Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak egészségvédelme: gyógyszerek, vakcinák, elsõsegély stb.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
95 válasz a témához

#81 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 1:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Lótuszvirág: De van egy kenõcsöm, Cuticare a neve, nemrég kaptam a dokitól és kb mindenre jó, de kólika ellen tényleg érdemes mindig tartani valamit a szekrényben. [/QUOTE]Pledául egy kisméretû operáló lódoktort, Ferenc után szabadon. A kenõcs és az utóbbi, mindent megoldana. :D

#82 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 7:02

Nana! Mi a baj? Van két jó kencém amit ajánlanai akartam.

#83 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 7:04

Azért így összevágva egy doktori disszertáció is lehet értelmetlen.

#84 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 8. - 15:15

Én mindenestre köszönöm az infóidat, Lótusz.A cuticare-t hol lehet venni (csak állatpatika?)és mi az ára?

#85 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 10. - 21:15

Hello Agrobe!Nem tudom hol lehet venni, nekem az állatorvos adta, mert volt nála, tehát gondolom állatpatikában hozzá lehet jutni. Az árát nem tudom, mert egy csomó mindent fizettünk most egyszerre, nem emlékszem a Cuticare mennyi volt. Nem hiszem, hogy nagyon drága. (Hajrá RC! Köss bele!)

#86 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 10. - 21:24

Lótuszka!Az elsõ lovam néhány hónappal fiatalabb, mint te!Nem ismersz, tehát ne hajrázz nekem, mert nem vagy a cimborám!

#87 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 15:14

Az elsõ csikónk most 1 hónapos. Az oltásokkal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem: mikor kell megkapnia az elsõ oltást, az elsõ évben hányszor és milyen oltást kell kapnia?

#88 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 8. - 22:39

Hû, de régen kihalt ez a topik! Azért hátha én kapok választ... 2009. óta kínlódunk az állatorvos és én a vakcinázással. Addig szépen kapták a lovaim a Resequint (tudtommal lóinfluenza és herpeszvírus ellen), de 2009-tõl állítólag nem lehet kapni ezt a vakcinát. csak Duvaxyn IE - T Plust (lóinfluenza vakcina tetanusszal kombinálva), és herpeszvírusra külön Duvaxynt. Ez azt jelentette, hogy ha akartam, ha nem, minimum kétszer évente be kellett oltani a lovakat tetanusz ellen is, mert csak kombinált oltást lehetett kapni. Aztán tavasszal mondta az állatorvos, hogy jé, megint van Resequin, hát visszaálltunk arra. No de eljött az õsz, és most megint hiánycikk. Mi a lófütty van már??? Szórakoznak a gyógyszergyártók velünk??? Miért nem lehet tetanusz nélküli lóinfluenza vakcinát kapni??? Csak én kínlódom ezzel vagy ez tényleg általános? Próbált már valaki megoldást találni?

#89 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 9. - 7:29

A tetínusz nem árt a lónak mert a vakcéna védelme sem véd 100 % ellene, nem baj az ha évente kétszer is kap a ló! Gyógyszergyártók egyzserre nagy tömegben hoznak be ilyesmit, majd elfogy és akkor eszmélnek, mindíg új engedély kell....ezért nem lehet kapni bizonyos féreghajtó pasztákat sem, melyek kiválóak voltak! Amúgy teljesen mindegy melyik gyártó termékét adod csak kapjon a ló!

#90 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 9. - 7:34

Hû, de régen kihalt ez a topik! Azért hátha én kapok választ...

2009. óta kínlódunk az állatorvos és én a vakcinázással. Addig szépen kapták a lovaim a Resequint (tudtommal lóinfluenza és herpeszvírus ellen), de 2009-tõl állítólag nem lehet kapni ezt a vakcinát. csak Duvaxyn IE - T Plust (lóinfluenza vakcina tetanusszal kombinálva), és herpeszvírusra külön Duvaxynt. Ez azt jelentette, hogy ha akartam, ha nem, minimum kétszer évente be kellett oltani a lovakat tetanusz ellen is, mert csak kombinált oltást lehetett kapni. Aztán tavasszal mondta az állatorvos, hogy jé, megint van Resequin, hát visszaálltunk arra. No de eljött az õsz, és most megint hiánycikk. Mi a lófütty van már??? Szórakoznak a gyógyszergyártók velünk??? Miért nem lehet tetanusz nélküli lóinfluenza vakcinát kapni??? Csak én kínlódom ezzel vagy ez tényleg általános? Próbált már valaki megoldást találni?

Ugyan ez a helyzet nálunk is. Az idén pont így lettek leoltva a lovak. De ne tiltakozz a tetanusz 2x-er beadása ellen.Mert amíg nincs baj, addig nincs baj. Nekem volt már tetanuszos lovam 17 évvel ezelõtt, 1x volt oltva, szörnyû volt átélni, azóta évente 2x oltom tetanusszal a lovaimat. És nem volt seb a lovon, csak valami megszúrhatta. Észre se vettem.

Edited by Backnight, 2011 november 9. - 7:36.


#91 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 13. - 23:40

Nem az a gondom, hogy többször adják be a lovaimnak a tetanuszt, és még csak az sem érdekel, melyik gyártó terméke, hanem hogy minek vegyem meg többször, mint szükséges lenne??? Ez olyan kényszer árukapcsolás, ami szerintem gusztustalan. Olyan, mintha nem vehetnél kenyeret, csak vajjal együtt.

#92 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 22. - 0:07

Hát úgy tûnik, ez is csak engem bosszant az egész lovastársadalomból. :confused: Kb. úgy, mint az önmagát kovácsnak kinevezõ sok dilettáns témája...

#93 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 22. - 7:50

Kicsit engem is bosszantott az elmúlt hétvégén, amikor kifizettem a 2 in 1 oltást, szegény doki mentegetõzött (mintha tehetne róla). :o Ez van. Kovács téma kevésbé bosszant, mert meg van a szabad választás lehetõsége.

#94 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 30. - 0:11

Persze, megvan a szabad választás lehetõsége, csak mivel Békéscsaba környékén egyedül én áldozok olyan kovácsra, aki tagja a Magyar Patkolókovácsok Egyesületének, és aki persze nem helybéli, mert olyan nincs, így egyedül perkálom ki a kiszállási díját. :gm:

#95 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 30. - 17:33

Mitõl lesz jobb kovács, az aki tagja az egyesületnek?

#96 ezüstliliom

ezüstliliom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 6. - 0:29

És mitõl fog érteni a patkoláshoz az, aki x-szer már látott ilyet? Mert felénk kb. ez a kovácsok színvonala, tapasztalatból tudom. Oké, ne legyen tagja az egyesületnek, de legyen meg a végzettsége! Ilyenre sincs igény itt a környékünkön. :nem: