok is akadnak, akik ha van egy kis szabadidejük, akkor nem a lóval töltenék, hanem elmennek strandra, kiállításra, moziba, bulizni, mittudomén. Mondjuk felénk az az általános, hogy a lótulajdonosok naponta lovagolják a lovukat, vagy lovaikat munka után, kevés idejük van, és akkor vágynak valami nemlovasra. Ezek csak tippek, máshol meg biztosan máshogy van.

#1296 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:36

Ha már udvariatlan voltam, és mindenféle memorizálásra "használtam" ezt a topicot, én is elmondom, milyen okok miatt nem mentem.Amit Zsubé leírt, szinte minden áll az okokból.- Van itthon 3 lovunk, és lehet, hogy ez olcsóbb tartás, mint ha bértartanánk, de nekünk éppen elég õket is eltartani (már ha "tisztességes" tartásról beszélünk).- Vegyes összetételû kis lócsapat, egy most tavaszra lett belovagolva, (idõ-energiahiány és családi okok miatt a kondiban tartással is gondjaim vannak) egy még éppen csak nyereg alá lett tanítva, egy meg egészséges ugyan, de 20. évét tapossa. - Itthonról nekünk csak Pest 200 km. Lábon semmiképp, lószállítóval meg egyrészt számunka megfizethetetlen, másrészt ekkora nyuvasztásnak legfeljebb akkor teszem ki õket, ha majd idõsebbek, strapabíróbbak lesznek.- Ha mégis úgy döntenénk, legyen lószállítós utazás, ez - a tatári egyéb költségekkel együtt - már horribilis összeg lenne számunkra. - A három napra (az oda-vissza utat is figyelembevéve) a férjemnek kb. egy hét szabit kéne kivennie, ami azt jelenti, hogy ez idõ alatt egy fillért nem keresne. És nekünk õ az anyagi bázisunk is. (Éppen pl.ami a lótartás költségeit illeti.)Engem soha nem riaszt el semmiféle vita, egyetnemértés, mert amíg nekem nincs vitám valakivel (v. valakikkel), addig az engem nem érint. Még akkor sem, ha a számomra kedves embereknek, v. éppen barátaimnak van afférja bárkikkel. Mindaddig kívülállónak tekintem magam (akár ami a fórumos-Tatáros vitát is illeti), amig személyes tapasztalatom nincs. Számtalanszor említettem már itt a fórumon is, soha senkinek nem segítettem haragudni, nem biztos hogy a barátom barátja egy másik barátomnak, de így is tudok békességben élni sokakkal. És el is várom a barátaimtól, hogy ezt a nézetemet tiszteletben tartsák.Én sok olyan helyen (szituációban) is jól tudom érezni magam, ahol más emberek esetleg nem. Ez beállítódás, személyiségtipus kérdése. Vágytam, vágyom is a tatári találkozóra. Egyszer - valamikor - szeretnék is eljutni. De - mivel az elõzõeken én nem vettem részt - nem lesz összehasonlítási alapom, ( számomra az nem összehasonlítási alap, hogy némelyek repülnek a boldogságtól, annyira jónak találták, némelyek hiányérzettel jöttek el onnan, csak a saját tapasztalatom az, amiben hiszek és bízok.) Nem mondom, hogy nem zavart a készülõdés-szervezkedés elõtti-alatti vita, de függetleníteni tudom magam az ilyesmitõl. Ha egyszer elhatározzuk, hogy megyünk, (és a plusz-pénz is meglesz rá) akkor ott leszünk. Bárki is szervezi, bármelyik barátom is marad távol.Nem mondom, jó lenne, ha béke lenne. Olyan általános béke. De vita mindig is lesz. Ez együtt jár az ilyesmivel. Sokan vagyunk, sokféleképpen gondolkodunk, nem mindig fejezzük ki magunkat egyértelmûen, félreértünk másokat, néha mellõzöttnek érezzük magunkat, néha túl sokat tartunk magunkról, indulatok vannak bennünk, amit nem mindig tudunk kordában tartani. Ez van. De egy hely, ahol lovak, fórumos-társak, barátok vannak, lehet ismerkedni, eszmecserélni, együtt sörözni, indulónak nem rossz. Ha mégsem érzem jól magam (esetleg épp a szervezési hiányosságok miatt), na, majd akkor alkotok véleményt az egészrõl. De az az én véleményem lesz, nem más haragja-hangulata-véleménye. Addig meg vágyódom...

#1297 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:38

De ha te magad is úgy rakod ki a plakátot, hogy "áh, úgysem lesz jó", vagy "csak meg ne lincseljen, aki eljön, és mégsem érzi jól magát", akkor benned is kétely van, hogy vajon jó lesz-e a rendezvény. Holott ez már a negyedik volt, és nekem sem az elsõ.

#1298 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:50

Mam, nem véletlenül írtam a 100 km távot. Mert az egy kezelhetõ - anyagilag, idõileg - távolság. 2-300 kilóméterrõl valóban macera, költség, idõ. De ha húzol egy ekkora kört Tatár köré, abba azért elég sok település beleesik! Nem létezik, hogy nincs több száz hobbiló ekkora területen! Csak Budapest környékén rengeteg van...

#1299 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:52

Zap, én pl semmi pénzért nem mennék lóháton. Mert falusi utcákon nem élmény számomra botorkálni, ugyanígy sztrádák alatt-felett sem, beton árkok mellett-felett, kertek, vetemények közt sem. Lehet, hogy a ló élvezi ezt és a hõséget is, de én önzõ vagyok, puhány és én nem élvezem. Szeretek szép természetben lovagolni, még ha kis területen kell körbe járnom, akkor is. Inkább, mint hogy aszfalton szenvedjek.

Hozzászólás megtekintése

Puhány vagy, na! :D A kobakosok, azok bezzeg...! :D Végig földutakon mentünk. :P Nem vagyok egy tatári megszállott, mert nekem három embernél több egy helyen már arctalan tömeg, hiába kedvelem az embereket egyenként önmagukban, ha túl sokan vannak, akkor már nem tudok velük mit kezdeni. De ez az én egyéni szociális problémám és kinemszarjale. Ezért tömeggyûlésekre nem vágyom. Amiért most elmentem, az az oda- és visszaút élménye, mert azokkal, akikkel nagyon szeretnék, amúgy is keresem a találkozás lehetõségét, nem várok az évi egy alkalomra. Zsubaba! Igen, nem voltam teljesen meggyõzõdve arról, hogy jó lesz Tatár. Lényeg, hogy végül a programok jóval várakozáson felüliek voltak, köszönet a szervezõknek.

#1300 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 14:57

De ha te magad nem vagy meggyõzõdve róla, hogy jó lesz, hogy gyõzöd meg a többieket, hogy márpedig tényleg jó lesz? :)És ennek van a legnagyobb ereje. Nem a szórólapoknak, meg az újságcikknek.

#1301 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 15:02

Sehogy, mert nem éreztem úgy, hogy jó lesz, így mást sem gyõzködhettem róla. :) Az idei Tatár úgy szervezõdött, hogy nem sok mindent lehetett róla tudni (nem szemrehányás azok felé, akik vették a fáradtságot és megszervezték, mert azért köszönetet érdemelnek), így egyáltalán nem éreztem az "én találkozómnak". Mások találkozójára meg óvatosabban hívok meg kívülállókat.

#1302 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 15:05

Bocsánatot kérek elõre is, de nem vitázni óhajtok, csak néhány gondolatot szeretnék megírni. Örnihez hasonlóan én sem akartam Sheriff távollétében a tatári kérdésben nyilatkozni, de miután úti beszámolójában kitért tatárra, úgy gondoltam, hogy felmentést kaptam ez alól.Ha valakit érdeke,l utána kereshet a februári- tavaszi oldalakon, hogy mi volt az alapvetõ változtatási szándék, amivel sokunk, de én különösen nem értettem egyet Sheriffel.Nem ujjal mutogatási céllal jelzem, de elsõ kiborulása pont az említett önkormányzati támogatás volt ami a tóhasználatra vonatkozott példaul. Sheriff elképzelése tatárról, többszörösen dekraláltan az volt, hogy üzleti alapokra helyezve kiléptesse a rendezvényt a nagyvilágba, kiszélesítve a paci.hu, illetve vonzáskörzete táborait a sima ló és lovaglás iránt érdeklõdõkkel.Akkor én ezt itt a fórumon is, meg személyesen is jeleztem neki, hogy nem is hiszek benne és részemrõl nem támogatnék egy olyan rendezvényt, ami túl nagy felhajtással, az általa remélt ezres résztvevõszámmal, kemény üzleti alapokon mûködtetett profitorientált dolog.Tatár varázsa, az oda-vissza út összekovácsolásában, lovasok, lovaikkal, barátaikkal együtt töltött hétvégi lovasbuli hangulatában van! Ez ismét bebizonyosodott, annak ellenére, hogy Sheriff az ellenkezõjét bizonygatta, miszerint a tábortûz romantikás baráti összejövetelt már túlnõttük.Minden megszólalás, beszámoló errõl szól. Hogy jó volt. Jó volt minden.Ehhez nyilván kétség nem is férhet, mert ezt olvashatjuk, valamint olyanoktól is hallottam akiknek adok a véleményére. Én egy darabig elhittem, hogy nagy létszámú rendezvény lesz az idei tatárból és ezért döntöttem úgy, hogy kihagyom. CART-ot pedig azért is nem szerveztünk Rancherrel, ismét, mert egyrészt képtelen lettünk volna még egy olyan kiállítású versenyt csinálni amit tavaly, másrészt nem illett bele nekem a koncepcióba amit Sheriff felvázolt februárban tatárról.Csak mellékesen jegyzem meg, hogy akik nem voltak tavaly, azok is tudják, csak nyereményben kb. 100 ezer Ft értékû tárgyjutalom, kupa, stb. lett kiosztva.Tatárra csak úgy jön el új vendég lóval, ha van aki megdumálja. Nyilván oka van annak, hogy Sheriff sem tudta az összes lovát kiadni én pedig amíg tavaly a tizenvalahány ló is kevés volt és kölcsön lovakkal is mentünk, idénre jóval kevesebb létszámmal bírtam elindulni. Tavaly 116 regisztrált ló volt ott, valamint százhatvan- egynéhány fizetõ vendég.Sokan sunnyogtak, de a hivatalos létszám ennyi volt. Kár ezt ragozni, de a nagy táborok húzzák a létszámot. Ha Sheriffet kérdeznénk, azt mondaná, hogy minimum 70 embert vonz õ oda, de nekem is benne van a kezem ötven-hatvan ember megjelenésében minimum. (tavalyi adat) Bár Idegen azt írta, hogy keresztbe tettem a rendezvénynek, de ez ócska dolog, mert csak érte nem tettem semmit, de ezt vállalom is. Nem a sértettségem végett, csupán amit többször jeleztem, hogy én nem szeretnék tatárból Harley találkozó szerû bulit. De ez a magánügyem, mint ahogy nem keresem fel a Romanticos western versenyeket sem. Egyébként is tatár Sheriff gyereke, én csak besegítettem az arcába.Nehéz jósolni, de nekem Porfelhõ cégtársi lelkesedése kevés ahhoz, hogy elhiggyem, hogy híre megy a rendezvénynek és jövõre majd igaz lesz, amit a LOT lapon idén olvashatott aki odatalált, de majd kiderül, hogy hová tart tatár. Az jó, hogy mostanra szép lassan elkoptak a baromságok, amik kezdeti tervek voltak ORFK-ával és egyebekkel, jó az is, hogy nem Sheriff elképzelése valósult meg például a 23 órai koncertvéggel a csend és a lovak okán, gondolom az álcaháló sem árnyékolt túl sokat és a tribünrõl sem esett le senki. Azt is furcsállom, hogy nem nagyon sikerült jó lovas árusokat se odahívni, míg Sheriff tavasszal még a búcsúsok megjelenésétõl tartott, amirõl persze szó sem volt. Azért ne nyisson senki egy, mi lesz veled Tatárszentgyörgy topicot, majd meglátjuk!

#1303 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 16:05

Elolvastam ezt a rengeteg "szidjukmáegymást és pofázzunkbelemindenbe" hozzá szólást.Nekem csak egy kérdésem lenne _ Nem unalmas?Nem ez az elsõ topic amit a tisztelt publikum szét offol.Kár érte.

#1304 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 17:49

Csókolom. Milyen offolásról teccik beszélni?

#1305 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 18:43

[quote name='Hosszúhomlok' date='2006.07.04, 15:33'] Mindezek segítségével eltévedés és kerülõk nélkül tudtunk haladni, ráértünk az erdõ, a táj szépségével foglalkozni (ezt csak azoknak jegyzem meg, akik a romatikát féltik a GPS-tõl: szerintünk épp az eltévedés kockázatának mérséklése ad idõt és lehetõséget a romantikára, hisz nem azon kell stresszelni, hogy vajon hol is lehetünk, hanem felszabadultan tudunk figyelni az út szépségeire).

Hozzászólás megtekintése

El tudok képzelni olyan útitársat, akivel szivesen eltévednék. Kéne a francnak a GPS-ed.(ha már szóbahouztad a romantikát) :D

#1306 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 20:42

Csókolom. Milyen offolásról teccik beszélni?

Hozzászólás megtekintése

Nem jöttél rá?Minden olyan mondatról, ami nem arról szól, hogy jajj de csodálatos volt minden, jövõre veletek ugyanott. :guny:

#1307 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 22:25

Csókolom. Milyen offolásról teccik beszélni?

Hozzászólás megtekintése

Nem jöttél rá?Minden olyan mondatról, ami nem arról szól, hogy jajj de csodálatos volt minden, jövõre veletek ugyanott. :guny:

Hozzászólás megtekintése

Szia Rc!Nem, szerintem nem ez az offolás.Olyan ami-aki mindenkinek tetszik olyan nincs. Ez tök normál.Én arra gondoltam, hogy egymás szellemi képességét vitatják egyesek, és osszák az észt.Az építõ jellegû kritikákon meg baromira nem kell megsértõdni, persze a kritikákat is tudni kell megfogalmazni.Az, hogy kritika mindenkiben az elmarasztalást jelenti, pedig nem csak negatív lehet, sajnálatos dolog.No meg például, hogy magyarázom a semmit az az offolás ;)

#1308 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 22:27

Szrt nem ez az offolás, ezek a mondandó a javításra szoruló dolgokról szólnak, s igen buta az aki ezen megütközik. Vélemény kell, jó is, rossz is meg építõ is!

Hozzászólás megtekintése

Ez felsõfokúan higgadt és jó megállapítás! Bár közben Csapos is hozzátette.

Edited by Ernest, 2006 július 4. - 22:28.


#1309 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 23:07

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 20:10.


#1310 Lacika

Lacika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 4. - 23:10

Jó volt ez a Tatár IS.Kiderült például, hogy a reklám, a szponzor, a nagy nevek több embert nem vonzanak.Szóval kár a házibuliból Budapest Parádét csinálni.Akkor is jó volt amikor rc CART-ot csinált.Akkor is jó volt amikor Sheriff OB-t csinált.Most is jó volt amikor Idegen bemutatókat csinált.Ha sikerül több ezer fõs fesztivállá duzzasztani ezt az egészet, lehet ez a mostani100-150 fõ fog hiányozni.Mert lehet, hogy õk akkor TATÁROZNAK.Mikor lesz eredményhirdetés csapatzászló ügyben?A miénk nagyon szép volt, meg volt ugyanolyan polónk is, meg Csuti és Vronysokat dolgozott vele, szóval kiváncsian várjuk az eredményt.

#1311 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 8:15

Igen persze a csapatzászlók! Ez egy sajnálotos ügy: elõzetesen többször jeleztük itt a fórumon, hogy tartanánk egy ilyesfajta megmérettetést, de mivel egyetlenegy reagálás nem érkezett rá (értsd: csináljuk, meglesz, már kész is van stb.) azt hittük senkit sem érdekel (bár jó ötletnek tûnt). A szombat esti bulin derült ki, hogy ezt többen hiányolták,mert ugyanis jobbnál jobb zászlókat készítettek. Sajnáljuk, hogy így történt.Idegen ott megígérte, hogy utólag lerendezzük, ezért kérek minden csapatot, aki készített zászlót, hogy a zászló fényképét ímélben jutassa el nekem, hogy közkinccsé tehessem õket!!!

Edited by Sac, 2006 július 5. - 8:17.


#1312 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 8:18

A versenyekrõl: sajnálom, hogy az ügyességi versenyt kivéve (12 induló) kevés versenyzõ indult. Hogy miért az jó kérdés. Táncverseny: 4 párosEgy kis programváltozás miatt a táncersenyt délelõttre kellett tennünk, talán így túl korai volt...Stílusverseny: 6 indulóElõzetesen itt a fórumon nagy volt a stílusverseny iránt az érdeklõdés, mégis tán a bíró személye (Dallos Gyula bácsi) megrémítette az indulni szándékozókat, vagy mindenkinek csak a szája nagy :gm: Az versenyzõk "stílusbéli" összetétele is érdekes volt: összesen Nikol (Vega Hugija) volt ez egyetlen angol lovas talpon a vidéken, az összes többi versenyzõ a western stílus híve (ha jól emlékszem)... vajon miért?A versenyek pontos eredményének közzétételével még adós vagyok, tudom, hamarosan pótolom!

Edited by Sac, 2006 július 5. - 8:26.


#1313 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 5. - 10:50

Jövõre aszem ottleszek.

#1314 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 5. - 11:47

Na ezzel le is sokkoltam a társaságot. :D

#1315 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 5. - 12:58

Jól van, nem megyek, írjatok nyugodtan.

#1316 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 13:06

Most min csodálkozol? Megfagyott ereinkben a vér. :D

#1317 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 16:23

Mongol!Számomra az adott szó szent: ha ott leszel én is biztos megyek!Csapatzászlós képet igyekszünk készíteni-találni.

#1318 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 22:02

Az versenyzõk "stílusbéli" összetétele is érdekes volt: összesen Nikol (Vega Hugija) volt ez egyetlen angol lovas talpon a vidéken, az összes többi versenyzõ a western stílus híve (ha jól emlékszem)... vajon miért?

Hozzászólás megtekintése

Filly milyen stílust képviselt? :)

#1319 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 22:30

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 20:09.


#1320 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 6. - 5:30

A versenyekrõl: sajnálom, hogy az ügyességi versenyt kivéve (12 induló) kevés versenyzõ indult. Hogy miért az jó kérdés. Az versenyzõk "stílusbéli" összetétele is érdekes volt: összesen Nikol (Vega Hugija) volt ez egyetlen angol lovas talpon a vidéken, az összes többi versenyzõ a western stílus híve (ha jól emlékszem)... vajon miért?

Hozzászólás megtekintése

Mert ígyPosted Imagemindig egyszerûbb lovagolni és úgy tûnik van aki nem csak védi a hagyományos lovaglást, hanem gyakorolja is.(off)