Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szentendre & Pilis régió


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
11497 válasz a témához

#1 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 16:12

A Zsámbék és környéke szekció, meg a többi ilyen jellegû téma mintájára, mint újdonsült (kb.3 hónapos) lótulajdonos - igen lehet gratulálni Posted Image Posted Image - úgy határoztam, hogy felfedezem a környéket! Lovasboltom révén ismerek pár helyet, de közel sem az összeset! Aki errefelé lovazik és kedve van egy kis összehasonlító csevegésre, gondolok itt, hol,mennyiért, milyen körülmények között tartjuk lovainkat, nosza fel! Beszélgessünk!Nekem úgy tûnik kevesen vagyunk itt északon, pedig ismereteim szerint rengeteg jó lovarda, lovasiskola és felfedezni való erdõ van a környéken!!! :rolleyes: És ha véletlenül Sheriff vagy a többiek erre keverednek (pl. lóháton) hát beszámolhatnak itt is a gyönyörû vidéken tett látogatásaikról!Üdv, témára fel!Paint Horse (és Linda) [ Október 28, 2004, 19:55: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#2 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 16:24

Ez itten lemaradt! http://kep.tar.hu/pa...487&pid=2940805 ;) Hux!!!!!!!!!!!! Segíts! Nem bírok képet betenni!!!!! :mad: [url="http://"http://kep.tar.hu/painthorse/index.phtml?aid=27567487&pid=2940805"]http://kep.tar.hu/painthorse/index.phtml?a...487&pid=2940805[/url]Na végre! Posted Image [ Szeptember 24, 2003, 19:38: Az üzenetet átszerkesztette: Paint Horse ]

#3 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 16:30

Gratula.Merre tartod a lovad?Tinnye nincs messze Szentendrétõl... :rolleyes:

#4 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 16:32

Hali! Posted Image Tinnye-Perpá-Tök-Zsámbék, ismerem a környéket, anyósom telke van arra! Posted Image Én a Szentendrei szigeten tartom Lindát, és nagyon meg vagyok elégedve a hellyel! Hatalmas legelõ, tágas box éjszakára..mi kell még?!Csak a képet nem sikerál beillesztenem róla, de küzdök vele!!!! ;)

#5 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:01

Halihó!Gratula a lóhoz!Jó ötlet volt ez a topik, már én is "unom" (nehogy valaki megsértõdjön nekem!), hogy mindenki a város másik felén lovazik, vagy legalábbis tõlem csillagászati távolságra. Szentendre mondjuk már egy olyan hely, ahova lóval is el mernék indulni. Ha gondolod, szívesen benne lennék túrázgatásokba. Ürömön ott vagyok fél óra alatt, Szentendrét még nem próbáltam, de szerintem az max 1 óra. Nagyon vágyom lovas társaságra és eszmecserére, ami a környék beli lótartási lehetõségeket illeti! Pont 1 napja vagyok boldog lótulajdonos!!!!Üdv: Palo

#6 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:11

Hú, gratula mindkettõtöknek, Palo, hogy sikerült? Vagy már leírtad a sztorit csak én lemaradtam? Akkor bocsi, de ha nem, ide vele! Posted Image

#7 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:19

Hátast dobok. Csak így mellékesen leírja "lótulajdonos vagyok". Esetleg kifejthetnéd bõvebben Posted Image

#8 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:32

Szerelem volt elsõ látásra, az az igazi, az a kihagyhatatlan, az a megvalósult álom! De máris offoljak szét egy új topikot?

#9 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:34

Ha a Szentendre régióba tartozol, miért lenne off? Ha mégis annak érzed, görgess le a Lovam van!-ig, és írd oda. Mint ahogy kellett volna már egybõl!! Posted Image

#10 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 21:38

Na jó, akkor esti mese a Lovam van-ban. Posted Image Kb fél óra múlva tongue.gif Amúgy azért nem írtam eddig semmit róla, mert semmi nem volt biztos és nem akartam elõre inni a macibundára. Meg különben is olyan izgatott vagyok, ha csak belegondolok...

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 12:18

Sziasztok!Csatlakozom a régióhoz...ha megengeditek.. :D Egyelõre "csak" itt lakom, a lovam még nincs errefelé (RC-nél található Posted Image ), de az az idõ is eljõ, november elején..Akkor pontosan Tahi és Dunbabogdány között lesz..PH, Palomino!A nyáron, majd a Dunaparton találkozhatunk....majd integetünk egymásnak! :D [ Szeptember 25, 2003, 12:27: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#12 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 14:46

Szia Palo! Gratula!! Akkor most mi vagyunk a legfrissebb boldogok!!! :D Én még a túrázástól azért messze vagyok, ui. elhatároztam, hogy megpróbálok megtanulni mostmár végre lovagolni, úgyhogy ma már szárat is kaptam!!! tongue.gif Csak szépen lassan! Ráérek!!! :D De azért a dunai lóúsztatást biztos nem fogom kihagyni! Pláne most lenne jó, amikor alig van benne víz!Ilus! Hali! Bár kicsit csalódott vagyok, hogy nem oda hozod, ahol Linda ropogtatja a zabot!!! Posted Image

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 15:30

PH!Most nem megyek bele, hogy miért....bár, de azért is! :D Szóval a szigeten nincs nagy tereplehetõség...lehet válogatni búzamezõ melletti földutak, vagy kukoricamezõ melletti földutak között.. :D Ez tény, megnéztem...Itt meg balra megyek, hegyvidék, jobbra megyek, homokos Duna-part..Az ár sem volt annyi mint "Nálatok".Van egy erdõ közepi kis horgásztó (az valami gyönyörû!), így a párom sem unatkozik, ha kijönne.. Posted Image

#14 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 16:24

CSak nekem tûnik úgy, hogy Palomino nem nevezte meg a helyet ahonnan fél óra alatt eléri Ürömöt? Posted Image

#15 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 16:28

Rövidesen kellene csinálni egy térképet, ahol pici névvel ellátott pöttyök jeleznék melyik fórumos hol lakik és hol tartja a lovát. Milyen egyszerû lenne túrát tervezni. Nem? Egyik nap csak megnézzük a térképen pl: Ki lakik/tart lovat mondjuk Piliscséven, és egy-két levélkével lebeszélünk egy közös lovaglást. (Zsuzska! Ezt meg kellene csinálni, mert nagyon jó lenne Posted Image .)

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 16:43

Ha jól olvastam valahol, Palomino Óbudán lakik, vagy legalábbis a III. kerben...

#17 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 18:59

Pampalini!A helyet jelezte, csak nem ebben a topikban, hanem a Lovam van-ban, ahol leírta a sztorit. Acquincum hévmegállónál van. A térkép jó ötlet, a kivitelezhetõségét nem látom át, de ha valaki megcsinálja, megbeszélem Hux-szal és szerintem nincs akadálya, hogy felkerüljön a honlapra, ha egyszervégrevalahára kész lesz. Posted Image

#18 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 25. - 22:23

Hali !Paint Horse! Palomino! háát mit is mondjak... Gratulálok na :D Posted Image Posted Image

#19 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 6:58

de kapóra jön nekem ez a topic Posted Image úgy döntöttek az okosok, hogy pázmányos módszerrel leszek nagyon bölcs, szóval piliscsabán vagyok minden áldott nap.ha találnék lovardát a környéken, a legjobb az lenne, ha piliscsaba belterületén, valszeg áthoznám a lovaimat, hogy többet lehessek velük, mert néha bizony hetente csak 4 napot tudok kijárni hozzájuk. ezen a héten még nem tudtam kimenni és ma sem fogok tudni :(

#20 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 8:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Pampalini: Rövidesen kellene csinálni egy térképet, ahol pici névvel ellátott pöttyök jeleznék melyik fórumos hol lakik és hol tartja a lovát. [/QUOTE]Nagyon tetszik az ötlet!!! Posted Image

#21 kisbéri

kisbéri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 501 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 8:39

Pártolom az ötletet ! Posted Image

#22 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 8:55

Zsuzska, köszi, hogy válaszoltál Pampalini piszkálódására Posted Image PH, én sem gondoltam hatalmas, egész hétvégés túrázásra, ugyanis nekem egy majdnem nyers csikócskám van és még lehet, hogy nem bírná. Csak olyan összefutás szintû "túrára" gondoltam. De, ok, majd meglátjuk, szólj, ha úgy érzed el mersz indulni, és akkor talizunk. ;) Az a térkép nem rossz 5let!

#23 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 9:18

Unicorn!Piliscsabán több lovarda is van... [url="http://"http://www.piliscsaba.hu/lovasegylet/index.htm"]itt is van egy[/url]

#24 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 10:40

Off: A térkép elkészítésének ötlete 2 éve van emlegetve (hol felbukkan, hol elfelejtõdik)...On: Gratulálok az újdonsült lótulajdonosoknak!

#25 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 14:02

Hali!Pilisvörösváron is van egy VIP nevû lovarda, kifejezetten bértartással foglalkoznak csak (ez alatt azt értem, hogy nem lovasiskola).A térkép nagyon jó ötlet, de ez csak úgy megvalósítható, ha mindenki a saját háza táján elkezdi (pl. mi ketten Ilustával - mint agilis kismamák :D ) (mire kész lesz nagymamák... tongue.gif )Valamelyik lovasújságban is volt egy indítvány, felkerestek lovardákat meglepetés szerûen és utána leírták a véleményt az újságban. Na ennek a sorozatnak vége lett... miért? Gondolom valamelyiknek nem tetszett a róla alkotott vélemény... de ezért nem a sorozatot kellett volna abbahagyni! :( A túra még odébb...

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 14:20

Szerintem a térkép úgy valósítható meg, ha valaki fel tudja vállalni, hogy egy egyszerûen kezelhetõ rendszert csinál, valahogy így: a térképen kis hivatkozás lenne a lovardák helye (aki háznál tartja a lovát, annak a háza, vagy csak a város/falu/tanya), amire rákattintva megjelenne az ott leledzõ fórumosok nickje, esetleg kis leírás a lovardáról (ha egy helyen több van, akkor mindrõl külön). Aztán kell egy ember, akihez befutnak a jelentkezõk, akik szerepelni szeretnének a térképen, õ viszi fel konkrétan az adatokat, és frissíti késõbb a további jelentkezõkkel. Ezt én bevállalnám.

#27 swez

swez

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 22:35

Sziasztok!Kb. másodszor olvasgatom ezt a fórumot, és úgy gondoltam, hogy mivel szentndrei is vagyok és lovas is, nem hagyhatom ki, hogy írjak ide... Kb. 6 évig lovagoltam aktívan a szentendrei szigeten és bátran állíthatom, hogy nemcsak a búza- és kukoricamezõk között lehet válogatni, hanem erdõk, mezõk, víz, domb, sík közül. Egyébként pillanatnyilag Budakeszin lovazok, asszem ez még belefér tág értelemben a régióba...Ha a helyismerettel gondjaitok vannak (pl. a szigeti tereplehetõségek) ha tudok, segítek!Sziasztok

#28 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 23:02

köszi a sok helpet, majd átnézem, mikor lesz idõm. még a végén pcsabaiak lesznek a lovaim Posted Image

#29 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 28. - 14:02

Hali Swez!Örülök, hogy siekerült egy új fórumlakót becserkészni! A szigeten hol lovagoltál??? :rolleyes: Térkép: esetleg egy rajzocska???? Tudod én vizuális természet vagyok. De rögtön odateszem a "pöttyömet" ha lesz hova!! :D

#30 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 29. - 17:47

Piliscsaba még betuszkolható a Szentendre régióba?Mert 8 év Solymár-Pesthidegkút, 1 év Vértes után csaknem 4 hete Pilicscsabán garázdálkodik a paccom. Nagyon király a terep, 10 lovaspercre van a Garancsi tó, homokos a talaj, stb.Itt viszont nem sok lovast ismerek, nem lenne baj találkozni néhány példánnyal Posted Image Unicorn,mondtad, h Piliscsabára hoznád a lovaidat. Nálunk nincs ugyan hely, mert ez egy kis családias istálló, de tudok egy új lovardát 5 percre tõlünk, ahol még lesz hely szerintem. Ha gondolod, holnapra kinyomozom a számát, egy barátnõm tartja ott a lovát.vega

#31 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 29. - 17:55

Szia Vegeta!Na persze, hogy Piliscsaba is régiónkba tartozik! Végre tudom, hogy kik lelhetõk fel a környéket! Már érdemes volt a próbálkozás. Egyébként mennyi az annyi? Azaz a 2 helyen, amit ismersz, mennyi egy havi bértartás?Hali, PH Posted Image

#32 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 29. - 21:46

Most nagyon röviden csak annyi, hogy szerdától mi is ebbe a régióba tartozunk a zsámbéki helyett...Átmegyünk! Posted Image ))Üdv:sarolta és Irokéz

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 29. - 21:56

Kicsit bõvebben? :D

#34 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 13:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse: Szia Vegeta!Na persze, hogy Piliscsaba is régiónkba tartozik! Végre tudom, hogy kik lelhetõk fel a környéket! Már érdemes volt a próbálkozás. Egyébként mennyi az annyi? Azaz a 2 helyen, amit ismersz, mennyi egy havi bértartás?Hali, PH Posted Image [/QUOTE]hallo Paint Horse,nálunk 30e egyelõre, de ez nem lovarda, hanem egy családias kis istálló, 3 bértartó van összesen, és nincs is több hely.5 percre tõlünk van egy nagyon szép, kultúrált istálló, asszem 40 vagy 45, fedeleshasználattal, karámozással együtt.És szintén 5 percre a Garancsi lovasklub, az pedig az Apró bértartás topic-jában van, Meggyes írta be.De ott van még a Piliscsabai LK, amit Ilusta linkelt be.És még Pilisvörösváron van 4 istálló, ahol van bértartás.Ezek szerint ismerek mégis lovasokat ?! Posted Image

#35 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 13:49

Meglepõdtem ezen a felsoroláson...Tinnyén lakom immár két éve de már három év is eltelt, hogy elkezdtem ott lovazni. Ehhez képest kiderül, hogy a közvetlen környék ennyire tele van lovardákkal és a felsoroltak közül egyik sem ismerõs. Igaz, hogy a tinnyei lovardánál nem volt nagy divat más környékbeli lovardákkal tartani a kapcsolatot, de azért mégis kissé szégyellem a dolgot. Persze ezen lehet javítani, gondolkoztam már egy párszor, hogy mi lenne, ha szerveznénk egy lovas pikniket a Garancsi tó partján, vagy a tó mögötti arénában ( a tó mögött a völgyet úgy kerülik meg a dombok, hogy erõsen hasonlít egy aréna a lelátóira). Nem olyanra gondolok mint a Sóskúti vagy más lovasnapok, hanem inkább mint a Tatárszentgyörgyi Összekovácsolás, ahol fevenné egymással a kétoldali illetve diplomáciai kapcsolatokat a Zsámbék és vidéke valamint a Szentendre régió, kiegészülve egy Piliscsaba és környéke csapattal.Kinek melyik hétvége tûnik alkalmasnak? Mit szólnátok a okt. 23-24-hez? PErsze csak ha szép idõ lesz.(amint látom a Deres Túra topicja erõsen csendes, így valami alternatív program nem lenne rossz Posted Image )Érdekel egyáltalán valakit ilyesmi? :rolleyes:

#36 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 15:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Pampalini: Meglepõdtem ezen a felsoroláson...mi lenne, ha szerveznénk egy lovas pikniket a Garancsi tó partján, vagy a tó mögötti arénában ( a tó mögött a völgyet úgy kerülik meg a dombok, hogy erõsen hasonlít egy aréna a lelátóira). Nem olyanra gondolok mint a Sóskúti vagy más lovasnapok, hanem inkább mint a Tatárszentgyörgyi Összekovácsolás, ahol fevenné egymással a kétoldali illetve diplomáciai kapcsolatokat a Zsámbék és vidéke valamint a Szentendre régió, kiegészülve egy Piliscsaba és környéke csapattal.Kinek melyik hétvége tûnik alkalmasnak? Mit szólnátok a okt. 23-24-hez? PErsze csak ha szép idõ lesz.(amint látom a Deres Túra topicja erõsen csendes, így valami alternatív program nem lenne rossz Posted Image )Érdekel egyáltalán valakit ilyesmi? :rolleyes: [/QUOTE]Remek lenne!!!Bár részemrõl kemény megpróbáltatás lesz... lépésben erõs 15 perc alatt érek oda :( Nem baj, majd kerülök Kecskemét felé és mindenképpen Veszprémen keresztül jövök vissza, csak az egyenlõ esélyek miatt Posted Image Ha a farriszálós sárló kancáknak hozok egy-egy méretes parafadugót,talán az én szolgálati hátasom is nyugodtan álldogál majd egy fához béklyózva, mialatt mi piros-fehér kockás hõszigetelt piknik-abroszunkon ropogtatjuk gyorsfagyasztott gyümölcseinket, ízlelgetjük a jégbor zamatát és csöndben beszélgetünk -30 ig biztos hálózsákunk mélyérõl. Posted Image Ha nem utazom el lómentes pasis-napokra pont akkor(mert 2 napot ígértem a 4 napos hétvégébõl),engem mindenképp érdekel a Deres-piknik!!!!v

#37 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 16:04

Hali Vegeta! Posted Image Egyenlõre teljesen meg vagyok elégedve a helyünkkel, csak simán kíváncsi voltam...Nekem a lovas összeröffenés még nem megy, de gyakorlok hevesen! Ma pl. kengyel nélküli ügetések voltak mûsorszámon... nemigen tudok menni és mindenem fáj! Lehet röhögni! :D De nem adom fel, azért is megtanulok szépen és biztonságosan ülni a ló tetején!!! tongue.gif Posted Image PH (az eminens) Posted Image

#38 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 17:04

Hajrá PH! Rövidesen 5.5-re vizsgázol ne félj! Posted Image Posted Image

#39 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 17:49

Tessék nekem elárulni, hol van az a Garacsi tó?????? Amit térképet nézek, azon nem találom! :(

#40 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 30. - 18:17

Jóvanna! 5.5 azt kész! Micsináljak, ha nem akarom mindig leírni, hogy Paint Horse...na! Posted Image Sellõ!Szerintem nincs is ilyen tó, csak kitalálták, hogy odavonzzák a delikvenseket!!!! tongue.gif