Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tükör által homályosan


  • Please log in to reply
3214 válasz a témához

#121 mormonka

mormonka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 13:18

Úr isten,én mostmár nem értem,hogy kinek nem kell mozogni?

#122 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:21

Ernest írása a térdtámasszal kapcsolatban tökéletes :) Sheriff: egy kézbe véve a szárakat is lehet mindent csinálni angol lovaglási stílusban is. versenyen szoktak is a lovasok vágtapiruettet csinálni egy kézben lévő szárakkal, persze bizonyos szint fölött. kapnak is érte szép magas pontokat mert ugye nagykantárnál 4 szárral 1 kézben nem nevezném egyszerűnek a dolgot, de egy csikókantárral teljesen jol el lehet lovagolni egy lovat egy kézben lévő szárakkal, megfelelő szárfogással. csak én speciel lovagolni ülök fel a lóra és nem kapunyitogatni meg marhát terelni, kiélvezni a LOvaglás szépségeit, fejleszteni a tudásom, a LÓ tudását, jókat menni terepen( ott szár fogás nélkül is szoktam közlekedni erre alkalmas lovacskák hátán, mert jó érzés száttárt karral repülni),tehát amikor idomítok vagy bent a pályán lovagolok, a teljesen felesleges MÁSIK kezemmel megfogom a szárat ha már ott van. és nem becsülöm le a western lovasokat, de nekem teljességgel érthetetlen az egész műfaj. a sliding stop talán a legjobb példám erre, " kellett " tenyészteni egy quarter horse nevű fajtát aminek birja ezeket a dolgokat a lába, ráadásul totál természetellenes, lovat nem láttam még így megállni természetes közegben, előbb perdül meg mint hogy a seggén csúszna(igen, tudom, hogy nem a seggén csúszik) szóval a hobbiból munkaeszközként kezeljük az amúgy imádott üngyüri büngyüri papirwestern lovunkat dolog nekem nem gyere be. persze senki ne vegye magára, az ő lova biztos nem ilyen. azért egy montanai marhapásztort megnéznék mennyit irkál fórumokra, meg megy versenyekre, stb. mert őket tisztelem becsülöm azért amit tesznek. Megélnek a marháikból a lovaik segítségével. le a kalappal. de ez a divathullám kiakaszt... főleg ha arra gondolok hogy amerikát kell majmolni, mikor pont ugyanezt a munkát végzik csikósaink is a maguk közegében. talán az a baj velük h nem használnak hevedert és a mai szuperlaza weszkós lovasaink lecsusszannának egy pillanat alatt? cáfoljatok meg, sokan, most. várom az ostorcsapásokat, felkészültem. ( a cinikus, túl kritikus és nagypofájú jelzőket kár leírni, ezekkel tisztában vagyok :D )

Edited by estee, 2008 szeptember 9. - 15:22.


#123 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:35

appszolúte nem vagyok kompetens de,éjjel-nappali szakmai topikok olvasására köteleznélek 1 héten át ,amiért badarságokat irsz össze+vissza. :D fõleg amit én nyitottam és bezártak. igenis a lónál elöfordul soxor a csúszó megállás. tehát természetes dolog. az hogy Te még ijjent nem látál az nem jelenzi azt, hogy nincs. :) a QH tenyésztése nem ugy jött létre hogy ' na akkor csinájjunk egy stoppos lovat'... ijet az ugrósok szoktak :D Te mért nem patracba lovagolsz és karikással rittyentessz? hanem majmolod az angolokat,németeket huppogsz a dijlovas nyeregbe mi,aszt mint a karón a varju mereven figyeled az egyvonalbalévõsarkaidaválladdal. :D ui: ja és elõbb csuszik a seggén mint megperdül (és aza jelzõ, hogy buta??? :D ) extra plus : A hülyeség stilus független.

#124 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:37

ráadásul totál természetellenes, lovat nem láttam még így megállni természetes közegben,


Lehet hogy te nem láttál, de azért van. Én láttam: Rodeót a magyar félvért, illetve tegnap a saját lovamat, aki mellesleg egy tankseggû hidegvérû, meg annó láttam még Szõke apját, a szintén hidegvérû Kareszt is. Na az egy mintaértékû mozdulat volt, csak lestünk.

(Amúgy meg nem vagyok sem weszternes, sem angolos.)

#125 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:45

estee, a tied az egyik vélemény. A HÍD a szakágak között elõadássorozaton az egymást szakágát elfogadva tisztelõ lovasnagyságok álláspontja pedig a másik.

#126 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:48

..amit én nyitottam és bezártak

A "tükör nelkül direkt tisztan egyenesen" eltünt?

Kar.. ott nem kellett a koszos tükörbe kukkolva bandzsan nezni, hogy meglassa magat az ember.

A hülyeség stilus független.

Bekeretezve kifüggeszteni minden haloszobaban!!!

Edited by Peter13, 2008 szeptember 9. - 15:50.


#127 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:53

appszolúte nem vagyok kompetens de,éjjel-nappali szakmai topikok olvasására köteleznélek 1 héten át ,amiért badarságokat irsz össze+vissza. :D főleg amit én nyitottam és bezártak. igenis a lónál elöfordul soxor a csúszó megállás. tehát természetes dolog. az hogy Te még ijjent nem látál az nem jelenzi azt, hogy nincs. :) a QH tenyésztése nem ugy jött létre hogy ' na akkor csinájjunk egy stoppos lovat'... ijet az ugrósok szoktak :D Te mért nem patracba lovagolsz és karikással rittyentessz? hanem majmolod az angolokat,németeket huppogsz a dijlovas nyeregbe mi,aszt mint a karón a varju mereven figyeled az egyvonalbalévősarkaidaválladdal. :D

ui: ja és előbb csuszik a seggén mint megperdül

extra plus : A hülyeség stilus független.

ja a hülyeség tényleg stílus független, de ahogy látom a stílus eleve ritka kincs.

pont ezért irtam idézőjelben h KELLETT. biztos én láttam kevés lovat az elmúlt 15 évben megállni...de az a kevés mindig fékezett, csuszott 1-2 métert, majd valamelyik irányba elfordult, perdült, de ezek tuti vmi mutánsok, mind a sokan..

mert az angol stílusnak nincsen magyar, régi hagyományokkal rendelkező formája?? (illetve voltak nagy magyar lovasaink,akik.. de ez most más topic)

amugy nem dijlovas nyeregben lovagolok, nem pattogok, pattogjon a kecskeszar a deszkán.merev nem vagyok, figyelnem sem kell a vállamsarkam, mert volt edzöm olyan aki megtanitott ülni. és azóta sikerülni szokott.

miért zárták be a topicodat? amugy a feltett kérdéseimre vannak válaszaid? ( nem csak az a mondat számít kérdésnek, aminek kérdőjel van a végén)

estee, a tied az egyik vélemény.
A HÍD a szakágak között előadássorozaton az egymást szakágát elfogadva tisztelő lovasnagyságok álláspontja pedig a másik.

kiegésziteném az egész írásom leegyszerűsítésével:

a díjugratás, military, díjlovaglás, fogathajtás, lovastorna lovassportok, meg vannak a lósportok, meg van a western ami egy életformából csinált sportot. a fogathajtás is lehetne valami ilyesmi egyébként, de a westernt érzem a leginkább ilyennek.

Edited by estee, 2008 szeptember 9. - 15:57.


#128 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 15:55

És a military honnan fejlõdött ki? Kik voltak az elsõ miltary-versenyek résztvevõi? :)

#129 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 16:02

És a military honnan fejlődött ki? Kik voltak az első miltary-versenyek résztvevői? :)

az ezerhétszázas évek végi ezernyolcszázas évek elejei poroszoktól, katonalovak, katonák.hallgatlak

Edited by estee, 2008 szeptember 9. - 16:09.


#130 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 16:05

.... biztos én láttam kevés lovat az elmúlt 15 évben megállni...de az a kevés midig fékezett, csuszott 1-2 métert, majd valamelyik irányba elfordult, perdült, de ezek tuti vmi mutánsok, mind a sokan..

a fenti kieg. jelző illik. :D

hejjes a meglátásod a csuszással kapcsolatban szabadon. de még ott is több,sok méter lehet a különbség csuszás és csuszás között. ... hogy a talaj füves, eső előtt-után, elhanyagolt é a ló hátsó patája. a bazi nagy széles talpak kiválóan siklanak :D akkorhogy agyagos v. stb. állagu a talaj é. keményebb talajon nyilván egykét méter esetleg három métert is pattogva csuszkál :D a mutáciot a 'csuszó patkó' és az 'agyagmentes' homok v. spec talaj + a lovas lovának felkészitése idézi elő. a mutácijó eredménye a soktöbbméteres csuszás.

plus extra: egy kiváló stopot sem lehet minden lóbol kihozni. ugyanugy a természetben jobb stoposat részesitik előnyben, készitik fel pl. ha minden más azonos rajtuk. vagyis estee...NÉZIK őket, figyelik, mejik ló mijen gyakorlatban lehet a legjobb, jobb esetleg a másiknál. mert ezek kőkemény + v. - (nemtom) :D pontokat jelentenek.
vagy jobb ha kutya kaja lesz belőle?

Edited by PozitívFeri, 2008 szeptember 9. - 16:23.


#131 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 16:09

jo meg a tehetetlenség törvénye alapján minél nagyobb a test tömege annál nagyobb a tehetetlensége, tehát kövér ló tovább csuszik, de ugye ott van a gravitáció is, tehát? na de miért zárták be a topicod? túl komoly volt? :D

#132 mormonka

mormonka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 17:27

Úr isten,én mostmár nem értem,hogy kinek nem kell mozogni?


????????????????????
SENKI NE MOZDULJON!!!!!!!

#133 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 17:50

A mai reining nem kicsit öncélú lett, azt látom. De régen ennek gyakorlati értelme volt, a marhával foglalkozók szükséges idomítási dolgai voltak a hamari megállás és a hirtelen visszafordulás. Nem véletlenül írták 1970 körül, a western versenyrõl, ahol azért több számban "kellett" indulni, mint ma a militaryban, hogy a reining pattern az a "dry work" - ízlés szerint lehet fordítani a vaktöltényes lövészettõl kezdve a felesleges gyakorlatozásig bárminek. Énnekem egy könyvem van régi nagytól (a 70-es években az ember nem nagyon tudta, mit akar rendelni, és elõbbutóbb agyonlõtték úgyis az ilyen hajlamokért), azért õ kinyilvánítja, hogy az egy visszaforduláson túl lehet esetleg folyamatosan még egyet kérni a lótól. És ennek is van értelme, mert amelyik ló biztosan fordul kettõt, az könnyedén fordul egyet. Díjlovaglásban sincs gyakorlati értelme a minden lábra sokszor ugrásváltásnak, de ha ezt tudom vele, biztosabban ugrik át egyet, ha kell (szegény fiam jött óvodás korában boldogan, hogy tudok számolni, akarod, hogy elmondjam húszig? Tudsz? Számolj 17-tõl visszafelé hármasával. Akkor tudsz. :D ). Négy spinre nincs elméletem, az szerintem LaárpurLaár. :) Szóval a reining és a cutting az olyan, mint amikor a vadászok rendeznek külön célbalövõ versenyt is, és külön pörköltfõzõ versenyt is. Egymagában egyik képesség sem biztosítja a tele gyomrot. De miért ne versenyezzenek külön ezekben? Az az igazi baj, ha a reininges lenézi a cuttingost, mikor pedig egy kéz egymás melletti ujjai. :) Volt itt néha olyan hang, és akkor más is, én is beletrombitáltunk, mikor úgy hangzott el, hogy: áttérek westernre, mert akkor nem kell megtanulnom lovagolni. Ilyen alighanem bárhol látható, riasztó képek itt a fórumon is elõfordulnak, de azért Fáy Katának mondhatta az amerikai tréner, hogy dobja le a nyerget és szõrén kicsit lovagoljon, õ nem jött zavarba. A fórumos Piaffe is igen szépen és jól ül (áááá, épp itt olvasgat...). A tenyésztés- és igénybevételbeli túlkapások itt is szomorúak, akár az NDK úszólányoknál, akár a génkezelt mittudoménminél.

Edited by Ernest, 2008 szeptember 9. - 18:50.


#134 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 18:48

Piaffe, Kiss Réka, Martin, Fáy Kata... - meg se szólalnak, pedig tudják kezelni az Explorert és ismerik a paci.hu-t, mi több, olykor-olykor el is olvassák és marha jókat szórakoznak a hasonló leiratokon.

Olykor-olykor, néha-néha, de legfõképpen csak ha felhívják valamire a figyelmünket. :)

#135 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:06

A mai reining nem kicsit öncélú lett, azt látom. De régen ennek gyakorlati értelme volt, a marhával foglalkozók szükséges idomítási dolgai voltak a hamari megállás és a hirtelen visszafordulás. Nem véletlenül írták 1970 körül, a western versenyrõl, ahol azért több számban "kellett" indulni, mint ma a militaryban, hogy a reining pattern az a "dry work" - ízlés szerint lehet fordítani a vaktöltényes lövészettõl kezdve a felesleges gyakorlatozásig bárminek.
Énnekem egy könyvem van régi nagytól (a 70-es években az ember nem nagyon tudta, mit akar rendelni, és elõbbutóbb agyonlõtték úgyis az ilyen hajlamokért), azért õ kinyilvánítja, hogy az egy visszaforduláson túl lehet esetleg folyamatosan még egyet kérni a lótól. És ennek is van értelme, mert amelyik ló biztosan fordul kettõt, az könnyedén fordul egyet. Díjlovaglásban sincs gyakorlati értelme a minden lábra sokszor ugrásváltásnak, de ha ezt tudom vele, biztosabban ugrik át egyet, ha kell (szegény fiam jött óvodás korában boldogan, hogy tudok számolni, akarod, hogy elmondjam húszig? Tudsz? Számolj 17-tõl visszafelé hármasával. Akkor tudsz. :D ). Négy spinre nincs elméletem, az szerintem LaárpurLaár. :)
Szóval a reining és a cutting az olyan, mint amikor a vadászok rendeznek külön célbalövõ versenyt is, és külön pörköltfõzõ versenyt is. Egymagában egyik képesség sem biztosítja a tele gyomrot. De miért ne versenyezzenek külön ezekben? Az az igazi baj, ha a reininges lenézi a cuttingost, mikor pedig egy kéz egymás melletti ujjai. :)

Volt itt néha olyan hang, és akkor más is, én is beletrombitáltunk, mikor úgy hangzott el, hogy: áttérek westernre, mert akkor nem kell megtanulnom lovagolni. Ilyen alighanem bárhol látható, riasztó képek itt a fórumon is elõfordulnak, de azért Fáy Katának mondhatta az amerikai tréner, hogy dobja le a nyerget és szõrén kicsit lovagoljon, õ nem jött zavarba. A fórumos Piaffe is igen szépen és jól ül (áááá, épp itt olvasgat...).
A tenyésztés- és igénybevételbeli túlkapások itt is szomorúak, akár az NDK úszólányoknál, akár a génkezelt mittudoménminél.




Akkor pár riasztó video:



#136 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:29

de ez a divathullám kiakaszt... fõleg ha arra gondolok hogy amerikát kell majmolni, mikor pont ugyanezt a munkát végzik csikósaink is a maguk közegében. talán az a baj velük h nem használnak hevedert és a mai szuperlaza weszkós lovasaink lecsusszannának egy pillanat alatt? cáfoljatok meg....

Érdekes lenne ha sikerülne. :)
Ez már nekem is sokszor eszembe jutott. Valahogy ezen a téren nem divat a "magyarkodás", nyilván mert amennyivel komplikáltabb végrehajtani, annyival kevesebb mûszavat haszál, úgy meg a lovas sznoboknak valóságos snassz....

#137 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:39

semmi sem változik. a divat és a tõrténelem is ismétli önmagát. így mindig lesz olyan, aki hajánál fogva elõrángatja, a fikázukaveszkósokat, amúgy hálás témát. estee korát látva nem csodálom, de, hogy erre te is ugrottál, packa.....20.-án lesz mit megbeszélnünk. / ja, nekem csak az általánosítás verte ki a biztit. fõleg egy liberálistól, estee-t nem minõsítem :D /

#138 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:43

"a díjugratás, military, díjlovaglás, fogathajtás, lovastorna lovassportok, meg vannak a lósportok, meg van a western ami egy életformából csinált sportot. a fogathajtás is lehetne valami ilyesmi egyébként, de a westernt érzem a leginkább ilyennek." ilyen a camergue lovak idomítása mely "öncélú" bikakergetésbe torkollik ilyenek a spanyol torreádorok akik az arénában dolgoznak azokkal a csodás andalúzokkal ilyenek a peruin pasoc lovasai akik valami fantasztikus táncot lejtenek a szinpadon ilyenek az izlandiak a töltversenyekkel ilyenek a persherono és egyéb nagytestûek, akkikkel rönk és súlyhúzó versenyeket csinálnak ilyenek az angolok a lóversennyel no meg a mongolok biztosan ilyen hátsó szándékkal járnak a nadamra no meg akiket még kihagytam ;) :yeah: .

#139 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:49

Én úgy látom és úgy gondolom, hogy ez a topik is , mint sok másik, kezd átalakulni az angol kontra western vitába. Oldalágon becsúszik a magyarkodás és a csikósok emlegetése. Hibának róják fel ha tanulsz és tanulni vágyás van benned. Hiba ha western stílusban gondolkodsz,-miért nem magyar? kérdik. Mert a díjugratás a díjlovaglás az õsi honi hagyományokból sarjad. :eek: Van aki csak nyálát csorgatja és sötét , mint az atom, van aki az agrárvérét mutogatja, és van akinek mindegy mi a tartalom, de nem ért egyet azzal aki beleír a topikba. Személyes háborúsdit játszik, mert vélt vagy valós sérelmit nem tudja kezelni. Lehet linkelni mindenféle vidókat a w. balesetekrõl, ugyanúgy, mint amikor a rodeót szapultátok és linkeltetek hörögve. Lehet angolos hibákat is linkelkegetni... Behányás amit mûveltek. Levontam a következtetésemet, és a továbbiakban nem kívánok részt venni a fórum életében. Köszönöm, hogy lehettem. Aki kiváncsi rám az tudja hol talál. Kedves modok, kéretik Csapost és irományait törölni.

#140 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 19:52

semmi sem változik. a divat és a tõrténelem is ismétli önmagát. így mindig lesz olyan, aki hajánál fogva elõrángatja, a fikázukaveszkósokat, amúgy hálás témát. estee korát látva nem csodálom, de, hogy erre te is ugrottál, packa.....20.-án lesz mit megbeszélnünk. / ja, nekem csak az általánosítás verte ki a biztit. fõleg egy liberálistól, estee-t nem minõsítem :D /

Én nem fikáztam senkit, csak annyit jegyeztem meg, hogy idõnként el szoktam gondolkodni? Te nem? :D :kocc:
A kérdés továbbra is kérdés és komoly: Miért nem követjük a magyar hagyományokat? Miért kobakban, zakóban, kalapban, rojtos szarságokban basztatjuk a lovainkat miért nem bõ gatyában, szõrén, patracon, cifra szûrben? He?

#141 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:03

Én nem fikáztam senkit, csak annyit jegyeztem meg, hogy idõnként el szoktam gondolkodni? Te nem? :D :kocc:
A kérdés továbbra is kérdés és komoly: Miért nem követjük a magyar hagyományokat? Miért kobakban, zakóban, kalapban, rojtos szarságokban basztatjuk a lovainkat miért nem bõ gatyában, szõrén, patracon, cifra szûrben? He?


ahogy ruhában, autómárkában, feleség hajszinében is mindenki egy álmot kerget. én gyerekként kábojosdit jáccottam és nem csikósdit.....ettõl kevésbé szeretem a lovam?, tán kevésbé jól lovagolok, mint egy-két ángolos? / monnyuk ez lehet, de én nem is indulok sehol/. én magamnak, hobbira vettem a KESÉT és nem azért, hogy vmi tejfogú kioktasson. mindenki a saját f@val verje a csalánt. és ez már télleg túlzás!!!!!!

#142 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:08

(elmaradtam, de mondjárt rakok bele mást) (mégse)

Edited by Ernest, 2008 szeptember 9. - 20:11.


#143 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:08

Mélységesen egyetértek Csapossal!
No aki ezt végiggyûri az kérem valódi lovas, 3o km ide oda, nemhogy lovatok, seggetek sincs ehhez, ( nekem sem, de én nem is vagyok lovas :D )
http://www.youtube.c...feature=related
...a többi csak szájanagy, szégyen, hogy mindíg a tanulni vágyók kapják meg a magukét, s igen már szólni sem mernek...s asszem, hogy akiket fenteb nevén neveztetek okkal nem írnak a fórumra, õk csak csendben edzenek ;) s nékik van igazuk.
Az a HÍD soha nem fog megépûlni, ha csak ennyit láttok meg! Szrintem minden lovas nemzetnek vannak lovas játékai, s semmi szükség arra, hogy ezt bármi okból tegyék, egyszerûen szeretnek játszani, harcólni, megméretettni, nem hiszem, hogy önzõ célok vezetnek egy lovas embert ( mégha néha mégis így van) . Szép lenne, ha egyszer minden lovas ember csak egy lovasember lenne a másik szemébe, nem pedig egy célpont amit le kell lõni...
Egyszer kéne rakni egy jó nagy tüzet és elszívni a békepipát, hisz aki lovagol hibázik, s aki hibázik mindíg tanul valamit, mert tanulni nem szégyen!
S nekem megint sokat jár a szám, s majd jól telelövi valaki söréttel... :huh: .

#144 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:10

ahogy ruhában, autómárkában, feleség hajszinében is mindenki egy álmot kerget. én gyerekként kábojosdit jáccottam és nem csikósdit


Ez egy válasz, de miért kell közben bepöcenni??
Vagy vannak tabutámák amirõl nem lehet higgadtan beszélni?

#145 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:14

Ez egy válasz, de miért kell közben bepöcenni??
Vagy vannak tabutámák amirõl nem lehet higgadtan beszélni?


persze, pl.: lábgomba :dev:

#146 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:14

Én úgy látom és úgy gondolom, hogy ez a topik is , mint sok másik, kezd átalakulni az angol kontra western vitába. Oldalágon becsúszik a magyarkodás és a csikósok emlegetése. Hibának róják fel ha tanulsz és tanulni vágyás van benned.
Hiba ha western stílusban gondolkodsz,-miért nem magyar? kérdik. Mert a díjugratás a díjlovaglás az õsi honi hagyományokból sarjad. :eek:
Van aki csak nyálát csorgatja és sötét , mint az atom, van aki az agrárvérét mutogatja, és van akinek mindegy mi a tartalom, de nem ért egyet azzal aki beleír a topikba. Személyes háborúsdit játszik, mert vélt vagy valós sérelmit nem tudja kezelni.
Lehet linkelni mindenféle vidókat a w. balesetekrõl, ugyanúgy, mint amikor a rodeót szapultátok és linkeltetek hörögve.
Lehet angolos hibákat is linkelkegetni...
Behányás amit mûveltek.
Levontam a következtetésemet, és a továbbiakban nem kívánok részt venni a fórum életében.
Köszönöm, hogy lehettem. Aki kiváncsi rám az tudja hol talál.
Kedves modok, kéretik Csapost és irományait törölni.

Csapos nem semmi krapek, az vitán felüli. De itt most kiszólt az egója mögül és mélységesen igaznak és õszintének gondolom az írását. :rolleyes:

Sajnos. :(

#147 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:23

Most azért egyikõtöknek sem volt igaza. Estee írt valamit. Szerintem nem volt 100%-osan indokolható. Szerintem, bár én nem vagyok a bölcsek köve, megpróbáltam tudáshézagait kicementezni. Közben jön egy zsák érzelmileg túlfûtött hozzászólás. Könyörgöm, ne akasszuk fel.

#148 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:25

lehet, hogy igazad van. viszont az érzelmeket, a gyakoriság remekûl tuggya fokozni....... :hupp:

#149 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:32

Egyszerû ez, mégsem látjátok: ez a topic maga a tükör. Homályos? Szerintem nem. Éles.

#150 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 20:32

Hát, nem tom. Lehet. Énbennem, miközben lovagolni tanultam egy olyan edzõ szemei elõtt, akinek akkora már eladott lova a berlini olimpián indult díjlovaglásban, s egy idõ után büszkén mondhattam, hogy Pécsett megvan a három Podhajsky-könyv, és én vagyok az egyiknek a birtokosa, ez jól megfért a Pécsett néha fogható jugoszláv tv western filmjeinek bámulatával. Jól megfér a mai napig is. Én látom a közös gyökereket. :) Elvagyok a magyarsággal is. Noha igazi magyar az úgy van, hogy nincs. Ebben az országban a keveredés miatt szépek az emberek. Lehet, hogy máskor én is idegesen reagáltam volna. Ma este nem. :D Sheriff írt, amit írt. Érzett, amit érzett. Valaki hozzászólt, sittysutty átment a topic a szakmai svédasztal irányába. Maradhatott volna ott. P13 sem tudta elráncigálni onnan, de most összefogtatok, méghozzá különbözõ alapokról. Melodia: nem nézek youtube-okat. Valahol meg kellett húznom a határt a szemem által befogadható igénytelenséget tekintve. Milyen riasztó video? Westernes? Kilóra hozok neked ugyanannyit más mûfajból. Ha épp magyaros vagy, hozok csikósat és íjászosat. Ha angol nyerges vagy, akkor olyant. Stb. Az igényesség is, mint ellentéte, egyformán mûfajfüggetlenek.

Edited by Ernest, 2008 szeptember 9. - 20:59.


#151 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 22:00

Ok. Ebbõl elegem lett. Ennek így semmi értelme. Megoldásként felajánlom, hogy vagy szeptember 20-án (nem igazán jó, mert Fóton díjlovagló verseny van), vagy október 18-án (nem tökéletes, mert aznap este Equifest van) találkozzunk El Broncón, és beszéljük át a gondjainkat, problémáinkat, vagy ütköztessük érveinket a valóságban, szemtõl-szemben, lehetleg minél többen; inkább mint itt a mátrixban acsarkodjunk. Amennyiben van jobb idõpontra javallata valakinek, ám legyen. Magunk részérõl minden résztvevõ vendégünk egy vacsorára és egy kiadós beszélgetésre. :) Ez közelebb hozhat minket a megoldáshoz, mint a fentebb tapasztaltak. El Kormányzó

#152 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 23:18

Most azért egyikõtöknek sem volt igaza.
Estee írt valamit. Szerintem nem volt 100%-osan indokolható. Szerintem, bár én nem vagyok a bölcsek köve, megpróbáltam tudáshézagait kicementezni.
Közben jön egy zsák érzelmileg túlfûtött hozzászólás.
Könyörgöm, ne akasszuk fel.

köszi. egyébként ment Andrisnak 17tõl visszafelé hármasával?:)

és tényleg egy a lényeg: mindenki szeresse a lovát. ha valakinél levertem a biztositékot, az higgadjon le. internetes kommunikáción nem érdemes pattogni, mert pont az emberi oldal hiányzik, ami a legfontosabb.irásban érzelmet kifejezni vagy sutának vagy túlzott drámának tûnik.

#153 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 9. - 23:29

"a díjugratás, military, díjlovaglás, fogathajtás, lovastorna lovassportok, meg vannak a lósportok, meg van a western ami egy életformából csinált sportot. a fogathajtás is lehetne valami ilyesmi egyébként, de a westernt érzem a leginkább ilyennek."
ilyen a camergue lovak idomítása mely "öncélú" bikakergetésbe torkollik
ilyenek a spanyol torreádorok akik az arénában dolgoznak azokkal a csodás andalúzokkal
ilyenek a peruin pasoc lovasai akik valami fantasztikus táncot lejtenek a szinpadon
ilyenek az izlandiak a töltversenyekkel
ilyenek a persherono és egyéb nagytestûek, akkikkel rönk és súlyhúzó versenyeket csinálnak
ilyenek az angolok a lóversennyel
no meg a mongolok biztosan ilyen hátsó szándékkal járnak a nadamra
no meg akiket még kihagytam ;) :yeah: .

legalább mind a saját nemzetük lovaival kezdett valamit. a torreádorokat hagyjuk mert a bikaviadal számomra eleve brrrrrrrrrr.... nem is irok semmit inkább.

#154 falabu

falabu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 0:14

Könyörgöm, ne akasszuk fel. [/quote] Szerintem meg igen!! Biztos , ami biztos :) :kir:

#155 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 4:26

Kedves estee / Eszti? magyarosan/, azért reagálhattál volna a kormányzó ötletére is. nagyon jól hangzik. én a 18.-át bevéstem. :yeah: :kocc:

#156 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 5:14

legalább mind a saját nemzetük lovaival kezdett valamit. a torreádorokat hagyjuk mert a bikaviadal számomra eleve brrrrrrrrrr.... nem is irok semmit inkább.

No, ebben azért Csikasznak nem volt egészen igaza, mert a gyorsaság és az erõ próbája (rönkhúzás, tölt, telivér) az nem a nemzeti büszkeség vagy hagyomány dolga, hanem egyszerûen csak hasznos a mindennapok szempontjából.

Kedves estee / Eszti? magyarosan/, azért reagálhattál volna a kormányzó ötletére is. nagyon jól hangzik. én a 18.-át bevéstem. :yeah: :kocc:

Elkéstem. :D


egyébként ment Andrisnak 17tõl visszafelé hármasával?:)

Egyébként ment, csak jól meghökkent. :D

#157 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 9:04

Ernest - ezt írta körül ;)

#158 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 10:15

..tizennyóc? Jól hangzik. :)

#159 estee

estee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 647 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 11:40

hát én cadre noir-t nézek, úgyhogy skip. most meg megyek lovacskázni, lovagolocskázni. szép napot mindenkinek.

Edited by estee, 2008 szeptember 10. - 11:41.


#160 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 10. - 17:56

A csúszással kapcsolatban csak annyit, hogy nemcsak a qh-ok csinálják, hanem alkalomadtán 20 éves sütetlen fekete szépségek is.
Meg alkalomadtán megintcsak....