Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Atv


  • Please log in to reply
2236 válasz a témához

#2121 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 12:45

Keresem Farkas Tibor galopp idomár elérhetõségét! Nagyon fontos lenne, köszönöm!!!

#2122 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 18:27

Lilith, ha még mindig, esetleg kérdezd meg Pendétõl (Pendemonium). Õ biztos tudja, vagy meg tudja szerezni neked.

#2123 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 2. - 18:55

Tényleg, köszi :D

#2124 Wintersunset

Wintersunset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 28. - 14:44

Megvételre keresek 4-6 év körüli, egészséges atv kancát vagy heréltet. Elsõsorban hobbira szánjuk, tehát fontos, hogy nyugodt, engedelmes, nem ijedõs legyen. Az esetleges ajánlatokat a wintersunset@freemail.hu címre várom, illetve szerintetek érdemes körülnéznem Alagon vagy a Kincsem parkban? Van választék így január környékén?

#2125 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 5. - 0:05

Persze, ilyenkor is érdemes szétnézni ott, vannak eladó lovak (elég olcsón is), de ezek galopp lovak, nincsen átlovagolva, ami nem jelenti, hogy ne lennének alkalmasak hobbira, de hogy "nyugodt, engedelmes és nem ijedõs", az nem nagyon derül ki ott a helyszínen, csak majd ha hazavitted. Mindenesetre amit a galoppról elhozol holnap, azon 10 éves gyerek nem megy terepre szombaton... (írja ezt egy friss telivér tulajdonos, aki szeptember óta faragja hobbilóvá a galoppról vásárolt lovát, egész jó úton halad, de azért túlvan már pár mélyponton...)

#2126 canesta

canesta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 11. - 22:41

Persze, nem mindegyik. Viszont van sok amin éppen hogy 10 éves gyerekek lovagolnak. Ha jó embernél keresel, vagy elég csak kipróbálni a lovat, és adni neki idõt. Egy két hónap biztos kell nekik hogy megnyugodjanak, hiszem versenylovak voltak, de 90%ban a legmegbizhatóbb lovak lesznek, pont mert kemények, és láttak már pár dolgot.

Példa Télviz idején

Edited by canesta, 2012 február 11. - 22:48.


#2127 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 14. - 22:44

Így van!Nem véletlenül bírják sokáig pl.bérlovardákban is.

#2128 Olguspaci

Olguspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 30. - 15:14

Posted Image
jön a jó idõ..ez még a nagy meleg és a vedlés elõtt készült.Bravery van a képen.

#2129 kladany

kladany

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 19:44

Sziasztok. Érdeklõdni szeretnék, galoppról eladó lovak átlovaglásának nehézségeirõl. Illetve a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Köszönet minden jó tanács ért.

#2130 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 22. - 16:37

Szia Kladany! Én nagyon szeretem a telivéreket, akár futott, akár nem. (Kicsit elfogult vagyok...) Nehézségek adódhatnak, mind idegrendszer, mind egészség terén, de a személyes tapasztalataim alapján jól kezelhetõek, könnyen idomíthatóak, okosak, csak a féket találd meg és neveld bele a nagy többségbe! A maradékban benne van és nem okoz problémát a versenymúlt. Türelem a kulcssszó, sok gondtól megkíméled magad, ha idõt hagysz a telivérnek, hogy szívesen dolgozzon. Más: a saját lovam anyja 2353 Pampika XX, apja 2759 Glenstal XX õróluk mit érdemes tudni?

#2131 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 4. - 14:03

Glenstal apja Northern Dancer.Külföldi utódai között voltak jók(Las Meninas).Magyarországra kerülve nagyon sok kancát kapott,és sok nagyon jót is(akik Glenstaltól származó utódai általában jóval gyengébb képességûek voltak,mint az anyjuk,tehát Glenstal gyakorlatilag rontotta a színvonalat).Valahol írták,hogy kevés mén jutott ennyi lehetõséghez Magyarországon.Az utódai közül arányaiban kevés klasszis volt. Pampika anyja az import Pankota,jó ló volt,ha jól emlékszem,sprinter.Utódai közül Pampika féltestvére(apa My Colt)Préry Mary volt a legjobb. Pampika két szezonban versenyzett,összesen 15 versenyben futott,amibõl 9 futására helyezett volt.Versenyt soha nem nyert.

#2132 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 9:35

Köszi Ancsa!

#2133 Lillácska

Lillácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 21:09

Mecénás nevû paciról tudtok valamit?

#2134 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 12:44

Volt régen egy nagy szürke(Irvine-Mimike),aki késõbb öttusaló lett. Van aztán 2007-bõl egy pej mén,gondolom róla kérdezel.Ez a ló életében 29 versenyben futott,egyszer nyert,14 versenyben helyezett. Életnyereménye 810 ezer ft. Apja a nagy képességû szürke King's Honor,akit valami zseni a tavalyi Nemzeti Vágtára nevezett,amibe a ló sikeresen bele is pusztult. Anyja Meridian,a nagy klasszisú Midway ivadéka,de Meridian sosem érte el anyja képességét,hendikepló volt.

Edited by ancsapancsa, 2012 június 7. - 12:51.


#2135 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 0:38

itt épp kötõfékkel lovagolom a most már 4 éves kis telivérecskémet (akinek végül meghagytam a galoppon ráaggatott "Nyunyi" nevet)... (azért tepre nem mernék így menni vele)

Posted Image


ez pedig a legújabb megoldás, hogy ne legyen olyan fárasztó behalászni a "legelõrõl"...

Posted Image

(azért ilyenkor vicces visszagondolni arra, amirõl még szeptemberben panaszkodtam itt, hogy milyen csõdörös jaj... azóta igazi kis hízelgõs bújós cica lett és egy szuper terepló. túrázni is voltunk (112 km 2 nap alatt), csak úgy repült hazafelé!)

#2136 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 22:54

Jó egyensúlyban van, és az alálépése is remek. .

#2137 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 23:29

na még egyet bocsi, de ezen látszik, hogy egész szépen kigyúrta magát :D

Posted Image

#2138 Bereki

Bereki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.114 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 14. - 15:47

Volt régen egy nagy szürke(Irvine-Mimike),aki késõbb öttusaló lett.
Van aztán 2007-bõl egy pej mén,gondolom róla kérdezel.Ez a ló életében 29 versenyben futott,egyszer nyert,14 versenyben helyezett.
Életnyereménye 810 ezer ft.
Apja a nagy képességû szürke King's Honor,akit valami zseni a tavalyi Nemzeti Vágtára nevezett,amibe a ló sikeresen bele is pusztult.
Anyja Meridian,a nagy klasszisú Midway ivadéka,de Meridian sosem érte el anyja képességét,hendikepló volt.


A nagy szürke Mecénás '85-ben Gödöllõn az egyetemi lovardában állt szolgálatban....

#2139 KwszeEdit

KwszeEdit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 474 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 14. - 16:40

A kis Nyunyó gyerek, :) Jó így látni titeket.

#2140 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 23:59

A kis Nyunyó gyerek, :) Jó így látni titeket.


köszi! nagy a szerelem! minden alkalommal úgy jövök vele haza, hogy amikor kérdezik milyen volt, csak annyit mondodk, hogy "ez álmaim lova!"

#2141 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 28. - 12:05

Ajánlom az oldalt mindenkinek,aki telivért vagy ügetõlovat vásárolna,illetve eladó telivér vagy ügetõlova van. www.versenylovak.at.hu

#2142 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 1. - 9:32

Kedves Fórumos Társak! Munaadee utódokról mit lehet tudni? Használták-e esetleg ugróló tenyésztésben? Valamint Amerika nevû mén galoppos múltja érdekelne. Futott-e egyáltalán, mennyi ideig? Esetleg ismeri-e valaki személyesen?

Edited by furiosojr., 2012 augusztus 1. - 9:33.


#2143 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 6. - 16:21

13 versenyben indult.Egyszer gyõzött,hatszor ért el helyezést.

#2144 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 21:52

Sziasztok, ismét televííír tulajdonos is lettem :) Neve: Eminens M

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#2145 LiLo

LiLo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 7:46

Sziasztok! Tabán nevû ménrõl nem tudnátok infot, képet adni? Õ a lovam anyai nagyapja (anyja: Szalmaözvegy VF), ezért vagyok rá kíváncsi. Én csak annyit találtam, h '89-ben magyar derbyt nyert. Köszönöm!

#2146 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 13:14

Sziasztok,

ismét televííír tulajdonos is lettem :)
Neve: Eminens

M

Gratulálok!Érdekelnek róla infok?

#2147 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 16:48

Gratulálok!Érdekelnek róla infok?



Köszi:)
Persze, jöhet bármi:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#2148 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 19:51

Ma 1 éve, hogy velem van Nyunyi!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#2149 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 21. - 17:09

Sziasztok, fõleg régi motorosok segítségére lenne szükségem. Keresek egy lányt, most 30 pár éves lehet. Anno volt egy lovuk Pompey, aki 2000-ig futott a galoppon. A lány neve Rácz Vera, és Érden laktak. Valami repülõs középiskolába járt. Meg szeretném találni. Köszike M

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#2150 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 16. - 8:44

Sziasztok!
Errõl a lóról szeretnék érdeklõdni, hogy ismeritek-e, mit tudtok róla, futott-e stb. Meg esetleg régebbi képek róla, ha valakinek van, azt is megköszönném :ang:
Hod Eleagnus

#2151 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 16. - 19:00

Név: Hod Eleagnus [Hod Eleagnus] Születési év: 2002 Szín / nem: pm Apa: Noble Call (IRE) Anya: Her Highness (IRE) Idomár: Papp I. Istálló: LOLA i. Össz. futás: 48 (4-23-21) (nyert / pénzért futott / helyezetlen) Össz. nyeremény: 1 832 500 Ft Ha regisztrálsz az abrakmester.hu-n (ingyenes), akkor többet is megtudhatsz róla.

#2152 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 16. - 20:25

köszi a választ :)

#2153 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 10:02

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Dióspusztától 3 km-re lakunk, lóvásárlást tervezünk a közeljövõben. Jártunk a ménesben pár hete, ahol beszélgettünk a ménesvezetõvel, aki egy nagyon szimpatikus ember és szóba került a lóvétel is. Azt mondta, van rengeteg eladó ló Dióspusztán és hogy ha aktuális lesz, keressük meg. Mondtuk a férjemmel, hogy egy jó kis hobbi lovat szeretnénk nekem, nincsenek verseny ambícióim, angol stílusban lovagolok, egy olyan ló kell, ami idõsebb, tehát nem csikó és jól képzett. Mondta, hogy peeersze, találunk nekem megfelelõt, heréltet ajánl hobbi célra, stb stb. és hogy telefonon egyeztetett idõpontban menjünk ki, mikor az általa ajánlott lovak épp dolgoznak és nézzük meg õket, aztán ha valamelyik tetszik, kipróba, stb. Éééés...haza hozhatom a lovat kipróbálásra FÉL ÉVRE. :eek: Egy Ft-ot nem kell fizetnem, papírt írunk, õk állják a komplett állatorvosi szûrést (amúgy falubeli a dióspusztai illetékes állatorvos nõ, 2 utcával odébb lakik). Itthon lovagolgatom, majd ha még fél év múlva is õ álmaim lova, akkor megveszem. Nos hát felcsillant a szemünk, mondanom se kell, de kicsit bizonytalan vagyok. Hogy van ez?! Van ilyen manapság?? Valahogy nekem túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. A másik, hogy ezek ugye telivérek. A legtöbb eladó atv dióspusztán gondolom ilyen pályáról lejött ló?! Akkor ezeket átlovagolják? Vagy hogy mûködik ez? Ajánlgatott a ménesgazda ott egy 3 éves heréltet is (Kalamajka), 2 hete herélték, bent állt a boxban, eléggé tetszetõs lovacska, csak nekem túl fiatal szerintem.... Azt mondta, alapszinten belovagolt, ára 450.000 Ft tokkal-vonóval, a fent említett módon hazavihetõ, ha azt akarom, hogy tovább lovagolják, képezzék az ottani belovaglók, akkor nyilván nõ az ár is ezzel arányosan. Mi max olyan 500.000 Ft-ot tudunk hobbilóra szánni, de azt is fogcsikorgatva. Reális ez szerintetek??? Az már megfogalmazódott bennem, hogy kupectól soha többet lovat nem veszek, csak tenyésztõtõl. Nem akarom elsietni a dolgot, volt már egy lovam (magasan telivérezett msl kanca), 5 évesen vettem elég kezdõként és rútul befaragtam vele. Nagyon agyas, nagyon nehéz lovaglású, nagyon görény lovacska volt, aki végül úgy oda is pakolt a fedeles sarkába, hogy reccsent a felkarom. Sok rossz tapasztalatot szedtem össze a 3 év alatt amíg velem volt és kis híján feladtam a lovazást. Babázás után 2 év kihagyás után pár hete kezdtem újra rendszeresen lovazni, de ezúttal már olyan helyen lakunk, ahol van lehetõség itthoni nagy karámos lótartásra. Ne haragudjatok a túl hosszú eszmefuttatásért, de szeretnék jó tanácsokat kapni tapasztaltaktól, hogy a 2. lóvétel már vidámabban sikerüljön. :ang: greyhound

#2154 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 12:54

Vehetsz telivérben is hobbira megfelelõt, efelõl ne aggódj. Nálam egy hobbilovasnak vettünk egy 6 évest, Felsõpakonyból, átlovagolva( ajánlom például õket is, rendkívül korrektek, és nagyon kedvezõ áron vannak a lovaik). A két három hét kipróbálás( akár egy hónap) mostanában nagyon megy, sokfelõl hallom, én speciel nem adnék oda lovat, de ez az én dolgom ;) Nem is hoznék el, de ez meg más okból az én döntésem. Kipróbálom, állatorvossal átnézetem és az adásvételit nagyon pontosan írom. Ennyi szerintem elég.A többinek már túl sok csavara lehet. 450 000ft jelenleg egy nem teljesen átlovagolt telivérért akár sok is lehet, ha a piacot nézed.Ha az õ idejüket munkájukat, akkor akár kevés is. Én nem vennék három éves heréltet kezdõnek, de ez megint szubjektív, és lova válogatja, de ha csak alapfokon van belovagolva az sajnos kevés, mert a tapasztalatom szerint arra a lóra, ami a nyerget lovast épp megtûri a hátán azt mondják alapfokon belovagolt... Kimondottan telivért keresel? Írhatnál a kisbéris, furiosos topikba is, hogy mit keresel, szerintem több tenyésztõ is tud neked ajánlani megfelelõt. Nekem a fórum általában egyfajta szûrõ, meg tudod nézni a lovat ajánló hozzászólásait, és a lófajtás topikokban szinte mindenki ismer mindenkit... ;)

#2155 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 13:09

Gigaoff, de a görény akit emlegetsz greyhound ugyanaz a kedves gyerekló, amit sokáig hirdettél anno a fórumon? Amúgy szerintem az emlegetett összegért ma gyakorlatilag válogatni lehet a pofás hobbilovak közt.

#2156 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 13:44

Gigaoff, de a görény akit emlegetsz greyhound ugyanaz a kedves gyerekló, amit sokáig hirdettél anno a fórumon?
Amúgy szerintem az emlegetett összegért ma gyakorlatilag válogatni lehet a pofás hobbilovak közt.


Ezt a lovat én nem hirdettem a fórumon soha, fõleg nem gyereklóként mivel vagyok olyan böcsületes, hogy nem ajánlom gyereknek ha egyszer tudom, hogy egy "görény".
Vagy keversz valakivel vagy egy másik hirdetésemre emlékszel, mert ismerõs kérésére is tettem fel egyszer lovat. Na az, mondjuk gyereklónak megállta volna a helyét.

#2157 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 14:05

Akkor biztos így van. Csak a neved miatt jegyeztem meg (mert az nagyon tetszik :kir: ) pont aranyos hobbilovat kerestünk egy ismerõsnek és valaki belinkelte a hirdetésed, hogy nem e érdekel. Mivel a szöveg szimpatikus volt, kértem meséljen még róla és akkor megemlített valamilyen sántaságos Üllõs mizériát, ami után annyira mégsem érdekelt. De tényleg huzamosabb ideig volt fent, valahogy 650 és 450 közt a hirdetés emlékeim szerint. Lényegében teljesen mindegy, akkoriban épp a fél világot bejártuk egy kedves megbízható lovacskáért, azóta hálistennek megoldódott a dolog :) Mindenesetre ha nem is tenyésztõtõl, de ennyiért biztos rengeteg lovat meg tudtok nézni. Én pont tegnap találtam egy meseszép kis eladó lovacskát és csak pislogtam, hogy aztamindenit - még jó hogy nem szeretnénk venni épp, még majdnem elcsábultam volna :)

#2158 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 14:06

Vehetsz telivérben is hobbira megfelelõt, efelõl ne aggódj. Nálam egy hobbilovasnak vettünk egy 6 évest, Felsõpakonyból, átlovagolva( ajánlom például õket is, rendkívül korrektek, és nagyon kedvezõ áron vannak a lovaik). A két három hét kipróbálás( akár egy hónap) mostanában nagyon megy, sokfelõl hallom, én speciel nem adnék oda lovat, de ez az én dolgom ;) Nem is hoznék el, de ez meg más okból az én döntésem.
Kipróbálom, állatorvossal átnézetem és az adásvételit nagyon pontosan írom. Ennyi szerintem elég.A többinek már túl sok csavara lehet. 450 000ft jelenleg egy nem teljesen átlovagolt telivérért akár sok is lehet, ha a piacot nézed.Ha az õ idejüket munkájukat, akkor akár kevés is.
Én nem vennék három éves heréltet kezdõnek, de ez megint szubjektív, és lova válogatja, de ha csak alapfokon van belovagolva az sajnos kevés, mert a tapasztalatom szerint arra a lóra, ami a nyerget lovast épp megtûri a hátán azt mondják alapfokon belovagolt...
Kimondottan telivért keresel? Írhatnál a kisbéris, furiosos topikba is, hogy mit keresel, szerintem több tenyésztõ is tud neked ajánlani megfelelõt. Nekem a fórum általában egyfajta szûrõ, meg tudod nézni a lovat ajánló hozzászólásait, és a lófajtás topikokban szinte mindenki ismer mindenkit... ;)



Köszi a hozzászólást! Felsõpakonyról tudnál adni konkrétabb infót (magánba is jöhet, de itt is)?
Úgy gondolod, hogy ennek az elhozósdinak lehetnek buktatói? (minek nem...mi?! :D )
Egyáltalán nem ragaszkodom az atv-hez, csak mint említettem 3 km-re lakom Dióspusztától és oda tettünk látogatást a férjemmel. Kézen fekvõ a lehetõség, hogy esetleg onnan válasszak lovat. Nekem egy a lényeg, hogy a ló passzoljon, legyen a tudásomhoz megfelelõen képzett és egészséges. Én egy sima hobbi lovas vagyok, aki fejlõdni szeretne, terepre járni, élvezni a lovaglást és késõbb a gyereket is a lóra ültetném. Sok mindenkinek vannak elõítéletei a telivérekkel szemben. Én nem tudok igazából állást foglalni, mert találkoztam már nagyon idióta telivérrel is meg kezesbáránnyal is. Itt inkább szerintem a képzettségen van a hangsúly. Én is azt gondolom, hogy az "alapszinten belovagolt" az azt jelenti, hogy tud menni lovas alatt, de ugye az nekem édeskevés, mert nem vagyok profi lovas, hogy tovább képezzem....
Szóval visszatérve az eredeti kérdésre: szerintetek a dióspusztai eladó lovakat fullra átlovagolják eladás elõtt? És ha igen, vajon azt is megkapom ennyi péézé??? :huh:

#2159 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 15:46

Én azt hallottam,hogy Diósról sok ló ment mostanában vágóra.Nemcsak idõs anyakancák(Meridianról és Banánról konkrétan hallottam),hanem sok fiatal ló is. Állítólag nemigen hirdetgetik az eladó lovaikat. Ha egy telivér normálisan át van lovagolva,igen használható hobbyló.Elég arra gondolni,hogy a bérlovardák nagy többségében van telivér.Olcsók és strapabírók. Volt ismerõsöm,aki közvetlen versenyistállóból vett 80 ezerért teljesen egészséges négyévest.Ha ennyiért veszel és fizetsz az átlovaglásért,még mindig megéri.

#2160 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 18:31

Köszi a hozzászólást! Felsõpakonyról tudnál adni konkrétabb infót (magánba is jöhet, de itt is)?
Úgy gondolod, hogy ennek az elhozósdinak lehetnek buktatói? (minek nem...mi?! :D )
Egyáltalán nem ragaszkodom az atv-hez, csak mint említettem 3 km-re lakom Dióspusztától és oda tettünk látogatást a férjemmel. Kézen fekvõ a lehetõség, hogy esetleg onnan válasszak lovat. Nekem egy a lényeg, hogy a ló passzoljon, legyen a tudásomhoz megfelelõen képzett és egészséges. Én egy sima hobbi lovas vagyok, aki fejlõdni szeretne, terepre járni, élvezni a lovaglást és késõbb a gyereket is a lóra ültetném. Sok mindenkinek vannak elõítéletei a telivérekkel szemben. Én nem tudok igazából állást foglalni, mert találkoztam már nagyon idióta telivérrel is meg kezesbáránnyal is. Itt inkább szerintem a képzettségen van a hangsúly. Én is azt gondolom, hogy az "alapszinten belovagolt" az azt jelenti, hogy tud menni lovas alatt, de ugye az nekem édeskevés, mert nem vagyok profi lovas, hogy tovább képezzem....
Szóval visszatérve az eredeti kérdésre: szerintetek a dióspusztai eladó lovakat fullra átlovagolják eladás elõtt? És ha igen, vajon azt is megkapom ennyi péézé??? :huh:




Felsõpakonyt, ha vagy facen megtalálod Álmodó istálló néven. Mindig vannak eladó lovaik.
De valóban, ahogyan Lótusz is írta, ezért az összegért most rengeteg jobbnál jobb lovat kapsz, és ahogy megyünk bele a télbe sajna mégtöbbet... :(

Elhozósdinak igen, szerintem vannak buktatói. Sõt, mint említetted, a dokit is õk állnák, de gondolom a saját orvosuk vizsgálatát. Na ezt SOHA! Csak a saját orvosod, akit Te fizetsz, max lealkudva az árát a vételárból. ;)