Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#81 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 19:10

Na jó, ez valóban így van, ha megnézzük az õs lovakat, de vagy engedte nekik, hogy az idõk során mind nagyobbra növesszék, vagy csak lekopott nekik és így maradtak fent az õsi ábrázolásban. :D

#82 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 19:20

Az õsi ábrázolások hagyján, de vadlovakok ma is rövid sörénnyel élnek, sõt általában az összes vadon élõ lófélének - a zebrától a dzsigetajig - rövid, felálló sörénye van.

#83 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 6. - 19:37

Persze!De ki mer egy vadlótóól vért színi? :D :D :D

#84 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 10. - 14:03

Sziasztok!böglyök ellen véleményem szerint nincs igazán hatásos szer, csak addig, amíg meg nem izzad a ló. De addig használható:Bay-o-fly a Bayer készítménye és kreolin, ami iszonyú büdös és nem vényköteles.

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 11. - 8:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot: Az õsi ábrázolások hagyján, de vadlovakok ma is rövid sörénnyel élnek, sõt általában az összes vadon élõ lófélének - a zebrától a dzsigetajig - rövid, felálló sörénye van. [/QUOTE]Sokszor mondták nekem is, hogy kitolás a lóval, mert felállóra vágom a sörényét.Nos, Csermely is felvilágosított, nyugodjak meg, ezeknek a primitív fajtáknak vastagabb a bõr, ha nem is a képükön, de a többi lófajtához viszonyítva a testükön.Ami érdekes megfigyelésem: nem is a nyakán és fején eszik a böglyök, hanem a térdhajlatnál,a lágy részeken, ahol nem is olyan vastag a bõre...Odáig meg vagy elér a farka, vagy nem...általában nem. Posted Image

#86 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 11. - 8:33

Amit leírtál Ilusta, abban igazad van. De a ló farkának jelentõs kurtítása (fõleg legyes, böglyös, bogaras idõszakban) akkor is kitolás a lóval

#87 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 11. - 14:39

Az az, de azt nem is vágja gondolom, csak a sörényt nyírja kefére Posted Image Ha már megfigyelések - én is úgy veszem észre, hogy a puha rövid szõrû részek a vérszívók kedvencei, de a legkövérebb, borsó nagyságú kullancsok a sörény tövében ülnek a hosszú szõrszálak alatt.Böglyök szeretik még a farok feletti részt is, mert csak egészen akrobatikus képességû lovak tudnak oda csapni a farkukkal. Volt már nálam olyan, hogy a ló farka felett körben ült 3-4 jó nagy bögöly, és a legteljesebb egyetértésben reggeliztek - a csuklómról csöpögött a ló vére mikor lecsaptam õket (hármat egy csapásra Posted Image ).

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 11. - 14:58

Isten õrizz a farkát vágni! Posted Image De mi van a hidegvérûekkel, akiknek tradícióbõl vágják a farkukat?Bár most olvastam, hogy a belga fajtánál már betiltották ezt. De a többi??

#89 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 11. - 17:33

Nem tudok, csak tippelni, de lehet, hogy ahol ez a szokás kialakult, nincs olyan száraz, hosszantartó és fõleg forró nyár, emiatt a légy, bögöly is talán kevesebb lehet.......

#90 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 17:14

Sziasztok fórumosok!Olyan "csodaszert" keresek, ami távoltartja a legyeket, böglyöket, apró rovarokat stb. a lovamról. Szerencsétlen teljesen gyogyós már tõlük. Kipróbáltam már pár a boltokban kapható szert(a nevüket ne kérdezzétek), almaecetet de egyik sem volt hatásos.Az én drágaságom, nagyon allergiás a rovarokra, ha rászáll egy a hasára teljesen kész van.Lehet hogy van benne egy kis hiszti is, de már 10 éves foglalkozom vele és tudom, hogy nagyon érzékeny.Szóval ha bárkinek van már jól bevált , :kir: módszere kérem írja meg, mert életmentõ lehet, fõleg hogy a jóidõvel a rovarok is elõbújtak!köszi :D

Edited by Õz, 2005 június 13. - 19:04.


#91 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 18:08

Nekem a Neostomosan elég jól bevált, patikában kapható, emlékeim szerint olcsó, egy 5 ml-s ampulla oldatával a 4 lovat le tudom mosni (na jó, a két törpe miatt 3,5 lónyi felület), és kb. egy hétig viszonylagos nyugi van.

#92 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 21:54

Köszi Rosi!Majd kipróbálom.Állatpatika, ugye?

#93 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 22:20

Én a sima gyógyszertárban vettem, de itt falun ez nem jelent semmit... :rolleyes: Megpróbálni ingyen van.

#94 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 28. - 23:00

Én a Coraban vásárol Diffusil sprayt elég kicsi de nem túl drága 300Ft igaz kell belõle három, de nagyon a hatásos 6 órán keresztül, persze csak olyan helyekre fújok ahol a farkával nem tudja elhajtani.Ja és a takarmányos témában olvashattok a fokhagyma etetési módszerekrõl szúnyogok,böglyök ellen.

#95 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 15:27

Pettkó Szandtner Tibor a Magyar kocsizás címû könyvében a szegfûszegolajat ajánlja vízbe keverve. Már vettem, de még nem próbáltam, hétvégéig ki kell bírnotok, mi az eredmény :)

#96 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 15:33

Rosinante,Sima vízben feloldod ezt a neomicsodát és megmosod vele a lovat? Tegnap elszörnyedtem, mert szegény lovam oldalán kb 15cm-enként egy pukli volt. Azok a rohadt böglyök szanaszét csípték csórikámat. :mad:

#97 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 20:40

Már nem tom ki említette nekem a mosóbenzint :hu:

#98 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 6. - 21:03

[quote name='Huncutka' date='2005.06.29, 00:00']Én a Coraban vásárol Diffusil sprayt elég kicsi de nem túl drága 300Ft igaz kell belõle három, de nagyon a hatásos 6 órán keresztül, persze csak olyan helyekre fújok ahol a farkával nem tudja elhajtani.Akkor potom 2.7oo,- pézér már bogártalanítva is van 6 kerek órára a három lovam? :yeah: Ki fogom próbálni a farkasalmafû-forrázatot. Az origon az egyik lovastársam szerint nagyon tuti. (Most mehetek a mezõre farkasalma-keresni)

#99 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 7. - 9:23

Ágimam!Farkasalmafû-forrázat? A farkasalmát felforralt vízbe áztatva(tehát mintha teát fõznél), a fõzet elõsegíti a sebek gyógyulását. A lovam lába kötélbe tekeredett, lehorzsolta rendesen, farkasalma fõzettel borogattam, idõvel begyógyult. Szóval ugyanez a lötyi alkalmas szúnyogok távoltartására? Bár farkasalmaFÛrõl még nem hallottam, de gondolom ua. mint a farkasalma. Egyébként illóolajokat tartalmaz, szóval ha ezt nézzük alkalmas lehet erre is... És egyébként hogyan kell használni? Leöntöm vele az egész lovat? :gm: (Most gyorsan utánanéztem gyógynövényes könyvben de a szúnyog távoltartó hatásáról semmit sem írtak. Azért kíváncsi lennék, hogy beválik e!)

#100 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:56

Mexikóban a legyek tavoltartására vizet hasznalnak. Sok helyen láttam már ezt a megoldast. Egy zárható zacskóba sima csapvizet töltöttek. Az egyik lovas farmon minden egyes boxajtó fölé akasztottak egyet. A vízbõl visszaverõdõ fény elijeszti a legyeket a helytõl.. kipróbáltuk s a mi farmunkon mûködött.

Hozzászólás megtekintése



#101 Ács Balázs

Ács Balázs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 524 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 21. - 9:28

Segítséget kérnék! Lovam hátát megcsípte vmilyen rovar, és nem múlik el. pont a nyereghelyen. A bõr megkeményedet nem túl nagy mint egy bögölycsípés. Ha nyerget teszek rá nem fáj neki, csak az izzasztó felszívja neki. Mivel lehet rendbehozni?

#102 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 12:41

Lehet, hogy hülyeség: ecetes borogatás?

#103 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 14:37

Mivel lehet rendbehozni?

Hozzászólás megtekintése

Idõvel :D

#104 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 7:05

...Fenistil gél..? Emberen mûködik, csak kicsit szárító hatású hosszútávon. Nálam ló-okosabbak?

#105 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 7:57

Kisebb sebek esetén nálam nagyon jól bevált a Neugranormon kenõcs, amit igazából babapopsira szoktak használni. Gyulladáscsökkentõ és szárító hatása van, gyógyszertárban kapható.

#106 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 18:53

Gyulladáscsökkentõ és szárító hatása van

Hozzászólás megtekintése

Majdnem. Enyhén gyulladáscsökkent, leszedi az életképtelen részeket, emellett éppenhogy zsírosít (erõteljes náthánál kirepedezett orrcimpákra is emiatt hasznos nagyon) és mellette jócskán hámosít.Kisebb, nem-nyílt sebekre tényleg tökjó, ez igaz. :)

#107 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 8:14

Filly!Bevált a szegfõszeg olaj?

#108 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 8:57

Rosinante ajánlotta nemrég a Neostomosant. Ezzel kapcsolatos a kérdésem: mennyi vízben oldod fel az 5ml lötyit? Elég ha "kis priccolós üveg" be töltöm és lepermetezem vele a lóállatot? 2 és fél hónapos csikót is lepermetezhetek vele?Még nem vettem, így nem tudom hogy rajta vannak e ezek a dolgok a papírján, szeretném elõre tudni.

#109 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 11:18

Õz! Köszi a pontosítást! ;)

#110 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 11:39

Rosinante ajánlotta nemrég a Neostomosant. Ezzel kapcsolatos a kérdésem: mennyi vízben oldod fel az 5ml lötyit? Elég ha "kis priccolós üveg" be töltöm és lepermetezem vele a lóállatot? 2 és fél hónapos csikót is lepermetezhetek vele?Még nem vettem, így nem tudom hogy rajta vannak e ezek a dolgok a papírján, szeretném elõre tudni.

Hozzászólás megtekintése

A mellékelt kezelési útmutató szerint a Neostomosan kutya-macska élõsködõi ellen jó 1:200 arányban, a Lóbetegségek c. könyv szerint a legyek ellen 1:400 arányban kell higítani (2 liter vízhez 1 ampulla.) Szerintem a csikót is lepermetezheted vele, értelemszerûen az érzékeny részek kikerülésével (én szivaccsal be szoktam kenni a szemük környékét is.)

#111 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 11:54

Nah, már megvettem. Sajnos nincs hozzá semmi tájékoztató, csak beletették az ampullát egy kis zacsiba... Lehet azért, mert csak egy ampullát vettem egyelõre. Nekem úgy mondta a gyógyszertáras, hogy az 5ml-t 1 liter vízben oldjam fel és szerinte jó ha csak lepermetezem(persze ekkora mennyiséggel nem is tudnm lemosni :D ). Hiszek neked és inkább 2l vízben oldom fel, mivel a nõ is hozzátette, hogy õ a lovakhoz nem ért, meg annak nem is vitték még. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, mert már nagyon zavaró az állandó hasrúgdosása, lábemelgetése lovaglás közben. :rolleyes:

Edited by Shába, 2005 július 29. - 11:55.


#112 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 11:55

Végigolvastam a három oldalt, asszem lesz mit kipróbálnunk...

#113 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 11:59

Utánanéztem,ezt találtam, hátha érdekel valakit:Védekezés élõsködõk ellen

#114 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 15:12

Ismeri valaki a Neovent készítményt?

#115 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 21:41

Nekem úgy mondta a gyógyszertáras, hogy az 5ml-t 1 liter vízben oldjam fel és szerinte jó ha csak lepermetezem(persze ekkora mennyiséggel nem is tudnm lemosni :D ).

Hozzászólás megtekintése

Akár fél liter lötyivel is át lehet ám mosni egy egész lovat, vízzel és mosogatószivaccsal kipróbálhatod ;) /én annak idején heteken át mosogattam fültõl farokig egy luvat gomba ellen, félliteres sétapalackban hígítva a gyógyszert/ Egy liter vígan elég kell, hogy legyen rá (és akkor az egy ampulla elég két alkalomra is).Egyébként lovasboltban láttam szééép nagy kiszerelésû állatgyógyászati Neostomosan koncentrátumot (nem nagyon mentem hozzá közel, mert elõször a majd' 4000-es ára bökte ki a szemem :huh: ), 500 ml-nek minimum látszott. Ha beválik, az ampullázás meg nem szimpi; akkor esetleg be lehet ruházni egy olyanra ;)

#116 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 21:44

Nekem is elég a két lityó a 4 lóra (na jó, Trabi meg Pimpa együtt alig tesznek ki másfél lónyi felületet. :D )

#117 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 30. - 10:38

Én is megerõsítem, hogy szivaccsal bõven át lehet mosni fél liter Neostomosanos oldattal (1 ampulla 1 liter vízben) az egész lovat - merthogy a spriccelést nem is igen szereti a jószág... Más kérdés, hogy a szer brutális hatékonyságát én még nem vettem észre, talán valamelyest enyhíti a rovarinváziót... :confused:félOFFEgyébként ezek a rohadék csípõ-szúró jószágok most rákaptak a kutyánk orrára is, mivel volt ott egy enyhe sebesedés... Így aztán õt is kezelni kell... :mad:

#118 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 30. - 11:36

Két közeli gyógynövényboltot is felhívtam, ezekben nem lehet kapni farkasalmát.Májusban volt a virágzása, mindenképp akkor kell leszedni, mert a virágzat a legbüdösebb, s szerintem annak van rovarûzõ hatása.A neten ezt találtam: "A közönséges farkasalma (Aristolochia clematitis) sárga leplû virága is illatával vonzza a beporzó legyeket. A lepelcsõ belsõ oldalán lévõ szõrök csak a megporzás után hervadnak el, szabadon engedve a legyeket. A növény évelõ, nitrofrekvens[1126]. Ártereken, kertekben, szõlõkben, kapás kultúrákban gyakori. Mérges. Arisztolochiasava, amely az izokinolinvázas alkaloidokhoz (pl. berberin) hasonló szerkezetû, károsítja a hajszálereket ("kapilláris méreg") és rákkeltõ hatású."Érdekes, állítólag mindenhol közönséges... Én nem emlékszem, hogy láttam volna, pedig sokat járom az erdõt-mezõt gyógynövények után.

#119 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 30. - 12:07

Ágimam!Ahol én lakom, egy út vezet ki a faluból. Egyik oldalán gazos fasor, másik oldalán árok, mellette szántóföldek. Az árokban az egész út mentén nõ a farkasalma, kb. 10km hosszan. Valóban közönséges, csak valami ehhez hasonló helyet próbálj keresni. Szõlõkben, kertekben én nehezen tudom elképzelni, bár ha ezt írják, biztos ott is nõ. Én úgy tanultam, hogy leginkább út menti társulásokban, szegélynövényzetben, árterekben gyakori. Néhány hete mi is kimentünk szedni, vagy fél zsákra valót szedtünk. A barátoméknál kitettük száradni egy napos helyre. Múlt héten szalonnasütés után hátramentünk a lovakhoz. Pár perc múlva jövünk vissza, látjuk, hogy barátom 12 éves unokaöccse szépen tüzeli elfele a farkasalmánkat... Szegénykém városi gyerek, azt hitte gaz, mit látott õ még olyat, hogy szokás "gazokat" csak úgy szárítani... :rolleyes: Hát így jártunk mi a farkasalmával. Egyébként elég intenzív a szaga virágzás után is, szóval szerintem akkor is használható. Bár én forráztam már és számomra nem volt annyira zavaró a szaga, kicsit még a teáéra is hasonlított, de valóban érdekes.A lovamat lepermeteztem a Neostomosan oldattal, még a csikót is. Valóban nem szereti a spray-t, de ezzel nem volt semmi baja, nem zavarta. A fejüket pedig szivaccsak mostam le, ahogy Rosi írta. Valamennyire hatásos, valóban kevés rovar szállt rájuk, de azért volt pár. Mindenesetre nem emelgeti állandóan a lábát mostmár lovaglás közben, csak néha fordul elõ. Egyébként amit tegnap feloldottam azt még ma használhatom? Csak gondoltam lehet jobb lenne a hasát lemosni, mivel oda még mindig szálldogálnak a rovarkák.Õz!Én asszem inkább maradok az ampullánál, nagyrészt bevált. Gondolom a bolti puccos kiszerelés se sokkal hatékonyabb, csak az árban van "némi" különbség.

#120 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 31. - 16:48

Sziasztok!Végigböngésztem a topicot,sok módszert már kipróbáltam,most azt hiszem a Rosinante által ajánlott Neostomosan következik!Szegény lovam iszonyúan allergiás a vérszívókra,napközben lehetetlen lovagolni,a bögölyöktõl ágaskodik,bakol,és csak vágtázik körbe-körbe,hátha úgy nem csípik. Ezért inkább felkelek hajnalban,akkor lovagolok ki,de akkor meg tele van minden (pláne az erdõ) szúnyoggal,de azt még egy fokkal jobban viseli. Illetve maradnak az esti órák,de ebben a melegben még fél10kor is hemzsegnek a legyek és a szúnyogok...így most marad a hajnal,csak ez a megoldás meg nekem nem kedvezõ hosszú távon! :gm: Rosi! Mibe kerül egy olyan kis ampulla?