Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elaltatás után


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
123 válasz a témához

#1 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 21:25

Sziasztok!Lenne egy kérdésem:Mi lesz a ló tetemével, ha mondjuk valaki elaltatja a lovát, mert súlyos beteg?Ki viszi el a tetemet?A dokinktól sokat hallom, hogy ide megy, oda megy éppen elaltatni egy szenvedõ lovat, csak azt nem tudom utána mi lesz?Hátha egyszer én is erre a lépésre kényszerülök és érdekelne, hogy Solymár környékén tudtok-e olyan valakit aki ezzel foglalkozik?(ha egyáltalán foglalkozik valaki ilyennel)

#2 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 21:39

Nem tudom pontosan, hogy az ÁNTSZ, a Köjál, vagy milyen hivatal illetékes az ügyben, mindenesetre az állatorvos biztosan tudja, kinek és hova kell elszállítani. Miért nem õt kérdezed?Elsõ lovamat, miután elaltattuk, eltemettük kint a tanyán. Ehhez persze olyan állatorvos kell, aki ezt engedélyezi, illetve, szemet huny fölötte.Bár szerintem ne foglalkozz ezzel, nem jó az ördögöt a falra festeni. Ez egy olyan dolog, amire jobb nem is gondolni, ha nem muszáj.B

#3 Soóska

Soóska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 21:44

Nem túl szép dolog és valószínûleg nem is gyakori, de én tudok olyan orvosról aki maga elszállította a lovat és otthon levágta husi céljából persze. Egyébként van egy ilyen szolgálat(talán ÁNTSZ?) akik bármilyen állattetemet elszállítanak. A kutya magazinban benne volt a telefonszámuk valamikor.

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 21:48

Szia Ilusta!Én 2 dologról hallottam: kihívsz a pacihoz egy olyan embert, aki egy órán belül szétkapja és feldolgozza, pl. állatoknak takarmánynak, vagy elõbb elszállíttatod/-tatja és ott csinálja meg. Ha Budaörs még Solymár környékének számít, talán meg tudom neked szerezni egy ilyen ember számát, ha érdekel. Aztán van olyan paci, aki a fehérjefeldolgozóban végzi... gondolom õk többnyire az állatkórházakból jutnak oda. (A kettõ tk. ugyanaz, csak az utóbbi nagyüzemi.)De ha ezeket nem veszi be a gyomrod, el is temetheted. Meg biztos van még olyan lehetõség, amirõl én még nem hallottam, de a többiek mindjárt jönnek azt lepuffantanak. Posted Image Üdv: Zsu

#5 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 21:52

Kedves Ilusta!Remélem soha nem leszel ilyen helyzetben hogy a lovad tetemérõl kell gondoskodnod azaz az elszállításáról.Én már 2 féle variációt is hallottam ezügyben:1)A lovat tisztességesen eltemetik:Pl:Az egyik ismerõsöm papájának volt egy jól megtermett hidegvérûje 16 éven keresztül dolgoztak együtt a földeken stb és a bácsi eltemette a kertjében. Mondván: ·"Õ is sokmindemt megtett nekem hát én most kiásom neki azt a nagy gödröt ahol békében nyugodhat."2)Vannak úgynevezett fehérjefeldolgozó Üzemek amik felvásárolják a kényszervágó vagy már elhullott lovakat. Pl: Tökölön, Kunszentmiklóson van ilyen.Hogy ott mit csinálnak vele??? Nem tudom de úgy hallottam kutyatápot. :( Posted Image

#6 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 22:00

Elhullott lovat tilos eltemetni a tanyán vagy a kert végében.Van hivatalból kijelölt cég, amely köteles a tetem elszállítását elvégezni. (természetesen a tulajdonos költségére!)Solton van a hozzánk (Kecskeméthez) legközelebb lévõ ÁTEV.Lovas létesítmény nem is üzemelhet a nélkül, hogy átmeneti veszélyes hulladék tározó ne kerülne megépítésre. A lótetem veszélyes hulladéknak számít. Ha a kert végében tisztességgel eltemeted a lovadat, s a szomszéd feljelent, komoly büntetésre is számíthatsz. Ezzel együtt nem hagynám (nem hagytam), hogy a kedvenc lovam az állatkert oroszlánjainak gyomrában vagy valamilyen kutyatápban végezze.

#7 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 22:40

Lehet, hogy megköveztek, de az én paccom, remélem, minél késõbb, de ha "elmegy", akkor egy kutyamenhelyen fogja végezni kajaként...

#8 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 18. - 23:17

a környékünkön bevált gyakorlat, hogy a veresegyházi medveotthonnak adják a tetemet. Itt kiöregedett cirkuszi, stb medvék vannak, nagyon nagy segítség ez az etetésükben, és ilyen fehérjefeldolgozónál még mindig jobb.Aztán persze ki tudja, hogy mi lesz, ha egyszer idáig jutok...

#9 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 10:53

Az egyik ismerõsöm lova az állatkórházban pusztult el, õ nem vihetett el semmit a tetembõl... Kólikában pusztult el, bevitték, már nem lehetett rajta segíteni, elaltatták.A doki azt mondta, hamvasztják.Nem tudom, ízlések és pofonok, de õ igényt tartott a hamvakra. Nem adták neki oda, mert tömegesen hamvasztják az állatokat, kutya, macska, ló, minden. Az elhullott állatot semmiképp nem engedik ki onnan (talán a kisállatokat elvihetik kisállattemetõbe, de egy lovat tilos eltemetni mondjuk a kert végében...). :(

#10 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 15:56

Hááttt... én ismerek valakit, aki a kert végében temette el a lovát. De akkor még nem tudtam, hogy olyat tilos. Nagyon szerette a lovát, az egyetlen volt neki (sokat tart, de ez az egyetlen volt csak sajátja egész életében). Nem tudom mi lehetett az oka, hogy így tette, de neki szerintem tudnia kellett volna errõl a szabályról. Azt hiszem nem akarhatott lókolbászt belõle.Én sem akarnék. Nem tudom mit csinálnék mondjuk Dalnokkal, ha ilyesmire kerülne a sor. De ilyen ne legyen. Bár egyszer biztosan lesz, mert nem fogjuk soha eladni asszem, de még belegondolni is rossz (egyszer megálmodtam és egy egész napig rosszul is voltam utána). Majdnem annyira, mint mikor született nálunk egy kiscsikó. Úristen, most jutott eszembe, hogy õt meg mi temettük el a kertben. Ill. nem tudom hol, mert nem is én tettem, hanem a nagypapám. De még akkor sem tudtam errõl, hogy nem szabad ilyet tenni. Már megint rosszul vagyok. Nem is tudtam, hogy ilyen bûnöket követtünk el.Szerintem egy ilyen kiscsikót ugyanolyan eltemetni, mint egy kutyát. Akkor mért nem lehet õt is a kert végébe? Vagy a kutyát sem lehet? Én már totál összezavarodtam. Végülis kutyát még soha nem temettem, de bevallom 1x eltemettem a kertünkben egy kismadarat. :rolleyes:

#11 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 19:54

OFF: Nálunk a macskám van a kert végében. Azt sem lett volna szabad???? :confused: PH

#12 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 20:07

Én be is vallom, a következményit is vállalom, ha egyszer arra kerül a sor. De megérdemelt ennyit a lovam.B

#13 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 19. - 20:58

Mint ahogy nem etetnék embert a kutyákkal, úgy lovat sem. Fõleg nem saját lovat. Ennyi erõvel a gyerekedet se temesd el.A Macskáknak és kutyáknak miért szabad megadni a végtisztességet?Na mindegy, úgyis nagyon kevesen tudják ezt szerintem.ÜdvMercyU.I:Jeletsetek fel, nálunk 1 pónit és három csikót törvényellenesen képesek voltunk eltemetni.

#14 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 0:41

Jó-jó-jó, persze, az érzelgõsség, meg a szentimentalizmus, meg az érzõ szív...Ellenben szerintem nem attól lesz jó gazda és szent senki, ha eltemeti a lovát a kert végében. Emlékezni enélkül is lehet egy tincs sörénnyel, egy patkóval, egy zablával, egy kötõfékkel, meg a rengeteg emlékkel. Engem például zavarna a tudat, hogy a lovam fülén bemegy egy kukac és kijön a másikon. Ha Lidérc egyszer majd meghal én a medvéknek fogom adni a testét. Neki mindegy, nekem nem ez számít, de legalább teszek valamit a még élõk javára. Nem fogom megnézni, ahogy széttépik, de nem fogom magam rosszul érezni. Mercy írta: ". Ennyi erõvel a gyerekedet se temesd el. A Macskáknak és kutyáknak miért szabad megadni a végtisztességet?" Kicsit túlzásba estél, nem? Az, ha valakit beletemetsz a földbe, meg virágokat szórsz rá, az csak az elvárás. Temetni nem ásóval meg lapáttal kell. Az, hogy hogy búcsúzol el a szívedben a szerettedtõl, az számít egyedül és nem az, hogy kívülre mit mutatsz. És gusztus dolga, de engem tényleg zavar az, ha egy számomra fontos lény halála után arra kell gondolnom, hogy milyen testnedvek folynak épp el belõle, meg hogy tele van földdel a szeme. Így meg legalább pár sokat szenvedõ állat jóllakik és nekem úgysem egy tetem jelenti a lovamat.meggyes, a legkegyetlenebb láncszem

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 12:23

Sziasztok!Kicsit nem mondtam el mindent az elején.... :( Azért kérdeztem ezt Tõletek, mert nálunk "elaltattak" egy lovat délután és még estig sem tudták kihez forduljanak, hogy elvigyék a tetemét. (Én ekkor nem voltam ott, csak kaptam egy sms-t, hogy ez történik).A gerincén nõtt valami elváltozás befelé, nem tudott felállni már 1,5 napja a boxában. Nos én másnap délben kimentem, de már nem volt a boxban.Kérdezõsködtem, és (most jön a horror)azt a választ kaptam, hogy most darabolják, és egy kutyamenhely vállalta, hogy elviszi.Állítólag a boxból kihúzni sem volt egyszerû....Nos, még egy kis horror..Állítólag sztrichninnel (méreg) "altatták" el és szerencsétlen 20 percen keresztûl rángatózott görcsökben!!! Ezt mindig így csinálják?? Nincs valami más szer?Akkor inkább fõbe lövetem a lovamat és ott helyben kolbászt csináljanak belõle, mint, hogy így szenvedjen!!!Akkor az már sokkal humánusabb!!Nos, (ne adja az ég!), de ha rákényszerülnék egy ilyen lépésre, nem hagynám így szenvedni. Nekem akkor az lesz a lényeg, hogy nagyon gyorsan pusztuljon el. Hogy utána mi lesz a tetemével tulajdonképpen nem érdekel. Ha kolbász, vagy ragadozókaja, mindegy.. Az emlékét az ember úgyis a szivében õrzi meg!!

#16 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 12:48

Ú, de rossz.. Nem vagyok ugyan illetékes, de vmi olyan rémlik, hogy a (disznóöléseknél pl) méreggel elaltatás(ölés) a késõbbi fogyasztást erõsen befolyásolja-gátolja. Márpedig ha kutyamenhelyre vitték, több mint valószínû hogy kutya lesz belõle.. Jó, tom hogy más az emberi meg állati gyomorérzékenység, de... Az meg, hogy meddig szenved még, tuti az állatorvos asztala, hogy hogy adagolja a mérget.Mikor az én macsekomat elaltatták az állatkorhózban, megkérdeztem mi lesz vele. És jobban örültem annak a válasznak, hogy felhasználják, mint ha azt mondták volna, hogy semmi. Felfogás, és világlátás kérdése, szerintem úgy él tovább a teste, ha visszakerült a körforgásba. Maga a macsek meg még nincs elfeledve...

#17 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 19:40

Sztrichninnel? Az elég durva, már 20 éve is elavult volt... :-(Most már vannak sokkal jobb szerek amik tényleg szenvedés nélkül segítik át az állatokat a túlvilágra. Amúgy a fejbelövés se rossz, ha elég nagy a kaliber, és ügyes az ember, nincs fájdalom, csak eltûnik a kép. Én nem fogom hagyni, hogy feldarabolják a pacimat, azt sem, hogy medvék zabálják fel és nagy barna medveszarkupac legyen belõle, a maradék csontjain meg a legyen nyammogjanak hetekig a medveketrecek mellett. Én azt mondom, hogy ha az õsmagyarok megtették azt, hogy elásták a lovaikat, ékszerekkel együtt, akkor csak ez a legjobb. Körforgás? Hogy is van? Porból lettünk, porrá leszünk... Remélem nem mostanában fog megtörténni, és majd ha eljön az idõ, akkor lesz módom tisztességesen eltemetni. Meggyes, a szüleidet is odaadnád a medvéknek? Cav

#18 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2002 február 20. - 19:44

Hamvasztás.

#19 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 19:44

1. Nos nem tudom, kinek a lova végezte így, de megvan róla a véleményem. Nem méltó ez semmilyen állathoz, de egy lóhoz végképp nem.Viszont a haláltusa, amit leírtál, elkerülhetõ. Jobb esetben elõször egy olyan altatót kap a ló, amit mûtéteknél szoktak altatáshoz használni. Ilyenkor elbódul, majd szép nyugodtan lefekszik, és ekkor lehet beadni neki azt az injekciót, ami végül a halálát okozza. Nincs vergõdés, egyszerûen csak elalszik.Persze valamivel költségesebb, mert a másik gyógyszert is ki kell fizetni, de szerintem megérdemel ennyit az a ló. 2. Az, hogy mi lesz a ló tetemével, már egyesegyedül csak a gazdájának jelent valamit. A lónak akkor már teljesen mindegy, de ha az embernek fontos, hogy eltemesse, és néha megsimogassa a földet; vagy tudja azt, hogy pár szerencsétlen medve és kutya jóllakott belõle, és ezzel tett valami jót, akkor ez a megoldás.Ha annyit jelent csak az egész, hogy megint meg kell oldani valami problémát, ami együtt jár a lótartással, esetleg be kell szerezni egy új lovat (mert ugye a lovaglás a lényeg), akkor egyszerû, vágóba vele, vagy kupechez, így a dolog anyagi oldala is meg van oldva.Kinek mihez van szive/gyomra, el lehet dönteni.B

#20 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2002 február 20. - 21:15

De az télleg rossz, ha tudod, hogy a paccod a kukacok eszik. És ez nem csak a lónál, hanem az embereknél is így van. A hamvasztás szerintem sokkal szebb, voltam én már olyanon, nagyon közel állt hozzám.... És, ha meghal a ló, és mondjuk kiviszed egy olyan helyre, ami alkalmas arra, hogy fogj egy íjat(ezt csak a formalitás kedvéért)tüzes nyíllal rálõsz, és elég. Aztán a hamvait eltemeted. Ebben mi rossz van?

#21 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 21:56

Erre igazán alkalmas helyet nem nagyon tudok elképzelni, egyeseket talán zavarna a gyújtogatás veszélye plusz a vele járó bûz. Mert hogy bûz az lenne tuti, erre pedig mindenki összeszaladna, és közössen figyelnétek a nagy eseményt, amit szerintem nem is lehet törvényileg megtenni.

#22 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2002 február 20. - 22:10

Szerintem lehet ilyen helyet találni. Isten háta mögötti hely. A bûz meg elmúlik, és akkor már mehetnek oda. A törvényt meg leszarnám, ha a paccról lenne szó. És ha valóban találok erre alkalmas helyet, aztán eltemetem a hamut, nem fogja olyan könnyen megtalálni a törvény. Posted Image

#23 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 20. - 23:33

Tudod te mi lenne akkor, ha leöntenél egy lovat benzinnel és meggyújtanád? Elég durva...Még ha baromi sok benzinnel csinálnád akkor se egy vödör hamu maradna, hanem egy nagy adag csont ráégett húscafatokkal... A hamvasztást gázlánggal, több mint 1000 fokon csinálják. Én akkor is eltemetem, ez a természet rendje... Egy ló meghal, a földbe kerül, humusz lesz belõle, eggyé válik az éltetõ anyafölddel. A szelleme, energiája szétoszlik az univerzumban, hogy aztán újra egyesüljön, és egy új élet szülessen. 2 pici sent egyesül, és a kanca méhében elkezd fejlõdni a magzat. Közben a föld által adott tápanyagot fogyasztja, ebbõl építi fel fizikailag az új életet. A magzatból csikó lesz, a csikóból ló, és eközben mindig a füld energiáiból táplálkozik. És aztán elpusztuk, hogy ismét új élet születhessen belõle. Ez egy tiszta kör, egyszerû tápláléklánc. Amit a természet adott, azt döntse el a természet, milyen formában veszi vissza.Cav

#24 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 0:22

Jajjjajjjjajjjjj, Cavalier, ne csináld máááár.Nem, a szüleimet nem adnám oda medvéknek. De tudod engem nem a lovam szült, nem õ nevelt fel, nem tõle tudok mindent, amit tudok, a világról. Ugyanis Lidérc egy LÓ. Így, nagybetûvel. Ha arról lenne szó, a fél karomat odaadom érte, de ne hasonlítgasd már össze a szüleimmel. Gondolom Saci sem egy lapon van említve Édesanyáddal. Furcsa lenne, ha így lenne.Mindent megteszek a lovamért, ami csak kitelik tõlem, sõt, még annál is többet. De akkor is mindennek megvan a helye. Te talán csináltatsz koporsót majdan a lovadnak, meg koszorút, meg összehívod a pereputtyot? Nem??? Nahát, akkor ne példálózz itt nekem...De mindegy is, én már csak ilyen érzéketlen láncszem vagyok, aki nem adja meg hû társának a csendben szétrodhadás lehetõségét, hanem odaveti a héják martalékának. Errõl jut eszembe, azt írod: "Egy ló meghal, a földbe kerül, humusz lesz belõle, eggyé válik az éltetõ anyafölddel." Szerintem az anyatermészetben, ha már ezt a példát hoztad fel, a legkevésbbé az jellemzõ, hogy a tetem elporlad, meg a földbe kerül. Ugyanis jönnek a dögevõk, meg holló koma, meg róka koma, meg medve koma és a nemes tetembõl hollószar, meg rókaszar, meg medveszar lesz. Ugyanis igazad van: mindennek megvan a maga helye.

#25 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 0:36

Végülis vitatkozni nincs értelme, egyszerûen más a felfogásunk. Én nem hívnám össze a népet a szüleimhez sem, ha nem várnák el, hogy meg legyenek hívva. Utána majd aki akarna az eljönne, aki el akar búcsúzni tõlük, hoz virágot a sírra.Az esküvõ is ilyen, sose értettem minek oda 200 ember, akirõl azt se tudom kicsoda. Nem akarok felhajtást. Az zavar egyedül, hogy jön egy ember, nekiesik a ló testének egy bárddal, és szétdarabolja, egyik sarokba a lábát, a fejét meg a másikba dobja, azt a fejet amit olyan jókedvvel simogattál annak idején. Én nem bírnám ki még a gondolatát sem.Cav

#26 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2002 február 21. - 11:41

Jóóóóvannnnaaaaa :mad: Akkor majd én is simán eltemetem jóóóó?

#27 vadaszgoreny

vadaszgoreny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:03

Te jó ég! Hogy Ti miken tudtok vitatkozni! Az ilyenre szoktam azt mondani, hogy irigylem a problémáitokat. Posted Image Te Cav! Azt tudom korábbi hozászólásaidból, hogy naiv és szentimentális vagy. Na de ennyire? Hogy jutott egyáltalán eszedbe Meggyes szüleit egy lapon említeni a lovával? Az a mondat egy kicsit durva volt (szerintem). "Az zavar egyedül, hogy jön egy ember, nekiesik a ló testének egy bárddal, és szétdarabolja, egyik sarokba a lábát, a fejét meg a másikba dobja, azt a fejet amit olyan jókedvvel simogattál annak idején. Én nem bírnám ki még a gondolatát sem." El sem hiszed, hogy egy ember mi mindent kibír! Ha majd ne adj'Isten elvesztesz egy hozzád közel álló személyt, majd rájössz!Vadászgörény [ 21 Február 2002, 11:05: Az üzenetet átszerkesztette: vadaszgoreny ]

#28 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:25

idézet:
El sem hiszed, hogy egy ember mi mindent kibír! Ha majd ne adj'Isten elvesztesz egy hozzád közel álló személyt, majd rájössz![/QUOTE]Az biztos, hogy ha muszáj, akkor sokmindent kibír az ember. Olyan dolgokat viszont nem muszáj kibírni, amiket elkerülhetsz. Például halott lovad feldarabolása, stb. Ez nem szentimentalizmus, hanem csak annyi, hogy nem szeretnéd ha A LÓ-TÁRSAD kajává válna, feldarabolnák, stb. Az igaz, hogy a halott pacnak tökmindegy hogy mit csinálnak vele. Csak a gazdinak nem mindegy.

#29 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:32

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:Én azt mondom, hogy ha az õsmagyarok megtették azt, hogy elásták a lovaikat, ékszerekkel együtt, akkor csak ez a legjobb.[/QUOTE]Cav, igazán nem szeretnélek kitéríteni a hitedbõl, de nagyon nagy fejedelemnek kellett ahhoz lenni, hogy az egész ló mellé kerülhessen vala. Nagy általánosságban az õsmagyarok a ló fejét és 4 alsó lábszárát temették el a halott gazdájával, a többi részt jóízûen elfogyasztották.

#30 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:45

Én attól térek ki a hitembûl, hogy miken nem vitatkoztok. Szerintem mindenki azt csinál halott lovával, ami neki jól esik, feltéve, hogy nem ütközik az egészségügyi elõírásokkal.Cav-ot meg ne bántsátok má'! És ha nagy fejedelem lesz belõle vagy legalábbis huszárkapitány? Posted Image Béke Veletek.

#31 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:49

Öreg materialista módjára különbséget teszek a simogatott ló, és a feldarabolásra/feletetésre váró 500 kg rothadófélben levõ hús között.Részemrõl Engem nyugodtan odaadhattok a medvéknek, csak ne a Meggyes döntse el, hogy mikor vagyok halott. Posted Image Nem vagyok járatos a japán kultúrában, de ha jól tudom, akkor ezt a témakört a sarokban található házi oltárokkal elég jól megoldották.Ferenc

#32 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 12:51

Nem bántásnak, csupán információ-átadásnak szántam a dolgot. Ha félreérthetõ, akkor bocsi(ka) ;)

#33 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 21. - 13:01

Tudom, hogy nem igazán bántás, én sem úgy gondoltam. ;) A halott lovak szellemének jó vágtázást kívánok a Mennyei Tatterban vagy az Örök Vadászmezõkön!

#34 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 22. - 2:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Filly:Cav, igazán nem szeretnélek kitéríteni a hitedbõl, de nagyon nagy fejedelemnek kellett ahhoz lenni, hogy az egész ló mellé kerülhessen vala. Nagy általánosságban az õsmagyarok a ló fejét és 4 alsó lábszárát temették el a halott gazdájával, a többi részt jóízûen elfogyasztották.[/QUOTE]Tudom, hogy mûveletlen tapló vagyok, de mi nem az õsmagyarok vagyunk, és így én csak azt veszem át tõlük, ami tetszik. Posted Image Nem fogom megenni a lovamat az tuti. Vadászgörény, tudom, hogy nem kellett volna Meggyes szüleit említenem, de megint csak magamból indultam ki. Márminthogy én nem akarok felhajtást soha ilyen esetekben. Igaz, még nem vesztettem el senkit, aki nagyon közel állt hozzám, remélem nem is fogok mostanában... Amúgy nem a ló feldarabolásáról van szó, hanem arról a lóról, aki velem volt sok évig, barát, társ, szolga, fõnök, akármi is volt, mindig más. Ha lovat nem is, meg kutyát, macskát, de más állatot feldarabolnék, ha kaját kéne belõlük fõznöm. De ki tudja, ha rákényszerülnék biztos lovat is, de olyat nem akit ismertem. Nem kényes a gyomrom, itthon mindig én csinálom a "piszkos munkát", halpucolás, farral születõ kismacska világra segítése, meg minden. Éppen ezért, nem szeretném, ha egyszer azt kéne elképzelnem hogy darabolta fel valaki a lovamat.Tudom, hogy szentimentális vagyok, meg naiv. Ez legyen a legnagyobb bajom! Lelõnek miatta? Rossz ember vagyok miatta? (másért igen, ezért talán nem!) Addig örülök, amíg meg tudok maradni a kis szentimentális világomban. Aztán lehet, hogy hirtelen valaki pofánb@sz egy fagyott pingvintetemmel, de ez most nem érdekel.Cav

#35 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 22. - 2:14

Gabó, szerinted a pacik jól érzik magukat a Mennyei Tatterban? Sheriff biztos nem így gondolja! Posted Image Az a hely csak halott cicanadrágos piroszakós úrilovasoknak való. De szerencsére ott a mennyben lovak választják meg, hogy hol éljenek, mert az Lóparadicsom, az emberek csak kiszolgálják a lovakat, megtesznek értük mindent, a lovak meg elvannak a dús füvû legelõkön egész nap, és jól érzik magukat.A M. T.-ben meg az úrilovasok ülnek, bagóznak, pálinkát vedelnek, és azon gondolkoznak hová tûnt az összes ló. Posted Image Cav

#36 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 11:35

Sziasztok én is csak nézek nagyokat, hogy miken vitáztok. Nem értem. Mindenki azt csinál a lovával, amit akar, ahogy gondolja. Mi tenyésztünk nyulakat, simán megnyúzom azt a nyulat, amit elõtte két hónapig simogattam. Az igaz, hogy nevet nem adok nekik, és elejétõl fogva úgy nézek rá, mint egy levágni való nyúlra. Sõt, egyszer az egyik szomszéd lovastanyán elpusztult egy öreg csõdör. Miután a gazdinak nem volt gyomra hozzányúlni a tetemhez, áthívtak minket, és egy sráccal el kellett vágni a ló nyakát, hogy a vére elcsorogjon, mert csak úgy lehet pénzzé tenni a husát, a gazdinak meg kellett a pénz. És mivel nem ismertem a lovat, nem nyugodt szívvel ugyan, de segítettem a rászorulónak, mert tudom nagyon jól, hogy ha egy olyan ló járna így, amit ismerek, nem tudnám megtenni, hogy fogom a fejét, amíg nyiszálják a nyakát. De miután egy állat elpusztul, már nem állat többé, hanem tetem, hús... Állatként többé már csak az ember szívében él.És volt itt ugye szó arról is, hogy sokan odaadnák a medvéknek, kutyamenhelyeknek, hogy segígsenek a még rászoruló állatoknak, mert a halott paccnak már mindegy. Errõl az jutott eszembe, hogy ha egy ember meghal, akkor például ha hozzájárulnak, kiveszik a szerveit, és a még élõ embereken segítenek vele. Ez is hasonló, és szerintem teljes mértékben elfogadható. Ha például bárki a családunkból meghalna, minden családtag hozzájárulna, hogy donor legyen belõle. Egy halottnak már úgyis mindegy.

#37 zsusabe

zsusabe

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 11. - 17:40

Üdv Néktek!Szerencsére (szerencsétlenségünkre?) nekünk nem volt ilyen problémánk. Csak fiatal csikóink voltak. tongue.gif Mégcsak az öreg, imádott kutyámat kellett tavaly elásnom. El sem tudnám képzelni, hogy egy medve zabálja fel! :mad: A takarójába becsavarva, a kajájával együtt ástam el egy hatalmas gödörbe.Szerintem ha igazán szereti valaki az állatát, jelen esetben a lovát, az nem a medvéknek vagy a kutyáknak dobja, hanem keres valami megoldást. A múltkor láttam a tv-ben egy mûsort és abban volt, hogy egy fickó házhoz jár hamvasztani. A sajátkezû hamvasztást én sem ajánlom, igaza van Cav-nak, irtó büdös lenne.

#38 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 12. - 15:12

Igen, ha vki szereti a tamagocsiját vigye el a tamagocsitemetõbe. Ehhh...

#39 zsusabe

zsusabe

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 12:44

NE haragudj, de azt hittem a ló egy érzõ lény!

#40 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 18. - 14:49

Nem haragszom, de a szív és agy leállása után szerintem már nem. Az elõtt meg minek eltemetni? Posted Image