Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Heavy Horses


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
70 válasz a témához

#1 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 8:03

Azért angolul, hogy a combojok is értsék.Szóval lehet, hogy ez a topic nem lesz hosszúéletû, de úgy gondoltam, hogy én a tüzesló-rajongó, nyitok egyet a jó öreg munkalovaknak. Úgy gondolom megérdemlik.Nem csak nosztalgiából, merthogy nagyapámnak is volt egy "Sanyi"-ja, hanem mert bizonyították, hogy szügség van rájuk.Németországban, Ausztriában együtt dolgoznak a többmilliós munkagépekkel és megbecsült dolgozói a gazdaságoknak.Azt hiszem érdemes beszélni róluk.

#2 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 10:29

Nem hiszem, hogy ne lenne érdeklõdés ebben a témában!Én pl. az atv-emmel imádoma murákat!Sõt a csõdörkém is imádaja õket Posted ImageAhol tavalyig voltunk, volt egy mura kanca, Mama néven. Szembe lakott csõdörkémmel, és így rajongásának állandó tárgyát képezte. Egyébként egyebek mellet trágyaszállításra használták. Akkora folyosó volt az istállókban, hogy simán befért kocsistól és csak feldobták a cuccot és ment a trágyadombhoz. Elképzelni is nehéz, hogy a 2 nagy istállóból milyen lett volna a távoli helyre kiskocsival kitolni. Traktorral meg ugye nem túl szerencsés istállóba bemenni...

#3 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 10:36

Eccer, ha nagyon sok pénzem lesz, lesz egy hidegvérûm. Rendesen be fogom lovagolni, és rendszeresen elõ fogom adni vele a zselészerû közegben való száguldozást Posted Image

#4 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 10:45

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted ImageEz naggyon jó!Nekem is megfordul már fejemben a dolog, de lehet, hogy elõtte balett tanfolyam kellene, hogy tudjak spárgázni!

#5 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 18:56

Nekem egy Shire, vagy egy Clydesdale kellene... :) Cav

#6 kabor

kabor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 19:16

Nyáron volt szerencsém, egy sodrott - több benne a mura - kancához, gyönyörû kerekded formák, a 30 fok feletti hõség meg se kottyant neki, kezes, aranyos jószág volt. Még az én néha kissé összevissza segítségadásaimat is igyekezett megérteni, engedelmeskedni. Már a nevét is imádtam: Malacka!

#7 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 20:34

hali!Na ugy latszik en megeloztem mindenkit. Mert en mar ultem hidevgerun s nagyon elveztem rajta lovagolni. Megvoltam vagy 3 eves amikor a nagyapam testverenek volt egy oriasi murakozije. Epp a learatott kukoricat vittuk hazafele. Minden fordulomal ult valaki a Baba hatan. Erdekes volt 3 vesen ulni rajta. A zserszamba kapaszkodtam s ugy lityi-lotyiztema hatan. A masodik lo amin lovagoltam ......hat csak nevezzuk fel (klajsztdalnek)....,de a lo total ugy nez ki mint egy (klasztdel)..Ezert ehivjak Bud-nak.erdekes pacakudv

#8 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 18. - 20:55

Tatár nevû lovam, amit apám nagybátyja tukmált rám, kivételesen szép, 8 éves sodrott ló volt. A túrákon 1 km távon 5-600 métert vertek rá a többiek, miközben a létezõ leglassabb vágtában mentek. Szegény Tatár meg ordítva, nyerítve igyekezett beérni a társaságot, tiszta erõbõl nyomva a vágtát. Ilyesmire nem valóak. De az ekhós szekérbe, vagy 10 q trágyát húzni az õszi vetés alá! Az igen, az fekszik nekik.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 19. - 21:06

Hááát nem tudom Sheriff! Már ami a gyorsaságot illeti!A barátnõm (akirõl már írtam, a 115 kg.-os)kb 1,5 éve tanult meg úgy-ahogy lovagolni. Nos a lovaglóleckéket egy olyan lovon tanulta meg, ami szinte úgy nézett ki, mint egy tiszta mura! A gazdája szerint kb. 75%-ban az is volt! (Akkor még neki sem és nekem sem volt saját lovunk, így pénzért mentünk terepre) Az "én lovam" egy jó magas szürke herélt volt, jó hosszú lábakkal, vékony testfelépítéssel.Volt egy enyhén felfelé menõ út, ahol hazafelé mindig versenyeztünk egyet!Õ indult el elõl mindig, igaz rendszeresen leelõztem, de az a ló úgy jött utánam mint a szél! Hidegvérût még nem láttam ilyen gyorsat, 115 kg-val a hátán száguldozni!(vagy lehet hogy az enyém volt lassú?) Neeem!Igaz, egyszer kipróbáltam én is, ment volna rendesen, de olyan furcsa volt a vágtája a másik kényelmes ló után, hogy nem akartam sokat vele futni! Még az is furcsa volt, hogy olyan rövid nyaka volt,amikor lenéztem, a nyereg után szinte ott volt a feje! Posted ImageDe jó lett volna neki azt megvenni![This message has been edited by Ilusta (edited 19 October 2001).]

#10 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 11:43

Na igen! Ami az egyiknek gyors, az a másiknak lassú. És fordítva.Van aki lezuhan a zuhanytálcáról a földre és összetöri magát, s van aki meg leugrik a második emeletrõl és semmi baja.Egy hidegvérû lehet, hogy megy, mint a szél, de akkor az a szél legfeljebb csak lengedezik!

#11 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 22:31

Kedvelem a hidegvérûeket, kemény munkájukkal õk is kivették rendesen a részüket az ember történelmébõl. Szentigaz, hogy nem hátasnak valók, de felhasználták õket hátaslovak tenyészésében is, ahol nagyobb tömegû, vagy kiengyensúlyozottab természetû fajtákat akartak kialakítani.Mostanában egy kis sodrott pacin lovagolok. Lehet, hogy a lengedezõ szél is megelõzné, de nagyon megbízható, kedves kis ló, nem ijed meg a saját árnyékától, és nagyon biztos lábbal jár a legcsúszósabb meredek, köves, erdei ösvényen is, ezért jobban becsülöm, mint bármelyik gyönyörû, büszke, szélvészként száguldó arabot. Örülök, hogy végre megtaláltam a vérmérsékletemnek megfelelõ lótípust.Megyek Jethro Tull-t hallgatni. Posted Image

#12 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 21:31

Most néztem az ARD-n egy rönkhúzó versenynnyel egybekötött hidegvérû árverést.Ez nem valami hagyományôrzés, ezeknek a lovaknak ma ugyanúgy szükség van a munkájára.Most láttam shire-t elôször ügetni.Óriási (szó szerint).

#13 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 15:42

Posted Image Posted Image Posted Image [This message has been edited by KundK (edited 23 October 2001).]

#14 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 21:20

KundK! Ezek gyönyörûek!Kaposváron, a Pannon Agrártudományi Egyetem tulajdonában is van egy hatalmas, robosztus hidegvérû mén. Én megláttam és beleszerettem.Csak másodszori látogatásom idején vettem észre, hogy hátsó lábain valószínüleg évek óta kezeletlen csüdsömör éktelenkedik, de akkora, hogy ilyet még életemben nem láttam.Akkora bucivá fejlõdött a sömör mindkét hátulján,hogy a ló -nem viccelek- már nem tudja csüdben hajlítani a lábait csak igen kis mértékben. Kérdezgettem a lovászokat ki foglalkozik a lóval...Kapaszkodjatok meg! Senki.A lovászok etetik, de se nem pucolják, se karámba nem viszik, csak néha napján mikor fedez, akkor vezetik ki boxából.Próbáltam találni valakit, aki esetleg hajlandó az általam megvásárolt cink-oxiddal kenegetni, merthogy én csak havonta 4 napot vagyok lent, de senki nem vette a fáradtságot erre sem. Magam sem gondolom, hogy ez hatásos kezelés lenne, ezeket szerintem már csak sebészeti úton lehetne eltávolítani.Ezt csak azért írtam le, mert nem az egyetlen eset, hogy ezeket az állatokat semmibe veszik. Egy egész egyetemre való hallgató jár ott nap, mint nap, mégsem szúrja ez senkinek a szemét, annak ellenére, hogy szeretik a lovakat és a Lovasakadémián mindenki pátyolgatja kedvenc melegvérûjét.Nekem meg a szívem vérzik ezért a kedves böszméért és igyekezetem ellenére sem találtam senkit, aki pártfogásába venné.Mindenkié és mégis senkié.Utoljára tavasszal láttam, mivel halasztottam egy évet, fogalmam sincs mi lehet vele. Sajnálom szegényt. Bárcsak lenne több pénzem!Üdv, Lombardo

#15 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 21:41

Elég szívszorító, amit leírtál, sajnos általában csak azok értékelik ôket, akik dolgoznak velük.Azt is tegyük hozzá, hogy ezek a pacák az esetek 90 %-ában rendkívül jóindulatúak, ami nem a butaságukból fakad.

#16 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 7:23

Aki ezt elnézi, az nem szereti a lovakat. Még ha babusgat is egyet-kettõt. Lovasakadémia? Lovas-kiakadémia!

#17 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 10:56

[url="http://"http://community.webshots.com/album/592792"]http://community.webshots.com/album/592792[/url]érdemes ezeket a képeket megnézni...akármit mondtok, hogy egy hidegvérû nem erre való, de szvsz eszméletlenül néz ki egy ilyen melák pac díjlovagló szerelésben!

#18 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 15:02

Ámulnál a látványon, ha látnál egy igazi kiglancolt szerszámot, amint rá van aggatva a derék pacára és söröshordókat vonszol a duisburgi utcán.A gondos gazdák nem csak a felvonulásra tartják így rendben a cuccot, munka közben is nagyon látványos.Nem kell oda díjlovas szerkó.De ismeritek a véleményem: Szerintem sehova. Posted Image

#19 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 19:36

KundK, Pracli!Szuperek a képek!Imádom az ilyen behemót lovakat!Szerintetek a Shire-ra létráról másztak fel? Posted Image

#20 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 19:52

Húúúúúú ilyet énisakaroooook!! Naggyon szuperek a képek!! Csúcs! Posted Image

#21 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 20:52

Lombardo!Hétfõn átmegyek a csillagba, és megnézem a pacit Posted ImageAmúgy, melyik volt az, a fakó mén, vagy a pej?Üdv: Bazs

#22 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 21:45

Szia Bazs!A fakó mén volt az.A csillag istállóban állt, ha belülrõl közelítesz az elsõ boxban állt jobb oldalt.Nagyon megköszönném, ha megnéznéd és elmesélnéd mi van Vele.Elõre is köszi,Lombardo

#23 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 19:28

Hát akkor irigykedjetek, mert KundK képei közül az elsõn látható fekete pac ikertesója Dóra majorban fedez, egyszerûen gyönyörû. Újabban mi visszük ki egy kicsit karámba és lovazni, mert ott sem igazán rakják karámba (mert mindig ott kell lenni valakinek a karám mellett, figyelni, hogy mikor bontja le a kerítést Posted Image ) Nagyon jó fej, természetesen nyereg nincs rá, de szemmel láthatóan marhára élvezi amint kb. öten körülugráljuk, pucolgatjuk, lovagolgatjuk). Másik ottani kedvencünk, Dusi is hidegvérû és tüneményes.

#24 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 20:02

Minek egy ilyenre nyereg? Posted Image

#25 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 27. - 21:43

Sziasztok!Látom másik topicban is említést nyert szegény kaposvári hidegvérû mén.Bazs jóvoltából, aki szintén az ottani egyetem padjait koptatja, de nappalin, nemsokára friss infokat tudhatunk meg róla.Bár gyanítom a lábai azóta még rosszabb állapotban vannak.Gondoltam rá, hogy valahogy el kellene onnan hozni, de erre nem sok esélyt látok, mivel, ahogy Bazs is mondta ez állami fedmén és rajta kívül csak egy van Kaposváron. Így õk ketten látják el a környék néhányszáz hidegvérû kancáját genetikai információkkal.Cav javaslata, hogy fényképezzük le és mutassuk meg az állatvédõknek, nem rossz ötlet, talán valahol külhonban mûködne is, de nem tudom, hogy itthon õk tehetnek-e valamit ebben az ügyben??.....Mindenesetre én kíváncsi vagyok az új hírekre, hátha azóta felkarolta egy igazi lószeretõ és jobb sorsa van.(vagy ne reménykedjek?)Üdv, Lombardo

#26 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 27. - 22:51

Szerintem mindenképpen el kéne menni, és lefotózni, és megjeleníteni minden lehetséges helyen. Azzal nem lesz rosszabb, imho. Most mi mást tudnánk tenni? Ötletek?Cav

#27 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 31. - 16:59

Lombardo!Nos, voltam a csillagban, lónézõben. A fekete mént megtaláltam, éppen karámban volt, és volt oly kedves, hogy megosztotta velem az ebédemet, egy kakaós csigát Posted ImageEnnek a ménnek hálistennek nincs baj a lábával, az egyetlen kivetnivaló, amit találtam rajta, az, hogy kissé sovány volt ahhoz képest, amilyennek egy hidegvérûnek lennie kellene. Valamint elég régen volt körmölve, a patái berepedeztek, és szétterültek, de ez nem volt annyira vészes, nem olyan, mint amit évek óta elhanyagolnak.A fakó mén pedig, pont a lábai miatt, vágóba került. Alig két hete. No comment Posted ImageÜdv: Bazs

#28 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 31. - 17:05

Mondjuk, jól tükrözi az ottani állapotokat, hogy az elsõ ember, akitõl érdeklõdtem a ménekrõl (az istállóban uis nem voltak), azt a választ adta, hogy az egyik kint van az udvaron (a karámban), és a másik is itt van valahol. Fogalma sem volt tehát arról, hogy mi történt a lóval, hogy már két hete elvitték, ezt csak félóra múlva tudtam meg egy lovásztól. Egyáltalán, szerencsés véletlen bárkit találni azon a telepen. B

#29 Lombardo78

Lombardo78

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 31. - 23:42

Köszi Bazs az utánajárást.Sajnálom szegényt nagyon! Olyan rendes kis paci volt.Egy ujabb dolog, ami miatt tovább növekedett mérhetetlen útálatom egyetemünk iránt!

#30 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 5. - 17:27

idézet:


Eredeti szerzõ: KundK:Minek egy ilyenre nyereg? Posted Image

Nem valami kényelmes az ügetése, ezért megkönnyítené a lovas dolgát ha lenne rajta nyereg, de persze nyereg nélkül szebb. Éva pucolgatta szombaton fél órán át, azután Topi elhúzta a karámig, majd megfetrengett a homokban. A szép fekete kifésült sörénye tele lett száraz falevelekkel, nagyon jól nézett ki Posted Image Ráadásul a szomszéd karámban sétálgató kancát kiszúrta magának, ezért elég nehéz volt rávenni, hogy inkább sétálgasson lovassal a hátán Posted Image

#31 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 9. - 2:17

Kaposváron új mén jött a Csillagba a szomorú sorsú fakó helyére, a tenyésztés szolgálatába.Fiatalnak látszik, 5-6 évesnek, bár nem volt még a közelben illetékes, akitõl bõvebbet megtudhattam volna, pedig kétszer is voltam meglátogatni õket az elmúlt három napban.Az újonc pej, nagyon barátságos, igaz, amikor megveregettem a nyakát, kissé megijedt Posted Image Dehát amilyen nagydarab, akár félõs is lehet Posted Image Mint legutóbb, most is felfalt a két melák mindent, ami ehetõ csak akadt a táskámban, többek között kiflit, egy körtét, és némi csokimaradékot.Jövõ héten (hacsakelnemfelejtem), viszek magammal fényképezõt, és megpróbálok készíteni néhány képet róluk elfogadható környezetben, akkor láthatja õket mindenki.Meg majd jönnek újabb beszámolók is.Bazs

#32 suttogo

suttogo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 13. - 17:35

Egyetértek Sheriffel

#33 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 14. - 14:53

Suttogó!Te a silveradoi Suttogó vagy? Posted Image

#34 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 13. - 9:20

Hidegvérû-fanoknak: [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/images/pic4227292.jpg"]3 belga meg egy "kakukktojás" az elõtérben![/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/veressjudit/images/pic4227289.jpg"]Szerintem a legszebb belgánk: Atom.[/url]

#35 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 24. - 14:52

Mikor a Gyálkörnyéki lónyüstölõkkel boklásztam, volt egy Csillag nevü nagyon hidegsodrott kanca.Talán az arab vér miatt, semmi gond nem volt a gyorsaságával.Bezzeg a szocializálódással.Édes kicsi kincsemnek rendszeresen összeakadt vele a püttyszõre.Sem ló, sem ember nem válhatott szíve csücskévé.Csak aki lovagolta.Ja és a nyerget sem fogadta barátszerszámának, így csak szõrén lehetett vinni.Tehát szépségesen kecses,gyors hisztérika is tud lenni egy "hidegvérû".

#36 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 24. - 16:45

Csuti!Nektek vannak Belgáitok? Szívem csücskei... Posted Image

#37 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 26. - 8:28

Igen! Kb. 6 éve került ide 5 belga kanca /original :D /, ezekbõl már csak 1 van meg /eladás, elhullás/, de a szaporulataikból van még 2 kanca, 1 csõdör és 2 csõdör állami fedezõmén lett! Mivel belga mén nem volt és magyar hidegvérrûvel lettek befedeztetve/Gölle, Tinnye/, ezért az utódok csak félig belgák és magyar hidegvérûre vannak besütve.Bármikor megtekinthetõk! Posted Image

#38 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 26. - 17:36

Csuti!!Hol lehet megtalálni téged meg a pacokat? Posted Image Meglátogatnálak valamikor titeket.

#39 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 27. - 8:44

Megy egy magánüzenet! Posted Image Lassan szervezhetünk egy hidegvérûnézõ fórumtalálkozót nálunk! Posted Image

#40 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 22:31

Ma volt részem hidegvérûekben. Balatonszõlõsön sikerült összeismerkednem néhánnyal. GYÖNYÖRÛEK!Nem tudom, fajtájukat tekintve milyenek,de kolosszálisak:[url="http://"http://img.tar.hu/honey83/size2/5408795.jpg"]Õk[/url] és [url="http://"http://img.tar.hu/honey83/size2/5408951.jpg"]Õ[/url] különösképpen tetszett. [ Január 05, 2005, 13:08: Az üzenetet átszerkesztette: Méz ]