Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elaltatás után


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
123 válasz a témához

#41 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 19:45

Mint mindenki én is magamból indulok ki.Lovam, számomra a világ jelentõs részét teszi ki és szörnyû arra gondolni,hogy egyszer Õ már nem lesz velem.Ha a lelkemre hallgatnék biztos,hogy eltemetném,de ha az eszemre,akkor semmiképpen sem,mert egy ló hatalmas és iszonyú veszélyes egy ekkora tetemet eltemetni.Részben azért,mert ha csak fogja az ember ás egy lyukat és beleteszi,azzal szennyezheti a vizeket,ezen kívül,ha nem elég mély a gödör,akkor a felpuffadt tetem fölrobbanása után a mérgezõ gázok felszínre jutása további károkat okozhat egy-akár gyanútlanul-arra járó embernek állatnak.Ha jól emlékszem valamelyikõtök azt írta,hogy a kórházban azt mondták,hogy a lovakat elhanvasztják...hát ez eléggé meglep,mert ha ez így lenne,akkor a hallgatók min gyakorolnának?Szörnyû ezt hallani,de ha azt szeretnénk,hogy lovainkat ténylegesen szakemberek kezeljék,akkor szeretett állatunk tetemét föl kell áldozni a cél érdekében.A kutyatápnak való hasznosítás sem rossz megoldás-bár szörnyû ez is-de amint ez már elhangzott valószínûleg nem mindegy,hogy mivel altatják el a lovat a késõbbi felhasználás miatt.

#42 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 15:38

Sziasztok!Csak annyit szeretnék a témához hozzáfuzni még, hogy elviekben,jogilag állatot eltemetni saját kertben csak 50 kg alatt lehet (hogy évente-e azt nem tudom). De egyébként a legtöbb tetembol, kutyatáp lesz, vagy el lehet vinni asszem Bp-en van nagyállattemeto. Na csak ennyit szerettem volna.

#43 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 15:25

Sziasztok!Csak annyit szeretnék a témához hozzáfuzni még, hogy elviekben,jogilag állatot eltemetni saját kertben csak 50 kg alatt lehet (hogy évente-e azt nem tudom). De egyébként a legtöbb tetembol, kutyatáp lesz, vagy el lehet vinni asszem Bp-en van nagyállattemeto. Na csak ennyit szerettem volna.

Hozzászólás megtekintése

Helló!Magyarul, ha van egy tacskóm és egy nápolyi masztifom, akkor ha mind2 feldobja a tappancsot, akkor csak a tacsit helyezhetem végsõ nyugalomra a kertemben?! :gm: (bocs, nem kötözködni akarok, csak sokszor képtelen vagyok napirendre térni egyes magyar jogszabályok felett...)

#44 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 15:37

Hivatalosan igen. A szabály (vagy mi) 50 kg élõsúlyra vonatkozik, tehát szeletelve sem ér.

#45 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 16:36

Sajnos a jogszabályok általában ilyenek, hogy valahol húzni kell egy határt... Gondolom, valahol itt van az a határ, ahol még szakszerûtlen temetés mellett sem károsodhat komolyabban semmi sem a bomlás során... Másrészt 50 kilóba belefér a házikedvencek nagy része, így túl nagy hivatalos szervezetett sem kell fenntartani az összes cicának és aranyhörcsögnek... ;)

#46 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 16:57

értem... :gm: de nem morbid??? :eek:

#47 Roxy17

Roxy17

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 20:32

Még a lovakra visszatérve......haverom apukája 6 éve vett 2 lippet párba,az a 2 ló volt a mindene.Az 1ik 2 éve elpusztult vesebajban,és bélféregben :( És a lovat a tanyájuknak egy kis szegletében temették el egy erdõhöz közel.Egy nagy adag papír kellet hozzá,enegedélyek az önkormányzattól,dokitól,stb. Elég maceráns volt,meg volt szabva,h m-re kell leásni,és fóliabéléssel v mivel kellett kibélelni a gödröt.Azt nem tudom h miért. :confused:

#48 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 15:12

Én sehol se kértem engedélyt, a lovam én vagyok, õbelõle nem lett semmi táp és gyakorlat, nem égették el. Egy árokásó traktor elég nagy gödröt tud ásni és eltemetni még egy ekkora állatot is. És ha ez környezetszennyezés, akkor mi hol élünk? Az autók és a város, a vegyszerek és minden szerintem nagyobb kárt okoz, mint egy ló, akkor az ötven kg-on felüli ember is környetetszennyezõ? nem lehet eltemetni?Nem érdekel, a lovam megkapta ami tisztességbõl megjár neki, és senkit nem bántottam vele, csak a lelkemnek könnyebb talán...

#49 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 15:30

Pirkadat, embert sem lehet elásni "csak úgy" akárhol; nem véletlenül vannak kitalálva a temetõk.Másfelõl: az, hogy a jog mit enged meg; meg hogy fizikailag mi a megvalósítható (amiért - hogyha nem derül ki hivatalosan - "esetleg" semmilyen szankció nem is ér) két külön dolog. A jogszabályok amúgy sem foglalkoznak hobbi-nagyállatokkal. Kisállat van (az ált. kb belefér az 50 kg-ba), meg haszonállat. Az meg azér' furán nézne ki, ha a Jóska bácsi az összes felforduló állatát (tehén, desznyó, miegymás) csak úgy elföldelgethetné a portáján.Nem beszélve arról, hogy - ha jól rémlik - nincs meghatározva, mekkora telken lehet elásni azt az 50 kg-t. Kicsit más tészta azért egy többhektáros tanya, meg a zsebkendõnyi hétvégi telek.A kórházakban a hullák "veszélyes hulladék" kategóriába esve várják az ATEV autóját, ami a fehérjefeldolgozó telepre viszi õket, ahol hõkezeléssel ártalmatlanítják ( = nagy vonalakban: elhamvasztják). Megesik, hogy (fõleg az egyszem egyetemi klinikán, Üllõn) az elpusztulás és az elszállítás között akkor is felboncolják a testet (kíváncsiságból vagy a gyakorlás végett), ha a tulaj nem kérte külön; de nem törvényszerû.

#50 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 0:47

akkor az ötven kg-on felüli ember is környetetszennyezõ?

Hozzászólás megtekintése

Bizony, sok olyan van. Pláne azok akiknek még húsz kilós korukban a szülei nem magyarázták el, hogy a környezetet óvni kell. :D

#51 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 19:54

Szegény bernáthegyim se fér bele az ötven kg-ba, borzasztó!Még szerencse, hogy nagy paraszt portán élek és a kutya sem szól bele, hogy mit teszek, erre még kicsit más a világ.Egyébként attól, hogy kijelölt hely a temetõ, attól nem szennyezi a környezetet, nem ugyanazok a folyamatok mennek végbe, attól, hogy valaki hivatalosan temetõnek mondta ki?Tartom magam ahhoz, hogy a Tiszai ciánmérgezés, és még sorolhatnám, sõt a növényvédõ szeres kannák elföldelése (hivatalos kijelölt helyen) mérgezõ, az én lovam nem oszt nem szoroz, senkit se bánt.Egyébként errefelé néha lehet látni árokba kidobott döglött tehenet is csak a bolondja az ENAR számot bennhagyta a fülébe, de semmi baj nem lett belõle.

#52 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 22. - 8:19

Azért egy árokba kidobott döglött tehén megint más.

#53 Rivális

Rivális

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 17. - 14:08

Sziasztok! Én is voltam ilyen helyzetben, nekem is el kellett altatnom a kancámat pár éve. Én ekkor azt tettem, hogy még mikor élt felhívtam kutyamenhelyeket, és megkérdeztem kinek kell majd egy lótetem. (Baromi szörnyû dolog akkor beszélni errõl, mikor még él :( ) Ürömön volt egy menhely, ott köszönettel fogadták. Konzultáltam az állatorvosommal, hogy olyan szerrel kéne elaltatni, ami teljes mértékben lebomlik a szervezetben, és gyors + fájdalommentes!Mikor eljött a nap, lószállítóra tették, átvitték Ürömre, szalmaágyat tettek alá, és megtörtént....Azóta könnyebben emlékezem rá, hisz a lelkiismeretem tiszta, hogy nem vágóban végezte (szüleim ellenzése ellenére) és még gazdátlan kutyáknak is tudtam segíteni egy kicsit. Akinek lehetõsége van tegye meg. MINDENKINEK KITARTÁST ÉS ERÕT KÍVÁNOK EHHEZ. Rohadt nehéz döntés.

#54 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 19:04

Ez igen.Erõs voltál.Én nem tudnám megtenni. :(

Edited by Chilly, 2006 március 30. - 19:04.


#55 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 20:10

Én Pirkadattal értek egyet, ha valamikor a lovam kiszenved, az õsi szokást (a honfoglaló õseinket) követve el fogom temetni. Egy lebomló tetem közelsem olyan veszélyes, mint pl: a kemikáliák, vagy az olajszármazékok. Az lebomlik (porbol vétetunk, s porrá leszünk) s az alkotó anyagok vissza kerülnek a biológiai körforgásba. A másik a törvény(a profit védelme) vitesd el az állatot(fizess) bedarálják kutya tápnak(vedd meg) Egy olyan hüséges társ aki az életében,szeretettel, ragaszkodással szolgált benünket, miért nem nyugodhat békében a földben, ahonnan vétetett.

#56 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 22:18

Ebben teljesen igazad van, egyetértek az elmélettel :)De honnan tudod hogy nem olyan helyre temeted, ahol a bomló tesnek köze lesz esetleg akármilyen, (késõbb) emer által is felhasznált anyaghoz.. (pl. víz)

#57 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 7:06

tötõ Zsó Hozzászólás 2006.03.30, 23:18   Ebben teljesen igazad van, egyetértek az elmélettel De honnan tudod hogy nem olyan helyre temeted, ahol a bomló tesnek köze lesz esetleg akármilyen, (késõbb) emer által is felhasznált anyaghoz.. (pl. víz)

Tündérke, a viznek, ha földön folyik át, van egy temészetes tisztulása. A szerves anyagokat a földbenn lévõ baktériumok megkötik. Ha csak nem közvetlen kút mellé temeted nem lészen bajj. A természet a saját kémiai, és biológiai anyagait, ujra hasznosítja(csak az álltalunk kreáltakat nem tudja).

#58 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 7:50

Ha jól rémlik, a természetben a dögöt nem elássák, hanem megeszik (különféle dögevõ élõlények); ezért aztán elég kicsi része az, aminek el kell bomlania, és az a kicsi rész is hatékonyabban bomlik a levegõn, mint a föld alatt tenné.De végeredményben, amíg kialakult szokásjoga van a direkte szivárgóra épített emésztõgödröknek (akár domboldalban, az összes alsó szomszéd kútja fölött; "tehetségesebb" tulaj esetében akár a saját kút fölött); meg az emésztõ tartalmának a szomszéd gyümölcsösébe/szántójára történõ kiszivattyúzásának (sûrûbben lakott helyeken szigorúan kölcsönösségi alapon :dev: ); és a szippantóskocsi lazán az erdõben üríti a tartályát; a pesti szennyvíz zöme meg a maga "természetes" valójában kerül a Dunába - pont teljesen mindegy, ki mit hova ás el. Jó lapátolást, ha sor kerül rá :kocc:

#59 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 12:26

Két kiskutyánkat temettem el eddig a kertünkben. Rendes fakoporsóban és a kedvenc játékaikkal. Márvány tábla jelzi a helyüket. Halottak napján Õk is kapnak koszorút és mécsest.. Egyszer felmerült a vidékre költözés lehetõsége, de a Fuszekli azt mondta, hogy akkor mi lesz a kiskutyákkal? Maradtunk.

#60 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 1. - 23:10

Tötõnek sok igazsága vagyon (vízbázis védelem)! Hozzátenném még, hogy a természet körforgásában nincsenek 100.000-es lakosságú városok se. Nem szokás híresztelni, csak úgy mondom, hogy a Budapest vízellátását is biztosító ilyen-olyan parti tisztítású kutakból mostanság zárnak el ötöt. Mert saaajnos a természet körforgása nem hajlandó tudomásul venni, hogy a mi (szigorúan biogén eredetû, tehát nem kemikália, meg elásott hordó) szennyezõanyag kibocsátásunkat neki mind fel kéne zabálnia, lehetõleg a kutak elérése elõtt. Tanulság: igenis lészen bajj, akkor is, ha 3 km-re teszed a kúttól. (Arról már nem is mesélek, hogy ha kavicsos a talaj, akkor az a 3 még 10-nél is több.)Ha meg esetleg sikerül felzabálnia, akkor meg azért sírunk, mert azt nevezzük a Velencei tó trutymósodásának.

Edited by esti, 2006 április 1. - 23:17.


#61 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 20:32

Én is a szentimentálisak táborát bõvítem. Mondjuk gondoltam ,hogy tövénytelen, de ahol lovagolok temettek lovat, és még ha nem is én lovagoltam rajta, szerettem. Csak paci volt és sokszor voltam a közelébe. Jó érzés volt nagyon kimenni oda ahol el volt temetve és szúrni egy kis virágot a fölbe. Kicsit nem gondolni semmire. Ez nem is a lovon múlik már. Itt már rég az emberrõl van szó, minden subjektív. Valakinek az a jó, hogyha tudja, hogy már úgysem érzett semmit a ló mikor draabolták, valakinek meg az ha beleszúrhatja azt a kis virágot a már semmit fel nem fogó lónak a teteme fölé. Ez van én eltemetném vagy hamvasztanám. A hamvasztás annyiból jobb talán, hogy nem törvénytelen és ha valaki nagyon érzékeny, akkor elég rossz lenne naponta elsétálni a "sír" mellett.Amugyis utálok temetõbe járni, ha otthon lenne az azért még rosszabb lenne.A hamvakat ugyan nem kapja meg az ember, de valahova azt is elrakják vagy nem tudom. Tényleg azzal mi lesz? Gyûjtik?

#62 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 9:39

Már bocs, de az emberi hamvakat, ugyanúgy el lehet temetni (földbe), vagy arra szolgáló sírhelyre betenni, vagy akár haza is lehet vinni.Kutyák hamvasztásáról háznál már olvastam, ott is nálad maradnak, aztán azt csinálsz vele amit akarsz.Lovak hamvasztásáról még nem hallottam, nagyon nagy "kemence" kell hozzá.

#63 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 10:24

Én is a szentimentálisak táborát bõvítem. Mondjuk gondoltam ,hogy tövénytelen, de ahol lovagolok temettek lovat, és még ha nem is én lovagoltam rajta, szerettem. Csak paci volt és sokszor voltam a közelébe. Jó érzés volt nagyon kimenni oda ahol  el volt temetve és szúrni egy kis virágot a fölbe. Kicsit nem gondolni semmire. Ez nem is a lovon múlik már. Itt már rég az emberrõl van szó, minden subjektív. Valakinek az a jó, hogyha tudja, hogy már úgysem érzett semmit a ló mikor draabolták, valakinek meg az ha beleszúrhatja azt a kis virágot a már semmit fel nem fogó lónak a teteme fölé. Ez van én eltemetném vagy hamvasztanám. A hamvasztás annyiból jobb talán, hogy nem törvénytelen és ha valaki nagyon érzékeny, akkor elég rossz lenne naponta elsétálni a "sír" mellett.Amugyis utálok temetõbe járni, ha otthon lenne az azért még rosszabb lenne.A hamvakat ugyan nem kapja meg az ember, de valahova azt is elrakják vagy nem tudom. Tényleg azzal mi lesz? Gyûjtik?

Hozzászólás megtekintése

Én odaadtam a veresi medvéknek a lovam földi maradványait, a medvék is jól jártak én meg mindig rá gondolok, ha arra járok. :kocc:

#64 bubzi

bubzi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 11:10

Külföldön már van ló hamvasztás(az állatorvosunk már látott is olyan szerkezetet), de ott sem gazdaságos , hát még kicsiny hazánkban mennyire nem lenne az, mennyi pénzt kérnének érte + az odaszállításért...Szerintem nem sok ember áldozna az altatás után még erre is. Nem hiszem, hogy sokunk által megfizethetõ lenne.

#65 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 12:20

Külföldön már van ló hamvasztás(az állatorvosunk már látott is olyan szerkezetet), de ott sem gazdaságos , hát még kicsiny hazánkban mennyire nem lenne az, mennyi pénzt kérnének érte + az odaszállításért...Szerintem nem sok ember áldozna az altatás után még erre is. Nem hiszem, hogy sokunk által megfizethetõ lenne.

Hozzászólás megtekintése

Ökör hamvasztást láttam már a hortobágyon nyárson. Ott kifizetõdõ volt. :gm:

#66 bubzi

bubzi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 73 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 13:11

Nem csak kifizetõdõ, de finya is lehetett (azt a húszabáló mindenemet) :gm: Hogy ne offoljak: az én kiscsikóm szabálytalan vagy nem de a föld alá került. Elég volt azt a pár percet +élni-felfogni mikor itt hagyott váratlanul (egyik percben még semmi baja másikban + már összeesett és nem mozdult többet) nem hogy még a medveotthont vagy bármi mást felhívni. Akkoriban csak 1 dolgot tudtam, hogy az én Mimim nem kerülhet a dögkútba (bár szerintem az sem lett volna szabályos ha jól tudom ott is van valami +kötés ). Még jó hogy voltak akik segítettek és intézkedtek helyettem, nem mondhatnám hogy beszámítható voltam akkoriban. Bár tudom, hogy hol talált „nyugalomra”, és járok is arrafelé, de a lábaim nem akarják azt a pár lépést megtenni ami a sírjához vezet, bár terveztem hogy ültetek nefelejcset oda, de a végén csak a saját kertünkig jutottak a növények, persze ha a közelben járok nincs olyan, hogy ne jutna eszembe a kicsi Mimi :hupp:

#67 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 15:55

Az egyik ismerõsöm lova az állatkórházban pusztult el, õ nem vihetett el semmit a tetembõl... Kólikában pusztult el, bevitték, már nem lehetett rajta segíteni, elaltatták.A doki azt mondta, hamvasztják.Nem tudom, ízlések és pofonok, de õ igényt tartott a hamvakra. Nem adták neki oda, mert tömegesen hamvasztják az állatokat, kutya, macska, ló, minden. Az elhullott állatot semmiképp nem engedik ki onnan (talán a kisállatokat elvihetik kisállattemetõbe, de egy lovat tilos eltemetni mondjuk a kert végében...).  :(

Hozzászólás megtekintése

Én ebbõl indultam ki, ha a doki azt mondja hamvasztjûk hát csak elhamvasztották talán..

#68 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 18:16

Az egyik ismerõsöm lova az állatkórházban pusztult el, õ nem vihetett el semmit a tetembõl... Kólikában pusztult el, bevitték, már nem lehetett rajta segíteni, elaltatták.A doki azt mondta, hamvasztják.Nem tudom, ízlések és pofonok, de õ igényt tartott a hamvakra. Nem adták neki oda, mert tömegesen hamvasztják az állatokat, kutya, macska, ló, minden. Az elhullott állatot semmiképp nem engedik ki onnan (talán a kisállatokat elvihetik kisállattemetõbe, de egy lovat tilos eltemetni mondjuk a kert végében...).   :(

Hozzászólás megtekintése

Én ebbõl indultam ki, ha a doki azt mondja hamvasztjûk hát csak elhamvasztották talán..

Hozzászólás megtekintése

Vagy lészen belõle kutya eledel! :rolleyes:

#69 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 20:05

No igen, bár nem tudom ilyenkor még azt is kimondanám hogy hát miért ne végülis nem rossz cél. Viszont ha belegondolok nem bírnám megtenni..Még a kertben talált kis vakondot is eltemettõk szomszédommal a hörcsögöm a madaram mind a közeli erdõben nyugszik és egy lóval sem tudnék mást tenni.

#70 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 11. - 21:59

Azt szoktuk mondani, hogy hamvasztják. Ez jobban felfogható a gazdinak, mint a "magas hõfokon ártalmatlanítják". Az állatkórházaknak szerzõdésben kell állniuk egy veszélyeshulladék-kezelõ céggel; a használt tûk, fecskendõk, véres rongyok... stb mellett a hullákat is ezek szállítják el; és a hatályos elõírások szerint semmisítik meg.(Viszont: Donqui majd megerõsíti/cáfolja; de nekem úgy rémlik, hogy amikor legutóbb Üllõn jártam, még szabadon választható volt, hogy ha el kell altatni a lovat vagy magától elpusztul, mi legyen a tetemmel, szállíttassa el a klinika vagy a tulaj elviszi. *szenilke szmájli* )

Edited by Õz, 2006 április 11. - 22:04.


#71 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 9:44

Bár nem vagyok Donqui, de megerõsítem. A papíruszon, amit eléd nyomnak mikor felveszik a lóállatot a kórházba, nyilatkozni kell, hogy el akarod vinni a tetemét, ha úgy adódik avagy marad.

#72 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 12. - 15:19

Bevallom, hogy nem tudom a helyes választ, de legközelebb, ha megyek, megérdeklõdöm. Szerencsére, még soha nem kelett választanom, a lehetõségek közûl.

#73 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 16. - 0:17

Két kiskutyánkat temettem el eddig a kertünkben. Rendes fakoporsóban és a kedvenc játékaikkal. Márvány tábla jelzi a helyüket. Halottak napján Õk is kapnak koszorút és mécsest.. Egyszer felmerült a vidékre költözés lehetõsége, de a Fuszekli azt mondta, hogy akkor mi lesz a kiskutyákkal? Maradtunk.

Hozzászólás megtekintése

Hát vessen meg érte aki akar, de amikor eladtuk a balaton melletti tanyánkat, bizony én kivettem a földbõl az oda temetett kutyám koponyáját és elhoztam magammal.Neki rohadtul mindegy, de nekem nem volt az. Akkorra már réges rég más testbe költözött, én viszont, ha néha megérintem a szekrényben ahol azóta lakik fizikális közelségét is érzem. Ez persze lehet, hogy inkább attól van, hogy velem élt 15 éves koromtól, harminc éves koromig, de biztosan jobb helyen van most, mint a földben volt. :)

#74 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 16. - 18:25

Jól tetted!!!

#75 cukorpaceee

cukorpaceee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 20. - 13:26

Cavnak van igaza, illetve azoknak akik hamvasztatni akarnak.x éve életed része volt és eldobod??Az élet rendje az, hogy az elhullottak energiájából újak szülessenek.Példa a csillagászat.Egy csillad felrobban, porrá lesz, gõzzé összeáll és kész a kiscsillag.Persze ez is idõ."PORBÓL LETTÜNK...."Asszem ennyi. :rolleyes:

#76 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 19:00

Kicsit lesülyedt a topic, de szomorú apropó kapcsán kell írnom. Egy, számomra nagyon kedves barátomnak meghalt az éjjel a lova, kólika következtében.Mindeképpen szeretné eltemetni, mert így döntöttek. Ha valaki tud olyan helyet, ahól erre van lehetõség, az kérem írja meg nekem vagy itt, vagy magánba. Az Alsónémediben lévõt ismerik, de ott brutál árat mondtak.Bp környéke jöhet számításba.Sürgõs lenne.

Edited by don quihote, 2006 október 14. - 20:25.


#77 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 22:32

Ebben momentán úgy tûnik, hogy segíteni tudtam.P.

#78 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 15. - 8:26

Ebben momentán úgy tûnik, hogy segíteni tudtam.P.

Köszönöm a segítséget. Majd egyszer megisszuk. :kocc: ;)

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 15. - 18:17

Mi is megtudhatjuk, hogy tudott ebben Petya segíteni?

#80 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 15. - 19:36

Ha akarja, majd Õ megírja. Bocsi.De nagyon hálás vagyok Neki.