Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fogathajtás


  • Please log in to reply
1139 válasz a témához

#1081 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 19. - 16:30

http://sportgeza.hu/..._10._lazar_12./

#1082 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 25. - 19:42

http://sportgeza.hu/...a-alpesi_kupan/

#1083 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 19. - 8:40

Szakbizottsági tag nem látogatja ezt a topicot? Volna némi javítanivaló a szakági honlapon... Nincs versenynaptár. Olyan értelemben nincs, hogy ha rákattintok, akkor a nevezés jön föl, amiben ugye az egész évet keresni akkor is nehézkes lenne, ha benne lennének az az évi versenyek, de nincsenek benne - csak azok, ugye, ahol már van versenykiírás. Persze, visszamehetnék az év elejéig, valamikor megvolt a versenyprogram, csak az meg nyilván nem naprakész.

#1084 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 4. - 8:47

Sziasztok!

Egy ismerõsöm kérdezte, hogy mi a különbség funkciójában, hatásában a liverpool típusú feszítõs fogatzabla (mozognak a szárai) és az ugyanúgy kinézõ fogatzabla között, aminek viszont rögzített szárai vannak.
Mondtam neki jótól kérdezed, mert fogatban nem igazán vagyok otthon...
Esetleg valaki?

Itt egy kép róla:
fogat zabla

Hátha ebben a topicban valaki hozzáértõ meg tudja nekem válaszolni ezt a kérdést. :)

#1085 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 22. - 20:33

Sziasztok!

 

Hétvégén ai izsáki verseny idejére van még szabad szálláshelyünk! 10 km-re vagyunk a pályától!



#1086 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 10:41

Tanácsot, segítséget kérek: ausztrál barátaim jönnek Magyarországra április-májusban. 2 lovas szakember, a férfi patkolókovács és fogathajtó, egyes és kettes fogatot hajt, viszont négyessel még nem próbálkozott. Keres itt olyan komoly, magas színvonalú helyet, ahol vállalnak négyesfogat hajtás oktatást, ráadásul mindezt angolul.... 



#1087 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 11:20

Csak egy tipp:

http://www.dobrohors...athajto-iskola/



#1088 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 14:23

Sziasztok, elérkezett az idő, hogy jöjjek jó tanácsokért.

Adott 2 hidegvérü kanca, egy hintócska és egy pár fogatos szerszám.

Célunk ezt úgy összekombinálni, hogy majdan elkocsikázhassunk szabadságunk alatt ide-oda, esetleg télen szánkót is húzzanak, egyeben és ketten együtt is.

Az alacsonyabb Dömpilla, a magasabb Dutra, Dömpi "kicsi" lánya.

Dömpi elmondás szerint már volt befogva, én csak nyereg alatt használom.

Dutra most tanulja a nyereg alatti munkát, befogva nem volt, de játszottak már gazdival hajtósdit.

 

Első körben a szerszám felhelyezése + beállítása lenne a kérdésem, mit rontottunk el?

Lényeges, ha egy mód van rá, akkor szeretnénk megtartani a farhámos megoldást, ne az legyen az egyedüli jó tanács, hogy minek az, nem kell :dev:

 

Képek itt:

http://gallery.site..../Dutra_felnott/

 

Korábbi játszós képek itt:

http://gallery.site....mpi_Dutra_2012/

 

Előre is köszönöm a jótanácsokat, javaslatokat!



#1089 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 19:00

Hmmm.....tehát Dutrán kicsit magasan van a szügyellő, azaz a vállánál és hátánál én engednék egy lyukat. Dömpilla farán meg nagyon lent van a farhám, azon meg húznék felfelé. Egyébként más hibát így fotóról nem látni. Nem baj ha nem teljesen vannak beleszorítva, legyen egy kis mozgásterük, én szeretem a farhámot, mert így a ló sokkal könnyebben tartja a kocsit ha nem sík úton meg! Akkor derül majd ki mi a helyzet amikor már egyenként rajtuk az istráng és valami amit húznak. Akkor jó a befogás, ha a húzó ( szügyellő) olyan leejtésben megy hátra a hámfához, hogy egy egyenes vonalat képez és nem törik meg. A lónak olyan 40-50 cm re kell lenni e a hámfától, de ezt azé látni kéne élőben. 

 

Ami tuti jó lenne, fogni egy paraszt bácsit aki kocsizik, ő profin elmondaná...én sajni messze vagyok, de sokáig dolgoztam fogathajtókkal és saját lovaimat is fogatóltam, akár 4-6 lovat is befogok :)  ha kell. Amennyiben nem találtok senkit, akkor megbeszélünk valami benzinköltséget azt leszaladok beállítom, megmutatom, stb...



#1090 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 19:44

Csak a hátánál kellene engedni, hogy meglegyen a folyamatos lejtés és az elejét kellene emelni a szügykarikánál. Elől nem szabad lentebb engedni, mert "csontra" kerül és biztos a törés.



#1091 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 13. - 20:17

A farhám és a szügykarika és a válltartó közötti szíj közül az egyik felesleges, (sík terepen mindkettő) mert mindkettőnek azonos a szerepe. DSC07907.JPG


Edited by packa, 2014 február 13. - 20:20.


#1092 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 8:42

 

Lényeges, ha egy mód van rá, akkor szeretnénk megtartani a farhámos megoldást, ne az legyen az egyedüli jó tanács, hogy minek az, nem kell :dev:

Nekem nagyon tetszik a farhám azon a a túlméretes hátsón! :D

 

Még lenne két gondolatom:

 

- A magyar kocsizás c. könyvben - bár kissé össze-vissza sorrendben - benne van a szerszámozástól, a befogástól a hajtáson át minden. Most láttam az antikvarium.hu-n egy példányt, de itt is lehet kapni (és jóval olcsóbb): 

http://www.equus.hu/...

 

- Majd az első befogásnál a egyik lóra (gondolom, az öregre) tegyetek futószárat, és az első pár elindulást-megállást kövesse valaki lóértő ember a földről. Ha minden OK, akkor így, futószárasul üljön fel ő is a kocsira, ha netán valami miatt meg kell állni, leszállni, szerszámot állítani, stb, akkor jó, ha van valaki, aki a hajtón kívül hatással tud lenni a lovakra (vagy legalább az egyikre).

 

És gratulálok, szép fogat lesz a két "Dömpi"! :cheers:



#1093 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 9:44

Köszönöm szépen az észrevételeket :)

A farhámmal kicsit gondban vagyunk, mert alappból lecsúszik mindkettőről, a farmatringon nincs olyan hely, ahol át lehetne fűzni, gondolom ott kellene valaminek lennie, hogy a helyén tartsa? 

Illetve, nem igazodunk el a szíjjakkal, jelesül minek van +1 szíj a kápatartón, erre gondolok (a vékonyabb drótozott): DSC07885.JPG

 

Könyveket már beszereztünk, én el is olvastam (tulajdonképpen vehettünk volna atomfizika könyvet is, abból is kb ugyanennyit értenék meg :dev: )

 

A valós befogás még odébb van (bár, ha jól értem, akkor derül ki minden, amikor van mögötte súly?), hétvégén ismét próbálunk, segítségünk Píti személyében van helyben, most még a szerszámot próbálgatjuk, illetve a szükséges javításokat mérjük fel. Mennyire macerás ezt javítani, esetleg egy-egy szíjjat átvarrni máshová?

 

 



#1094 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 10:38

Őszintén szólva én nem nagyon értek a fogatsporthoz, elvileg tudom, hogy miért van két hasló, de parádés szerszámon még nem láttam.

De talán jön valaki, aki tud segíteni.

 

Ezt a szíjat nem nagy gond javítani vagy lecserélni, de ahogy elnézem, olyan, mintha az a külső hasló nem is tartozna eredetileg a szerszámhoz, más a szíj, más a csat (a drótozásról nem is beszélve :dev: ).

 



#1095 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 10:52

Igen, azt mi is láttuk, de maga a csat kialakítás feltételezi, hogy ott eredetileg is volt szíj.

Ezeket a drótozott, dolgokat mindenképp javíttatjuk, pont azért fotóztam le :)

A szegecseltet is javíttassuk vagy az elfogadott megoldás?

Van kantárjuk is, na azzal lesz gondunk, mert az egyikre jó a másikra úgy tűnik nem (egy méret), de még nem állítgattam mindent rajtuk.

Asszem könyvvel megyek ki hétvégén... 



#1096 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:11

A szegecseltet is javíttassuk vagy az elfogadott megoldás?

 

Végül is a drótozás meg a bálamadzagozás is elfogadott megoldás. :wink:

Rajtatok múlik, hogy mit szeret látni a szemetek.

 

(Ezen a szerszámon én leszedném a szegecselést is, ha olyan helyen van, ahol kevés vagy közepesen sok munkával cserélhető varrásra. Ha irreálisan sokat kellene bontani vagy cserélni, - és ha amúgy a szegecselt hely funkcionálisan megbízható, - akkor nem.)



#1097 grumimaci

grumimaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:17

Szerintem az egyik a hasló, a "drótozott helyére" lehet a két rudas kocsit csatolni.

Bár felénk nem használják ezt a típusú kocsit, de az interneten nézelődve 

sok képen ott van egy-egy oldalhoz kötve a hám.   TALÁN ???

 

 

Na itt látszik:

http://upload.wikime...amish-buggy.jpg


Edited by grumimaci, 2014 február 14. - 11:20.


#1098 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:27

Nekem is oda van rögzítve egyes fogatolásnál a két rúd.



#1099 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:30

Na a drótozás, gányolás tuti javítandó, szeretjük a szent bálamadzagot, de :dev:  

Olyat lehet, hogy átvarratni pl. a farhámon az átmenő szíjjakat előrébb?

A szügyelő elején a karikánál is felfeslett a varrás, az is javításra szorul, illetve van még pár helyen ilyen féle javítandó varrás. 

 

Hoppá, akkor talán oda csak az a szíj kell, ami az 1-es befogáshoz kell?

Akkor csak azt a szíjjat kell majd beszerzni (megvarratni?), mert a hintóhoz tartozik 1-es és 2-es rúd is.

Terv szerint majdan mennek 1-esben.



#1100 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:30

A maraton hámokon is szokott lenni ilyen segédhasló. Gondolom segít fixen tartani a szügyellőt.

Ja és az meg látszik, hogy tartozéka a hámnak ez a kisebb hasló, csak gondolom az eredeti csatja eltört, ezért másmilyen. :)


Edited by Méz, 2014 február 14. - 11:32.


#1101 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 11:37

Az egyes szerszámnál így néz ki a rúdtartó:

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

Szerintem (de csak szerintem) nincs olyan szerszám, ami gyárilag egyes is, meg kettes is.

De attól még lehet.

 

Méz,

igen, maraton szerszámon én is láttam két haslót, de magaskápáson még nem.

És a csat meg a drótozás ugyan párban van, de két szíj, szóval ha a csat el is tört, attól még nem kellett volna a másik végét drótozni. (Vagy leszakadt az egész hasló, és mindkét végét javítani kellett.)

De hát a drótos szíj hiteles történetét már úgysem fogjuk megtudni sose. :gm:

 

Eva,

végül is mindent át lehet varratni, vagy ha más nem, varratni egy új farhámot méretre.

 

 


Edited by izland, 2014 február 14. - 11:49.


#1102 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 12:04

Én még lapos kápás maraton hámot nem láttam, tudsz mutatni? A neten csak magaskápást leltem eddig. Igásból persze van bőven laposkápás. Nekem is az van. De az "körbeforog" a lovamon. Ez a fixálós megoldás ezért szimpi nekem Éva hámján.

Meg szerintem az se rossz megoldás, ha lehet egyes és kettes rúdhoz is használni ugyanazt a hámot. Praktikus.



#1103 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 12:28

Nem azt mondom, hogy nem lehet használni kettes szerszámot egyesben, mert általában mindenki a húzócsathoz rögzíti az egyes rudat, ha nem spéci egyes szerszámot használ.

Csak azt akartam írni, hogy "hivatalosan" nem ilyen az egyes szerszám csatja. Illetve hogy "hivatalosan" valószínüleg az a szíj-hely a húzócsaton nem direkt az egyes fogatolás miatt van ott.

De nyilván lehet arra is használni.

 

Nem, lapos maraton szerszámot még nem láttam. :blink:  :wacko:  :blush:  (Parádést akartam írni, elsőre azt is írtam, csak aztán átíródott...)

(Ezen a képen egy saját "parádés" szerszám van, egy haslóval. Nem erre a lóra készült, de csak ezt találtam otthon.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg )

 

Nekünk akkor forog el a lapos hám, ha az egyik nem húz rendesen (és nem feszül), vagy ha "rádől" a rúdra, és a rúd elnyomja.

 

 

 

 

 



#1104 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 14. - 14:15


DSC07885.JPG

 

- Elnézést, ha ismétlésekbe bocsátkozom! :unsure:

A "drótos kisszíj" ezen a hámon a húzólapot rögzíti alulról - fölülről meg az un. kápafiókszíj.

A hasló itt csak a kápát fogja, ez az általános a nyugati szügyhámoknál és a hámigánál (kumet :) ) is.

A magyar hámoknál (  lapos- és magas-kápásnál egyaránt) a hasló a kápa mellett a szügylapot is rögzíti.

Ezért magyar magaskápás szerszámon csak külön ok miatt használjunk un. segédhaslót: két rúd közé fogott egyes, ill. többesfogat első lovai, ahol előfordulhat, hogy a rúd föltolja a lovon a hámot.

 

A fenti hámon a szügykarikába húzott un. segédnyaklót akkor illik és kell használni, ha a szügykarikába csatoljuk a rúdtartó szíjat.

Nyakló, segédnyakló vagy farhám nélkül a rúd tartáskor, tolatáskor letolja a lóról a szerszámot, + szorul a szerszám a szügykarikánál....

 

A befogásnál meg a legfontosabb szempont: A húzólap a nyak alsó éle és a vállbúb között feküdjön, egyikre sem érve rá.

(Volt lovam, amelyikre keskenyíteni kellett a húzólapot, úgy látom, itt ez nem kerül szóba... :) )

Innen, a szügy elejétől egyenes vonalban menjen a hámfáíg, sehol ne törjön a húzóvonal - se lefelé, se fölfelé.

 

(A drót, szögecs,  - a vascsat is - rozsdásodva "megeszi" a bőrt, ilyen szempontból a bálamadzag kímélőbb. :P )



#1105 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 12. - 15:40

Csak én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet tudni a Vecsés CAIO4* 2014 program listáját?

A holnapi és a szombati érdekelne, díjhajtás és akadály hajtás:

http://www.fogatspor...l/?q=vecses2014

 



#1106 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 12. - 15:52

Erre gondolsz?

 

 

2014.06.12 09:00 Nap kezdete 09:00 -09:54 Egyesfogat CAI2*-H1
Létszám: 27/27 fő 5 perc eredményhirdetés 09:59 -11:19 Kettesfogat CAI2*-H2
Létszám: 40/40 fő 5 perc eredményhirdetés 11:24 -12:10 Négyesfogat CAIO4*-H4WcupQ
Létszám: 23/23 fő 5 perc eredményhirdetés 12:15 -12:19 Póni egyesfogat CAI2*-P1
Létszám: 2/2 fő 5 perc eredményhirdetés 12:24 -12:30 Póni kettesfogat CAI2*-P2
Létszám: 3/3 fő 5 perc eredményhirdetés 12:35 -12:39 Póni négyesfogat CAI2*-P4
Létszám: 2/2 fő 5 perc eredményhirdetés 12:44 -12:54 Egyesfogat CAN Ch (gyermek) 1
Létszám: 5/5 fő 5 perc eredményhirdetés 12:59 -13:07 Egyesfogat CAN J (junior) 1
Létszám: 4/4 fő 5 perc eredményhirdetés 13:12 -13:14 Egyesfogat CAN Y (fiatal hajtó) 1
Létszám: 1/1 fő 5 perc eredményhirdetés 13:19 -13:19 Kettesfogat CAI1*-H2 (5 éves lovak is)
Létszám: 0/0 fő 5 perc eredményhirdetés 13:24 -13:28 Kettes CAN Y (fiatal hajtó) 2
Létszám: 2/2 fő 5 perc eredményhirdetés 13:33 -13:33 KettesCAN J (junior) 2
Létszám: 0/0 fő 5 perc eredményhirdetés 13:38 -13:42 Kettesfogat CAN A** 2
Létszám: 2/2 fő 5 perc eredményhirdetés 20:12 Nap vége

 

kiindulva a western versenyekből, a további napokat ilyenkor még nem tudják :)


Edited by juice, 2014 június 12. - 15:54.


#1107 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 12. - 21:46

Ez a mai :-/
A holnapi és holnaputáni lenne jó.

#1108 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 12. - 22:48

Azért írtam, hogy szerintem még ők se tudják :)



#1109 Sarah-Miss

Sarah-Miss

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 10. - 10:18

Sziasztok! Szeretnék kérdezni valamit.

Adott egy 5 éves shetlandi póni csődör. Az jutott eszembe, hogy esetleg érdemes lenne bekocsizni. A póni nincsen belovagolva, mondhatni teljesen nyers. Érdemes így elkezdeni vele? Hogyan fogjak neki, és milyen súlyt húzhat egy ekkora paci? És hogyan,  milyen fokozatonként szoktathatom hozzá? Meg fogom nézni a téma elején linkelt oldalakat, de szívesen fogadnék további tanácsokat, tapasztalatokat.  :)



#1110 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 10. - 17:26

Érdemes először futószáron megtanítani a vezényszavakra, aztán (vagy együtt, ha ügyes vagy) duplafutószárazni, ahol tanulhatja a fordulatokat is. Ha ez jól megy, csuszkát utána kötni, nem feltétlenül kell ráállni, csak valami súlyt húzzon, nem túl nagyot, de érezze, hogy mi a munkája.

Hogy mennyi súlyt húzhat, nem lehet megmondani így, látatlanul, de nyilván fokozatos edzéssel a súlyok növelhetők, és egy jó kiképző látja, hogy mit bír a ló, ne erőlködjön.


Edited by Kistáltos, 2014 augusztus 10. - 17:27.


#1111 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 13:46

http://sportgeza.hu/...fogathajtasban/



#1112 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 13. - 6:54

http://www.fogatverseny.hu/live/

 

http://fogatsport.hu...0150913/A B.htm


Edited by N.C., 2015 szeptember 13. - 6:57.


#1113 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 13. - 14:11

KÖszi, még jó hogy beolvastam ide, mert így időben kapcsoltam az M!-re, és látom, ahogy nyerünk!!! :rockon: :rockon: :rockon:



#1114 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 13. - 14:23

És meglett az egyéni is. Kicsit megható volt...


  • fafaragó kedvelte

#1115 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 5. - 14:34

Sziasztok!

Elég régóta nem aktív a topic, de hátha van itt valaki akit tudna tanácsot adni.

Adott egy ló, meg egy egyszerű szügyhámos szerszám, ami eredetileg nem rá készült, viszont már kb 2 éve hordja. Eddig nem volt vele probléma, de az utóbbi két hónapban elkezdte egy pontot dörzsölni a lapockája tájékán. A bőr ápolt, tiszta, rendeszresen olajozott, puha. Már rendeltünk rá külön neoprén borítást, de nem lett jobb. Körbetekertük műszörmével, de még így is úgy tűnik koptatja a szőrét. (A ló bőre nem sérült, csak a szőr kopott meg, de nem is szeretnénk hogy komolyabb baj legyen). Egyébként nem érzékenyebb neki az a terület, és nem húz nehéz terhet.

Esetleg valaki vmi ötlet, hogy mire kéne figyelnünk, mit lehetne még kipróbálni hogy ne dörzsölje őt? Vagy bármi építő jellegű hozzászólás? Köszönöm!



#1116 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 5. - 23:58

Nem vagyok túl tapasztalt fogathajtó, de elmindásaid alapján nem hízta ki a hámot? Mármint nem lett izmosabb a lapockája?
Képed amúgy nincs esetleg? Lehet pár csat állítással orvosolható a dolog.

#1117 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 6. - 12:45

Hát, lehetséges... azért most szedett magára (hízott is, meg izmosodott is). Megpróbálom lefotózni, de lehet csak holnap lesz rá időm. Illetve mondom majd a férjemnek, hogy nézze meg a szíjak beállítását is, hátha segít.

Köszönöm a segítséged!

 



#1118 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 6. - 13:33

"már kb 2 éve hordja. Eddig nem volt vele probléma,,,,,A bőr ápolt, tiszta, rendeszresen olajozott, puha."

Háát... ha a szerszám nem változott, akkor a ló változott! :unsure:

 Lehet, csak egy lyukat kell engedni. :)



#1119 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 6. - 14:10

Bízom benne hogy tényleg csak ez kerülte el  figyelmünket és belegömbölyödött a szerszámba. :) 


  • N.C. kedvelte

#1120 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 30. - 12:50

Jelentem valóban csak állítani kellett a szerszámon és már nincs dörzsölés. Köszönöm a távsegítséget :)