Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..

• Please log in to reply
775 válasz a témához

#641 emeset

emeset

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 23. - 13:22

Egyébként mindenkinél brutális mennyiségû bögöly van az idén? Mert itt a környékünkön tragikus a helyzet.

Nálunk is tragikus, lassan ott tartunk, hogy elmegy a kedvem a lovaglástól. Drágán vett légyûzõ spré ellenére az erdõben arról szól a lovaglás, hogy vágtázva menekülünk a bögölyfelhõ elõl, ami a nyomunkban van folyamatosan. A pályán meg ugyan nincs felhõ, csak pár tucat, de száron lovagolni nem lehet, mert félpercenként 5x ránt bele a szárba szerencsétlen ló, mert hajtaná el magáról a dögöket. Maradna a kora hajnali lovaglás, csak ezt meg családi okok miatt képtelen vagyok megoldani. Ilyen még sohasem volt. :( :(

#642 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 23. - 14:31

És ilyen fekete gömböt v lapot nem lehet külön venni? Nálunk is brutális a bögölymennyiség. Kaptak a lovak spot-ont, de túl sokat nem ér. (Cserébe eddig nem volt szúnyog, ami szintén ritkaság.)

#643 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 23. - 14:47

A fekete gömböset nem õk fejlesztették ki. ;) Nálunk is tragikus a helyzet. Mindenfélével próbálkozunk, de nem sok sikerrel. Az én lovamat valami miatt kevésbé lepik, a de a másik kettõn lassan egybefolynak a dudorok. Próbálunk hûvösebb órákban dolgozni, akkor lefújom vastagon, hátha kitart az edzés végéig. terepre meg zõdhajnalban járunk. *Ja, Emese meg én egy helyrõl nyilatkoztunk, csak az õ lovát jobban szeretik. Építettem ügyességi pályát, hogy pótoljam a terepet, és na savanyodjunk bele az idomításba. Ez van, én szabit majd õszre veszek ki, most úgy se tudnám kihasználni.

Edited by ori, 2011 június 23. - 14:49.

#644 Rosinante

Rosinante

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 23. - 14:56

A Cooper spot-onból mennyit kell löttyinteni lovanként? Nálunk is kritikus a helyzet, tegnap avattam fel a Lisawicától kapott Auriplak krotáliákat, de nem jutott mindenkinek, no meg még nem is tudom, mennyire hatékony.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 24. - 10:32

Én kb. annyit szoktam, amennyit a szarvasmarhára ír, valamivel kevesebbet, m félõs vagyok a vegyszerekkel. :kv:

#646 kornelia

kornelia

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 25. - 11:51

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a "phobi volants" termékkel kapcsolatban. Mérgezõ-e a ló számára. Egyik ismerõsöm azt mondta lovaknak is veszik és még be is kenik vele õket, de nem találtam erre vonatkozólag semmilyen infót.

#647 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 25. - 13:19

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a "phobi volants" termékkel kapcsolatban. Mérgezõ-e a ló számára. Egyik ismerõsöm azt mondta lovaknak is veszik és még be is kenik vele õket, de nem találtam erre vonatkozólag semmilyen infót.

A leírásban ilyet találtam, én nem fújnám lóra!

Bırrejutás esetén: A készítménnyel átitatódott ruházatot vessük le azonnal. Az érintett bırfelületet
azonnal alaposan mossuk le szappannal és vízzel. Panaszok fellépte esetén forduljuk orvoshoz.

Szembejutás esetén: Azonnal legalább 10 percig tartó szemöblítést kell végezni langyos vízzel a
szemhéjszélek széthúzása és a szemgolyó állandó mozgatása közben. Azonnal forduljunk szakorvoshoz!

Lenyelés esetén: A szájüreget öblítsük ki vízzel! Azonnal forduljunk orvoshoz.

Belégzés esetén: A sérültet friss levegõre kell vinni, tartsuk melegen és nyugalomban.

#648 Csikasz

Csikasz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 25. - 18:22

Ez nagyon rovarirtó, nem való állatra!

#649 Bitang

Bitang

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 26. - 6:20

Fable néninek van ilyen, azt mondta, bevált.

Akkor Te már láttál közelebbrõl ilyen csapdát? Van valami extra különlegessége akár a labdának, akár a többi részének? Csak, mert bennem felmerült, hogy csinálok egyet.

#650 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 26. - 7:00

Bennem is.

#651 kornelia

kornelia

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 26. - 10:30

Köszi a válaszokat! :)

#652 Léda

Léda

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 26. - 13:51

Sziasztok! Mi a véleményetek a légytakaróról? Nekem ajánlották, de nem biztos hogy tuti, mert a lovaim éjjel-nappal legelõn vannak nyáron. Vagy igen? Nem akadnak el benne? Kinek van tapasztalata?

#653 jmerci

jmerci

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 26. - 20:41

nálunk szerencsére itt lenn délen már egyre kevesebb a bögöly ,viszont gyûlnek a legyek ,ami jó hír ,mert a legyek gyengébb ellenfelek még ha többen is vannak. Tudtok valami bolti légyírtó prét ami jónak bizonyult ? ecetesvíz se olyan rossz legyek ellen ,de kipróbálnék valami mást is :cool:

#654 maugly

maugly

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 10:04

Akkor Te már láttál közelebbről ilyen csapdát? Van valami extra különlegessége akár a labdának, akár a többi részének? Csak, mert bennem felmerült, hogy csinálok egyet.

Élőben nem láttam, de nem tűnik egy nagy vászizdásznak. Bár a Chiky-linkje-cikk után lehet, hagyom a fenébe a gömböt, és kitesztelem a lapos megoldást.
FableAnyó fotója a gömböscucc hatékonyságáról.

Elsőre azért ki fogom próbálni a cikk által ajánlott tálcás trükköt is, az hamarabb fog menni.
...és állatira várom az ötletgazdák által szabadalmazott eszközöket - rá fogom szánni a zsét, megérdemlik!

Barkácsolók, érdekelnek a tapasztalatok! :)

Edited by maugly, 2011 június 27. - 10:06.

#655 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 11:04

Kipróbáltam a lapostepsit (feketét) olajjal kevert vízzel. Muslicát és szúnyogot fogtam, de böglyöt egy szálat sem. Én most egy V2.1 -es verzión gondolkodom, csak még néhány eszköz hibádzik hozzá, de tutira házi tuning szettben szeretném legyártani, avagy ami a háztartásban elõfordul, leírom ha kiviteleztem (és fogtam is vele valamit).

#656 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 11:10

Chyki, tudtommal az olajat nem csípik a böglyök. Más felületaktív anyaggal próbálkozz!

#657 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 11:26

Köszönöm, a kutya-macska mellett nem mertem, mert egy hasmenést bevállalok, de pl. egy mérgezést nem, végül ezért lett az olaj választva de akkor még gondolkodom ezen hogy lehetne kivitelezni.

#658 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 12:58

Látod én is ezért nem raktam még ki tálcákat. Magasan nem funkcionál, a földön meg belenyalnak a kutyák. Legalábbis az egyik, az értelmi fogyatékos. :D Gondoltam, kordont vonok köré raklapból, de akkor beletalál-e a bögöly? :confused:

#659 BoKa

BoKa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.716 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 13:54

Mitõl van idén ennyi dögöljbögöly? A tavalyi mocsári évben a rengeteg szúnyogot értettem, de ez? :o Azt hittem, ez csak itteni specialitás, de ezek szerint nem.

#660 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 14:44

Csak tippelek, mert nem vagyok biológus, de szerintem idén tavasszal a tavalyi év folyományaként sok tocsogó volt. Tavaly meg inkább nagy összefüggõ vízfelületek, ami annyira nem kedvez nekik. De vigasztaljon minket, hogy egyszer minden gradáció letörik. :)

#661 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 16:03

Tavaly amikor a fecskék hazajöttek hetekig esett az esõ és nem voltak rovarok, sok madár éhen halt. Utána meg sok bögöly volt, mert nem volt aki megegye (nekem nem ízlik), idén is nagyon kevés a fecske, a böglyök meg tobzódnak!

#662 Bitang

Bitang

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 17:25

Élõben nem láttam, de nem tûnik egy nagy vászizdásznak. Bár a Chiky-linkje-cikk után lehet, hagyom a fenébe a gömböt, és kitesztelem a lapos megoldást.
FableAnyó fotója a gömböscucc hatékonyságáról.

Elsõre azért ki fogom próbálni a cikk által ajánlott tálcás trükköt is, az hamarabb fog menni.
...és állatira várom az ötletgazdák által szabadalmazott eszközöket - rá fogom szánni a zsét, megérdemlik!

Barkácsolók, érdekelnek a tapasztalatok! :)

Kérhetnénk egy-két képet még? Esetleg extraközelit a labdáról, felfügesztésrõl?

#663 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 27. - 19:32

http://www.youtube.c...feature=related

#664 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 28. - 11:16

:yeah:

#665 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 7. - 12:55

Nekem is kell valami ami nagyon bevált bárhol. Iszony mennyiségû a bögöly meg a pécsik. 10 óra magasságában már én is alig tudtam kaszálni tõlük. Az egyik ló meg olyan hisztérika, ráadásul az istennek nem engedné be a másikat az árnyékosba. Borzékkal próbálkoztam, ami látható jó volt, de összepisilem magam, mire ledörzsölöm az összeset, arról nem beszélve hogy kezdhetem elölrõl ha végeztem. Annyira sajnálom õket, ráadásul a hiszti vitéz meg kitágult orrlikakkal futkározik ide-oda, néha fetreng egy sort, néha meg bemegy a borzékos-árnyékosba jól átdörgölõzni. De onnan is menekül pár perc után. Özönlenek ezek a fenevadak. Mûködik ez a csapda valahol? Vagy valami egész napos távol tartós?

#666 edicsaj

edicsaj

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 7. - 20:58

sziasztok! új vagyok.. én is sprét használok..de nekem a doki azt mondta, hogy a szúnyogok nem is tudják megcsípni a lovakat bár szerintem ez hülyeség... :kv: nem tudom ti hogy vagytok vele..hallottatok már ilyenrõl?? :confused:

#667 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 5:36

Ismeritek a sebolaj nevezetû bûzös löttyöt? Amikor libáztak a környéken, és tolltépésnél jött a bõre is a tollal sokszor szerencsétlen libáknak, ezzel kenegették a sebet, meg a birkát is ha sebes volt valahol. Még a féreg is kifordult a sebbõl. Ezzel kenegettük régen a kutyák fülét is, nálunk minden évben probléma volt a hegyes fülek ellegyesedése, véresre marása. Érdekes, ez még nem jött elõ az idén. Na ami késik nem múlik. Én hülye hülye meg kidobtam tavaly elõtt pincerendrakásnál, azt hittem valami lejárt szar, de arra hogy távol tartsa a dögöket, még jó lett volna, este juttatta eszembe Gyula. Na most nekiállok a gyógyszertáraknak és az orvosoknak hogy létezik-e még, vagy hol lehet szerezni. Ez a tanyáról volt kérve még annó, és Gyulám azt mondja eléggé hosszan hatásos a vérszívók ellen.

#668 axa

axa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 14:23

Igen, nagyon jó a sebolaj, állatpatikában szokott lenni. Nekem tavaly a kutya fülére nagyon jól bevált a perui balzsam, itt olvastam a fórumon, azt meg humán patikában lehet venni. A szúnyogok borzasztóan csípkedik a lovakat. Mi a boxokba(angol) tettünk be lapkás elektromos szúnyogírtót, hosszabítóval megoldottuk, csak úgy kell, hogy ne tudja megrágni a ló a vezetéket, ez eléggé bevált. Ha olyan súlyos a helyzet, mint tavaly volt, akkor még füstölõket is raktunk, csak az bonyolultabb a tûzveszély miatt.

#669 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 18:49

Újabb tipp érkezett a közeli lótartóktól. A birkákat fürdetik ezzel a szerrel, a lovat bepermetezve vele még a légy sem lepi. Sajnos a nevét nem tudom. Ma egyébként kicsit enyhébb volta a helyzet bögölyinvázióilag.

#670 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 19:15

Újabb tipp érkezett a közeli lótartóktól. A birkákat fürdetik ezzel a szerrel, a lovat bepermetezve vele még a légy sem lepi. Sajnos a nevét nem tudom. Ma egyébként kicsit enyhébb volta a helyzet bögölyinvázióilag.

Tudd meg!

#671 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 5:38

Azon vagyok Pende, reménykedtem hogy valaki ismeri itt közülünk. Ezzel keverik be a vizet, amin a birkákat áthajtják fürdetéskor. Ma már oltják a barikat, ezért nem emlékezett az öreg a nevére, aki használta a lovaira is.

#672 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.944 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 7:08

Neostomosan?

#673 kicsilovas

kicsilovas

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 10:35

Mi próbáltuk a neostomozánt, nagyon drága. A papírja szerint ha jól emlékszem 1 l vízhez 3-4 ml kell, de igy nem használt semmit. Töményebben nem tudom, hogy jó-e.

#674 Kyra04

Kyra04

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 10. - 15:42

Sziasztok! Én még csak most kezdem a kísérletezést ezek a dögök ellen (légy, bögöly). Olvastam, hogy feles arányban (víz, ecet) át lehet szivaccsal mosni a lovat. A sima ecet is jó, vagy mindenképpen almaecet legyen?

#675 axa

axa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 10. - 21:07

Én próbáltam a neostomosant töményebben is, de ugyanúgy nem hat már. Tavaly még spriccelõvel fújtuk vele a lovakat, idén már a szivaccsal rákenés sem akar használni a böglyök ellen.

#676 zsebi0202

zsebi0202

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 11. - 6:04

Nem találkozunk az öreg tulajjal naponta, de hajtom a dolgot, hátha a fia tudja. Hülyeséget nem akarok írni, de ha csak ez a neostomosan volt a fürdetõ annó porban és lötyiben, akkor az lesz valószínûleg. Az arányokat azért megérdeklõdöm még. Õ nagyon ajánlotta. De megírom a tutit ha végre elkapjuk mert a múltkor csak megemlítette, de tényleg nem jutott eszébe a neve. Most lett véve Timsili által egy gyógynövényes fújkálós direkte a lóra, állítólag 24h a hatóideje. Tesztelés alatt. Ma is félek az inváziótól, éppen esik miközben süt a nap így hajnalban. Nagyon friss a levegõ, de ha erre rájön a 40 fok, akkor ma is kínlódás lesz. :(

#677 Pendemonium

Pendemonium

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 11. - 7:01

Én próbáltam a neostomosant töményebben is, de ugyanúgy nem hat már. Tavaly még spriccelõvel fújtuk vele a lovakat, idén már a szivaccsal rákenés sem akar használni a böglyök ellen.

Én nem merném töményebben rájuk kenni, de 1 : 400 arányban hígítva nagyon jó a kullancsok ellen, kb két hetente fújok rájuk egy egész keveset. Böglyök ellen nekem sohasem segített!

#678 chyki

chyki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 21:58

Bemásolom :)

Elkészült a Dögöljbögöly V2.0, hát nem a kézügyességemrõl vagyok hires, de 2000 ft-os költségvetésbõl kijött, ez valamelyest ellensúlyozza. Ma lett feltéve este, szóval napokon belül be tudok számolni a hatékonyságáról is. A jelenlegi verzióhoz el lett méretezve a szunyogháló, igy ha mûködik a próbaverzió, akkor egy szalonképesebb formációt is összerakok.
Mi kell hozzá? Egy átlátszó (kólás,tejes, ami akad) flakon, egy fekete fényes labda, ami általában nincs (500 ft), tehát kell még fekete fújhatós akril festék (800 ft), szúnyogháló 2m (600 ft), drót, szikszalag, damil.
Posted Image

A flakont a nyakánál elvágom és visszaforditom magába:
Posted Image
Ez cserélhetõ minden alkalommal, be lehet dugaszolni újságpapirral és kidobni.

A drótot meghajlítom, egy kis karika ami rászorul a flakonra és egy nagyobb ami a labda körméreténél nagyobb, erre tekerem fel a szunyoghálót.
Posted Image
Posted Image

A labdát lefújom akril festékkel, 1 perc alatt megszárad, ez itt egy felfujhatós strandlabda a fujokájára akasztok damilt, de sima labdára is lehet pillanatragasztóval fület szerkeszteni.
Posted Image

A labdát felfüggesztem a kisebb karikára, arra pedig szintén teszek damilt, igy fel tudom akasztani vele bárhová. A flakont pedig beleteszem a kis karikába, ez bármikor cserélhetõ.
Igy néz ki:
Posted Image

#679 lisawica

lisawica

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:05

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra :)

#680 vezer

vezer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 16. - 22:15

Nem teszel bele valamit amit szeretnek ezek a bagócs dögök??Vagy mire mennek bele?Vagy a fényes fekete vonzza be õket?Ha hülyéket kérdezek bocs,de nem tudom mire mennek bele?