Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#81 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 19:35

Nem akar itt hozzászólni valaki?[url="http://"http://www.militaryhorse.org/forums/topic.asp?TOPIC_ID=613"]Hungarian Cavalry Saddle topic[/url]

#82 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 19:41

És egy új nyeregleírás a gyüjteménybe:[url="http://"http://www.equusplazanz.com/abouthorses/upsaddles/officers/index.htm"]Yeomanry saddle"[/url]

#83 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 21:32

Füredi nyereg, nemdebár? Írjak nekik? Posted ImageCav

#84 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 21:40

Már folyamatban Posted Image

#85 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 22:30

"Neeeekem teeeetszett bár én nem vagyok hozzáértõ. Neked mi volt a gondod vele?"Hozzáértõ én sem vagyok, de néha hangosan mosolyogtam. Pl.:"A hagyományos (nem katonai) farbõrös nyergek esetében a farbõrt csak úgy lehet megfeszíteni, hogy a nyereg legmélyebb pontja, ahova a lovas ül, a két felfüggesztési pont, azaz a kápák teteje között kb. középen van"Ez nem így van, a lefûzõszíjakkal lehet állítani a nyereg legmélyebb pontját elõre-hátra."Mivel a két kápa alja közötti távolság igen rövid, fõleg a tiszafüredi típusú nyergeknél, a lovas a kengyelszíj fölött ül. Ennek következménye az, hogy ülése bizonytalan, mindig elõrebillen" Posted Image Hát ez súlyos. Elõször is be lehet állítani a nyerget úgy, hogy hátrébb ültessen, másodszor a kengyel fölött ülve is lehet stabilan ülni (lásd mongolok - rövid kis nyeregben, a kengyel fölött, rövid kengyelben, és bombabiztosan). Ez nyilván egy más lovaglóstílust jelent, de nem csak angol stílus létezik. Harmadszor pedig - vajon mért vette át az összes európai hadsereg könnyûlovassága azt a nyerget amiben nem stabil az ülés? Posted Image(a nyugati nyergekrõl) "Általában is, minél közelebb ül a lovas a ló hátához, annál könnyebb a lóra átvinni az ember akaratát, és megelõzni az ellenszegülést. Itt tehát nem cél, hogy a nyereg ne érintkezzen a ló gerincoszlopával, sõt."Aki ezt írta lovat még nem nyergelt fel az a gyanúm. A fenti módszer garantáltan töréshez vezet nagyon rövid idõn belül - asszem ez nem szorul magyarázatra.

#86 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 22:51

Jaja, ez utóbbi nekem is feltûnt, hogy nagy marhaság Posted ImageDe az elõredõlésre írta, hogy a ló marjára nyergeltek, így a nyereg hátrafelé lejtett, így került a kengyel elõrébb. Ez elég logikusan hangzik (attól persze még korántsem biztos, hogy igaz Posted Image ).

#87 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 23:10

Egész pontosan azt írta, hogy így kizárható az egyensúly probléma, de azt is írta, hogy ezt régen nem csinálták, és télleg , én is úgy tudom, hogy a nyerget a lapockák mögé tették, hogy ezzel is szabadabban mozogjon a ló.[This message has been edited by Barefoot (edited 25 October 2001).]

#88 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 1:16

Írtam az ürgének egy levelet, elküldtem Filly képeit is a múzeumból, meg azt írtam, hogy nem katonai nyereg, legalábbis nem az a neve, de persze akármire lehet használni. Lehet ázsiai meg mongol stílusú is, merthogy a magyarok onnan jöttek, ez a hasonlóság oka. Posted Image Meg az én nyergem is eléggé hasonló, szóval a XX. századi magyar katonai nyergeket is erre a mintára csinálták. (ezt elfelejtettem megírni Posted Image)Remélem nem írtam nagy hülyeséget. Posted ImageCav

#89 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 14:20

Originally posted by KundK:Nem akar itt hozzászólni valaki?Hungarian Cavalry Saddle  topic

Hát, ez biztos király, de én nem tudok angolul. Posted Image Mit szólnátok egy nov. 12. hétfõ délutánhoz? Ez elég távoli, mindenki szabaddá tudja tenni magát, akit érdekel. A részleteket meg addig megbeszéljük.Cav: kinek írtál? Valahol lemaradtam, azt hiszem. Posted Image Posted Image

#90 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 15:56

Annak az ürgének írtam, aki a fenti Cavalry saddle topicot feltette. Írt is vissza, lenne egy pár kérdésem... Posted Image Barefoot, írnál egy kicsit arról a nyeregrõl? (angolul, ha lehet Posted Image ) Filly, küldtem neki a képeidbõl, azt kérdezte, hogy felhasználhatja-e, mondtam, hogy engedélyt kérek tõled, milyen feltételekkel, stb.. Posted Image Egyébként Új-Zélandon szeretne egy lovas múzeumot csinálni...Ja, meg azt kérdezte, hogy vajon hány éves lehet az a nyereg.Cav

#91 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 17:57

Nonprofit célra korlátlanul felhasználhatja a képeket (na jó, írja az aljukra, hogy Világ-H-Ló Lovasegylet Posted Image ez csak vicc! Posted Image ) "Az a nyereg" az melyik, amelyiknek a korára kíváncsi lennél?

#92 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 19:55

Nem, a fenti fórumon van egy link a képekre, amik az õ nyergérõl készültek, annak a kora kellene. Viszont én meg kíváncsi lennék a te nyergeid korára. :) Köszi, megírom neki akkor, de azért aláíratom a képek alá az email címedet. :)Cav

#93 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 19:56

Mit szólnátok egy nov. 12. hétfõ délutánhoz? Ez elég távoli, mindenki szabaddá tudja tenni magát, akit érdekel. A részleteket meg addig megbeszéljük.[/B]

Részemrõl O.K.

#94 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 20:01

Originally posted by Cavalier:de azért aláíratom a képek alá az email címedet. :)

Azé' ennyire ne akarj már kicseszni velem! Posted Image

#95 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 20:39

A "már folyamtban" azt akarta jelenteni, hogy beírtam arra a fórumra, meg belinkeltem Filly képeit. Sebaj, jobb kétszer, mint egyszer sem Posted ImageTúl sokat nem tudok írni arról a nyeregrõl. Mire kiváncsi a tag?Hogy hány éves az a nyereg, azt tudja a franc. Minimum nyolcvan éves, de sokkal valószínûbb, hogy 100-120 éves. Nincs nagyon rossz állapotban, szóval nem hiszem, hogy sokkal öregebb lenne, de persze lehet hogy csak vigyáztak rá.

#96 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 29. - 15:56

Akkor a nov. 12. hétfõ délután nyeregváz-nézõ délutánnak nyilvánítom. Posted Image Úgy tûnik, négyen már biztosan megyünk, de bárki, aki akar, csatlakozhat! Azért majd erõsítse meg mindenki, aki jön, hogy tényleg ok-e az idõpont. (Akár a mobilomon is: 06-20-9574744)A mestert sajnos még nem sikerült elérnem, de kitartóan próbálkozom.

#97 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 29. - 19:42

Nem tudom, azóta hozzászóltatok-e, mert ismét nem látom a sajátomat se Posted Image, de közben beszéltem az úrral. Nagyon kedves volt, de igazából (szégyen, de így van) nem mindent értettem abból, amit mondott. Biztos bennem van a hiba. Posted Image A lényeg, hogy elmagyaráztam, hogy mi csak érdeklõdõk vagyunk, nem áll szándékunkban vásárolni is (tudtommal), õ ugyanis elõször azt hitte. Mindenestre ezt tisztáztuk, és azt mondta, nyugodtan mehetünk nézelõdni, de így elõre egyéb elfoglaltságai miatt nem tudja, hogy mikor, szóval jövõ héten kell hívnom még egyszer, hogy a hétfõ jó-e.Azt is mondta, hogy nem sok nyereg(váz) van nála általában, csak amin épp dolgozik, mert a többit elviszik a korábbi megrendelõk a kiállítások után. (Ez volt az, amit nem annyira értettem.) Kérdeztem, hogy vannak-e katalógusai, képei, végül itt sem jutottunk dûlõre, de az biztos, hogy azért nem jönnénk el üres "kézzel". Szóval a kérdés az, hogy mindezek fényében szervezkedjek-e tovább, még mindig érdekel-e titeket a dolog? Engem igen, veszíteni nem veszíthetünk, szóval én továbbra is várom az utánajárkálást. Talán nem lenne rossz, ha valaki olyan is jönne, aki a nem túl távoli jövõben valóban szeretne egy nyerget.

#98 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 29. - 21:03

A hétfõ úgy tûnik nekem is jó.

#99 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 4. - 22:14

Ezt a lapot már korábban is bé akarám linkelni, de nem élt valamiért a cím, most mûxik:[url="http://"http://www.tarpinhill.com/"]http://www.tarpinhill.com/[/url]Angol lovassági nyereg mintájára készült nyergek.

#100 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 8. - 12:18

A nyeregnézõ Brandt úrnál nem jön össze, ugyanis kórházba megy kivizsgálásra, majd késõbb újra megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot. Vagy ha van más öteltetek, akkor abban is benne vagyok!Zsu

#101 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 8. - 15:53

Sziasztok Nyeregtudósok!Segítsetek egy kicsit légyszi Posted Image Magyar fajtájú -azt hiszem az az m47-es?- Bock nyerget szeretnék csináltatni. Tudnátok nevet, telcsi számot stb. ? Már volt errõl szó régebben tudom, de nem találtam meg Posted Image Köszi

#102 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 8. - 16:29

idézet:


Eredeti szerzõ: zsezse:Sziasztok Nyeregtudósok!Segítsetek egy kicsit légyszi Posted Image Magyar fajtájú -azt hiszem az az m47-es?- Bock nyerget szeretnék csináltatni. Tudnátok nevet, telcsi számot stb. ? Már volt errõl szó régebben tudom, de nem találtam meg Posted Image Köszi

Sajnos a szamokkal hadilabon allok (meg most az ekezetekkel is :( ), de ha a fixkapasra gondolsz, akkor az a fentebb emlitett Brandt Laszlo keszit ilzet megrendelesre. Nyaron 250e Ft-ert adta kantarral.Szerintem olcsobban jarsz, ha veszel egy hasznaltat (a legutobbi lovas ujsagban is hirdettek egzet 40e-ert) es felujittatod.

#103 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 8. - 22:39

Szia Zsezse! Borbély Mihály is foglalkozik Bok nyergekkel 74 459 719 vagy 30 308 6268 a telefonja. Keszthelyen a Kovácsnétól kaptam (Selene lovasbolt) hivatkozz rá, ha felhívod.Bare ha akarod összehozlak Maya Palival. Õ írta a nyerges cikket amit értetlenkedve fogadtatok. Csinált már néhány 'fabetétes' nyerget. A többit vele kéne megbeszélned, s aztán itt összefoglalni az eredményét.

#104 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 10:44

A Lovas Élet novemberi számában írnak Tamus Antalról, aki 15 éve kutakodik nyereg ügyben, és napjainkban gyártja a régi nyergeket. Ami a cikkbõl kimaradt: Január 22.tõl három héten át a tiszafüredi múzeumban lesz kiállítva az összes arra érdemes nyerge.

#105 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 11:36

Megyünk! (Van 4 szabad hely a kocsimban...) :cool:

#106 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 11:50

Beszéltem vele, s nála - Eger környékén - lovon is ki lehet próbálni a nyergeit. Ha már szervezett lesz a túra inkább oda vagy oda is kéne menni. Gondolom kis csoportot is szívesen fogad, nem csak magányos vendégeket.

#107 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 12:04

Akkor oda is megyünk! De szvsz jobban járnánk egy kissé enyhébb, tavasziasabb, a rügyezõ fák csodaillatával átitatottabb idõvel :rolleyes:

#108 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 14:45

Zsezse, BarefootA decemberi Lovas Életben hirdet valaki eladó bock nyerget 40 eFt-ért.

#109 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 6. - 10:42

Én is eladnám a bock nyergemet 40 eFt ellenében. Fix talpas. Már csak ez az egy nem western nyergem van, nem illik a repertoárba. Egész jó állapotban van egyébként, kéthetente használja valaki, akinek nem jut western nyereg.

#110 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 11. - 13:36

A lovasbolt topicból történõ teljesen jogos elüldözés folytán keveredtem ide.Meggyes!Az ausztrál nyerget tényleg nem ápolgatja senki, de hiába is olajozgatná, a váz szétszáradását ezzel nem tudná megakadályozni.Ken Tacky!A váz nem jó! A talp résznek csavartnak is kell lennie, nem lehet egyetlen vékony deszkából kifaragni. A hátsó rész jó, fekszik a háton, de az elsõ rész állatkínzó, mert egyetlen 10 filléres nagyságú felületen fekszik fel. Ráadásul az egész talpnak a csavarás mellett még hajlítottnak is kell lennie, hogy teljes felülete felfeküdjön. Egy westernnyereg váznál bonyolultabb (+szebb és kívánatosabb) forma csak a nõi test lehet. Nem olyan egyszerû ebbõl jót készíteni. De az elsõ próbálkozásotok nagyon biztató, a második már biztos jó lesz, hisz ti is látjátok, hogy felfekszik a váz rendesen vagy sem. Ha minden része fekszik (az eleje a marnál, a közepe a háton, a vége a far elõtt), akkor jó. Egyébként nem.Amint elkészül egy jó vázatok, rendelek én is hármat. Hajrá!

#111 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 december 11. - 19:29

Akkor jó.Én is így tudtam. Persze ez csak egy mintadarab volt. Elvittük ahoz a hmm... elfelejtettem a nevét annak a hapsinak. Neked is készített már nyerget. Nem Kecskeméten lakik. Õ is elmondta min kell majd javítani, és kaptunk tõle két katalógust. A második biztosan jobb lesz. Legalább mostmár tudni fogjuk hogyan szagoljunk hozzá.

#112 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 16. - 22:27

Üdv. mindenkinek! Egy ideje olvasgatom a topicokat és kezdö lovas lévén sokat tanulok belölük. Nekem egy öreg nyeregkészítö olyasmit mondott, hogy egy amerikai csajci, a neve nem bír eszembe jutni, készített egy részletes vizsgálatot a világ sokféle nyergéröl (hány ponton, hogy fekszik, nyom, stb.) és azt találta, a legszarabbak az ausztrál nyergek, azt is hozzátette a nyerges, nem csoda, hogy olyan hamar leszolgálják az ottani lovak az idejüket, nem tom, ez hülyeség lehet? Mennyire számít a lónak a jó nyereg, most nem azokra gondolok, amik feltörik a hátát, hanem finomságokra.

#113 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 7:41

Három eset lehetséges:1. Nem tudom milyen egy ausztrál nyereg. Ami nekem van, az ezek szerint nem ausztrál. Ez ellen azt lehet felhozni, hogy minden ausztrál filmben, amiben lovagolnak, látszólag ilyen nyereg van a lovon, ha nem angol az nyereg.2. A muksi nem tudja, hogy mit beszél. Az ausztrál nyerget, akárcsak a western nyerget munkanyeregnek találták ki. Én ültem benne nem egyszer, szerintem baromi kényelmes embernek-lónak egyaránt.3. A muksi tudja, hogy mit beszél, s nekem nem ausztrál nyergem van. Szegény Meggyes! Mit kajtat, meg szívózik, meg pedálozik, hogy összejöjjön neki egy ilyen szar.

#114 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 16:25

Aki nem tudja, milyen egy ausztrál nyereg az asszem én vagyok, de az öreg valószínüleg látott már olyat, ha ö nem is de az amcsi tudós csaj tuti, na mer' csak az ö véleményét közvetítette, amúgy kafa kis nyergeket csinál, a környék összes lován azt látom, söt szamáron is. Az üzletében pedig megszemlélhettem egy nöi nyerget...álom szép :D

#115 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 16:40

Meggyes, esetleg spanyol "vaquero" nyeregre nem gondoltál, közelebb van és szerintem az is munkára tervezett, szívós és valszeg kényelmes nyereg lehet. :confused:

#116 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 17. - 22:58

BrittaKi ez az öreg? Hol van neki boltja?Ki az amerikai csajszi? Tudod milyen címen lelhetõ meg a könyve?

#117 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 18. - 12:12

KundKA nyerges svájci, ott is van a boltja (nem is egy). Amúgy régen versenyzett is, járt Magyarországon és tud 2 szót magyarul: "Jó napot!" és "krumpli". Az amerikai csajról ö beszélt nekem, de most már rákérdezek pontosan, még a végén azt hiszitek, csak kitaláltam az egészet...

#118 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 20. - 16:53

Bocsánat, ez egy magánüzenet, de Sheriff mint tudjuk nem olvassa a magánüzeneteit, emilt meg nem tudok küldeni, mert a gépem sokadszorra is lefulladt - ott tartok lassan, hogy kölcsönkérem a 44-est, és lelövöm szegényt, ne szenvedjen (mármint a gép Posted Image )Sheriff! Ha jársz Budapesten a közeljövõben, elhozhatnád a nyerget. Megkaptam a fizetésem Posted Image Bp-en belül bárhova elmegyek, csak írd meg ide a fórumra, hogy hova menjek, vagy hívj fel: 394-48-22 (Atlant kft veszi fel napközben). A lópokrócot már be is szereztem hozzá. Az van rápecsételve, hogy 1989 - egy ideje már raktáron volt Posted Image

#119 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 20. - 19:46

Holnap (péntek) megyek Pestre, beteszem a kocsiba a nyerget. Nem tudom mikor érek majd rá, de úgy sejdítem, hogy csak 17 után valamikor. Hívlak majd. Én a Tûzoltó utcában végzek, onnan a kollégáimat megyek felszedni az Andrássy út végibe. Onnan meg irány az M5 (Dózsa György, Hungária, Nagykõrösi). Valahol ebben az aranyháromszögben lenne a legjobb találkozni. Telefonon majd pontosítunk.(Hadd lõjem le én a gépedet! Most éppen olyan hangulatban vagyok, hogy mindent lelõnék, ami Windows alatt fut. A 44-est mindenesetre elviszem.)

#120 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 20. - 21:26

Én tömegközlekedek, szóval olyan helyen kéne találkozni, ahol sok busz szokott állni a dugóban Posted Image Andrássy út végig jó, mert végigmegy a földalatti, de a legtutibb az Oktogon lenne, csak nemtom ott hogy lehet parkolni.A géprõl lekéstünk, elvitte a hardware-es tag. Megigértettem vele, hogy elaltatják, de attól tartok mégis inkább a bontóba viszik Posted Image