Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Távlovaglás


  • Please log in to reply
176 válasz a témához

#81 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 12:33

Átnéztem én is az eredményeket. 40km-->1:24perc-->28km/h Csak és kizárólag Arab és Shagya volt versenyben.Ill. volt egy póni is...egy db.összesen. Mondjuk azt sem tudom,hogy mennyi egy vágtató ló sebessége.Most nehogy beírjátok,hogy egyedfüggõ...azt én is tudom. De azt a 28km/h-t elérni gondolom csak folyamatos vágtával lehetett elérni...igaz? Petya! Szegény fercsit így lealázni... :)

#82 Sir Galahad

Sir Galahad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 12:54

Jó. Akkor ha megjöttél, majd nézz be.

Egy 40 km-es versenyre történõ felkészítést írtál le (körvonalazva).

- Milyen távok vannak még?

van még a 20 ugye a 40 a 60 80 100 120 160,ennek van 2részev változata is, szal 2napos,mindkét nap 80,és ilyen 2 részesben a 200

- A hosszabb távra való felkészítés mennyiben más, mint ez, amit leírtál?

körvonalaiban nem tér el..de egy nagyobb távra természetesen nem hónapokban mérik a felkészítést,hanen években,és igazán nagy távra 10 13évesnél fiatalabb lóval nem mennek..

- Belegondoltam, 40 km-es (v. ezt megközelítõ) távot a szabadidõ-lovasok is - szinte rendszeresen - mennek. Igaz, ez nem idõre megy,

...de nem ám... és 2szer olyan lassan mennek mint versenyen a 20asok..

de én nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen viszonylag rövid távra ilyen bonyolult, megfontolt sora van a felkészülés feltételeinek.

tudod.. van aki komolyan veszi, és megtervezi,van akipedig nem..

- Meg tudnád mondani, hogy az elmúlt idõszakban (években) az elsõ helyezettek mennyi idõ alatt teljesítették a 40 km-es távot?

idõt nem tudok mondani,de nem ritka a 18as 20as vagy akár a 22es tempó..ez azt jelenti,hogy átlagosan 20 km/órás tempót mennek... ez már azért durva..

- Milyen táv-szakaszokon, és mennyi ideig van kötelezõ pihenés? (Van egyáltalán?)

versenye válogatja..van ahol a 20 közben is van 10 15 perckötelezõ pihenõ..

Az állatorvos (pl. a 40 km-esen) milyen idõközönként ellenõrzi/vizsgálja a lovat?

vizsgálja verseny elõtt 2 kör között és utánna

Mit vizsgál?

pulzust,vízháztartást,kapilláris visszatalésének idejét,bélmozgást,izmok esetleges érzékenységét,és a mozgást

Egyenlõre... Aztán még majd a többi kérdés is jön... ha nem fárasztó neked. :)


ömmm... bocsi..ezek a kérdések bizonyára elkerülték a figyelmemet... :D

Átnéztem én is az eredményeket.

40km-->1:24perc-->28km/h

Csak és kizárólag Arab és Shagya volt versenyben.Ill. volt egy póni is...egy db.összesen.

Mondjuk azt sem tudom,hogy mennyi egy vágtató ló sebessége.Most nehogy beírjátok,hogy egyedfüggõ...azt én is tudom.
De azt a 28km/h-t elérni gondolom csak folyamatos vágtával lehetett elérni...igaz?
Petya!

Szegény fercsit így lealázni...

:)

a 28 km/ óra az az átlagtempó.. az arab telivérek vadászvágtában mennek 30 40el.. nem hosszútávon bírják, de egy felkészített ló bírja a csövön vágtát1-2 km hosszan biztos! na jó, nekem arab telivérem van.. náluk már csak az angol telivér a gyorsabb..

#83 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 13:04

Átnéztem én is az eredményeket.

Mondjuk azt sem tudom,hogy mennyi egy vágtató ló sebessége.Most nehogy beírjátok,hogy egyedfüggõ...azt én is tudom.
De azt a 28km/h-t elérni gondolom csak folyamatos vágtával lehetett elérni...igaz?
Petya!

Szegény fercsit így lealázni...

:)


hát igen. sajnos Esettamulmány Péter lealázott ,de sebaj. :D

A kérdésed meg eléggé fogós Zemann.Ellehet érni fojamatos vágtatással a 28km/h-t, de nagyon kell nyargallani hozzá vagy erõsset fékezni éppen. Meghát...(perszehogy :D ) épp attól is függ a dolog, hogy átlagsebességet vagy csúcsot akarsz mérni. ha átlagot akkor jól meghalytod a lovat és közbe kicsit pihensz és aközben is száguldasz szépen. és szépen kijön a 28-as átlag. Viszont fojamatos gyorsitással is ellehet érni a 28km/h-t.Csak ehez az kell, hogy a lovat hozzászoktassuk oly módon, hogy sokkal gyorsabban vágtatunk többet és igy birni fogja a 28km/h-t szépen. A vágtatást a legegyszerûbb ugy lemérni, ha egy autó után vágtatunk. Lehuzott ablakból megtudjuk kérdezni az adott sebességet.
Pl:
-most?
-20!
... kis sarkalás után...
-most?
- 28!
...még egy kis hajtás...
-és most?
-35!!
Ijen módon a szélzugás nagyságából/erõsségébõl meglehet állapitani a sebességet! (mer ugye nincs a lovol km óra) Csak gyakorlás kérdése. Én igy csinálom/tanulom.

#84 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 13:05

A fenti eredményt úgy értük el, hogy 1/4-1/3-a a szakasznak könnyített ügetés volt, max 1 km. vágta (ez Ficánkánál általában csutka vágta, mert mint mondtam nem tudok vágtázni, igy aztán úgy megy ahogy akar. Nagyon akar.) A többi nyugott lépés. A mentális, meg egyébb lelki dolgok ló és lovas között. Az utólsó km.-n még egy cuppantásra beugrottak ügetésbe, úgy hogy ezzel nem volt baj. Nem kellett se csizma se pálca. Ficánka (tisztességes nevén Sári) erõssen telivérezett benyomást kellt, bár "szakértõk" szerint gidrán, elõdeirõl semmit nem tudni, nullás a sütése de nagyon menõs és igen inteligens. A társa egy herélt nóniusz kinézetû ló, akinek viszont olyan álomvágtája van mint egy díjlovaglónak. Összeszedett, lassú, mintha lassított fílmet látnál és semmi nóniuszra jellemzõ makacsság, önfejûség. Ismeretlen terepen, kivilágítatlan földúton is egyetlen rossz mozdulat nélkül elment. Székelyföldi barátom! Intenziven én is az idén kezdtem lovagolni, bár vagy 25 évvel ezelõtt lovagolgattam mindenféle edzõ nélkül. Sok munkával az ijedõs ló lehet, hogy javulni fog. A nóniuszt egy másik nóniusszal cseréltem el. Az a vasúti sinen nem ment át, egy aknafedélre nem mert rá lépni, ha változott az aszfalt szine az öt perc csodálkozásba telt. Mikor elcseréltem, már ezek a bajok nem voltak meg nálla. Mondjuk a hátsó lábát még mindég túl gyorsan adta, na de az etnikusok lószakértõk, meg idejük is van gyakorolni vele. Hadd csinálják. Rá egy jó kis combrugás és egy törött oldalborda emlékeztet. Mi mindég párban lovagolunk. A nóniusz Ficánkát követve szokta meg a terepet. Hogy milyen lesz az új gazdájánál Ficánka nélkül az egy nagy talány. Mikor hozzánk került, ha jó napunk volt akkor ment arra amerre mi akartuk. Idõközben Õ is fejlõdött meg mi is. Huszárfelvonulás, rezesbanda a végén meg se kottyant neki.
  • Kaileena kedvelte

#85 Sir Galahad

Sir Galahad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 13:07

amikor nem lazsálunk, akkor kb 1,2 óra alatt futjuk végig az utat, ami kb húsz km. Igaz kezdõ vagyok, az idén május elsejétõl lovagolok. a lovam félõs. mit csináljak, hogy ne ijedjen meg mindentõl?

gyakorlat teszia mestert.. sokat kell vele kijárni, és mindenek elõtt neked kell nyugottnak lenned.. ha õ megijed,félreugrik,megfogod,és megnyugtatod,beszélsz hozzá, akkor hamar megszokja a várható hirtelen dolgokat..
de a legjobb,ami nekem bevált a csatlakozás.. ha csatlakozott hozád, akkor te vagy a biztonság a számára.. és ezek után ha azt mutatod neki, hogy "ne félj, nyugodt vagyok, megvédelek" akkor egészen addig amíg te nyugodt vagy õ is maximálisan az marad.. ismered ezt a módszert? ..beválik,hidd el,én ezzel lovagoltam be a lovamat,egyedül,csak ketten voltunk a karámban,és egy hét karámozás után már terepre vittem(terepen vágtázott alattam elõször..) ja és egy 3 éves nyers csödörcsikóról van szó, ami nem velem nõtt fel.. és arab telivér...

#86 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 19:52

"Aachenben, a spanyol lovas, 9 óra 12 perc és 27 másodperc lovaglás után, a szürke Shagya-arab herélt, Hungares nyergében aratott gyõzelmet." Ez 17,4km-órás sebeséget jelent. (direkt egy "s" sel írtam a szót, hogy legyen mibe a drága pudingkartársnak belekötnie) :D P.

Edited by Petya, 2007 július 22. - 22:11.


#87 musher

musher

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 20:48

gyakorlat teszia mestert.. sokat kell vele kijárni, és mindenek elõtt neked kell nyugottnak lenned.. ha õ megijed,félreugrik,megfogod,és megnyugtatod,beszélsz hozzá, akkor hamar megszokja a várható hirtelen dolgokat..
de a legjobb,ami nekem bevált a csatlakozás.. ha csatlakozott hozád, akkor te vagy a biztonság a számára.. és ezek után ha azt mutatod neki, hogy "ne félj, nyugodt vagyok, megvédelek" akkor egészen addig amíg te nyugodt vagy õ is maximálisan az marad.. ismered ezt a módszert? ..beválik,hidd el,én ezzel lovagoltam be a lovamat,egyedül,csak ketten voltunk a karámban,és egy hét karámozás után már terepre vittem(terepen vágtázott alattam elõször..) ja és egy 3 éves nyers csödörcsikóról van szó, ami nem velem nõtt fel.. és arab telivér...


köszi a tanácsokat, véleményeket.
mit értesz a csatlakozás alatt?
a lovam egy 4 éves Furioso csõdör. sokszor makacskodik, de a sarkantyú észretéríti. a félelme abban nyílvánul meg, hogy ha pl. szénabuglya van az út mellett, ahol a tegnap még nem volt, akkor oda kell menjünk lépésben, szemûgyre kell vegye, meg kell szagolja, aztán mehetünk tovább. ha új utszakaszon járunk, akkor mindent meg kell szokjon, második alkalommal már vágtában végig megy. igaz, hogy nem mindig ugrik vágtába, mikor kérem tõle. úgy érzem/gondolom hogy a teljesítményünk azért nem rossz, figyelembe véve, hogy olyan ereszkedõ is van sziklák között, hogy le kell szálljak és vezetnem kell. van egy 2 km-es szakasz, ahol a nyakára kell lapuljak, annyira bokros, aztán van egy 6 km-es emelkedõ ahol a szintkülömbség 250 m.
az össztáv 21 km (gps-el lemértem), amit másfél óra alatt teljesítettünk ma. ha a terep barátságosabb lenne, biztosan gyorsabbak lennénk. ereszkedõkön nem vágtázik a lovam, ezzel hogy van, nem is kell?

#88 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 22. - 21:06

A sarkantyútól nem lesz kevéssé félõs a ló, sõt.... még társítja is a rossz élményt a rossz élménnyel.
Ahhoz hogy egy ló biztonságban vágtázzon lefele, ahhoz egyensúlyának kell lennie.
Elõször ügetésben kérd tõle, aztán ha tudsz összeszedetten, lassan vágtázni és egyensúlyban van vágtában is, na akkor lehet lejtõn lefelé vágtázni.

Csatlakozás: lényege hogy körkarámban testbeszéddel hajtod a lovad, majd amikor kéri hogy csatlakozhasson hozzád, magadhoz engeded ezáltal bizalmat kapsz. Ennek alapja a ménesbeli viselkedés.
Ez így durva körülírás, ajánlom Monty Roberts: Shy Boy és egyéb könyvei illetve Pat Parelli anyagok hogy értsd mirõl van szó.
A lényeg hogy a lovad tisztel, rangsorban nem kérdõjelezi meg fölötte állsz e? Elfogadja irányításodat.
Az én arab telivérem szintén csõdör, egy éve, 7 évesen, nyersen került hozzám, tán párszor ha volt rajt nyereg.
Imádja az embereket, nem kérdõjelezi meg a döntéseimet. Azért van akarata, néha kicsit zizzent de pont annyira amennyire egy arabnak lennie kell. ;) ( mondjuk tegnap "alkotott")

Packa, "normális lovon" megfájdul a derekam. Nem szoktam én ahhoz hogy hajtsam a lovat, nem tesz jót a gerincemnek. :dev: nagy lovon meg tériszonyom van. :kir: Áhhhh, mérgezett arab rajongó lettem. :ang:
Mindazonáltal szoktam lovagolni félvérekkel, akkor lényegesen lassabb a tempó, viszont lépésben akkor elõl kell mennie vagy állandóan fel kell vennem, mert lépésben is lelépi a nálánál jóval nagyobbakat.
Ha dühöng, és nem érti hova ez a lazaság, nekiáll "darálni" aprókat ügetni és ezáltal alkalmassá válik a vesekõ kirázására. Hiába mondom neki hogy nekem olyanom nincs.... :D
Persze félfelvételekkel meg lehet nyugtatni. Elõbb vagy utóbb. Néha csak utóbb. :)
A túrán most egy angyal volt :ang: , csak utaztam rajta.
Ja! Tempomat is van rajta. A múltkor egy biciklissel túráztunk (5óra 60km fél óra pihenéssel) és frankón beállt követõre. Na akkor is javarészt csak utaztam. Különben elismerés a biciklistának. :yeah:

Edited by chyki, 2007 július 22. - 21:13.


#89 Guest_melodia_*

Guest_melodia_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 23. - 7:22

" na jó, nekem arab telivérem van.. náluk már csak az angol telivér a gyorsabb.." Meg az ahal... :yeah: :yeah:

#90 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 9:47

Musher! Ha én is adhatok egy tanácsot. Sétálj sokat a lovaddal...nagyon sokat. Hamar rá fog jönni,hogy ha te mellette vagy,akkor nem kell félnie. A lósétáltatás nagyon erõsíti a bizalmat a lóban.

#91 musher

musher

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 9:55

A sarkantyútól nem lesz kevéssé félõs a ló, sõt.... még társítja is a rossz élményt a rossz élménnyel.
Ahhoz hogy egy ló biztonságban vágtázzon lefele, ahhoz egyensúlyának kell lennie.
Elõször ügetésben kérd tõle, aztán ha tudsz összeszedetten, lassan vágtázni és egyensúlyban van vágtában is, na akkor lehet lejtõn lefelé vágtázni.

Csatlakozás: lényege hogy körkarámban testbeszéddel hajtod a lovad, majd amikor kéri hogy csatlakozhasson hozzád, magadhoz engeded ezáltal bizalmat kapsz. Ennek alapja a ménesbeli viselkedés.
Ez így durva körülírás, ajánlom Monty Roberts: Shy Boy és egyéb könyvei illetve Pat Parelli anyagok hogy értsd mirõl van szó.
A lényeg hogy a lovad tisztel, rangsorban nem kérdõjelezi meg fölötte állsz e? Elfogadja irányításodat.
Az én arab telivérem szintén csõdör, egy éve, 7 évesen, nyersen került hozzám, tán párszor ha volt rajt nyereg.
Imádja az embereket, nem kérdõjelezi meg a döntéseimet. Azért van akarata, néha kicsit zizzent de pont annyira amennyire egy arabnak lennie kell. ;) ( mondjuk tegnap "alkotott")

Packa, "normális lovon" megfájdul a derekam. Nem szoktam én ahhoz hogy hajtsam a lovat, nem tesz jót a gerincemnek. :dev: nagy lovon meg tériszonyom van. :kir: Áhhhh, mérgezett arab rajongó lettem. :ang:
Mindazonáltal szoktam lovagolni félvérekkel, akkor lényegesen lassabb a tempó, viszont lépésben akkor elõl kell mennie vagy állandóan fel kell vennem, mert lépésben is lelépi a nálánál jóval nagyobbakat.
Ha dühöng, és nem érti hova ez a lazaság, nekiáll "darálni" aprókat ügetni és ezáltal alkalmassá válik a vesekõ kirázására. Hiába mondom neki hogy nekem olyanom nincs.... :D
Persze félfelvételekkel meg lehet nyugtatni. Elõbb vagy utóbb. Néha csak utóbb. :)
A túrán most egy angyal volt :ang: , csak utaztam rajta.
Ja! Tempomat is van rajta. A múltkor egy biciklissel túráztunk (5óra 60km fél óra pihenéssel) és frankón beállt követõre. Na akkor is javarészt csak utaztam. Különben elismerés a biciklistának. :yeah:



légyszíves, ha nem unod, fejtsd ki nekem bõvebben ezt a csatlakozás-testbeszéd témát.
itt, székelyföldön, nincs hol hozzájutnom az említett könyvekhez.
elõre is köszi

#92 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 10:39

Írtam magánt. :)

#93 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 11:40

És lehet hogy ugyanazt írtuk??? :D

#94 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 23. - 12:14

:)

Edited by chyki, 2007 július 23. - 12:15.


#95 Sir Galahad

Sir Galahad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 16:19

köszi a tanácsokat, véleményeket.
mit értesz a csatlakozás alatt?
a lovam egy 4 éves Furioso csődör. sokszor makacskodik, de a sarkantyú észretéríti. a félelme abban nyílvánul meg, hogy ha pl. szénabuglya van az út mellett, ahol a tegnap még nem volt, akkor oda kell menjünk lépésben, szeműgyre kell vegye, meg kell szagolja, aztán mehetünk tovább. ha új utszakaszon járunk, akkor mindent meg kell szokjon, második alkalommal már vágtában végig megy. igaz, hogy nem mindig ugrik vágtába, mikor kérem tőle. úgy érzem/gondolom hogy a teljesítményünk azért nem rossz, figyelembe véve, hogy olyan ereszkedő is van sziklák között, hogy le kell szálljak és vezetnem kell. van egy 2 km-es szakasz, ahol a nyakára kell lapuljak, annyira bokros, aztán van egy 6 km-es emelkedő ahol a szintkülömbség 250 m.
az össztáv 21 km (gps-el lemértem), amit másfél óra alatt teljesítettünk ma. ha a terep barátságosabb lenne, biztosan gyorsabbak lennénk. ereszkedőkön nem vágtázik a lovam, ezzel hogy van, nem is kell?

Na akkor kezdem az elején.. csatlakozás annyit jelent, a ló csatlakozik hozzád.ennek megvan a módja.. ez a módszer maga az erőszakmentes lókiképzés (ebből bemutatóztunk is a saját pacimmal,akit ezzel lovagoltam be,és nagy sikert aratott :D ) tehát megkérem a nyers lovat,aki adott esetben még fél is tőlem,hogy engedje meg, hogy felüljek rá,és órák kérdése,és eleget tesz a kérésnek. Monty Robertsről hallottál már?Ő találta ezt ezt ki.. Patt Parelli a másik hasolnó lóbuzi,de az ő módszerével vannak fenntartásaim.. ha komolyabban és behatóbban érdekel,akkor leírom részletesen..
a terep,amit menni szoktál,az jó.. nagyon jó.. kihívások elé állítod a lovat,és feltételezem tetszik is neki.. úszni próbáltatok már? :yeah: de még nem bízik benned maximálisan.. mert nem vágtázik dombnak lefele.. azaz nem bízik benned feltétel nélkül,még maga ítéli meg,hogy hol érzi magát biztonságban,és nem tőled függ.. ebben segít a csatlakozás.. remélem tudtam segíteni.. S.G.

Edited by Sir Galahad, 2007 július 24. - 16:23.


#96 Sir Galahad

Sir Galahad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 16:31

A sarkantyútól nem lesz kevéssé félõs a ló, sõt.... még társítja is a rossz élményt a rossz élménnyel.
Ahhoz hogy egy ló biztonságban vágtázzon lefele, ahhoz egyensúlyának kell lennie.
Elõször ügetésben kérd tõle, aztán ha tudsz összeszedetten, lassan vágtázni és egyensúlyban van vágtában is, na akkor lehet lejtõn lefelé vágtázni.

Csatlakozás: lényege hogy körkarámban testbeszéddel hajtod a lovad, majd amikor kéri hogy csatlakozhasson hozzád, magadhoz engeded ezáltal bizalmat kapsz. Ennek alapja a ménesbeli viselkedés.
Ez így durva körülírás, ajánlom Monty Roberts: Shy Boy és egyéb könyvei illetve Pat Parelli anyagok hogy értsd mirõl van szó.
A lényeg hogy a lovad tisztel, rangsorban nem kérdõjelezi meg fölötte állsz e? Elfogadja irányításodat.
Az én arab telivérem szintén csõdör, egy éve, 7 évesen, nyersen került hozzám, tán párszor ha volt rajt nyereg.
Imádja az embereket, nem kérdõjelezi meg a döntéseimet. Azért van akarata, néha kicsit zizzent de pont annyira amennyire egy arabnak lennie kell. ;) ( mondjuk tegnap "alkotott")

Packa, "normális lovon" megfájdul a derekam. Nem szoktam én ahhoz hogy hajtsam a lovat, nem tesz jót a gerincemnek. :dev: nagy lovon meg tériszonyom van. :kir: Áhhhh, mérgezett arab rajongó lettem. :ang:
Mindazonáltal szoktam lovagolni félvérekkel, akkor lényegesen lassabb a tempó, viszont lépésben akkor elõl kell mennie vagy állandóan fel kell vennem, mert lépésben is lelépi a nálánál jóval nagyobbakat.
Ha dühöng, és nem érti hova ez a lazaság, nekiáll "darálni" aprókat ügetni és ezáltal alkalmassá válik a vesekõ kirázására. Hiába mondom neki hogy nekem olyanom nincs.... :D
Persze félfelvételekkel meg lehet nyugtatni. Elõbb vagy utóbb. Néha csak utóbb. :)
A túrán most egy angyal volt :ang: , csak utaztam rajta.
Ja! Tempomat is van rajta. A múltkor egy biciklissel túráztunk (5óra 60km fél óra pihenéssel) és frankón beállt követõre. Na akkor is javarészt csak utaztam. Különben elismerés a biciklistának. :yeah:

Mintha csak én írtam volna..
megrögzött arab telivér rajongóval állok szemben,és azt hiszem tanult tapasztalt lovassal is .. talán.. versenyezni szoktál? távlovaglás.. még én is tanulhatok elvégre!

#97 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 16:37

de még nem bízik benned maximálisan.. mert nem vágtázik dombnak lefele.. azaz nem bízik benned feltétel nélkül,még maga ítéli meg,hogy hol érzi magát biztonságban,és nem tõled függ.. ebben segít a csatlakozás.. remélem tudtam segíteni.. S.G.


ebben teljesen eggyetértek. amikor a ló csatlakozik fõleg, nyalás után, akkor simán lehet meredeken vágtatni lefelé gyorsan is. ehez csakis kizárólag a rendes csatlakoztatás kell. ha csatlakozott akkor tuggya ki a fõnök és sima ügy tovább.

Sir Galahad :yeah: és mégeggy :yeah:

majdel felettem. ahogy Cik...chiky :D is irta a derékhajtás kõkemény! Ezért ajállot elõtte komojj sexuális tevékenység, az segit a mozgás elsajátitásába. mer eléggé megfájdul az ember dereka a hajtás közbe. ezért kell gyakorolni.. Ciki, gyakorooooolniiii.. :D

Edited by PozitívFeri, 2007 július 24. - 16:47.


#98 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 24. - 20:22

Chyki az teeee Pozitív!!!! :dev:
Ott nem hajtani kell a derékkal, csak lágyan a vágta mozdulatait követve beleülni.
Nem meghajtani, kihajtani. Nagy különbség.... :rolleyes: :dev:
De gyakorolni azt kell, olyan mint a biciklizés. Nem felejted el, max az egyensúlyod nem emlékszik.... :D


Sir Galahad, hobbilovas vagyok, semmi extra.
Régi vágyam hogy kipróbáljam magunkat távlovaglásban, de egyenlõre még nem jött össze. :)
Kicsi arabom nagy szerelem, elkötelezetté tett végképp az arab fajtacsoport, de fõleg a telivérek eleganciája és szívóssága iránt.....

#99 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 25. - 7:21


Ott nem hajtani kell a derékkal, csak lágyan a vágta mozdulatait követve beleülni.
Nem meghajtani, kihajtani. Nagy különbség.... :rolleyes: :dev:
De gyakorolni azt kell, olyan mint a biciklizés. Nem felejted el, max az egyensúlyod nem emlékszik.... :D



remélem irsz nekem is magánt, hogyan is suttogsz .
még,még,mééééég..........
muti meeeeg..... :D :D

#100 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 25. - 11:43

OFF Majd ha már lefelé rotyó vágtában mész, és elismersz alfa-kancának.... :dev: OFF ON Sir Galahad ti versenyeztek? Mikor lesz legközelebb tolna-baranya-somogy vonzáskörzetében verseny? Elmennék nézelõdni. :)

#101 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 25. - 13:06

OFF
Majd ha már lefelé rotyó vágtában mész, és elismersz alfa-kancának.... :dev:
OFF ON


éppen nemrég rotyóztam lefele menet vágtatásban. És perszehogy Te fölöttem vagy és lehecc is. jó nekem alattad is. alfa kanca :D

ez a igazi távlovaglás :D

#102 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 25. - 13:14

És hol az egyensúly??? :rolleyes: :dev: Távlovaglás mi?? :D OFF OFF OFF (bocs)

#103 musher

musher

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 27. - 20:54

úgy látom, hogy az esti órákban a bor hatása is kisugárzik ezen a fórumon szerintetek a Furioso mennyire alkalmas a távlovaglásra?

#104 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 28. - 10:06

Gyakorlatilag minden lóval lehet távlovagolni, de általában a kisebb termetû, szikárabb lovaknak van inkább esélye. Ennek oka a vízvesztés, általánosságban elmondható hogy szívósabbak etc. Arab fajtákkal, angloarabbal, gidránnal, ahal teke vérségû lóval indulnék... de hallottam már fjordot, quartert, láttam már félvért, hucult, angol telivért is ilyen versenyen. Az arab lovak izomzata az ami leginkább alkalmassá teszi õket a hosszú távok megtételéhez, ennek oka hogy pl. az angol telivér ill. korunk kedvelt ugróóriásai izomzata javarészt vörös izomzatból épülnek fel ez a fajta izomzat a kis ideig tartó nagy teljesítményt produkálja. Az arab lovak izomzatában ezzel szemben fehér izomzat is jórészt elõfordul ami a hosszútávú teljesítményért felelõs. Valójában a felkészítés az ami nagyon sokat számít, ez utóbbiról mások többet tudnak.

#105 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 28. - 11:56

A tavlovaglas.lap.hu oldalon meglepve láttam, hogy a lipicait is az alkalmas fajták között említik. Bár a fogathajtó sportágban valóban bizonyították, hogy nem pukkanak ki egyhamar, távlovaglással kapcsolatban még nem hallottam emlegetni õket...versenyken indulnak lipicaival? Honnan lehet megállapítani, hogy egy ló milyen izomzatú? Az arabok többségén látszik, hogy szikárak, szálkásak, de pl. a huculok, berberek egészen más képet mutatnak, mégis ezeket a fajtákat is szívós, hosszú táv megtételére alkalmas lóként tartják számon.

#106 Sir Galahad

Sir Galahad

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 28. - 15:35

OFF
Majd ha már lefelé rotyó vágtában mész, és elismersz alfa-kancának.... :dev:
OFF ON

Sir Galahad ti versenyeztek? Mikor lesz legközelebb tolna-baranya-somogy vonzáskörzetében verseny?
Elmennék nézelõdni. :)

igen igen versenyzünk mint Délvidék Sport egyesület.. Lábod Homokpuszta aug 4. , Szálka megyei - ob aug 24. , orfû szept :D valahány, lesz még bükkösd elvileg... Baranyaaaa.. csak nem!? hol lovazol?

úgy látom, hogy az esti órákban a bor hatása is kisugárzik ezen a fórumon

szerintetek a Furioso mennyire alkalmas a távlovaglásra?



szerintem a pónikat leszámítva minden ló alkalmas a rövidtávra.. ha nem akarsz komoly eredményeket.. egyébként,sztem shagya alá ne menj..

Gyakorlatilag minden lóval lehet távlovagolni, de általában a kisebb termetû, szikárabb lovaknak Ld.: az az arab telivérnek a vérében van... 8 helyett csak 7 bordája van inkább esélye. Ennek oka a vízvesztés, általánosságban elmondható hogy szívósabbak etc.
Arab fajtákkal, angloarabbal, gidránnal, ahal teke vérségû lóval indulnék...
de hallottam már fjordot, quartert, láttam már félvért, hucult, angol telivért is ilyen versenyen.

Az arab lovak izomzata az ami leginkább alkalmassá teszi õket a hosszú távok megtételéhez, ennek oka hogy pl. az angol telivér ill. korunk kedvelt ugróóriásai izomzata javarészt vörös izomzatból épülnek fel ez a fajta izomzat a kis ideig tartó nagy teljesítményt produkálja.
Az arab lovak izomzatában ezzel szemben fehér izomzat is jórészt elõfordul ami a hosszútávú teljesítményért felelõs.
Valójában a felkészítés az ami nagyon sokat számít, ez utóbbiról mások többet tudnak.



#107 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 28. - 18:14

Somogy, kaposvár. :) Meglássuk eljutok e valamelyikre, én már nem merek tervezni, persze most szigorúan lótlanul.... Bükkösd érdekelne, majd írok magánt. ;)

#108 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 július 29. - 13:36

Honnan lehet megállapítani, hogy egy ló milyen izomzatú? ...biopszia?!? :D ...és még.....mer eléggé megfájdul az ember dereka a hajtás közbe....by + feri az nemn a derék, amit a hajtásnál használsz, hanem a csípõ, a medanszé, és annak a 2 caudális anteriror eleme a "züllõgumók"... :gm: ...Szegény fercsit így lealázni...és ráadásul távollétében, mikor védképtelen :D :(

Edited by feribácsi, 2007 július 29. - 13:41.


#109 jessica

jessica

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 2. - 18:01

Sziasztok! Én ebben a témában még nagyon új vagyok, de pár helyen olvasgattam a versenyzésrõl, és a távlovaglás nagyon megtetszett. Csak teljesen tanácstalan vagyok, hogyan fogjak hozzá.... Van olyan lovarda, egyesület.. ahol oktatnak? Esetleg adnak lovat is? Vagy a saját ló feltétlenül szükséges? És mennyi idõsen lehet elkezdeni, magának a lovasnak kell valami engedély, vagy valami? Tudom, elég ostoba kérdések, de lécci akinek van ideje az válaszoljon! Köszönöm!

#110 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 2. - 20:45

Elvileg, ha rohadt nagy mázlid van és találsz 1 lótulajt, aki lova által ebben a mûfajban elért eredménnyel akar tündökölni, és téged választ kegyeltjének (lovasának) akkor (lottó ötös eséllyel :D ) más lovával is versenyezhetsz...de valószerûbb, hogy csak akkor fog téged fölkérni, ha már nagy csúcsszuper bajnokkirály vagy... :kir: ...sokszoros nyerõ... Az a normális, hogy mindenki "a maga dárdájával zörgeti a bozótot" azaz kõkeményen beruház és fize, mint a katonatiszt, állja a cehhet, ami NEM KICSI!!! :rolleyes: versenyezni csak egyesületben lehet, de ez jobbadán csupán adminisztratív formaság...Más kérdés, köll edzõ, és komolyabb ígényû versengéshez "team" Manager-csapatvezetõ, lóápoló, segítõ(k) ...Item: sok más egyéb... :gm: Ja! a távlovaglást speciálisan nemigen köll "oktatni", csinálni köll...de vannak ebben a témában IS! ÍROTT ANYAGOK! :yeah:

Edited by feribácsi, 2007 augusztus 2. - 20:46.


#111 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 7. - 9:53

eladva

Edited by chyki, 2007 szeptember 12. - 7:37.


#112 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 11. - 23:57

Tudom a lovassportok általában nem olcsóak. De a távlovaglás, hol helyezkedik el a többi lovassport között? A 4-es fogathajtásnál nyílván olcsóbb. Azon se lepõdnék meg, ha az egyes fogatnál is olcsóbb lenne. Mik azok az extra költségek amik a távlovaglást terhelik, és halandó ember nem gondol rá?

Pl. Gondolom fedeles lovarda nélkülözhetõbb, mint díjlovaglásnál, ugratásnál, vagy lovastusánál. Takarmányozásbeli különbségekrõl fogalmam sincs. Állatorvos? Kovaács? Személyzet versenyen? Felszerelés?

Ha "csak" távlovaglásban vagy otthon, akkor légyszi inkább a tapasztalataid írd, hogy mi mennyibe kerül, és ne azt, hogy szerinted mennyivel drágább/olcsóbb a többi lovassportnál.

Köszi!

Kocka

#113 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 12. - 13:39

Távlovas EB

#114 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 3. - 18:56

Tud valaki segíteni, hogy mi alapján kell távlovaglásra alkalmas lovat kiválasztani, tehát hogy mire kell figyelni. Ha tegyük fel 3 év körüli nyers lóról van szó.

#115 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 26. - 11:07

Sziasztok!
Gondoltam felhozom a témát, mivel most lesz a Távlovas VB Malájziában... A távlovas honlapon minden nap vannak új, érdekes tudósítások a versenyrõl. Szerintem élmény olvasni is :)

#116 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 27. - 11:57

A honlapról, talán valakit érdekelhet!: Sportolók, Egyesületek figyelem! A Bábolna Nemzeti Ménesbírtok Kft és a 2009 es tavlovas Junior VB szervezõ bizotsága keresi azokat a versenyzõket akik a junior VB.-n bábolnai lovakkal versenyeznének. Feltétel: - junior kor /14-21/ -rajtengedélyvizsga a távlovas sportban, -2009 év elött sikeres verseny 80 km vagy a felett a távlovas sportban elõny, -megfelelõ tartási és felkészítési körülmény a versenyzõnél, -megfelelõ anyagi háttér a felkészítés és a versenyzés finnanszírozására, -szakmai felügyelet és felkészítési program,állatorvosi felügyelet maradéktalan figyelembevétele, betartása, -felkészítési progamokon részvétel, -a ló a ménesbírtok tulajdonában marad, -anyagi felelõség az átadott lóra, szerzõdés alapján. Szakmai felügyeletet gyakorol: Rozmán Ferenc Szakál Endre, Bányai Béla, Bányai Zsuzsanna, Ménesbírtok állatorvosa. Ménesbírtok és a szervezõk közös szándéka, hogy a 2009 es Junior VB.-n felkészült Junior csapatot tudjunk indítani. Jelentkezni lehet: Bányai Bélánál tel:30/936 35 62

#117 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 31. - 21:20

Aki szimpatizál ezzel a sporttal, annak ajánlom figyelmébe a Malajziai vb történéseit, amit a versenyzõk és a segítõik jóvoltából naponta követhetünk!!!! :yeah:

http://www.tavlovas.hu/

#118 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 3. - 0:20

Itt van egy csomó kép a helyszínrõl. Lehet irigykedni :ang: Legalábbis én azt teszem :D

#119 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 21:58

Élõ közvetítés a Malájziai Távlovas VB-rõl!

#120 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 28. - 22:23

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Shagya Arab heréltet. Eredeti neve : Mersuch Ádám, 1999ben született, pej
Rudabányán tenyésztették és a lóútlevele alapján a tulaj : Factory Kft,Pilisvörösvár
van startszáma is, és a lóútlevelére rá van ragasztva egy 40km--es matrica. Innen gondolom hogy versenyzett is. az eredményeire lennék kíváncsi. nem tudjátok honnan tudhatnám meg ezeket??

apja : Mersuch XX-3
anyai nagyapja: Koheilan III-9 (XII.tm)
esetleg a származásáról van e valami infótok?
kép róla
kép2

üdv