Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emlékezés lovakra


  • Please log in to reply
416 válasz a témához

#121 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 3. - 16:12

Szóval perforáció volt az ok. Luk a vékonybélen. De sebaj, már pénteken sem volt üres a box... :rolleyes:

#122 vicus

vicus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 142 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 21:34

Ma reggel két lóra holtan találtak rá a boxukban. Egymás mellett voltak tartva. Még nem lehet tudni, hogy mi történt, mi okozta a halálukat. Áramütésre gyanakodnak. Az egyik ló Gamma, aki hosszú évek óta társa volt a gazdájának, egy fiatal leányzónak. Sajnálom nagyon, mert borzasztó lehetett arra a hírre ébredni, hogy az elõzõ nap még vígan szaladgáló lova már nem él. Még vizsgálják az esetet, hogy mi történhetett. És csak remélni tudom, hogy Rómeót holnap reggel épen és egészségesen fogom találni.

#123 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 22:27

A lovak érdekelnek, és az áram is, hol volt ez, és miért volt áram alatt szegény ló?

#124 vicus

vicus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 142 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 11. - 22:51

A Hajógyári szigeten történt ez. Jól tartják ott a lovakat, lelkiismeretes emberek....ezért is volt megdöbbentõ, hogy ilyen történt.... Igazából nem tudom pontosan, de a vezetéket rágták meg az egerek, és valami hozzáért valamihez elég szerencsétlen módon, és így áram alá került a rács a két ló között. Nem tudom pontosan elmondani, elmagyarázták nekem, de nem sokat értettem belõle telefonon keresztül. De ez még nem biztos, hogy ez okozta a lovak halálát, holnapra lesz eredménye a boncolásnak. Zsuzsi volt kint a lovardában, akivel tartjuk Rómeót ketten. Azt mondta, hogy azon a részen, ahol a mi boxunk van, ott más áramkör van, és átnézettek mindent szakemberrel, és így meri a lovat hagyni éjszakára így. Az az igazság, hogy jó emberek nagyon a tulajdonosok.....lelkiismeretes emberek...õket is megviseli ez az egész. Nem tudom, hogy tényleg áramütés volt e......két egymás melletti ló halt meg..... Mindent kétszer kétszer mondok....nézzétek el......fáradt vagyok és ideges

#125 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 12. - 8:25

Az egyik ló Gamma, aki hosszú évek óta társa volt a gazdájának,

... csak nem egy szürke herélt volt a Gamma, aki öttusában is versenyzett? Volt a Fáth Ferencnél is a dunakanyarban, meg a Honvédban?

Szomorú történet.

Edited by don quihote, 2008 január 12. - 8:26.


#126 vicus

vicus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 142 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 12. - 9:56

Nem, nem szürke volt a Gamma. Sötétpej volt, és vagy Csillaghegyen volt elõtte, vagy az Aranypatkóban. Erre nem emlékszem pontosan.

#127 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 12. - 10:23

Mivel én éppen nem vállalok ilyent, nem a reklám helye, hanem a tájékoztatásé: Egy villamos berendezést elvileg terveztetni kell, majd a létesítés után is és idõszakonként is felülvizsgáltatni. Ezen munkákra csak külön szakvizsgával rendelkezõ villamos szakemberek jogosultak. Címjegyzékekben az Érintésvédelem címszó alatt találhatóak általában - de amirõl most beszélünk, az a zsargonban "tûzvédelmi"-nek nevezett felülvizsgálat (általában aki egyiket, az a másikat is végzi). Ez a felülvizsgáló nézi azt, hogy az adott helyiségben levõ berendezés megfelel-e a külön elõírásnak. Külön elõírás mindenre van. Istállónál például ez a mondat olvasható: a vezetékek mechanikai védelmére külön gondot... De külön elõírás van a faszerkezetekre, és külön a külsõ falon levõ izékre, és külön a patamosós helyiségre is, stb. Emellett javasolnám mindenkinek hazulra is és istállóba is az áramvédõ kapcsolót 10-20 eFt-os áron, ami nemsokára abszolut kötelezõ is lesz, és ami nagy valószínûséggel megvédte volna a lovakat most is (bár ez csak feltételezés, mert nem tudom, mi volt konkrétan). Minél érzékenyebb az áramvédõ kapcsoló, annál jobb, és aki villamos szakember azt mondja, hogy túl érzékeny, azt nem szabad többet engedni hozzányúlni bármihez is. Állat elhullása a nagyvilág szemében "csak" kár. De ha a lóápoló (is) hal bele, akkor kinéz a börtön is. (Azért nem vállalok ilyent, mert én csak jól tudom ezt csinálni. :D És mivel 5 évig elmaradtam a szabványoktól, szorgos olvasással most jövök bele a képbe ismét.)

#128 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 30. - 19:22

A hétvégén sokan gyújtunk gyertyát.Mindig féltem attól a pillanattól, mikor egy lovam miatt is lobban a láng.
Találtam valamit,hátha többen is gyújtanátok, így is:
EMLÉKEZÉS

#129 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 30. - 21:13

Nemsokára 3. éve, hogy Maderon :ang: a csodaló elment örökre. Emlékezzünk Rá is egy kicsit.

#130 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 10:55

Fájó szívvel írom le a nevét CICERÓ....................

#131 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 15:49

Mi történt vele?

#132 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 17:23

A hétvégén sokan gyújtunk gyertyát.Mindig féltem attól a pillanattól, mikor egy lovam miatt is lobban a láng.
Találtam valamit,hátha többen is gyújtanátok, így is:
EMLÉKEZÉS


Köszi lilith!Most láttam az írásodat,így most gyújtottam gyertyát júliusban elhunyt lovunk emlékére,meg a többiére is :( :( :(

#133 gaforka

gaforka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 9:42

Sziasztok! Szeretném tudatni mindenkivel, hogy Sikeres (1987 angol telivér) tegnap este meghalt. Már 7 éve voltam a gazdája, a tattersalból hoztam el annak idején, hogy nyugodt nyugdíjas évei legyenek. Tegnap minden elõjel nélkül sajnos összeomlott a keringése, lefeküdt, és nem állt fel többé. Szerencsére végig vele tudtam lenni az utolsó órákban. Februárban lett volna 22 éves. Annyit szeretnék kérni mindenkitõl, hogy ha van róla a régi idõkbõl (vagy mostanából is akár) fényképe, küldje el nekem... Sajnos már csak a képeken láthatom... A címem: gafor.katalin@toyota.hu

Edited by gaforka, 2009 január 15. - 9:45.


#134 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 9:51

Kitartás :(

#135 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 11:51

Gaforka, nagyon sajnálom - jó, hogy voltál neki és a végén is vele tudtál lenni. :ang:

#136 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 12:09

Nekem volt szerencsém találkozni Sikeressel, amikor Gáforka a Határ-tanyán tartotta. Van egy aranyos sztorim is velük kapcsolatban. Egyik szilveszterkor nagy hó volt, és délelõtt összegyûltünk a tanyán. Kitaláltuk, hogy síjöringezünk (lehet, nem jól írom le). Erre a célra Jedi lovamat szemeltük ki, és Mormota barátném férje, Icsi hozott sílécet. Jedi nyergén a hevederkarikához rögzítettük a kötelet, amibe Icsi kapaszkodott. Kimentünk a tanya feletti domboldalra, hogy ott vigyük véghez a mutatványt. Gáforka is kivezette Sikerest a tanyáról, és azt mondta: "Nézd Siki, és tanulj!" Mindenki nagyot nevetett. A Határ-tanya szervezésében az egyik versenyen Gáforka és Sikeres szép helyezést értek el, ami az ügyességi és idomítottsági feladatokban nyújtott teljesítményüknek köszönhetõ. Legeljen békén Sikeres az égi mezõkön! :ang:

#137 Regina

Regina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 8. - 19:01

http://www.lovasok.h...dex.php?i=31668

Ezt most találtam, szörnyû ilyet mondani de tetszett , hogy méltó emléket állítottak neki

#138 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 10. - 22:01

Nem, nem szürke volt a Gamma. Sötétpej volt, és vagy Csillaghegyen volt elõtte, vagy az Aranypatkóban. Erre nem emlékszem pontosan.


Gamma?? Sötétpej herélt??????? Nem lehet, hogy õ 2006-ban a Tatiban volt öttusa ló???? :eek: :eek:
Mert ha igen, akkor... szép emlékek fûztek hozzá :ang: Sosem felejtem õt!

#139 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 13. - 22:25

Sziasztok.
Az én 26 éves kancám 1 hónapja pusztult el és sajnos az utolsó hónapokban fokozatosan épült le nem lehettett már mit csinálni vele. Az egyik lovasom készített egy videót neki... sajnos még most is küszködöm a könnyeimmel pedig csak 4 éve volt az enyém.akkor is azért vettem meg hogy ne vágják le..de nagyon sok gyereket tanított lovagolni..imádtam vele dolgozni. Nyugodj békében drága Sári mami ...
http://www.videoplay...eos/play/300155

#140 Delta

Delta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 14. - 17:38

Az öttusás Gamma még él, sõt most is a Tattiban van, éppen voltizs-ló.

#141 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 12. - 20:22

Meghalt Replay a tavaly elõtti OTP Világkupa gyõztese. :hupp: Sokáig a mi lovunk box szomszédja volt. Nyugodjon békében. :ang:

#142 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 12. - 20:27

Emlékezzünk REPLAY- re: :( :( :( :( :(

Czink Gyurival a kezdeteknél:

Posted Image


Karl Wechselberger is volt a lovasa:

Posted Image

2006 Stadthalle


Itt már Jamie- vel:

Posted Image


És Pirik Zsolttal:

Posted Image


Sajnálatos módon, tegnap, edzés közben lelte a halál. Megugrotta a kõfalat és összeesett. :(
Nagy veszteség õ a díjugrató sportnak. :(

#143 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 12. - 20:33


Nagy veszteség õ a díjugrató sportnak. :(

Bizony. Emlékszel? nemrég beszéltünk róla.

#144 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 12. - 20:38

Emlékezzünk REPLAY- re: :( :( :( :( :(

Czink Gyurival a kezdeteknél:

Posted Image
Karl Wechselberger is volt a lovasa:

Posted Image

2006 Stadthalle
Itt már Jamie- vel:

Posted Image
És Pirik Zsolttal:

Posted Image
Sajnálatos módon, tegnap, edzés közben lelte a halál. Megugrotta a kõfalat és összeesett. :(
Nagy veszteség õ a díjugrató sportnak. :(



:( menyi idos volt? mi az ok?

#145 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 12. - 20:38

Pfff nemáá :(

#146 fuszekli

fuszekli

    Csikó

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 14. - 21:50

Ne írd nevét papírra mert elfúja a szél, Vésd inkább a szívedbe ott örökké él!! Nyugodj Békében Replay! :( :ang:

#147 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 14. - 23:05

Ez komoly Replay elpusztult? Szegény 1998 születésû volt még fiatal nagyon. Õ volt az egyik võlegény jelöltem:( Jó sportoló és fedmén volt szegény. Tudni mi történt?

#148 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 15. - 9:58

Szívburok-repedés. :(

#149 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 21:10

És vele mi lett?

#150 Fiorella

Fiorella

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 139 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 16. - 21:30

R.I.P. Agropoint Carvados

Budapest '08

No.1.

#151 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 10:40

sziasztok! Sóskúton tegnap elött elpusztult eg iskola ló. szegény jó pár éve tanítgatta az embereket a lovaglás mûvészetére, és bár sokszor fájt mmár a háta, lába, sose panaszkodott. egy gyönyörû vércse deres ló volt. karórgás miatt bekólikázott, és bár a doki minent meg tett érte (szuri, beöntés, futtatás, ugratás, egyébb alrrnativák) még se sikerült megmenteni. végül kitették karámba hátha a hmpergéstõl jól visszafordulnak a belei. anyuval fél 11ig velemaradtunk az éjszakással együtt. örökre az emlékezetembe vésõdtek a könyörgõ szemei :( . a belei a végén visszafordultak, csak elhalt egy rész így vérmérgezésben pusztult el reggel :( . nem vagyok képes megérteni, hogy egy lónk aki sok évnyi fáradságos munkával már elég pénzt keresett a tuljnak, mért nem lehet elvinni megmûteni? A tulaj ki se jött :mad: a lényeg hogy örökkké emlékezni fogunk rá, és már legalább nem áj neki semmi és szzabadon vágtázhat az örök vadászmezõkön.

#152 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 14:08

Hogy hívták ezt a lovat?

#153 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 16:23

R.I.P. Agropoint Carvados

Budapest '08

No.1.

Mitõl halt meg?

#154 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 17:19

sziasztok....még 2006 vagy 2007 hét szilveszterén elpusztult Sziszi...egy gyönyörû magas ám idõs kanca...sajnos patarákban szenvedett és rendkívül lefogyott!Én még a világon nem láttam ennél a lónál kedvesebbet....õ volt a kedvencem és most is az! Nagyon szörnyû volt tudni hogy pont szilveszterkor pusztult el...már ne, élte meg az újjévet!.. :( nagyon sokat szenvedett,tudomásom szerint sok midnent megtettek érte de egyre csak romlott az állapota... aztán szilveszterkor már nem bírt felállni és el kellett altatni (legalábbis nekem ezt mondták) :( rendkívül imádtam! sajnos nincs róla képem amit nagyon sajnálok mivel hihetetlen kedves paci volt... nyugodj békében...mostmár legalább egézséges patákkal büszkén és boldogan vágtathat fenn az örök vadászmezõkön... :)

#155 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 18:30

és egy kis agyfrissítés után elmesélnék én is egy történetet Sziszirõl akirõl az elõbb írtam.... Még egy délután kikisértem a barátnõmet a lovardába,mesélt elõtte az ott lévõ lovakról de a legjobban Sziszi története fogott meg...miután végeztem a lovaglásssal a barátnõmmel nem törõdve elindultam megkeresni Sziszit az írtó magas kender sörényû sárga kancát.Mikor már a pályától leértem megpillantottam õt!Magas vékony szeme mindennél szebb kifejezéssel képrézott...meglehetõsen fájhatott neki a lába de már beletörõdött...egy répát vittem neki,ugy nézett rám mint még senkisem.Felemelte gyönyötû fejét és lassan elindult felém..akkor láttam csak meg a lábait!a patái hihetetlenül nõttek és kanyarodtak...(az egyik hátsó és az azzal ellentétes elsõ :( lábán volt a pata rendellenes) nem akartam hogy erõltesse magát gyorsan odasiettem hozzá és nekiadtam a répát...elmajszolta láthatólag nagyon örült neki...nem tudom mért de könnyeztem,sajnáltam szegényt!Ilyen remek és kedves ló és miken kell átmennie! Sziszi már meglehetõsen idõske volt,de én ezt nem akartam tudomásul venni ahogy megette a répát elétartottam a kezem és õ beledugta meleg puha orrát...a hetedik mennyországban éreztem magam!aztán gyorsan hozzábújtam és a sörényébe rejtettem az arcomat!nyugodtan kisírhattam ott magam....a többi ember csak nézett hogy mér ölelgetem én azt a lovat olyan sokáig...és hogy a ló mért hajtja a vállamra a fejét és horkant olyan megnyugtatóan mint még senki! nem akartam tõle elvállni azt akartam hogy örökre vele maradhassak! de sajnos a barátnõm hívott megpusziltam Sziszit és indultam....(ezekre a pillanatokra érdekes módon emlékszem pedig már nagyon régen volt!) :rolleyes: amikor alindultam megindult utánam,de én csak mondtam hogy maradj és pihenj....pár perc után megértette és nem "vánszorgott" utánam...lehajtotta büszke szép nagy fejét és legelt tovább.... amikor kint voltam sosem volt idõm vele többb idõt eltölteni de nagyon közel kerültem hozzá...az szomorít el a legjobban hogy nem volt pénzem megvenni!és hogy nem bírtam többször elmenni hozzá! életemben naggyából 7 ha láttam! de az hét találkozás mindennél több volt nekem! (A barátnõmmel átneveztük Szépségre mert igazán megérdemelte így aztán a teljes neve Sziszi Szépség lett :) ) Aztán a barátnõim átjöttek hozzám egyszer szilveszterezni ...újév reggelén szóba került a lovarda és az hogy megyek meglátogatni Sziszit...a barátnõim összenéztek és akkor mondták hogy :Sziszit már elaltatták! szilveszterkor elaltatták legalábbis pár nappal elõtte! HIhetetlenül szomorú lettem és mérges hog y mért csak most szóltak!Bár senki sem gondolta hogy mennyire szertettem Sziszit! végülis nem haragudtam meg a barátnõimre.... de egész nap Sziszi járt a fejemben és mindig magam elé mondva kérdeztem mint egy õrült hogy :Sziszit elaltatták? Este kisírtam magam csenben egyedül és elkezdtük kideríteni mi volt a baj: végül azt mondták: Sziszit már rég el kellett volna altatni hogy ne szenvedjen de a tulajdonos nagyon szerette és nem volt szíve :( és ilyenkor nem tudom hogy kinek adjak igazat! A tulajdonos önzõ volt hiosz nem altatatta el hanem más megoldásokat keresett!Mint amit szerintem a többség is tenne! Ilyen helyzetben nehéz lehetett neki dönteni hogy mi tegyen elaltassa vagy küzdjön érte tovább.... de visszatérve SZiszi már nem tudott felállni,kihívták az orvost és elaltatta õt....azt hallottam egyesektõl hogy Sziszi nyugodtan tûrte az utolsó szuriát.. :( nagyon hiányzik nekem,pedig nem is volt az én lovam.... de mégegy ilyen lóval szerintem ritkán fogok találkozni! :( nyugodj békében öreglány! :(

#156 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 18:37

önzõ volt a tulaj, mert megpróbált megoldást találni? talán gondold át még egyszer ezt a mondatodat (is).

#157 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 16:46

hát szerintem mindenki próbált volna segíteni a lovon....de mint azt láttuk hogy a ló szenvedett :( és elképesztõen rossz volt nézni! azért mondtam hogy önzõ volt (nem rossz értelemben akartam mondani) mert próbált segíteni de a lónak a helyzete nem javult...sõt romlott.. :( és azért nem tudom hogy ilyenkor mi a legjobb... az ember "önzõ módon" próbálkozva megpróbálja megmenteni a szenvedõ lovat vagy miután látja,hogy már nem lehet rajta segíteni (az orvosok is ezt mondták sajnos) akkor elaltatni.. :( én sem tudnám hogy mit tennék....de az biztos hogy ennyi ideig nem hagytam volna szenvedni szegény jószágot.... és télleg nem azért írtam a tulajt hogy úgy önzõ hanem mert a lova szenvedett.... az biztos hogy sose szeretnék olyan helyzetbe keveredni mint õ... (amugy a tulaj elképesztõ rendes! és én is megértem hogy próbált a lován segíteni ....csak azt nem hogy amikor már õ maga mondta hogy mennyire rosszul van a ló és már fáj neki minden akkor mért nem cselekedett... megeshet hogy kegyetlenek hangzik amit mondtam,pedig nem akartam az lenni....de ez a ló már nagyon rég szenvedett....) utána kérdeztem pontosan a ló : 2007 szilveszter elõtt merült örök álomba....nem szeretnék vitázni mert õ már nagyon boldog és inkább nem indítok miatta vitát... :)

#158 Bettie

Bettie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 183 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 1. - 20:24

Kb. 1 hónapja elpusztult Koheilan Bingó, csoda távló, még csak 10 éves volt... Szegény, nagyon szerettem. Azt hiszem, Õ is megérdemel itt pár sort!

#159 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 1. - 21:38

Jajj szegény :( annyira sajnálom Kitartás Bettie...

#160 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 8. - 14:49

Taxis Hogy hívták ezt a lovat?

Vándornak hívták. Hát mostmár végleg elvándorolt tõlünk :(