Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kistarcsa és Nagytarcsa


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
167 válasz a témához

#1 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 20:05

Kik azok errefelé lovagolnak??MIlyen lovardák vannak??

#2 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 21:18

Senki??? Hahó Zserbo, Lovaslány, Apple, Sip, Zsubaba, Reillby.

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 21:20

Ez nem a Csömöri pampákhoz tartozik?Tudtommal a szomszédban van...

#4 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 21:21

Nem tudom, nem lehet külön lenni vele? HA nem akor töröljük ki. Posted Image

#5 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 22. - 21:37

Hát elvileg nincs vele egyben, mert van egy csúnya 3-as út meg egy csúnya HÉV-sín, ami miatt nem jutunk át a csömöri pampákra.A gödöllõi térség megint csak messze van.Amúgy meg az õsrégi Nagytarcsa-Kistarcsás topic a Zárt(körû)osztály.

#6 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 8:30

Simán lehet külön topikja Kis- és Nagytarcsának; csak kéretik türelmesen várni amíg idemerészkednek a fórumosok. (Attól tartok, nem fog gyorsan menni; mert a Zártkörû tényleg elég jól lefedi ezt a térséget is redface.gif )Kozifru, addig mesélhetnél arról a lovardáról ahol ti vagytok, meg írhatnál ide beszámolókat, meg ilyesmi... Posted Image

#7 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 13:54

Zserbo, megérkezett! Posted Image Holnap végre megyek ki Zsebkéékhez és ha hazaértem, jön a beszámoló /esetleg képek is, de már nem ígérek inkább semmit :( /.

#8

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 14:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:...van egy csúnya 3-as út meg egy csúnya HÉV-sín, ami miatt nem jutunk át a csömöri pampákra.[/QUOTE]Ez igazán nem lehet akadály :D Na jó, csak viccõtem. De mi már keltünk át egyszer HÉV állomáson, érdekesen néztek a népek...De most csak azért poffantottam be ide, mert a Zártba is írok(írtam), és feljogosítottam magamat Posted Image Többet meg sem szólalok ;) Viszont, hogy ne csak handabandázzak, volt már alkalmam a kistarcsai tájhoz terepen (hála Zsubénak Posted Image ), és nagyon-nagyon tetszett! Én azt gondoltam, hogy biztos egy iparosodással szegélyezett sík pusztaság (amennyire a HÉV ablakából a kilátás erre engedett következtetni), és, az a rész legalábbis, ahol jártunk, gyönyörûszép volt. Alacsonyabb-magasabb dombokkal, földek szélén kanyargó homokos utakkal... Szép volt Posted Image

#9 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 14:20

A Naplás tó és környéke már Nagytarcsa-Kistarcsa csoportba tartozik?Ha igen, akkor én is erre felé vagyok.

#10 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 17:58

Pluto, helyileg hol? Szerintem, a Naplás még ide tartozik. Még Csömörön mentünk át Zserbóval és Zsenivel a HÉV-sínek alatti alagúton többször is, nem fostak tõle, de megbámulták, mikor elment mellettünk a szerelvény. Az alagútban is csak az zavarta õket, hogy a sínekkel párhuzamos úton az autók hangja visszhangzott benn /persze csak akkor mentünk át, mikor nem jött HÉV/.

#11 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 18:27

Nekem mindkét térség lovardáihoz volt/van szerencsém. Régen Kis-, most Nagytarcsán tevékenykedem.Kistarcsáról indulva álomszép terepeket lehet menni mezõkön, dombok közt, erdõben, imádom.Nagytarcsa sajnos be van építve, de onnan két köpés a Kistarcsai terep Posted Image

#12 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:01

Kozifru ott van helyileg, ahol Apple kezdte a pályafutását és én kerültem Carmen közelébe Posted Image Imádom azt a terepet, és a HÉV tényleg nem akadály, mert Tökkel egyszer átmentem, OSH-hoz, meg akkor találkoztam elõször Bluenénivel Posted Image De azért nem volt kellemes túra egyikõnknek sem.Gödöllõ felé pedig az erdõben egész messzire elmentünk egy épülõ lovardához lyukadtunk ki, és a 3as út sem volt messze.Biztos, hogy vissza fogok jutni valahogy Kis vagy Nagytarcsára, csak idõ kérdése... :rolleyes:

#13 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:08

Én egyszer tévedtem el nagyon, bár ez még a csömöri idõkben volt. Zserbóval elsõ közös egyedüli terepünk /késõbb derült ki, hogy Zseb akkor elõször volt egyedül, másik ló nélkül :D /, és valahol Mogyoródon kötöttünk ki, az aquaparknál, kicsit meglepõdtem :rolleyes: , csak úgy tudtam visszamenni a loviba, hogy bementem a házak közé. Elég kemény volt.

#14 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Biztos, hogy vissza fogok jutni valahogy Kis vagy Nagytarcsára, csak idõ kérdése... :rolleyes: [/QUOTE]Akkor siess vele kicsit, mert ha megépül az M0 nem nagyon lesz hová visszatérned :/ Szorulunk kifelé Pesttõl egyre távolabb.

#15 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:28

Na akkor mesélek.A lovardában három istálló van.Vnnak állások és boxok, meg ridegtartás. Van egy homokos pályánk, két körkarámunk és egy nagyobb fakarám. Aztán van egy hatalmas legelõ, amit állandóan cserélgetünk, hogy mindig legyen fû.A terepek tényleg csodálatosak, Ma is voltam és tök jó volt. A lovam igen erõteljesen bakolgatott, de nagyon élveztem/tük. Posted Image Zsubaba Várunk vissza!! Legalábbis én NAGYON! [ Március 23, 2005, 18:29: Az üzenetet átszerkesztette: Kozifru ]

#16 WRoxy

WRoxy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:36

Pluto!A Naplás tó környékén merre van lovarda?

#17 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 23. - 19:42

Itt van egy kép a mi lovardánkról (az istálló mögött vannak a karámok): [url="http://"http://www1.freeweb.hu/apple/nagytarcsa4/9.jpg"]http://www1.freeweb.hu/apple/nagytarcsa4/9.jpg[/url]Ez meg Kistarcsa: [url="http://"http://img.tar.hu/zsubaba/img/5055630.jpg#3"]http://img.tar.hu/zsubaba/img/5055630.jpg#3[/url]

#18 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 24. - 13:55

WRoxy,A Vidámvásár úton, a Budapest tábla után a volt TSZ területén. Onnan 5 perc lóval a Naplás-tó.

#19 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 15:53

Sziasztok! Én egy olyan lovardát keresek, amit könnyen meg lehet közelíteni az Örsrõl, ahol a pálya talaja jó minõségû, és a társaság is jó. 1 vagy 2 lovat szeretnék bértartásba vinni (bokszos elhelyezéssel). Csak jó helyre, jó minõségû takarmányozással és szakszerû gondozással. (ja, és elõnyös, ha nincs folyamatosan bérlovagoltatás;a nyugodt felkészülés érdekében) Tudnátok nekem ilyet ajánlani? :confused: Elõre is köszi! :)

#20 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 16:01

Szia Rusty!Kistarcsán és Nagytarcsán is egy-egy helyrõl tudok. Kistarcsán tartottam régen a lovamat, két évig oda jártam lovagolni. A pálya homokos, jó talajú, esõs idõben is gyakran használható, viszont gyakran tele van akadályokkal, bár így egy-egy nagykör/kiskör megoldható, de átváltások/átlóváltások már nehezebben. Ráadásul mostanság dámalovasok is edzenek a pályán, meg ugróedzések is vannak, így igen ritkán üres a pálya. Nem tudom, hogy van-e üres hely, de box, állás, angol box van, valamint ridegtartást is vállalnak. A lovarda HÉV-vel közelíthetõ meg, Kistarcsán kell leszállni és onnan kb 20-30 percet sétálni a lovardáig.A másik lovarda Nagytarcsán van, itt biztos, hogy van szabad hely, istállós boxok és angol boxok vannak. Kicsit nagyobb pálya van, mostanság töltötték fel homokkal, hogy jobban használható legyen. A pálya nem teljesen sík, de nem zavaró, hogy az egyik sarok kicsit lejebb van. A pálya körbe van kerítve, tehát magadra zárhatod az "ajtót". Ezt sárga busszal lehet megközelíteni az Örsrõl és kb 10 perc sétával bent vagy a lovardában.Mindkét helyen legelõn vannak a lovak, körkarám rendelkezésre áll. Önitató nincs, napi kétszeri etetés van. Kistarcsán hivatalos lovászról nem tudok, éjjel a lovak egyedül vannak, Nagytarcsán van hivatalos lovász, és mindig van kint valaki, még éjjel is a lovaknál.Ha valamelyik hely érdekel, akkor tudok még esetleg egy-két infot mondani róla, de kérdezz, hogy konkrétan mi érdekel. Tudok adni telefonszámot mindkét helyhez, meg képeket is esetleg.

Edited by Zsubaba, 2005 június 29. - 16:02.


#21 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 16:27

Szia Zsubaba!Köszönöm a gyors választ. Így a leírásodból inkább a nagytarcsai érdekelne. Még annyi kérdésem lenne, hogy ide szerinted kivihetem magammal a kutyámat, ha megyek, vagy nem túlzottan örülnek neki? Képeket pedig bármikor szívesen nézegetek. A lovakról pedig meg is lehet állapítani a tartás körülményeit.És ha tudnál adni egy telefonszámot, azt nagyon megköszönném. Majd felhívom, és ha szimpi akkor úgyis elmegyek megnézni.

Edited by Rusty2002, 2005 június 29. - 16:29.


#22 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 29. - 16:37

Nincs mit. Én most Nagytarcsára járok. Kint van két kutya, egy németjuhász és egy valamilyen keverék. Mindkettõ szuka. A keverék igen félénk, az nem jön oda soha, de a németjuhász már erõszakosabb. Én kivittem a szukámat már (magyar vizsla), és már össze is verekedtek, de ha rászólsz és figyeled a németjuhászt, akkor eldugul, mert az embertõl azért jobban fél :) Szóval ha terepre mész ki a kutyáddal együtt, akkor semmi akadálya, hogy kividd, de ha csak bent hagynád rohangálni, akkor kockázatosabb, nehogy megtépje a németjuhász. Természetesen ez csak akkor él, ha szukád van, ha kanod, akkor nem lesz vele semmi baj. :)Az ottaniakat meg nem nagyon zavarja, ha kint van a kutya, legalábbis rám sosem szóltak még.Ezek Apple képei, ezek a legfrissebbek a lovardából, de ha még végigböngészed a képtárát, (Nagytarcsai életképek album), akkor ott sok képet találsz még az egész lovardáról, lovakról, de azok régebbiek.Két telefonszám: Dr. Szuper Géza 06-20-393-4944, 06-1-359-3047(Szuper Farm, Füzesliget lakópark)

#23 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 30. - 11:04

Köszi az infokat!Nekem kan kutyám van, de így meg az lenne a félõ, nehogy kiskutyákat gyártsanak.... :rolleyes:

#24 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 9:57

Hát igen, az félõ... Bár azért csak meg lehet beszélni, hogy ne engedjék ki a szukát, ha odaviszed te a tiédet. Tuti, hogy meg lehet oldani.

#25 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 18:42

Na végül a fenn már említett helyre vittem a lovat,Szuper Gézáékhoz. Tegnapra sikerült odaérni.Van itt valaki aki oda jár?

#26 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 8. - 10:29

Rusty!Én szoktam arra menni terepre!Zsu is odajár.Meg Keselyüstök, meg Pierrot.

#27 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 15:18

Szia Rusty! Örülök, hogy a Szuper Farmot választottad. Igen, én is oda járok, és az egyetlen fakót lovagolom, Tököt.Esetleg mehetnénk egy ismerkedõs-terepmegismerõs terepet? :)

#28 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 19:00

Persze menjünk, de még egy kicsit várjunk azért, mert még elég kis dinka a drága. Esetleg egy másik lóval, mert a Merlinen ma ültem itt másodszorra...Ma már mondjuk sokkal nyugodtabb volt.

#29 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 19:15

Õ herélt? Tudsz kérni másik lovat, Sanyi ad (Félixet - szürke, Rudit - sötétpej gamó, vagy Adriát - pej kanca, tudod elkérni). De én ráérek, megvárom, míg lenyugszik kicsit a lovad és összeismerkedik a többiekkel. Persze tudunk menni 1 órás terepecskét is, meg hosszabbat is. Ahogy kívánod :DHogy tetszik amúgy a hely? :)

#30 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 19:21

Tetszik, igen. Igazából sose fog összeismerkedni a többivel, mert mén. Aztán ha egyszer valmikor ki lesz herélve, akkor sem igazán akarom, hogy kinn legyen egész nap a többiekkel. Minek törjék/törje össze magát, úgyis minden nap lovagolom.Mikor leszel kinn?

Edited by Rusty2002, 2005 augusztus 10. - 19:22.


#31 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 19:37

Ezen a héten már biztos nem, jövõ héten valamelyik nap biztosan! Sõt, két nap már le is van fixálva, jön velem egy fórumos lány (legalábbis ajánlom neki, hogy jöjjön, mert megcsapom, ha nem! :D ), a másik nap pedig egy fotós srác. De ezen kívül is még szeretnék kimenni, akár terepre is.Boldog születésnapot! :kocc:

#32 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 10. - 19:50

Köszönöm! Akkor majd a jövõ hétre megbeszélhetjük, hogy esetleg pont egyszerre legyünk kinn és akkor azért tudunk beszélgetni.

#33 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 11. - 21:49

Holnap délelõtt én is kilátogatok Lovaslánnyal, meg Pierrot-zsófival a szuperékhez, már rég voltam ott, megint akarok fotókat csinálni adriáról. :ang:

#34 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 21:08

Ma átugrottam Tökit megnézni, de nem tapasztaltam rajta semmilyen elváltozást, nem láttam, hogy nyomott volna a lábára. Sanyi mondta, hogy meghúzta, de lépésben sem lépett másképp.Rusty! Meglestem a lovadat! Nagyon szép, tündéri, tök jó színe van és okos feje! :yeah: :kocc:

#35 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 12:00

http://img.tar.hu/ru.../15216670.jpg#3

#36 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 14:17

A mindenit!Nem tudtam, hogy Levente jégkorongkapus. :eek: Milyen megtiszteltetés ért, hogy ti kerültetek a képre. :) Ha jól láttam, a Blikkbõl van a cikk.És hogy haladsz Merlinnel?Ja, és Adria újabban fekete... :gm:

#37 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 14:17

Adria nem is fekete... :rolleyes:Ti meg szépen mutattok a háttérben :kocc:

#38 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 19:04

Köszönöm! Igen, a Blikkbõl van. Ma meg állítólag az MTV volt kinn...Jól haladunk a kis hülyével, bár csak azt csinálja szívesen, amo tetszik neki, amúgy néha genyózik.

#39 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 19:42

Amikor meglestem Merlint, Sanyi azt mondta, hogy az is húzza a lábát, hol ezt, hol azt... :eek: (mindenki össze-vissza beszél?)

#40 Rusty2002

Rusty2002

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 350 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 19:52

Egy kicsit sántikált 3 napig a jobb elejére, aztán jó lett, kiraktam karámba és meghúzta a bal elsõt... de már elég jó.