Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#361 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 10:32

Köszi a tippet, most akkor megint nem tudom, hogy mit csináljak, mert egy másik topicban meg azt írják, hogy ne kapirgáljam, mert az egy természetes védõ burok.

Kuki ügyben meg én is gondban vagyok, mert azt is ki kéne turkálni, de az enyém se hagyja, azonnal rúg a hasa alá... Vele azt szoktam csinálni, hogy visszahúzott állapotban slaggal jól bemosok oda neki (kellõ távolságból, hogy ne rúgja ki a kezembõl a slaggot). De az enyémnek is retkes egy kicsit... De hát a természetben se nagyon tisztogatják maguknak, vagy egymásnak gondolom... khmm...


Slagra olyan kis érzékeny, hihetetlen.
Doki mondta, hogy ha gondolom, pipázzuk meg és úgy. Majd rájött, hogy az én lovamat pipázni életveszély, így megnyugtatott, hogy a musztángoknak sem pucerválja senki :D
Fogreszeléses bódításkor le lett szedve róla az a megszáradt izé, de azóta visszatermelõdött. Nem zavarja, nem kellemetlen neki, úgyhogy én nem piszkálom.

#362 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 14:30

Slagra olyan kis érzékeny, hihetetlen.
Doki mondta, hogy ha gondolom, pipázzuk meg és úgy. Majd rájött, hogy az én lovamat pipázni életveszély, így megnyugtatott, hogy a musztángoknak sem pucerválja senki :D
Fogreszeléses bódításkor le lett szedve róla az a megszáradt izé, de azóta visszatermelõdött. Nem zavarja, nem kellemetlen neki, úgyhogy én nem piszkálom.



A vadonélõ lovaknál nem elterjedt megjelenési forma a herélt.

#363 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 14:34

:D :D :D

#364 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 14:37

Sziasztok!

Talán nem itt kellene segítséget kérnem, de orrvérzéssel kapcsolatban nem találtam topicot.

A probléma az, hogy kb. 1 hónapja vettem észre, hogy a lovamnak vérzik az orra. A vérzés nem komoly, de vérzik, aztán eláll, illetve úgy áll el, hogy ilyen barnás folyadék jön még egy darabig.
Aztán teljesen megszûnik.

Bértartásban tartom. Akár mikor megyek ki, sajnos mindig tapasztalom a vérzést.
Elég rendesen meg vagyok ijedve, hogy ezt valami komoly dolog okozza.

De azt is tudni kell, hogy közel egy éve nem tudtam ráülni, mert komoly csípõ problémáim vannak és nem lovagolhatok.
Az egyik internetes oldalon azt írták, hogy a "...nem megfelelõ ápolás" is okozhatja. Ez nem igazán tudom, hogy mit merít ki, mert nem hiszem, hogy ha nem takarítja rendesen a tulaj a lovát, abból orrvérzés lesz.
Arra gondoltam, hogy talán azt jelentheti, hogy nem dolgozik a ló. Nos, a lovam valóban nem dolgozott az elmúlt közel egy évben.

Elolvastam mindenféle internetes oldalt orrvérzéssel kapcsolatban, de csak idegbajt kaptam az olvasottak alapján.

Mit javasoltok, tudtok e valamit az orrvérzésrõl, mit tegyek?

köszi


Szerintem dokinak mutasd meg, méghozzá mihamarabb!

#365 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 15:30

A vadonélõ lovaknál nem elterjedt megjelenési forma a herélt.


:D
De gondolom ez a probléma méneknél is elõfordulhat.

#366 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 18:39

Sziasztok!

Talán nem itt kellene segítséget kérnem, de orrvérzéssel kapcsolatban nem találtam topicot.

A probléma az, hogy kb. 1 hónapja vettem észre, hogy a lovamnak vérzik az orra. A vérzés nem komoly, de vérzik, aztán eláll, illetve úgy áll el, hogy ilyen barnás folyadék jön még egy darabig.
Aztán teljesen megszûnik.

Bértartásban tartom. Akár mikor megyek ki, sajnos mindig tapasztalom a vérzést.
Elég rendesen meg vagyok ijedve, hogy ezt valami komoly dolog okozza.

De azt is tudni kell, hogy közel egy éve nem tudtam ráülni, mert komoly csípõ problémáim vannak és nem lovagolhatok.
Az egyik internetes oldalon azt írták, hogy a "...nem megfelelõ ápolás" is okozhatja. Ez nem igazán tudom, hogy mit merít ki, mert nem hiszem, hogy ha nem takarítja rendesen a tulaj a lovát, abból orrvérzés lesz.
Arra gondoltam, hogy talán azt jelentheti, hogy nem dolgozik a ló. Nos, a lovam valóban nem dolgozott az elmúlt közel egy évben.

Elolvastam mindenféle internetes oldalt orrvérzéssel kapcsolatban, de csak idegbajt kaptam az olvasottak alapján.

Mit javasoltok, tudtok e valamit az orrvérzésrõl, mit tegyek?

köszi



Most jártuk végig egy orrvérzéses ló kapcsán a témát, igy azt mondom, doki mindenképp!!Egy komolyabbra forduló vérzésbõl elvérezhet a ló nagyon gyorsan, anélkül, hogy bármit is lehetne tenni!!
Vérvétel, vitaminokra ( nálunk E vitamin, szelén hiány volt), endoszkóp, hogy lehessen látni, honnan jön a vér.C vitamin, ha a nyálkahártyák legyengültek, és ez okozza a vérzést, ezen kivül lehet allergia az oka is.
Mindenképp oka van, és csak orvos tudja felderiteni ;)

#367 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 23:12

Azért megnéznék egy C vitaminhiányos lovat! :D

#368 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 10:03

Megmutatom ;) Szuriban kapta 20 napig.

#369 Rocky14

Rocky14

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 15:09

Kedves lilith! Köszönöm! Most két napja nem vérzik az orra egyáltalán, de ettõl függetlenül kihívom az orvost.

#370 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 19:15

Sziasztok!

Tippeket várok mitõl lehet...
Most már a második tavasz (két és fél éves a lovam), hogy amikor elkezdõdik a vedlés, a pacim szabályosan levakarja magáról a szõrt, de iszonyat hirtelen. Tegnap reggel még minden szõrszál a helyén, délutánra a hátán kb 5 centis szõr nélküli foltok, amit valszeg vmelyik karámfán vakart le magáról. Tavaly ugyanez volt csak akkor a nyakán. Ma jön a doki, csak kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi és miért lehet ez... Tavaszra legyengül az immunrendszere? Idegesíti a melegben a sok szõr? Vmi élõsködõ? Ez utóbbinak mondjuk kisebb esélyt adnék, még két másik lóval van egy istállóban, nekik kutya bajuk.
Doki megint kikezeli és tavasszal kezdjük ugyanezt? (Elõzõ évben vagy 5 féle szert végigpróbáltunk, mire valamelyik /ki tudja melyik/ hatott...).


Szia,

Csak most olvasom ezt, de remélem jársz még erre. :) Nem biztos, hogy ugyanarról van szó, de az én öreg féllovam is így néz ki minden tavasszal, azzal a különbséggel, hogy nem levakarja a szõrt, hanem lejön a téli bizonyos helyeken, és nem nõ helyette egybõl a nyári. Míg fiatalabb volt, nem volt olyan vészes, mióta csak legel már, tavaly nagyon durván nézett ki, óriási helyeken kopasz volt. Minden tavasszal a bértartók/ismeretlenek frászt is kaptak, elõször én is, vetettünk bõrkaparékot, vért, de sosem derült ki semmi. 22 éves kora ellenére tavaly még a véreredménye is kitûnõ volt, még az az értéke is, ami ilyen idõs lónak rossz szokott lenni, jó volt. Idén nem volt annyira gáz, de végre egy olyan állatorvos látta, akinek a korábban is felvetetteken kívül konkrétabb ötlete volt. Megpróbálom leírni a legvalószínûbbet, de nem biztos, hogy mindenre jól emlékszem, állatorvosok légyszi javítsatok ki. :)
Ez ha jól emlékszem, a dermatofibrosis nevû fertõzés (a nevére egyáltalán nem biztos, hogy jól emlékszem), ami tavasszal, csapadékos idõben jön ki, és nem csak a szõr hullik ki, hanem a bõr is pörkösödik ezeken a helyeken (nálunk nyak alsó része, szügy, nyeregtájék). Bõrkaparék teszt csak akkor mutatja ki, ha konkrétan ezt nézik, de általában nem szokták, eddig ezért nem jöhettek rá. De mivel a csapadékos idõ elmúltával helyre jön, igazából mindegy is (nálunk is mindig elmúlt, nem kezelgettem semmivel). Tavaly egy másik öreg ló is így nézett ki a legelõtársak közül, ezért elképzelhetõ, hogy errõl van szó. Ha stimmelnek a tünetek, esetleg kérdezz rá erre a dokidnál, fiatal lónál lehet, hogy nem árt valamivel kezelni (ha van mivel).
A másik lehetõség a Cushing-kór, de ez fiatal lónál nem valószínû. :) Nálunk azért lehetséges, mert egy ideje a visszanövõ szõr bizonyos helyeken göndör, ami egy tipikus tünet. Viszont amíg csak ennyi a tünet, ezzel sem érdemes ennyi idõs lónál foglalkozni, így még erre sem csináltattuk meg a tesztet, csak tervben van.

Edited by Zsuzska, 2010 augusztus 12. - 19:56.


#371 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 15:17

Nekem herélttel kapcsolatban van ilyen "problémám".
A kukiján ilyen sárga megszáradt vmi van, de nem tudom tisztigatni neki, mert egyrészt szégyenlõs, nagyon ritkán lógatja, másrészt meg rúg, ha ott piszkálom.
A doki szerint ez nem gond, nem kell vele foglalkozni. Szerintetek?



Jaj fúj azt mán én is néztem az enyémnek. De nem visz rá a lélek h piszkáljam.... lehet hogy fájdalmat is okozhatnék, mert kívülrõl tûnhet elhalt bõrnek, az ami még valahol nem száradt le teljesen, és ha leszeded az tuti nem kellemes.
Biztos lepotyorászik magától ha elszáradt...

#372 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 15:57

Jaj fúj azt mán én is néztem az enyémnek. De nem visz rá a lélek h piszkáljam.... lehet hogy fájdalmat is okozhatnék, mert kívülrõl tûnhet elhalt bõrnek, az ami még valahol nem száradt le teljesen, és ha leszeded az tuti nem kellemes.
Biztos lepotyorászik magától ha elszáradt...


Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem csak elhalt bõr, hanem megszáradt váladék, trutyi. Simán, fájdalommentesen leszedhetõ, csak Atlasz nem díjazza, ha ott nyúlkálok neki. (néha 1-1 ellazult pillanatában sikerül 1-2t leszednem, nem okoz fájdalmat).
És sajnos magától sem esik le. Úgyhogy mindig dzsuvis lesz ott neki.

#373 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 18:31

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem csak elhalt bõr, hanem megszáradt váladék, trutyi. Simán, fájdalommentesen leszedhetõ, csak Atlasz nem díjazza, ha ott nyúlkálok neki. (néha 1-1 ellazult pillanatában sikerül 1-2t leszednem, nem okoz fájdalmat).
És sajnos magától sem esik le. Úgyhogy mindig dzsuvis lesz ott neki.



Igen? Hmm... sajnos felszólításra viszont nem mutogatja úgyhogy meg kell várnom a következõ alkalmat, mikor jelenlétemben mutogatja, és szemügyre venni. :rolleyes:

#374 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 19:27

Igen? Hmm... sajnos felszólításra viszont nem mutogatja úgyhogy meg kell várnom a következõ alkalmat, mikor jelenlétemben mutogatja, és szemügyre venni. :rolleyes:


Hát Atlasz meglepõen szégyenlõs, ha masszírozom vagy ha munka után elfárad és gyümit majszol, akkor szokta kidugni :)

#375 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 21:38

Hát Atlasz meglepõen szégyenlõs, ha masszírozom vagy ha munka után elfárad és gyümit majszol, akkor szokta kidugni :)



Munka után nekünk is sokszor van pisi, majd utana igyekszem résen lenni.
bróáf :huh:

#376 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 13. - 21:53

Munka után nekünk is sokszor van pisi, majd utana igyekszem résen lenni.
bróáf :huh:


Nálunk csak ellazulás van, pisihez is szégyenlõs, megvárja, amíg egyedül hagyom a boxban :)
Ha ilyen sárgás, félig felvált cuccok vannak rajta, akkor azokat kézzel nyugodtan szedd le.

#377 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 14. - 16:22

Nálunk csak ellazulás van, pisihez is szégyenlõs, megvárja, amíg egyedül hagyom a boxban :)
Ha ilyen sárgás, félig felvált cuccok vannak rajta, akkor azokat kézzel nyugodtan szedd le.




Ühüm...hát jó....
Köszi! :kir:

#378 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 16. - 14:51

szerintem semmi baja sem lesz, ha rajtamarad. A vadon élõ lófélék tökét se birizgálja senki.

#379 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 16. - 15:50

szerintem semmi baja sem lesz, ha rajtamarad.
A vadon élõ lófélék tökét se birizgálja senki.


Én is ezzel nyugtatom magam :)

#380 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 16. - 19:52

Nálunk csak ellazulás van, pisihez is szégyenlõs, megvárja, amíg egyedül hagyom a boxban :)
Ha ilyen sárgás, félig felvált cuccok vannak rajta, akkor azokat kézzel nyugodtan szedd le.



Ma nem láttam a trutyit...lehet, hogy csak félárbócra eresztette ki, és azért, de lehet, hogy telepatikusan ráhatottam a témára....

#381 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 21. - 23:41

Hát Atlasz meglepõen szégyenlõs, ha masszírozom vagy ha munka után elfárad és gyümit majszol, akkor szokta kidugni :)



khm... mit masszírozol??? és arra kidugja? áááá


Más:

Pont a heréltemen van, bár ez nemtõl független. Szóval a hasa telis tele van dudrokkal. Gondolom már volt szó ilyenrõl itt. Mikor láttam tele is volt a hasa legyekkel, folyamatosan szállták. Le is csaptam párat, véres lett a tenyerem. A hasa meg mint a sajtreszelõ, mindkét oldalon és alul is tiszta csípés. Megnéztem a többi lovat is a legelõn, egyiknek se olyan. Megkérdeztem ott valakit, hogy mi az, azt mondta talán allergiás a légy csípésre. De egyáltalán minek csípik a legyek? És én most mit tehetnék?

Többre nem futotta, mert lázas beteg voltam/vagyok, de már nagyon mennék segíteni szegény Batmannek...

Mit kenjek rá? Egyáltalán mi az? Ugye nem fognak kukacok elõbújni az összes dudorból?

KÖSZI!

#382 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 9:19

khm... mit masszírozol??? és arra kidugja? áááá


Akupresszúra és mivel eléggé élvezi, így teljesen ellazul és kidugja :)

#383 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 10:31

Akupresszúra és mivel eléggé élvezi, így teljesen ellazul és kidugja :)



Azt értem, hogy nyomkodod, de melyik testrészét?? Nyugtass meg, hogy csak a nyakát, vagy ilyesmi... :)

#384 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 22. - 11:00

Azt értem, hogy nyomkodod, de melyik testrészét?? Nyugtass meg, hogy csak a nyakát, vagy ilyesmi... :)


Lábát masszírozgatom (egyik ilyen ponta térdnél van pl)

#385 szandikah

szandikah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 15:22

Ha csizmával sajnos sikerült kidörzsölnöm az oldalát, és már nincs ott szõr (bár látszik h kezd visszanõni), akkor mivel tudom serkenteni a szõrnövekedést? Köszi.

#386 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 19:53

Neogranormon.

#387

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 21. - 23:24

Tummeli. (Ha tényleg nem sebes, csak kopasz.)

#388 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 18:17

Van tippetek, hogy mitõl göndörödhet egy ló szõre?

Neon 26 éves, tavaly novemberben került hozzám rettenetesen lesoványodva. Azóta rengeteget hízott, egy hete csináltattam neki vérképet és minden oké, a szõre viszont érdekesen kunkorodik, fõleg a nyaka bal oldalán. Szerencsére nem fáj neki :D , viszont nagyon érdekelne, hogy ez mitõl van.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#389 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 18:41

Rosi! Van egy curly horse-od! :D (Amúgy ez elég érdekes. Vedléskor talán elmúlik? )

#390 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 18:45

Katámnak is kicsit göndörödni kezdett idõsebb korában....(20fölött, nem ennyire, de pont így a nyakán) Mintha lenne vmi anyagcserebetegség is, aminek tünet....de lehet h öregecskéknél már 'elfogadható'... Mennyivel jobban néz ki :) .

#391 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 15. - 19:08

Cushing-kórnál pöndörödhet pölö, folyamatban az utánaolvasás.

Rosi! Van egy curly horse-od! :D

Jaja, tiszta baskír fazon, el is adom jó pénzért. :D

#392 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 11:37

Én is épp a Cushing-kórt akartam írni. Állatorvos belgyógyász barátnõm szerint 15 év feletti lovaknál nagyon gyakori, de nem nagyon ismerik a "kijárós"dokik. Egy vértesztbõl diagnosztizálható. De amíg nincs nagyobb baja, nem biztos, hogy érdemes... ha viszont lenne (pl. patairhagyulladás), akkor igen, mert lehet az okozza.

#393 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 22. - 20:02

Utánagugliztam még a múltkor, magyarul persze nem nagyon találtam semmi használhatót, angolul viszont jó anyagok vannak - ezek alapján szerintem nem Cushingos (bár az elõremélyedt hát tipikus Cushing-tünet.)

#394 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 23. - 11:26

Nekem azt mondta a barátnõm, azért nem ismeri sok orvos, mert a tünetek sokszor más betegségek (pl. a patairhagyulladás), és kevés az árulkodó jel, ami a Cushingra utal a háttérben. A göndörödõ szõr viszont nagyon tipikus. Galagonyának minden tavasszal kihull a szõre (ezt már asszem írtam is itt), és tavalyelõtt nyereghelyen ugyanilyen göndör szõr nõtt vissza, ezt látta a barátnõm. Tavaly viszont nem göndör nõtt vissza... szóval érdekes. :D Tesztet nem csináltattam, mert ezen a tavaszi szõrhulláson meg durva fogyáson kívül más baja nincs. Idén kap Immunovetet, már egy hónapja, de még nem nagyon vedlenek... gondolom pár hét kérdése és kiderül, most is kihullik-e, nagyon izgulok. :)

#395 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 24. - 19:07

Érzékeny hátú lovaknak hadd ajánljak, nekem jók a tapasztalataim vele. :)

Posted Image

A nyeregalátét alá kell tenni, megelõzheti a nyeregfeltörést.

#396 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 29. - 13:46

Sziasztok! Érzékeny bõrû lóval kapcsolatban segítségre, tanácsra, tapasztalatra lenne szükségem. Mint kiderült lovacskám extrém érzékeny bõrû, decemberben megnyírták és innentõl kezdve akármi ér hozzá akárhol azonnal kopik a szõre és nyílik ki a bõre. A nyírott rész tényleg nagyon problémás, még ahol az etetõhöz ér az álla, ott is kisebesedett, de a kötõfékkel ugyanígy van, a takaró teljesen lekoptatta az amúgyis pici szõrét (jó, mondjuk ez még akár természetes is lehetne, de a polár is az oldalát, ha abban sétált) és sajnos hevederhelyen ugyanúgy kopik a szõre. Abban bízok, hogy most ha jön a nyári szõre, az kicsit hosszabb lesz és kicsit jobban védi a bõrét. De eszembe jutott, hogy meg kellene próbálni, valamilyen spec bõr-szõr problémákra való tápot, kiegészítõt, kúrát. Ha valakinek van tapasztalata ilyen dolgokkal, az segítsen légyszi

#397 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 1. - 20:04

Üdv! Segítség! A 2. számú pónin, pontosabban a fülében oda nem illõ képleteket találtam. Fehér apróbb pöttyökbõl álló telepek találhatók a fülkagyló belsejében, a telepek között nincs összeérés, kisebb -nagyobb csoportok, az alkotói kis borsószem átmérõjûek, olyan mintha hámlás elõtti sebek varrosodásai lennének, csak fehérben. Holnap, legkésõbb hétfõn megmutatom dokinak, csak érdekelne valaki találkozott- e ilyennel? Gombára tippelek. De majd a doki megmondja. A férjem látatlanba azt kérdezte nem lehetnek -e légypeték. ( Azóta mindenhol viszketek...) Neostomosannal ha kenem, árthatok valamit?

#398 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 7:50

Idén kap Immunovetet, már egy hónapja, de még nem nagyon vedlenek... gondolom pár hét kérdése és kiderül, most is kihullik-e, nagyon izgulok. :)


Jelentem kiderült: nem hullik! Illetve kicsit igen, de most csak egy kisebb folton, és már nõ is rá a szép nyári kabát, mindenhol máshol meg már nagyon szép. :) Köszi Chilly a tippet, jövõre is ezt fogom bevetni. :)
És ami a lényegesebb, hogy bár tél végére megint lefogyott ugyan, de már össze is szedte magát, nagyon jól néz ki, megint nem mondanám meg, hogy 24 éves. :yeah:

#399 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 22. - 8:22

Jelentem, nálunk a legújabb hihetetlen eredménye a csacsi érzékeny bõrének, hogy vadhús nõtt a herélésnél vágott sebszél mellett. Igen tipikus millióból egy... Viszont a nyereg-heveder-kantár miatti törések, nyomódások, stb szépen elmúltak, ahogy jön az új szõre. Olyat látott már valaki, hogy csak a nyírástól lett ennyire érzékeny egy ló bõre? Esetleg ha volt már valakinek hasonlóval dolga, az légyszi írja meg hogy alakult.

#400 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 15. - 10:51

sziasztok Veletek is elõfordult már,h pár nap alatt kihullott a lovatok farka alig van már neki pár szál. A sörénye és máshol nincs semmi változás, a farka nem sebes nem vakarja jól eszik és fényes a szõre.A doki azt mondta látatlanba,h nostomozánnal fújkáljam neki hátha valami élõsködõ. Én arra gondoltam,h elcsapkodja mert mindig kint van de ahhoz sokat vesztett belõle. Mi lehet ez?