Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#561 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 7:17

Köszi szépen! Fokozatosan elkezdem neki adni, délután meg felszereljük a rovarcsapdát hátha a ma estéje már jobb lesz.

#562 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 7:24

Az autan stiftjét használtam én tavaly, az is jó volt.

#563 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 10:37

Nálunk is iszonyat a szúnyog helyzet.Este 7-nagyjából 9-ig fel alá ügetnek a legelõn, összefüggõ szúnyogfelhõben.Mindennel próbálkozunk, neostomozán, légyriasztók, ecetes viz, semmiféle riasztó nem segit:( Tiszta huppli mind, nagyon sajnálom Õket.

#564 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 11:00

Nálunk is iszonyat a szúnyog helyzet.Este 7-nagyjából 9-ig fel alá ügetnek a legelõn, összefüggõ szúnyogfelhõben.Mindennel próbálkozunk, neostomozán, légyriasztók, ecetes viz, semmiféle riasztó nem segit:( Tiszta huppli mind, nagyon sajnálom Õket.


Nálunk tavaly volt ugyanez a helyzet,semmi sem használt,még szúnyogriasztó fáklyákat is bevetettünk,de körberöhögték azt is :(

#565 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 12:12

Sziasztok! Nálunk is tele van az istálló szúnyogokkal, legyekkel így szegény legelõs öreglovak nem nagyon tudnak pihenni. Olyan megoldás nem létezik, hogy valamilyen lötyit szétfújunk és nem mennek be a rovarok? :confused: Chyki, ha kemotoxot fújsz a falra, az használ? Ez az ultraibolyás csapda ez milyen, majd írsz tapasztalatokat? Katasztrófa, mennyi bogár van az idén... Ja, és a Cooper spot on ellenére idén már egy babéziásunk is volt (vagy ellenállóbbak a kullancsaink, vagy egyre rövidebb ideig tart a hatása...) Nálunk a Metroban nagyon jó áron lehet venni fokhagyma granulátumot, ha jól rémlik talán másfél kiló ezerpárszáz forint- csak hogy jót is írjak :)

#566 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 13:20

Én csak fokhagyma port etetek sima egyszerû Metróst,de nekem jó.Mondjuk itt nincs bogár és szúnyog invázió,de kinn karámban is 1-2 bogár kivételével semmi nincs rajtuk.Az meg azért elviselhetõ,a lovak nehezebben büdös fokhagyma szagúak. :kir:

#567 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 14:00

Én csak fokhagyma port etetek sima egyszerû Metróst,de nekem jó.Mondjuk itt nincs bogár és szúnyog invázió,de kinn karámban is 1-2 bogár kivételével semmi nincs rajtuk.Az meg azért elviselhetõ,a lovak nehezebben büdös fokhagyma szagúak. :kir:

És hol veszed a Metros fokhagymaport, mert itt a szombathelyi Metroban már tavaly óta nincs.

#568 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 14:17

Nekem tavaly még 1 dolog jött be, de az a legyek ellen (idén inkább szúnyogból van) az vmi sárga csalétek ami mérgezõ, a gerendákra kentem végig ahol a lovak nem érték el és azt szerették a legyek, fel is fordultak tõle mind. Asszem Bábolna Bio-s légyirtó csalétek vagy ilyesmi.

#569 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 14:24

És hol veszed a Metros fokhagymaport, mert itt a szombathelyi Metroban már tavaly óta nincs.


Most fogy el a 750 grammos és 1 hete vettem a Metróba :) Szombathelyen :)

#570 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 14:34

Most fogy el a 750 grammos és 1 hete vettem a Metróba :) Szombathelyen :)

Ilyen nincs!!!! Nekem azt mondták amikor kerestem hogy nincs és nem is lesz , mert kilistázták!!!!

#571 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 14:46

De van :D látod van :D Ma vagy holnap remélem odaérek a következõ adagért :)

#572 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 15:13

De van :D látod van :D Ma vagy holnap remélem odaérek a következõ adagért :)

Mit adtál nekik hogy Veled kivételeznek? Mindjárt indulok vásárolni, hát bemegyek a Metroba és megnézem ha most sem kapok vegyél nekem is, ha nem drága

#573 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 15:31

ok :) 1005ft volt egy hete.Mennyit vegyek???750grammos

#574 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 15:47

ok :) 1005ft volt egy hete.Mennyit vegyek???750grammos

Most elõbb megnézem. Mert én egy másikat szoktam venni és az mintha olcsóbb lenne. De nem tudom hány dekás is. :D Hiába na, öregszem!!!! :D

#575 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 22:41

Nekem tavaly még 1 dolog jött be, de az a legyek ellen (idén inkább szúnyogból van) az vmi sárga csalétek ami mérgezõ, a gerendákra kentem végig ahol a lovak nem érték el és azt szerették a legyek, fel is fordultak tõle mind. Asszem Bábolna Bio-s légyirtó csalétek vagy ilyesmi.


Mi is használtunk ilyet,tényleg jó.Szintén sárga színû szemcsés (hasonló a pattogós cukorhoz :kir: ) mérget is szórtunk,imádják és teszik a dolgukat..döglenek érte. :D

#576 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 17. - 20:18

Nálunk második éjszaka üzemel a rovarcsapda, és sokat javított a helyzeten, sok szúnyog kering körülötte (addig se a lovat csípik), és folyamatosan kajálja be õket. Ma kérdezte is a szomszéd néni, hogy mi volt az a diszkófény Bügyünél az éjjel :kir: Teljesen nem tudtuk lemérni a hatékonyságát, mert az üzembe helyezésével egy idõben rovarirtó szerrel permeteztük a fõbb szúnyoggócokat, és a bokrokat, árnyékosabb területeket (reggel és este kaptak 1-1 ampullát: 200 Ft), most már ki lehet ülni úgy, hogy fényes nappal ne marjanak szét, és a boxban se sok repkedett ma. Kérdés mikor költözik be az újabb sereg, bár jövõ hétre ígértek repcsis irtást az önkormányzatnál.

Edited by Zsofisz17, 2010 június 17. - 20:32.


#577 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 17. - 21:35

Huh, errõl a rovairtó permetrõl tudsz bõvebb infót adni? :) Akár magánban is. Köszi.

#578 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 6:56

Leírom ide, hátha segít valakinek, nálunk nagyon sokat javult a helyzet: "Decis" nevezetû rovarölõ permetszer 5 db 5 ml-es ampulla van egy dobozban, egy doboz 500 Ft. Gyümölcsmolyok, levéltetvek, legyek ellen javasolt, nagypapám pl. a szõlõmolyok ellen használ ilyet. A mezõgazdasági boltban ajánlotta az eladó, aki szintén szúnyogirtásra használta. Ami fontos, hogy méhekre és a vízi élõlényekre különösen ártalmas, így kerti tavak környékén érdemes vele vigyázni. Mi elzártunk minden állatot a permetezés idejére, illetve amíg meg nem száradt a permet a növényeken, a ló körüli növényzet pedig egyáltalán nem kapott. Mivel csak a saját portánkon permeteztünk, így azért az erdõbõl és a szomszédoktól van utánpótlás, de közel nem olyan mennyiség, mint volt.

#579 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 20. - 12:45

Szia, köszi szépen, én ma le is permeteztem. Többek között az istálló falát is, a tetejét is mert ott szoktak ücsörögni (kipakoltam mindent, aztán almoltam be hogy megszáradt) , na szúnyog azóta egy deka se. Plusz az istálló felett nekem vadszõlõ fut, meg tuják és a bokrok alatt, alaposan megritkította az állományt. Nagy ötlet, olcsó és jó. :yeah: Simán meg lehet ismételni hetente. Nagyjából 10 perc alatt megvan, beöltözéssel együtt. Az UV lámpás megoldás is jó, este sok szúnyogot megfog. Végre nyugodtak az istállóban.. :yeah: :D

Edited by chyki, 2010 június 20. - 12:47.


#580 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 20. - 14:03

Örülök, hogy bevált! :) Nálunk megint teltház van, úgyhogy holnap megyünk egy újabb adagért.

#581 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 25. - 12:57

Újabb problémánk van: Bügyü hasa alján megjelentek elég nagy duzzanatok, amiknek a teteje eleven. Van kettõ, majdnem szimmetrikusan, kicsivel a hevedertájék mögött, oldalt, ezek kb. 2x4cm-esek, az egyiknek a teteje szõrtelen, és eleven. Emögött nem sokkal van egy másik, az sokkal kisebb, kb 1x2cm, de az is eleven, ma reggelre pedig alakult egy tenyérnyi a cicije elõtti részen, kicsit oldalt. Faggyúszerû váladék volt rajta, még nem eleven az egész, csak a közepe, kb 1,5x3cm-es csíkban, de látszik, hogy a környéke is piros. Folyamatosan kezelem Betadinnal és körömvirágkrémmel, az elsõnek kialakult, kb 2 napja kezelt seb teteje már varros, de a duzzanat még nem ment le. Kérdés: Okozhatja ezt valami vérszívó? (teli vagyunk szúnyogokkal, nagyobbnál nagyobb bögölyökkel, és kis fekete izékkel, amik csak a hasán, fõként a lágyabb részeken csimpaszkodnak, és szívják a vérét). Esetleg van valakinek ötlete, vagy tapasztalata? Elõre is köszönöm. (Állatorvossal ma beszéltem telefonon, szerinte nagy bögölycsípések, amit a legyek, meg a kis fekete szarok kikezdtek (plusz ma pl. szúnyogot is hajtottam el a sebrõl), de ha nem javul, akkor hétfõn megnézi).

#582 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 25. - 19:04

Igen, sajna nálunk is vannak ilyenek :( Burov krém borogatásnak, betadin, körömvirág a sebre, és valami légyrisztó köré.Ezek használnak, beválnak nálunk, de csak a kezelésre, megelõzésre semmi :(

#583 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 25. - 19:27

Köszönöm lilith! Kicsit megnyugtattál, hogy nem valami más, belsõ eredetû nyavalya, Bügyün idén látok elõször ilyeneket. Akkor küzdök ellenük tovább én is. Errõl a Burov krémrõl tudsz valami infót mondani, még nem hallottam róla?

#584 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 25. - 19:42

Persze, olyan, mint a burofix oldat, csak ez krém, nem folyik le.Mint egy ecetes borogatás, ahhoz tudnám hasonlítani.Bármelyik gyógyszertárban kikeverik, a dagadásra jó, olcsó is ;)

#585 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 25. - 19:46

Köszi szépen ;)

#586 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 4:17

Lehet otthon kapni SWAT nevezetu keszitmenyt allatpatikaban? sebekre es ilyen jellegu csipesekre valo , nagyon jo! tavoltartja a legyeket, rovarokat , es gyogyit. Lovaknak es Kutyaknak valo..

#587 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 4. - 18:46

Az Anivet újságban láttam lóra rovar riasztós nyakörvet. Van valakinek tapasztala ezzel kapcsolatban.

#588 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 4. - 18:49

Bakker, nagyon durva a bögölyhelyzet. :mad: Szó szerint csokorban lógnak a lovak nyakán, de azok a fél kisujjnyi méretûek. Az Öreg már nem is hajtja õket, csak odajön hozzám, és tûri (mit tûri, elvárja :D ), hogy csapkodjam. Tiszta vér a kezem olyankor. Most megint lefújtam õket neostomosannal, de ezek ellen az óriás vadászbombázók ellen az sem használ. A legyek meg a vércseppekre gerjednek rá, ami a bögöly után marad. Hát nem lehet nyugtunk megint szeptemberig? :(

#589 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 8:03

A neostomosan-t mi is használjuk, amikor kevesebb a dög, akkor csak permetezzük, de amikor elszaporodnak olyankor lemossuk vele a lovakat a fülük tövétõl a patájukig. Úgy kicsit jobban beissza magát a szõrükbe a szer. Én emellett etetek a lovammal fokhagyma granulátumot is 50g/nap. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet a fokhagymának nyugtató/tompító hatása a lóra nézve? Eddig ilyen nem volt az elõzõ években, de idén mióta etetem, teljesen lehiggadt a lovam terepen. Nem mintha ennek ne örülnék, hogy nem cipel, de elég fura. Volt másnak is ilyen tapasztalata?

#590 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 11:25

Sziasztok, szeretnék kérdzeni. Nyilván már le van írva valahova, csak sietek. Van különbség Neostomosan és Neostomosan között? Vagy csak a kiszerelés? A Neostomosan-ból lóra csak a 200 ml-es használható? Mert csak ki szeretném próbálni és nincs kedvem 6000-ért venni, ha egy kalappal ér csak. Szóval van itt a neten 5 ml-es. Ezt kell higítani 1:400 arányban? Az két liter. Az elég egy lemosásra gondolom. Köszi a választ!

#591 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 12:03

Igen. Mosáshoz 2literben szoktuk feloldani, hogy elég legyen az egész testére, de mikor permetezzük, akkor általában 1-1,5 literben oldjuk. Ismerek olyan embert is aki mosáshoz is 1 literben oldja. Hát én a kutyámat szoktam az 1 literes oldatban fürdetni. De ez én vagyok, nem tudom ki hogyan szokta. :)

#592 Pipsy

Pipsy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 301 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 12:11

Köszi. Csak mert -nyilván félreértettem- mondtam a dokinak, hogy lóra, erre azt mondta, hogy akkor a 200 ml-es. Utána gondolkodtam, hogy nem tökmindegy? Kutyára is oldva? Na ezt jó hogy mondtad :)

#593 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 9. - 20:45

van egy zselé narancssárga tégelyben neve CLAC anivetben árulják nem olcsó kb 4500 huf, ez volt az egyetlen ami távol tartotta a böglyöket abból a sokból amit én kipróbáltam érdemes egy próbára. Van belõle folyadék is én azt nem próbáltam de lehet akár jodd is mint a gél. Bögölymentes szép napokat!

#594 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 10. - 20:06

És 4500.- ért mekkora kiszerelés ez? És a zselét hova kened a lovon, mely részekre?

#595 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 10. - 21:29

A neostomosan-t mi is használjuk, amikor kevesebb a dög, akkor csak permetezzük, de amikor elszaporodnak olyankor lemossuk vele a lovakat a fülük tövétõl a patájukig. Úgy kicsit jobban beissza magát a szõrükbe a szer.

Én emellett etetek a lovammal fokhagyma granulátumot is 50g/nap. Ezzel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet a fokhagymának nyugtató/tompító hatása a lóra nézve? Eddig ilyen nem volt az elõzõ években, de idén mióta etetem, teljesen lehiggadt a lovam terepen. Nem mintha ennek ne örülnék, hogy nem cipel, de elég fura. Volt másnak is ilyen tapasztalata?



Az Atis eléggé érzékeny rájuk, teljesen felidegeli magát, belefekszik a zablába, rohan amikor olyan helyen járunk ahol ellepik. Ha nincsenek akkor teljesen nyugodt, kiegyensúlyozott. Én mindig tartok magamnál vmi rovar elleni sprayt az övtáskában...

A fokhagymának vértisztító, vérellátást serkentõ, féreghajtó és rovarellenes hatását ismerem csak.

#596 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 12. - 8:31

http://teszvesz.hu/i..._6_heti_ad.html

errol hallottatok mar vmit? tapasztalatok?

#597 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 13. - 8:44

És 4500.- ért mekkora kiszerelés ez? És a zselét hova kened a lovon, mely részekre?

Mint egy vajkrémes doboz 250 ml, oda kenem ahol nem akarom hogy bögöly legyen. :D

#598 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 14. - 9:32

Mint egy vajkrémes doboz 250 ml, oda kenem ahol nem akarom hogy bögöly legyen. :D

Akkor bizony nálam kevésnek bizonyulna 1doboz 1 lóra, mert sehol nem akarok böglyöket. :D
Nálunk amúgy most hihetetlen szúnyog invázió van... Istállóba mit használtok ellenük?? Felraktam a minap egy elektromos bogárfogót, vagy minek nevezik, de amikor hozzáérnek a bogarak/legyek/szúnyogok, akkor csattog és a lovak annyira megrémültek mikor géppisztoly módjára kezdett megállás nélkül puffogni, hogy gyorsan ki is kellett húznom az áramból... Csórikáim utána még vagy 20 percig csak horkogtak és toporogtak a boxukban... :( :rolleyes: Gondoltam arra a ragacsos szalagra, amit ki kell húzni, de az vajon szúnyogok ellen is jó, vagy csak legyekre? Nálunk legyek (lekopogom) szerencsére nincsenek egyenlőre. Valami tapasztalat? :)

Edited by Satin Speed, 2010 július 14. - 9:33.


#599 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 14. - 9:48

Szúnyog ellen jó a Neostomosan oldat :) , csak be kell vele fújni a falakat, meg belül végig az istállót (csak az etetõt, itatót, takarmányt lényeges kihagyni) napokig jó, legalábbis nálunk. Ahol mi vesszük, ott azt mondták, hogy 200 ml 40 l vízhez arányban kell higítani ha az istállót permetezzük vele

#600 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 14. - 10:06

Én hiába fújkálom a gebét Neostomosannal. Egy doki mondta, hogy akkor permetezzem Neocidollal, de annak meg a cetlijén írva vagyon, hogy lóra ne használjuk. Valakinek van tapasztalata vele?