Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Airedale terrier a terrierek királya:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
194 válasz a témához

#161 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 19:30

Igen, direkt tettem oda. Sztem amint a kölykös hebrencssége alábbhagy, fent lehet velem és akkor esélyes az ágyam is. :)

#162 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 19:39

Hát.. egész életükben bohócok. Öregkorukra lassulnak be egy kicsit, de akkor is viccesek.

#163 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 14:11

Molly még kanapémacinak is béna :gm: Hempereg nagyban, épp fordul át, a kanapé szélén volt. Természetesen leesett :D Kinevettem, mire felmászott és rámült, utálkozó tekintettel... És pechemre megtanulta lehámozni rólam a takrót, hogy a kezemhez tudja dugni a buksiját :)

#164 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 18. - 21:25

Az örök bohóc létükkel kapcs. kérdeznék: Minden nap megyünk sétálni, min 1órát. De így akárhányszor készülünk a sétához, Mollynál elmennek otthonról. Pattog, ugrál, a fekhelyét hurcibálja. Ezt kinõheti, vagy törõdjek bele, hogy bolond? :D

#165 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 18. - 22:16

Én nem hagyom, hogy törjön zúzzon. Üljön le. Én nem hagyom, hogy törjön zúzzon. Üljön le.

#166 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 18. - 22:59

Én is leültetem, de amint kikerülök a látókörébõl, már jön utánam, ált. hozza valamilyen cuccát.

#167 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 9:54

Akkor ez a te sarad, ha nem vagy elég következetes.

#168 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 14:33

Visszaültetem ilyenkor is. Ha kell, akkor 10szer is játsszuk ezt, de persze mindig megtalálja az alkalmat, amikor kibújhat ezalól. (pl. mosdóból nem tudom lefegyelmezni azonnal)

#169 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 15:53

Mosdóban készülsz kutyát sétáltatni? Csak akkor ültesd le az ajtóhoz/kapuhoz ha tényleg indultok. Molly még fiatal, ne kérj tõle még olyan nehezet, hogy sokáig üljön helyben, miközben nem lát. A helybenmaradást ne csak séta ürügyén gyakorold. Naponta otthon a lakásban/kertben foglalkozz vele legalább 20 percet. A feladatok egymásra épüljenek. Ha valami nem megy, lépj vissza kettõt és onnan folytasd újra. Az airedale késõn érõ típus és akkor sem mindig mutatja az érett, piros oldalát, szeret önállóskodni, ami nekünk még zöldnek vagy sárgának látszik. A helybenmaradás nehéz feladat egy fiatal kutyának, egy airedale-nek tán a legnehezebb. A távolságot csak fokozatosan növeld, minden távolságon alkalmazz különbözõ testhelyzeteket (szembe, oldalt, háttal, késõbb akár ülve vagy fekve is). Szabályos vezetésbõl állj (itt a kutyának le kell ülnie magától), majd kis várakozás után ottmaradásra utasítás hangoztatásával/jelzésével egy-két lépés elõre, megállsz, majd megfordulsz és a kutyát balkézrõl megkerülve mellé állsz, kis várakozás után dícséret és indulás utasításra. A várakozási idõk az elején nagyon rövidek, fokozatosan növelhetõk, de ügyelni kell rá, hogy a tartama ne egyfoma legyen, mert a kutyáknak nagyon jó az idõérzéke. Ha elõre lépésedkor feláll, elõlrõl kell kezdeni. Ha sikeres a végrehajtás, hagyjál az ebnek pihenõt, csináljatok mást. Elõször csak póráz távolságot gyakolj, majd ugyan ezt mellédobott pórázzal. Ha az ülés nehéz, elõször lehet fekvésben is gyakorolni. Mikor Téged látva már biztosan marad helyben ülve/fekve, csak akkor kezdj "eltünni" elõle, de ezt is csak olyan helyen, ahol a kutya biztonságban érzi magát. Ha a kutya ásít, elfáradt, játék következzen. Csak akkor gyakorolj, ha van türelmed és a kutya érezheti, hogy csak vele foglalkozol.

#170 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 16:42

Robi! Nagyon köszönöm a tanácsokat, járunk kutyasuliba is.Ott is szépen mennek ezek a feladatok. Egyedül séták elõtt van ez a bedilizés. Ilyenkor már ha felveszem a cipõm, kezdõdik a hiszti. Igyekszem ilyenkor leültetni, hogy szép nyugiban várja, amíg indulunk. De van, hogy el kel mennem mosdóba, na ekkor megint rodeózik a lakásban, fekhellyel, játékkal a szájában. Elveszem tõle, rászólok, leültetem. Utána nyakörvcserénél újabb megkergülés. Póráz elõvétele úgyszint. Alapvetõ engedelmességével tényleg nincs gond. Bármikor ott lehet hagyni bárhol. Pl. kaját úgy kap, hogy ül, beleteszem a tányérjába és csak a tiéd!-re mehet oda enni, ha mi eszünk, nem kunyerál (megpróbálkozik a bociszemekkel, de nyugiban lefekszik és vár).

#171 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 20:20

Nem csak Molly ágybakutya.

#172 bettyy

bettyy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 26. - 13:08

Az örök bohóc létükkel kapcs. kérdeznék:
Minden nap megyünk sétálni, min 1órát. De így akárhányszor készülünk a sétához, Mollynál elmennek otthonról. Pattog, ugrál, a fekhelyét hurcibálja.
Ezt kinõheti, vagy törõdjek bele, hogy bolond? :D


na most képzeld el, hogy nekem meg a roti kölyök csinálja ezt. aki ráadásul így is egész nap a kertben van, és nem mellesleg már negyven kiló -.- :D

#173 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 6. - 20:53

Molly nemrég múlt 1éves és kan méretû :D Tapasztalatokra lennék kiváncsi: van köztetek olyan, aki kutyasulizik a kis terrierjével? Mi most agilityzünk, de egyszer szuperül megy, következõ pályán meg katasztrófálisan. Nem veszi komolyan, így most gondolkozom a váltáson. Megnéznénk a munkakutyás történetet. :) Örzõ-védõt mennyire javasoljátok? (elég kemény a kiscsaj, már nem az a kis besz*ri, kezd tisztában lenni az erejével)

#174 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 12:59

Anno mindkettõt kipróbáltam. Igaz addigra a szukám már 3 éves volt. Az agility-t megcsinálta jutalomfalatra. De sosem láttam akkora intenzív lelkesedést rajta, mint mondjuk egy border collie-n. :dev: Ami az örzõ-védõt illeti, a kutyasuliban egy erdel tenyésztõ nekem azt mondta, hogy 1 valamit ne várjak el a kutyámtól: az örzõ-védõt. Ehhez képest nagyon élvezte, jól csinálta olyan 6 hónap után. Ekkor a menekülõt is megfogta és az elbújt, majd ránk rontó csibészt is. Ehhez viszont neki csak 1 csibész passzolt, aki kellõképpen fel tudta ingerelni, illetve nekem azt mondta a srác, hogy az én kutyámat "mozgatni kell" csibészelés alatt. A hergelés rész jól ment neki, de a fogása nem volt biztos sokáig, inkább rágta a kart. Elõbb a puhát sokáig, majd a keményebbet. Ez a feladat neki csak egy bizonyos szintig ment. Különbözõ okokból a "katonásabb" kutyasulit felváltottuk a "kutyabarátabb-modernebb" módszerûre, de meg kell jegyeznem, ez utóbbiban sokat romlott az egész. A katonásabb, régebbi tipusú suli neki jobban bevált. Talán azért, mert a terrieres kis makacsságát ott kevésbé tudta elõszedni. Szóval ha nem beszari semmi akadálya az örzõ-védõnek én csak javasolni tudom.

#175 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 17:31

Anno mindkettõt kipróbáltam.
Igaz addigra a szukám már 3 éves volt.
Az agility-t megcsinálta jutalomfalatra. De sosem láttam akkora intenzív lelkesedést rajta, mint mondjuk egy border collie-n. :dev:

Ami az örzõ-védõt illeti, a kutyasuliban egy erdel tenyésztõ nekem azt mondta, hogy 1 valamit ne várjak el a kutyámtól: az örzõ-védõt.
Ehhez képest nagyon élvezte, jól csinálta olyan 6 hónap után. Ekkor a menekülõt is megfogta és az elbújt, majd ránk rontó csibészt is. Ehhez viszont neki csak 1 csibész passzolt, aki kellõképpen fel tudta ingerelni, illetve nekem azt mondta a srác, hogy az én kutyámat "mozgatni kell" csibészelés alatt.
A hergelés rész jól ment neki, de a fogása nem volt biztos sokáig, inkább rágta a kart. Elõbb a puhát sokáig, majd a keményebbet. Ez a feladat neki csak egy bizonyos szintig ment. Különbözõ okokból a "katonásabb" kutyasulit felváltottuk a "kutyabarátabb-modernebb" módszerûre, de meg kell jegyeznem, ez utóbbiban sokat romlott az egész. A katonásabb, régebbi tipusú suli neki jobban bevált.
Talán azért, mert a terrieres kis makacsságát ott kevésbé tudta elõszedni.

Szóval ha nem beszari semmi akadálya az örzõ-védõnek én csak javasolni tudom.


Köszönöm!
A kulcsszó nálunk a terrieres makacssága, agilityben könnyedén elõszedi és még fegyelmezni sem lehet rendesen. Úgyhogy hátha a munkakutyás dolgo jobban beválik a kis terrierkének :)

#176 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 19:40

Jó neki az örzõvédõ,és egyébként is, multifunkcionális kutyák. Tehát bátran kísérletezgethetsz.

#177 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 10:04

És a félelemérzet hiányát a terrierségének köszönhetem, vagy az egyéniségének? :D Sajnos nulla félelemérzete van, az oké, hogy Atlasz sosem bántja és odafigyel rá, de nem minden ló mûködik így. Õ meg nyugodtan glasszál a többi lába közt is, meg az sem tûnik fel neki, hogy majdnem seggbeharapják. :eek: Még úgy félévesen csúnyán felrúgta egy ló, de az törlõdött a memóriájából :rolleyes:

#178 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 10:08

És a félelemérzet hiányát a terrierségének köszönhetem, vagy az egyéniségének? :D

Meg talán annak h nem vertétek össze kiskorában :D Neked se kell messzire menned h félõs terriert láss :D

#179 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 11:28

Meg talán annak h nem vertétek össze kiskorában :D Neked se kell messzire menned h félõs terriert láss :D


Akkor ezt jól elszúrtam :D Szotyinál is Atlasz volt a mérföldkõ, úgyhogy nem csoda, hogy Molly is hozzászokott a jóhoz :) Csakhát ez így mégis baromi veszélyes, sokszor a szívroham kerülget.. :rolleyes:

#180 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 9. - 11:51

Akkor ezt jól elszúrtam :D

El bizony xD

#181 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 13:53

A félelemrõl: A kutyasuliban a szagazonosítástól kezdve, lövésálló próba is volt. Az úgy zajlott, hogy mentünk körbe-körbe, kutyák lábnál, majd egyszer amikor senki sem számított rá, elsütöttek egy pisztolyt. Az én kutyám volt az egyetlen, mely dühös (nem félõs!) ugatással reagált rá. A vezetõkiképzõ szerint, csak az én kutyám nem ment át ezen a vizsgán, mert egy mukkot is szólt. A többi néma maradt. Nos, ez a kutya a mellénk hulló szilveszteri petárdától sem ugrott meg, nem szaladt világgá, nem félt a hangoktól, vihartól stb. Annyira mégsem lehetett szar az agya! :rolleyes: Viszont a 2. erdelem, az pánikolt a villámlástól, mennydörgéstõl, petárdáktól. Õ viszont nem járt kutyasuliba, úgyhogy nem tudom õrzõ-védõn mennyire vált volna be. Szerintem semennyire. :(

#182 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 15:01

A félelemrõl:
A kutyasuliban a szagazonosítástól kezdve, lövésálló próba is volt.
Az úgy zajlott, hogy mentünk körbe-körbe, kutyák lábnál, majd egyszer amikor senki sem számított rá, elsütöttek egy pisztolyt.
Az én kutyám volt az egyetlen, mely dühös (nem félõs!) ugatással reagált rá. A vezetõkiképzõ szerint, csak az én kutyám nem ment át ezen a vizsgán, mert egy mukkot is szólt. A többi néma maradt.
Nos, ez a kutya a mellénk hulló szilveszteri petárdától sem ugrott meg, nem szaladt világgá, nem félt a hangoktól, vihartól stb.
Annyira mégsem lehetett szar az agya! :rolleyes:

Viszont a 2. erdelem, az pánikolt a villámlástól, mennydörgéstõl, petárdáktól.
Õ viszont nem járt kutyasuliba, úgyhogy nem tudom õrzõ-védõn mennyire vált volna be. Szerintem semennyire. :(


Különbözõek õk is. Molly sem egy megijedõs, de azért meg tud szeppenni egy-egy hirtelen nagy zajtól.
Sajnos kezd emberkedni (nyaknál fogva leteperi a kutyákat és morog, õ még ezt játéknak tekinti, szerintem nemkéne). :nem:
Agility komolysága: tegnap egy fûcsomóval kezdett el õrült módjára rohangálni a pályán, ahelyett, hogy ment volna a következõ akadályra. :kir:
Úgy érzem, hogy agyban egyszerûen nem alkalmas rá (mostmár csak egy május 1-jei bemutató miatt csináljuk), nem lehet közben fegyelmezni, így kezd elkanászodni. Szépen visszaállunk az engedelmes részre és inkább munkakutyázunk.

#183 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 17:00

Mennyi idõs? Elõször egy engedelmességi képzés kéne, aztán az agility.

#184 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 11. - 18:08

1év 2hónap. Elõször engedelmesre jártunk, szépen csinálta a dolgot, nem vette elõ a terrieres bohócságát (max annyiban, hogy ilyen debil módon ül, fekszik, de sztem ez nála ilyen).Majd elkezdõdött az agility, a 2 egymás után sok volt neki, így választanom kellett (egyetem mellett csak 1szer tudom elvinni kutyasuliba). Úgynézki, hogy rosszul döntöttem akkor... Elején tök ügyes volt, figyelt folyamatosan. Viszont kamaszodik és rájött, hogy hoppá, itt nem fegyelmeznek, akkor azt csinálok, amit akarok. :rolleyes: Illetve a másik, ami elgondolkoztatott: kan méretû, így nem tuti, hogy testfelépítésben is alkalmas lenne rá. (nem egy filigrán termet, tömörgyönyör :gm: )

#185 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 8:28

Szép lehet! Tetszene! :yeah: Van róla friss képed? Egyébként még kölyök. :)

#186 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 9:31

Az erdik általában ilyenek. Az elején szállnak repülnek, a csoport eminensei, aztán, ha nincs kellõ motiváció, megunják, és kitalálnak maguknak szórakozást. Észnél kell lenni, nem nyaligépek mint a malik, borderek, vagy németjucik.

#187 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 17:38

Szép lehet! Tetszene! :yeah: Van róla friss képed?
Egyébként még kölyök. :)


Egyelõre fb-on vannak friss képek:
http://www.facebook....0...76&aid=5361

Agilityvel részben az is a gond, hogy sok az üresjárat, amíg a többi kutya megy. És ha mi következünk, akkor tombol :rolleyes:

#188 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 19:26

Tisztára mint Yoopi-m volt! :ang: Míg üresjárat van, nem tudod lefoglalni egy kis agy-gyakorlatsorral? Engedelmességi gyakorlatokra gondolok. Kissé nyugtatni kéne, szerintem túlpörög az a baj.

#189 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 14. - 19:33

Tisztára mint Yoopi-m volt! :ang:

Míg üresjárat van, nem tudod lefoglalni egy kis agy-gyakorlatsorral? Engedelmességi gyakorlatokra gondolok. Kissé nyugtatni kéne, szerintem túlpörög az a baj.


Nem lehet, mert: agilityn nem fegyelmezünk, hagy élvezze a kutya. Én nem értek ezzel egyet, de már azért is le lettem szúrva, hogy miért ültetem le, mikor magától csüccsent le a jutifaliért. :hu: Illetve ha ÖV-re elviszem, akkor nem agilityzhetünk, én pedig ki szeretném próbálni.
Most fogunk kutyasulit váltani, visszaugrani az engedelmesre és idõnként agilityzni.
Bár most felcsigázódtam munkakutya ügyben, esetleg mentõ, bomba/drogkeresõ kutya lesz :)

#190 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 15. - 19:03

csak 1 kérdés: Ha ÖV-re viszed, miért nem lehet vele agilityzni? Egyidõben van, vagy az õ elveik miatt? Össz-vissz 1 magyar erdelrõl tudok aki katasztrófa-kutya volt, õ romok alatt keresett élõ embert. Egyébként Médim tanult szagazonosítást is, egy kis gyakorlás után, már tudta mit várunk tõle. Jó érzés volt. :) Az engedelmességin jól szerepelt, simán futásból meg tudtam állítani, majd futottam tovább, õ meg ott állt addig, míg nem hívtam. Állítólag ez a legnehezebb, mert állásból bármikor elmozdulhatott volna. Ha ültettük, fektettük futás közben, az ugye egy stabilabb pozíció. Szóval mi ilyeneket is tanultunk, a mai sulik nem tudom miket csináltatnak. Ezeket simán sétáltatásnál is gyakoroltuk, nem felejtett.

#191 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 17. - 17:35

csak 1 kérdés:
Ha ÖV-re viszed, miért nem lehet vele agilityzni?
Egyidõben van, vagy az õ elveik miatt?

Össz-vissz 1 magyar erdelrõl tudok aki katasztrófa-kutya volt, õ romok alatt keresett élõ embert.

Egyébként Médim tanult szagazonosítást is, egy kis gyakorlás után, már tudta mit várunk tõle. Jó érzés volt. :)
Az engedelmességin jól szerepelt, simán futásból meg tudtam állítani, majd futottam tovább, õ meg ott állt addig, míg nem hívtam.
Állítólag ez a legnehezebb, mert állásból bármikor elmozdulhatott volna.
Ha ültettük, fektettük futás közben, az ugye egy stabilabb pozíció.
Szóval mi ilyeneket is tanultunk, a mai sulik nem tudom miket csináltatnak. Ezeket simán sétáltatásnál is gyakoroltuk, nem felejtett.


Az õ elveikkel nem egyezik. (vagyis csak az agility kiképzõjével).
Szuperül hangzik, hogy ilyen jóvolt benne :) Akkor nálunk is van remény :D

#192 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 7:48

Tegnap este voltunk a tenyásztõnél. Nagyon tetszik nekik Molly és nagyon örültek hogy ilyen jól megtaláltuk a közös hangot a kutyával. (és szerintük milyen kis jólnevelt háááát :D )
60cm magas, tehát kan méret már. Az alombeli kanok nagy részét is lehagytuk (õk 58cm-esek), alapvetõen egy kisebb szukát terveztünk. Sebaj, imádjuk :)

Innen van pár új kép, voltunk kozmetikusnál is:
http://www.facebook....t...e=1

#193 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 13. - 10:01

Bár nem pörög a topik, de Momi ma lett 1,5 éves :)
Hoztam egy múltheti agilitys képet: http://a4.sphotos.ak...9_6309807_n.jpg Hûen tükrözi a komolyságát :D

#194 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 13. - 16:04

:kir: hogy guvad a szeme a kajáért! :D

#195 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 29. - 23:00

Vihar alatt

Posted Image