Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#2721 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 17. - 9:20

A másik, hogy az ausztrál is elég súlyos nyereg, a csacsi meg kicsi, valami könnyebb kellene rá, nem?



#2722 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 17. - 13:19

Fanyereg nem jöhet szóba? Nekem olyan van, amin nincs kifeszítve farbőr, azaz szinte a lovon/csacsin ülsz. A talpakat meg olyanra készítik, ami passzol rá. Kiesni ebből sem egyszerű, nekem még nem sikerült soha, nem azért, mert akkora ász vagyok :dev: , angolból azért párszor már vettem talajmintát.

Ilyen e. Azt a kis párnát én varrtam bele, de tényleg nagyon közel vagy a hátashoz.

nyereg__486_x_364__www.kepfeltoltes.hu_.

Persze erre még jön birkabőr, csak így jobban látszik a lényeg.


Edited by ori, 2016 január 17. - 13:21.


#2723 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 12:00

a szamárnak nulla a marja a hátvonala szögegyenes ezáltal nem passzolnak rá az angol tipusu nyergek,(westernben is csak eggyel találkoztam) folyamatosan billegnek rajta. egyszer megkerestem Májkit h csináljon western nyerget rá de 3-400ezerbe állt volna meg annyim meg nincs egy nyeregre :( egyszer próbáltam rá fanyerget - huculra használják - de az sem nagyon (nagyon nagyon nem) passzolt rá :( egyszerűen nem fekszenek fel a hátára... keskeny és martalan... van gondom vele bőven... most szőrmepatracunk van - nagylovasos - de jobb szeretnék vmi stabilabbat



#2724 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 13:14

Egy huculra készített nyereg nyilván nem fekszik fel, más dőlésszöget kell gondolom beállítani a talpaknál. De ezt a készítővel meg lehet beszélni, és akkor olyan lesz, hogy jó legyen. Mar nem kell hozzá.

Esetleg egy arabra készített nyeregből már ki lehetne indulni.

Znek úgy készült, hogy rápróbáltam egy másikat, ami hasonló felépítésű lónak lett, aztán 6 ponton meg kellett adni, hogy mennyire áll el a ló hátától, és ez alapján készült az övé.

Angol és western nyerget nem tudok elképzelni csacsin, csak egyedileg készítettet, az meg ugye...

 


Edited by ori, 2016 január 18. - 13:22.


#2725 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 18:10

Mi ez, Ori, Jósvay-féle nyereg?

Azt hallottam, már sajnos nem készít :-( de van valaki akit kitanított, az viszi tovább... 


Edited by börni, 2016 január 18. - 18:11.


#2726 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 18:19

igen ott kezdődnek a dolgok h az meg ugye... :(
lehet maradok a patracnál az bevált :) azért köszönöm



#2727 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 19:49

Nem feltétlen, én mást is ismerek, aki készít ilyet, meg olyat is, aki használja őket arab lovakon, szóval meg lehetne oldani egy próbát, de ha nem vonzó a gondolat, akkor nem forszírozom. Csak én ami nyerget láttam így neten csacsikon, az mind ilyen fatalpas hagyományos cucc volt, mint a magyar.

Nem ismerem a lóhasználati, pardon csacsihasználati szokásaidat, de azért egy nyereg egészen más, mint egy patrac...

Börni, Jósvairól egyszer elterjedt, hogy elment szerzetesnek, aztán kiderítettük, hogy mégsem, és készített is nyerget utána. De az utóbbi pár évben nem léptem vele kapcsolatba, úgyhogy nem tudom, ez a visszavonulás még a régi kacsa, vagy most már tényleg. :happy:

 


Edited by ori, 2016 január 18. - 19:50.


#2728 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 18. - 19:53

Pl. ennek a lovacskának a háta szerintem viszonylag hasonló a szamáréhoz, az akrobatát meg ismerem.

IMG+5954+Copie.JPG


  • börni kedvelte

#2729 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 19. - 19:47

én ugyanugy lovagolom őt mintha ló lenne. lép, üget, vágtat - elvisz mint a szél azt a bizonyos papirlapot XD - ugrik, alapszinten díjlovagolgat ha kedve van :D szoval univerzális... ezért is gondolkodok folyton azon, hogy hogy lehetne a nyereg problémámat megoldani...
ezek a favázas "hagyományörző" nyergek nem rosszak. csak vajon milyen áron csinálnak rá egyet? 



#2730 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 19. - 20:23

Emlékeztem rá, hogy nem csak úgy lötyögsz rajta, azért is írtam, hogy egy nyereg azért több lehetőséget rejt magában, mint egy patrac. :happy:

Amikor utoljára kérdeztem, 30 eFt volt csupaszon mindkét általam ismert készítőnél. Felrántókat 5000ért tettek rá, a párnát én varrtam, meg kell még egy birkabőr.

Ugratni nem jó benne, idomítani lehet szerintem.

Nem tudok elképzelni széria univerzálist, ami egy csacsira passzol, mert a póninyergek széles, szív alakú hátra készülnek általában. De lehet, hogy van ilyen.

ui.: esetleg megbeszélheted a készítővel, hogy ne legyen rajta gomb és alacsonyabb legyen a kápa, akkor kis ugrások beleférnek.


Edited by ori, 2016 január 19. - 20:24.


#2731 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 20. - 10:45

Tyű Ori ez nem hngzik rosszul :) tudnál nekem elérhetőséget adni? amugy Pest közeliek ezek a készítő emberek? mert az ország másik fele kicsit nyűgös lenne



#2732 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 20. - 12:11

Ori a te nyerged nem erdőhorvátiban készült?

#2733 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 20. - 12:41

De, igen, Jósvai nyereg. Tudsz valamit Laciról? Nekem hamarosan kellene még egy, mert megnőtt a csikóm. Ez, ami van, nagyon bevált. :rockon:

Jasmine, mi lenne, ha első körben felpróbálnál egyet? A képen látható srác pestkörnyékén lovagol, és szerintem van ott nekik több darab, olyan zsábifélékre készült. Azok elég kicsike lovak, és alkatilag közelebb állnak a szamárhoz, mint a huculok. A készítő erdélyi, de szokott átjárni, szerintem megoldható a találkozó.



#2734 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 20. - 13:09

Már nem készít nyerget, felszentelték pap lett belőle. De itt szabadszálláson van egy asztalos, fanyereg váz ,málha nyereg váz készítéssel is foglalkozik.

#2735 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 7:44

Ori és hogy tudnám felvenni vele a kapcsolatot? mer egy proba azért tényleg jól jönne mielőtt belevágok egy ilyenbe... hihetetlen macerás ez a nyereg kérdés -_-'



#2736 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 8:32

Magán. :happy:

Számadó, mennyire friss az info? Mert nekem pár éve mondták ezt, illetve hozzám úgy jutott el, hogy szerzetesnek állt, ezért nem készít nyerget.

Aztán kiderült, hogy ez csak részben igaz, pap lett, de azért készít - készített is.

Persze az azóta változhatott, csak amikor ezt mondja valaki, sose tudom, hogy az most a régi kacsa, vagy most már aztán tényleg leállt..

 


Edited by ori, 2016 január 21. - 8:36.


#2737 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 10:42

Tavaly nyáron-ősszel beszéltem az édesanyjával, ő mondta, hogy most nem készít. Kivéve ,csak annak akinek a rendelését már felvette. Nekem sem készít, mert jelenleg nincs rá ideje. De reménykedni lehet, hogy előbb-utóbb újra hozzá lát. Nagyon kényelmes nyergek, stabil ülést biztosit.

#2738 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 10:50

Akkor azért megkérdezem, megtaláltam az elérhetőségét. Hátha.



#2739 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 11:04

Remélem a kőrösfői utódok jó nyerget készítenek!

#2740 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 21. - 11:25

Ha Laci nem állalja, akkor oda fordulok majd, a pusztai rókák elégedettek azokkal a nyergekkel. :happy:



#2741 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 27. - 19:22

Börni, az az Eric Thomas nyereg jó lehetne Dömpire, mit gondolsz?

#2742 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 28. - 15:07

33-mas, valamicske mar kellene azért bele, különben hátraültet s elforog.

Egy próbát megér, de nem fűznék nagy reményeket hozzá :-)

Ha próbálnád szólj mert ugyan csak tegnap került fel a webre de máris marakodnak érette :-)



#2743 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 28. - 16:47

Köszi, akkor ha elül a nagy érdeklődés és még mindig megvan, lehet megpróbálnám. Kissé borsos az ára, de úgy nézem megérné.

#2744 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 2. - 15:29

Nem vitték, szabad préda :-)



#2745 LovasLaca

LovasLaca

    Új vendég

  • Új tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 4. - 11:59

Sziasztok!

Tudtok küldeni elérhetőséget olyan nyeregkészítőhöz, aki még biztos, hogy aktívan tevékenykedik és tiszafüredi nyergeket készít? Olyan érdekelne, aki ki tud jönni személyesen is, ugyanis most fürödtem be egy másik fajta fanyereggel, de nagyon csúnyán....  :sad: !



#2746 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 8:41

Valaki javíttatott már ülőrészen bőr szakadást? Mennyibe kerülhet? Ilyen sérülés:

nyereg.jpg



#2747 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 16:36

Ha cserélik az ülésbőrt, 35-45.000 mestertől függően. Ragasztatni, varratni nem érdemes :-(



#2748 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 17:26

Aú. :D Köszönöm!



#2749 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 20:43

Meg lehet csinálni.

Varratni valóban nem érdemes,de ragasztani igen.

Persze új nem lesz, de használható igen.

Ha csak az egyik oldala, akkor mondjuk Börni tájékoztató árának 10%-a?



#2750 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 22:39

Ha ott ennyire szét van ülve, van annak más baja is. 45-ből meg ebayezek hibátlan stübbent. :D 



#2751 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 18. - 9:21

Cav álláspontját támogatom. Én nyergem is kb így szakadt. 30-35-ért kicserélték az ülőfelületet. Ezután fáradásos törés a vázon. Újabb 30-35-ért megcsinálták. A váz rövid idő után újra nyeklik, majd kis idő után az ülőfelület is újra kiszakad ugyanott. Bár a mester garanciában újra javította mindkettőt, de nem merem használni. :) Használom a lótulaj öreg Stübbenjét (amit mellesleg Cavtól vett), ami bár kopott, de örökös mint a szegénység, és meg sem rezzen a ló hátán felszálláskor. Én is elátkoztam már párszor a napot, amikor nekiálltam javíttatni ahelyett, hogy vettem volna egy ilyet.


  • N.C. kedvelte

#2752 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 18. - 9:28

Köszönöm mindnyájatoknak! Árulják olcsóért és arra voltam kíváncsi, hogy érdemes-e megvenni. :) Inkább mást választottam. :)



#2753 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 18. - 13:30

Egyetértek az előttem szólókkal!

 

Igazából nem a szakadás a probléma (a tünet kezelhető), hanem amiért ott elengedett a bőr ( oka lehet váz-, ülőrész gurtnija elenged, extra félreülés stb.) ez is javítható, de dolgozni kell vele, na...  Jó nyergen érdemes sokat dolgozni, egy ötvenezres pakisztániba a magam részéről egy szöget nem verek be. ( Mondjuk én nem  vagyok nyergesmester.)


" Használom a lótulaj öreg Stübbenjét (amit mellesleg Cavtól vett), ami bár kopott, de örökös mint a szegénység, és meg sem rezzen a ló hátán felszálláskor."

Így, így! Örök, mint a nyomorúság - nem is értem , mé' nem így reklámozzák ? Lehet, nem vonzaná a vastag péztárcát? :unsure:

 

 



#2754 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 18. - 18:50

Hehe, nem is tudom már, mennyi nyereg ment át a kezemen, de valahogy szeretek mindig vásárolni újabbakat. :D 

Most épp beszoptam eggyel, törött a váza, nem tudom mit csináltak vele, mert kívül viszont sértetlen. Egy Stübben scandica nova, bőrileg tökéletes állapotban, szóval meg fogom csináltatni, úgyis megéri. 



#2755 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 19. - 10:32

Most kiderült, hogy nekem is van egy törött vázú Stübbenem :( Ez is teljesen ép, jó állapotú amúgy. Majd elmondod, hogy mennyiért csináltatod? :D



#2756 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 20. - 6:44

Min 40-et mondtak rá, de még személyesen nem látta senki. Ha többet tudok, majd írok. 


  • Panka21 kedvelte

#2757 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 21. - 11:20

Valaki esetleg tudja, hogy mi az a francia talp?

A bőrös - aki felújítaná a nyerget, amit meg szeretnék venni - azt mondta, hogy ilyet tenne rá.



#2758 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 21. - 21:14

Itt írnak róla egy keveset.



#2759 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 22. - 9:43

Köszi Sári, ebből már tovább is tudok indulni a kereséssel. :ang:

Esetleg vélemény?



#2760 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 22. - 14:54

Nem próbáltam még ilyet, annyi, hogy amit eddig láttam ilyen felépítéssel, mindnek szép nagy, széles, lapos (=nagy felületen fekvő) párnái voltak, ellentétben az agyontömött keskeny hurkákkal, ami sok nyergen van párnázat címén. Gondolom, a felépítésből is adódik, hogy szélesebbre lehet készíteni a párnát, már ha a készítőnek ez a szándéka. :happy: