Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Esztergom és környéke


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
93 válasz a témához

#1 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 20:24

Sziasztok!Remélem nem haragszotok meg rám, amiért új témát nyitottam. (Max. bezárjátok.... :( azért remélem mégsem!) tongue.gif Szóval...úgy gondoltam, Esztergom nem tartozik bele szorosan egyik régióba sem, (bár ha nagyon szigorúan nézzük, esetleg Szentendre vagy Zsámbék lehetne, de mondjuk egy egy napos túránál azért mégis kicsit húzós...) ezért szeretnék esetleg Esztergom környékieket megismerni és leendõ pacispartnerekre lelni. Alig egy hete vagyok boldog pacctulajdonos, :D de sajna nincs sok ismerõsöm akikkel hosszabb túrákat tervezhetnék. Márpedig nagyon szeretnék!!! Posted Image Ha van kedvetek, írjatok!

#2 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 9:24

Hali!Jó ötletnek tartom ezt az új oldalt,mert én is Egomban lovagolok:)Van még jó pár lovas ott ,akiket ismerek,de sajna nem hiszem,hogy internet közelében vannak.Ha a vasútállomás felé jársz,az állomással szemben vannak lovak(egy kicsi sárga póni és egy pej kanca).Azokon lovagolgatok már egy éve.Remélem egyszer összeakadunk terepen:)Általában a tsz mögötti sik területre szoktam kijárni..szia:Különc

#3 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 13:19

SziasztokPiliscsaba sem igazán tartozik sem Szentendréhez, sem Esztergomhoz, de mivel nekem is az a bajom, hogy többnyire egyedül járom a terepet, társak után keresgélve írok ide is, meg oda (Szentendre régió) is. A Szentendre régió topikban eddig nem jártam sikerrel. :( Ugye, Ilusta? Ugye PH? Posted Image Jó lenne valami találkát összehozni, vagy legalább a felétek vezetõ utat megtalálni... Eddig a legmesszebb, amíg eljutottam a lovammal errõl a helyrõl, az Pilisborosjenõ volt, de az egészen más irány, mint Eszergom. Valószínû, hogy maga a találkozás is egy egynapos túrával érne fel, de akár azt is meg lehetne csinálni, hogy egy éjszakára otthagyni valamelyikünknél a lovakat és másnap lehetne visszamenni. Ha valakit érdekel a felvetés, szóljon!Üdv: PaloUi.: Amúgy Esztergom környékén laktok? Csak azért, mert én Bpestrõl járok ki.

#4 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 14:56

Te Palo!!! Teeeee :D Nem kell ám mindenütt Posted Image így is eléggé pirulunk mindketten Ilussal! Ugye Ilus!!!! :( Mindjárt itt a Karácsony, és megint nem mentünk sehova! Linda lassan a felismerhetetlenségig le fog fogyni! :D

#5 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 16:52

:D Nagyon örülök, hogy tetszik Nektek is az ötlet! Szóval...Én Esztergomban lakom, a drágaságomat (PACIM), 2 hét múlva hozom haza Alcsútról. Posted Image (Ott vettem.) A pacizást a Böndééknél kezdtem (a Suzukival szemben) , aztán egy darabig jártam Basaharcra, most nyáron meg Balatonon egy lovardában dolgoztam. Te mikor szoktál lovagolni? Nagyon örülnék neki, ha vmikor összefutnánk vhol. (Akár elõre tervezetten is!) ;) A találkozót nagyon-nagyon jó ötletnek tartom, én is szorgalmaznám. Akár egy hétvégi 2-3 napost, vagy nekem az is eszembe jutott, hogy esetleg Karácsonykor- Újévkor sem lenne rossz ötlet! Persze, ha Nektek is van hozzá kedvetek! Jó lenne összeszedni egy jó kis csapatot itt a környéken!! Mit szóltok?

#6 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:29

Roni! Tudom hogy ez nem az a topic, de gratulálok a lovadhoz!!! Milyen lótulajdonosnak lenni? Én sajna nem tudom. :( Na mindegy, ami késik nem múlik. Posted Image

#7 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 14:57

Szió Paris!Aranyos vagy, köszönöm. Posted Image Olvastam a történetedet a másik topicban és nagyon okosan döntöttél. Posted Image Azt hiszem, magamat ismerve, én nem biztos, hogy ilyen hideg fejjel tudtam volna mérlegelni. Büszke lehetsz Magadra! Posted Image De tényleg! Biztosan visszaadja még Neked az élet ezt a jó döntést. (Még ha fájt is a szíved most miatta.) Nagyon boldog vagyok, hogy meglett a saját pacim! Posted Image Bár az az igazság, hogy még mindig nem tudom elhinni. A Bemutatkozás topicba írtam egy webcímet, ahol meg tudod nézni Róla a képeket, ha szeretnéd. Te hol lovazol? Mióta? Már a történeted olvasása után is készültem Neked írni, csak aztán elmaradt. Örülök, hogy végül Te írtál! ;)

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 16:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse: itt a Karácsony, és megint nem mentünk sehova! Linda lassan a felismerhetetlenségig le fog fogyni! :D [/QUOTE]Ennek mi köze ahhoz, hogy nem voltunk Palo-nál?Palomino adna kaját a lovadnak? :eek: :D Posted Image

#9 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 10:42

Hát, már az enyém sem néz úgy ki (szerencsére), mint amikor az Öreg kenyérrel meg mit tudom én mivel tömte állandóan... :D

#10 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 10:44

roni!Nálam a szerda és a péntek délután a tuti, hogy kint vagyok a lónál, a többi folyamatosan változik. A hétvége ritkán jó :( Ha mégis, akkor is max fél nap. Hétköznap könnyebben el tudok szabadulni (lógni) Posted Image

#11 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 10:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:
idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse: itt a Karácsony, és megint nem mentünk sehova! Linda lassan a felismerhetetlenségig le fog fogyni! :D [/QUOTE]Ennek mi köze ahhoz, hogy nem voltunk Palo-nál?Palomino adna kaját a lovadnak? :eek: :D Posted Image
[/QUOTE]Hát csak annyi, hogy lassan egy új lovat ismertek meg, és még a régit sem láttátok! Teeeee! Érthetõ!???? Posted Image

#12 Aletta

Aletta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 13:30

Sziasztok!Én Dorogon laktam, most már csak a szüleimhez járok haza hétvégenként. Van egy saját lovam és csikója, Pest mellett tartom õket. Régóta készülök, hogy körül nézek Dorog és környékén, hogy milyen lehetõségek vannak lovaglás szempontjából, most örülök, hogy megalakult ez a klub. Ha van kedvetek, írjatok arról a helyrõl ahol lovat tartotok. Ha lenne arra lehetõség, hogy hétvégi lovagláshoz csatlakozzak bérelt lóval, akkor az is érdekelne.

#13 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 15:10

Szió Aletta!Örülök, hogy írtál és, hogy csatlakoznál hozzánk! Posted Image Én másfél hét múlva hozom haza a pacimat Posted Image és Kertvárosban fogom tartani. A Fehérló Fogadóval szemben (a Palánál) van a Tündérkert nevû lovarda. Szép hely, boxok, angolboxok, sok karám és legelõ, homokos pálya és futószáras kör. Körülötte csomó jó terephetetõség. Posted Image Vannak bértartók és bérlovak is. Szóval, ha van kedved, egyszer eljöhetnél egy hétvégi lovaglára. Te hol tartod a paciaidat? Milyenek?

#14 Aletta

Aletta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 18. - 7:45

Szia Roni!Ez jó hír, a palához gyalog is le tudok menni a szüleimtõl. Szívesen elmegyek valamikor majd megnézni a helyet. Az én lovamim Mogyoródon vannak, egy kanca (3/4 részt telivér, 1/4 részt furioso), és a csikója, csõdõr Coradus csikó.De õt decemberben el akarom adni, mert a kanca nekem bõvem elég egyenlõre. Pedig gyönyörû csikó.Szóval írj majd ha van ötleted, és akkor majd megbeszélünk valamit.Üdv: A.

#15 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 18. - 8:31

Szió Aletta!Hú!!!Biztos nagyon szépek a pacik!! Posted Image Hány éves a kancád? Az enyém 9, és 50% Shagya, 50% mfv. Tavasszal szeretném fedeztetni, mert jó lenne egy jó kis ugrópaci nekem majd késõbbre. Kincsõ is ugrik, de "csak" B3 ig ;) és majd szeretnék egyszer A-ban is menni. Posted Image De mondjuk ráérek. Tényleg, nem tudtok valahol a közelben egy jó ugróörökítõ fedmént? :confused: Nekem okt.30-tól bármelyik hétvége jó lenne, szóval bármikor jöhetsz. Majd írj elõtte és pontosítunk.Szió!

#16 Vera16

Vera16

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 19. - 17:00

Sziasztok!tudom ez nem ide tartozik,de a környéken keresek egy pej heréltet. Lordnak hívják 11 éves és kb170 cm magas nagyon hiányzik és ha valaki tudja hol van az légyszi írja már meg nekemKöszi

#17 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 8:57

Szia Vera!Véletlenül nem Agostyánból való az a ló? Posted Image Küli

#18 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 8:59

Én is dorogi vagyok.Lovagoltam anno 4-5 éve a tündérkerti lovardában,de most egomban lovazok.Roni!Hétköznap nincs kedved lovazni?Sajna csak akkor érek rá.Küli

#19 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 10:19

Posted Image Már hogy ne lenne!!!!!!!! Posted Image Jövõ hétvégén már itthon lesz a paccom és az azt követõ héten egy hét szünetem van, azaz 0-24 óráig a loviban leszek. Posted Image Szóval bármikorra megbeszélhtjük. Mehetnénk egy jó kis (nagy) terepet. Hmmm??? Posted Image Mit szólsz?

#20 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 10:39

oké!Megbeszéljük.Kitudok menni a strázsa hegyhez.Megadom atel számom és ha ráérek irok neked és megbeszéljük,hogy mikor és hol talizunk.Jó,06302717568Küli

#21 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 10:45

Posted Image Rendben! Az én számom: 06204462110 Várom az üzidet! Posted Image

#22 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 10:48

JA!A paci,amivel megyek,még fiatal ,tapasztalatlan,de nagyon nyugodt,úgyhogy elöször nem kéne száguldozni,csak nyugodt terepet menni!köszi!

#23 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 12:28

Ezt én is maximálisan támogatom, mert a pacim új, kb. 1 hónapja lovagolom, jövõ pénteken hozom haza, de még terepen nincs Vele tapasztalatom. Ha a benti munkából indulok ki, akkor biztosan nem lesz Vele gond, de nem árt az óvatosság. Szóval elsõ körben csak egy laza túra, aztán ha minden Ok, folytathatjuk a sort. Posted Image Mit gondolsz?

#24 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 13:40

oké!megbeszéltük..szerintem jövõ hét után sort kerithetünk..laza séta hosszú száron,min.ügetés,sok legeltetés.Ne csak mi kapcsolodjunk ki hanem a lovaink is:)

#25 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 13:43

Posted Image Jól hangzik! Már alig várom! Posted Image

#26 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 13:55

Ezt megbeszéltük..Remélem nem fogjuk elkerülni egymást bár nem olyan nagy a Strázsa hegy(?) ,meg úgy is telefonon értekezünk..

#27 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 19:30

Biztosan nem fogjuk elkerülni egymást! Posted Image Most jöttem haza a paccomtól. Annyira drága volt!!! Posted Image Mondjuk mindig az, de ma különösen... Posted Image Na, majd meglátod! A Te pacidra is kíváncsi vagyok ám! Posted Image Jujj, már alig várom!

#28 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 19:33

gondolom akkor most le se lehet lõni... Posted Image Szép kis lovacska az én Sárgám,csak még nem az enyém...de lehet,hogy egyszer megveszem..Küli

#29 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 19:49

Hétköznap én is ráérek, nekem is lesz õszi szünetem vmikor. De lehet, hogy én egy kicsit messze vagyok tõletek. :( Bár nagyobb baj, hogy nem tudom az utat Dorog felé, és ha eltévedek, akkor estére sem érek haza Posted Image

#30 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 20:22

Palo, Te hol is lovazol? Azért szerintem össze lehetne hozni egy jó kis közös lovazást! Ha lenne kedved! Fõleg szünetben! Na? Az utat kitalálhatjuk közösen! Egy darabig tudom is egyébként! Hmmmmm? Posted Image Most nagyon lelkes vagyok! Posted Image Fel vagyok pörögve! Pedug holnap megyek nyelvvizsgázni!!!!!!! áááááááááááá

#31 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 20:24

Küli, kié a pacc, akit lovaglsz? Milyen?

#32 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 20:50

kettõ van:)Egy pej kanca,shagya arab beütéssel és a Sárga 3éves herélt sportpóni,szintén shagya arab beütéssel.Egy emberke lovai,aki kedvtelésböl tartja öket..A vasútállomással szemben vannak,igy megnézheted öket:)

#33 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 21:31

OK! Majd útbaejtem vmikor. Terepre a pónival jössz, egye? Ezt mindössze a korából következtettem. Posted Image

#34 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 21:40

Piliscsabán lovazok. Õszi szünetem lesz, az biztos, de lehet, hogy kiruccanunk valamerre, így nem ígérem, hogy akkorra megfelelõ lenne egy túra. Szerdán és pénteken mindig lovazok, kb dél-1 körül szoktam kiérni. Nagyon jó lenne, ha össze tudnánk találkozni valamikor! Nézzétek meg [url="http://"http://lazarus.elte.hu/moterkep/mb.htm"]EZT[/url] a térképet, és találjunk ki valami köztes találkahelyet Piliscsaba és Esztergom között.

#35 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 21:49

A péntek délutánok nekem is mindig jók. Ha más nem, akkor össze tudnánk hozni valamit. Piliscsaba nincs is messze! Talán Jászfaluig még el is tudnék találni.(Mármint paccal. Posted Image ) Kesztölcig egészen biztos. Szóval vhol Kesztölc és Csév között szerintem találkozhatnánk. Hm? Bár az is lehet, hogy megkérdem a loviban, hogy nincs-e vki, aki ismeri az utat, és akkor már egy nagyobb csapat is összejöhetne. Mit szólsz?

#36 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 20. - 23:43

Én benne vagyok!Majd nézegetem akkor én is az utakat arrafelé, és keresünk valami nagyon felismerhetõt, ami találkahely lehet.

#37 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 6:45

Csévig ismerem az utat.mert leányváron lovagoltam 2 évet és rendszeresen ingáztam esztergom dorog kesztölc és csév között..a csévi vasútállomásig el tudnánk jutni,meg azthiszem van turistatérrépem is...

#38 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 15:33

Posted Image Akkor OK! Már csak ki kéne találni, hogy mikor ér rá mindenki. Posted Image Túl vagyok az írásbeli nyelvvizsgámon! Tök jó lett! Posted Image

#39 Vera16

Vera16

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 16:03

Különc!de Agostyánból való, miért ismered?

#40 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 21. - 23:47

Akkor talán egy péntek délutánt megszervezhetnénk. Nektek mennyi idõbe telik odaérni mondjuk Piliscsévre? Én majd elnézek arra valamikor, és lemérem, hogy nekem mennyi.