Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#41 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 2:44

De az is lehet, hogy mi nem izzasztottuk meg úgy a lovakat. Vagy esetleg az Attila lovai jobban tûrik a repkedõ csíp-szúr-harapókat. Posted Image

#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 7:54

A parafinolaj teljesen átlátszó izé, nekem szagtalan volt, és elég sûrû folyadék. Nagyon nehéz lemosni, és a lovaknak kólikázásnál szokták adni, ez síkosítja az utakat, és megindul a bélmozgás... (vagy nem? ) [ Június 04, 2003, 08:05: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#43 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 8:00

A parafinolaj hogy jön ide? Amúgy igen, arra való.

#44 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 10:03

Hû, asszem nagy hülyeséget írtam. :rolleyes: Talán Lóbarát kevert meg engem ezzel a parafinolajjal. De ha nem az volt, akkor valami hasonló neve volt. Legalábbis valaki említett egy nevet, de õ sem volt biztos benne. Szóval ezt most jól körülírtam... :D

#45 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 11:23

Így már értem... :D

#46 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 10:20

A Butox-ot nekem is ajánlották, de ha jól láttam az Anivet ujságban, akkor vényköteles,sajnos a Neostomosannal együtt. :confused: Miért? Régebben enyhe rovarinvázióra /enyhébbre/ vízben oldott almaecetet pemeteztünk a pacik hasára. Helyel közzel bevált.

#47 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 13:11

10 perce vettem Butox- ot, de nem is vényköteles, és nem is tabletta, hanem ilyen folyékony izé. Most akkor mi az igazság?

#48 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 13:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Peckes:Neostomosan[/QUOTE]Piaffe! Andi ezt kente a lovakra, a mieinkre legalábbis. Magamtól eszembe nem jutott volna még egyszer ez a név. :D

#49 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 13:27

Én ezt a nevet még nem is hallottam.Lehet, hogy nem is ugyanazt kentünk a lovakra? :confused: Hogy nézett ki, amit Ti használtatok?

#50 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 17:29

A Butox is meg a Neostomosan is elvileg vényköteles, gyakorlatilag viszont a legtöbb állatgyógyszertárban kiadják vény nélkül. Van még egy harmadik is, ugyanebben a katewgóriában, a Neocidol, kb ugyanazt tudja mint a Neostomosan. Mindegyiken rajta van a higítási arány, fejbõl nem tudom. Használhatóak mindenféle külsõ élõsködõ ellen, írtják azokat amik a lovon állandóan ottvannak(tetû, rühatka, bolha stb) illetve riasztják a rászállókat (légy, bögöly, szúnyog stb) Írtásra egész jó mindegyik, légy és egyéb röpdösõk ellen gyakran újra kell mosni a lovat, ha nagyon izzad akkor pár óránál többet nem véd:-( Ez az elmélete, a gyakorlat ettõl eltérhet, pl Broncoban eszméletlen sok volt a bögöly, ott nem tudom mennyit érnek ezek a kencék. A nyakörv jóötlet, de sajna nincs semmi ilyesmi, ami a kutya-macskának való, az meg nem jó a lóra. Lyme kór ellen meg az Anivet a Merilym vakcinát ajánlja, de utánanéztem a gyógyszerkönyvben, ott csak kutyára írják, ha legközelebb megyek az Anivetbe megkérdezem, hogy hogy is van ez?Amit talán még érdemes megpróbálni, bár elég drága, viszont jókat hallottam róla: a Bayer cég légyriasztó kencéje, Quick Bayt a neve, ez istállóban kenhetõ falra, ezenkívül van egy másik ami az állatra kenhetõ, szintén Bayer: Bayofly, ezt viszont meg kell néznem, hogy jó-e lóra (marhára tudom, hogy jó)

#51 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 17:34

Ja, és még egy ami az elsõ háromhoz (Butox, Neostomosan, Neocidol) hasonló: Ectocidol.

#52 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 22:10

Szia Laura!Nem ismered véletlenül a "Puszta Bisex 2000" nevü rovarriasztót?Ez olyan barna, undoritó szagu, folyékony, állitólag állati eredetü olajos izé, vagymijaszösz.Eddig a leghatékonyabb amit valaha is használtam!Remélem itthon is van forgalomban.

#53 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 22:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Blue: Szia Laura!Nem ismered véletlenül a "Puszta Bisex 2000" nevü rovarriasztót?Ez olyan barna, undoritó szagu, folyékony, állitólag állati eredetü olajos izé, vagymijaszösz.Eddig a leghatékonyabb amit valaha is használtam!Remélem itthon is van forgalomban. [/QUOTE]Ilyen névvel :confused: tuti magyar gyártmány, de nem ismerem. Te honnan szerzed be? :D

#54 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 22:24

És tök komoly, hogy ez a neve? :D Piaffe, nem tudom, hogy nézett ki, nem figyeltem, de Andi tuti ezt nevet mondta. Viszont szerintem ez már annyira nem lényeges.

#55 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 11:01

Ezt Anikótól kaptam e-mailben.Irtsátok a dögöket! :D [url="http://"http://www.x-tremewebhosting.net/jokes/tapette/tapette.html"]http://www.x-tremewebhosting.net/jokes/tap...te/tapette.html[/url]

#56 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 13:01

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe: Én ezt a nevet még nem is hallottam.(...)Hogy nézett ki(...)? [/QUOTE]A Neostomosan barna ampullában van. (Az ampullák pedig lapos dobozban, amire rá van írva a szer neve. :D ). Én szórófejes flakonba szoktam tenni felhigítva és néha lefújkodom vele a lovat. Nem a röpülõk, hanem a szárnyatlan-lábas élõsködõk ellen fújom.(A fújkodós tippet azt hiszem WinchEsztertõl kaptam, a Neostomosanról pedig biztosan tõle hallottam elõször.) [ Június 07, 2003, 13:05: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#57 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 23:08

Ugye nálatok is "rendes istállótartozékok" a füstifecskék?! Rengeteg legyet, szunyogot esznek. Nincs is gond a röppentyûkkel az istállókban és környékükön. Ezenkívül a trágyát naponta kiviszik a messzebb lévõ gyüjtõhelyre.

#58 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 23:22

Kernek szepen megerositest vagy ellenvelemenyt: azt hallottam, hogy fokhagymat, marmint a rendes novenyt nem szabad a lonak adni, csak a granulatumot. De lehet, hogy ezt csak azert mondjak, hogy jo sok penzt lefejjenek tolunk, nemtom. Van errefele allatorvos, aki megmondana, hogy akkor most szabad fokhagyma-gerezdet adni a lonak, avagy sem?(Fusti- es molnarfecske nalunk rengeteg van. Az istallo korul nincs is sok szalldoso ezmegaz, a gond csak az, hogy a lovak ridegen vannak kinn a karamban, eleg messze az istallotol :( )

#59 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 7:13

idézet:
Eredeti szerzo: Fec: Ugye nalatok is "rendes istallotartozekok" a fustifecskek?! Rengeteg legyet, szunyogot esznek. Nincs is gond a roppentyukkel az istallokban es kornyekukon. Ezenkivul a tragyat naponta kiviszik a messzebb levo gyujtohelyre. [/QUOTE]A fecskék? Nálunk a lovász viszi ki a trágyát. Hogy idomítjátok a fecskéket? :D Cav

#60 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 13:31

Szia Laura!Ez a neve (remélem jól emlékszem, mert mióta hazaköltöztem nem használtam), beszerzni pedig Németországból tudom. Sajna azonban az exem az új menyecske hatására nem kifejezetten segitökész :D igy egy kicsit körülményes, ezért érdekelt, hogy van-e itthon.

#61 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 14:13

És mit jelent a "puszta" Némethonban? :D

#62 Laura

Laura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 21:02

Blue, ilyen névvel nem ismerem, fogalmam sincs mi lehet. Ami kicsit hasonló nevû és mindenfélét irt: Insecticide 2000, fél meg egy literes flakonban kapható, szórófejjel vagy anélkül. Esetleg nézd meg mi a hatóanyaga, hátha úgy az okos állatgyógyszer nagykeresek tudnak róla valamit mondani. Amúgy télleg gyanus nekem ez a "Puszta" név, elég jellegzetes magyar szó... Posted Image Filly, nekünk nem tanítottak semmi olyasmit (legalábbis emlékeim szerint :D ), hogy a fokhagyma ártana a lónak, igaz, azt se nagyon tanították, hogy pontosan mire lenne jó, ilyesmiben sokkal többet tudnak segíteni azok, akik évtizedek óta lovakat tartanak. Az, hogy miért a granulátumot javasolják a granulátom gyártók elég egyértelmû :D ezenkívül, saját véleményem szerint, azért is alkalmasabb lehet, mert töményebben tartalmazza mindazt a jót, ami a fokhagymában van, pl egy kis kanálnyi granulátum biztos nem egy kiskanálnyi tört fokhagymának felel meg, hanem sokkal többnek. [ Június 08, 2003, 21:07: Az üzenetet átszerkesztette: Laura ]

#63 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 9. - 9:50

Tegnap mikor Hercegnõvel kimentünk terepre majdnem megettek azok fránya röppenytyûk!Jól összecsípkedtek, de ennek tetejébe az én kis nyugalmáról ismeretes loacskám egy a hasát csípkedõ rovar miatt majdnem földhöz vágott:Szép nyugis vágtában elkezdett össze-vissza ficánkolni és ugrálni.....de rajta maradtam! :D Nem tudom....talán beszerzek egy bogár írtó nyakörvet-kantárt, vagy inkább hevedert? :confused:

#64 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 14. - 17:43

Kipróbáltam az Anivet (és Lovasboltos Kati is) által forgalmazott Quick Bayt-t. Szerintem nagyon hatásos. Vízzel higítva a box belsõ és külsõ falára és a boxajtóra permeteztem.Nem telt bele 15 perc, máris egy halom légyhulla hevert a betonon. Ajánlom mindenkinek, a háziállatokra nem veszélyes!

#65 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 15. - 14:07

Filly!Fokhagymaügyileg még nekem sem mondta senki, hogy nem szabadna adni a lónak csak granulátumban. Úgyhogy jóegypáran fogyasztják is az istállóban évek óta. Valószínûleg nekik is elfelejtették mondani, hogy nem jó nekik, mert azóta sincs semmi bajuk. :D Egyébként szerintem ártani nem árt, amenniy haszna van, az szerintem egyrészt hasonló hatással lehet a keringésre, mint az embernél és mintha kevésbé mennének bele a kullancsok, pontosabban ezekben a lovakban nem igen szoktunk találni. (Ha közelrõl megszagolod a lovat nem is jó illatú). Egyébként a jómultkor olvastam, hogy hogyan állítják össze az angol királyi "testület" lovainak étrendjét. na, õk sem tudják, hogy nam jó a fokhagyma...

#66 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 26. - 20:29

Én egy ideig almaecetet is használtam, nem a leghatásosabb készítmények egyike, de azért érdemes kipróbálni, az íze miatt nem csípnek a bagócsok, szúnyogok, stb. 4-5 órát hat maximum, de azt rendesen. Mostanában viszont inkább bemegyek egy boltba, és hatásosabb készítmények mellet döntök, amik 1-2 napig kifejtik a hatásukat.. Posted Image Egyébként szerintem is fújjuk le a lovakat, nagyon csúnyán feldagadhatnak a csípések hegei, mellesleg fájdalmas is. És jó érzéssel tölt el, mikor 5-en, 6-an lovagolunk terepen, az én lovamon egy bogár sincs (nem szenved, legalább az enyém), egy másikon pedig sokszáz. Persze nem annak örülök, hogy a másik ló szenved :( , hanem hogy az enyém nem. Posted Image

#67 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 2. - 23:14

Sajnos ez a topic újra aktuális lett.Kalifa, Ramónám szomszédja Lyme-kóros lett. :( Bágyadt volt, nem volt kedve menni, belázasodott... elõször ünnepi betegségnek véltük, de a vérvizsgálat kimutatta a Lyme-kórt.Jó lenne, ha bárki, akinek tapasztalata van Lyme-kóros ló kezelésében, megkeresne. Az állatorvosunk kezeli antibiotikummal és fájdalomcsillapítóval, és utánanéznek a külföldi honlapokon, hogy mik a tapasztalatok lovak Lyme-kóros megbetegedése esetén... Állítólag a Budai hegyek tele vannak fertõzött kullancsokkal. Az ellenjavaslat, amit ebben a topicban már többen említettek: Neocidol oldattal kell bekenni a lovat minden tereplovaglás elõtt. Ez elvileg távol tartja a dögöket, mert irtó büdös. Állatgyógyszertárban lehet kapni.

#68 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 10:38

Basszus :( Mivel jár ez a lovaknál?Viszont ha tudod, hogy a Budai hegyekben sok a fertõzött kullancs, szerintem te is jobban teszed, ha beoltatod magad. A lovaknak van megelõzõ oltás a témában?

#69 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 11:08

Laura írta még tavaly hogy az Anivet ajánl valami vakcinát Lyme-kór ellen lónak is, ami viszont a papírja szerint csak kutyára jó. Meg kéne tudakoltatni az állatorvossal, hogy' is van ez. Embereknek egész biztosan nem létezik oltás, csak agyhártyagyulladás ellen.Lovaknál a Lyme-kór általában ízületgyulladásként jelentkezik; esetleg agyvelõgyulladást és uveitist (=a szem érhártyájának gyulladását) is okozhat. A tünetek: letargia, mérsékelt láz, egy vagy több ízület duzzanata&fájdalmassága, mozgászavarok. A megfelelõ antibiotikumok tartós adagolásával kezelhetõ. Ha lesznek gyakorlati tapasztalatok, az érdekelne.

#70 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 12:19

Tényleg, ha már itt tartunk, jut eszembe: van egy rovar, amit úgy hívnak, hogy lókullancs. Gondolom valójában köze nincs a kullancshoz ( :confused: ), olyan kis repülõ lapos kiálló soklábú nyüzüge, amit lesöpörni sem lehet a lóról, és csíp rendesen. Nem tudja vki mi a normális neve? Valamint terjeszt-e valamit? Kellemetlennek elég kellemetlen, a lovakat jól fel tudja idegesíteni (és nekem is borsózik a hátam tõle)

#71 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 12:31

Kullancslégy vagy lópaklincs; ha leszállt, szét tudod morzsolni (és ez az egyetlen módja a megölésének, lecsapni nem lehet). Tudtommal terjeszteni nem terjeszt semmit.

#72 Apró Rém

Apró Rém

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 262 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 12:51

Le kell tépni a fejét...!!! :rolleyes: Posted Image Én egyébként szarvaslégy néven ismerem. Undorító.

#73 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 12:58

Mi van lányok, a rejtett brutalitás most tör felszínre? :D Szétmorzsolni, fejet letépni? :D Amúgy én is idegbajt kapok ettõl a dögtõl, mikor érzem, hogy mászkál a nyakamon, és nem tudom elhessegetni, mert mindig visszaszáll.. Brrrr...

#74 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 13:02

Elhessegetni nem lehet, viszont brutálisat csíp => ki köll nyírni. Aztat meg csak így lehet. Posted Image

#75 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 3. - 13:09

Nekem majdnem belemászott a fülembe az istenadta... :mad: Alig tudtam elkapni a bal hátsó lábát! Aznap éjjel azt álmodtam, megesznek a szarvaslegyek.Ki velük, egy szálig. Ha valamelyik topicot nyit, elsõ dolgom lesz azt ízekre offolni!

#76 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 9:53

legjobb védekezés, ha ecetes vízet teszel egy növénycpriccelõbe és befújod vele a lovadat, kicsit büdös lesz, de hát valamit valamiért.A böglyök és a legyek az ecetes víz szagára az erdõ másik végébe menekülnek.

#77 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 10:33

Kicsit sem lebecsülve a viszketés, bizergálás okozta kellemetlenségeket, azt hiszem, hogy ilyen mindenhatószerek nem léteznek. Létezhet hat és fél percre hatékonynak tûnõ cucc, ami egy versenyszám idejére esetleg tehermentesíti a lovat az ezzel járó zavarástól. vannak kívételek persze, mert én is esküszöm pl. a szuku krémre, de csak a krémre. Undoríttógusssztustalan zsír, de hatékony! De a lovat bekenni vele kicsit drága lenne. Néhány éve még a Neostomasan-os lõttyel való permetezés elég hatékonynak tûnt, de mára semmit nem ér, mert a vámpírok rezisztenssé alakultak ezekkel a cuccokkal szemben.Mikor Bábolna bevezette a Butox családot odaadták elõtte állatorvosoknak többek között kipróbálásra. Kaptam egy állatorvos barátomtól egy keveset és szétpermeteztem a tanyámon mindenhol. Valami hihetetlen volt ahogy a legyek elkerültek heteken át. Ennek húsz éve, ma már szart sem ér a Butox család, vagy csak nagyon keveset.Azt hiszem ha valaki felfedezne egy a világon minden vérszopó vámpír ellen hatékony szert, hamarosan Bill Gates vagyonát közelítené.Tudomásul kell venni, hogy a ló komfortérzetét annyira azért nem zavarja, a dögök hajkurászása.Attól viszont kifejezetten rosszul vagyok amikor olyanok aggódnak a legyek és egyéb rovarok miatt, akik rendre levágják a sörényét (farkát) a lónak. Mert a Teremtõ ;) ezért találta ki ezeket és nem vonóhoz, gyûrühöz, és egyébhez.Én is lecsapom akit elérek, mert potyázás nincsen, nem szopjuk a vért a barátaimból! Tavaly voltunk a Halásziban és akik már jártak ott elõre figyelmeztettek a kis fekete rovarokra akik a ló fülébe mennek. Vettünk is csecse fülvédõket amik jól szolgáltak! :D

#78 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 10:49

Ja, azokra a képekre emlékszem, a fürdõsapkás Amazon, nem? :D Amúgy én nem szeretek úgy menni, hogy közben a ló rázza a fejét, hogy elhessegesse a feje körül röpködõ nyünyögéket. Azt meg pláne nem, mikor még be is idegesednek tõlük.Szukut én kerestem mostanában, mert az nálam is bevált, de nem találtam, van az még egyáltalán forgalomban?

#79 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 10:53

Van az még, csak annyira ocsmány, hogy nem kis munka lenne egy homlokcsókot lehelni egy szuku krémes fejre! :D

#80 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 18:18

A teremtõ a lovat rövid sörénnyel teremtette. A farok vágása viszont tényleg kiszúrás a lóval.