Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gödöllõi-dombság


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1277 válasz a témához

#1 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 29. - 18:18

Szívem szerint azt a címet adtam volna a topicnak, hogy Pécel és környéke. Posted Image Bár Pécelen nem hemzsegnek a lovardák, de Gödöllõtõl Monorig van egy jópár. Gyömrõ, Maglód, Ecser, Isaszeg, Kerepestarcsa... errefele lovagolok én, és remélem, még sokan a fórumról. [ Október 29, 2004, 18:19: Az üzenetet átszerkesztette: Borsi ]

#2 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 21:09

Ilyen magányos vagyok én ezen a gyönyörû vidéken? :confused: No sebaj, addig is beteszek egy-két képet: [url="http://"http://www.gak.hu/old/tanuzem/babat/foto2/images/PIC00029_JPG.jpg"]Babatvölgy[/url] [url="http://"http://www.gak.hu/old/tanuzem/babat/foto2/images/PIC00021_JPG.jpg"]lovarda[/url] [url="http://"http://www.gak.hu/old/tanuzem/babat/foto2/images/PIC00042_JPG.jpg"]istálló[/url] [url="http://"http://www.gak.hu/old/tanuzem/babat/foto2/images/Pic000020_jpg.jpg"]vadászház[/url] Nagytarcsán, Blue-nál (Lehet, hogy ez a rész már inkább a "gödöllõi síkság" kategóriába tartozik, de itt tanulok lovagolni, és ez a lényeg.) [url="http://"http://image20.webshots.com/20/5/38/35/212053835UcXcnn_ph.jpg"]Rudi[/url] [url="http://"http://image22.webshots.com/23/5/36/21/212053621cEwjsM_ph.jpg"]Rudi és Adria[/url] [url="http://"http://image18.webshots.com/18/5/32/48/212053248HBCLOm_ph.jpg"]Fakó lován, Vukon[/url]

#3 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 22:34

Én Mendén lovagoltam sokáig nagybátyám lovain, de tavaly tavasz óta nem voltam kint, csak egyszer, és akkor sem lovagoltam. A terep amúgy nagyon szép, nincs sok kerítés meg út, a talaj is egész jó. Jókat lehet lovagolni arra.

#4 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 19:36

Én Mendéig még nem jutottam, csak Gyömrõig.Barefoot! Hogyhogy nem lovagolsz már ott?Én terepezni Babatvölgyben szoktam. Ketten szoktunk kimenni, és elvileg én vagyok az, aki ismeri az környéket. :rolleyes: Attól sosem féltem, hogy eltévedünk (hiszen minden út a tanüzembe vezet - vagy Domonyvölgybe, onnan meg visszatalálok), legfeljebb útvonalat módosítunk. :D Inkább az a kérdéses, hogy mennyi idõ alatt érünk vissza. De eddig tök jók voltunk, pedig még mindig azt az egy útvonalat keresem, amin tavasszal egyszer végigmentem, talán jövõ héten megtalálom. Hihetetlen szépek arrafelé a terepek.

#5 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 19:48

Az úgy történt, hogy behívtak katonának, én meg rosszul tûröm, ha parancsolgatnak nekem, ezért beintettem a honvédségnek, és kerestem polgári szolgálatos állást. Teljesen véletlenül találtam is egy megfelelõt (igazából a nõvérem találta hirdetésujságban, mert épp autót keresett). Egy terápiás lovardába kellett munkaerõ, és fel is vettek. A 11 hónap januárban lejárt, de közben összehaverkodtam a fõnökkel, és ottmaradtam. Itt tartok most. A lovakat nem tudom otthagyni hosszabb idõre, legalább is rendszeresen nem. Egyszer-egyszer kijárni Mendére meg nincs értelme.

#6 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 18:07

Ez tök jó. Akkor ott tudsz lovagolni is, ugye?Hol van ez?

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 19:02

Borsi!Én Kistarcsán lovazok, ott tartom a lovamat. Gyakran járok Pécel felé, bár konkrétan ott még nem voltam. Egyszer pedig Gödöllõ mellett jöttem ki az erdõbõl. Az szép kis túra volt Posted Image Blue-hoz viszont néhanapján átjárok 1-2 hetente, lehet is, hogy találkoztunk már? :confused: redface.gif Posted Image

#8 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 19:32

A Normafa közelében van, a Disznófõ és a Tündérhegy között. A lovaglás nem egyszerû itt, mert vagy pálya, ami 20m, vagy terep, ami meg meredek, köves, és tele van babakocsis emberekkel. Azért el lehet lovagolgatni, de már nagyon hiányzik a síkság Posted Image

#9 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 20:44

Zsubaba!Blue-nál még nem találkoztunk, de El Bronco-n már igen! Több, mint egy éve. Lehet, hogy Te nem emlékszel már rám, de én láttalak Téged az El Bronco Pub megnyitóbulin is, Csömörön. Posted Image

#10 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 21:18

Na most már tényleg kéne egy idõpontot egyeztetni Blue-val, hogy bejárjuk a Gödöllõi-dombságot. Posted Image Nekem elég rossz az arcmemóriám, úgyhogy én ezért nem emlékszem rád, sajnálom :( Posted Image

#11 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 21:45

Egyik Barátom most ment Pécelre lovakkal, de még nem tudom pontosan hova, ha többet tudok majd jelzem. Nagyon érdekes ember, az egyik karja hiányzik, úgy látja el a lovakat, de még körmöli is õket.

#12 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 14:42

Zsubé! Kistarcsán hány lovarda van?Pendemonium! Köszi, kíváncsi vagyok, pontosan hova jött. Lovagolni is tud/szokott?

#13 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 20:57

Borsi, hiszen tudod hova ;)

#14 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 21:10

Több lótartó hely van, de konkrét lovardát csak a "Deres Lovasudvart" ismerem. Mármint ahol lovagoltatás is folyik.Blue! Mikó' megyünk már Gödöllõi-dombságot-erdõket felfedezni? Posted Image

#15 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 9. - 15:07

Blue Posted Image :confused: Hát ki tudta, hogy ki? :D Zsubaba! Te ott tartod a lovad?Nincs nálatok véletlen egy Zita nevû ló? Ismerek egy lovat, amit tudtommal Kistarcsára vittek a nyáron, Zitának hívják, fekete (vagy inkább nyárifekete), kosfeje van és lapos fara. Hmm?

#16 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 21:18

Borsi, így jártunk Posted Image Szerintem a Zita ott van.Zsubaba, hétfö reggel? ;) jön Tücsök is.

#17 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 21:29

Bizonybizony, Zitácska itt van, Noévivel együtt! Posted Image Szegény Zita nagyon-nagyon csúnya! Posted Image Nekem most hétfõn majd egyre kell bemennem, így azt nem tudom bevállalni, de az az utáni hétfõ jó, akkor 14:40re kell bemennem és egy terep belefér akkor. Vagy csütörtökön, pénteken, szombaton, vasárnap Posted Image Tücsök? Õt nem ismerem. Vagy igen? :eek: :confused:

#18 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 22:36

Noévit nem ismerek.
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: Szegény Zita nagyon-nagyon csúnya! Posted Image [/QUOTE]Posted Image És szegénykét lovagolni se egy nagy élvezet... nem könnyû lovaglású ló. Posted Image Beton szája van, és deszka nyaka. Posted Image Teljesen képzetlen, és terepen sem lehet akármilyen lovast rárakni. Posted Image De azért szeretjük. :D Õ iskolalónak került oda, nem? Kié?

#19 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 22:40

Õ a tulajdonosé, Petié. És igen, iskolalónak került ide, de õ az utolsó, akit elõvesznek osztályba. Terepre se nagyon mennek vele, max felnõttek. Viszont kocsiba fogva jól dolgozik, arra használják inkább.

#20 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 22:46

Borsi, most a Megás Zitáról van szó?Rajta ültem. :D Arra emlékszem, hogy könnyüügetni se birtam normálisan, olyan kényelmetlen volt (mondjuk az inkább a nyereg miatt volt vagy nem tudom)és lila lett a lábam.A Noévi meg a Bársi melletti boxban volt, nem?

#21 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 22:53

Igen, ha valamire jó a ló, akkor kocsiba.A régi helyén is többször befogták, de azért kocsiban is tudott meglepetéseket okozni! Egyik alkalommal lerántotta a hajtót (Zolit - Blue, asszem már hallottál róla :D ) a bakról, ráadásul ez egy esküvõn történt (lovaskocsis-huszárkíséretes esküvõ). De errõl már írtam a "Ló vs. autó"-ban.Van egy olyan érzésem, hogy én egyszer kilátogatok Kistarcsára. Posted Image

#22 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 22:57

Dóri!Igen, róla. A marja is magas volt - nehezen találta magát az ember a nyeregben -, meg az ügetése sem volt túl kényelmes. Nõvérem se nagyon tudott rajta lovagolni.Tényleg, mostmár emlékszem a nevére! A lóra azonban továbbra sem. "A marja is magas volt" - ezt jól leírtam. Azt akartam ezzel, hogy kiálló marja volt, csak nem ismerem a szakkifejezést. [ November 10, 2004, 22:04: Az üzenetet átszerkesztette: Borsi ]

#23 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 23:02

Majd lefényképezem a két állatot. Amikor idekerültek állandóan terrorizálták a többi lovat, hátha be tudnak férkõzni a társaságba Posted Image Múltkor kisgyerekeket vittek el lovaskocsizni, Zita egyedül volt befogva, mentek fél órás köröket, de szerintem max ügettek kicsit, de úgy leizzadva jött vissza, hogy csak néztem. :eek: Noévi jóval kisebb, formásabb, nagyon kerek kis ló, kerek feneke van, jó marja, szép feje, elnyúló csillaggal. Szép a ló. Nem ültem még rajta, de szeretik õt lovagolni.

#24 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 10. - 23:37

Borsi!Gyakran jársz babatra?Érdekelne, hogy a Walkower hogy van.Annak idején az volt a spicclovam.Kiváló díjló (M kategória9 és A/0 militaryra király volt. [ November 10, 2004, 22:38: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#25 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 23:10

Zsubaba! Várom a képeket!Hihi!Tavasszal és õsszel egy héten egyszer megyek ki. (Testnevelés óra keretében lovagolok.) Egyébként csak elvétve.Walkoveren sajnos már jó fél éve nem ültem, de azt látom, hogy õ az egyik futószáras ló. Futószárazáshoz elõször õt vagy Nózit veszik elõ, és csak utána a többit (tudtommal ilyen csak nyári táborok alkalmával van). Persze használják pályán, és idõnként terepen is, de nem úgy látom, hogy a tudásának megfelelõen lovagolnák õt. :( Mit jelent az, hogy "annak idején"? Te mit csináltál ott Babaton?Sajnos ez az A/O nekem nem sokat mond (sõt semmit), az M kategória azonban már sokkal többet. Azt tudtam, hogy nagyon jó kis lovacska, de azt nem, hogy ennyire. Posted Image

#26 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 22:07

Jó fej, király paci.Az A/0 a military egyik kategóriája, kezdõ kategória.Walkower az istennek sem akart ugrani 1m 1,10 felett.Biztosan volt rá oka.Az annak idején az 1999-2000 évet vagy 98-99??? már nem tom... :D jelenti.Lovas oktatóként ügyködtem.Egyébként a lovat már régebbóta, Fenyõharasztról (Hatvan elõtt egy picivel) ismerem.Régebben ott volt az egyetemi lovizás a marhatelepen.Nem vagyok egy szentimentális típus, de ennek a lónak a "szívét" nagyon sok telivér megirigyelhetné.

#27 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 18:05

Látod Borsi, már nem vagy magányos "ezen a szép vidéken", elég jól alakulnak a hozzászólások Posted Image Végre én is ideértem :D Péntek Babat, megint Kati?

#28 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:54

És a Zsuzsi, azon már nem is lovagoltok???!!!

#29 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 22:06

Én inkább a díjlovaglás felé orientálódom, és attól az 1m-tõl elég távol vagyok. A kisebb akadályokat azonban nagyon rendesen, automatice ugrotta a ló, még nekem is, pedig ebben teljesen kezdõ vagyok. Nagy szíve van, az biztos. Posted Image Sajnálom is, hogy újabban nem ülhetek rá.A lovas oktató lovarda vezetõt is jelentett egyben, vagy az akkor még külön volt?Dreamcatcher! Örülök, hogy itt vagy! Annak is, hogy találtál magadnak nevet, ami még nem foglalt; szép, de én maradok a hagyományosnál. Posted Image Ja, és annak is, hogy rátaláltunk az útvonalunkra, legközelebb a másik irányból járjuk végig. :D Ha megint Katit kapom - aminek a tapasztalatok alapján elég nagy a valószínûsége -, akkor szõrére ülök, úgyis hideg lesz, hadd melegítsen. :D

#30 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 22:10

De, Katit és Zsuzsit nemrég hozták vissza Babatra, Zsuzsi egy ideig sánta volt, de mostmár õ is be van fogva a munkába. Múlt pénteken voltunk terepen, WildFire jött Tündéren, Dreamcatcher Zsuzsin, én meg Katin. Nagyon jól néztünk ki a három szürkével. Posted Image

#31 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 17:45

Oké Borsi, benne vagyok, de szentem most karámozás lesz, mert ez elõtt a terep elõtt is volt...Ha meg terep, akkor jól meggondoltad a szõrénlovizást? Mert ha igen, akkor sokat ügetünk Posted Image De lényeg, hogy utána mindenképp megnézheted a gatyidat, ha olyan izzadás lesz mint "3szürkés" elõttin! Posted Image

#32 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 19:11

A katin nem veszélyes szõrén menni, mert nagyon piciket lép.Kényelmetlen biztosan nem lesz.Izzadt, az igen.Csak lovas oktató voltam, a Gyula volt a FÕNÖK.A Coctaillal mi van? Mit csinálnak vele?Military reménység volt, rettenetesen jó fejû és jó ugró.

#33 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 21:31

Coctail-t múltkor karámban láttam, szerintem jól járt vele aki kapta, szépen ment elõre Posted Image , én nem régóta vagyok ott, nem tudom, hogy terepre viszik-e, de valószínû.Egyébként a Kati és Zsuzsi is nagyon piciket lép.

#34 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:27

A szõrén lovaglást karámban gondoltam. Bár Kati annyira jófej terepen, hogy HA kimennék szõrén, akkor vele hajlandó lennék.Én Coctail-on egyszer ültem (lassan egy éve már), számomra egy életveszély volt. :D Õ igazi egyéniség, nagyon jól tud dolgozni, csak jó lovas is kell hozzá.Azt hallottam róla, hogy militaryban versenyzett, meg azt, hogy nem adják akárkinek terepre, úgyhogy nem mehet ki valami sûrûn. Egyébként azt látom, hogy a jobb lovasok lovagolgatják, de nem egy közkedvenc.

#35 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 16:42

Sziasztok!Egyetemista koromban, ami azért nem volt olyan régen én is jártam le Fenyõharasztra, majd Babatra is. Ismertem Katit, Zsuzsit, hihetetlen, de már akkor is bérloviztak. Egyszer kétszer ültem Wrangleren és Walkoweren, de a kedvencem Mámoros volt. Talán kb két évig jártam Fenyõharaszra, Babatra már csak ritkán. A Babati istálló nagyon szép lett, elõtte nem igazán volt ott olyan, amit igazán istállónak nevezhetnénk. [ November 18, 2004, 15:55: Az üzenetet átszerkesztette: Hókusz ]

#36 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 19:17

Hát jól van Borsi, majd kiderül mi lesz, saját tapasztalat alapján azt kell mondjam, hogy sajna ellustultam :rolleyes: , mert régen mentem ki terepre szõrén és nem 1 órára, DE a lovat már évek óta ismertem, és hetente legalább 3X(!)jártam ki, nem mint most Posted Image

#37 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 19:22

Hókusz!Fenyõharaszton életemben talán 1X jártam, 2X ha a visszautat vesszük tongue.gif , szép hely.Babatról meséljetek még nekem "régebbiek" , mert szeretnék pl olyanokat tudni, hogy mióta van ott, ahol van? Hány lóval kezdtek? Ilyesmi.

#38 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 19:46

Szegény Walkover még nyomja? A világ egyik legjobb taníto lova.

#39 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 20:19

Biztos igazad van Trekk, de mostanában úgy látom, hogy kezdõket tanít futószáron, de ahogy olvastam, ennél többet is tud (tudott), de ki tudja esetleg, hogy mennyire süllyedt vissza attól az M-es, illatve A/0 szinttõl :rolleyes: . Egyébként nem túl rég óta járok ki, de azt hamar megláttam, hogy Walko közrajongásnak örvend!

#40 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 21:24

Szia Hókusz! Off: Te melyik szakon végeztél?Wrangler és Mámoros nem ismerõs. De nem húzhatja mind olyan sokáig, mint a három "legendás" szürke. Posted Image Az istálló egyébként mikor épült fel?Dreamcatcher! [url="http://"http://www.gak.hu/old/tanuzem/babat/index.asp"]Itt a tanüzem honlapja.[/url] Bár a kérdéseidre nem kapsz választ :D , de van sok érdekes dolog. Pl a képeket is onnan tettem be. Egyébként engem is érdekelne, hogy: Mikor költözött a lovarda Fenyõharasztról Babatvölgybe?Üdv Trekk! Megtudhatunk rólad egy kicsit többet? Néztem az adataid, olvastam a bemutatkozásod, de kíváncsi lennék, hogy mi minden köt téged a Gödöllõi-dombsághoz. Posted Image Mit jelent az, hogy lovak közt élsz? Mit értsünk "szabadúszó" alatt?