Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kobakok


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
27 válasz a témához

#1 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 12:47

Sziasztok!


Szeretnék venni egy jó kobakot, 20 000 Ft alatt, hobbi célra. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre, tapasztalataitokra. Mit ajánlotok?

Eddig csak Casco kobakom volt, kétszer. Az egyik remekül funkcionált, a másik viszont tragédia. Sokan ajánlották a Decathlont, de nem tudom, hogy ott mennyire minõségesek a cuccok. Elsõ a biztonság, és persze a jó szellõzés sem árt :)

Elõre is köszönöm a segítséget!


Üdvözlettel, VL

#2 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 13:02

Én merem ajánlani még a Tattinit :) Ugrottam pár fejest az enyémben, jó szolgálatot tett :D

#3 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 17. - 21:03

nekem tattini pro-m van, messze a legkényelmesebb azok közül, amiket eddig volt szerencsém kipróbálni :)

#4 robertbereczki

robertbereczki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 7:56

Sziasztok! Én a következõ probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni. Van egy raszta haverom, aki szeretne lovagolni járni, de nincs olyan nagy kobak, ami alatt elférne a haja. Tudna valaki valamiféle megoldást a hajvágáson kívül? Ti lányok, akiknek nagy és dús a haja, hogy oldjátok meg?

#5 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 8:19

Kobak nélkül. :) Érdekesen mutatna amúgy a rasztahaj és a kobak kombója. Olyan, mint egy Harley-davidsonos bõrruhás szakállas pocakos pasas mondjuk rózsaszínû, hellokitty-s robogó-bukósisakban.

#6 LiLo

LiLo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 11:20

Nekem is Tattini Pro -m van, tényleg kényelmes, de a szellõzése lehetne jobb.. Nekem már most melegem van benne... :rolleyes:

#7 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 18. - 15:13

Sziasztok!

Én a következõ probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni. Van egy raszta haverom, aki szeretne lovagolni járni, de nincs olyan nagy kobak, ami alatt elférne a haja.
Tudna valaki valamiféle megoldást a hajvágáson kívül?
Ti lányok, akiknek nagy és dús a haja, hogy oldjátok meg?

Azért a nõi dús, nagy haj nem ugyanaz, mint a raszta. :rolleyes: Itt egy videó! 1perc 11-nél ott a technika a kobak felvételére! :D

#8 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 20:59

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Ezt a Tattinit majd megnézem magamnak.
Esetleg olyan észrevétel van-e, hogy milyen kobakot biztos NE vegyek? :)


Azért a nõi dús, nagy haj nem ugyanaz, mint a raszta. rolleyes.gif Itt egy videó! 1perc 11-nél ott a technika a kobak felvételére!

Ez nagyon jó :) De rég láttam ezt a filmet, most úgy megnézném!

Üdv, VL

#9 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 22:14

hát pl állíthatót semmiképpen ne, az ritkasz@r

#10 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 22:15

decathlonost tuti ne nekem van egy kentaur, egy BR, egy CSO...ezek mind nagyon jók, és 20000 alattiak, vagyis inkább akörüliek. szerintem van olyan, amibe belefér a raszta, merthogy ahol tanítottam baba elõtt, ott is van 1 (mondjuk épp most vágatta le), de mivel ott kötelezõ a kobak, vmi ráfért...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#11 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 23:15

Állíthatóból is van többféle, nekem semmi bajom nem volt vele, sõt, szerintem meg az a jobb :D. Az külön elõnye, hogy sapkát, kendõt alá lehet venni és hozzá lehet állítani a méretet. Lehet, persze, hogy jobban kell rá vigyázni, mint egy fixméretesre, mert több benne az alkatrész... Most aztán bírjad eldönteni :D.

#12 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 23:26

Nekem is állíthatóm van, télen befér alá egy fülvédõ, viszont nyáron is tudom használni. Egyébként a pfiff kobak, eddig nem volt vele problémám, 10k körül volt. Mondjuk talajfogásos élményem még nem volt vele, tehát a legfontosabb szempontból nem tudok róla nyilatkozni. Ami sztem nagyon fontos, h jól szellõzzön.

#13 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 23:39

nekem a téli hidegre ilyenem van akobakra:
http://www.kraemer-p...subshopid=02-02

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#14 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 23:42

nekem a téli hidegre ilyenem van akobakra:
http://www.kraemer-p...subshopid=02-02


Ez dejó :) Mondjuk én télen nem kobakozok :D
Amúgy Tattinim van, párszor már megvédte a buksimat.

#15 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 19. - 23:45

Nekem a férjem anno azt mondta: Tõlem lovazhatsz...úgy ahogy akarod, de kobakba:)))...azóta is hûségesen eteti õket, stb...rajtam meg elfér...22 éve lovagolok, 2006ig csak versenyen volt rajtam kobak...azóta midíg:)))...a 9 lovacskámért kibírom:)))

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#16 robertbereczki

robertbereczki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 8:26

Köszi az eddigi hozzászólásokat. Ha más nincs, ráhúzunk egy 25L bográcsot a fejére. Valami kell, hogy legyen..

#17 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 20. - 22:24

Köszi a válaszokat! Eddig mindkét Cascóm állítható volt, az egyiknél ez okozta a problémát, mert a legkisebb döcögéstõl kilazult. Elég nagy hajam van, bár nem raszta :) szóval mindenképpen állíthatót szeretnék venni. A Tattini Pro nem tudom, hogy mennyire szellõzik jól, így képról elnézve elég zárt a Cascohoz képest. Olyanokról hallottatok-e, mint Equi-Theme, vagy Belstar esetleg? Üdv, VL

#18 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 9:37

Nekem is Casco kobakom van. Szerintem viszonylag jó a szellõzése, állítható ami alá így télen befér egy fülvédõ (vagy akár sapka is). Kb. 4 éve van meg és még semmije sem esett szét, pedig sikerült már vele úgy esnem, hogy oldalról kapta az ütést és még én is élek meg a kobakom is. :) Elõtte nem állíthatós fejvédõm volt és végül is az is bevált, csupán annyi hátránya volt, hogy nagyon zárt volt, nem szellõzött és leszakadt a gomb a tetejérõl... :gm:

#19 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 11:04

Nekem egy Swing Pro (vagy Pro Swing, kinek hogy tetszik) kobakom van, ilyen . Már jó régi, úgy örököltem, de elképzelni sem tudok jobbat. Mondjuk nem is kérdés, hogy szellõzik e, mert nem :D , nem is az a könnyû valami, van egy kis súlya, nekem inkább ad ettõl biztonságérzetet, mert tudom, hogy rajtam van.
Van már modernebbje is szellõzõkkel, sok színben ilyenek 2, de azt hiszem kobakkonzervatív vagyok és nekem ez a régi nagy buci az igazi :kir: (bárcsak sûrûbben hordanám). Szerintem nagyon jó árban van, 20000 alatt meg lehet venni a legújabbat is általában.
Nemrég egy ismerõsömnek megfogtam a HKM kobakját, csak pislogtam, hogy mennyire könnyû, meg tele van szellõzõkkel, meg mintás- jól elszáguldott mellettem a kobakdivat :eek:

#20 yavann

yavann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 12:27

Nekem kétszínû Tattini Pro-m van és imádom. Jól véd, alig érzek benne valamit. Meg hát jól is néz ki. ^^ Bár az igaz, hogy szellõzhetne jobban. :/

#21 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 19:40

Nekem kétszínû Tattini Pro-m van és imádom. Jól véd, alig érzek benne valamit. Meg hát jól is néz ki. ^^
Bár az igaz, hogy szellõzhetne jobban. :/


Nekem is ilyen van, a szellõzést meg kibírom arra az idõre. (márha felveszem :D )

#22 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 20:57

Sziasztok! Ma voltam kobakot próbálni! A legtöbbször itt a Tattinit ajánlottátok, ezért elsõ helyen ezeket próbáltam. Két fajtát néztem meg: Tattini Pro-t és Tattini Ventillációs-at. Mindkettõ ritka kényelmes, remekül ültek a fejemen. Jól ki vannak párnázva :) Talán a ventillációs picit jobb volt (bár az ára húzósabb kicsit). Viszont kötve hiszem, hogy bármelyik is jobban szellõzik, mint egy klasszikus kobak. Beszéltem az eladóval, és számomra fura dolgokat közölt: azt mondta, hogy az állíthatós mûanyag kobakokat vagy gyerekeknek ajánlák, vagy ritkán lovaglóknak, mert nem az igaziak. Kérdésem az lenne: nem mindegy, hogy a héten hányszor lovagolsz, ha egyszer leesel? Ugyanúgy kéne, hogy védjen, nem? És fõleg azért, mert gyerekeknek ezt ajánlják. Miért, nekik betonból van a fejük, vagy mi? Érdekes... Üdv, VL

#23 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 21:01

Igazából az állíthatók állítója hamar tönkremegy, illetve némellyi menet közben lazul...tapasztalat, a lovasaimnál...viszont én olyanokat vettem a lovardába, mert ha nincs sajátjuk,legyen, de nem akarok 40 méretet tartani:)))...az tényleg lovardai téma... Ha már sajátot veszel a lényeg jót vegyél, olyat, ami kényelmes...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#24 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 23. - 14:53

betonból van a fejük, vagy mi?


neem, csak nekik nõ a fejük. jobb esetben :D

#25 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 23. - 19:41

neem, csak nekik nõ a fejük. jobb esetben :D


:D :D Ezt értem, persze, de ha nekik biztonságos, akkor nekem miért nem?

#26 Kixi

Kixi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 25. - 16:52

Ezekrõl a kobakokról van vmi vélemény? :)
http://www.lovasplaz...alorider-kobak/
http://www.decathlon...arna-134687769/
http://www.decathlon...kobak-26812810/

#27 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 26. - 22:57

:D :D Ezt értem, persze, de ha nekik biztonságos, akkor nekem miért nem?



elég kényelmetlen, a pont jóval ellentétben a csattönkremenés mellett (tekerentyû)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#28 VampireLady

VampireLady

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 12. - 8:37

Sziasztok!

Vettem egy kobakot (végre). Hosszas töprengés és próbálás után maradtam a Cascónál, abból is a Choice fantázinévre hallgató sisak lett a befutó. Állíthatós, és nem a klasszikus kobak alakú, de valahogy ez az új kialakítás pont az én fejemre lett kitalálva. Kényelmes, masszívnak tûnik, és nem nyom sehol, de jól illeszkedik.

Ezen kívül felpróbáltam egy Carbonic kobakot is, és pár másmilyen Cascót. A Carbonic annyira nyomta a tarkómat, hogy amikor meghúztam hátul a csavart, azt hittem az agyamba akar bejutni.
A Casco Youngster és a Casco Ecco nekem csak árban tûnt különbözõnek, ugyanolyan érzés volt mindkettõben. Ezek nem voltak rosszak, eltekintve attól, hogy már az elsõ felvételnél kijött az állszíj az elvezetõbõl (arra a puha sávra gondolok, ami a kobak belsejéhez tépõzárral kapcsolódik). A régi kobakomnak ugyanez volt a baja, ettõl még teljes mértékben használható, de akkor is hiba. A Choice-ban szerencsére már nem így van.

Összefoglalva: A Tattini kobakok kényelmesek és masszívak, de nem ilyen forrófejûeknek valók, mint én, mert dögmelegek. A Cascók is kényelmesek, talán kevésbé tûnnek masszívnak, és nincsenek annyira kipárnázva, de szellõznek, és a súlyuk is jóval kevesebb. Decathlonban nem voltam, de valahogy már messzirõl nem bízom az ott forgalmazott termékek biztonságában. Ne értsétek félre, nem azt mondom hogy a Decathlon sz*r, kesztyût, gatyát én is ott vásárolok, de ha a fejem védelmérõl van szó, akkor nem.

Üdvözlettel, VL