Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kehesség


  • Please log in to reply
738 válasz a témához

#81 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 11:43

Hát, minek is szépítsem, én speciel nem tartom egy "jóember imidzsbe" beilleszthetõnek.

#82 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 12:07

Azért mert valaki nem tartja meg a beteg, nyomorék stb... lovát, azért egybõl "rossz" ember lesz?

Hozzászólás megtekintése

Az én szememben, aki csak úgy odaveti, hogy "legalább ne tõlünk menjen vágóba" = nehogymár nekem kelljen majd azzal az értetlen, rettegõ szempárral álmondom, ami a kamionról nézeget vissza, IGEN. Határozottan. De neked szíved joga szeretni õket, ezen nem fogunk összeveszni. Nincs is kedvem veszekedni, bár szar napom van, de ez volt ma az elsõ történetecske, amibe belefutottam és bizony erre a témára hiperérzékeny vagyok. Nekem a "vágó" úgy ahogy van elfogadhatatlan, még a szó hallatán is felfordul a gyomrom. Amúgy meg jajj de fájdalmas, és jajj, de hát elsõ "pacc", meg "nem volt szívünk" (Ez mondjuk nem is kétséges...egy ilyen szerv pedig elengedhetetlen bárminemû állattartáshoz. Ezért javasoltam a labdát).

#83 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 12:28

Hát pontosan sajna nem tudok idézni, de talán ismeritek a Vágta cimu filmet. Abban van, hogy egy életet nem dobunk el azért mert egy kicsit roncs (nem tom hogy van pontosan, de ez a lényege), és ezt a filmben emberre és lóra egyaránt alkalmazzák. :D

#84 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:08

Vegeta,ne mond nekem azt,h ha az elsõ lovad nagyon beteg lesz,olyan szinten,h a lábán alig tud állni,és te hónapokig kínlódsz,h legyen esélye a gyógyulásra, vagy h csökkentsd a fájdalmát,a dolgok végén felpakolod nyugodt szívvel õt a szállítóra,és utána belegondolsz,h mi van most vele.....Én így átbõgtem miatta éjszakákat,mert sokat jelentett nekem,jó kis csapat voltunk 2en. Szal ezért rossz ember vok. Meg ne is haragudj,de voltam 13 éves,és a szüleim szava volt döntõ,nem az enyém.Ha az enyém lett volna,akkor minél többet próbálok segíteni neki,és ha véget ér a pályafutása,szépen eltemettettem volna az udvar hátsó részében. Milagn,én láttam a filmet,de mit csináljak,ha gyógyíthatatlan,és a doki már novemberben lemond a lóról????? Amúgy ez bárkivel megtörténhet(sajnos),és ezt el kell fogadnia minden lótartónak. Vagy hagytam volna szenvedni továbbra is,ahogy 1ik ismerõsöm tette?! Akkor mit gondolnátok rólam????Yah,meg ha gazdag lennék,akkor tuti nem így cselekedtünk volna!!!Zapolya,nem is ismersz,és semmit nem tudsz rólam,így könnyû ítélkezni.... meg ha vki megteheti,h biztos helyrõl vesz lovat.Mert mint utóbb kiderült,az én lovam egy huzatos szar istállóban nõtt fel embertelen,és vmi iszonyatos körülmények között,valószínûleg amiatt jött ki rajta a betegség,és nem bírta tovább a tüdeje.Komolyan,kezdem belátni,h értelmetlen ide akármit írni,mert csak egy 1szerû hobbilovas vok a "világvégén",már mindenki lenéz,és köpköd rám..... Gratula gyerekek a színvonalhoz,csak így tovább!!!!!!! :yeah: :dev: Yah,és még mielõtt mondanátok,tudom,nagy szám van :kir: :ang:

#85 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:14

Képzeld, vagyunk egy páran, akik nemcsakhogy mindent, de annál többet is megtesznek!Pl pont vegeta. És nem csak a fórumon. És nem csak saját lovainkért.És nem pakoljuk fel a lószállítóra, hogy levágják, ha gyógyíthatatlan hanem akkor fájdalomentesen inkább aludjon el örökre, szépen csenben, nem?És pl. én sem vagyok gazdag, sõt inkább csóró vagyok...És hobbilovas, aki néha esetleg elmegy egy libakergetõre...Szóval egy vérbõl valók vagyunk Te meg én, de mégsem értem a szavaidat. Lehet, hogy félreérthetõ volt, nem?És azt meg különösen szeretem, ha kislányok legyerekeznek felnõtteket.Meg még egy ha valaki hobbilovas, akkor vjjjon minek kell pessoa zablával rángatózni a ló hátán(látszik is mennyire élvezi)Vajjon méé' tudtam(tudok) mindennemû feszítõzablák, martingálok és sarkantyúk nélkül kezelhetetlennek mondott lovakat lovagolni?Megfejtés: mert van bennem annyi tisztelet és türelem az állat iránt, hogy így is mûködjön a dolog, bizalmi alapon. Másrészt meg nem tartom magam profinak, hogy edzõ segítsége nélkül ilyen eszközöket használjak...

#86 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:26

...voltam 13 éves, és a szüleim szava volt döntõ..

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ne adjuk meg magunkat a Korszellemnek, és ne marakodjunk feleslegesen.Vega és Csikasz (és még jópáran, akik most nem jutnak eszembe, vagy nem is tudok róluk) nehéz, bátor döntést hoztak, a szívükkel. Le a kalappal. Kitartást, erõt, egyre több egészséget.Roxy meg nem jól fogalmazott, gyanítom, amiatt a 17 miatt a neve mögött, ami a korára utalhat (nemnéztemmeg a fórumos személyijétet, bocs, ha téves a kor-tipp).Nnnnna. Písz, gyerekek. ;)

Edited by maugly, 2005 november 25. - 13:28.


#87 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:30

Attól még lehet viselkedni, hogy valaki 17 éves.

#88 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:33

De azt is tanulni kell ám. Ha máshonnan nem, hát legalább tõlünk. :) Igaz, kellene hozzá némi akarat Roxy részérõl.. (Majd meglátjuk két-három hónap múlva.)

#89 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 13:38

Persze, de szerintem most inkább megsértõdött.Chykinek szánt írásom, pedig jól eltûnt így, tehát jól jártunk... :gm:ezért jól ideteszem újra:Chyki, ha a doki nem mondta volna, akkor az AB kúra mellé (nem a gyógyszerekkel egyidejûleg beadva persze) szerintem érdemes lenne probios-t adni a bélflóra védelmében. Meg esetleg májvédõt is a szteroid miatt. Ezek egyike sem drága a legrosszabb, ami történhet, hogy nem hatnak, nincs mellékhatás.A Secreta-pro-t próbáltátok???

Edited by agrobe, 2005 november 25. - 13:38.


#90 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 21:45

néha az az érzésem hogy itt egy páran tulzásba viszik a loszeretet,a lo elsõsorban haszonállat legalábis nálunk.Irigylem a lovaitokat, nagyon szerencsések.Sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak kõzülünk hogy a beteg,már használhatatlan lovat csak ugy megtartsuk,ápolgasuk.Az altatás nálunk nem divat,a kolbászcsinálás annál inkább.Ne értsetek félre,a lo nekem munkatársam,a jobbkezem,sok családnak az egyedüli megélhetési forrása,de ha már nincs neki tovább ássam el,én meg vegyek strucchust mert az a divat?Vagy adjam oda valakinek hogy kinozza tovább? Ha nincs mit ápolgassatok allapitsatok családot,csináljatok gyereket,ugyis fogytán a magyar.Roxyt meg hagyjátok,fiatal még,bár ideje lenne felnõnie és ne mindent a szüleire kennie.De õ is csak tanácsot akart kérni,ha jol emlékszem ti erre meg jol letoltátok.Szerintem ki is lép a forumrol,de ha nem,hát tanácsot biztos nem fog tõbbet tõletek kérni.Pedig még fiatal,magatartása,véleménye,még formálhato,alakithato.Nálunk a lo a szegény ember munkaeszkõze,nálatok a család õlebje.Mint mondtam az elején irigylem a lovaitokat.

#91 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 21:59

Hát nem tudom. A steroidos kúrát nem tartom jó ötletnek, õszintén.Az antibiotikum nevét 16 000 ft-ért pedig akár meg is mondhatták volna. :mad: Persze megértem õket, mindazonáltal lelkiismeretesen (talán az egyik kicsit lelkiismeretesebben...) megvizsgálták endoszkóppal, azóta se heverte ki a ló, de ez csak a vizsgálat kellemetlensége miatt van.Egy problémám van. Semmivel nem tudtak többet mondani, mint én teljesen laikus, aki fõleg paci.hu-ból készült fel (no meg némi internetes böngészéssel...).És ennyi pénzbõl már megvehettem volna neki a ventipulmin granulatot is.Viszont szereztem inhalátort és most megpróbálok olyan gyógyszerek után nézni amiket ennek a segítségével hatékonyabban tudunk bevinni.Ha valaki tud leellenõrizhetõ homeopátiás szereket, amelyek esetleg tudnak segíteni, az ötleteket szívesen veszem.A secreta pro-t még nem tudtam beszereztetni sem a broncho logoplexet.De ha mást nem rendelek neten és kerítek vhonnan vényt (nem tudom ezekhez kell e de a ventipulmin granulathoz kell)Valami kell sürgõsen. Mert nem akarom hogy a megfázás rontsa az esélyeit.A dokitól reméltünk csodát, de én nagyot csalódtam. Pedig a környék legjobbjai...Hétfõtõl viszont már meglesz az inhalátor. Gyógyteát folyamatosan kap.Ridegtartásban van, sosincs elõtte poros takarmány.Azonban az elõzõ gazdija elõtt ( ott láttuk, jó helye volt) nagyon rossz helyen volt, mert rettenetesen szitál, pedig 3 ló veszi körül, az én Sunnym pedig állandóan körülötte van, tereli, védi még tõlem is. Amíg vizsgálták addig se lehetett szétválasztani õket, Sunnyt ki kellett kötni, de így is kapált és nyugtalankodott, amikor pedig még bódult volt Remény csak böködte az orrával és nem tágított egy centit se tõle.Mindazonáltal most az antibiotikum a legfontosabb a számára. Már csak az adagolással vagyok bajban és hogy melyik a legmegfelelõbb a számára.

#92 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 22:01

Nem hinném, hogy bárki hibás volt a döntésben, csak a megfogalmazásod volt félreérthetõ, amire sokan ugrunk Igen,ebben lehet igazad van.Csak tudjátok szarul esik az embernek(nekem tuti),ha leír vmit(nem rossz szándékból),amit átélt,témához kapcsolódik,és erre jól leugatják,h milyen szemét dolog tõle.Sajnálom én is,h nem tudtuk eltemetni, több okból sem.....pl az önkormányzat sem engedte volna,és vannak "jóakakaró" szomszédaink,akik nem hagyták volna annyibban. És ha elajándékoztuk volna,nem tutdtunk volna másik pacira szert tenni,és akkor abba kellett volna hagynom ezt az egészet,ami 2 éves korom óta az életem.Agrobe,a gyerekeket képletesen értettem,ezért ne haragudj lécci :ang: (van h az 50 feletti klubtagoknak is így szólok,ez vok én) :kir: A zabláról meg annyit, hogy az edzõm rakta a ló szájába,és csak ritkán került a 2. karikába,rendszerint sima csuklóssal lovagoltam,még sárgulásra is azzal mentem(képek vannak róla ;) ) de néha muszály volt,fõleg ha az uraság úgy gondolta,h kicsit megszellõztet pár méteren (zabláról annyit,h ha látnátok 1esek mit raknak a lovuk szájába.....sírnátok /a sárguláson is ott szidtak,h én hülye miért csuklóssal indultam el,mert a menet végén mi vezettük a menetet/)Elvi kérdés:igen,az volt,azért cseréltünk!Mert nem álltunk úgy anyagilag(mint írtam),h másik ló legyen.Tudom sokan nem látjátok helyesnek,én is sajnálom,de ha ez vkit megnyugtat,1szer már megtettük:ugyanennek a lónak az 1 hónapos csikóját temettük el amikor elpusztult az akkori bértartónál,és a mai napig kimegyek oda ha arra járok. Nem hiszem h ettõl nõttem volna bárki szemében :P Sajnálom ha úgy éreztétek h bunkó voltam,de szarul estek a sértegetések, fõleg mert úgy kaptam,h sokmindennel nem vtok tisztába.Ti is,és én is dobálóztunk szavakkal,amiért újfent én kaptam.....De sebaj,én ilyen vok már 17 éve( jó az infó maugly :) ) És neked kössz h megértettél!!! :kocc: Muki,felénk is hazsonállat,a megélhetés néhányaknak,van aki kihasználja,aztán leszarja a lovait,erre lehet 1-2 fórumos ismerné is a szarvasi példát.Igen, még formálható vok,bár ez a "stílus",vélemény az itteni dolgok miatt alakultak ki bennem.Majd ha lesz alkalmam csinálok NEKTEK képeket a mi istállónkról,és 1-2 ismerõsérõl,viszonyítási alapnak.....:) Nem kentem semmit a szüleimre,az õ kezükben volt a döntés,nem szólhattam bele tényleg csak az anyagiak miatt,de attól még 3 hónapon át végigsírtam Csillag miatt minden éjszakát.

#93 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 10:49

"zabláról annyit,h ha látnátok 1esek mit raknak a lovuk szájába.....sírnátok "Hát ez az! Szoktam is, ha nem is sírni, de kiakadni.Mindenesetre ez a hozzászólás sokkkal emberibb volt. Lehet, hogy Te is jobban átgondoltad, nem?Chyki! Secreta-t Anivet forgalmazza, vény nem kell hozzá. Postán is elküldik utánvéttel, megkérdeztem. Ne késlekedjetek, ha megoldhtó, mert a mostani idõjárás nem kedvezõ a légúti betegségeknek.

#94 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 11:30

Homeopátiás gyógyszert csak úgy nem lehet adni semmilyen állatnak (kivétel a komplex készítmények, mint pl. a Broncho-logoplex (Anivetnél van az tuti)) mert a homeopátia "személyre" szól :) - ami az egyik lónak használ, az a másik, ugyanabban a betegségben szenvedõnek már nem biztos, mert a természete, a kora, méretei, és még nagyon-nagyon sok minden befolyásolja :) - pont ezért jobb, sok esetben mint a "hagyományos" orvoslás, mert nem klisék szerint dolgozik, hanem az adott egyednek szól a terápia.Egyettértek Õzzel, és sem szívesen adnék antibiotikumot lónak szájon át, de isten ments, hogy bármelyik kolléga véleményét felülbíráljam - ezt mindíg az adott helyzet dönti el :) - ha õ így ítélte meg akkor biztosan így a helyes (az adott esetben) :ang:

#95 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 12:52

:ang: BOCSI :ang: Visszatérve a zablára pár gondolat erejéig:én ahol,és ahogy csak tudom kímélem a lovam(lovaim),és másével is ezt teszem.Van aki elsõre belevág a lova szájába 1 feszítõt,csak azért,mert nem tud lovagolni normálisan,és nem tud más módszert a ló megállítására,visszafogására.És itt többen ezt teszik,sajnos.2004ben haveromnak belovagoltam(vagyis magamnak sárgulás elõtt 1 nappal gyorsan h tudjak menni) egy kancát,amit elõzõ évben pálcás,majd veszítõzablával lovagoltak.Nem hitte senki,h sima csuklóssal majd belovaglom,de megtettem, egy szuper kis ló lett,csak sajnos a sok lovagolni nem tudó kiscsaj elkezdte lovagolni,és oda jutottak,h feszítõvel lovagolják,és sorra dobja le az embereket. Abba is haygtam a kínlódást,azóta se vok hajlnadó neki lovat lovagolni.Akartunk egy lovas kürt összehozni(a "mi" szintünkön),ahhoz is lovagoltam sorra a lovakat, raktam a lovaknak csuklós zablát,de rajtam kívül senki nem bírt velük azzal a zablával.....)Remélem mostmár azért páran belátják,h nem vok szívtelen,rossz ember,aki csak kihasználja a lovakat,hanem mindent megtesz 17 éves létére,ami csak tõle telik. Mégha sokszor nehéz,és keresztbehúzzák a dolgaimat,amit addig kiharcoltam.De ez nem fog változni,fõleg amíg ilyen emberek irányítják a lovas életet nálunk.Ez volt az utcsó,h "kicsit" is kitértem a témától!!!!!! :kir: :ang: BOCSI :ang:

#96 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 14:44

Off on: egy lovat egy nap alatt nem lehet belovagolni. Pusztán csak azért, mert a belovaglás hosszú-hosszú hónapokon keresztül zajlik, mint tanulási folyamat. Off Off

#97 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 14:46

Apple, a hangsúly a "belovagoltam"on van. Haggyadmá.

#98 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 27. - 19:55

Mondtam h elõtte évben volt lovagolva,csak nem jól.Sárgulás elõtt egy nappal ráültem,ment szépen,utána júniustól szeptemberig rendszeresen foglalkoztam vele. De ezt nem írtam le,mert nem erre akartam fektettni a hangsúlyt,hanem arra,h mennyi midnent értem el azzal a lóval csuklószablával,pedig elõtt veszítõvel kínozták a száját. Zsó,nem azon van a hangsúly,h én voltam,hanem azon,h akármennyire is le vok itt írva,imádom a lovakat,óvom, kímélem õket, és fontos számomra h nekik mi a jó,és igyekszek nekik jót tenni.Amire mint már írtam,itt nem mindenhol van bélda,amikor már a 13 éves kiscsaj arra megy,h egy erõs lovat válasszon magának 20 ló közül,amit majd kedvére nyírhat,h neki jó legyen.....

#99 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 0:54

Áruld már el légyszi....: mi az a sárgulás???

Edited by Apple, 2005 november 28. - 0:57.


#100 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 9:33

Mezõgazdasági szakiskolák, felsõfokú intézmények végzõseinek felvonulása. A tanulmányok végét jelzõ ünnepélyes aktus.

#101 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 13:50

Danke :)

#102 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 19:12

Nyicsevo! ;)

#103 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 9:27

néha az az érzésem hogy itt egy páran tulzásba viszik a loszeretet

Hozzászólás megtekintése

Az a neve a fórumnak, hogy "Lóbarátok fórumai". Lehet, hogy ez tudat alatt befolyásolja a hozzászólókat. (Bocs az offért.)(asszem, most már jó)

Edited by zapolya, 2005 november 29. - 13:22.


#104 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 11:45

De azért a realitásérzéket nem kellene elveszíteni! :yeah:

#105 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 13:31

Furioso! Ez attól függ, hogy kinek mit jelent a ló? Megélhetési forrás: egy fuvaros, vagy lovasturisztikából élõ nem biztos hogy tud/akar idõt, pénzt, fáradtságot áldozni egy beteg lóra, amelyik munkaképtelen. Esetleg sporttárs: itt sem biztos, hogy egy sportoló, aki elsõsorban a sportért magáért, másodsorban a lóért lovazik tart egy "hasznavehetetlen" lovat. Aztán van a lóbuzi, vagy szebben mondva lovat társként tartó, akinek van az egyszem (vagy több) lova, akiket társként tart. Családtagként kezeli õket, tehát nem dobja ki, miután hasznavehetetlenné válnak. Azt hiszem, hogy az utóbbi kategóriába esik a legtöbb fórumos. Szerencsére.

#106 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 15:22

zapolya! Ahogy az adataidat elnézem, Te sem az a kategória vagy - anyagilag - aki megengedheti magának azt, hogy csak sajnálatból havi 35-70 ezerért egy-két lovat eltartson - akár éveken át - , mert megöregedett, megbetegedett, s emellett eljárj akármenniyért havonta akárhányszor lovagolni valahova, mert az öreg (beteg) lovaidon nem lehet. Itt jön be a realitásérzék: ha tudom, hogy meg lehet gyógyítani, akkor áldozok rá, ha erre nincs reális esély, akkor megszabadít(tat)om a szenvedéseitõl. Ugyanez a helyzet az öreg lónál is. Ha van lehetõségem, hogy biztosítsam neki, eléljen az élete végéig - legelõ, stb. - s nem olyan a baja, hogy szenved, akkor más a helyzet. (A többség /mint lótulajdonos/ nincs ilyen helyzetben!)De ha keményen ki kell pengetni a bértartás költségeit, akkor Te is meggondolod a hogyan tovább-ot. Nem fizeted ki évente egy vagy több ló árát hiába, csak azért, hogy elmondhassad, hogy Te milyen jó ember vagy.Ha ott az ideje, cselekedni kell!Ez a véleményem, vitázni nem óhajtok, a véleményem megváltozni úgysem fog. S ettõl én még szeretem a lovakat, csak nem ölebként kezelem õket.Azok többsége, akik itt a mindhalálig lószeretetet hangoztatják, még nem került olyan helyzetbe, hogy ezt a felfogásukat a gyakorlatban is alkalmazzák. Megnézném õket abban a helyzetben, amikor dönteniük kell...

Edited by furioso, 2005 november 29. - 15:56.


#107 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 15:47

Furioso, szerintem jónéhányunk akkor is így dönt, ha éles helyzetben van.Mégha nem is teheti meg-majd csak lesz valahogy alapon.És nem azért, mert ettõl lesz jó ember.DE én pl. nem tudtam nem segíteni azon, akit szeretek, szerencsére miután döntenem kellet, hogy legyen vége, levette a felelõsséget a vállamról a ló, õ döntött és elment. De addig mindent (azt hiszem) megpróbáltam, nem csak anyagiakban. Pedig sem a tulajdonom nem volt, sem az ölebem. Viszont nem haragudtam a gazdájára, akinek "nem érte meg" tovább gyógyíttatni.Mert megértem. De hidd el nem volt vattába bugyolálva elõtte, vagy agyon kényeztetve általam. REndes lóéletet élt. Vannak emberek szerintem rajtam kívül is, akik ha beteg az állatuk, akkor nem számít semmilyen áldozat.Ja és ma megmentettem egy bivalyt a levágástól...Pedig szerintem még soha meg se simogattam, csak nagyon tetszett...

Edited by agrobe, 2005 november 29. - 15:54.


#108 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 15:55

agrobe! Sajnálom, ha találva érzed Magad, mert a hozzászólás nem a Te esetedrõl szólt, hanem úgy általában...

#109 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 21:18

Természetgyógyászat tankönyvemben találtam ma a következõ sorokat:"a legtöbb állatnfajnál, W.A.Mozart vagy Bob Dylan zenéjének üzenete általában nagyon pozitívan hat a léguti megbetegedésekre"Hajrá-hajrá :D

#110 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 8:14

Lisa, ez most teljesen komoly? :D Tudom, hogy a zenének jótékony hatása van, de ENNYIRE?? :confused: :)

#111 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 9:16

Mint mondtam az elején irigylem a lovaitokat.

Hozzászólás megtekintése

Bár a véleményem a kérdésrõl furioso nézetei környékén állnak, de nem állom meg, hogy ezúton jelezzem Mukinak, hogy ne a mi lovainkat irigyelje, hanem csináljon magának szép kis magyargyerekeket, oszt dédelgesse õket, ahelyett, hogy megmondja mi lenne jó nekünk. Oszt ha kész, egye meg, tõcsse' kolbászba, a munkatársát, illetve jobbkezét.Márha õ is azon szegények közé tartozik, akikre este 10 kor interneten hivatkozik. Ha úgy is fogy a magyar, jobb lenne, ha szaporodna ebben az órában és nem egy hobbilovas ( huhh! most a kezemre ütöttem. ;) ) fórumon osztaná az észt a lófelhasználásról. :D

#112 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 9:20

Furioso, én sem vitatkozni szeretnék ezen, az én véleményem sem fog változni. Úgy tudnék tartani lovat én is - az anyagi helyzetem ezt még megengedné, ha nagyon erõltetném - hogy ha nagyobb egészségügyi gond van vele, aminek a kezelésére esetleg nincs pénzem, vagy pedig gyógyíthatatlan beteggé, és lovaglásra alkalmatlanná válik, akkor elküldöm vágóba vagy elaltattatom. De ezt így nem tudom vállalni, és nem a "jóemberség" miatt. Egy beteg, munkaképtelen, de nem szenvedõ, amúgy legelõn jól eléldegélõ lovat azért nem 35-70ezerért tartanak ménesben. Nem vagyunk egyformák. De most nem rólam van szó, és ez már nagyon offtopic, és még ráadásul értelmetlen vita is, mert egyelõre nincs lovam, így ez csak "mi lenne, ha" típusú találgatás.

#113 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 10:02

Furioso:Nem, nem érzem úgy, csak én is egy vagyok a sok lób*zi közül, aki próbált valamit tenni is, nem csak mondta.DE nem csak én vagyok így vele, viszont mások nevében nem nyilatkozhatok. (meg a szomorúságom sem múlt el még,ezért lehet, hogy érzékenyebben reagálok az ilyenekre)Mindenesetre nem éreztem, hogy bárki "bántott" volna, csak leírtam a véleményem.

Edited by agrobe, 2005 november 30. - 10:06.


#114 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 21:30

Sajnos, kell hogy osszam Furioso véleményét, mindamellett hogy Madit teljes szívembõl és ahogyan tudtam támogattam, és tenném most is ha lehetne. :( Azonban amikor valaki szembesül azzal hogy a lova már sosem lesz a régi, még mindig el lehet adni (vágóár felett ) olyannak akinek õ pont tökéletes. Pl. Remény Rékának. ráadásul itt egy ajándék paciról van szó...

Edited by chyki, 2005 november 30. - 21:35.


#115 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 8:18

Chyki, mi újság vele?Javult? Mit kap most?(közben megtaláltam a Secreta-Pro árát is, ha érdekel)

#116 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 18:45

chyki!Elkezted mar a kezelest?ridegtartas ide vagy oda szerintem most jobb lenne valami vedetebb helyen tartani,esetleg istalloban mert a mostani szeszelyes idojaras nem sokat segit egy meghult lonak.Mostanaban kerult hozzad a lo?Lehet elozo gazdajanal istalozva volt(mint irod szital)es meg nem tudot alkalmazkodni a ridegtartashoz,talan ezert hult megMaskep is egy legzoszervi problemakkal kuzkodo lo mindig is eselyesebb a huleses megbetegedesekre,bar lattam eleg kehes lovat,amelynek jelentosen javult az allapota ridegtartasi korulmenyek kozott,igyhat az istallozast is csak most a hulesbol valo kigyogyulasig javasolnam.Realcowboy,jopofa valaszt adtal,bar gondolom inkabb sertegetni akartal.Eddig csak gyanitottam,de most mar rajottem ez tenyleg egy hobbilovas forum!Bar ezt aszem sehova nincs kiirva.Vagy lobarat csak a hobbilovas lehet?En fuvarozhatnak teherautoval is,a szeker mar ugyse divat.Mint latod ma korabban netezek, mivel 10 korul,tanacsodat megfogadva magyargyerekcsinalasi programot iktattam be.Gyerekbol meg nem toltotem kolbaszt,de a jobbkezemet a multkor tenyleg majdnem odafogta a husdaralo!Errol ennyit,most mar megyek szaporodni,mivel a te reszedet is meg kell csinalnom,mert gondolom te erre mar sajnos nem vagy kepes(szuletett 1906 ban?)

#117 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 19:19

Korábban is ridegtartásban volt az elõzõ gazdinál miután megkehesedett, szerencsére most az istállójuk védett, és amikor nagyon rossz az idõ este zaboltatás után is meg vannak kötve és csak a reggeli zaboltatás után vannak kiengedve.Bár ennek nem örülök, de muszáj amíg Sugi ennyire önzõ és volt hogy kikergette a többit, angolboxuk, pedig csak jövõre lesz.Egyenlõre inhaláljuk, kap teát, kap ACC200-at és ha megérkezik Bronchopectet, ha erre nem reagál akkor kapja az antibiotikumot, a gyógyszerész azt mondja el tudja készíteni neki a megfelelõ adagot, utánanéz.Különben jól érzi magát reggel szokott kicsit köhögni és ritkábban este ha nagyon nedves a levegõ, nem zihál és a pumpálás is jobb kicsit.Aki gondozza azt mondja a legelõn rohangál a többi lóval nem hallani tõle semmit.Különben nem erõltetetten köhög hanem inkább nem is tudom susog? hangtalanul na.Ráülni különben a kislány szokott lépésben hetente egyszer 20-30 percet, tehát megerõltetõ munkát sem végez, remélem az állapotát szinten lehet tartani és még sokáig lesz Sunny barátnõje.

#118 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 16:46

Kérdezni szeretnék olyanoktól, akik tõlem jártasabbak a kehesség felismerésében.3 hónapja került hozzám egy ló, aki rettenetesen köhögött. Éles, felcsattanó köhögés, közben a lábával toppant, mert -gondolom-, nehezen kap levegõt. A volt gazdája azt mondta, allergiás a kukoricára. Közben a doki egyszerû megfázást mondott, meg egy alapos féreghajtást. Azért én a kukoricát is megvontam, és az abrakját elkezdtem vizezni, kikerült e legelõre. A féreghajtás másnapjára a köhögés teljesen megszünt.Azóta kimélõ munkán van, egy hónap szünet után ujra kapott kukoricát, (semmi köhögés), egy hónapja pedig éjszakára istállózva van.Ma kimentünk egy könnyû terepet vele, és mikor visszaértünk megint köhögött. Nem sokat, párszor egymás után, de éles felcsattanó hangon ujra. Szóval elképzelehetõ a kezdeti kehesség? Azt mondták figyeljem, "húz"e az oldala az istállóban, úgy látom nem. Valaki hallott már olyanról, hogy allergiás a kukoricára?

Edited by lilith, 2005 december 14. - 16:47.


#119 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 17:51

elképzelhetõnek tartanám a kehességet. ilyenkor szoktak, az enyém is néha-néha elõveszi ezt a tevékenységét mostanában megint, pedig õ ridegben van végig :(én még nem hallottam kukorica-allergiáról, de ez semmit sem jelent, talán majd õz vagy lisa megmondja neked. az én kancám köhögését is eleinte allergiával magyarázták.

#120 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 18:03

Lilith! Próbáld ki, hogy ha befogod egy kicsit a ló orrát, utánna köhög-e. A kehes lovak szoktak ilyenkor köhinnteni.