Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lóbarátok országos találkozója 2006. június 22-25.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1383 válasz a témához

#41 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 13:25

Nem tudom, mi kerülne többe, egy lószállítós-odautazós, vagy egy jól megszervezett, de nagyon lájtosra (kényelmesre) fogott (mert hogy utálnám - és biztos a lovak is - a feszített tempót)  akár egy hetes túra. Az is tény, hogy elõtte több, rövidebb "próba-túrát" kéne mennünk, hogy lássuk, hogy bírják a lovak...meg persze én. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a lelábozós. Lovastudásilag is jóval nagyobb úgy a követelmény, a megterhelésrõl mind neked, mind a lovaknak már nem is beszélve. A szervezés meg (pl. hol alszatok meg útközben, hova vigyenek mennyi lókaját, és társai kérdések) ... Hát szép feladat :)Hajrá :kocc:

#42 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 14:32

Nem tudom, mi kerülne többe, egy lószállítós-odautazós, vagy egy jól megszervezett, de nagyon lájtosra (kényelmesre) fogott (mert hogy utálnám - és biztos a lovak is - a feszített tempót)  akár egy hetes túra. Az is tény, hogy elõtte több, rövidebb "próba-túrát" kéne mennünk, hogy lássuk, hogy bírják a lovak...meg persze én. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a lelábozós. Lovastudásilag is jóval nagyobb úgy a követelmény, a megterhelésrõl mind neked, mind a lovaknak már nem is beszélve. A szervezés meg (pl. hol alszatok meg útközben, hova vigyenek mennyi lókaját, és társai kérdések) ... Hát szép feladat :)Hajrá :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Esetleg még ló nélküli lovasokat beszervezni, akikkel felváltva teljesítitek a távot.

#43 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 14:34

Nem tudom, mi kerülne többe, egy lószállítós-odautazós, vagy egy jól megszervezett, de nagyon lájtosra (kényelmesre) fogott (mert hogy utálnám - és biztos a lovak is - a feszített tempót)  akár egy hetes túra. Az is tény, hogy elõtte több, rövidebb "próba-túrát" kéne mennünk, hogy lássuk, hogy bírják a lovak...meg persze én. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem a lelábozós. Lovastudásilag is jóval nagyobb úgy a követelmény, a megterhelésrõl mind neked, mind a lovaknak már nem is beszélve. A szervezés meg (pl. hol alszatok meg útközben, hova vigyenek mennyi lókaját, és társai kérdések) ... Hát szép feladat :)Hajrá :kocc:

Hozzászólás megtekintése

Esetleg még ló nélküli lovasokat beszervezni, akikkel felváltva teljesítitek a távot.

Hozzászólás megtekintése

...és a lovak? Nekik nem kell váltó ló?

#44 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 17:17

Mi egyszer mentünk le Balatonra úgy, hogy kb huszan voltunk és kilenc vagy tíz ló.A többiek bringáztak illetve cseréltek. Igaz, hogy akkor kell valamilyen fogat is vagy kísérõ autó ami viszi a pakkot.

#45 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 11. - 22:05

Most nézem egy útvonal tervezõt, tõlünk Tatár közúton 244km :hu: .Egy hét alatt szerintem húzós lenne, de valószínûleg nem lehetetlen.Idén nem kisérletezek vele Mütyür még gyerek, Betyárnak meg valami gáz van a lábával.

#46 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 14. - 16:30

Haza általában rövidebb. Igaz addigra kevesebben is vagyunk mindig.  :D

Hozzászólás megtekintése

Azért erre vigyázzatok, Tatárra indulók, kit hagytok ott... :)

#47 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 11:09

Hol lehetne utánanézni a Tatárra vezetõ lovas útvonalnak (Dunaújváro-Tatárszentgyörgy)?Esetleg internetes térkép vagy bármi, ami használható.

#48 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 11:11

http://www.terkepcentrum.hu :)

#49 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 11:15

Igazából csak azért okoz problémát az útvonal, mert a normál térképeken nincsenek rajta a patakok vagy egyéb akadályok.

#50 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 11:40

Igazából csak azért okoz problémát az útvonal, mert a normál térképeken nincsenek rajta a patakok vagy egyéb akadályok.

Hozzászólás megtekintése

Azzal nem lesz egyszerû dolgod. Van olyan amit egyáltalán nem lelsz meg, van olyan amiben, hol van víz hol nincs. Meg vannak olyanok amik csak kis vizek, de úgy van betonozva a partjuk, hogy normálisan nem lehet átkelni rajta. Sõt tavaly már olyan vízben is jártunk amiben utólag láttuk meg, hogy drótfonat van az aljába fektetve. Akkor nem szakadt le egy patkó sem, de nem szívesen gázolnék át ilyenen mégegyszer. Jobban jársz, ha lepróbálod az utat autóval illetve bringával, ha biztosat akarsz.

#51 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 11:56

Vrony, nem is vagytok túl messze Tatártól! :)Kunszentmiklós-Kunpeszér vonalat követve 1-2 nap. (60 km max, ha nem tévedtek el.)

#52 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 16:52

Hol lehetne utánanézni a Tatárra vezetõ lovas útvonalnak (Dunaújváro-Tatárszentgyörgy)?Esetleg internetes térkép vagy bármi, ami használható.

Hozzászólás megtekintése

Én egy útvonaltervezõvel kiszámoltattam, jármûnek a gyaloglást megadva, mert ló nem volt a felsoroltak közt. Ez 91km-t hozott ki, de beton és földutakon.

#53 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 16:59

Lilith, az egy kicsit soknak tûnik! :huh: Pont ettõl tartok én is amit Rc leírt. Ha ki kell kerülni egy csatornát/patakot, az több tíz kilométert is jelenthet. És térképen meg tuti nincsenek rajta az esetleges átkelõk. Még katonain sem szerintem, mert azt tudok szerezni, de olyan 70-es években gyártottat.

#54 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 17:18

Gondolom azért lett ilyen sok, mert az útvonaltervezõ csak létezõ, járható utakat számol, olyanokat nem, hogy itt átvágunk az erdõn, meg ilyesmi. Nekem is soknak tûnt, de mindjárt megkeresem melyik oldal számolta ki, és akkor megnézheted.Meg is van. Utak.hu.

Edited by lilith, 2006 január 16. - 17:20.


#55 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 8:52

Köszi szépen Gyuri! :) Nem is tudtam, hogy van új! Akkor veszek!

#56 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 9:03

Sziasztok, én az interneten szeretnék találni olyan térképet ami ha részletekben is vagy régiónként de lefedi az országot, és tartalmazza a földutakat, átkelõket is.Sajnos olyat még nem találtam ami ennyire részltetes volna. :( Esetleg ha valaki tud ilyesmirõl.....HH: lehet már tudni valamit?Mapnavigator, jéé megtaláltam.

Edited by chyki, 2006 január 17. - 9:08.


#57 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 11:42

Túristatérkép nincs?Ennek hiányában talán önkormányzati ismeretséggel lehet szerezni részletes térképeket. VAgy, Donquihote csináljon légi felvételeket.

#58 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 13:18

Hogy legyen idõ, megfontolásra hirdetem a találkozón való árusítási lehetõséget.Ki lehet pakolni a rendezvény teljes idejére, vagy egy napra, de néhány órára is.Természetesen étel, ital árusítsra csak a rendezõknek van lehetõsége. Minden egyéb, lovasfelszerelések illetve más ajándék áru értékesítése lehetséges. Ennek díja amennyiben június 10.-ig elõre be van fizetve.5000.Ft.A helyszínen: 7000. Ft. Aki árusítani akar, kérem, hogy engem keressen ezügyben. A búcsús jelentkezõket eltanácsoltuk :D (mint tavaly is), de egyéb árusítás szerintem nem árthat a bulinak. Gondolom, hogy ez az ár, megfelelõen lóbaráti.

#59 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 13:30

RC! Boxfoglalásra mikortól van lehetõség? És mennyiért? Úgy tervezzük a barátnõimmel, hogy kettesfogattal nekivágunk a banzájnak, de egyikük mén, mármint nem a barátnõim közül, ezért box kellene két lónak.

#60 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 15:12

Zap!Négy -öt box van, tehát jó lenne ha idõben foglalnátok. A box 1500 ft csütörtök délutántól -vasárnap délig lehet igénybe venni. Amennyiben szükség van rá, a box bérletet is júni 10.-ig kell fizetni. :)

#61 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 15:20

Köszi a választ! Gondolom, hogy az 1500 Ft az egy éjszakára és egy lóra vonatkozik. Majd igyekszünk gyorsan dönteni.

#62 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 15:35

Gondolom, hogy az 1500 Ft az egy éjszakára és egy lóra vonatkozik.

Hozzászólás megtekintése

Frászot, kedves Zap. Összesen 1500.ft/ló de akkor is annyi ha egy napra kell.Lyó? :D

#63 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 16:48

Sziasztok!Én Tatáron lakom , szóval ha segítség kell, szóljatok.Bár mire lesz a találkozó, picit arrébb leszek, (5 percre kocsival),de már most mondom, hogy aki a lõtéren keresztül akar jönni akár Örkény vagy Dabas felõl, az járjon utánna, hogy éleslövészet mikor van, mert elég kellemetlen lehet..ha kell segítek ebben! :ang: Más:Olvastam, hogy csõdörrel is jöttök, ha elfogy a hely, én fel tudok boxot és egyéb tartási lehetõséget ajánlani, nem a faluban, hanem kicsit kijjebbbb. Lóval 15 perc, pont bemelegítõ kocogás. :kocc: Természetesen ugyanazzal az árral, RC, ha jól értettem 1500,-/ 3 nap/ló?? :hu: Persze csak ha tényleg nincs hely, nem akarom senki üzletét rontani... ;) Üdv:Zs.

#64 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 17:31

Zsófi2!Köszönjük a segítséget, nem rontasz vele semmilyen üzletet. Az ár egyébként is jelképes szinte, azért gondold meg jól. :D Ott kevés a box, de néhányra szükség szokott lenni, elõfordulhat, hogy igénybe szeretné venni a felajánlott lehetõséget.

#65 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 17:34

Zsófi2!Köszönjük a segítséget, nem rontasz vele semmilyen üzletet. Az ár egyébként is jelképes szinte, azért gondold meg jól. :D Ott kevés a box, de néhányra szükség szokott lenni, elõfordulhat, hogy igénybe szeretné venni a felajánlott lehetõséget.

Hozzászólás megtekintése

okéháát, akkor még meggondolom az árat, de ha hoztok takarmányt, akkor mardhat.Embernek szállást Sarlópusztára tudok szervezni, ha kell, de az szálloda, annak megfelelõ árakkal! :gm: Szóljatok, ha kell valami!06-20-970-6383

#66 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 17:37

Most vettem csak észre a magánban feltett kérdésedet, de itt válaszolok rá, mert mást is érdekelhet, aki nem ismeri még a dolgokat. Természetesen a boxbérletben csak a szalma van benne, illetve a vizenyõ. :D Tatáron úgy szokott lenni, hogy az abrakjáról mindenki maga gondoskodik, a széna, víz, plusz a lehetõséget a ló ottlétére egy méltányos összegért kapja mindenki.(és a lova közelében táborozik) ;)

Edited by realcowboy, 2006 január 17. - 17:39.


#67 lotolvaj

lotolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 17. - 22:19

Most vettem csak észre a magánban feltett kérdésedet, de itt válaszolok rá, mert mást is érdekelhet, aki nem ismeri még a dolgokat. Természetesen a boxbérletben csak a szalma van benne, illetve a vizenyõ. :D Tatáron úgy szokott lenni, hogy az abrakjáról mindenki maga gondoskodik, a széna, víz, plusz a lehetõséget a ló ottlétére egy méltányos összegért kapja mindenki.(és a lova közelében táborozik) ;)

Hozzászólás megtekintése

...ez azt jelenti, hogy mindenki sátrat ver a lova mellé?Nem voltam még ilyen találkán, ezért bocsánatot is kérnék a tudatlanságom miatt! :(

#68 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 0:32

Most vettem csak észre a magánban feltett kérdésedet, de itt válaszolok rá, mert mást is érdekelhet, aki nem ismeri még a dolgokat. Természetesen a boxbérletben csak a szalma van benne, illetve a vizenyõ. :D Tatáron úgy szokott lenni, hogy az abrakjáról mindenki maga gondoskodik, a széna, víz, plusz a lehetõséget a ló ottlétére egy méltányos összegért kapja mindenki.(és a lova közelében táborozik) ;)

Hozzászólás megtekintése

...ez azt jelenti, hogy mindenki sátrat ver a lova mellé?

Hozzászólás megtekintése

Nem kell ezért bocsánatot kérni. :) Igen. Lókikötõ helyek vannak kialakítva, nagyobb csapatok kisebb villanyos mobil karámokat építenek és mindenkinek van táborhelye. A rendszeresen megjelenõknek szinte fix a helyük, de mindenki talál magának táborhelyet. A csapatok õrzik a saját lovaikat saját beosztásuk szerint, de közös õrség is szokott szervezõdni, akik óránként váltva kettetésével végig járják a tábort és a felakadt lovakadt kiszabadítják, részeg gazdájukat betakarják földdel stb. :D Ez többnyire muszáj, mert a sok ló feldobja még a nyugodtabb lovakat is és nagy a pezsgés. Azon kevés box ami rendelkezésre áll, azt többnyire a mének, csikós kancák, vagy egyéb problémás lovak számara van.

#69 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 9:41

Megkonzultáltam a hajtónkkal a dolgot és akkor lefoglalok két boxot Dezsõ és Jankó részére a négy napra. :) Ennyi? Vagy más módja van?Ha jól értettem zabot vigyünk, szénát kapunk ott.

#70 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:16

Na, Kedves Lótolvaj barátom! Engem neveztél TE karámlovasnak??? Nõjj nagyra! :gm: :D

#71 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:22

Megkonzultáltam a hajtónkkal a dolgot és akkor lefoglalok két boxot Dezsõ és Jankó részére a négy napra.  :) Ennyi? Vagy más módja van?Ha jól értettem zabot vigyünk, szénát kapunk ott.

Hozzászólás megtekintése

Zap. Szerintem már láttalak Tatáron, igaz kupak volt a fejeden, ami ezek szerint jól leárnyékolta az információkat. :dev: Viszont lebuktál és a gép elõtt is kupakban ülsz, mert ezekrõl az elmúlt években lehett olvasni vagy 200 oldalt... :gm:

#72 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:25

Csak biztos akar lenni a dógában. :gm: De azért még biztos lesz KundK-féle jelentkezõs oldal is.

#73 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:27

Most nézem egy útvonal tervezõt, tõlünk Tatár közúton 244km :hu: .Egy hét alatt szerintem húzós lenne, de valószínûleg nem lehetetlen.

Tom, gyalog jönnél azon a közúton? :dev: A berregõ csuda megteszi 3 óra alatt Nyékrõl... :dev: ( ma gonoszkodhatnélkom van, szerencsére kicsit vagyok csak itt) :D

#74 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:29

Kezdem én is érteni a dolgokat.Ha nincs már hely, én fedett istállóban tudok kötött állásokat, és néhány boxot felajánlani, de karámban is lehet, ha úgyis meleg lesz.Zabot, szénát, szalmát és teljes ellátást, itatással együtt, és trágyázással együtt adnék 900,-/nap/ló- ért cserébe.Akit érdekel, hívjon:06-20-970-6383

#75 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:30

OSH! Meggyógyultál? :dev: Az elmúlt években nem kellett box, és a rám nem vonatkozó információkat nem tárolom, így is jó sok okossággal van tele a fejem. :rolleyes:

#76 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:30

Csak biztos akar lenni a dógában. :gm:

Á Csuti, szerintem a kupak a hibás... Éván nem volt, nem is kérdez ilyeneket. Bár még kérdezhet, igaz. Ajaj...Vagy volt? Mindegy, Zapon többször van. Ez biztos. Szerintem... :dev:Zap, aha. Már síeltem is egy jót, innen a pihentség. :D

Edited by Old Shatterhand, 2006 január 18. - 10:31.


#77 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:33

Csak biztos akar lenni a dógában. :gm: De azért még biztos lesz KundK-féle jelentkezõs oldal is.

Hozzászólás megtekintése

Köszi Csuti, hogy legalább te megértettél, OSH meg monnyon le! Egyébként sem kupak, hanem kobak, és minden felelõsségteljes, magára valamit is adó lovas abban ül lóra.

#78 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:47

Szerintem az Éva és ilyen kupakos típus. Csak biztos nem ér rá kérdezni! :DÉn bírom a kupakosokat! Jó velük lovagolni, inni, lájndenszelni! ;)

#79 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:53

Éváról már láttam lú tetején kupaktalan képet. A lovarda melletti tengerparton, tudod...Inni? Na jó, kipróbálom eccer. Monnyu(n)k le-nt Tatáron. :D

#80 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 10:55

Midnight Boogie 24-e szombat este? Mikorra érjenek oda?Hangosítást õk hoznak magukkal. Arra gondoltam, hogy a technikus fickót elhívom az egész rendezvény idejére, de ez állat, ez iszik, úgyhogy mégse. :DTehát valahogyan meg kell oldani, hogy legyen technika minden estére.A Line dance-ben már le vagyok maradva, de ha pótórákat veszek monnyuk Sactól vagy Fillytõl, akkor idén is le tudom vezényelni a procedúrát.