Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

EXCA - Extreme Cowboy Race


  • Please log in to reply
35 válasz a témához

#1 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 26. - 9:24

Kezdetnek idézet a 2014-es szabálykönyvből:

"Az Extreme Cowboy Race egy olyan sokoldalú terep akadályverseny..."

 

Aztán a magyar szövetség honlapja: www.excahu.com

 

A facebook klub oldal: https://www.facebook...=group_activity

 

Dé fotói EXCA versenyekről (fordított időrendi sorban):

https://www.facebook...64649572&type=3

https://www.facebook...64649572&type=3

https://www.facebook...64649572&type=3

 

2007-es silveradoi Cowboy Race verseny fotói:

https://www.facebook...83878432&type=3


  • Kistáltos kedvelte

#2 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 27. - 9:59

Hmmm...

 


  • Ernest kedvelte

#3 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 27. - 10:27

Itt pedig két vidi, nem túl profi, szőrös kezek és oszlopok, de azért valami látszik. :D

https://www.facebook...&type=3

https://www.facebook...&type=3


  • Ernest kedvelte

#4 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 1:05

:D A két videó pályáját megnézve egy-két kivétellel én ezt ismertem, csak nálunk nincs ilyen hangzatos, modern vagy, aszongya extrém neve, és angol nyeregben űzik. Mi úgy hívtuk hogy;

Gyerekügyességi verseny!  :PP



#5 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 1:54

Nálunk egy átlagos tereplovaglás volt kb. hasonló kihívás. :D 



#6 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 8:39

Ppr, máshol meg úgy hívják: Puszták Népe lovasverseny, vagy Huculösvény és hasonlók. Nem az elnevezés a lényeg, hanem a páros együttműködése. Itt is voltak angolosok, huculosok, az utóbbiak is nagyon szépen mentek, gondolom, a sok Huculösvényes gyakorlásnak köszönetően. 

 

Régebben kérdeztem a huculosokat, lehet-e másmilyen lóval is menni, de ők csak a huculnak tartják fenn a versenyt. Az extrémeknél nyitott a pálya, kipróbálhatja magát bárki, bármilyen stílusú lovaglással. Csak "szép" legyen az a stílus. 

 

A két legjobban tetsző lovaglásról tettem fel videót, sajnos volt egy "nagyon csúnya" lovaglás is. Sajnáltuk páran, hogy őt nem zárják ki a versenyből, de végül is hátha példát vesz a többiektől és fejlődni fog.



#7 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 15:24

Hű, a kiskésit! :D

 

Én még sosem láttam a jellegezetes trail akadályokat, mint kapunyitás, rönk vontatása, dolgok áthelyezése, oldalzás rudak felett, hídon áthaladás, stb gyerekügyességi versenyen.

Én még sosem láttam a jellegzetes reiningfigurákat, mint a rollback, spin, sliding stop stb gyerekügyességi versenyen, átlagos tereplovagláson, huculösvényen.

Én még sosem láttam a jellegzetes western gyorsasági versenyformát, a kulcsot gyerekügyességi versenyen, átlagos tereplovagláson, puszták népe lovasversenyen.

Én mégsosem láttam a jellegzetes cutting, akárhogyhívják versenyen kívül borjú leválasztást, gyerekügyességi versenyen, átlagos tereplovagláson, huculösvényen.

 

 

De ha időben értesítést kapok róla, hogy fentiek mind, hozzáadva még - természetesen -  idomítási, lókezelési, díjugratás- és military stílusú akadályok abszolválása, hosszabb vágtaszakasz, lasszózás, lövészet, stb feladatokat, láthatóak egy versenyen, hát természetesen megyek fényképezni.


Edited by Ernest, 2014 december 28. - 15:37.


#8 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 18:47

Hát a fenti két videón, a felsoroltak nagy részét én se láttam!  :PP

 

 

 

Kistáltos veled ellentétben, nekem az a véleményem, hogy igenis fontos az elnevezés. Szerintem nyelvünkben (is), ápoljuk kultúránkat! - ez nem jelenti azt, hogy maradjunk mesügék, és ne tanuljunk másoktól - Én most egy rövid időre elég távolra szakadtam otthonról, és látom, hogy milyen büszkék itt az emberek, még az olyan "nemzeti" értékeikre, dicsőségeikre is, amik nem feltétlen csak az ő őseik érdeme, vagy esetleg pitiánernek mondható. Ha sok mást nem is de ezt mindenképpen érdemes lenne elsajátítanunk; tisztelni és megbecsülni amink van, amit ránk hagytak.



#9 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 19:51

No de ami látszik a videon, az azon a versenyen egy rögzített eseménysorozat. Az nem jelenti azt sem, hogy más nem lehetett, és még kevesebb kötelezettséget jelent magára az EXCA-ra. Tehát ha egy fényképet másoltam volna be azzal, hogy ez egy EXCA versenyen történt, ahol épp nyeregbe száll a lovas, akkor lehetett volna az a reakció, hogy ez az EXCA a legkezdőbb lovasoknak szóló alapgyakorlat, amit mindenkinek elmondanak és megmutatnak, mikor először odalép a futószáras lóhoz? :) Nem véletlenül linkeltem be a szabálykönyvet, amiben fel van sorolva az összes lehetséges feladat.

Mondjuk a másik topicban a rövid ismertetésben így is fogalmaztam, hogy "Gyakorlatilag minden összeöntve. Alapvetően terepversenyt képzelj el,  természetes és mesterséges akadályokkal, aminek van egy pár szokásos trail akadálya, meg egy reining pálya is."

Ott javasolta valaki, hogy lehetne ennek külön topicja. De ha tudom előre, hogy ilyen fasz hozzászólásokat kapok, bizisten nem égetem magamat. :D Persze, olyan szempontból nincs ezzel gond, hogy fórumos működésem során én is eleget romboltam mások topicjait. :D

 

Egyébként a pátyi az nem volt hivatalos EXCA verseny, hivatalos versenyen western öltözék kötelező, akár hucullal indul valaki, akár Gandalf mearájával.


Edited by Ernest, 2014 december 28. - 19:51.

  • Aniko és Kistáltos kedveli

#10 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 20:43

Nono,  mintha év elején mást olvastam volna a szabálykönyvben az öltözékre vonatkozóan, amit Gergő(?) linkelt. Persze azóta változhatott.

 

Egyébként nem igazán értem ppr-t, tehát itthon csak pusztáknépe versenyt kellene rendezni,mert magyarok vagyunk? Az sem volt rossz induláskor, míg nem tolódott el ferde ösvényre, onnantól már nem annyira kívánatos számomra. Gyerekversenyből néhány év híján kinőttem, ez az új verseny elképzeléseiben még szép, amíg új. Remélem, szép is marad. 


Edited by Kistáltos, 2014 december 28. - 20:48.

  • Ernest kedvelte

#11 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 28. - 21:54

Ha a helyi verseny nem írja elő másképp, minden felszerelésnek a hagyományos western vagy ausztrál stílusnak kell megfelelnie.

Most ez van a honlapon, 2014-es szabálykönyvként. De az is igaz, hogy lesz 2015-ös.

 

Ja, én az eredetit is olvastam ma, az maradt meg bennem, ott nincs ez a kitétel, hogy ha a helyi verseny... Nem is értem, mi ez a kitétel, mert minden lap alján ott van, hogy az eredeti előírásait betartva. De az eredeti az már a 2015-ös, ahogy látom; ez lehet magyarázat.


Edited by Ernest, 2014 december 28. - 22:08.


#12 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 6:08

Ernest, én egy sportág színvonalát elsősorban nem a szabálykönyv alapján ítélem meg - bár az is elárulhat sok mindent - hanem az azt űző, általam látott versenysportolók tevékenysége alapján. Persze ez magában rejti annak a lehetőségét, hogy a minta nem reprezentatív, de én már csak olyan vagyok, hogy általában tapasztalati úton alkotok véleményt. (Ez a látóköröm szélesedésének esetén, magában rejti a vélemény változás lehetőségét is, olyankor azt mondom; Bocsánat, tévedtem :ang: )

 

Kistáltos, nem, nem azt mondtam, hogy csak csikósokat, lovasíjászokat vagy huszárokat kellene itthon látni. (Erre külön ki is tértem egy fél mondat erejéig, bár lehet nem volt egyértelmű.) Csak azt mondom, hogy az általad belinkelt és a tetszetősebbnek tartott videók közül az egyiken, például szinte folyamatosan ellen vágtában megy a ló, amikor meg nem így tesz, akkor meg keresztbe vágtázik. Ez nem esztétikai kérdés, de még csak nem is extremitás!

Úgy nyolc-tíz évvel ezelőtt a western szakág "vezéregyéniségeinek" előadásában lehetett hasonló produkciókat látni, végre sikerült keserves munkával, tréningekkel felhúzniuk a színvonalat, erre megint alakul egy új egyesület ismét a "semmiből" építkezve tovább aprózva az ágazatot. Továbbá legalább hat szakág, szerintem elég jól kipróbált rendszerében el lehet sajátítani a lovaglás alapjait, de legalábbis az ALAPjármódokat. A korábbi hozzászólásomban pedig arra akartam célozni, hogy ha tíz évente új hóbortot találunk ki, a meglévő/felépült kultúrát, tudást, szakgárdát mellőzve, három négy ciklus után nem lesz kitől tanulni, hiába alkotunk újabbnál-újabb ütősen hangzó neveket. Western szakág, Reining szakág, Rodeo szakág, EXCA.

Remélem most jobban sikerült összefoglalnom, miért kellene jobban megbecsülni amink van, és nem "márkaneveket átvenni"!  :smile2:



#13 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 9:57

Kiragadtál egy hibát, amit a szabálykönyv meg is említ és megfelelően "honorál". Ráadásul egy gyereknél, aki, feltételezem, nem tizenéve műveli ezt. Majd tanul belőle, hisz azért csinálja, nem? 

Az eddigi western versenyek nem ezt csinálják. Ha nem élnek meg és egy új megél, az az ő dolguk. Senki nem jós, hogy tudja, mi tetszik az embereknek. 

 

Összehasonlításként: kb 10 éve megy a póniklub, látványos fejlődéssel a kezdetektől, és ezt nagyon jó látni. És van mellette még más szervezet, ahol semmi fejlődés, mégis működik ugyanannyi év óta. Nem csökkent ott se az érdeklődés. 
Lehet, a western szakágak szétválásának is meg lehetne keresni az okait, sőt, a díjlovas kedv csökkenésének is, de ennek semmi köze ahhoz, hogy van egy újabb versenysorozat. Bővült a választék. 

 

 


  • Ernest és ppr kedveli

#14 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 16:33

Üdv. mindenkinek! 

Elszomorított, hogy elvették azt a topikot, amiben kényszeredetten a legaktívabb voltam az elmúlt pár évben, de elismerem, helyes lépés volt. (Vagy legalábbis igyekszem elismerni...)

Ez a téma, főleg, ahogy a beszélgetés elindult benn, érdekel. 

Nem igazán értem, eredetileg mire indult, mi, mi lenne a konkrét tartalma, az nem derült ki számomra, de lassan a miért ilyen, vagy hogy lenne jobb a lovashelyzet topikokhoz kezd hasonlítani a tartalom, így bele szólok.

 

Eddig egy EXCA versenyre jutottam el, (nézőként,) Gyirmóton a Kisalföld vágta egyik kísérő rendezvénye volt idén, és a várakozásaimnak megfelelően tettszett, értékesnek, jónak tartottam, sok szempontból messze felülmúlva a befogadó rendezvény többi programját. (Az etyeki rendezvényekre sajnálom leginkább, hogy még nem jutottam el.)

 

Nem olvastam el a belinkelt alapszabályt, és nem néztem a videókat, ahhoz túl korlátozott a mobilnetem, de elmondom mi a véleményem ennek az új szakágfélének a megjelenéséről.

 

Nézőként, hobbilovasként, és legfőképp a magyar lovasélet, lovaskultúra fejlődéséért szurkoló magánemberként rendkívül jónak tartom a hasonló kezdeményezéseket.

 

ppr-től idézek: "végre sikerült keserves munkával, tréningekkel felhúzniuk a színvonalat, erre megint alakul egy új egyesület ismét a "semmiből" építkezve tovább aprózva az ágazatot. Továbbá legalább hat szakág, szerintem elég jól kipróbált rendszerében el lehet sajátítani a lovaglás alapjait, de legalábbis az ALAPjármódokat. A korábbi hozzászólásomban pedig arra akartam célozni, hogy ha tíz évente új hóbortot találunk ki, a meglévő/felépült kultúrát, tudást, szakgárdát mellőzve, három négy ciklus után nem lesz kitől tanulni, hiába alkotunk újabbnál-újabb ütősen hangzó neveket. Western szakág, Reining szakág, Rodeo szakág, EXCA. Remélem most jobban sikerült összefoglalnom, miért kellene jobban megbecsülni amink van, és nem "márkaneveket átvenni"

Azért emeltem ki az utolsó mondatot, mert először azt szeretném tisztázni, hogy szerintem azzal, hogy új lehetőségek nyílnak, ahol a lovasok, hobbilovasok kipróbálhatják magukat, az nem árt, hanem használ. Nyilván élő jelenség az a fajta hígulás, amire utalsz, és amit az angolos, vagy "hagyományos" szakágak, a magyar lovassport szövetség keretein belül és "kívül" is igyekszik nemhogy elkerülni, de szinte üldözni, írtani is. Ezen tevékenysége számomra visszás, és ezért érdemelte ki a kisbetűs írásmódot is nálam. MEGGYŐZŐDÉSEM, (ettől persze tévedhetek is,) hogy a magyar lótenyésztés, és a lovassport színvonalának fejlődése ÉPPHOGY az efféle "higulásnak", sokszínúségnek, pezsgésnek lenne köszönhető. Csak tudni kellene elfogadni egymást, és a színvonalbeli, hozzáállásbeli különbségeket is. Mély tiszteletem azoké, akik hónapokt, éveket, évtizedeket képesek gyakorolni egy egy mozdulat finomságát, de ugyan ne legyen már "kötelező". Mindnki találja meg azt az örömöt és motívációt , ami őt a lovakhoz, lovagláshoz köti, és örüljünk együtt annak, ha minél több szinte spontán kezdeményezés során minél több lehetőség van bemutatókon, kisebb-nagyobb amatőr, majd egyre színvonalasabb rendezvényeken megmutatni aktuális tudását. Ahogy pl. a futball, vagy az olimpiai sportágak esetében, a lovaséleten belül sem nézem jó szemmel, ha "felsőbb körökből", vagy csupán azért, mert más a szívügyünk próbálnánk egyfajta kiemelést, rendkívüli prioritást adni egyes szakágaknak, főleg, ha ki is jelentjük, hogy a többi "káros", felesleges, kerülendő...

 

Hogy valós a higulás, hogy gyakorta látni nagyon negatív példákat ezeken az újabb versenyféléken, azt nem vitatom. De kérdezzük meg a hagyományos szakágakban ma vagy korábban aktív lovakat, nekik mi a véleményük a magas színvonalú versenyzésről, érzték-e már úgy, hogy bizonyos dolgokat csak kényszerből, és kellemetlen következmények mellett tudtak, (vagy nem tudtak) teljesíteni. Miért nem bűn ez? És a hamis vágta, vagy a "látványosan rossz" lovaglás miért, és kinek az.

A lovaglás alapjait szakágaktól, stílustól függetlenül illene megtanulni, ha az embernek ez a hobbija, s ez szerintem a lóval való közös mozgás, kölcsönös kommunikáció kialakítása, az irányítás minél finomabb elfogadtatása, és a kölcsönös "örömszerzés", azaz, hogy igyekezzek legalább nem túl kellemetlen figura lenni a lovam számára, sőt lehetőleg ő is élvezze valamennyire az együtt töltött időt. Kicsit sajnálom, hogy divatos felfogás szerint a ló is egyfajta sporteszköz, de, ha nem árt a lónak, legyen.

 

És akkor most tényleg az EXCA-ról.

Amiket videókon, képeken és az egydarab versenyen láttam, vagy amiket korábban olvastam róla, az a benyomásom, hogy egy sokszínű, a lóval való harmóniára, bizalomra épülő sport. A helyszínek, pályák, feladatok, és a résztvevők szintje alapján nagyon sokféle lehet, állandóan újabb és újabb feladatokkal találkozhat a lovas, folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget nyújt. A közönség számára érdekes, helyenként látványos, tanulságos, vonzó, bár lehet vontatott is, melyet jó zenékkel és mégjobb szpíkerrel kell feldobni.

Szívem szerint gyakorlatilag kötelezővé tenném minden ilyen rendezvényen a legamatőrebb kategóriát, ami egy biztonságos, de kihívásokat nem nélkülöző alappályán, gyakorlatilag megkötöttség nélkül, (értsd: minimális, biztonsági, formai, és tudásbeli elvárással) szinte minden érdeklődő számára nyitott lenne.

 

  


  • Ernest és ppr kedveli

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#15 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 29. - 19:27

Mindig örömmel tölt el más emberek véleményének megismerése, indulataik helyett. Már csak azért is, mert az ország keleti végében töltöttem életem legnagyobb részét, ahova valljuk be a kultúra kicsit késve, vagy egyáltalán nem ér el, a lovas "huncutságok" meg pláne nem :smile2: . Azt gondolom, hogy a közeg, a képzés és az oktatás alakítja az embernek a szakképzettségén kívül az általános gondolkodását is, ezért nem mondom, hogy meggyőztetek, de árnyaltátok a helyzetet.

Azt azért leírom hogy teljesebb legyen a kép, hogy én noha most angol nyergem van odahaza, és már inkább abban látom az igazi lovaglást, a westernbe lettem igazán szerelmes annak idején. Talán annak is köszönhetem, hogy ma is lovagolok, hogy viszonylag hamar találtam egy jó trénert, akitől (sajnos csak) kb. 3-4 hónapot tudtam tanulni, majd ahogy anyagi helyzetem engedte elutazgattam különböző western trénerekhez odahaza. Ez alatt az idő alatt jobb híján Debrecenben angol stílusban "képződtem", ami azért szerencse mert megtanultam, hogy a két szakszerűen végzett stílusban nincs olyan nagy különbség, mint ahogy azt a "látszat" mutatja. (Egyébként azt mondták a western trénereim is, hogy elsősorban nem a technika hanem a végcél különbözik).

Most itt kint is beülök mindkét nyeregbe ha kell - mondjuk itt ha egy mód van rá nem ülök lóra, de ez nem ide tartozik -, és mikor elkezdtem dolgozni és életemben először fel kellett felülnöm a lóra cutting közben, a főnököm azt kérdezte; Hol lovagoltam cuttingot? Mondtam neki, hogy sehol és mindenhol!  :smile2:

Ezt csak azért írtam le, hogy értsétek nem az újat üldözöm vagy az "idegent", hanem a hangzatos "kontárkodást" ha van elérhető tudás, ami szerintem igenis érték! Amit nem szabad hagyni éhen halni, mert anélkül nincs fejlődés, csak jól csengő új nevek!


  • amatőr kedvelte

#16 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 16:31

ppr! Én sokakhoz hasonlóan éppen "angolban" kezdtem, majd vonakodva, de lassan westernbe nyergeltem át, de csak a lovam. Stílusom leginkább nincs, ha van az afféle "tipikus" szabadidőlovas, nem a legjobb értelembe. Az, hogy további motivációt szerezzek, hogy szebben, jobban, BELSŐRE és külcsinyben is némi harmóniát mutassak lovammal, az pont az effajta kezdeményezéseknek, összejöveteleknek, kezdők részére (különösebb anyagi, időbeli befektetés nélkül is) elérhető versenyféleségeknek lenne köszönhető, mint pl. az EXCA is. Mint minden SPORTnál, a sikerért itt is meg kellene dolgozni, képzéseken részt venni, dolgozni, fejlődni a lóval... de ahhoz, hogy kedvet kapjunk erre, csak a bátorító, könnyen hozzáférhető rendezvények lehetnek egyedül segítségünkre.

Fejlődés lesz, ahogy említetted, van a westernben is, és ma már a "Háziversenyek Kupasorozat" is afféle előszoba a szakági versenyzéshez, de aki csak ott marad, az is fejlődött valamelyest a sima falunapi hapeningek szintjéhez képest.

Ezek a rendezvények előhozzák, felélesztik valamilyen szinten a tanuláshoz, fejlődéshez való kedvet. Az EXCA látványos feladatai próba elé állítja a rendezőkön kívül a lovasokat is, szerintem elsősorban összetettsége miatt érdekes kihívás, kiváló állapotfelmérő a saját lovastudásunkhoz, így örvendetes, ha elterjed minél szélesebb körben, illetve különböző színvonalon is be lehet kapcsolódni. 


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#17 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 18:12

Lehet így van ahogy mondod, de én egy kicsit "máshogy vagyok hülye".  :ang: 

Mint írtam engem először a western feeling fogott meg, de miután nem volt a közelben egy tréner sem, ajánlásukra inkább egy jól képzett lovasoktatót kerestem fel, mintsem magam "bütyköljek" a lovon. Nem is volt ezzel semmi baj, míg el nem értünk odáig, hogy versenyezni kell! Miután jeleztem, hogy nekem nem ez a célom, vakvágányra kerültem, mert tolongtak a versenyezni akaró "lovasok". Aztán lovarda váltás következett és egy barátom nyomására/kérésére mégis letettem a REV-t és egy pár versenyre is elmentem. Azt hiszem egy verseny volt összesen, ahova én akartam igazán menni, a többi inkább szükséges velejáró volt. A saját lovammal nem is neveztem versenyen soha.

Nem akarok másokat legyőzni, ettől én önzőbb vagyok, a lovamnak és magamnak lovagolok. Soha nem a verseny miatt készülök, és mindig jobban motivált egy bemutató vagy "műhely". Persze még remélem eljutok néhány versenyre, de ezek nekem szintfelmérőként szolgálnak és nem célként, és amennyiben úgy érzem jól sikerült, ahogy Gyula bácsi mondja; Ünnep!


  • rongyo kedvelte

#18 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 6. - 17:58

Ez évi első verseny április 04. Kisoroszi, Halápi Lovastanya.



#19 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 6. - 18:12

Honnan tudsz Te ilyeneket? Több nincs? :)



#20 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 6. - 18:49

Hát a faciális knyígán van egy EXCA - Extreme Cowboy Racers Club - Hungary csoport. Az nyílt amúgy. :D


  • Kistáltos és ppr kedveli

#21 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 31. - 12:05

Nem variáltak sokat a helyszínekkel.  :gm:



#22 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 19. - 12:16

Snake, mutass légyszi egyetlen hozzászólásodat, ami nem csak a kötözködésről szól. :D

 

De tényleg, mi a fasznak jársz erre a fórumra? Itt még mindenki tett hozzá valamit, rajtad kívül.

Illetve, van még egy, aki semmit, de az el is hallgatott, mikor ráébredt, hogy ekéző célját nem éri el.



#23 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 22. - 12:51

Ez most csak poén a részedről? :D



#24 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 20. - 21:01

Nem, tök komoly.



#25 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 30. - 14:09

Tehát április negyedikén verseny.

Meg lehet nézni.

Aki meg megnyeri a legnehezebb számot, az kritikát is megfogalmazhat a verseny nehézségi fokáról. :)

Emlékeztetőül: amúgy ritkán látni, amint olimpiai bajnok díjlovas kimegy egy könnyűosztályú versenyre, és elkezdi pocskondiázni a versenyző párost, amikor legjobb tudásuk szerint kiskört lovagolnak, hogy: mi ez? ez is valami? ez egy lóizé a piaffe-hoz képest... :D



#26 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 30. - 14:21

Szerintem nincs igazad drága Örni, és nagyon sántítanak a párhuzamok. MIndenféle nehézségi fokú gyakorlatot lehet jól és rosszul is csinálni, a kiskört is. És inkább egy korrekt kiskör, mint egy pocsék piaff.

Az meg, hogy nem cirkálok bőszen hamis lábon, az nem versenyzés-nem versenyzés téma, hanem az alapok alapja.

Nem értek mindenben egyet Ppr Úrral, mert én szeretem az ilyen típusú kezdeményezéseket, de a Kistáltos által két legjobbnak minősített videót én sem tartom a sorozat legjobb reklámjának. Az "ugrásokat" meg erősen át kellene gondolni, vagy legyen, de akkor ne olyan, ami csak Kistáltos kövér csivaváinak jelenthet feladatot :dev: , vagy ne legyen, mert ez nem olyan típusú megmérettetés, nem olyan a szerkó, stb.

Az, hogy egy cavaletti magasságába is sikerül belebonyolódni, megint a komikum irányába tolja a dolgot, és én nem vagyok beképzelt ugrólovas, mint Ppr :dev: . nem is szeretek ugratni, magaskápás - kanalas nyeregben pláne nem, de az az X akkor is vicc.

Szóval részemről hajrá, de kicsit csiszoljanak rajta. Üdvözlöm RC-t. :happy:

 

 


  • Kistáltos kedvelte

#27 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 30. - 18:29

Hol? RC-nél?, bocs, visszaolvastam: Halápi tanya

Edited by Eva, 2015 március 30. - 18:30.


#28 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 30. - 19:44

Szerintem nincs igazad drága Örni, és nagyon sántítanak a párhuzamok. MIndenféle nehézségi fokú gyakorlatot lehet jól és rosszul is csinálni, a kiskört is. És inkább egy korrekt kiskör, mint egy pocsék piaff.

Az meg, hogy nem cirkálok bőszen hamis lábon, az nem versenyzés-nem versenyzés téma, hanem az alapok alapja.

Nem értek mindenben egyet Ppr Úrral, mert én szeretem az ilyen típusú kezdeményezéseket, de a Kistáltos által két legjobbnak minősített videót én sem tartom a sorozat legjobb reklámjának. Az "ugrásokat" meg erősen át kellene gondolni, vagy legyen, de akkor ne olyan, ami csak Kistáltos kövér csivaváinak jelenthet feladatot :dev: , vagy ne legyen, mert ez nem olyan típusú megmérettetés, nem olyan a szerkó, stb.

Az, hogy egy cavaletti magasságába is sikerül belebonyolódni, megint a komikum irányába tolja a dolgot, és én nem vagyok beképzelt ugrólovas, mint Ppr :dev: . nem is szeretek ugratni, magaskápás - kanalas nyeregben pláne nem, de az az X akkor is vicc.

Szóval részemről hajrá, de kicsit csiszoljanak rajta. Üdvözlöm RC-t. :happy:

Akkor el kell határoznod, hogy napernyőben ülsz-e az esőben, vagy esernyővel védekezel a nap ellen. :)

Ugyanis lehet, hogy a te írásod értelme az, hogy "inkább egy korrekt kiskör, mint egy pocsék piaff" csakhogy én éppen ezt éppen előtted írtam az Emlékeztetőül kezdettel... :)

De látom, a későbbiekből, hogy mégsem azt gondolod, amit én. Én azt, hogy ha valaki valamilyen szinten van, azt lehet gúnyolni, de értelmetlen, mert mihez képest? Saját magához képest? Hiszen pont ott van, mint saját maga...

Nem néztem meg a videokat, de amekkora ugrásokat én láttam western (és exca) versenyeken, akkorát láttam pont díjlovas versenyeken is, mivel egyik helyen sem az volt a lényeg, sőt, inkább, mondhatni, az volt a lényeg, hogy a nemlényegben valamit teljesítsen. Az sem sikerült? Hát, az szégyen. Ha nem a saját maga szintjén volt! És? 1968 óta ülök versenyeken, néha lovon, akivel nyertem egy második díjat, az a következő versenyen be sem ment a négyszögbe, úgy zártak ki. :D Lónál... Gondolom, aki nem volt jó, az nem lett első.

A többit nem értem, RC-t meg végképp nem.



#29 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 30. - 20:11

Amatőrt idézem

"A lovaglás alapjait szakágaktól, stílustól függetlenül illene megtanulni, ha az embernek ez a hobbija, s ez szerintem a lóval való közös mozgás, kölcsönös kommunikáció kialakítása, az irányítás minél finomabb elfogadtatása, és a kölcsönös "örömszerzés", azaz, hogy igyekezzek legalább nem túl kellemetlen figura lenni a lovam számára, sőt lehetőleg ő is élvezze valamennyire az együtt töltött időt. Kicsit sajnálom, hogy divatos felfogás szerint a ló is egyfajta sporteszköz, de, ha nem árt a lónak, legyen."

 

Pár facebook-albumot nézegettem a minap, nem EXCA, 'csak' Tavaszi Kupa... Vagy a fotós volt körültekintőbb, vagy az indulók felkészültebbek, mindenesetre most kevesebb tátott-tépett szájú lovon, 'slampos' lovason botránkoztam, mint tavaly, ugyancsak hasonló stílusú versenyeket képeken nézve, tavalyelőtt volt ahol közreműködőként. Lehet, csak én képzelem bele, de a lényeg ez lenne. S erre kellene mindenki számára elérhető, nem elitista környezetet, társaságot biztosítani. 'Díjazni' a lóbarát, partnerségen alapuló lovaglást s kíméletlenül büntetni a fájdalmat... Mert a lovas igyekezetében nem látja, mert annyira meg akarja csinálni azt az istenverte feladatot, hogy a lónak közben a szeme kiugrik, a szája a füléig ér. Nem egy 'nagy név' feneke alatt látni hasonlót. S most legutóbb nem egy fiatal lovast lehetett látni a képeken mosolyogva, látszólag laza könnyedséggel, ne adj isten, bizonyos eszközök nélkül, az alkalomhoz illő vagány eleganciával, tényleg öröm volt nézni. Még nekem is...

Sajnos, aki nem igazán jó, az viszont nem mindig nem lesz első. 

Díjlovaglásban még gyakrabban nem - ez a másik, a westerneseké, a munkalovasoké. számomra most az emberibb világot képviseli.



#30 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 22. - 13:35

Örni, akkor kölcsönösen nem értjük egymást, de azért szeretlek.

Jó néhány dologban (pláne ugratásban) én se tartok sehol, de egy dolgot tartok: nyilvánosság elé, versenyre akkor állunk ki, ha valamilyen szintet megütünk. Nem muszáj ugratni, nem muszáj még egy kört se lovagolni versenyszerűen, ha én és/vagy a lovam nem tartunk ott.

Abszolút jóindulatúlag írom, mert mint említettem, én szeretem az ilyen alternatív kezdeményezéseket.

 

 



#31 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 25. - 20:01

Én is szeretlek. :)
Viszont. Akarom mondani, hogy a tavalyi díszletek közti versenynek volt a facebook oldalukon egy igen kömény kritikusa - az most csupa szuperlatívuszokban nyilatkozott. Lehet, hogy ez nívós volt - én nem voltam ott.



#32 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 13. - 20:12

Újabb verseny május 23-án.



#33 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 26. - 13:45

Következő június 13-án.



#34 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 26. - 14:02

Wazze, csak olyankor van, amikor más programom van :(

Na mind1, egyszer csak...  :)



#35 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 29. - 19:02

Aztán július 11-én. :)

 

(Én sem jutottam még el...)



#36 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 30. - 10:08

Csak szorgalmasan betervezed. :)


  • Ernest kedvelte