Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Arab Félvér


  • Please log in to reply
43 válasz a témához

#1 Lovas_Timi

Lovas_Timi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 17. - 18:55

sziasztok! ez a topic azért van mert sok ló arab félvér (Shagya és Arab ).remélem sokan leszünk itt :)

#2 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 21:32

Nekem szó szerint arab félvérem van :) Anyja egy magyar fv
Posted Image

#3 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 24. - 16:00

Nagyon szép kis paci =)

#4 Tamcsi

Tamcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 13:32

Sziasztok! Nekem is egy arab félvér lovam van. Az anyja furioso, az apja shagya. Tudna nekem valaki küldeni képet egy Hadban nevû ménrõl?

#5 Lovas_Timi

Lovas_Timi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 21. - 15:47

nekem is Arab félvérem van:-) Skarlátnak hivják.anyja Shagya arab az apja furioso

#6 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 1. - 10:38

WWW.EQUITEAM.MLAP.HU

#7 Kittty

Kittty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 10:13

Sziasztok! Sóskúton van egy nagyon helyes kis arab kanca,1x ültem rajta de annyira megszerettem=)Neve Tamarisz,és csudaszép:)De lehet nem sokáig élvezhetem a társaságát :(

#8 Kittty

Kittty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 21:39

nekem is Arab félvérem van:-) Skarlátnak hivják.anyja Shagya arab az apja furioso


Szia!
Várjuk a képeket!=)

#9 katazoe

katazoe

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 23. - 21:28

Nekem is arab félvérem van. 10 éves szeplõs szürke a fara almásderes. A neve: Vihar

#10 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 9. - 11:20

Posted Image

Õ az én kis arab félvérem:)

#11 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 9:16

Sziasztok Hol lehet Shagya fedméneket keresni, mint egy méneskönyv szerûen?

#12 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 11:11

http://www.babolname.../hun/index.html itt pl. :)

#13 Azúr

Azúr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 19:21

http://www.arablo.hu/# Itt is találhatsz... :) :D

#14 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 13. - 10:43

Köszi a válaszokat. meg is találtam akit kerestem :D

Edited by dorszika, 2009 szeptember 13. - 10:50.


#15 Kittty

Kittty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 11. - 10:38

Posted Image

Õ az én kis arab félvérem:)





Nagyon szép :) Mi a neve?Igazán büszke lehetsz rá!: :D

#16 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 12. - 14:27

Fatah-nak hívják, és az is vagyok! Soha nem találkoztam még egy ilyen bújós állatkával, úgy viselkedik mint egy kutya:) Pedig amikor hozzám került megfogni sem lehetett... Mostmár ha hívom simán otthagyja a ménest és követ mindenhova:)

#17 Kittty

Kittty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 12. - 19:55

:D

Fatah-nak hívják, és az is vagyok! Soha nem találkoztam még egy ilyen bújós állatkával, úgy viselkedik mint egy kutya:) Pedig amikor hozzám került megfogni sem lehetett... Mostmár ha hívom simán otthagyja a ménest és követ mindenhova:)





De cuki :D Rakhatnál fel róla több képet is! Én nagyon kíváncsi vagyok erre a szépszáll állatra:D :ang:

#18 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 14. - 12:38

Itt vannak róla 2008-as képek, meg itt a másik állatkámról ideiek, õ is arab félig biztos, de ha minden igaz teljesen, papírügyek intézése folyamatban... :) Majd rakok fel frisseket is róluk.

#19 Lovas_Timi

Lovas_Timi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 9. - 17:04

Sziasztok!Bocsi hogy rég irtam:)

itt a megigért kép

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Õ Skarlát,Az anyja felõl az összes rokona Shagya,sõt,van benne lehet Arab is,az Apja téren az összes rokon Furioso :)

bartorsi Nagyon szép mind a két lovad!Nekem a fakó jobban tetszik mert ritka szin Arab félvérben! :) Vagyis én nagyon ritkán látom olyan lovat amelyikben van arab és fakó!De a sárga is nagyon szép! :) :) :D :D

Edited by Lovas_Timi, 2009 november 9. - 17:09.


#20 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 6:37


Õ Skarlát,Az anyja felõl az összes rokona Shagya,sõt,van benne lehet Arab is,az Apja téren az összes rokon Furioso :)


Ha anyai ágon az összes rokona Shagya, akkor nem csak lehet, hogy van benne arab, hanem ezen az ágon minden õse arab...
Nem ártana tisztában lenni bizonyos fogalmakkal...

Edited by furioso, 2010 június 18. - 6:38.


#21 Beysha

Beysha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 199 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 19. - 17:40

Nekem is van egy szép arab Félvérem :)

Beysha:

Posted Image

#22 Wintersunset

Wintersunset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 20. - 9:53

Szerintetek ez a ló kinéz arab félvérnek? :rolleyes:
http://lovasok.hu/el...g...scs&fromfo=

Edited by Wintersunset, 2010 augusztus 20. - 9:56.


#23 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 10:00

Hát a sok közül nem tudjuk h melyikre gondolsz :) Csak a képet linkeld be.

#24 prüntyi.

prüntyi.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 2. - 10:59

Nem az enyémek,de eléggé arabok :kir:
http://fc01.devianta...cee-d32055u.jpg
http://fc01.devianta...cee-d32056w.jpg
http://fc02.devianta...cee-d32069q.jpg

#25 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 20:48

Beysha - hoy hogy eladod a lovadat? Mi történt? Ha nem akarod itt akkor írj magánt, hátha van megoldás!

#26 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 21:01

Beyshának: Neeem lehet :( Én mint elsõ számú jútyúb rajongód, tiltakozom! Szeptemberben nekem is el kellett adnom a lovam, tudom, hogy milyen rossz érzés...

Edited by Szotyola, 2010 december 3. - 21:01.


#27 Suzy Wesco

Suzy Wesco

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 91 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 7:16

Ti mivel etetitek a Shagya-kat, hogy egy kicsit gömbölyödjenek? Nekünk ez nagyon nehezen megy!

#28 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 9:07

Mindennel! Sajni tavasszal jó nehányukl, nem tom miért nehezed vedlik és lepukkan, hiába a téli jó kaja. Én a vedlés elõtt elkeztem takarózni éjszakará, plusz vettem nekei Immunovetet, meg egy tápot ami vitaminos. Valamint széna mellé kap lucernán, most már elfogadhatóan néz ki. A sok abrak sem jó mert avval jólakik és pont a szémát nem eszi amitõl hízna!

#29 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 8:41

Csatlakozom az elõttem szólóhoz:
Széna, és zab. Igaz a mieink januárban már elkezdték a vedlést. Már !éve vannak kinn éjjel nappal.
Nem tûnnek soványnak, igaz mozognak és esznek amennyit akarnak. A szénázóban mindig van egy körbála széna


http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Nem kevés energiát szívtak magukba. :kir:


http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg]

Legutóbbi terepünk is inkább egy versenyre hasonlított. :)

Edited by RIDERMAN, 2011 április 19. - 9:09.


#30 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 19. - 9:40

Riderman - nagyon szépek a lovaid!!!! Remélem jól vagytok!

#31 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 13:45

Köszönöm, jólesik a szakértõi iícséret. :cool: Megvagyunk, készülök két új pajtát is építeni, mire a jelenlegi "lefekszik" a földre :huh: Lovaim nem nagyon akarnak szénát enni, és itt elég lassan nõ a fû. Ma is tegnap is 0 fok körül volt reggel. Újra elõkerült a régi kérdés: fedeztessek, ne fedeztessek? (Még agyalok rajta) :D Szóval megvagyunk. Éljenek a lovak, na meg a lovasok :yeah:

#32 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 19:08

Hát én akarnék, de lehet nem tudok...pénten születik döntés :hupp: .

#33 betty92

betty92

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 8:37

Sziasztok!
Egy kis "szakértõi" tanácsra lenne szükségem. Idén elhatároztam,hogy megajándékozom magam életem elsõ lovával. Mivel még kezdõ vagyok, mindenképpen idõsebb lovat szeretnék és nyugisat, aki már nem egy embert megtanított pl lovagolni. Keresgéltem kicsit és megtaláltam egy shagya arabot (mindig is arab lovat szerettem volna). Tökéletesnek tûnik,szinte álom ló(nekem) tényleg. Egyetlen egy "bajom van",hogy már 17 éves és herélt. Mennyire érdemes ennyire idõs lovat vásárolni? Szerintetek gond nélkül tudnám még évekig hobbilovaglásra"használni"?
A tulaj nagyon kedves,segítõkész és szimpatikus és õ azt mondta,hogy természetesen tökéletes még jó darabig hobbilovaglásra, sõt igényli is azt. De nyilván minden tulaj aki eladni akarja a lovát megpróbálja a legjobb színben feltüntetni a kis kedvencét. Mivel ez lenne az elsõ lóvásárlásom, mindenképpen érdekelnének ez ügyben a vélemények!:)
Minden választ,hozzászólást,megjegyzést elõre is köszönök!:)

#34 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 10:12

Betty - üdv a csapatban! Nos egy 17 éves arab az épp középkorú. Ami nagyon fontos nézesd meg a lábait , hajlítási , sántasági vizsgálat, valamint a tüdejét ( nem e kehes, mert az el lehet tünteni akár hónapokra is), ez az orvosi költság cc 16-25 e forint. Egyezz meg a tulajjal, ha baja van a lónak akkor a dokit õ fizeti, ha nincs akkor bátran vedd meg ( persze karórágó se legyen) . Nekem nem egy idõsebb arabom volt- van, 35-42 évet is megélnek, ha nem voltak agyonhasználva elõtte. Az én lovaim távlovak voltak és mind betegen került ide, de még így is volt velük néhány szép évünk. Egy egészséges 17 éves arab az viszont még nagyon sok évig lovagolható! Amennyiben van még kérdésed, vagy segítség kell a vásárláshoz keress bátran magánban!

#35 Suzy Wesco

Suzy Wesco

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 91 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 13:14

Szerintem azt nem árt tudnod, fõjleg ha kezdõ vagy, hogy az arab úgy általában (a Shagya is) menõs lovacska legalaábbis kint terepen. Nekünk ez a tapasztalatunk. Gyönyörû, aranyos, értelmes, tanulékony, DE MENÕS. Ezzel nem megijeszteni akarlak (mert nem rosszindulatúak álatalában), de ez eleinte míg ki nem ismered õt ijesztõ is lehet. Példa: a miénk bent pályán lassan sétél, szépen üget, gyerekeket is bátran rátehetek, kint a terepen is szépen elballag, DE végig fülel mikor jön már a jel az áhított vágtára. és ha jön akkor viszont kapaszkodj, mert a parókád is elszáll a sebességtõl. Imád menni. Olyan még nem volt, hogy õ fáradt legyen (10 éves kanca), de megállítható. Tanulgatjuk a lassú(bb) vágtát, hát nehezen megy (nem olyan mint egy quarter). Szóval, gondolkozz azon, mit vársz el a leendõ lovacskádtól milyen legyen, és ahhoz keress lovat (ne csak a külsõt, meg a származást nézd, hanem azt mire akarod majd használni)?

#36 betty92

betty92

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 14:15

Jogos amit írsz. És igen,tisztában vagyok vele, hogy nem a lötyögésükrõl híresek a telivérek és pont,hogy ezért minden vágyam egy telivér. Mivel,hogy kezdõ vagyok (nem durván kezdõ azért), de ténylegesen tapasztalatlan ezért is választottam/választanék idõsebb lovat aki nyugisabb,kezdõk is ráülhetnek sõt tanított is kezdõket stb. Voltam már terepen telivérrel, persze nem tisztavérû volt, de a vérében volt a száguldás.. és pont ez az ami az életem..:) Leírhatatlan,felejthetetlen és elképesztõ élmény egy telivérrel terepre menni.. ahogy együtt vágtáztok a semmibe egyre gyorsabban és gyorsabban..és tudod,hogy az hagyján hogy te mennyire, de hogy a pacid is tiszta szívvel élvezi és boldog..:) Hát ezért is imádtam meg ezeket a vérmérsékletû lovakat, mindamellett, hogy szerintem a shagya a telivérek között az egyik leg ember centrikusabb és hobbilónak is a legmegfelelõbb (a telivérek között). Ezzel válaszoltam is a kérdésedre miszerint hobbilovas vagyok és az is szeretnék maradni. :)

#37 Suzy Wesco

Suzy Wesco

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 91 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 15:35

Ha így gondolod, akkor jó! de legyél óvatos, mert más az elképzelés, és más a valóság.

#38 betty92

betty92

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 16:18

Tudom és köszönöm a tanácsot!:) Egyébként neked mi a véleményed a koráról? Szerinted okozhat problémát,hogy "már" 17 éves?

#39 Suzy Wesco

Suzy Wesco

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 91 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 16:27

Hát õszinte legyek? Én 17 éves lovat már nem vennék meg több okból is pl: kora, állapota, milyen volt az elõélete, hogyan bántak vele, vannak-e rossz szokásai stb. Lehet, hogy ez mind oké vele kapcsolatban. Nem tudom, de azért 17 év nagy idõ sok mindent megélhetett már... Aztán, ha meg minden oké és megszereted, ki tudja meddig élhet még. Ezek mind befolyásoló tényezõk, de tapasztalatszerzésre, tanulásra jó az biztos.

#40 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 19:35

Életem talán legszebb élményeit kaptam egy 18 éves arab kancától, aki két évig volt a társunk (sajnos betegség vitte el). Ahogy a párom mondta, egy 17 éves arab épp csak középkorú. Egy 4-5 éves ló még gyerek, de erre a korára is érhette épp elég negatív hatás. Az idõs lóról is meg lehet állapítani, hogy testileg ép-e, s õ is éppolyan jó tükör. Ha egy ló emberközeli, normális, ráadásul ki is próbálható, akkor nincs mitõl félni. A menõsségük, sebességük attól is nagyban függ, aki rajtuk ül, éppúgy, mint más fajtánál. A "menõs arab" ugyanolyan rossz sztereotípia, mint a "lusta QH", vagy az "emberevõ póni"... Az említett idõsebb arab hátán behunyt szemmel, letett szárakkal, oldalra kitárt kézzel vágtázhattam, teljes bizalmat adva, s szinte csak gondolatokkal, érzésekkel irányítva. Sajnos betegsége elvitte, de haláláig, utolsó napjáig társ volt. A párom a mai napig arabokat lovagol a legszívesebben, s igaz, hogy addig képesek menni, míg élnek, de minden pillanatban ott vannak veled.