Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#521 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 29. - 17:22

Nagyon sajnálom :(
Most már ő is fent vágtázik a többiekkel.

#522 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 30. - 13:28

Nagyon sajnálom  :sad: Kitartást kívánok



#523 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 30. - 14:25

Mindent megtettetek. Most szörnyű, később a szép emlékek maradnak. Minden lónak ilyen öregséget kívánok (az egy hetet leszámítva)



#524 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2018 július 2. - 8:15

Köszönjük az együttérzést, nagyon jól esik.

 

Most már ő is fent vágtázik a többiekkel.

(Hétvégén tudtam meg, hogy egy kedves ismerős, a huszonéves gidrán-forma kanca, a másik full-automata szőlőhegyi "öreg-motoros" is elpusztult.

Gina, nyugodj Te is békében, remélem, odaát is találkoztok néha az Öreggel! :ang: )

 

 



#525 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 március 29. - 15:30

Két ló éldegél együtt. Az egyik kanca, a másik herélt. Ketten együtt közelebb vannak az ötvenhez, mint a negyvenöthöz. Egymásra találtak. A vödrös etetés azért külön van, mivel a kanca gyorsabb és telhetetlen.

A heréltnek három napos kényszer eltáv jött össze. Elmenetelkor még 200 m-ről is telefonáltak egymásnak. Ma megérkezett az "ifiúr". A radarok még látás előtt fogták a jelet, megindult az üzengetés. A herélt is a helyére került, amit teljes vizit követett. Megvan mindened? Nem bántottak? Megviselt az út? - szóltak a kérdések mindkét oldalról.

Kaptak némi lucernát, amit elkezdtek csipegetni egymásra figyelve. Közben készült az ünnepi vödrös a viszontlátás örömére.

Kanca az etetőhelyen, a herélt a beállóban kerítéssel elválasztva egymástól vagy 60 m-re kapta meg. A kanca nekiállt szokás szerint. A herélt bekapott egy falatot és kisietett megnézni a másikat, majd csörgött a telefon: Te is kaptál?  - Igen, finomat. - Vissza egy falatért, majd újabb hívás: Neked is van bent zab? - Még árpa is. -   Ez addig tartott, míg a kanca nem végzett. Akkor odament a kerítéshez, a lehető legközelebb, mire a herélt bement enni. Még volt a vödör aljában mikor az elválasztás két oldalára álltak egymás mellé. Beengedtem a kancát, sietett mind a kettő. A vénlányt megfogtam, hogy a herélt ehessen. Néhány falatot csipegetett, már nem volt sok, mikor megkérdezte: Te nem eszel? - Ennék én, ha tudnék. - volt a válasz. Erre az úriember félreállt, hagyta az asszonyt enni, amit örömmel nézett.

Ez a szerelem.