Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miért vakarja a lovam a farkát?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
68 válasz a témához

#41 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 15:10

Az olivaolaj azért kell bele, hogy jobban megtapadjon a szer?


A rühatkák nem a bõr felszínén, hanem mélyebb rétegekben furkálnak.
A vizes neostomosan nem oldódik az olivaolajban, csak emulziót képez az erõs rázás hatására. Az így keletkezett zavaros löttyben lévõ olaj segít a fel/beszívódásban, és tartósabb hatása is lesz.

#42 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 15:43

Köszönöm, ezt jó tudni.

#43 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 16:27

A Leovetnek van egy terméke a Biohautöl, ami egy olajos gyógytermék, ekcémára és irritált felületre is ajánlják a neostomosan / betadine/ lemosás után. Csökkenti a viszketést, irritációt hatásos szer.

Ha nálam fordulna elõ ilyesmi, elsõ körben grapefruit mag kivonattal letisztítanám, bedörzsölném aztán Biohautöllel kenném be.


Én ezeket használom tüneti kezelésként:
Cuticare Balzsam 100 ml
http://www.equus.hu/...-Balzsam-100-ml
Cutalind ápolóolaj 500 ml
http://www.equus.hu/...polóolaj-500-ml
Bár az utóbbi inkább nyári ekcémára és rovarrriasztóként jó.

#44 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 10. - 17:48

Nagyon köszönöm a válaszokat! :D

#45 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 12. - 11:32

Léda, kicsit más az, amikor mikrobiológiailag és parazitológiailag igazoltan negatív, sõtnetán akár igazoltan allergiás eredetû kórképre használ az ember szteroidot (vagy legalább a kórelõzmény és fizikális vizsgálat alapján x év/tized/es tapasztalatából kiindulva, ha már laborozni nem szeretünk); és más az amikor durrbele vaktában a nemtudjukmire rákenetjük.
Persze szteroidos kenõcs és szteroidos kenõcs közt is lehet különbség, van amelyikben van antibiotikum is, sõt van amelyikben van antimikotikum is... Mi még azt tanultuk, hogy szteroidot az immunszupresszió miatt (amit helyileg használsz, az a helyi immunválaszt nyomja el, de azt ugyanúgy!) antibiotikum-árnyékban kell használni. Azt is tanultuk, hogy masszív antibiotikumozással jó esélyek vannak elszaporítani a gombákat. Atkás fertõzések (rüh különféle fajtái például) szintén nagyon hálásan reagálnak, ha kilövik alóluk az ellenállóképességet.

(Léda, te, mint orvos, mit szólsz olyankor, amikor a beteged a szív-eredetû köhögésre beszedi a szomszédasszony asztmagyógyszerét/antibiotikumját, vagy vica versa; mondván, hogy az annak bevált, akkor neki miért ne? :dev: )


Én nem veszekszem, ez vita és nem veszekedés.
Pont itt írod, hogy még gombás fertõzés esetén sem kizárt a szteroid, ha van benne antimycoticum. De tényleg nem vitatkozuzzunk tovább. Nekem állatorvos javasolta, blickdiagnózis alapján. Szikrababy-nek szintén állatorvos is javasolta rajtam kívül, szintén blickdiagnzózis alapján. De nem kötelezõ alkalmazni. És már bánom, hogy egyáltalán írtam.

#46 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 12. - 18:10

Ne bándd, mivel én vagyok a "góré" :gm: , ezért ezennel kinyilatkozatom, hogy MINDEN HOZZÁSZÓLÁSNAK ÖRÜLÖK! :yeah:

#47 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 12. - 21:02

Hajlamosak vagyunk arra (orvosok és állatorvosok is), hogy sztereotip szereket /antibiotikum, szteroid/ kezdjünk elõvenni bizonyos tünetek/betegségek esetén. Ez nem mindig szokott bejönni biztos diagnózis nélkül. A szteroidok -szerintem- semmi másra nem jók, mint tüneti kezelésre és az okok elfedésére. Amíg nem tudjuk az okot, addig nem nagyon nyúlnék ilyen szerekhez. Miért kellene "kezelni" egy parazitás és/vagy gombás fertõzést szteroiddal? Az akadémikus vitának addig nincs helye, míg ki nem derül, hogy mi a diagnózis. Várjuk meg a vizsgálat eredményét. Ez után lehet oktanilag és akár mellette szteroiddal vagy antibiotikummal kezelni. Uff!

Edited by debebe, 2010 március 12. - 21:22.


#48 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 12. - 22:49

Az 1:400 arányban higított Neostomosant 1/1-ben erõsen rázd össze paraffin-, ét-, vagy olivaolajjal.


Debebe, ez azt jelenti, hogy egy 5 ml-es ampullát (azt hiszem, ez a legkisebb kiszerelés) feloldok 2 liter vízben, és ugyanennyi olajat keverek hozzá?!

(Komolyan kérdem, nem kekeckedésbõl. )

:)

#49 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 13. - 15:06

Asszem csütörtökön elvittem a mintát Debrecenbe. Szerintem kb. 1 hét lesz, mert csináltattam a lovamnak vérvizsgálatot is (takonykór stb.), és az az eredmény tegnap jött meg. Ma kezdtem kipróbálni ezt a Neostomosan + olivaolaj dolgot. (Amúgy mintha úgy láttam volna, hogy most nem vakarja a farkát :rolleyes: , de nem tom. Annak örülnék a legjobban, ha kidobott pénz volna a bõrkaparék vizsgálat, és már az eredmények elõtt abbahagyná a vakarást. :D )

#50 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 14. - 9:32

Hajlamosak vagyunk arra (orvosok és állatorvosok is), hogy sztereotip szereket /antibiotikum, szteroid/ kezdjünk elõvenni bizonyos tünetek/betegségek esetén. Ez nem mindig szokott bejönni biztos diagnózis nélkül. A szteroidok -szerintem- semmi másra nem jók, mint tüneti kezelésre és az okok elfedésére. Amíg nem tudjuk az okot, addig nem nagyon nyúlnék ilyen szerekhez. Miért kellene "kezelni" egy parazitás és/vagy gombás fertõzést szteroiddal?
Az akadémikus vitának addig nincs helye, míg ki nem derül, hogy mi a diagnózis.
Várjuk meg a vizsgálat eredményét. Ez után lehet oktanilag és akár mellette szteroiddal vagy antibiotikummal kezelni.
Uff!


Kértem, hogy tekintsétek semmisnek a hozzászólásaimat. Biztos csupa rosszindulat vezérelt és tök hülye is vagyok.
Egyébként nem hajlamosságból vagy sztereotipiából, hanem azért adjuk embernél a lokalis szteroidot az antimikróbás therapia mellé, mert csökkenti a viszketést. Próbálj pl. egy rühatkás beteget szteroidos kenõcs nélkül meggyógyítani. Nem marad bõre mire hat az antiscabicidum. No comment.
Sajnálom, utólag eme rosszindalatú tanácsokat nem tudom kitörölni. Mert nem lehet.
Szikrababy jobbulást a lovacskádnak.

#51 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 14. - 13:21

Köszi szépen Léda!

#52 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 14. - 22:21

Debebe, ez azt jelenti, hogy egy 5 ml-es ampullát (azt hiszem, ez a legkisebb kiszerelés) feloldok 2 liter vízben, és ugyanennyi olajat keverek hozzá?!

(Komolyan kérdem, nem kekeckedésbõl. )

:)


Pontosan!
Az arányok stimmelnek, de nem kell egyszerre megcsinálni az egész emulziót. Lehet 1 ml Neostomosan, 4 dl víz és 4 dl olaj.

BB

#53 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 18. - 0:16

... Azt is tanultuk, hogy masszív antibiotikumozással jó esélyek vannak elszaporítani a gombákat. Atkás fertõzések (rüh különféle fajtái például) szintén nagyon hálásan reagálnak, ha kilövik alóluk az ellenállóképességet.
...


Õz, ez így van, viszont hetekig kell hozzá szisztémásan lökni a széles spektrumút, hogy begombásodjon.
Egy lokális kezelésnél nem annyira az immunrsz elnyomása, sokkal inkább a nem megfelelõ, vagy a nem megfelelõen használt kencefice okán kialakult rezisztencia okozza a gondot.
Mindemellett nem jó ötlet a "szomszédnak jó volt, nekem is az lesz" tipusú evidencia. :D

Én - helytelenül - nem vagyuk egy nagy labor fan, de bizonyos esetekben célszerû. A félig csupasszá lett ló pont ilyen eset. Ha pedig már az orra is leesett, akkor érdemesnek látszik megsürgetni az eredményt. :D

#54 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 18. - 8:00

Mosmé', Jacko is eléldegélt vele.

#55 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 18. - 12:36

Na, az eredmény még nem jött meg, de mintha most nem vakarná a farkát. Kb. 1 hete. Használom rá ezt a Neostomosan + olivaolaj-at. Ha megjön az eredmény kiderül vmi. Vagy nem. De az meg jó. :)

#56 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 12:48

Ma megjött az eredmény, és parazitákra, gombákra és bakrériumokra negatív lett. Beszéltem a dokival, és azt javasolta, hogy Neostomosannal az egész lovat hetente egyszer át kell mosni, vagy lehet rá ilyen gyógynövényes krémet kenni, amit azokra a lovakra szoktak, aminek nem tudják hogy mi a baja. Ma ki is mostam frankón a farkát, és jól megnéztem a fénynél, és az látszi rajta, hogy a farokrépáján több helyen, ill. a gerince végénél - ahol kezdõdik a farka - a szõre hiányzik, ill. csak egy pár szál szõr van rajta. Nem sebes meg semmi. (Gondolom itt az lenne a lényeg, hogy ez a szõrhiányos terület ne legyen nagyobb, ne terjedjen.) A farka két oldalán - ahol a farka kapcsolódik a farához - meg hámlik, de a doki azt monda, hogy ott szokott hámlani az egészséges lónak is, meg lehet hogy a sok Neostomosan kiszárította. Ill. még az is furcsa, hogy a farán, hátul, mindkét oldalon, a bõrén ilyen pici kis dudorok vannak, tudjátok, mint amikor kiütéses.
Na, a lényeg, hogy ma nem kentem rá semmit, holnap meg lemosom az egész lovat.
Van valakinek valami ötlete?

#57 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 13:26

allergia :confused:



#58

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 15:11

Lehet allergia is. Az én kancámnak 2 nyáron át volt olyanja, hogy nagyon viszketett a farka, egy helyen ki is koptatta a szõrt róla sajnos (ma már nem látszik, de akkor frissiben véres sebes volt). Kaparékot nem vettünk, de a dokival kiokoskodtuk, hogy valószínûleg allergia, és arra is rájöttem, mire; az akkori helyén élõ kullancsokra. Úgyhogy azokat igyekeztem minél hatékonyabban irtani róla (nagyon sok volt arrafelé sajnos), meg emellett Bio Hautöllel kentem, és "bedurrant" állapotában pedig egy szteroidos ekcéma kenõccsel (dokival egyeztetve, és csak amíg muszáj volt - és ezt most nem azért írom, mert ajánlom bárkinek is, csak a fentebbi hsz-ek értelmében tarom fontosnak ezt kihangsúlyozni :kv:). Ez így bevált, nem egyik napról a másikra, de elmúlt a viszketés, és begyógyultak a sebek. Amióta pedig nincs ott a ló, ahol akkor volt, egyáltalán nem jelentkezett a probléma, pedig elvétve itt is van benne kullancs, ugyanilyen fajta is, de gondolom, az akkori, máshol élõ populáció mással táplálkozott, vagy tudja a fene, ami miatt irritálták szegény lovat, de nagyon...

#59 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 15:17

Egy barátunk lovai voltak úgy hogy kivakarták a farkukat,és mint kiderült a lucernától.Sok volt nekik a fehérje.Pedig nem kaptak sokat,és mégis.De ez is csak egy lehetõség.

#60 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 16:46

Lehet allergia is.
Az én kancámnak 2 nyáron át volt olyanja, hogy nagyon viszketett a farka, egy helyen ki is koptatta a szõrt róla sajnos (ma már nem látszik, de akkor frissiben véres sebes volt).
Kaparékot nem vettünk, de a dokival kiokoskodtuk, hogy valószínûleg allergia, és arra is rájöttem, mire; az akkori helyén élõ kullancsokra. Úgyhogy azokat igyekeztem minél hatékonyabban irtani róla (nagyon sok volt arrafelé sajnos), meg emellett Bio Hautöllel kentem, és "bedurrant" állapotában pedig egy szteroidos ekcéma kenõccsel (dokival egyeztetve, és csak amíg muszáj volt - és ezt most nem azért írom, mert ajánlom bárkinek is, csak a fentebbi hsz-ek értelmében tarom fontosnak ezt kihangsúlyozni :kv:).
Ez így bevált, nem egyik napról a másikra, de elmúlt a viszketés, és begyógyultak a sebek. Amióta pedig nincs ott a ló, ahol akkor volt, egyáltalán nem jelentkezett a probléma, pedig elvétve itt is van benne kullancs, ugyanilyen fajta is, de gondolom, az akkori, máshol élõ populáció mással táplálkozott, vagy tudja a fene, ami miatt irritálták szegény lovat, de nagyon...


Még a végén kiderül, hogy a szteroidos kenõcs mégsem akkora hülyeség. :-))))))

#61

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 16:49

De hadd ismételjem magam, mielőtt újra beindul a mókuskerék, mert nem ezért írtam bele... :cool: :kv:

...és ezt most nem azért írom, mert ajánlom bárkinek is, ...


Edited by Dé, 2010 március 24. - 16:50.


#62 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 24. - 22:23

Léda, ha tényleg ezen múlik a lelki nyugalmad: nem, nem akkora hülyeség a szteroidos kenõcs :ang:
(legalábbis vizsgálat után, a megfelelõ készítményt, ésszel alkalmazva. )

#63 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 11:40

Ha a vizsgálat kizárta, mint kórokot a parazitákat, gombákat, baktériumokat, akkor tovább kellene keresni a kiváltó okot. Az ekcémát az allergia is okozhatja, de az allergént elég nehéz megtalálni. Ez lehet vegyszer, tápanyag, fém, kullancsnyál és még százféle más. Én az általános ellenállóképességét és az immunrendszerét erõsíteném elsõsorban. A szõr és bõr regenerációját segítõ takarmány kiegészítõ is segíthet. A farokrépát -mivel nem rühatkáról van szó- már nem kellene Neostomosannal kezelni, hanem inkább Cuticare bõrbalzsammal.

#64 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 14:16

Léda, ha tényleg ezen múlik a lelki nyugalmad: nem, nem akkora hülyeség a szteroidos kenõcs :ang:
(legalábbis vizsgálat után, a megfelelõ készítményt, ésszel alkalmazva. )


A lelki nyugalmam rendben volt eddig is. Én sem mondtam, hogy ész nélkül. :-)

#65 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 16:28

Ma megfürdettem az egész lovat samponnal, meg Neostomosan-os vízzel lemostam. Nem tudom mit csináljak vele. Abban reménykedek, hogy ha pl. vmi atka vagy vmi volt, és azt kinyírtam a Neo.-nal, és után vettek róla mintát, akkor lehet hogy már nem mutattak ki semmit a vizsgálaton. Gondolom addigra már csak a helye volt ott. Nem tom. :confused:

#66 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 25. - 16:57

Ma megfürdettem az egész lovat samponnal, meg Neostomosan-os vízzel lemostam. Nem tudom mit csináljak vele. Abban reménykedek, hogy ha pl. vmi atka vagy vmi volt, és azt kinyírtam a Neo.-nal, és után vettek róla mintát, akkor lehet hogy már nem mutattak ki semmit a vizsgálaton. Gondolom addigra már csak a helye volt ott. Nem tom. :confused:

Nem javul? Mert azért egy kis idõ míg rendbejön. Én is olvastam róla hogy immunrendszeri problémákra vezethetõek vissza a bõrbetegségek. Én évekkel ezelõtt vettem a Kovács lovasboltban egy lósampont. Én szürke lóra vettem,fertõtlenít, enyhíti a viszketést stb. Valamilyen hypo a neve. Majd megnézem. Szóval én ezt sikerrel alkalmaztam hasonló problémával küzdõ lovamnál.Ez csak sampon, biztos hogy jó. Töményen kentem a lovamra a viszketõs részeken és utána állni hagytam fél órát, aztán meleg vízzel, szivaccsal jól beledörzsöltem a szõrébe végül slaggal lemostam. Gyönyörû utána a szõr. Hát 2 hónapon keresztül hetente kétszer fürösztöttem és rendbejött a ló. És fogadd meg Debebe tak kiegészítõ taácsát, ,mert énis azt olvastam hogy immunerõsítõt kell adni a lónak én is adtam.

#67 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 11:38

Az allaergiás, viszketõ bõrre ez is alkalmazható: Cutalind ápolóolaj 500 ml

#68 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 12:11

Szerintem próbáld ki a Leovet Biohautöl olaját. Nálam nagyon ekcémás lovon is bevált

#69 Szikrababy

Szikrababy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 643 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 26. - 18:25

Köszönöm az ötleteket! Az a helyzet, hogy már nem vakarja - olyan 2 hete -, csak látszik, hogy több helyen a farokrépáján nincs szõr. Ilyen függõleges csíkokban kb. 3 helyen. De a bõre ott nem piros, nem hámlik, nem vérzik, semmi. Csak kihullott a szõre. (Remélem nem terjed tovább.)