Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Falabella


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
92 válasz a témához

#41 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 20:37

Posted ImageA [url="http://"http://www.guidehorse.com"]www.guidehorse.com[/url] oldalon eleg sok informacio van a vakvezeto lovakrol.Pl. hosszabb eletuek, mint egy kutya, igy tovabb tudjak szolgalni a vak embert, annak is lehet vakvezeto allata, aki pl. allergias a kutyaszorre, stb. Erdekes dolog, kar, hogy Mo-on senki nem foglalkozik ezzel, vagy ha megis, arrol nemigen tudni semmit...

#42 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 11:46

Szerintem ezekhez nem falabellákat használnak, mert azok aranyárban vannak. Úgy látom inkább minishettyk, bár õk sem olcsók, csak talán igénytelenebbek, mint a falabellák.

#43 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 15:29

Tudtam én, hogy valahol van egy képem a tavalyelõtti Fieracavalliról, amin egy falabella látható! Szerintem nagyon édes! Posted Image Posted Image

#44 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 16:28

Most mi a baj? gye nem mondtam rosszat?! sztem as falabella tényleg nem való másra, de nem fogom fikázni a fajtát, csak megemlíteném, h. rengeteg alkati hibája van. tongue.gif tongue.gif A másik: nem láttátok vhol a Vágóló topicot? lehet,h. vak vagyok. Posted Image Posted Image

#45 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 16:38

Kislány, egy maximum 85 cm-s marmagasságú lófajtáról van szó, ami értelemszerûen díszállat, kedvenc állat, avagy státuszszimbólum; egyéb (praktikus) használati módja nincs. De: na és!? (az aranyhörcsögöt pl mire használják???)Örülök, hogy azt írod, nem fogod fikázni a fajtát, eddig ugyan mást nem nagyon tettél; de legalább eztán abbahagyod... Köszi. :rolleyes: Alkati hibák - talán olvasd el a topiknyitó hozzászólásban található fajtaleírást. Küllemileg teljesen korrekt, csak a tûrõképességével vannak gondok.

#46 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 16:43

Nem fikázom. Ha vmi bajod van velem, ne itt offolj. Láttam mátr falabellát, eléggé hibás volt, DE AZÉRT édes. Õz! Neked ez a kedvenc fajtád???

#47 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 17:04

Lehet, hogy a falabella amit láttál, hibás volt, de ez mindenhol elõfordulhat.Vannak hibás csikók is, gondolok itt a kétlábúakra. :rolleyes: Posted Image A téma pedig nem a "kedvencem a falabella", úgyhogy gondold át kinek szólsz be az "off" miatt.

#48 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 17:06

Kicsi haha, ez nem off itt; mert arról beszélünk, hogy mi a véleményed a falabellákról. Jó szöveg volt, de nem jött be. Posted Image Nem, nem ez a kedvenc fajtám. És? Ha valami nem a kedvencünk; azt rögtön szidni kell?...Hány falabellát láttál? Ha 500nál kevesebbet; nem általánosíthatsz belõlük az egész fajtára.Olvasd vissza mindazt amit eddig ebben a topikban leírtál. Végülis, nem muszáj fikázásnak nevezni; egy fajta megalapozatlan kigúnyolásának is hívhatjuk...Azon kívül, hogy "nem lehet õket használni semmire", még mi bajod a fajtával?...

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 21:37

A falabella ugyanaz a lovaknál, mint a kutyáknál a csivava, ahogy Õz mondta, drága díszállat, kedvenc, élõ, simogatnivaló kerti dísz. És mint minden ilyen állat "luxuscikk". Ettõl még az állat ugyanúgy érez, ugyanaz lelkiekben, igényeik ugyan nagyobbak, de épp emiatt imádják azok akik megveszik és gondozzák.Ennyi erõvel a csivava ( a meztelen kutyákról és a most divatba jövõ kopasz tengerimalacokról már nem is beszélve!),már régen kihalhatott volna mert mire jó? Pont arra, amire kitenyésztették ezeket a törpéket!

#50 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 14:54

A Búvár zsebkönyvbõl néztem ki:A törpelovak õseit a XVII-XVIII. sz-ban tenyésztették ki az európai Posted Image i udvarok számára, az európai törpelovaknak nyomuk veszett, miközben Észak-Amerikában - talán az Európából átkerült törpelovakból - kitenyésztettek egy ilyen ménest. A falabella Argentínából származik. Némelyek szerint egy fölcsuszamlás néhány lovat elzárt egy szurdokban, ahol nemzedékeken keresztül tápanyagban szegény - kaktuszokhoz hasonló - növényeken éltek, és kizárólag egymás között párosodtak, így testméretük egyre csökkent. Nevüket arróla megtalálóról kapták, aki daruval kiemelte õket a szurdokból.Mások szerint egy falabella nevû embert japán alkalmazottai leptek meg törpefákkal és ezekkel a törpelovakkal. A törpelovak kialakulására tehát ma még nincs megnyugtató magyarázat. Az angliai Kilverstone-ban tartják fenn mind az észak-amerikai törpeló, mind az argentínai falabella miniló ménest. A falabella miniló intelligens, szelíd, tanulékony és ragaszkodó. Bordája és csigolyája kettõvel kevesebb, mint a többi lóé. Két hónappal tovább vemhes, mint a normál ló. Fejlõdése lassú, viszont 40 éves korában is képes elleni, és az 50 éves állatok sem ritkák! Magassága legfeljeb 75 cm, a legkisebb ismert törpeló 40 cm magas. A törpelófajták minden egyede szerepel a Nemzetközi Törpeló-nyilvántartásban . Ára rendkívül magas.Szerintem mindkét eredetmonda elég hihetetlen, mert hát milyen lovak voltak azok, amik nem tudtak átmenni a hegyen? Meg ez a japán sztori is elég extrém számonra. Jó, OK hogy õk aztán mindent miniatürizálnak, de ez akkor is túlzás.Akinek meg van rá pénze, meg vágya arra, hogy a lovacskái a nárciszok közt bujkáljanak a kertben, akkor vegyen hát kettõt-hármat. Van aki a nagy lovakat is csak szeretetbõl tartja, és ebben sincs semmi rossz

#51 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 16. - 16:49

én egy régi Juma-ban olvastam egy cikket, képekkel, és az is inkább shettinek nézettki. Végül is mindegy. Hasznosak, aranyosak, és embere válogatja, hogy Shire, vagy Falabella Posted Image

#52 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 16. - 20:06

Olyan tüncik ezek a Falabellák!(nem sok a külömbség) Meg a Shetik!Nagyon arik!

#53 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 19:40

Valahol a Kiskunságban lovat néztünk és a kertben egy miniló fontoskodott 50 cm-es kerítés mögül. Úgy járt-kelt, mint egy házõrzõ. Ja és sikított :D A mini shettik is aranyárba vannak?

#54 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 4. - 20:19

Ja-ja. Az ilyen különlegességek általában drágák :)

#55 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 5. - 8:33

Mint, ahogy a törpekutyák is."Luxus cikk" mindkettõ. :cool:

#56 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 6:07

MTI - A világ legkisebb lovai, a mindössze 86 centiméter magas falabellák hat példánya érkezett a pécsi állatkertbe, közülük kettõt Toller László, a baranyai megyeszékhely polgármestere örökbe fogadott a városháza elõtt pénteken. "Az állatkert a lovakat egy holland vadasparktól vásárolta, a pacik kicsi, gyermekek utaztatására szolgáló kocsikat húznak majd az intézmény most épülõ lilliputi falujában" - mondta újságíróknak Pintér Tibor állatkertigazgató, miközben Toller László répával etette szelíd, négylábú pártfogoltjait, Thimble-t és Angelikát.Pintér Tibor beszámolt arról, hogy ezen törpelovak elsõ példányait 1930-ban, egy Falabella nevû földmûves találta Argentínában, egy nehezen megközelíthetõ szurdokban. A férfi egy lovat hazavitt, hogy lányának kedveskedjen vele, késõbb pedig már tenyésztette a rendkívül barátságos patásokat. Az igazgató hozzátette: a falabella lovak értékesek és különlegesek, mindössze néhány száz él belõlük a világon. Híresebb tartóik között van a Kennedy-család és az angol királynõ is, de Közép- és Kelet-Európában csak a pécsi állatkertben láthatók. Kép is van

#57 Kirchof

Kirchof

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 12:34

Asszem el kéne látogatni abba a pécsi állatkertbe... :D

#58 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 12:51

Ha az a pár centi eltérés megbocsátható, akkor nekem a 90 centis Trabi tökéletesen megfelel mûfalabellának! :yeah: Egy alaposabb körmöléssel tán még a 84 centi is menne... :gm:

#59 Kirchof

Kirchof

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 15:24

Rozi, az a nagy legelő ami a háttérben látszik mind a tied???

#60 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 15:37

Pffff... Hát az jó lenne. :rolleyes: Sajnos nem, egyetlenegy csoffadt hektárkát bérelek.

#61 falabella

falabella

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 14:57

édi-bédi-üngyüm-büngyüm. :rolleyes:    Posted Image    Posted Image  Engem valahol emlékeztet a westie, palotapincsi, stb. fajtacsoporta: társaságnak biztos jó (ha valakinek a miniatûr kisprüntyök a szíve csücskei).Na de egy ló, amire nem lehet felülni,...  Posted Image

Hozzászólás megtekintése

A falabella nagyon jó ugró ló lovas nélkül, és ezzel még kereshetsz is pénzt...

#62 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 17. - 15:05

Esetleg beavatnál minket a magyarországi megélhetési ugrófalabella-tenyésztés hogyanmikéntjébe? :confused: Shetit bele lehet kutyulni? Van egy elsõ osztályú tenyészheréltem. :yeah:

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 18. - 8:59

A falabella nagyon jó ugró ló lovas nélkül, és ezzel még kereshetsz is pénzt...

Hozzászólás megtekintése

Persze! Átdobom a 1,80 fölött! :dev: :gm:

#64 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 14:33

ez a kis édes milyen nagynak akar láccani :D

#65 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 19:24

itt is van egy jó kis link róluk

#66 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:13

Volt szerncsém élõben, teljesen közelrõl falabellát látni. Nagyon aranyosak. 4 db volt. Az egyik gazdája egy 6 éves kislány kikaparta a patájál és segítettünk neki. Hát, nagyon pici a patája. :)

#67 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:28

Volt szerncsém élõben, teljesen közelrõl falabellát látni.

Hát igen, messzirõl nem is látszik. :)

Az egyik gazdája egy 6 éves kislány kikaparta a patájál és segítettünk neki. Hát, nagyon pici a patája.  :)

Hozzászólás megtekintése

Errõl az jut eszembe, amikor körmöléshez törökülésben leülök Trabi mellé, a térdemre rakom a patáját, a kovács is letérdel - idilli piknikhangulata van az egésznek. :D Egyszer még a bakra is feltettük az elejét (mármint Trabbancsnak :huh: ), spárgázott rendesen, és fölényes megvetéssel kombinált "dehülyékvagytok"-gondolatbuborékok röpködtek a feje körül. :)

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 19:54

Nem is tudom, hol olvastam magyar újságban, vagy itt a neten?Hogy falabellák eladók..darabja 200 ezerért..jaj!Naggyon gyanús!!! :gm:

#69 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:02

Noja hirdette. :gm: No ja...

#70 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:16

tényleg! jaja! :dev:

#71 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 14:49

Azt nem tudom hogy õk honnan vették õket, de tuti hogy igazi falabellák.

#72 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 16:24

Mondjuk, a nagyobb lovat jobban fel lehet használni, de eltudnám viselni ha egy kis "szörnyeteg" ott ólálkodna a tanya körül! Olyan cukik!

#73 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 26. - 8:25

Szerintem annyira édi-bédik, hogy már régóta vágyom egy ilyen mini jószágra, csak nagyon drágák.Azt szerintem bánja a fene, hogy nem tud az ember rájuk ülni.Kérdezem, hány olyan lovat örökbefogad az ember, vagy még meg is vesz, amirõl tudja, hogy nem tudja majd tökéletesen kihasználni...és????????Azt hiszem megérdemlik a lovak, hogy ne csak kihasználjuk õket..... :yeah:

#74 Guest_Ford_*

Guest_Ford_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 23. - 20:07

Hát, fogalmam sincs, hogy [url="http://"http://kepeim.hu/userlapok/kep.php3?langi=0&u=1630&kid=21170"]ez/Õ[/url] mi, de ez/Õ is pici ... Posted Image

hello nekem van kettõ falabella csikom és szeretnék képeket egy két képröl nagyon meg köszöném ha küldenél irj lécci www.toni-zeg@freemail.hu köszönöm énis tok küldeni!

#75 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 3. - 12:53

SziasztokValaki aztmondta nekem, hogy az országban is van Falabella tenyészet. Csak nemtudta meg mondani, mert õ is hallotta. Tudja valaki esetleg hol van

#76 Herapaci

Herapaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 9:59

Konkretan tenyeszetrol nem tudok, de relative sok falabella kezd lenni az orszagban, csomoron is van egy kanca es egy csodor. Nagyon jofejek, a csodor fekete, a kanca szurke es mind a ketto nagyon jofej, ami a 'hagyomanyos' (csip, rug, harap es meg makacs is) ponik utan pozitiv csalodas. Stilusra kb azt hozzak, mint egy baratkozobb lelku normal lo. Lovagolni nem lehet oket, de elvezettel mennek kocsival es szankoval... Persze, mint ahogy az lenni szokott, a minipacik gazdait nem nagyon lattak az elmult tobb mint egy evben, meg szerencse, hogy az arra boklaszo lovasok foglalkoznak veluk, meg a lovaszok csikos stilusban futva vezetik oket, ezek meg vagtaznak :))

#77 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 10:09

Én sem tudok tenyészetrõl, de Délegyházán az egyik ismerõsömnél van 1 kanca, 1 mén és 1 herélt. A kanca májusban ellik :ang:

#78 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 14:05

Pécsen az állatkertben vannak, ezek biztos hogy FAJTATISZTÁK ,hollandiábol kapta a zoo egy alapítványtol . A többivel az a baj hogy legtöbjük nem is az hanem törpe seti mert összetéveszthetök nagyon ,az eredeti Falabellát nem lehet megkapni 150-200 e ft ért pediig enyiért hirdetik ithon.A ZOO szerint mivel kevés van belölük ezért nagyon drágák,és a ménesköny teljesen zárt nagyon odafigyelnek a tisztavérüségre. Akit érdekel nézze meg Pécsen v erdeklõdjön nem e adják el a szaporulatot.

#79 workoli

workoli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 10. - 15:05

Hát nem is tudom... Tényleg szeretnék egy ilyen picurkát, de azt hiszem nem férne meg jól a többiekkel... Félek, a nagyobbak bántanák. Ha meg elszigetelem egymástól õket, nincs meg az a közösségi élet, amire egy lónak szüksége van. Tehát mindjárt legalább kettõ kellene. Meg aztán ott a kérdés, hogy bejöhet-e a lakásba. Nem néztem annyira utána, de gondolom nem bírja a mínusz öt fokot, mint egy nagyobb testû ló. Tehát megint elõkerül egy probléma... Vagy fûtöm az istállót, vagy beengedem a lakásba. Szóval számomra marad álomnak :D Pedig szívesen futószáraznék végre egy olyan paccal, ami nem tépi le a kezem, mikor bakol egy nagyot :)

#80 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 8. - 18:32

Nekem is álmom egy ilyen kis mini ló :) Ahogy öregszem,egyre inkább a kicsik felé húz a szívem.Egybként nem hinném,hogy nem bírják a hideget.Hiszen akkora szõrt tudnak növeszteni :)
Annyira aranyosak
Meg ez is