Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Andalúzok és a spanyollépés


  • Please log in to reply
193 válasz a témához

#1 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 21:20

Szóval, érkezett hozzánk egy eredeti andalúz ló. Posted Image Mén és 6 éves. ;) Ha pálcával gyengén megérinted a lábát a füle környékére emeli. tongue.gif Ez kezdetnek nem rossz, de tuda valamelyikõtõk arról valamit, hogy hogyan taníthatóak meg ezek a lények úgy rendesen spanyollépni?????? :confused: :confused: :confused:

#2 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 23. - 21:59

Képet kérünk!!! Sokat!!! :D

#3 Barb

Barb

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 14:27

Úgy van, képet, sokat, meg még többet:)))Aztán felveheted a kapcsolatot szerintem a Bécsi Spanyol Lovasiskolával, vagy a lipicai ménessel :D ott is tanitanak ilyent, nem?

#4 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 19:05

Jó, fotót teszek fel, amint lesz. A kérdés viszont az, hogy ha ez a dög már magától is csinálgatja, akkor hogyan kell ezt megtanítani? Erre senkinek nincs ötlete vagy tapasztalata?

#5 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 20:36

Milyen színû az az andalúz? (lehet, hogy ismerem...)

#6 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 20:48

Fekete (pontosabban nyári fekete) és Taido a becsületes neve.

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 24. - 21:25

Nem õ az! :( Igen érdekes szín egy andalúznak, szép lehet, tényleg jó lenne pár kép róla!Külföldrõl hozták be?Hol lett belovagolva?, ha nem vagyok pofátlan, nem tudod mennyibe került?

#8 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 27. - 10:34

Igen külföldrõl hozták, mégpedig a legilletékesebb helyrõl, Spanyolországból. Ott is lovagolták be, de még nem tud túl sok mindent, hiszen csak 6 éves és õvelük elég késõn kezdenek foglalkozni.Az árát nem t'om pontosan, csak tippelni tudnék... ;)

#9 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 23. - 15:39

halihó!Láttam szó volt a pacámról... Posted Image Cóval fényképet kívántok? De aztán legyen párna a feneketekhez kötve... meolancéééép. Egyébként nem tudom hogy, hova kellene felrakni.A spanyol tipegést pedig gyakoroljuk, és egyre jobb lesz, igaz, Haf? Posted Image

#10 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 23. - 18:34

Ejjó!!! Posted Image Üdv a fórumon Taido!Milyen intelligens kis pacc ez, Haf! Gratula hozzá! :D És mikor lesznek már képek rólad, Taido? :confused:

#11 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 23. - 19:46

Hát intelligensnek intelligens. Elsõ nap még csak kézen spnyollépett (vagy kezdeményt csinált) másnap lovassal a nyeregben és földrõl segítséggel, harmadnap már csak eléraktuk a pálcát és az ötödik alkalommal külsõ segítség nélkül is tudta mirõl van szó!Már csak meg kéna tanulnia sokat csinálnia ebbõl és minél jobban. :D :confused: :D Taido!Egyébként ide, ebbe a topicka kellene feltenni a képeket, ha nem tudod hogyan, fordulj Fillyhez vagy Huxleyhoz bizalommal, mert ebben én sem tudok segíteni.

#12 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 24. - 14:39

Na, azért annyira nem intelligens ló, hogy írni tudjon a fóromon, így rám bízta a képviseletét...Szóval a képek nem rólam készülnek Posted Image , hanem inkább a lovamról :D Már van 1-2 róla, és nagyon fotogén. Hosszú üstöke van, amely leér az orra lukáig, hosszú sörénye és reeengeteeeg, hossssszúúúú, dúúúús farka. Ha kiszálazom két boxért kell fizetnem Posted Image Na, nem áradozom többet róla, mert nincs vödör a közelemben, amibe csorgathatnám a nyálam.

#13 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 május 24. - 18:04

Akár közös képet is felrakhatsz. Fórumtagja és neme válogatja a nyálcsorgatás okát. ;)

#14 Bonitao

Bonitao

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 4. - 15:19

Kedves Taido!nekem is van egy pacim, az anyukaja furioso volt. 4 eves herelt, es akkora, mint egy elefant. es neki is megy a spanyol lepes. en tanitottam neki, ahogy becsben ellestem egy lovardaban...engem nagyon erdekelne a lovad es a spanyollepese. merre lehet titeket meglatogatni?udv, Bonitao

#15 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 5. - 11:22

Hmm...Akkor ez azt jelenti, hogy akár én is megtaníthatnám a spanyol lépést az én Furioso csõdörkémnek? :confused: :D

#16 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 5. - 11:51

Bocsi!Itt vagyok, csak múlt hét óta nem találtam idõt, hogy benézzek.Szóval, Bonitao, örülnék, ha kijönnél. Sóskúton vagyunk én hétköznap majdnem minden nap kint vagyok, hétvégén meg nanáhogypláne!De ha neked messze van, jövõ hét végén, szombaton megyünk Szentendrére egynapos kis díjlovi versenyre, tehát ott is megtalálsz minket. De hívlak telefonon, és megdumáljuk.Egyébként a spanyollépést tényleg - elvileg - bármelyik lónak meg lehet tanulni. ...olyannak biztos, ami fel tudja emelni a lábát a földrõl :D Taido is "tudja" már, csak elõször mindíg az elejére "bukik", tehát nem találja az egyensúlyát, de amikor belejön, akkor már egész tuti. Néha a két praclit nem emeli ugyanúgy, tehát az egyikkel kicsit kapar, vagy alig emeli. Szóval még van mit csiszolni a dolgon. Képzeljétek, a Nagyéknál most készül egy csudi szép kantár teljesen odavagyok érte. Interneten láttam és beleszerettem. És hál' istennek van aki ilyen õrült ötletekkel is foglalkozik :D Ha már itt tartunk, nem tudja valaki, hogy hogy kell hosszú sörényt úgy befonni, hogy lehetõleg ne kezdjen el lecsúszni pár kör után??? :confused: :confused: :confused: Már mindent próbáltam, vizesen fonni, szorosan fonni, máshogy fonni, de semmi. Jövõ hétig ki kellene találni...Segítsééééééég

#17 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 5. - 12:17

Taido!Nem igazán értem, hogy mi a problémád a fonásnál. Hogy szoktad csinálni, kis tincseket fonsz? Nekünk van egy hosszú sörényû fedezõménünk, aki még aktív galoppló. Az õ sörényét úgy szoktam fonni, hogy egy fonatot csinálok, elkezdem a füle alatt, és mindig ahhoz a szálhoz fogok hozzá egy kicsit, ami a sörényél felõl következik. Így végigfonom a marjáig, és ott lesz egy kis copfja.

#18 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 5. - 13:07

Mert mi lesz jövõ héten?Na és hogy lehet a spanyollépést megtanítani egy "bármilyen" lónak?? És ha megtanítanám a paccomnak, az nem lenne gond abban az esetben, ha díjlovat szeretnék faragni belõle?Amúgy marha jól mutatna szerintem, miközben spanyollép. :D A gyönyörû csillogó fekete szõrével, meg most nagyon szép izmos is. Egyszóval bombázó! ;) Bár... a szép dús, enyhén hullámos (már egészen hosszú) sörényét épp ma igazítottam meg. :rolleyes: (Most lehet max. olyan 5 centis... :D )

#19 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 6. - 11:13

Szia Lobengula!Igen, én is úgy fonom, de a munka során a fonat a nyaka közepén elkezd kicsit lefelé csúszni (kilazulni) és úgy már nagyon csúnyán néz ki. Legalábbis nem olyan jól. Meg aztán, ha kinyújtja a nyakát, akkor is lazul az egész. Szóval szétmászik...Piaffe! Jövõ hétvégén Szentendrén lesz egynapos díjlovi verseny + egyéb rendezvények. A Pachl Péterék rendezik, tudod, most ott vannak.

#20 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 6. - 17:17

Taido!Ezt én mind tudom, de mit keres ott Taido?? Indul a versenyen? Posted Image Ráadásul a spanyollépés tanításának technikájára sem kaptam megfelelõ tanácsokat... Vagy itt vannak valahol, csak vak vagyok? Látja valaki? :confused: :(

#21 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 10:14

Igen, Taido indul a versenyen, bár õ még nem tudja, de idõvel rájön :D A spanyollépés pedig, ahogy nekem elmagyarázták annak idején:a boxban kell kezdeni. Kötõfék, vezszár,pálca, répa. Ja, és a ló tongue.gif . Pálcával finoman (!) pöcögteted az egyik lábán a felsõ lábszárat (bocsi, hivatalosan nem tudom hogy híjják ezt a részt), amíg fel nem emeli vagy amíg nem csap vele egyet. Változó, hogy melyiknél mennyit kell csinálni, hogy rájöjjön a helyes válaszra, de elvileg ha légy buzergálná a lábán, ugyanígy próbálná elzavarni. Tehát, ha emelte a lábát, rögtön dícséret, répa. Aztán a másik. Ha ez már megy neki, kiviszed pl a folyosóra (mindenesetre úgy könnyebb, ha a ló jobb oldalán van fal) és ugyanezt csinálod, csak közbe arra is kéred, hogy lépjen elõre.Nah tongue.gif tongue.gif tongue.gif Ugye milyen könnyû???És most a tényekrõl: Taido már tudta egyhelyben, tehát nem én tanítottam meg neki, és tegnap pl azon morfondíroztunk Haflingivel, hogy ha a bal elejével mindig sumákol, vagy kapar, vajh mit csináljunk.Aztán úgy tûnik bejött egy dolog, de nem akarom elkiabálni, csak ha ziher. Az a baj, hogy mögöttünk sem sorakozik hatalmas tapasztalat a spanyollépést illetõen. De próbálkozunk, igyekszünk, és Taido jószívûen néha megjutalmaz minket egy-két jó "menettel" :D

#22 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 11:41

Hahó!!!Leküldtem pár képet Zsuzskának, hozzátok a pattogatott kukoricát és kissámlit! Posted Image

#23 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 12:59

Nokérem, íme Taido: Posted Image A többi képet pedig [url="http://"http://members.chello.hu/bitron.bt/lovak/lovak.htm"]itt[/url] nézhetitek meg róla. Posted Image

#24 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 14:39

Nekem teccik :D

#25 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 14:46

Huhhhhh! No igen... Posted Image

#26 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 16:46

hát, nem éppn randa...

#27 Silver

Silver

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 22:48

Sõt!Gyönyörû, fantasztikus, csodállatos!!! Posted Image :D Bár láthatnám élõben, mozgás közben! No, majd eccer erre is sort kerítünk! :D :D :D Üdv.Silver (a lenyûgözött!)

#28 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 7. - 22:51

Nekem a Taido4 tetszik a legjobban. ;) Pofás! De ki ül rajta? Szándékosan bújik el mindig a ló mögé és direkt van levágva a feje? :D Majd mi is így fogunk mutatni a csikómmal jövõre. :D

#29 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 8. - 12:03

Nekem is nagyon de nagyon de nagggyon tetszik! Én a sörényére még kíváncsi vagyok, az pont nem látszik :( :D Posted Image

#30 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 10:05

...és Piaffe mondja, hogy nem látszom rajta, pedig õ még ismer is ;) Jah, a sörénye pedig nem látszódik, ... mert levágtam :D :D :D Untam. Olan hocú vót, meg dús, pfuáh. Posted Image De komolyan, nem tudom még, mit kezdek vele a versenyen. Mindíg cétjön, ha befonom. Szegény Hafival tegnap kb másfél óráig különbözõ verziókban fonogattuk, hasonló eredménnyel...Pedig tuti, van valami tök eccerû móccer, csak mi vergõdünk itt ezzel.Hüp-hüp.

#31 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 10:08

Hát igen...Ez az, amit nem lehet szavakban elmondani! Posted Image :rolleyes: Posted Image Az ámulattól a pattogatott kukorica megakadt a torkomon és a kissámli kicsúszott alólam! :D Gratula a lóhoz, tényleg csodálatos jószág!!! ;)

#32 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 10:44

Köcönöm!Vagy õ köcöni...Én is teljesen bele vagyok pistulva, sõt, amióta õ van, még anyuék is soxor kijönnek, pedig régen nem nagyon érdekelte õket ez az egész.Azót jönnek, pucolják, vakargatják, és fõleg mindenfélével tömik Posted Image Arról talán már leszoktak, hogy a fél konyhakertet kihordják neki, meggyõztem õket, hogy tényleg nem szabad mindenféle zõccséget adni neki.És ami a legjobb, hogy nem csak szép, de nem is tudom leírni, mennyire jó vele dolgozni. Tényleg nagyon okosak, csak ámulok-bámulok, hogy mennyire más agyuk van, mint egy félvérnek. Na jó, nem akarom a félvéreket fikázni, nekem is volt, de más. Tudom, nyújtani pl valószínûleg soha nem fog tudni, de az egyensúlyából és az alkatából, stb eredendõen kirázza a kisújjából a félvéreknek már nehezére esõ feladatokat. Egyrõl nem bírom leszoktatni, kissé csipkedõs, amitõl rosszabb napjain a falra mászom. Pedig tudja nagyon jól, hogy nem szabad, mert utána rögtön kapja is el a fejét. :mad: Mindenfélét olvastam errõl, nagy tanácstalanságomban, mert a "sima" asszociációs módszer harapás-pofon nem vált be. Próbáltam utána azzal, hogy ha csípett, rögtön hátraléptettem pár métert, miközben szidtam. Azt olvastam valahol, az alfahím (mármint én :D ) is ezt tenné. Hm. Baromira nem érdekelte. Gondoltam, ha nagyobbat lesózok neki pálcával, csak megérti máááááán.Háááát. Nemtom.

#33 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 21:20

Taido! Az én Hobóm is nagyon csipkedõs volt, amikor hozzám került. Egy módszer vált be igazán: NEM KELL VELE FOGLALKOZNI! Legalábbis nekem nagyon bejött. Valszeg azért csipkedett az én lovam, hogy foglalkozzanak vele, mégha ez pofonokban is nyilvánult meg. Persze, ez a nem-foglalkozni-vele úgy megy, hogy azért arrébblépsz, nehogy nagyot csípjen beléd, de semmi más jelét nem adod annak, hogy észrevetted, hogy mit is csinál. Próbáld ki!

#34 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 9:39

Köszönöm a tippet Filly!Bár valahol azt olvastam, hogy ha nem foglalkozom vele csak jobban "elharapódzik", de én is gondoltam már arra, hogy csak több figyelmet szeretne, mert egyébként nagyon "cicás" is tud lenni, imádja ha tutujgatják.Azt is olvastam vhol tegnap, hogy - bár csikókra írták, de felnõtt lovakra is állítólag bejön - , hogy az ilyen "mouthy" (szájjal mindent buzergáló) lovaknál pofa- és szájmasszázst kell alkalmazni :rolleyes: és ezzel kielégíted a nemtommilyen igényeit...Délután megint hülyének fogank nézni páran. De már egészen megszoktam. Kipróbálom amit írtál, mert utálom bántani :( utána mindíg furdal az a lelkibigyó...

#35 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 18:32

idézet:
...és Piaffe mondja, hogy nem látszom rajta, pedig õ még ismer is [/QUOTE]Hmmmmm. Már kezd sejtésem lenni, hogy Te ki is lehetsz, de még mindig nem vagyok benne biztos... :rolleyes: Amúgy köszi a spanyol lépés megtanításának technikáját! Még megfontolom, de lehet hogy mi is megpróbáljuk megtanulni. Posted Image

#36 szamo

szamo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 21:51

Taido nagggon szép vigyázz rá nagyon! örülök, hogy ilyen pacid van Taido! egyszer én is szeretnék egy ilyenre felülni, érdekelne hogy lép, hogyan jár.. igazi spanyol ló, olyan, mint a spanyolfal, misztikus meg minden, titokzatos... sok sokert Hozzá! szamo

#37 Alyna

Alyna

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 22:38

Bár gyönyölû a lovad, de:- mivel nem tud spanyollépegetni, - csipked és ezt Te már nagyon unod - hangsúlyozom: NAGYON -, ígyúgyis el fogod ajándékozni... :D ...JELENTEM: ELFOGADOM A LOVACSKÁDAT. MAJD MEGESZ A FENE, OLYAN NAGYON DJÖNÖLÛÛÛ!!!

#38 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 9:32

Köszi Szamó Posted Image Tényleg vigyázok rá, ahogy csak tudok. Teganp egy ló bekólikázott nálunk, és be kellett vinni a kórházba... Belegondoltam, ha Taidonak valami baja lenne.... harakiri!!! Többször is! :mad: Nah, de ilyenre inkább ne gondoljunk.Alyna... :D Köszönöm a felajánlást! Már igazán gondolkoztam, hogy kinek, kinek is.De nem fog zavarni, hogy sokáig kell szálazni a sörényét, az üstökét, a farkát... Sõt, ha kiszálazod a farkát, két boxot kell bérelned, hogy beférjen. Ha kaját adsz neki az üstöke mindig beleér... Posted Image és mocskos lesz. Meg aztán amikor vezetgeted soxor nyerít jó hangosan és dobálja magát a csajok elõtt. Mivel gusztustalan sötét pej, sokat kell pucolni, mert rögtön minden meglátszik rajta. Cóva nagyon macerás...

#39 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 9:55

Most láttam Taidot. Illetve tíz perccel korábban, csak föl kellett mosnom államnyálam a földrõl. Természet Anyó zseniális, tud alkotni, ha akar.

#40 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 12. - 23:01

A lótenyésztõkrõl nem is beszélve :D