Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Kérdezz-felelek

• Please log in to reply
6073 válasz a témához

#6041 Kaiser

Kaiser

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 21. - 12:32

Kinga, régi kovácsunk Monda sarkát nagyon megszedte. Érzékeny volt a talpa, szűrődött a két hátsó lába és kocsi vissza fogásánál meg is rogyott. Bíztunk a mesterbe, nem kételkedtünk a munkájába.

Kedves barátnőm, aki ért a körmöléshez, eljött megnézni. Lovunknak nem volt sarka, így a súly jobban terhelte. Azóta ő jár körmölni. Lovunk nem kapott patkót, 2 hetente járt igazítani a körmén. Megreszelte az elejét, mert ahogy nőtt, sarokra ment jobban a teher. Patkóval, még kopni sem tud.

• Kistáltos és N.C. kedveli

#6042 Daraby

Daraby

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 453 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 28. - 19:38

Még mindig elmélkedem az erdélyi túrán. Esetleg ezt az ajánlatot ismeri valaki? 

Illetve nincs olyan, akit szintén izgat ez a kérdés? :)

#6043 Mohito

Mohito

Új vendég

• Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 13. - 12:54

Sziasztok! Találtam ugyan egy zablákkal foglalkozó topicot, de inaktív, szóval itt kérdeznék.
Adott a lovam. Mostanában egész szépen összeszoktunk, (ideje is volt egy év után,) viszont nem szokott támaszkodva, keretben menni, mindig csak vágta után egy-két percig. Figyelni figyel rám és mindent megcsinál nekem, de minimális erőbefektetéssel. Szeretném rendesen összelovagolni, hogy megizmosodjon és jobb kondiba jöjjön, és nyilván ehhez nekem kell hozzátennem a nagyobb részt, de az ördög a részletekben rejlik. Eddig sima csikózablával lovagoltam, most nemrég kapott egy ugyan olyat, csak kék acélból. Ezzel azért már sokkal készségesebb, könnyebben be is veszi a szájába, pedig alapból sem volt gond a zablabevétellel. Egy idő után ezzel is megakadtunk. Szebben és elengedettebben megy, én is érzem a fejlődésemet, (mert ugye figyelmesebb lóval fejlődni is könnyebb), viszont lépésben csak vágta után, ügetésben meg nem folyamatosan támaszkodik, vágtában néha napján.
Nyilván nem egy zablától fog majd tökéletes egyensúlyban közlekedni, de mivel éreztem az első váltáskor is a különbséget, gondolom, hogy van neki is egy nagybetűs ZABLA. Nem szeretnék semmi bazilikakilincset a szájába tenni, csak annyi változtatásokra gondoltam, hogy mondjuk sima karika helyett olivát vagy D-t próbálnék ki, inkább a különböző anyagú szájrészekkel variálva, esetleg egy rugalmas egyenes gumisat. Főleg az anyaggal kapcsolatban érdekelnek tapasztalatok. Ki használ bőrt? A hajlékony, egyenes gumizabla mennyire lenne jó/rossz döntés, illetve mennyire erős annak a feszítő hatása? Úgy nagy vonalakban tisztában vagyok a zablákkal, ezért inkább érdekelnek személyes tapasztalatok, hogy kinek mi vált be, mit ajánlanátok.

A paccról még annyit, hogy alapból zabla ellen menős, sokszor fölé kerül, meg lógatja a nyelvét (ezt gondolom a diótörő hatás miatt is lehet, bár volt duplán törtünk, és annál is csinálta), általában csak néha akciózik, amúgy kisangyal és majdnem mindent megcsinál, amit az ember kér tőle.
Én 7 éve lovagolok, egyelőre hobbi szinten, de egy éve már intenzívebben, hetente három-ötször. Nem gondolom magam húdeprofi lovasnak, mindig van mit javítani, de nem is vagyok már lötyögős szinten, igyekszem folyamatosan foglalkozni a lóval, változtatni mindig valamit, hogy érdekesebb legyen mindkettőnknek a munka. Lovagoltam már (nem őt) hosszúkarú feszítővel, azt néha nem éreztem a kezembe valónak, mert sokszor nem vagyok egy puha kezű, de azért rángatózni nem szoktam.
Bár nem érzem teljesnek a beszámolót, nem szeretnék egy regényt ideírni.. :D Előre is köszönöm a segítséget!
  • fafaragó kedvelte

#6044 egyember

egyember

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.008 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 13. - 16:58

Üdv, valszeg amikor lógatja a nyelvét akkor ráharap a zablára ezért könnyebben bír ellene menni, én raknék rá pofa szíjat .

Sziasztok! Találtam ugyan egy zablákkal foglalkozó topicot, de inaktív, szóval itt kérdeznék.
Adott a lovam. Mostanában egész szépen összeszoktunk, (ideje is volt egy év után,) viszont nem szokott támaszkodva, keretben menni, mindig csak vágta után egy-két percig. Figyelni figyel rám és mindent megcsinál nekem, de minimális erőbefektetéssel. Szeretném rendesen összelovagolni, hogy megizmosodjon és jobb kondiba jöjjön, és nyilván ehhez nekem kell hozzátennem a nagyobb részt, de az ördög a részletekben rejlik. Eddig sima csikózablával lovagoltam, most nemrég kapott egy ugyan olyat, csak kék acélból. Ezzel azért már sokkal készségesebb, könnyebben be is veszi a szájába, pedig alapból sem volt gond a zablabevétellel. Egy idő után ezzel is megakadtunk. Szebben és elengedettebben megy, én is érzem a fejlődésemet, (mert ugye figyelmesebb lóval fejlődni is könnyebb), viszont lépésben csak vágta után, ügetésben meg nem folyamatosan támaszkodik, vágtában néha napján.
Nyilván nem egy zablától fog majd tökéletes egyensúlyban közlekedni, de mivel éreztem az első váltáskor is a különbséget, gondolom, hogy van neki is egy nagybetűs ZABLA. Nem szeretnék semmi bazilikakilincset a szájába tenni, csak annyi változtatásokra gondoltam, hogy mondjuk sima karika helyett olivát vagy D-t próbálnék ki, inkább a különböző anyagú szájrészekkel variálva, esetleg egy rugalmas egyenes gumisat. Főleg az anyaggal kapcsolatban érdekelnek tapasztalatok. Ki használ bőrt? A hajlékony, egyenes gumizabla mennyire lenne jó/rossz döntés, illetve mennyire erős annak a feszítő hatása? Úgy nagy vonalakban tisztában vagyok a zablákkal, ezért inkább érdekelnek személyes tapasztalatok, hogy kinek mi vált be, mit ajánlanátok.

A paccról még annyit, hogy alapból zabla ellen menős, sokszor fölé kerül, meg lógatja a nyelvét (ezt gondolom a diótörő hatás miatt is lehet, bár volt duplán törtünk, és annál is csinálta), általában csak néha akciózik, amúgy kisangyal és majdnem mindent megcsinál, amit az ember kér tőle.
Én 7 éve lovagolok, egyelőre hobbi szinten, de egy éve már intenzívebben, hetente három-ötször. Nem gondolom magam húdeprofi lovasnak, mindig van mit javítani, de nem is vagyok már lötyögős szinten, igyekszem folyamatosan foglalkozni a lóval, változtatni mindig valamit, hogy érdekesebb legyen mindkettőnknek a munka. Lovagoltam már (nem őt) hosszúkarú feszítővel, azt néha nem éreztem a kezembe valónak, mert sokszor nem vagyok egy puha kezű, de azért rángatózni nem szoktam.
Bár nem érzem teljesnek a beszámolót, nem szeretnék egy regényt ideírni.. :D Előre is köszönöm a segítséget!

• Mohito kedvelte

#6045 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.049 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 13. - 19:07

Mohito, szerintem a támaszkodás kialakításánál, relatíve kevés jelentősége van annak, hogy olív vagy D zablát használsz. Ahogy leírod a problémátokat én látatlanban két dologra gondolok.

1. A lovadnak anatómiai okokból következően (testfelépítés, kötöttebb izomzat, esetleges korábbi sérülés) kényelmetlen támaszkodni.

2. Előfordulhat, hogy az ülésed még nem elég zárt és nem tudod a lovat kellően hozzálovagolni a megtartott zablához. Ez nem ugyan az, mint erős kézzel lovagolni.

Esetleg meg lehetne nézni a fogait, hogy minden rendben van-e velük, mert ez is okozhat támaszkodási problémákat.

u.i.: egyember valószínűleg orrzóra, más néven kis-orrszíjra gondol, nem pofaszíjra. A pofaszíj minden kantárnak - felépítésénél fogva - kihagyhatatlan eleme. Azonban tapasztalataim alapján nem gondolom, hogy hosszútávú megoldást jelentene a problémára.

#6046 Juliaa

Juliaa

Új vendég

• Új tag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 14. - 12:09

:D

Edited by Juliaa, 2017 augusztus 14. - 12:10.

#6047 Kaiser

Kaiser

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 14. - 13:56

Juliaa ez nem facebook.

#6048 Mohito

Mohito

Új vendég

• Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 14. - 14:17

Néha teszek rá kisorrzót, de olyankor az elején még jobban befeszül.
Támaszkodásban nem hinném, hogy a felépítése vagy az ülésem gátolja meg, hanem el van rontva. Gyerekek lötyögtek rajta előttem a szájába kapaszkodva, emiatt rosszul izmolt, megszokta a rossz tartást. Szeretném, ha ráérezne, akár szépen lassan, erőszak és fejlerángatás nélkül, ehhez pedig ilyen olyan zablákat próbálnék ki első sorban, hogy megtaláljam a tökéleteset, ami a legjobb mindkettőnknek.
Ha valaki tapasztalatok alapján írna a hajlékony, egyenes gumizabláról, annak hálás lennék :)

#6049 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.423 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 14. - 15:38

Ezt még előtted kezdtem írni, csak lassan haladok! :unsure:

(Az egyenes gumis az jó kiindulásnak tűnik - persze innen messziről, látatlanból! :) )

" Nyilván nem egy zablától fog majd tökéletes egyensúlyban közlekedni, de mivel éreztem az első váltáskor is a különbséget, gondolom, hogy van neki is egy nagybetűs ZABLA."

Ez tapasztalatom szerint is így van, csak néha hosszú az út a megtalálásáig....

Ugye adott a hordász ( a foghíjas rész az alsó állkapocsban, ahol a zabla fekszik):

- ha laposabb, szélesebb, vastagabb rajta az "íny' , akkor kevésbé érzékeny

- ha magosabb, keskenyebb, vékony nyálkahártyával, akkor érzékenyebb a zabla által okozott nyomásra.

Ezért "élesebb" a vékony szájrészű , és "puhább" a vastag szájrészű zabla. A "puhaságba" természetesen számít a tényleges puhaság is: fém-műanya-keményebb-puhább gumi és a szájrész kiképzése is: kétszer tört, egyszer tört, egyenes.

A zabla elfogadásában ( az 'eltűr' és az 'elfogad' az azért két különböző dolog ) szerepe lehet a fémzablánál is az anyaga ( acél, sárgaréz, vörösréz, argentán stb) súlya (tömör-üreges ), formája-íveltsége ..  meg még a fene tudja, mi...

.. és akkor még ugye az esetleg korábban kialakult reflexek, averziók.

Azt hiszem, általánosságban elmondható:

- amelyik lónál inkább az a probléma, hogy eldobálja a zablát, egyenetlenül támaszkodik, 'szár fölött megy', ott inkább a puhább irányba próbáljuk a megoldást keresni

- amelyik ráfekszik, sokat fog folyamatosan, ott inkább az élesebb irányba kezdjünk változtatni.

Az új zablát normál helyzetben-, munkakörülmények közt kezdjük el tesztelni és pár alkalom után véleményezzük  lehetőleg úgy, hogy próbáljuk megítélni a kedvező és kedvezőtlen változásokat is.

Az olív - D kiképzésnek inkább a 'visszatartóhatásban' van szerepe: erőteljesebb szárhúzásra emelő hatás is.

( Szerintem nem ez a te utad.)

Saját történetekből pár:

Egy igen kedves, jó kis fogatlovamnak olyan gyönge szája volt, hogy csak vastag-egyenes-puha gumis zablára volt hajlandó rátámaszkodni, arra is úgy, hogy két karikába volt csatolva a szár.( 4 karikás fogatos zabla)

Egy alkalommal díszszerszámban - csipkés réz- kellett kiállnom , szegényem párszor úgy nekiszaladt a rézzablának kínjában, hogy majdnem lehúzott a bakról. Következő alkalomra csináltattam neki csipkéskarikásat. :) , megérdemelte.

A feketém ( itt a Pacin is megtalálod: 4550 Nagycenk North Star-50 Legenda) is elég sok fejtörést okozott: támaszkodjon is, meg ne is vigye el a lányokot. Ami végül bevált, az egy olív karikás egyszertört vastag vörösréz szájrészű zabla, illetve énnekem (és az ifimnek normál helyzetben) egy normál karikás vastag, egyszer tört argentán.

Ha a puhább zablának a ló néha fölemelt fejjel, kidugott orral nekiszalad, azt egy korrektül beállított martingállal jól lehet orvosolni.

Kisorrzó: én nekem nem a szívem csücske: ha nincs meghúzva, akkor gyakorlatilag hatástalan, ha meg van húzva, akkor meg rossz a lónak.

Mondja a feketémre egy amúgy jó nevű edző-bíró  díjlovas verseny előtt:

- Tegyetek rá kis orrzót, mert nem támaszkodik egyenletesen, tátog!

- Mondom, hogy attól még úgy lesz..

- De nem látszik!

(Amúgy sz@r űgy, ha egy kis orrzótól nem látszik a támaszkodási probléma...)

Edited by N.C., 2017 augusztus 14. - 15:54.

• izland kedvelte

#6050 egyember

egyember

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.008 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 15. - 15:12

Igen arra de érteted anélkül is

Mohito, szerintem a támaszkodás kialakításánál, relatíve kevés jelentősége van annak, hogy olív vagy D zablát használsz. Ahogy leírod a problémátokat én látatlanban két dologra gondolok.

1. A lovadnak anatómiai okokból következően (testfelépítés, kötöttebb izomzat, esetleges korábbi sérülés) kényelmetlen támaszkodni.

2. Előfordulhat, hogy az ülésed még nem elég zárt és nem tudod a lovat kellően hozzálovagolni a megtartott zablához. Ez nem ugyan az, mint erős kézzel lovagolni.

Esetleg meg lehetne nézni a fogait, hogy minden rendben van-e velük, mert ez is okozhat támaszkodási problémákat.

u.i.: egyember valószínűleg orrzóra, más néven kis-orrszíjra gondol, nem pofaszíjra. A pofaszíj minden kantárnak - felépítésénél fogva - kihagyhatatlan eleme. Azonban tapasztalataim alapján nem gondolom, hogy hosszútávú megoldást jelentene a problémára.

#6051 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 667 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 17. - 7:17

Sziasztok!

Akkor a fentiek alapján a következő esetre mit ajánlanátok?
- Adott egy lipicai sodrott herélt ló, aki rendkívül érzékeny, és fogatban csavart zablával hajtották. Ez nagyon éles volt neki, és folyamatosan felcsapkodta a fejét. Mikor hozzánk került, ezt leváltottuk sima egyszer tört, vastag, üreges négy karikás  zablára. De erre meg nagyon rátámaszkodik, és bár szóra megáll, és jól fordítja a kocsit is, mégis érzem, hogy nem az igazi. Időközben belovagoltuk, ahol egy olivás, vastag, üreges egyszer tört zablát használunk, és avval meg nagyon szépen megy. A kérdésem tehát, hogy milyen zablát javasoltok neki kocsizáshoz?

• fafaragó kedvelte

#6052 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 17. - 14:23

Nem értek a kocsizáshoz, de próbáltad már azzal a zablával kocsizni, amit kedvel?

#6053 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.423 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 17. - 14:40

- az egyik ötlet: az eddig használt "sima egyszer tört, vastag, üreges négy karikás  zabla" egy kicsit (csak kicsit!) vékonyabb, talán kicsit nehezebb változata. ( Meg lehetne próbálni a 'normál' réz négykarikás fogatos zablát.

- a másik: tedd be neki fogatban is a lovagláshoz bevált zablát; lehet, DE nem biztos, hogy ugyan olyan jól működik.Egy próbát megérhet.

( Volt olyanom is, hogy két külön zabla kellet - nem csak úgy, hogy egy a kocsis- egy meg a lovaglókantárba :P ,- meg volt olyanom is hogy az idősebb, előtte csak lovagolt mén csak a nikkel olivással ment el, de azzal jól. Én meg hallgattam: mennyire nem értek hozzá, hogy a réz csipkés veretékes díszszerszámhoz nikkel lovaglózablát használok.... De hát ilyen máskor mással is van, nem? :unsure: )

• izland kedvelte

#6054 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 17. - 14:43

Kérdésem lenne nekem is. Hol találom meg a kehesség fokozatait, ill. van-e arra valami útmutató állatorvosilag, mikor kell véget vetni egy kehes ló szenvedésének? 

#6055 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 667 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 11:49

Köszönöm a javaslatokat :)

A hasonló kialakítású, de kicsit vékonyabb, tömörebb zablára én is gondoltam már, de még nem próbáltam ki. Sejtettem, hogy azért a nagyon éles csavart zabláról, ilyen puhára való átállás nem fog egyszerűen menni, de legalább már a fej felcsapkodása megszűnt, a többi meg csak finom hangolás kérdése. 

Nem vagyok tapasztalt hajtó, így még soha nem láttam lovagló zablát fogatos kantárban, de ezek után megfogom próbálni, hátha segít a dolgon.

#6056 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 12:20

Telivér, első szárnypróbálgatásunkkor a póni ugyan tapasztalt kocsis volt, én nem, a kantárfejre csatoltam a hajtószárat, oszt működött. Igaz, mint mondom, a lovacska értette a dolgát.  :)

• telivér kedvelte

#6057 Mohito

Mohito

Új vendég

• Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 12:22

Kistáltos, szerintem kehességről legjobb, ha az állatorvosodat kérdezed meg, esetleg kikéred más szakemberek véleményét is, vagy olyanokat keresel meg, akiknek volt mar dolguk kehes lovakkal. :)

#6058 Kaiser

Kaiser

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 12:37

Telivér, mi kicsit vastagabb szíjú lovagló kantárral és persze zablával fogatozzuk a lovunkat. Forgalomba is megyünk vele. Én biztonságosabbnak érzem szemző nélkül hajtani. Sok figyelmetlen autós pár centire előzi meg. Így ő is lát oldalra és nem lép elé. Igaz, mi tanítottuk be kocsiba.

• grumimaci kedvelte

#6059 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.423 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 18. - 15:00

Volt egy öreg lókupec barátom, ő járatta a lovát, lovait szíjkötőfékbe kelevézzel beakasztott feszítőzablával. A lánc is be volt akasztva, ezzel együtt nem gondoltam, hogy a sodrott vagy hidegvérű lovaknak ez így bajára lett volna. Az udvarról egy emelkedő kapubejárón át rögtön a 85 főútra kellett fölhajtani, ahol már abban az időben is volt forgalom. Én először igen figyeltem, mi lesz a szemző nélkül az előző kamionnál?  Semmi. 

"a kantárfejre csatoltam a hajtószárat,"

Egyszer megyek az öreg lovaival, nem tetszik a dolog, mert a rudas olyan kicsit bamba-formán reagál a szárhatásra - fölvétel, fordulás..- pedig amúgy ő a figyelmesebb.. Na mindegy, ma ilyen napja van.

Megállunk a bolt előtt, nézem, mi a fene lötyög a ló nyaka alatt? Hát a zabla, mert az valahogy nem került a ló szájába. A szárral húztam a feszítőzabla alsó ágát, az pedig a fölső ágával a szíjkötőféket.

Tehát nem kihagyható szabály: a hajtónak nem csak kutya kötelessége, hanem elemi érdeke is ellenőrizni a befogást. :cool:

#6060 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 20. - 11:35

Kistáltos, szerintem kehességről legjobb, ha az állatorvosodat kérdezed meg, esetleg kikéred más szakemberek véleményét is, vagy olyanokat keresel meg, akiknek volt mar dolguk kehes lovakkal. :)

Nincs kehes lovam (még), szakirodalmat szeretnék olvasni róla. Magyarul.

#6061 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 667 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 23. - 10:36

Köszönöm a javaslatokat mindenkinek :)

Mivel a vendéglátásban dolgozunk a lovakkal, így a külső megjelenés is fontos, de jó volt olvasni ezeket az extra megoldásokat is. Mivel sokat foglalkozok velük, így szóra is tökéletesen működnek (megállás, fordulás, stb). Csak nem szeretném ha rászokna a rudas, hogy rátehénkedik a zablára, arról nem is beszélve, hogy leszakad a kezem a végére. 

Hétvégén lesz egy kis időm, akkor majd próbálkozok más zablákkal, és beállításokkal ;)

#6062 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 24. - 20:41

Bocsánatot kérek, hogy ide teszem. 

NAGY BAJBA KERÜLTÜNK! A szomszéd nagylova ma délben kiszabadult és megtámadta a legelőn kikötött Bíbor póninkat. Bíbor elmenekülni nem tudott, így súlyos sérüléseket szenvedett. Éppen most műtik az üllői Nagyállat klinikán. A költségek előreláthatólag igen magasak lesznek, kb. félmilla. 
Nemvolt kérdéses, hogy belevágunk és NEM ALTATJUK EL, még akkor sem, ha valószínű, nem lesz már teljes értékű póni. Bíbor 20 éve a társunk, gyerekünk, családtagunk, és minden, ami LEGESLEG.
Kérnénk mindenkit, aki ismeri, tanult rajta, versenyzett, túrázott, vagy egyszerűen csak szereti, SEGÍTSEN !!! Nem tudom, hogyan fizetem vissza, de gyorsan összeszedem én is a mozdítható dolgokat, piacra vele. Pl. vannak nagyon jó nyergeim, nem túl magas áron.
DRUKKOLJATOK, HOGY MINDEN JÓL MENJEN!!!
OTP 117 7342504153997 Németh Magdolna

21034407_1413687525374072_78232551497114

#6063 Õz

Õz

Sebész

• Főmoderátor
  • 3.926 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 24. - 22:12

Azért ha ennek az az eredete hogy a szomszéd lova nem volt megfelelően bezárva/megkötve/bármi, és bement a te területedre; akkor ott a szomszédnak van kártérítési felelőssége keményen; abból ne hagyd kisétálni!

• fafaragó kedvelte

#6064 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 25. - 4:25

Igen, valószínű, hogy ezért dobtak ki hajnalban (mérgezett?) húst a kutyáimnak. Szerencsére a kutya odahozott belőle, és szerencsémre ismerős hozott hiperolt meghánytatni.

• fafaragó kedvelte

#6065 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.754 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 25. - 18:48

Kitartást és komplikációktól mentes gyógyulást Bíborkának!
  • Kistáltos kedvelte

#6066 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 26. - 7:00

Minimum feljelentés,kártérítési igénnyyel ! :angry: Kitartás kistáltos! :smile2:

• Kistáltos kedvelte

#6067 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 26. - 14:39

Egyenlőre csak ők voltak a szemtanuk , és tagadják. Van kamerájuk, többször kértem a felvételt, nem adták, mellébeszélés volt. Vajon miért?

Ekkora sérülést nem okoz magának egy nyugodt póni. 

Sajnos mellettünk élő fórumostársuk is ellenünk van, akit én eddig rengeteg alkalommal támogattam, sőt a lótulajdonos üzenetekben szólítja fel közös ismerőseinket, ne segítsenek a pónimon. 

#6068 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 26. - 14:51

:gm:  :gm:  :gm: 

#6069 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.754 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 28. - 12:03

Nem fogom fel, miert? Aki tud es akar, ugy is segit. A tenyen, hogy az allat orvosi kezelesre szorul, semmi nem valtoztat.
  • Kistáltos kedvelte

#6070 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 29. - 12:28

Sok ember sikeresen befolyásolható.  És most kezdem el még jobban  tisztelni azokat, akik nem.

• fafaragó kedvelte

#6071 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.501 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 8:57

Kistáltos,

mi van a lóval?

#6072 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 12:17

Köszönöm érdeklődésed! :)

Most jöttünk haza. 21231610_1419915548084603_60781064266813

A legokosabb a világon. 1f642.png :)
Még egy utolsó kórházi sebkötözésre kivezették, a 30 kiló papírvatta és egyéb lebontását, sebben való turkálást, friss kötözést is lehajtott bamba fejjel tűrte. Közben megérkezett az udvaron az a lószállítós, akivel sokat utaztunk már. Bíbor feje felpattan, szeme tágra nyílik és nyerít egy nagyot! Tudta, megismerte a futót és üdvözölte: végre mehetünk!!! :)

Még jó pár hétig ( 2 hónap? )kötözgetni kell, így ipari mennyiségű papírvatta, steril géz, rendes vatta, leukoplaszt nagytételes felhasználói leszünk, kérem, akinek van otthon feleslegben, ne romoljon meg a kötszer, adja Bíbor kötözésére. 1f642.png:) Cserébe bármikor meg lehet etetni almával, répával, dinnyehéjjal. 1f642.png: Reméykedem,hogy a kötözét sikerül megoldanom egyedül, aztán még a varratszedést is. És reménykedem,nem lesz semmi problémaa gyógyulásig. :))

Edited by Kistáltos, 2017 szeptember 1. - 12:20.

• fafaragó kedvelte

#6073 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.042 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 12:26

Remélem, problémamentes lesz a gyógyulásunk, kisebb költségvetéssel. Nagyon köszönöm mindenkinek, aki besegített anyagilag, én ezt most nem tudtam volna vállalni sehogy. Remélem, vissza tudom fizetni egyszer. 

Néhány hónapja érdeklődtem a Maderon Baráti Kőr felől, lehet, hogy a frissebb fórumosok nem tudják, mi volt ez.

Én is csak annyit tudok, volt egy közösség, akik egy beteg ló kapcsán összefogtak, mindenki havonta befizetett egy összeget, ha valakinek gyorssegélyre volt szüksége, ebből lehetett fedezni. 

Érdeklődésem pont ezirányú volt, beléphetnék-e, mert tudom, hogy  lótartóként bármikor lehet nagyobb összeget elvivő probléma, és sajnos én sem vagyok vagyonos lótartó.

A Maderon kőr sajnos megszűnt, ha jól informáltak. :(

#6074 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 667 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 11. - 11:05

Sziasztok!

Női fogathajtónak, milyen öltözetet javasolnátok egy fa hintóhoz, esküvőre? (a menyasszonyt, és az édesapját kéne vinni a bevonuláshoz)