Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Terápiás lovagoltatás


  • Please log in to reply
222 válasz a témához

#81 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 24. - 21:38

Miskolc-Balogh-Ligetwww.baloghliget.hu

#82 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 31. - 19:57

na, küldjek képeket?

#83 Pocok

Pocok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 12:58

Szia Appalosa!Van egy veboldal : csengolovas.uw.huAz ismerõsöm terapeuta.Vannak jó képeim is beteg gyerekekrõl és a lóról.Nagyon jók.

#84 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 4. - 23:46

nekm is vannak képeim, azok is nagyon jóklehet, h használnak, majd.

#85 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 9:50

Kérlek benneteket, hogy szavazatotokkal támogassátok a Petõfi rádió Adomyány - Hagyomány árverési sorozatán támogatható Gyöngyvirág Tölgyes Lovastanya Alapítványt ahol fogyatékos gyerekek terápiás lovagoltatása folyik.Telefonon: 06-1-3-28-82-30 SzavazásKöszi a segítséget!

Edited by packa, 2005 november 22. - 12:33.


#86 Túralovas Klub

Túralovas Klub

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 7. - 14:42

Lovasterápiás helyek, cikkek

#87 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 7. - 14:57

köszönet a fenti linkért :)

#88 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 19:32

Érvényesek a fenti linken található elérhetõségek? Mert nekem a Hippoterápiás Munkacsoport azóta sem válaszol, mióta feltetted a linket és én felkerestem õket. :confused: Tud valaki élõ e-mail címet? (Bármelyik szervezetét, ahol tudnak tájékoztatást adni nekem országos szinten.)

#89 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 14:42

Telefonszámot küldök priviben.

#90 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 17. - 9:42

Pályázat gyógylovagoltatásra és utazási költségtérítésre civil szervezeteknek

#91 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 20:50

Sajnos, ez a top túldurmolta magát, ez a felhívás itt már lejárt... De a fóti verseny ugye még nem múlt el.Kedves MLTSZ Tagok!A tavalyi évhez hasonlóan a Magyar Lovasterápia Szövetség és a Nemzetközi Gyermekmentõ Szolgálat 2006. szeptember 15.-17. között az idei évben is megrendezi a Díjlovas Versenyt és a Fogyatékos Lovasok Versenyét. A tavalyi év versenyétõl annyiban térünk el, hogy az idén nem csak a hazai díjlovas versenynek ad otthont a fóti Lovasterápiás Centrum, hanem nemzetközi CDI*** versenyt is rendezünk. A Fogyatékosok Lovas Versenye a tavalyihoz hasonló keretek között kerül megrendezésre.A verseny idõpontja: 2006. szeptember 15.-17. CDI ***, CDN 2006. szeptember 16.-17. Fogyatékos Lovasok Versenye Helyszíne: Fót, Vörösmarty tér 2. (Károlyi István Gyermekközpont területén). A versenyek lebonyolításához kb. 60 fõ önkéntes segítõt keresünk. Mind a lovas szakértelemmel rendelkezõket, mind a lovaglásban, lóápolásban kevésbé vagy egyáltalán nem jártas segítõket is szívesen látjuk.Kérjük, amennyiben számíthatunk a segítségére a mellékelt adatlap kitöltésével – 2006. augusztus 10.-ig - jelezze segítõi szándékát.Levélcím: Magyar Lovasterápia Szövetség Alapítvány, 1066, Budapest, Teréz krt. 24. I/1.Telefonszám: 27-539-375 Fax: 27-539-376E-mail: gbozori@lovasterapia.hu További információ a versenyrõl honlapunkon található: www.lovasterapia.hu/aktuális Segítségét elõre is köszönjük.Fót, 2006. július 10.Üdvözlettel:Bozori GabriellaE-mail: gbozori@lovasterapia.huMobil: 06 70-200-2761

#92 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 28. - 8:54

off onERNEST HOL VAGY? MIERT NEM VAGY ELERHETO????off off

#93 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 17:26

Fogyatékosok lovasversenye Fóton :yeah:Valszeg segítõként mind a 4 nap ott leszek. Sajnos az idén csapatot nem tudunk vinni, mert az edzõnk se a múlt héten, se ezen a héten nem ért rá a gyerekekkel foglalkozni...

#94 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 31. - 19:58

Május óta tudja, hogy mikor lesz... :(

#95 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 16:36

Most már 5 naponta felhozom elõre ezt a témát. Ennyit ér az ügy, fáradozást (ne tessék vigyorogni, a semminél ez végtelenszer több :)). Bár én megyek fényképezni is, legalább az egyik napra. Kicsit nehezményezem, hogy akik tavaly rém érdeklõdõek voltak, azok most miért nem azok.

#96 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 16:43

Örni, majd személyesen yól elmagyarázom, hogy miért is nem rendít meg minket annyira ez a mostani helyzet :)

#97 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 11:51

Lovaglás kerekes székeseknek Budapest, 2006. szeptember 7., csütörtök (MTI) - Újabb különleges sportélményt kíván nyújtani keres székeseknek a szabadban.hu internetes portál: lovagolni, quadozni (négykerekû terepmotorozni) és lovas kocsikázni viszi a jelentkezõket október 23-án Domonyvölgybe. A médium május végén rendezte meg az elsõ parapaintball versenyt, amelynek nagy sikere volt. A rendezvény fõszervezõje Czine Zoltán nem ült a babérjain, ismét olyan sportélménnyel szeretné megismertetni a kerekes székeseket, ami korábban esetleg "elérhetetlen" volt számukra. Október 23-án a résztvevõk lovagolhatnak, quadozhatnak, lovas kocsikázhatnak és megnézhetnek egy lovasbemutatót. Czine Zoltán az MTI-nek elmondta: egy hétvége alatt 17 ember jelentkezett az ingyenes rendezvényre, és nagyon örültek a lehetõségnek. Még vidékiek is jelezték, hogy részt vennének az eseményen. Ugyancsak részvételét jelezte többek között Dani Gyöngyi paralimpikon, Szekeres Pál paralimpikon, Kõszegi Tamás sportlövõ és a Gördülõ tánccsoport több tagja is. A fõszervezõ hozzátette: jövõ héten nézi meg és próbálja kerekes székes ismerõse segítségével a lovagláshoz szükséges pótnyerget, a quadhoz készített speciális ülést, azért hogy ezek október 23-án biztonságosak legyenek. A lovakra és a szekérre való fel-és leszállásban segítségre lesznek emberek a helyszínen. Az esemény társszervezõje a Vadquad és a Lázár Lovaspark. (MTI-Panoráma)

#98 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 13:47

Most már 5 naponta felhozom elõre ezt a témát. Ennyit ér az ügy, fáradozást (ne tessék vigyorogni, a semminél ez végtelenszer több :)). Bár én megyek fényképezni is, legalább az egyik napra. Kicsit nehezményezem, hogy akik tavaly rém érdeklõdõek voltak, azok most miért nem azok.

Legalább ismét elõre kerül a téma :) Megyek én is, valszeg péntek és vasárnap. Mivel segítõnek idén sem tudtam elmenni, így csak nézõ leszek. Céges szinten azért anyagilag támogattuk egy kicsit a versenyt.

#99 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 12:12

Rangos verseny lesz, már pénteken délután Szent György és Olimpiai Nagy Díj programokkal. Szombaton meg Nagy Díj Speciál. Vasárnap meg a nyivákos kûrök.

#100 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 14:59

Valakinek meg van a szombati részletes program? Ha már úgyis Fóton leszek, akkor úgy idõzítenék, hogy minél többet lássak a lovaglásokból.Még azt is jó lenne tudni, hogy lesz-e belépõ.

Edited by zapolya, 2006 szeptember 13. - 15:02.


#101 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 15:04

Engem is érdekelne valami részletesebb program, nemcsak a "nagyok", hanem a fogyatékosok versenyérõl is. Pl. õk melyik nap lesznek? Mindenképp átmennék megnézni.Ernest, ha tudsz valamit, oszd meg velünk, légy szíves. :)

#102 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 15:10

Fóti versenykiírás...Szerintem nem lesz belépõ, de holnap majd megkérdezem.Gyertek minél többen, majd megiszunk együtt egy sört! (Persze fejenként :D)

#103 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 15:16

Köszi, erre már rátaláltam korábban. Benne van, hogy mi melyik napon lesz, de kb. idõbeosztás, hogy mi mikortól kezdõdik, az nincs. Filly, segítõ leszel, ugye? Akkor a sört a pályára vigyük? :D Honnan van a bejárat, ahol hozzád szoktunk menni, vagy máshol?

#104 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 17:14

Nem leszek most segítõ. Egyrészt, mert 2 hete minden szabadidõmben költözködöm (és a vele együttjáró takarítok, lomtalanítok - de fõleg az a 26 zsáknyi könyv tett be nagyon...) és emiatt teljesen hulla vagyok, másrészt meg mégiscsak viszek egy gyerekcsapatot a fogyi versenyre (múlt pénteken Gabi felhívott, hogy indulnunk kell, és kész :D). Ma az igazgatónk mutatott egy részletes programot, holnapra lemásoltatom és felírom a pontos idõpontokat (csak a nekünk fontosakat bírtam megjegyezni).

#105 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 20:53

Akkor naggyon drukkoljatok mert megyek az esélytelenek nyugalmával blamazsirozni L9-ben...b

#106 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 7:38

Filly! Már holnapután van, kérem a programot, ha már megvan. Börni! Drukkolunk. Mikor lesz az L9, mert ha szombaton, akkor talán a helyszínen is, nemcsak távolból.

#107 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 11:26

Nemrég beszéltem Fillyvel.Csak annyit tudtam meg, h. a fogyatékosok és az egészséges lovasok versenye párhuzamosan zajlik, ill. a fogyiké szombaton 13.20-kor kezdõdik.Böngészve a programot, az L9 (Berni száma) szombaton lesz, de, hogy közelebbrõl mikor, az sajnos nem derült ki számomra. Én szombaton sajnos csak délután tudok kimenni a versenyre, de akkor mindenképp. (Vasárnap még kérdés, de lehet, h. akkor is.) Fillyvel biztosan találkozom, de szeretnék esetleg másokkal is. Zap, Ernõ veletek?Ki lesz még ott?

#108 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 12:37

Mi is délután megyünk, még nem tudom, hogy hány körül (ha végeztünk Wapival), de biztosan nem fogjuk egymást elkerülni.

#109 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 9:55

A fogyatékosok versenyének szombati napján egy pár fénykép.Azért ez:

Gyertek minél többen, majd megiszunk együtt egy sört! (Persze fejenként :D)

valahogy nem jött össze... :(

Edited by Ernest, 2006 szeptember 17. - 14:29.


#110 Guest_Galadroh_*

Guest_Galadroh_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 17. - 19:34

Sziasztok! A tesóm is mozgássérült és szeretne indulni ilyen versenyeken a lóval. Az edzõ neki a D1-es kategóriát javasolja, de egyikünk se tudja, hogy ez mit jelent. Kérlek segítsetek!

#111 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 20:24

D1 ben nincs vágta, és ha a rendezõség is belebolint, kikötöszár is használható, ha a rendezõség nem huzza a széjét. Én nemrég inditottam egy gyereket aki ugyan sértetlen de a ló hozzá képest kissé nagy volt, feltettem neki a kikötöt... a poniklubos honlaprol letölthetnéd, asszem www.poniklub.hu ez tünik a legésszerübbnek mármint cimre vonatkozolag...ps. én meg jól megcumiztam fótot - profilt is váltottam helybül...

#112 Guest_Galadroh_*

Guest_Galadroh_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 20:36

Köszi, de ha letöltöm semmi nem jelenik meg.

#113 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 20:50

Akkor ne töltsd le. Nyisd meg, és másold át magadnak.

#114 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 11:34

Na, tán van egy kis idõm leírni, milyennek találtam a fóti versenyt :)Szupernek!!! Nagyon ötletes feladatok voltak a csapatváltó versenyben, tényleg nagyon-nagyon jól szórakoztunk! Aki szakmai szemmel is nézelõdött, nagyon sokat tanulhatott.És nagyon köszönjük Ernestnek a jó fotókat!Sajnos a díjlovas versenybõl semmit nem láttam. Illetve ez nem igaz, mert vasárnap hazafelé pont elkaptam a 12 fõs karusszel "fõpróbáját". Fantasztikus, hogy így össze tudták szedni az embereket és megmutatták, hogy ezt is lehet! (A tavalyi quadrillnál majdnem sírtam a meghatottságtól, ezen már szerencsére túl vagyok, most csak egyszerûen nagyon élveztem, amit a 12 ember a négyszögben mûvelt.)

#115 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 18:57

Sziasztok!Debreceni mozgássérült vagyok és már régóta azon gondolkodom, hogy a díjlovaglással. szeretnék majd foglalkozni :) A versenyek követelményeirõl, gondolok itt arra, milyen feladatokat kell végezni, van-e valakinek írásos anyaga? Meg keresem Dallos Gyula lovasiskolája c. könyvet. Lovam van csak nem nagyon tudom milyen feladatokat végezzek el. Segítségem is van.

#116 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 26. - 13:10

Ha mozgássérült vagy, akkor keresned kellene egy gyógytornász vagy szomatopedagógus, lovasterápiás végzettségû embert a környékeden, aki konkrét segítséget tudna neked adni. A Magyar Lovasterápia Szövetségnél biztosan segítenek abban, hogy kik vannak ilyenek a környékeden (www.lovasterapia.hu).

#117 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 26. - 22:00

EDZÕT!!!!! kell keressen és orvost, utóbbit azért hogy beleegyezését adja és folyamatosan kontrollálja, attól függõen persze, mi a sérülése. Könyörgöm az élõ istenre, ne keverjétek össze a terápiás sétáltatást a fogyi sporttal!Normál mezõnyben nagyon fel kell kötni a gatyát, jelengeg itthon nincsen külön sérült mezõny. Átlagos képességü lóval el lehet játszani, sõt,a környéki országokban versenyezni is lehet... Szerintema legfontosabb hogy tanulj meg amennyire csak lehet, biztonságosan ülni, bizz abban aki neked segit, az én edzõim sem voltak külön erre képezve, hogy sérülteket tanitsanak, de kis odafigyeléssel és jóérzéssel a legtöbben képesek erre - még ha nem is mindig hiszik el magukról, aztán mikor elkezdenek dolgozni, akkor jönnek rá, semmiben nem más ez, mint egy hétköznapi lovassal dolgozni... Sok sikert :yeah: Bernips: kóstolónak - vigyázz meg ne ijedj - itt egy honlap - www.ipec-athletes.deitt van szabálykönyv meg programgyûjtemény is, de ez csak sérültre vonatkozik... megijedést azért mondtam mert vannak fenn elég sokkoló képek

#118 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 27. - 15:47

Köszönöm:)) Tudom nem egyszerű dolgot szeretnék, de ha megkapom a segítséget - van egy lovasterapauta edzőm- akkor talán sikerül :D

#119 Guest_EszterFül_*

Guest_EszterFül_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 27. - 20:38

Sziasztok! Ha részt szeretnék venni terápiás lovagoltatásban, akkor ahhoz nekem milyen végzettségre lenne szükségem?? A lovammal elég régóta foglalkozunk gyerekekkel és bármit, vagy bárkit rá mernék bízni, még az életemet is. SEGÍTSETEK, nagyon fontos lenne.KÖSZÖNÖM!!

#120 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 19. - 9:25

Szia EszterFül ! Nézd meg ezt, hátha segít :Lovasterapeuta képzés