Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó születik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
299 válasz a témához

#1 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 1:16

Sziasztok, tudom én itt még új vagyok, de szeretnék errõl beszélgetni! :confused: Most az elõbb ellett meg a lovam. Ez volt az elsõ ellése. Én segítettem neki, mert a bátyám tûzoltó, apum kamionos, és egyikük sem volt otthon. Én 16 éves vagyok, és érdekel a western lovaglás. Az igazat megvallva már egy éve westernt lovagolok. :rolleyes: Szóval azt szeretném, ha leírnátok a western csikó nevelésével kapcsolatos tudnivalókat! Azt hiszem nem árt egy kis tapasztalatbeszámoló annak sem, aki már "profi"! Amúgy én is tudok már egy s mást, de gondoltam megkérdezlek titeket!! Posted Image Elõre is köszi:Cowgirl

#2 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 1:37

Szia Cowgirl!Én csak a csikódhoz szeretnék gratulálni, de nem vagyok westernes! (A másik oldalt képviselem. :D ) Bár Sheriffnek és egyeseknek hatására lehet, hogy nemsokára én is elwesternesedek... :rolleyes: :D Üdvözlöm a kiscsikódat! ;)

#3 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 13:35

Szia!Ha most született a csikó akkor most inkább arra figyelj, hogy a bélszurok elmenjen rendesen. A Western stílus még ráér egy darabig. Nekem már pusztult el csikóm bélszurok probléma miatt, neked ne legyen ilyen élményed. Szájon és végbélen át adj be neki 1-2 deci parafinolajat.

#4 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 17:01

A teremburáját! Hát nem igaza van?! :D Erre tényleg nagyon figyelj, mert nekünk is elpusztult hasonló okok miatt régen egy csikónk! :( Bár volt ott más probléma is. :(

#5 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 18:23

Köszi a gratulációkat! :D Posted Image Azt hiszem a bélszurok már eltávozott!De azért köszi a tippet, még hasznát vehetem!! Posted Image

#6 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 10:49

Na puff!Tegnap volt az állatorvos a lovaknál. Többek között a túra miatt is, megvizsgálta a kis arabot és a derest is, minden rendben, épek és egészségesek. Aztán egy futó pillantást vetett a kiscsikóra is. Aztán folymatosan nézte. Gáz van. Heresérv. Észrevettük már, hogy valami nem stimmel altájékon, de abban maradtunk, hogy biztosan felszívódik. Hát nem. Az állatorvos szerint mûteni kell. Szerintem meg nem. Könyörgöm, alig múlt egy hónapos. Most mi legyen? :confused: :confused: :confused: Gumilovas

#7 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 11:26

Eredeti szerzõ: Gumilovas:"Könyörgöm, alig múlt egy hónapos. Most mi legyen?"Ha az állatorvos szerint mûteni kell, akkor nagy valószínûség szerint kell is mûteni. Ez nem lelkizés kérdése, mert egy heresérv nem múlik el magától, hanem csak rosszabb lesz. Egyébként pedig az én kisfiamat egy napos korában mûtötték elõször, mert kellett, mûtötték egy hónaposan is, és még sokszor. Most 10 éves, szép és vidám. Hidd el, így lesz a kiscsikóval is.

#8 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 11:29

Hello Gumilovas!Ezt a " könyörgöm, alig múlt egy hónapos"-t ugye nem gondoltad komolyan? Posted Image Sajnos ez elég komoly dolog. Ha a sérvtartalom bélkacsot is tartalmaz akkor könnyen elõfordulhat hogy a bél kizáródik. Ez nagyon súlyos kólikás tünetekkel jár és kb 3 órája van a lónak hogy mûtétre kerüljön. Ha a sérvtartalom nem bél hanem csak cseplesz, akkor kevésbé nagy a gáz. Persze a probléma gyökere az hogy tág a lágyékgyûrû amin keresztül egy bélkacs bármikor kicsúszhat. Most még valószínûleg azért nincs probléma mert a csikó még szopik. Ha majd elkezd szálazgatni, terimésebb takarmány kerül a beleibe akkor már veszélyesebb a helyzet. Azt javaslom fogadd meg az állatorvosod tanácsát, mert a hereborék sérv nem olyan hogy majd felszívódik!ultimo

#9 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 12:35

Leginkább az altatás miatt aggódok. És a kis állatot el kell szállítani, mert helyben nem végeznek ilyen jellegû mûtétet. A csikó közérzete egyébként remek, eszik, rohangál, semmi jele levertségnek vagy fájdalomnak. A csikó Bácsalmáson van. Hol végeznek Bácsalmáshoz a legközelebb ilyen beavatkozást?

#10 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 12:45

Állatorvostudományi Egyetem Üllõ-Dóra major Nagyállatkórház ( még ha csikó kicsi is Posted Image )Tel:06-1-478-41-00Nézesd meg mégegyszer az állatorvossal és ha tényleg hereboréksérv akkor vedd fel a kapcsolatot a klinikával.Dr. Bodó Gábort keresd.ultimo

#11 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:00

Ultimo!Ahogy olvaslak az tûnik ki, hogy elég jártas vagy az orvosi kérdésekben.Érdeklõdnék, hogy ha kanca a kiscsikó, és sérve van, hasonló gondjai lehetnek mint amit fentebb leírál?

#12 Kapomány

Kapomány

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 27. - 21:18

A csikó neveléséhez volt egy könyv meghirdetve a Lovaséletben ami a Western csikó nevelésérõl szól.Szerintem érdemes lenne megvenni, és csak 3800 ft.

#13 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 28. - 8:40

Szia Angi!Ha megnézed az adataimat majd kiderül miért vagyok ilyen "járatos" orvosi kérdésekben. :D Kancacsikónál valószínûleg köldöksérv a probléma (lehetne még traumás sérv is). Ez egy fejlõdési rendellenesség, a lényege az hogy a hasfal nem záródik teljesen és ez a "lyuk" alkotja a sérvkaput. Amit fontos tisztázni:1. Mekkora a sérvkapu?2. Mi a sérv tartalma?3. Visszahelyezhetõ-e a sérvtartalom a hasüregbe, vagy már letapadt? Elvileg a csikó elnõheti, de figyelni kell rá fõleg abban az idõszakban mikor a tejrõl kezd áttérni a szilárd takarmányra. Ha mûteni kell ezt akár a ló tartási helyén is meg lehet csinálni. Röviden ennyi ha valami még érdekel kérdezz, ha tudok adok tanácsot.ultimo

#14 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 1. - 20:37

Szia ultimó! Én állatorvos szeretnék lenni, és kíváncsi vagyok arra, hogy akkor mibõl kellene felvételiznem!? Én most sajnos nem ilyen suliba járok. Mármint ahol lehetne errefelé orientálódni! Ha valaki tud ebben segíteni, az nagyon jó lenne!! Posted Image Elõre is köszi!! Posted Image

#15 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 2. - 0:17

Szia Cowgirl!Bár nem vagyok Ultimo, tán nem haragszol meg ha válaszolok: biosz, kémia. És lehetõleg már most kezdj el tanulni. De legkésõbb tegnap.Amúgy létezik egy olyasmi címû kiadvány, hogy "Felvételi követelmények 200x..." abban biztos bõvebben is benne van. ;)

#16 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 8:19

Jóóóó reggelt Mindenkinek!!!!Szép napra virradtunk. Megszületett a kiscsikónk az éjszaka. Ott voltunk, de nem kellett igazán segíteni, a kanca mindent maga intézett. Gyönyörû, sárga csõdörcsikót hozott a világra pontosan ugyanolyan jegyekkel, mint amilyen neki is van:). Legyen olyan, vagy még olyanabb a mai napotok, mint amilyen az enyém!!!! Posted Image Üdv.: Szertelen

#17 kabor

kabor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 9:01

Jó reggelt tõlem is!Budakalászon, huculéknál is új csõdör csikó született, igaz már két napja, de csak tegnap mentünk ki megnézni.Aranyos és arányos kis jószág, tegnap délután már egy másfél órás terepre is elkísérte az anyját.

#18 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 21:56

Sziasztok!!Kabor és Szertelen!! Fogadjátok szívbõl jövõ jókívánságaimat!! Posted Image Az én csikóm június 24-én született, sárga csõdörcsikó lett. Legyetek jók!! Posted Image Üdv. ;)

#19 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 11. - 20:37

Örömmel jelentem, hogy megszületett a kiscsikó akit már úgy vártunk (aludni sem tudtunk). A 3 hetes ráhúzás ellenére gyönyörû sárga kancacsikó lett, egy csillag van a fejen :D egyáltalan nem "összeesett" vagy vékony nagyon is "kitelt" formában látta meg a napvilágot. Papája Canon Ball, anyukája egy furioso-north star kanca Tipegõ (er. Unalmas). Annyira gyönyörû az a kis ló Posted Image ja igen a lényeg! ami titeket érint:adjatok tippeket nevet illetõen c-vel vagy k-val kellene!eddig van: Callista (jelentése: a legszebb) Canon Mese (mert meseszép)Elõnyben vannak a magyar nevek ezért eddig a Mese vezet :D szijasztok Caly Posted Image Posted Image

#20 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 12. - 12:25

Sziasztok!Megszületett nálunk is a pónicsikó! :D Én még nem láttam, Melinda szerint gyönyörû, nagy erõs egészséges, tejeskávé színû és csõdi. Posted Image Este megyek fel ezerrel és csinálok képeket. Posted Image

#21 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 1:23

Csináltam ma pár képet, de elég homályosak lettek... a digigépem ingyér volt, így aztán ennyinek is örülök. Posted Image A lustáknak itt egy kis kép helybõl: Posted Image A többieknek meg van még pár a "honlapomon". :D [ 17 Július 2002, 01:27: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#22 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 9:01

Hû de szépre sikeredett a csikó! A színe a lapján a Tejeskávé név jobban illik rá, mint a Mogyoró. Posted Image

#23 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 9:45

Gyönyörûû :D Ez a lószín mi? A mamája hogy viselkedik? Félti nagyon?

#24 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 12:27

Hogy a lószín mi? Tejeskávé. :D Na jó, valami fakó, de igazából én sem tudom, lószínszakértõk, segítsetek. Posted Image Nem félti nagyon a mami, a pici meg állati barátkozós, bújós. Mindenkit megszaglász, és ha vakarászod a nyakát vagy a popsiját, még az öledbe is fekszik. :D

#25 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 9:53

Gratula a kispacikhoz!Zsuzska!A szülõk milyen színûek? Elképzelhetõ, hogy annyira kifakul, ha leváltja a csikószõrét, hogy szinte szürke lesz? Nagyon szép színe van tényleg!

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 12:44

Hát anyuci ugye látszik (pej), apuci pedig szürke alapon ilyen színû foltokkal, mint a csikó színe. Még az is lehet, hogy ilyen marad...

#27 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 18:36

Mindenkinek nagyon-nagyon gratulálok a kiscsikajokhoz. Kívánom, hogy sok-sok örömötöket leljétek bennük! Posted Image

#28 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 21:18

idézet:
Eredeti szerzõ: ultimo:Szia Angi!Ha megnézed az adataimat majd kiderül miért vagyok ilyen "járatos" orvosi kérdésekben... :D [/QUOTE]Ultimo! Köszönöm a felhomályosítást.. Posted Image Ez ugyan már más téma, de beleillik ebbe a topicba még. A következõ a gond.A lovardában van egy csikó akit a gazdája elszeretne adni. Már pár naposan leelõlegezte a lovardában egy fickó. Az összeg 20 % át tette le. De, azóta felé sem néz a csikónak. Már szinte hozzá sem lehet nyúlni a csikóhoz. A kanca gazdája nem szeretne foglalkozni a kicsivel, mert tudja, hogy akkor megszeretné, és nem lenne képes aztán eladni. Anyagilag meg nem tudná tartani. Ellenben azt sem bírja nézni, hogy aki leelõlegezte, tojik a csikóra. A csikó véletlen fogant. A csõdör áttörte a karámot. A csikó asszem 3 vagy 4 hónapos, kanca. A gazda tervei szerint fél évesen leválasztja a mamáról, így nem sokra rá, elvihetõ.A mamának nincs sütése, a csõdörnek meg fedengedélye. Szóval nem egy oltári származású lóról van szó. A csikó ennek ellenére szép.A kancával képtelenség kimenni lovagolni, mert a csikó még nem látott kötõféket. Nálunk meg nyakló nélkül nem igazán biztonságos kimenni csikóval.Szóval a kanca gazdája szívesen eladná másnak a csikót, de csakis olyannak aki tényleg foglalkozna vele. Az anyagiakban nyilván meg lehetne egyezni, csak jó helyre tudja majd a csikót. Aki úgy gondolja, hogy jó gazdája lenne egy ilyen kis csikónak, szívesen összehozom a ló gazdájával. [ 22 Július 2002, 21:19: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#29 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 23. - 21:26

Na, ma kitévedtek a lovardába a csikó leendõ tulajdonosai. Valaki elmesélte nekik hogy a tulaj panaszkodott, hogy nem foglalkoznak a csikóval. Erre a válasz az volt, hogy senkinek semmi köze hozzá. Az Õ lovuk.Szegény kis csikó..

#30 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 23. - 21:28

Mármint, aki leperkálta a 20%-ot?Deszemét! Feljelentsem? Feljelentem! :mad:

#31 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 11:57

Nem nagyon érne semmit a feljelentés, hiszen jó helyen van, jó körülmények közt. Kaját kap bõven, Bértartásban van, csak a gazdája nem foglalkozgat vele. Azt meg ugye törvény nem határozza meg, hogy a tulajdonos mennyit köteles foglalkozni a lovával. A legjobb tanúság szerintem az lenne, ha elhappolnák a csikót az orra elõl, hiszen még nem fizette ki teljesen. De sajnos kevés ember teheti meg, hogy csikót vásároljon, hiszen 3 éves koráig nem lovagolható.Ez van..

#32 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 12:07

De ha meg leperkálta a 20%ot, akkor meg õ jelenthetné fel az eladót vagy a másik vevõt, mert õ már befizette a foglalót. Bár ha nem volt szerzõdés, akkor ezt nem bizonyítja semmi. Érted?Szemét dolog ez akkor is... :mad: Akkor meg hívom a GreenPeace-eseket :D

#33 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 12:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:De ha meg leperkálta a 20%ot, akkor meg õ jelenthetné fel az eladót vagy a másik vevõt, mert õ már befizette a foglalót. Bár ha nem volt szerzõdés, akkor ezt nem bizonyítja semmi. Érted?Szemét dolog ez akkor is... :mad: Akkor meg hívom a GreenPeace-eseket :D [/QUOTE]Van szerzõdés.. sajna. Kiváncsi vagyok mi lesz az ügy kimenetele. A tulajt nem nagyon izgatja a szerzõdés, mert nem nézi jó szemmel, hogy nem foglalkoznak a csikóval.A tulaj azt mondta, nem érdekli, felad hírdetést. Lényeg, hogy jobb kezekbe kerüljön a csikó.

#34 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 13:09

Igaza van... de max. ha parázik a 20%-os pali, akkor visszaadja a pénzt, aztán qssoljon, nem? :rolleyes:

#35 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 14:20

Bár én születése óta foglalkozom a csikómmal, de nem hiszem, hogy komoly probléma lenne 1 3-4 hónapos csikónak, ha nem foglalkoznak vele (azért karámba jár, ugye?). Rengeteg csikó nõ fel így tenyészetekben. Lehet, hogy macerásabb lesz nevelni, de baja nem lesz tõle.

#36 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 14:27

Valóban nem lenne semmi gond, ha a tulaj tudná legalább lovagolni az anya kancát. Annak ellenére, hogy már ennyi idõs a csikó, akkora hisztit vág le ha külön van szedve az anyjától, hogy az anya is teljesen begõzöl, és nem lehet vele 20 méternél távolabb menni. Ez itt igazán a bibi. Kivinni meg a fentebb leírtak miatt nem lehet. A tulaj eddig türelmes volt, és már 4 hónapja nem tudja lovagolni a lovát, csak bennt azon a kis pályán ami egy normális vágtához is lótúró. Lassan elmennek a jó idõk és a csikó miatt nem tudnak mozdulni.Míg a csikó jövendõ gazdái tojnak az egészre, addig a tulaj szív..

#37 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 16:30

Hát biztos jobb lenne a csikónak, ha járna õ is terepre, de attól még ki kell tudni vinni a kancát nélküle is. Ez nem a csikónevelés kérdése, ha kijárna velük, akkor se tudna nagyobb terepre menni a gazdi csikóval.

#38 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 0:34

idézet:
Eredeti szerzõ: mandula:attól még ki kell tudni vinni a kancát nélküle is. Ez nem a csikónevelés kérdése[/QUOTE]Hát normális esetben a 3-4 hónapos csikót lazán otthon lehet hagyni. De kivételek márpedig vannak..Én láttam hétvégén mit mûvelt a csikó, zengett tõle a lovarda. A kanca meg úgy gondolta ölik a csikóját, és erre begerjedt õ maga is..A gazdája kiüli a bakolásokat ugyan amikor megakar tõle szabadulni, hogy a csikóhoz jusson. De azért azt senki nem mondhatja hogy ez lovaglás.Lényeg a lényeg. Ilyet még nem láttam, no. Pedig nem õ az egyetlen csikós ló a lovardában..A megoldást abban látnánk ha a csikó tudna menni az anyjával..

#39 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 11:26

És ha csak úgy kivinnék a csikót? A kanca gazdája, ha arrafelé megy, akkor nem is kell vezetnie a csikót, szal ezzel nem kell bajlódnia. Aki meg leperkálta a 20%ot, az meg nem pofázhat, hogy megmozgatták egy kicsit a csikóját. És úgyis még 80%ban a kanca gazdájáé a csikó is. :eek:

#40 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 12:55

Valószínû, hogy a csikót, ha megvennék, ugyanúgy hanyagolnák a késõbbiekben is ezek akik kifizették a foglalót. Viszont, ha jól tudom a PTK-ban mintha lenne valami az adásvételi szerzõdésekkel kapcsolatban, ami tisztázza a foglaló, az elõleg, stb. fogalmát. Ha eladják a lovat, vissza lehet fizetni a foglalót az elõzõ vevõjelöltnek, esetleg a hivatalos banki alapkamattal (vagy hogy a rákba hívják) megnövelve, akkor egy szava nem lehet. Perelhet persze, hogy neki ilyen, meg olyan veszteségei származtak abból, hogy... De ezzel minden bíróságon ki fogják röhögni. (remélem nincs ügyész, vagy bíró jóismerõse, sógora Posted Image )Cav