Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovastorna


  • Please log in to reply
124 válasz a témához

#1 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 0:14

Gondoltam hátha vannak olyanok akik szívesen hozzászólnak ehez a témához.én jártas vagyok benne mivel 5 évig voltizsáltam.éshát nagyon hiányzikszóval élmények tapasztalatok stb-t szívesen várok. de olyanokat is akik nem tudják pontosan mi ez a lovas ugra-bugrálás.de ahogy elnézem nagyon sok itt a szagember Posted Image Sziasztok:Pallasz

#2 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 20:22

Szijoka.Én fél évet Voltizsoztam.Hát asszem nem vagyok az a tehetség benne-)))De nem baj.Odáig eljutottam hogy kissebb lovakra valo felugrás,malom,zászlo(néha)vágtába,alap ülés:))Ugyhogy ennyit a voltizs szakértelmemrõl,meg sok barátnõm van akik nagyon jol versenyszerüen voltizsáltak.Puszi:AndiUi:ha valakinek van érzéke hozzá akkor szerintem szuper sport!Hajrá mindenkinek.Komolyan mondom ha egy picit több érzékem lenne hozzá akkor én csinálnám...

#3 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 20:45

Hát én nem igazán próbáltam,csak közbeforogni és felállni a paci hátára, de nem volt, ami megvfogott volna benne.De szntem pont ez a jó a lovas sportban, hogy nagyon sokféle ága van, és mindenki azt válaszhatja, amelyik neki tetszik. :D

#4 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 23:22

Én már láttam voltizsálókat. Posted Image Cav

#5 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 9. - 23:49

Én annyit voltizsáltam, h lépésben ilyen malom, meg zászló meg ilyenek és vágtában az alapülés. Engem se ragadott meg Posted Image

#6 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 10. - 22:08

Sziasztok!engem megfogott a dolog,noha sokan mondják h unalmas.igen unalmas az a 2 év amíg semmi sem megy de utána amikor már te is érzed hogy fejlõdsz az nagyon klassz.amugy szerintem a legjobb 7 éves kor körül kezdeni mert akkor már elég komoly vagy hozzá meg elég könnyû ahoz hogy emelgessenek. Posted Image akkoriban nem nagyon féltem viszont késõbb már igen. :D az a baj evvel a sporttal hogy nagyon kevesen ismerik és egyszerûen nincs utánpótlás.szép lassan mindenki kiöregszik...ha egyébként bárkit érdekel szívesen segítek

#7 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 22:39

Cav: Kösz az építõ jellegû hozzászólást Posted Image Posted Image Posted Image

#8 Ramirez

Ramirez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 309 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 22:55

HiRégen szertornáztam pár évet, de mire bele jöttem rajtam kívül álló okok miatt abba maradt a dolog - ez olyan hobby volt. Mire kitaláltam, hogy mi lenne, ha voltizsálnék azt mondták öreg vagyok. Mit mondjak? :( De ha 1x az életben lesz 1 lovam, akarok majd neki egy olyan nyerget, amivel meg tudom csinálni azt, amit az a Mario gyerek, ahogy kiül a ló mellé vágtában és mindezt hátra felé teszi! Posted Image Ram.

#9 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:40

Ram: a dologhoz nem kell nyereg elég egy voltizs heveder Posted Image

#10 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 13:27

Tud valaki Godtol nem tul messze olyan helyet, ahol lehet lovastornazni? Tesom kolkeit erdekelne a dolog.

#11 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 21:05

Hu, Cav-hoz csatlakozva, már énis láttam votizsálókat! :D :D Hát nem naccerü? Posted Image Posted Image

#12 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 22:37

:confused: hát Göd közelében sajna nem tudok.Pesten :tati egyébként még Sóskút.aztán már csak vidéken vannak...de sok szerencsét:)

#13 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 22:38

Afi:KÍÍÍÍRÁLY Posted Image Posted Image nem fogod elhinni de én is,sõt még ismerek is néhányat nem nagyszerû?? :D

#14 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 22:45

Pallasz!!!Télleg?Ez naccerüüüü!Lécci mutass be párnak!Irtó laza embör lehecc! :D Posted Image Posted Image :D

#15 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 20:46

Afi:Többekközött azért mentem lovastornázni mert laza vagyok Posted Image Posted Image de aztán már olyan laza lettem hogy majd leestem a lórul,ezért kellett abbahagynom :D majd szólok ha látok egyet!naccerûûûûûû lesz.de most kiáltok is egyet jo? figyelem votizsálók aki itt van az legyen szives jelentkezni Afinál!!!!jó volt? Posted Image Posted Image

#16 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 21:51

Pallaszkám köszi,nagggyon jo volt ;) pusz:)DE miért kellett abbahagynod? :confused:

#17 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 13:36

Szia!Végre egy "bennfentes" Posted Image A lányon sokszor nyúzott már avval, hogy õ kirpóbálná.Most 9 éves. De a Tatin és Sóskúton kívül nincs má hely. Márpedig Ezek hétköznap nem igazán elérhetõek számunkra hétvégén meg nincsenek :( Tanács?

#18 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 20:43

Afi:azért mert a térdemben megLAZULTAK Posted Image a szalagok és 1 el is szakad.jelenleg kézilabdázom :D az nem veszélyes. míg Doki nem tuggya.Kár volt akkor abbahagynom mert ha nem hagytam volna abba most ott lehettem volna a vb-n spanyolországban :( . egyébként Sóskúton Tatin kívül nem tudok más pest közeli egyesületet sajna:( pussz

#19 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 20:56

Az én voltoizs-tudományom annyi, h lépésben felálltam a lóra és tok ülni vágtábam. :D Na jó, tom 1 kicsit hülye vagyok. Posted Image Amúgy érdekelne a sport csak nem túl sokat hallok róla. Azt azért tudom, h emberek ( akiknek semmi veszély érzetük nincs) mindenféle mutatványt mutatnak be 1 futószáron vágtázó lovon. :D

#20 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 16:13

Petshu:a leírásért szerintem szerintem simán 10-bõl 9 pontot kapsz.azért mondjuk nem mondható hogy nem szoktunk betojva lenni! :D azonkívül megnyerted a 1000 garantál ajándék egyikiét mert rátapintottál a lényegre,nevezetsen hogy alig hallani vmit a voltizsról.Ezért indítottam ezt a topicot Posted Image

#21 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 22:03

Pallasz, szegényém,de a kézilabdáról annyit, hogy eccer játszottam, és az elsö 1 percben a padló küldtek egy hátassal :D Aki tatterban tanit, az az edzésért mért kér el óránként 3500-at? Azért ennyire egonak kell lenni ezért!? :mad:Bocsi, ez csak ugy eszembe jutott :D [ 16 November 2002, 21:04: Az üzenetet átszerkesztette: Afi ]

#22 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 22:33

Köszönöm Pallasz!Ha már mind2-en rájöttünk, h keveset hallani errõl a sportról lécci írjá nekünk 1 kis beszámolót. Posted Image pl: milyen gyakorlatok vannak?

#23 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 22:42

Pet,belenézel egy lovaskönyvbe, és ott van minden róla ;)

#24 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 17. - 20:48

Posted Image Posted Image Posted Image

#25 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 22:04

Bocsi :D Akkor nézz körül a lovas.lap.hu-n (ez reklámnak számit?szabad? :rolleyes: )

#26 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 22:21

Afi:reklámozni szabad,de csak ha megengedem külömben fizetned kell. természetesen nekem :D Pet:ne mérgelõdj Posted Image Afit csak a jószándék vezette.szerintem ne nézd meg könyvbe mert amikor én láttam szétröhögtem a belem.Ugyanis kislányok kis tütü szoknyában ugrabugráltak.Ezt nevezik õk lovastornának.Most szóljatok hozzá Posted Image Inkább 7végén leírom neked (csak neked ;) a dolgot mert most nincs idõm.Cupppppp Pallasz

#27 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 22:29

Pallasz,nem töled kérdeztem Posted Image tongue.gif na,azt a lovastornát hadd lássuk csak mi is :D

#28 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 20:32

Én is megnéztem a lovas.lap.hu-t Posted Image

#29 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 20:35

Gyerekek Törzsvendég lettem Posted Image Posted Image 30 hozzászólás után van vagy hogy?

#30 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 20. - 21:07

Pallasz,vág az eszed,mint a láncfürész :D ;)

#31 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 16:36

Nos akkor ahogy azt megígértem...Szóval ugye azt mindenki tuggya hogy a ló futószáron(de jó hogy most nem pórázt kell mondania laikusok miatt Posted Image megy lépésben vagy vágtában.ügetés versenyen nincs csak edzésen szoktunk néha állni.ja és bal kézre vágtázik a ló.Van csapat ill egyéni vrseny. csapatban van 8 és 5 fõs csapat. a 8 fõs csapat ún."A" kategóriában indul.Kötelezõ gyakorlatok:felugrás=lóhoz kifucc fülben (nem ló füle :D )megkapaszkodsz dobbantasz és már fenn is vagy mert a lendület felvisz.lépésben meg a csapattársad Posted Image ezután alapülés=csüccs,két kéz oldalt.zászló=térdelés,bal kéz elöl jobb láb hátul.malom=jobb lábam emelem ,fordulok át dáma,ezt egészen addíg mûvelem amíg egy telejes fordulatot nem teszek a ló hátán.lecsúszom .miután ezt mindenki megcsinálta jövök megint.felugrom,olló:fellendülök kézállásféleségbe :D és megcsavarom a lábaim.ha minden jól megy ezek után a ló kerekdedebb végét látom.ugyanez vissza csak most a lábam elõször a ló feje felé lendítem,csavar,ló barátságosabb vége. :confused: értitek?én biztos nem bírnám ezek alapján elképzelni.. :D na ezután állás=feltérdelsz,guggolsz,állsz két kéz oldalt.akik azt hiszik hogy ez a legfélemetesebb rosszul teszik Posted Image aztán lengés=kézállásféleségbe dámaülés.innen megint fellendülök és elrepülök kifelé,landolás a fûrészporban.nos ezek a kötelezõk. 8 perce van minderre a csapatnak. a egyéni vagyis csapatkûr pedig szabadon választott.általában 2 nagy tart 1 kicsit vagy ilyesmi.itt is vannak sablongyakorlatok de általában minden csapatnak más kûrje van.és ugyanez egyéni kûr:te állítod össze.3 kategóriában zajlik mindez:A B C.A a legnehezebb.ja és van még a "mûlovasverseny"amikor egy négy lábbal és kapaszkodókkal-->fül rendelkezõ hordón ügyeskedünk.nos naggyából ennyi.nem túl átlátható,na mindegy aki nem érti nézzen bele egy szagkönyvbe de a tütüszoknyás kislányokat ne képzelje oda :D

#32 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 20:46

És a ló mindig csak bal kézre megy!? :rolleyes:

#33 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 22:08

Ja versenyen. edzésen is,nagyon ritkán szoktunk jobb kézre menni 1mert nem nagyon tud beugrani jó lábra Posted Image 2mert rohatul furcsa felugrani meg ilyesmi.

#34 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 22:10

szegény ló,akkor ezért nem szabad votizsról levett lovat venni... :rolleyes:

#35 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 22:19

hát ja.most pusztult el az egyik lovunk,mert teljesen agyon lett hajszolva szegény.vele kezdtük 5 éve és azóta rengeteg edzõtábort,heti 3-4 edzést kellett elviselnie.eddig bírta pedig csak 10 éves volt.spanyolország oda-vissza már sok volt :( :(

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 22:52

Azért szerintem ez is bánásmódtól függ... Én amikor a Tatiban voltizsedzést láttam, akkor míg a lovat melegítették be, mindkét kézre dolgozott, sõt talán edzés alatt is, bár erre nem mernék megesküdni. Nagyrészt biztos balkézre. Ott van például a Kola, õ nagyon jó kis lovacska, nincs semmi baja (amennyire tudom). Alapfokú díjlovas versenyen is indult vele egy lovastársam, és jól mentek, szép eredményt értek el. Posted Image

#37 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 25. - 21:17

najó de Kolábol nincs még egy. :D Ádám is nagyon sokáig bírta (bírja) a kiképzést.de Hunor vak volt az egyik szemére meg egyéb bajai is voltak szegénynek.

#38 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 25. - 21:58

:( Posted Image szegény..... Posted Image Pallasz, köszi a beszámolót! Posted Image (nem te voltál az egyik a kis tütü szoknyás kislányok közül?) Posted Image :D

#39 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 25. - 22:00

ja,én aszittem,hogy Pallasz fiú :D :D

#40 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 25. - 22:01

Phaj,én ismertem egy Mágnás nevü irtó jo kis pacit, csak egy kisérleti vakcina miatt megvakult az egyik szemére, aztán a másikra is, pedig irtó ari ló volt... :( Posted Image :( Posted Image :( Posted Image