Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS! SEGÍTSÉGKÉRÉS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
163 válasz a témához

#81 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 5. - 7:09

"Bogáncs Kisállatotthon helyzetjelentés: A Katasztrófacsoport most járt a helyszínen az állatotthon veszélyben van! Ígéretet tettek arra, hogy ma délután hoznak homokot és zsákot, ezért fizikai munkára keresnek önkéntest. Továbbá várják azon állatbarátok jelentkezését, akik az állatok fuvarozásában segíteni tudnak. Rengeteg szervezet és magánszemély jelentkezett a kutyák elhelyezése kapcsán, melyet ezúton is köszönünk!!! Este egyeztetünk a menhely vezetõjével, ekkor derül ki hogy hány kutyát kell fuvarozni és hogy kaptak-e a katasztrófavédelemtõl homokot és zsákokat. Ennek fényében holnap délelõtt tudom megmondani, hogy kell-e a segítség, menjünk-e. Aki tud jönni hívjon reggel 9.00-11.00 óra között, illetve 12.00-15.00 óra között a 06 209141 848-as számon. Köszönöm! üdv, kresi A kutyaotthon címe: Esztergom, Csapási Dûlõ (Esztergomból Dorog felé haladva a MOL kút elõtt, a töltésen jobbra fordulva, a város határában található) Elérhetõségek: E-mail: info@bogancsotthon.hu Telefonszám: 06-30-235-2795"

#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 6. - 19:07

Csak hogy tudjátok: Esztergomot jelenleg, csak a hegyen keresztûl lehet megközelíteni, Pomáz, Dobogókõ felé.

#83 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 5. - 18:21

Jár valaki hétvégén Pest-Eger viszonylaton? Lenne egy fuvar kaja ami lejönne a kenyérpusztítóknak.

#84 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 6. - 7:52

secille Írta egy kutyás fórumon: Sziasztok! Némi összefoglalás Devecserbõl: Tegnap 1 óra körül felvettem a kapcsolatot Lakos Györggyel, aki társaival együtt 3 autóval úton volt Devecser felé. Mivel még elég messze voltak, ezért bementem a devecseri önkormányzathoz, ahol úgy tudtam már egy-két állatmentõ jelentkezett, hogy ha sor kerül rá, rájuk lehet számítani. Akkor találkoztam Mariannal, aki egy devecseri fiatal lány és idáig (okt. 5-én 13 óráig) a párjával együtt járták az utcákat, feljegyezték, hogy hol vannak mentésre váró kutyák, illetve két kistestût már be is szállítottak az önkormányzat udvarába, ahol ideiglenes állatmegörzõt alakítottak ki. Elég megrázó ez most mindenki számára, de az elpusztult állatok látványa talán még erõsebben megrázza az állatbarátokat, így nem csoda, hogy igen nehéz most ott a mentés. Aztán megérkezett egy újabb segítõ, így négyen indultunk el egy rövid felderítésre. Hamarosan megérkeztek a veszprémi Vackoló Állatvédõ Egyesület 2 tagja, akik orvosi felszereléssel is rendelkeztek, illetve késõbb Lakos Györgyék is. Így már egész nagy csapattal, szétszórtan indultunk el menteni. Az önkormányzat udvarában lévõ két kistestût egy nagyon kedves pár elvitte, ugyanis a közelben laktak és lehetõségük volt megfürdetni õket (ez az egyik legfontosabb dolog, amit tehetünk). Ezenkívül 2 kistestût mentettünk egy cseréprakásról; egy, a plébániára bemenekült kutyus már igen rossz állapotban volt, de végül nem lett elaltatva; egy sokkos állapotban lévõ kuvaszt is összeszedtünk a gazdájától, aki nem tudta most intézni az állatorvosi ellátást; egy nagytestû kutyát befogtunk és bevittük az önkormányzat udvarára, õ szemmel láthatólag egész jól volt; ezen kívül Lakosék is gyûjtöttek kutyákat, de azt nem tudom ilyen részletesen, csak annyit, hogy ott is megtelt a 3 autó. Talán ma átjutnak páran Kolontárra is, ahol ha minden igaz, még nem történt szervezett állatmentés. Az állatok az iszaptól vörös színûek, egyeseknek égési sérüléseik is vannak ált. lábtájékon, sajnos sokuk megvakult. Aki segíteni szeretne a helyszínen (bármi úton-módon is jut el ide, akkor keresse Mariannt, aki a szükséghelyzetben a devecserieket képviseli. Telefonszáma: 06202388666.) Úgy vélem itt most nem pénzre, hanem kezekre, autókra, orvosi felszerelésre és befogadó helyekre lenne szükség elsõsorban. És bíztatok mindenkit, aki félelmet érez magában és úgy van vele, hogy el is jönne meg nem is, majd úgy is megy más, az inkább döntsön, higgye el, nem fogja megbánni! Én azt hittem, hogy ez olyan feladat, ami meghaladja a képességeimet , de az elsõ megmentett kutya után már nem érdelet. Ha kicsit is, de segíthettem. Szóval bíztatok mindenkit, hogy akár egy vagy két órára is jön el ide, hozzon gumicsizmát meg gumikesztyût,keresse Mariannt és segítsen! Illetve a net elõtt ülõk abban tudnak segíteni, ha minél több helyen közzéteszik ezt az üzenetet! Köszönjük a segítséget! Thundershire Kennel www.bordermollye.mlap.hu

#85 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 6. - 19:31

Kérik mindazokat, akik csak egy állatot befogadnának ideiglenesen jelentkezzenek BÁRMIKOR Lakos Györgynél a 30/5072062-es számon. Ezeknek az állatoknak van gazdájuk, csak a jelenlegi helyzetükben nem tudnak még erre is elég figyelmet fordítani. Így csak ideiglenes befogadásról, nem örökbefogadásról van szó. Az állatokat orvosilag ellátva adják ki. Kisebb-nagyobb égési sérülése szinte mindnek van, nagy többségük elveszítette a látását, még utókezelésre szorulnak.

Edited by zsebi0202, 2010 október 6. - 19:33.


#86 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 8. - 11:02

Posted Image

Maga a kérés:

""Devecser és környékén a vörösiszap okozta katasztrófa következtében az embereknek el kellett hagyniuk házaikat, állataikat. Az állatvédõk kérik a menhelyeket és magánszemélyeket, hogy aki ideiglenesen be tudna fogadni állatokat, jelentkezzen Lakos Györgynél a 30/507-2062-es számon a nap bármely szakában. FONTOS!
Ezek nem kóbor állatok, mindegyiknek megvan a gazdája, csak a kitelepítés miatt nem tudja hol elhelyezni. A sérült kutyák kezelését az állatvédõk vállalják, ez ne riasszon vissza senkit. Kérünk mindenkit, aki tud, segítsen! Köszönjük !""

#87 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 9:56

Kérlek segítsetek, aki tud, akár csak egy tiltakozó levéllel a budaörsi önkormányzatnak, hogy ez ne történhessen meg!

http://www.budaorsia...ratni-menhelyet

Nézzétek meg a póni történetét és a képeket is... Borzasztó, hogy egy ilyen ember szabadlábon lehet és tovább szemétkedhet.

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 13:11

A fickót hasonlíttatni kellene a nevéhez! :mad: :mad:

#89 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 17:05

Sziasztok!

Ma elmentünk egy lovat megnézni egyik ismerõsünknek Szarvas mellé. Kár volt... A lónak kb annyi köze volt a meghirdetetthez, hogy volt 4 lába meg egy feje. KATASZTROFÁLIS állapotban van!! Az egy dolog, hogy (állítólag a csikója miatt, akit mi már pont nem láthattunk) csontsovány a ló, a körmei szörnyûek, de a hátán is van egy érdekes ív... A jobb hátsója gyárilag sz@r. Egyébként a kanca nyugisnak tûnt, de nagyon megsajnáltam. Tudom, hogy vannak ilyenek, de el kellene onnan hozni valahogy, mert nem tudom mi lesz így a sorsa.

Õ az, de mint mondtam, nagyon nagyon valószínûleg a képen nem õ látható...

#90 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 17:54

Sziasztok!

Ma elmentünk egy lovat megnézni egyik ismerõsünknek Szarvas mellé. Kár volt... A lónak kb annyi köze volt a meghirdetetthez, hogy volt 4 lába meg egy feje. KATASZTROFÁLIS állapotban van!! Az egy dolog, hogy (állítólag a csikója miatt, akit mi már pont nem láthattunk) csontsovány a ló, a körmei szörnyûek, de a hátán is van egy érdekes ív... A jobb hátsója gyárilag sz@r. Egyébként a kanca nyugisnak tûnt, de nagyon megsajnáltam. Tudom, hogy vannak ilyenek, de el kellene onnan hozni valahogy, mert nem tudom mi lesz így a sorsa.

Õ az, de mint mondtam, nagyon nagyon valószínûleg a képen nem õ látható...


:hu: Háááát..a képen a húgom látható kb.10 évvel ezelõtt egy angol telivér kancával...úgyhogy ez tuti nem az a ló...de hogy lenyúlják más képét.... :rolleyes:

#91 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 18:24

Kérlek segítsetek, aki tud, akár csak egy tiltakozó levéllel a budaörsi önkormányzatnak, hogy ez ne történhessen meg!

http://www.budaorsia...ratni-menhelyet

Nézzétek meg a póni történetét és a képeket is... Borzasztó, hogy egy ilyen ember szabadlábon lehet és tovább szemétkedhet.


Nekem azt írja,hogy a kért oldal nem található :eek:

#92 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 19:02

Nekem azt írja,hogy a kért oldal nem található :eek:

Nekem bejön az oldal.

#93 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 19:37

Nekem bejön az oldal.


Oké,megtaláltam! :)

#94 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 14:42

Hát ezzel a kupeccel én is megjártam,én is csak óvok mindenkit tõle,mindig fajtiszta lovakat árul,de semijen papírja nincs csak fénymásolat,ja és elõleget kér a szállításra,mert ugye elhozza a lovat,de az soha nem ér célba,sajnos több email címe van,de a stílusát felismerni. :gm:

#95 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 19:49

A húgom felhívta a megadott számot, hogy ugyan már ki ül a lovon, mire azt monda az ürge, hogy a lánya és szüreti felvonuláson készült a kép. Mondta a húgom, hogy ez az õ képe úgyhogy sürgõsen vegye le, de még mindig fent van. A lovasok.hu-n is jelentettem, de õk se vették le...mi ilyenkor a teendõ? (gallery.site-ról vették le, amúgy én fotóztam és egy b1 versenyen...)

#96 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 20:15

A húgom felhívta a megadott számot, hogy ugyan már ki ül a lovon, mire azt monda az ürge, hogy a lánya és szüreti felvonuláson készült a kép. Mondta a húgom, hogy ez az õ képe úgyhogy sürgõsen vegye le, de még mindig fent van. A lovasok.hu-n is jelentettem, de õk se vették le...mi ilyenkor a teendõ? (gallery.site-ról vették le, amúgy én fotóztam és egy b1 versenyen...)

Hogy szóltál a Lovasok.hu-n? Mert Õk azonnal szoktak intézkedni ilyen esetben. Hívd fel telefonon Õket.

#97 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 16. - 20:24

Én csak szegény pacit sajnálom, mert használhatatlan nagy valószínûséggel a lába és a háta miatt is, és vagy 200 kg hiányzik róla...

#98 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 17. - 13:08

A húgom felhívta a megadott számot, hogy ugyan már ki ül a lovon, mire azt monda az ürge, hogy a lánya és szüreti felvonuláson készült a kép. Mondta a húgom, hogy ez az õ képe úgyhogy sürgõsen vegye le, de még mindig fent van. A lovasok.hu-n is jelentettem, de õk se vették le...mi ilyenkor a teendõ? (gallery.site-ról vették le, amúgy én fotóztam és egy b1 versenyen...)

Töröltettem a hirdetést.

#99 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 17. - 15:04

Köszi! :) Amúgy én is nagyon sajnálom a pacit... :(

#100 pottyos

pottyos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 18. - 20:20

Sziasztok!

Ma elmentünk egy lovat megnézni egyik ismerõsünknek Szarvas mellé. Kár volt... A lónak kb annyi köze volt a meghirdetetthez, hogy volt 4 lába meg egy feje. KATASZTROFÁLIS állapotban van!! Az egy dolog, hogy (állítólag a csikója miatt, akit mi már pont nem láthattunk) csontsovány a ló, a körmei szörnyûek, de a hátán is van egy érdekes ív... A jobb hátsója gyárilag sz@r. Egyébként a kanca nyugisnak tûnt, de nagyon megsajnáltam. Tudom, hogy vannak ilyenek, de el kellene onnan hozni valahogy, mert nem tudom mi lesz így a sorsa.

Õ az, de mint mondtam, nagyon nagyon valószínûleg a képen nem õ látható...



Bocsi hogy utólag térek ide vissza de kíváncsi lettem ez miatt!!! Én is Szarvas mellett voltam lovakat nézni max egy hónapja és annál az illetõnél is borzasztó állapotban voltak a lovak!! A hely neve valami SIRATÓ volt (nemtudom hogy utca név-e vagy valami mini falu mert kb egy útból állt az egész és kb 1-2km-re Szarvastól van az Orosházi úton) és egy dõledezõ házba volt beszorítva kb 10 ló (szobánként 3-4 ló)!!! A hirdetésben egy nagyon szép, Szépség nevû, piros díszes ló volt amin épp lovagoltak. Magyar Sportló ként volt hirdetve minden papírjával, állítása szerint hibátlan láb és pataszerkezetû és rendszeresen oltott, körmölt. Ár 200.000Ft volt. Mikor megnéztük ledöbbentünk ugyanis egy elég gebe, már nem fénylõ szõrû elég csúnya patájú (pl:jobb hátsó telitalpas) lovat próbált ránk sózni külömbözõ mesékkel hogy benne meg lehet bízni mert nem akarja rontani a "hír"nevét. Õ is szállította volna de nem is kérdeztem mennyiért. Volt nála még jópár ló amik hasonló állapotban voltak. Késõbb az a hirdetése eltünt és felkerült egy másik ahol már SÁBA néven és más képekkel volt!! Utólag kiderült hogy az a hirdetés ugyan az a ló csak más néven de a hirdetõ ugyan az volt!! Ja és már az is fura volt hogy Kunszentmárton volt helyszínnek írva és csak telefonon keresztül mondta hogy hol is van pontosan. Ha jól emlékszem valami Ifj Kiss Sándor volt a hirdetõ!! Lehet köze a kettõnek egymáshoz?? (A megadott linket már nem lehet megnézni)

#101 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 19. - 13:24

Dr Kiss Károly volt a miénk, és gps szerint Ezüstszõlõn voltunk. Itt egy régi háznak a hátamögé mentünk, ami maga volt a "box sor". Õt is magyar sportlóként hirdette...

#102 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 19. - 13:56

Vigyázatok vele,egy ugyanazon személynél jártunk! :mad:

#103 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 25. - 19:33

Sziasztok Igaz, ez nem lovas, de azért segítségét kérnék itt is. :( A pontos történetet nem tudom, csak annyit hogy jelenleg 5 db cane corso kiskutya keresi gazdáját. Ingyen elvihetõk, azt még nem tudom milyen színûek, ill. nemûek, holnap megyek megnézni õket. A volt gazdi ( egy újabb felelõtlen állattartó ) úgy döntött hogy neki nem kellenek a kölykök így elaltatja õket, egy ismerõsöm úgy döntött inkább befogadja õket és gazdát keres nekik. Szívem szerint én is haza hozznék egyett, de hát az udvarunkát már kettõ is birtokli. :) Igen jó fajta, mi imádjuk õket, rendkívûl inteligensek és jó házõrzõk. A kutyusok holnaptól már Mosonmagyaróváron lesznek és délután valószínûleg már én is többet tudok majd róluk. Szóval ha valaki úgy döntene hogy szeretne egyett, nálam jelentkezhet. Természetesen csak szeretõ gazdikat várunk. Ha bárki tud segíteni, azt köszönjük! Tel: 0670/3880697

#104 joss16

joss16

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 28. - 9:29

Sziasztok

Igaz, ez nem lovas, de azért segítségét kérnék itt is. :(

A pontos történetet nem tudom, csak annyit hogy jelenleg 5 db cane corso kiskutya keresi gazdáját.
Ingyen elvihetõk, azt még nem tudom milyen színûek, ill. nemûek, holnap megyek megnézni õket.
A volt gazdi ( egy újabb felelõtlen állattartó ) úgy döntött hogy neki nem kellenek a kölykök így elaltatja õket, egy ismerõsöm úgy döntött inkább befogadja õket és gazdát keres nekik.
Szívem szerint én is haza hozznék egyett, de hát az udvarunkát már kettõ is birtokli. :)
Igen jó fajta, mi imádjuk õket, rendkívûl inteligensek és jó házõrzõk.
A kutyusok holnaptól már Mosonmagyaróváron lesznek és délután valószínûleg már én is többet tudok majd róluk. Szóval ha valaki úgy döntene hogy szeretne egyett, nálam jelentkezhet. Természetesen csak szeretõ gazdikat várunk.

Ha bárki tud segíteni, azt köszönjük!
Tel: 0670/3880697


Köszönöm a segítségeket.
Az elsõdleges befogadó elajándékozata már õket. Reméljük jó helyre kerültek.

#105 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 12. - 12:17

Szabó Gabriella vagyok Gyergyószentmiklósról Állatmentéssel foglakozunk néhány lelkes társammal de hivatalos formába szeretnénk tovább folytatni.eddig is lehetõségeink szerint nagyon sok kutyát és cicát megmentettünk.Én személyesen négy kutyát fogadtam örökbe és mégvan néhány kedvencem az utcán is melyeket etetek és állatorvosi ellátást biztositok nekik.Legitóbb egy németjuhász kan kutyát mentettem az utcáról nagyon sovány volt mindössze 26 kiló, állatorvoshoz vittem kapott vesszettség elleni oltást,vitaminokat, bolha elleni szert,fájdalom csillapitót,most idéglenes befogadó gazdánál van de remélem hamarosan örökbe fogadja valaki. Már rendersõgi erõsitéssel és a hivatal segitségével jártunk romák lakta területeken kis és felnõtt állatokat megmenteni kb 20 állatot hoztunk el melyeknek sikeresen gazdát találtunk.Sajnos 2009 április elsején sajnos volt egy nagy méretû kutyabefogás, a kutyabefogás elõtt két nappa szintén 20 kutyát vittünk le egy állatorvos területére, hármat a polgármester udvarára és még a befogás napján nagyon korán kelve az állatorvossal együtt járva az utcákat további tiz kutyát sikerült bealtatni a befogás idejére de igy is 99 kutyát szállitottak el,valószinû ezek az állatok nem is élték túl a szállitást.Hogy többé ilyen ne fordulhasson elõ vagyis megakadályozhassunk egy ilyen kutyabefogást megkérek nagyon szépen minden állatvédõ .állatszeretõ embert egyesületet aki tud segitsen bennünket anyagilag is, hogy végre megalakuljon az egyesületünk. Itt Romániában nagyon sokba kerül egy nonprofit szervezet pontosabban egy állatvédõ egyesület létrehozása.Egyesületünk a Gyergyói Állatvédõ Egyesület nevet bejegyzés elõtt állunk de az egyesület létrehozásához szükséges pénzt nem tudjuk összegyûjteni.A pénz adományon kivûl még szükségünk lenne:Féreghajtókra(endó és ektó parazita elleni szerek)bolha és kullancs elleni szer,tsteril és egyszeri használatos keszyûk,steril gézlapok, fertõtlenitõ szerek( padozat asztal fertõtlenitéséhez), kézfertõtlenitõ szerek, bõr fertõtlenitõ BETADIN,befogóbot, fémketrecek, antibiotikumok,infuziók,körömvágók,etetõ,itató tálak,sebészeti eszközök, állatorvosi mûszerek,ollók csipeszek,felszivódó és nem felszivódó varó anyagok,fésû, nyirógép,póráz ,nyakló,játékok,vitaminok,meleg takarok ,táp.veszettség elleni oltás,kölyök oltások. Elérhetõségeink: Szabó Gabriella Cart Revolutiei Bl.I/40 Sc.A Et. Ap.13 535500- GheorgheniHonlapunk is van de még most szerkesztgetjük,email cim kutyabarat9@freemail.hu Szamlaszám: Szabó Gabriella RO57 CARP 021300708450 EU01 Szabó Gabriella RO57 CARP 021300708450 HU01 Swift: CARP Ro22 Tisztelettel Gabriella megkérem aki tud segitsen szeretném ha a jövõben is együtt müködhetnénk .

#106 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 19:41

http://pedigreeorokb.../segits/rajongo

Ha megtehetitek, csak egy kattintás. Akinek nincs szíve választottja, légyszi az egri Állatokat Védjük Együtt alapítványt támogassa.
Ezer köszönet.

#107 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 9. - 23:04

Gazdit keres egy tegnap, 2010.12.08-án összeszedett kis méretû, öregecske tacsi méretû kutyuska, vörös színû.

Autóból rakhatták ki, az út közepén álldogált, magától nem kerülhetett oda, hisz teljesen vak és a hallani sem nagyon hall. Jelenlegi befogadójánál 2 napig maradhat. Kérem, aki tud segítsen. Érd: 06-20-462-1868

Posted Image

#108 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 31. - 15:51

http://www.tveger.hu...et.php?hir=2346

#109 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 9:35

Most beszéltem Fazekas Ildikóval Ózdról. Szegénykém sok kutyussal net nélkül alig élelemmel. Ildikó nagyon segítõkész, imádja az állatokat és évek óta több kis állatkát mentett és adott ki jó helyre. Kérem, aki tud segíteni, bármiben, étel, pénz, kutyák örökbeadása, számítógép problémák, kérem hívja a 70/5978277-es számon. Nagyon sok lakásba való 1-2 éves ivartalanított kistestû kutyus van jelenleg akik gazdira várnak Ildikónál. Fajta tiszta foxterriertõl kezdve a keverékecskékig. Kérlek segítsetek!

#110 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 13. - 18:23

Sajnos rettentõ sok az elhagyatott, kidobott állat a még több idióta gazdi miatt. Nálunk menedékre talált pár belõlük, elkerülve a tulzsúfolt menhelyeket és az altatással fenyegetõ gyepmesteri telepeket. Jelenleg a két saját kutyusunk mellett 4 felnõtt és 6 kölyök kutyát tartunk, és kettõ kölyök cirmos lány cicus, akik gazdira várnak. Hónapról hónapra etetni ennyi állatot is rettentõ terhet ró a családra, nem beszélve az orvosi kezelésekrõl, ivartalanításokról. A kutyus és cica csapatból két szuka kutyust kellene ivartalanítani, 4 kölyköt kombira oltani, és itt az év eleje, a 4 felnõtt kutyát kötelezõen veszettség ellen beoltani. Ezek összköltsége meghaladja az 50 000 ft-t. Ennyit sajnos nem tudunk elõteremteni az etetések és egyéb ellátások mellett. Kérem, aki bármiben segíteni tudna, vagy kérdése lenne, hívjon a 30/8588886-os számon, írjon a zsebi0202@freemail.hu címre, vagy keressen személyesen. Lepres Erika Balaton Rákóczi út 5.

#111 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 19:51

S.O.S Segítsen, aki teheti!!!!


Újra kezdődik a kutyagyilkosság a tanyánkon! Úgy néz ki, a tavaly tavaszi mérgezések idén folytatódnak! Most az egyik kedves kis tacskóm az áldozat, akinek annyi bűne volt csak, hogy nagyon jól patkányozik és ezért átment a szomszédba is, ahol rengeteg szemét van és egy alkesz gazda, akiől feltételezem, hogy tavaly 4 kutyámat tette el láb alól!!!
A tacsi életéért jelenleg még küzdünk, de kisértetiesen hasonlítanak a tünetek a tavalyihoz... :( :( :(

Akiben egy pici szikra is felmerült, hogy esetleg egy kutyát venne magához, kérem, segítsen. A nyár végén talált kutyusokról van szó. Nem szeretném, ha már megmenekültek az autók általi haláltól, most a szomszéd mérgezze meg őket. Addig is egy kis ketrecben kell élniük, amit az eddigi szabadság után nagyon nehezen viselnek. félek, igy sem biztonságos, ez az elmebeteg nem fog megállni.
A feljelentést holnap megteszem, nagyon bánom, hogy tavaly nem tettem meg, talán most nem lenne ez.
Kiváncsi vagyok, az impotens szervek mit fognak tenni az ügyben. :mad: :mad: :mad:

A kiskutyák fotói itt. Kb 10-15 kilósak lesznek felnőtten, oltva, féreghajtva, bolhairtózva vannak, gyönörű fényes szőrük, nyugodt természetük van.
Szukák mindannyian, a dokim féláron ivartalanitja őket.
Kérlek, segítsetek!!!!!!!!!!!!
Tel: 06209516324, Budapest mellett.

Edited by Kistáltos, 2011 január 20. - 19:52.


#112 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 17. - 12:54

SOS ivartalanításra vár két befogadott szukám. Kérem aki tud segíteni anyagilag a kutyák mûtétjéhez, kérem keressen a 30/8588886 telefonszámon, info@retitanya.hu , zsebi0202@freemail.hu címen.
Minden fillér számít. Köszönöm.

Lisa:
Posted Image

Enikõ:
Posted Image

#113 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 8. - 11:18

Sziasztok! Nagyszénáson van egy nagyon rossz körülmények között lévõ felnõtt dobermann kutya. Lenne gazdája itt Vas megyében, csak a fuvarral nem boldogulunk. Nem tudtok valakit, aki az Alföldrõl, esetleg Nagyszénás környékérõl hajlandó lenne elfuvarozni az uraságot legalább Budapestig? Onnan már talán boldogulnánk, felmennénk érte. A volt gazdának nincs autója, modta sajnos nem segíthet, de igyekezzünk, mert nemsokára Spanyolországba utazik :gm: (A kutya meg csupa felfekvés, csont sovány és még háza sincs...)

#114 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 8. - 14:15

Sziasztok!
Nagyszénáson van egy nagyon rossz körülmények között lévõ felnõtt dobermann kutya. Lenne gazdája itt Vas megyében, csak a fuvarral nem boldogulunk. Nem tudtok valakit, aki az Alföldrõl, esetleg Nagyszénás környékérõl hajlandó lenne elfuvarozni az uraságot legalább Budapestig?

Onnan már talán boldogulnánk, felmennénk érte. A volt gazdának nincs autója, modta sajnos nem segíthet, de igyekezzünk, mert nemsokára Spanyolországba utazik :gm: (A kutya meg csupa felfekvés, csont sovány és még háza sincs...)


Úgy néz ki, meg van oldva :)

#115 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 8. - 15:36

Sziasztok! S.O.S. segítséget kérnék tõletek. Sajnos anyukám olyan helyzetbe került, hogy sürgõsen el kell költöznie. Vele lakik 2 kutya, és sajnos csak a hónap végén kap fizetést. Ez azt jelenti, hogy addig el kell mennie valahova, és egymagában még csak-csak, de a 2 kutyával ilyen hirtelen lehetetlen. Ha tudtok, bárhol valaki olyat, aki betudna fogadni 2 kutyát egy hónapra az szóljon. A 2 kutya: I. egy 8,5 éves labrador keverék szuka. Nagyon jól nevelt, aranyos szófogadó. II. kb. 7 éves herélt, fekete, tûzrõl pattant kutya. Fél éves korában menekítettem az utcáról, elõtte kínozták, így az idegeneket heves ugatással fogadja. Nem harapott meg senkit, rövid idõn belül lenyugszik, és utána kenyérre lehet kenni. A két eb egymástól nem elválasztható, mert együtt nevelkedtek, és a herélt, ha nem lehet együtt a másikkal nem eszik, sír és keresi a párját. Így mindenképp olyan megoldás kellene, ahol együtt maradhatnának. Voltak kertben, és lakásban is tartva, mind a kettõt ismerik, tudják hogyan kell viselkedni. A fiúval kicsit nehezebb a kis kora miatt, de az is kezelhetõ. Pórázon is elmennek (bár a fiú húz egy kicsit de nem vészes). Más kutyákkal jól kijönnek, bár a fira elsõ nap figyelni kell összeszoktatáskor, nehogy túl hevesen védje a másikat. Még soha nem haraptak meg senkit! Macskákkal is nagyon jól kijönnek, több macskával is éltek együtt. Nem bántják õket, sõt 2 éve együtt neveltek fel egy kiscicát is, akit azóta is kölyküknek tekintenek. Gyerekekkel is jól kijönnek. Több ideig együtt éltek egy 6-7 éves kisfiúval (velünk laktak), és minden nap nagyokat játszottak, soha nem bántottak senkit. Körülbelül 1 hónapról lenne szó. Én sajnos nem tudom magamhoz venni õket, mert egyetemre járok, és ide nem hozhatom õket. Az 1 hónap idejére kaját tudok nekik biztosítani, de se menhelyre, se panzióba nem tudom õket adni. Kérem aki tud segítsen. Nagyon sürgõs. Jelentkezni magánban, vagy a 0670/283-79-57-es telefonszámon lehet. Bármilyen segítség jól jön. Akár olyan is, hogy hova tudnék fordulni.

#116 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 13. - 21:24

Telivér, van valami eredmény? Magánban beszéltünk, én el tudnám látni õket, de nincs helyem. Hátha tudna valaki segíteni, box építésben, esetleg egy mobilboxal és közelebb lennénk a megoldáshoz.

#117 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 7:52

Az ózdi gyepmesteri telepen raboskodik egy gyönyörû komondor. Kennel hiányában nem tudom kihozni, és legnagyobb döbbenetemre sem a komondormentés, sem egyéb megoldás nincs a számára. Már kegyelembõl tartják. Magyar nemzeti kinccsé lett nyilvánítva az összes magyar kutyafajta. Az hogy én egy tk-s pumit hoztam ki, már csak hab a tortán. Helyet vagy bármi megoldást keresnénk ennek a gyönyörû kutyának.
http://www.netboard....php?topic=18812
Itt lehet képeket látni a gyönyörûségekrõl és információt kérni. Vagy nálam is kérdezõsködhettek, felajánlásokat tehettek itt magánban.
Köszönöm: Lepres Erika

#118 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 31. - 12:05

http://www.facebook.com/#!/album.php?a...p;id=1413644480


Segítsetek megtalálni, kérlek! Bárhol lehet az országban, hiszen Balatonboglár ü...dülõfaluként kész átjáróház...
:(

ELVESZETT!!!

Március 30-án délelõtt a Kápolna utcából eltûnt a képen látható csontsovány, terrier-jellegû, nagyméretû, cservörös-fekete, borzas szõrû kan kutya. Az állat nagyon rossz állapotban van, menhelyrõl hoztuk ki egy nappal korábban, még nem volt ideje megszokni a helyét. Különös ismertetõjele, hogy az orra teteje teljesen kopasz. A kutya egyedi azonosítójellel ellátott – chipezett. Nyakában piros-fekete, csontmintás nyakörv volt!

Visszavárjuk!!!
****************
30/260-4680

#119 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 20:04

A HEROSZ Szentesi menhelye jövõhét péntekig kapott idõt (április 15.), hogy a 215 kutya létszámát levigye 120-ra!!! A HEROSZ összes menhelye vállal át kutyát, de ez még édes kevés... A gazditkeresõ kutyák képei megtekinthetõek itt: szentes.herosz.hu Kapcsolat: 0630-620-1889 FONTOS! Az elvitt kutyákat mindenképpen az elején el kell különíteni más kutyáktól megfigyelésre (veszettség elleni oltással, féreghajtással rendelkeznek). Kérjük, csak akkor jelentkezzen, ha a kutyának már van biztos helye!!! A menhelynek továbbá szintén jövõhét péntekig 42 kutya ivartalanítását kell elvégeznie, hogy megfeleljen az elõírásoknak. A HEROSZ Ivartalanítási Alap ebbõl 8 kutyát tud kifizetni. Kérjük, aki pénzadománnyal tudna hozzájárulni a kutyák ivartalanításához, az az HEROSZ Ivartalanítási Alap számlaszámára (OTP 11707024-20478843) a Szentes szó feltüntetésével tudja ezt megtenni. Köszönjük!

#120 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 15:24

SOS!!! Találtam egy fészekbõl kiesett fiókát (a körkarámban :confused: ), tök esélytelen, hogy kitaláljam honnan pottyanhatott ki. És sajnos még nagyon pici, nemhogy nem tollas, de tök rózsaszín és még a szeme sincs nyitva. DE szuperul iszik és már három muslicát is begyûrt. Nem esélylatolgatást kérek, mert önállóan is belátom, hogy egy a sokezerhez, de ha már megpróbálom, hogyan fogjak az életbentartáshoz? elõre is köszi