Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vizslások figyelem!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
100 válasz a témához

#41 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 5:47

Ja. És szerintetek milyen nemû legyen a kutya? Mert ha kan, akkor elszalad a szukák után terepen, ha szuka akkor meg tüzel... :rolleyes:

#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 31. - 15:07

Az enyém is szuka, eddig egyszer tüzelt, nemsokára kéne neki megint. Meg lehet oldani, hogy ne legyen "baleset", és ha tényleg nem szeretnétek kiskölyköket neki, akkor meg ivartalaníttatni kell. (nem kell kölykedznie egyszer sem!)A vizslát nem a hideg miatt kell a házban tartani, hanem az ember miatt. Annyira ember- és családcentrikus, keresi a társaságodat, hogy kínzás kizárni a házból. Én is fogom vinni télen is nagy hóban terepre, nem félek, hogy megfázik. Vagy ha kimegyünk havat lapátolni, kijön õ is. Nem az idõjárással van gondja Posted Image Tulajdonképp, ha úgyis kint akarod tartani, akkor inkább más fajtát válassz, ami nem ennyire ragaszkodó típus. A vizsla akkor boldog, ha a gazdája mellett lehet! Posted Image

#43 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 8:11

Értem...akkor is vizsla kell! :D Elgondolkodom ezen a benttartáson...nem nagyon hullik a szõre? És meg lehet tanítani szobatisztaságra?Paris (a kiváncsi)

#44 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 8:14

És Dana most nagyjából milyen magas? Posted Image Paris

#45 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 10:35

Nem különösebben hullik a szõre, én minimum havi egyszer megfürdetem, akkor sok szõr kihullik, de miután megszáradt egy hónapig megint jó Posted Image Danát napra pontosan 2 hónapos korában hoztuk haza, és nem akarok hazudni, de két hét sem kellett és szobatiszta lett! Illetve volt ezen a két héten belül, hogy szólt, csak nem értettük, hogy mit akar... aztán kicsit becsurgott :D De nagyon okos, és hamar megtanulja.Azt kérdezték tõlem sokan, hogy hány papucsot/cipõt rágott már szét? Hát egyet sem, sõt, az egész lakásban semmilyen kárt nem tett, a tapétát sem tépte le, a bútorokat sem kopasztotta meg. A növényeket sem bántja. Illetve odakint, ha egyedül van, akkor igen, de hát asszem ennyi belefér (meg ezt minden kutya megcsinálja, fajtától függetlenül). Meg még az ajtót kaparta meg kicsit, amikor be akart jönni :D (de ezt is minden más kutya is megcsinálja...)Dana 63-64 cm marmagas (a vizslák marmagassága 57-64 között van - bár nekem kicsinek tûnik így is :D ).

#46 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 13:07

Értem. Posted Image És hogy tanítottad meg szobatisztaságra? "Szól" ha ki kell mennie, vagy alomos megoldással? És mindezt hogyan? És mivel eteted? Kutyatáppal vagy házikoszttal? És hányszor eteted egy nap? Ha õt is viszed magaddal terepre bírja az iramot?Bocs a sok kérdésért, de mindenre kiváncsi vagyok! :D Paris

#47 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 13:36

Paris: milyen vizslát veszel, illetve honnan? Etetés: kölyökkorban szerintem elengedhetetlen a mnõségi táp (Chappi, Darling, Bodri, meg hasonló kategóriás cuccok felejtõsek), aztán felnõttkorban át lehet esetleg térni a középkategóriásra, de akkor is inkább a minõségit javaslom. Ha meg sportolni, vagy kiállítani akarsz, akkor pláne, mindig, mindenbõl a legjobbat. Egyébként van, aki a "házi koszt"-ra esküszik, de ez nem abból áll, hogy odarakod a kutya elé a maradékot, hanem gondosan kiválogatod, mibõl mennyit, hogyan, külön fõzöcske a kutyának, stb. Szóval szerintem a táp egyszerûbb. Posted Image

#48 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 13:44

Szobatisztaságra javaslat: ha bepiszkít, akkor rászólsz, csúnyán, kiviszed, addig vársz, amíg ott el nem végzi a dolgát, óriási dicséret (akár jutalomfalat, játék is), majd vissza a házba. Ha megint bepiszkít, akkor újra rászólsz, lehetõleg még csúnyábban, majd újra az elõzõekben leírt. (Egyébként, ha a csúnya szó nem elég (mert nem biztos hogy elég, sõõõt), akkor meg lehet rázni a grabancát. Viszont ilyenkor nagyon el kell kapni a pillanatot, percekkel késõbb megszídni felesleges, sõt, tilos. Az meg, hogy bele kell nyomni az orrát a pisibe, és így le fog szokni, a legnagyobb baromság, amit életemben hallottam!) Ezt addig kell vele játszani, amíg le nem esik neki. Akkor valószínûleg már magától szólni fog. Egyébként meg, szerintem, legalább kétóránként ki kell vinni egy kölyköt. Egy ilyen pici kutya nem bírja tartogatni. Esetleg ha kert van, fel lehet szerelni az ajtóra egy "kutyaajtót", ahol ki-be tud mászkálni, majd rászoktatni, hogyha kell neki, menjen ki.

#49

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 14:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee:Egyébként van, aki a "házi koszt"-ra esküszik, de ez nem abból áll, hogy odarakod a kutya elé a maradékot, hanem gondosan kiválogatod, mibõl mennyit, hogyan, külön fõzöcske a kutyának, stb. Szóval szerintem a táp egyszerûbb. Posted Image [/QUOTE]Én is a házi kosztra esküszöm. A tápot elérakni lehet, hogy egyszerûbb, de jóval drágább, és kevésbé változatos...Mi spec keverjük a kettõt; hol csak tápot kap, hol fõzünk neki.

#50 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 14:36

Dana egy éves koráig Kölyök Chappit kapott. Szerintem elég szép nagy lett, meg erõs, úgyhogy ez nem épp a felejtõs kategóriába tartozik.Kétszer kapott egy éves koráig, utána egyszer, de volt, hogy soványabb volt és akkor kapott reggel is pluszban.Emelett néha kap házi kaját is. Ja és a vizslának KELL a zöldség és a gyümölcs, nagyon szereti! Posted Image Nálunk a szobatisztaságra nevelés nem így zajlott. Kaja után, meg lefekvés elõtt mindig kivittem, és vártam, hogy elvégezze a dolgát.Ha már bekakilt vagy bepisilt, és kiviszed, utána várhatsz 3 óráig, míg újra kell neki. Ha bepiszkított, akkor nem lehet mit csinálni megmutatod neki, rászólsz, és feltakarítod. Legközelebb jobban figyelsz...

#51

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 14:49

Igen, mondjuk arra én is kíváncsi lennék, hogy akkor mi a first class kutyatáp, mert pl a Chappivel sztem sincsen semmi baj... Oké, Tesco gazdaságos kutyatápot azért mellõzzük, de azt bármilyen életkorban!..Jó, hozzáteszem, amikor nálunk utoljára kölyökkutyus volt, én még kicsi voltam, a mostani kutyánk már 1-2 éves volt, amikor utcáról befogadtuk (és nem vizsla, de azért remélem, nem offolok ;) ), de nem adtunk a a kutyáinknak soha semmi "ájulj el, olyan jó vagyok" kaját, és mégis, mindegyik erõs, szép, egészséges volt, az én életemben is részt vevõ elsõ kutyánk CACIB-on 2. lett, házi koszttal... (õ is nj szuka kutyus volt)

#52 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 15:06

A pedigree az minõségi kaja. Sznoboknak! redface.gif

#53

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 15:17

redface.gif Na ja.Ja, Paris, a terepre kíséréshez azért meg szoktatni kell, majd ha kifejlõdött szépen, megerõsödött, akkor kezdd el járatni, és elõször inkább csak gyalog, hogy fokozatosan felépüljön az izomzata, és a kondija! Hosszútávon is bebiztosítod ezzel a jó kísérõkutyát (lábilag pl, mert a kutyának is ugyanúgy szét tud menni a lába, mint akár a lónak! án kutyám is már idõsödik, néha elhiszem neki, amikor lelekes, és jönne mindig, hogy majd bírja is, de vigyázni kell, sántult már le szegénykém a túlzott lelkesedése miatt... pedig én aztán nagyon elõvigyázatos voltam, hiszen õ nem egy vizsla, vagy más "futós" kutya, hanem nj, szóval nagyobb darab - de azért egy vizslánál is ésszel kell lenni sztem, azok is amilyen lelkesek, néha úgy nem evszik észre, hogy már elfáradtak Posted Image )

#54 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 15:26

Igen, amikor elõször kivittem Danát, csak egy órás terepre mentünk, és elég defektes volt, de még mindig lelkesen ugrándozott körülöttünk. A múltkor viszont 3 órás terepet mentünk már, igaz sok lépéssel, bolyongtunk az erdõben, de azért sokat mentünk így is. Elfáradt, de nem volt vészes, mindig elõttünk volt, még vágtánál is, és figyelt, hogy milyen a tempó. Simán bírta. Aztán amikor visszaértünk ivott fél liter vizet, leállt két percre, majd megint kezdett rajtam ugrálni, hogy vele foglalkozzak, ne a lóval Posted Image Szóval hihetetlenül hiperaktívak a vizslák, de tényleg oda kell rájuk figyelni! Posted Image

#55 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:22

Én is szoktam nekik fõzni, de én nem gondolom úgy, hogy _csak_ a házi koszt elég lenne. Természetesen gyakran van nálunk olyan (havonta párszor), hogy pl. csak rizst kapnak farháttal, meg némi zöldséggel. Egyébként meg heti párszor kapnak ezt-azt a táphoz (gréti mixet pedig minden nap). A pedigree-t ugyanazok veszik, mint akik úgy gondolják, hogy a Chappi jó. De hogy mi a jó táp? Hát nálunk a Eukanuba, Royal Canin, Chikopee nagyon bevált, de sokan esküsznek a Pro Pacra, az Acanara, Hill's-re. Magyarul beszélek, mielõtt valaki furcsán nézne, miket írkálok. Valóban, ezeket nem találni az áruházak polcain. Jó bornak nem kell a cégér. És hogy nem annyiba kerülnek mint áruházi "társaik"? Valóban nem, meg kell fizetni az árát. De a sok mûtétnek is meg kell majd, ami a kutya rossz táplálásából adódik... Persze, egy jó kutya, igényes helyrõl, el kell éldegéljen pedigree-n, de mindenki döntse el maga, ki akarja-e próbálni... Egyébként, ha a kevésbé minõségi tápok mellé rendszeresen csurran-cseppen hús, zöldség, rizs, tészta, stb, akkor az máris más. Ezért van az, hogy aki a kevésbé minõségit keveri házi koszttal, ugyanúgy tud egészséges kutyát nevelni. Mindenesetre én például egy komondort, dogot, vagy bármilyen más erõs csontú, nagy kutyát nem nevelnék tesco gazdaságoson (jó, tudom, vizslás topic). Én mindig, minden kutyámat minõségi táppal fogom etetni. Mert az eredmény nem akkor, hanem 8-10 éves korában fog meglátszani. És szerintem megéri rááldozni.Egyébként az én elsõ kutyám is darlingon, pedigreen élt kb. 6 éves koráig. Valóban nem lett tõle semmi baja. De a kérdés, hogyha még mindig ilyesmivel etetnék, milyenné válna 12 éves korára?

#56 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:23

Dé: igen, az, hogy res.CACIB-ot kap, nem azon múlik, hogy mivel eteted, hanem a vérvonalon. De sokat számít a táplálás is (pl. fényesebb szõr).

#57

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee:Ha meg sportolni, vagy kiállítani akarsz, akkor pláne, mindig, mindenbõl a legjobbat. [/QUOTE]Ebbõl én azt szûrtem le, hogy igen, a kaja, a kaja... ;) Nem minden a táplálék, korántsem. Persze, hogy sokat számít, de a fényes szõrzethez sem kell No.1 méregdrága kutyatáp... Mostani állatkám sem eszik semmit, aztán olyan szép bundája van, hogy még! (ezt nem én mondtam, hanem hallom vissza, nem vagyok az a saját állataimat agyondícsérõ fajta) Egyszóval; nem a táp árán múlik, meg a márkáján, hanem a hozzáértéseden... Ezért írtam le, hogy házi koszttal is meg lehet oldani a dolgokat, és az ételen kívül rengeteg minden belejátszik még a kutya fejlõdésébe...

#58

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee: Én is szoktam nekik fõzni, de én nem gondolom úgy, hogy _csak_ a házi koszt elég lenne. Természetesen gyakran van nálunk olyan (havonta párszor), hogy pl. csak rizst kapnak farháttal, meg némi zöldséggel. Egyébként meg heti párszor kapnak ezt-azt a táphoz (gréti mixet pedig minden nap). A pedigree-t ugyanazok veszik, mint akik úgy gondolják, hogy a Chappi jó. De hogy mi a jó táp? Hát nálunk a Eukanuba, Royal Canin, Chikopee nagyon bevált, de sokan esküsznek a Pro Pacra, az Acanara, Hill's-re. Magyarul beszélek, mielõtt valaki furcsán nézne, miket írkálok. Valóban, ezeket nem találni az áruházak polcain. Jó bornak nem kell a cégér. És hogy nem annyiba kerülnek mint áruházi "társaik"? Valóban nem, meg kell fizetni az árát. De a sok mûtétnek is meg kell majd, ami a kutya rossz táplálásából adódik... Persze, egy jó kutya, igényes helyrõl, el kell éldegéljen pedigree-n, de mindenki döntse el maga, ki akarja-e próbálni... Egyébként, ha a kevésbé minõségi tápok mellé rendszeresen csurran-cseppen hús, zöldség, rizs, tészta, stb, akkor az máris más. Ezért van az, hogy aki a kevésbé minõségit keveri házi koszttal, ugyanúgy tud egészséges kutyát nevelni. Mindenesetre én például egy komondort, dogot, vagy bármilyen más erõs csontú, nagy kutyát nem nevelnék tesco gazdaságoson (jó, tudom, vizslás topic). Én mindig, minden kutyámat minõségi táppal fogom etetni. Mert az eredmény nem akkor, hanem 8-10 éves korában fog meglátszani. És szerintem megéri rááldozni.Egyébként az én elsõ kutyám is darlingon, pedigreen élt kb. 6 éves koráig. Valóban nem lett tõle semmi baja. De a kérdés, hogyha még mindig ilyesmivel etetnék, milyenné válna 12 éves korára? [/QUOTE]Végigolvastam most ezt a hozzászólásodat is...Ad egy: én is azt írtam, hogy vegyesen etetem a kettõt, száraztápot is, és külön fõzött házit is. És a "tesco gazdaságos"-t pedig én is ELVETETTEM éppenséggel. Figyelmesebben olvass, vagy címezd a hozzászólást, hogy ez most nekem szól, vagy csak úgy, mert így az a benyomásom, el sem olvastál, csak szavakat.Ad kettõ: nagyon el vagy te tévedve... Ha amúgy egészségesen tartod a kutyádat, eleget mozog, stb, akkor mindenféle mûtétnek semmi létjogosultsága nincsen, én ilyet még nem tapasztaltam a saját kutyáimmal kapcsolatban soha!.. Nem is értem, úgy érzem, baromira túldramatizálod ezt a kutyatáp-kérdést... Nekem az összes kutyám közép árkategóriás tápon, és nagyon változatos és kutyának való házi koszton élte/éli az életét, és remek kondícióban és lelki állapotban élték/élik az életüket!..És azért annyira nem pórnépek járnak ide, hogy ne hallottak volna még az általad felsorolt kutyatáp márkák némelyikérl legalább, tudjuk, hogy "magyarul beszélsz"...Nem kötözködöm, de picit fura volt nekem az utóbbi pár hozzászólás.És bocsi Zsubé, ez már kezd off lenni Posted Image (bár a vizslákat is kell etetni :D )

#59 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:42

Az én németjuhászom 13 éves, táplálásból fakadó gondja nincs. Az Eukanuba tényleg jó, de életében tán három 15kg-os zsákkal kapott. De nem hiszem hogy az ilyen-olyan neves "first class"-os kaják jobbak lennének a "second class"-os pedigreevel vagy chappyvel vagy ki tudja mivel. Az igaz, hogy Tescosat én sem etetnék a kutyámmal.Vérvonal: én elég elfogult vagyok Danával szemben, de azt azért józan szemmel látom, hogy sokkal szebb a feje is, és jobb testfelépítése van egyik-másik "korcs", törzskönyves vizslánál. Danának nincs törzskönyve, mégis "szabványosabb" egy rossz vérvonal kölykénél.

#60

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:51

Volt egy barátnõm, egy pedigree-s magyar vizsla szukával... Hát az a szerencétlen kutya úgy nézett ki, mint valami ûrlény!.. Tök cingár volt (etették rendesen, igaz, csak second classal Posted Image ), és olyan gülü szemei voltak, mint egy whippetnek!.. Nagyon mókás kinézetû volt...És végülis nagyon sokszor igaz, hogy a keverékek, meg nem törzskönyvre tenyésztettek a legjobbak, sokszor sokkal szebbek, jobbak lehetnek. Az elõzõ nj-om is egy ilyen szerelemgyerek volt, úgy passzolták ide, és gyönyörû volt, és maximálisan megállta a helyét, pedig akkor már javában dívott nj-ban is a betenyészet, a pontyhát, stb...

#61

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 17:53

(õ, akirõl az elõbb szóltam, nem a 2. helyezettes volt, az a kutya még baba koromban õrizte a bölcsõmet Posted Image )

#62

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:23

Na jó, visszakanyarintok a témához, és megmutatom, mim lesz még a nj mellett, ha sok pénzem és idõm lesz rá:[url="http://"http://www.hund.ch/fotos/fklmunsterlander38.jpg"]Kis Münszterlandi Vizsla[/url], [url="http://"http://www.hund.ch/fotos/fklmunsterlander47.jpg"]itt is[/url], [url="http://"http://www.koehler55.de/mediac/400_0/media/16052004_Rom$20360.jpg"]itt is[/url], [url="http://"http://www.jagerslatijn.nl/jagerslatijn/pics/heidewachtel-04a.jpg"]meg ám itt is[/url]. (abbahagytam)Már régóta kiszemeltem magamnak õket, remélem, nem marad plátói a dolog sokáig. Posted Image

#63 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:32

Én még ilyet akartam: (akarok) [url="http://"http://www.top-info.ch/dog/dog/zuchter/pics/z20p11.gif"]Weimari vizsla kölyök[/url] [url="http://"http://www.top-info.ch/dog/dog/zuchter/pics/z20p2.gif"]Weimari kan[/url] [url="http://"http://www.petplanet.co.uk/petplanet/fun/postcards/breedpostcards/Dogs/weimaraner.jpg"]még[/url] [url="http://"http://www.weimaraner-dogs.com/weim-face.jpg"]Bébikutya[/url] [url="http://"http://www.weimaraner.sk/images/foto3.jpg"]Haggyámá[/url] Abbahagytam én is :D Posted Image

#64 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:33

idézet:
Ad egy: én is azt írtam, hogy vegyesen etetem a kettõt, száraztápot is, és külön fõzött házit is. [/QUOTE]Erre írtam azt, hogy az nem rossz, sõt.
idézet:
És a "tesco gazdaságos"-t pedig én is ELVETETTEM éppenséggel. [/QUOTE]A tesco gazdaságos épp annyira különbözik a "second class"-tól, mint az a "first class"-tól... Sõt, szerintem, még kevésbé.
idézet:
Figyelmesebben olvass, vagy címezd a hozzászólást, hogy ez most nekem szól, vagy csak úgy, mert így az a benyomásom, el sem olvastál, csak szavakat. [/QUOTE]Próbáltam érthetõen fogalmazni, sajnálom, ha nem sikerült.
idézet:
Ad kettõ: nagyon el vagy te tévedve... Ha amúgy egészségesen tartod a kutyádat, eleget mozog, stb, akkor mindenféle mûtétnek semmi létjogosultsága nincsen,... Nem is értem, úgy érzem, baromira túldramatizálod ezt a kutyatáp-kérdést... [/QUOTE]Valószínû, tényleg kicsit máshogy állok hozzá, mint ti. Sportkutyás vagyok, és nekem nem mindegy, hogy 5 évesen, vagy 9 évesen kell leraknom az ebet. Nálam az egészséges mozgás ebbõl kifolyólag biztosítva van, a hangsúly innentõl kezdve a táplálás.És teszemazt, ha egy kutya HD-D-s, akkor csak rajtad múlik, hogy milyen irányba megy: marad tünetmentes, vagy 6-7 éves korára járni sem fog tudni. Ezt próbálom felhozni példának, hogy milyen mûtétekrõl is beszélek.
idézet:
én ilyet még nem tapasztaltam a saját kutyáimmal kapcsolatban soha!.. ...Nekem az összes kutyám közép árkategóriás tápon, és nagyon változatos és kutyának való házi koszton élte/éli az életét, és remek kondícióban és lelki állapotban élték/élik az életüket!.. [/QUOTE]A továbbiakban is hasonló pozitív tapasztalatokat kívánok, és hosszú életet a kutyáidnak.
idézet:
És azért annyira nem pórnépek járnak ide, hogy ne hallottak volna még az általad felsorolt kutyatáp márkák némelyikérl legalább, tudjuk, hogy "magyarul beszélsz"... [/QUOTE]Nem kell ahhoz pórnak lenni, hogy valaki ne ismerje a kutyatáp-márkákat... Én sem ismertem õket 6 évig, mégsem érzem úgy, hogy kilógna a kapanyél a számból.Összegezve: egy szóval sem írtam, hogy rosszul etetsz. A középosztályos táp kekerve hússal, zöldsággel, rizzsel, miegymással, ugyanúgy egészséges kutyát eredményezhet. Én nem fogom kipróbálni, amíg meg tudom fizetni az úgynevezett "first-class" tápokat... Kellemes kutyázást a továbbiakban, most lehet talán utoljára, ritka, hogy novemberben ilyen szép idõ van...

#65

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:34

Jaj, õk is olyan szépek, meg kékek! :D Tetszenek a Weimariak is. De nálam hosszú szõr rulez, meghát a foltok szeretete lovakból átöröklõdött :D

#66

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:39

Nood Lee! Minden okés. Csak az utolsóhoz: azért volt furcsa, mert ha nekem azt mondják, "Magyarul beszélek, mielõtt valaki furcsán nézne, miket írkálok.", az kicsit olyan érzést kelt bennem, hogy full tudatlannak néznek. De spongya.Köszi, így gipszelt lábbal kicsit nehezebb, de igyekszem, ma is levittem a lovakhoz, kifutotta magát, meg úgy "agility-ztünk", hogy õ ugrált, én meg álltam és mutogattam, mert futni azért még nem tudok. Posted Image Viszont kívánom! Posted Image

#67 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:40

A "sportkutyák" 10 fok alatt nem mûködnek?

#68 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:42

Az én kedvenceim:[url="http://"http://home.earthlink.net/~pjadams/katiebo1_test.jpg"]Õk[/url] [url="http://"http://www.pets.ca/breedprofiles/a/pointer-germanshort/p16.jpg"]2[/url] [url="http://"http://www.saksanseisojakerho.fi/assets/images/bracco.jpg"]És Õk[/url] [url="http://"http://www.champdogs.co.uk/images/k741d6.jpg"]2[/url] [url="http://"http://www.kennelliitto.fi/voittaja2000/75.jpg"]3[/url] [url="http://"http://home.clara.net/ardenstorm/image6.gif"]4[/url]

#69 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 18:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: A "sportkutyák" 10 fok alatt nem mûködnek? [/QUOTE]Most lehet talán kellemesen utoljára, utána jön az esõ, meg a hidegek (a hideget szeretem, az esõt kevésbé).

#70

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 9:25

[barátnõm vizsla-keresése közben megoldódott, köszi mindenkinek Posted Image ] [ November 05, 2004, 19:34: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#71 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 6:48

Hú de sokan írtak ide! Nood Lee kérdésére: rövidszõrû vizslát keresünk, egyelõre a kutyás újságokat bújjuk az apróhirdetéses résznél. Én is szeretem a hosszú szõrû kutyákat, csak az hamar összegubancolódik, meg nehéz tisztítani...viszont rövid szõrrel jobban fázik az eb! Valamit valamiért...Van egy másik kutyusom is, tudom hogy imádják a gyümölcsöket! Kiskorában gyakran etettem Tücsköt a teraszon, bemászott a kerítés alatt az ölembe, és könyörgött hogy csak egy kicsikicsi õszibarackot adjak neki...vagy körtét... Posted Image Itt van róla egy kép, mikor kicsi volt: [url="http://"http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445912.jpg"]http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445912.jpg[/url] Meg mégegy: [url="http://"http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445913.jpg"]http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445913.jpg[/url] Ez az utolsó: [url="http://"http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445786.jpg"]http://kep.tar.hu/paris/images/pic6445786.jpg[/url] Az utolsó képen látható nagyobb kutyus már nem él... :( [ November 05, 2004, 05:49: Az üzenetet átszerkesztette: Paris ]

#72 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 9:21

Paris! Neked is ajánlom ezt az oldalt, itt mindig látni kisvizslákat, most is van két alom, bár nem tudom mikor lehet õket majd elhozni, de érdeklõdj utána! Posted Image [url="http://"http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9021500&la=37673905"]http://forum.index.hu/Article/showArticle?...500&la=37673905[/url]

#73 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 1:03

Köszi, Zsu. Nem aranyos a kutyám? :D

#74 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 1:54

Paris! Szõrgubancolódás ellen hadd ajánljam a fésût, kefét. Komolyan mondom, hatásos!

#75 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 13:01

Nem mondod! :D De én ilyen lusta vagyok, meg az én kutyusom utálja a fésülést! Persze kölyökkorában kellett volna rászoktatnom, akkor biztos szeretné, de ez van...de abba kéne hagynom a lustulást ha a jövendõ kutyámról van szó...egyébként imádom a hosszú/göndör szõrt!De tudjátok mit? A szálkásszõr a király! Azt nem kell fésülni, de elég meleg. És az olyan "vaddisznószerû" amit úgy imádok! Paris

#76 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 7. - 19:15

Paris! De igen, aranyos a kölök Posted Image Magyar vizsla van drótszõrûben is - bár nekem nem tetszik. Viszont sokkal kevesebb van belõle és többet kell utánajárni. (Meg szerintem ha már vizsla, legyen rövidszõrû!)

#77 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 18:47

Sziasztok!Nekünk eddig csak vizslánk voltak:egy 15 éves magyarvizsla, aztán egy másik akit sajnos három hónapos korában elloptak, és most van egy 5 hónapos magyar és németvizsla keverék!!!Imádni való! [ December 20, 2004, 18:25: Az üzenetet átszerkesztette: Kozifru ]

#78 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:24

Segítek egy kicsit: Fruzsi vizslája: [url="http://"http://zsubaba.freemp3.hu/kefir.jpg"]Kefir[/url] ;)

#79 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:26

Hüüüü!Kössz Zsu!Imádlak!!!És Kefír is már sztár lett!!!! :D

#80 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 22:39

[url="http://"http://img.tar.hu/zsubaba/img/10138223.jpg#3"]Dana[/url]