Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8936 válasz a témához

#8601 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 28. - 11:34

Tibort csak azok (a főként cuki lovaskislányok) szokták megvédeni, akikkel együtt dolgozik. :D 


  • fafaragó kedvelte

#8602 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 30. - 12:11

Én egy alkalommal dolgoztam vele statisztaként, illetve előtte a próbákon. Egy lóhoz nem értő, nem érző lelkű, sértődékeny "valaki" aki mindenkinél mindent jobban tud, mert tudjuk ki tanítványa és ezt fennen hangoztatja. Legközelebb nemet mondtam a felkérésre. Bár én tényleg nem tudom olyan bravúrosan magamra rántani a lovat veiroterrel mint ő.

#8603 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 30. - 12:27

Basszus, ez igy nagyon gaz :(

#8604 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 31. - 8:09

" mert tudjuk ki tanítványa és ezt fennen hangoztatja. "

 

Én nem tudom kinek a tanítványa, de érdekel. Eláruljátok?
 



#8605 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 31. - 9:57

Dallos Gyula ad neki orakat. Szerintem Ő nem reklamozza magat azzal, hogy Pinter a tanitvanya.

#8606 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 31. - 20:50

Hú,már megint darázsfészekbe nyúltam! :kir: Most már elárulhatom ,hogy nekem se túl szimpatikus az ipse,se mint ember se mint szinész .A lóhoz azért valamennyit ért ,de az énekhangja nekem nagyon nem jön be .Voltak tőle sokkal jobb fiatal énekesek ,főleg aki a Bizsu nevü cigánycsajt játrszotta ! Olyan cigány nótát adott elő ,hogy még most is libabörödzök tőle ha rágondolok,és a győnyörtől! :smile2: Szerintem magasan a legjobb előadást nyújtotta. :smile2:

Na mindegy,István királyt azért még megnézem ,hátha addig lecserélik... :kir:


Edited by fafaragó, 2017 július 31. - 20:52.


#8607 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 13. - 8:44

Lecserélni nem fogják,mert ő a hal feje. :D

 

Sajnálom, hogy Szilvásvárad is vevő erre.  :mellow:

Megpróbálta már eladni a műsort a Spanische Hofreitschule-ban? 


Edited by Kistáltos, 2017 augusztus 13. - 8:48.

  • fafaragó kedvelte

#8608 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 30. - 17:59

http://hvg.hu/itthon...ovat_egy_magyar

 

Próbáltam megnézni a pozsonyi verseny beszámolóját a hivatalos oldalon, de ott én most csak ezt találtam:http://dijugratoszak...onyi-vilagkupan

 

Valaki ugyesebb-okosabb a kint szereplő magyar csapatról?

 

Illetve ezt találtam:http://csio.sk/conte...lt-big-tour.pdf


Edited by N.C., 2017 augusztus 30. - 18:16.


#8609 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 30. - 21:37

http://inforadio.hu/...m_campaign=link



#8610 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 31. - 11:02

Kérdem én: Ha valakivel szemben ilyen gyanú merül fel, nyomozás folyik az ügyben, a szövetség fegyelmi eljárást folytatott le ellene, akkor hogy lehet, hogy nevezése ott szerepel az országos bajnokság nevezési listájában? Hogy néz majd Halason a sporttársai szemébe?



#8611 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 31. - 12:46

Hogy ki kire hogyan fog nézni - azt nem tudom.

Az is egy érdekes kérdés lehet, hogy azzal, aki ilyet tesz a csapattársa lovával, ki hajlandó egy versenyszámban elindulni.

( A lovasetikához: a Tisztikaszinóba a lovasított fegyvernemek báljára nem hívták volna meg mondjuk, meg még azzal sem fogtak volna kezet, aki viszonozza a köszönését...)

 

Gondolom, az valami jogi kötelem, hogy mivel nemzetközi versenyen történtekkel gyanúsították meg, így a nemzetközi versenyen indulásának jogát függesztették föl.


Edited by N.C., 2017 augusztus 31. - 12:51.


#8612 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 31. - 18:16

KÖZLEMÉNY

Három héttel ezelőtt a Pozsonyban megrendezett nemzetközi díjugrató verseny a díjugrató válogatott utolsó felkészülő szereplése volt az Európa-Bajnokság előtt. A nagydíj versenyszámot megelőző estén szemtanú látta, hogy az egyik, hazánkat képviselő lovas, csapattársa lovának boxából jön ki. A ló tulajdonosát és lovasát azonnal értesítették, akik a helyszínre sietve a lovon levertség és rosszullét tüneteit fedezték fel. Másnapra az érintett ló és Hugyecz Mariann lova is bágyadtságot és levertséget mutatott, ezért a vasárnapi versenyszámban egyik lovas sem állt starthoz. A helyszínen, a versenybíróság elnökével való konzultáció után az FEI (Nemzetközi Lovas Szövetség) állatorvosa vérmintát vett, aminek hivatalos úton kérte a vizsgálatát. A szlovák hatóság nyomozást indított az ügyben. 

A Magyar Lovassport Szövetség, a szabályzataiban leírtak alapján megtette a lehetséges intézkedéseket. Augusztus 9-én sportfegyelmi vétség alapos gyanúja miatt fegyelmi eljárást indított a feltételezett elkövető ellen, az Elnökség pedig augusztus 10-i határozatában felfüggesztette a versenyző nemzetközi versenyzői engedélyét. A szlovák rendőrség felé megkeresést intéztünk, hogy tájékoztassák a Szövetséget a helyszíni nyomozás eredményéről. A fegyelmi eljárás folyamatban van. Az FEI-t tájékoztatta a pozsonyi versenybíróság elnöke és a Magyar Lovassport Szövetség is a történtekről. Az FEI a Göteborgi Európa-bajnokság után hozta nyilvánosságra a lovakból vett minta eredményeit, ami mindkét ló esetében pozitív lett. A nemzetközi szövetség a történtek ismeretében fogja tárgyalni a magyar sportolók doppingvétségének ügyét.

 

(A Magyar Lovasszövetség honlapján ma délután jelent meg.)

 



#8613 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 31. - 21:10

Más téma:

http://hvg.hu/gazdas...i_ingatlanosbol

 



#8614 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 8:56

Azon felül, hogy totál ledöbbent az eset, két kérdés fogalmazódott meg bennem:

 

- mi van, ha nincs szemtanú? ha nem látta volna pont valaki, hogy bent járt xy a boxban?

- ezt meg végképp nem értem:

 

"A nemzetközi szövetség a történtek ismeretében fogja tárgyalni a magyar sportolók doppingvétségének ügyét. "

 

Ez doppingvétségnek minősül? Vagy ez a gyűjtőfogalom?



#8615 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 9:13

Azért a vizsgálatok idejére felfüggeszthetnék a versenyző versenyzési jogát és távol tarthatnák a lovas rendezvényektől. Valahogy így szokták ezt egyszerű földi halandókkal még Orbanisztánban is.



#8616 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 1. - 14:57

Szerintem is illett volna a licencét fölfüggeszteni, nem csak a nemzetközi versenyengedélyét.

 

Azt gondolom, hogy ez jogászkodó megközelítés: mert mi van, ha nem sikerül büntetőjogilag kétséget kizáróan bizonyítania, hogy ő nyomta bele a lovakba a szert? Akkor kártérítési per az eltiltás miatt keletkezett károkért. 

A nemzetközi versenyzés lehetősége pedig pedig - durván - szakbizottsági döntés: adható; nem pedig a befizetett licenc alapján jár, így nemigen támadható az elmaradt haszonért.

A Lovasszövetségnek lesz ezzel az esettel elég baja, igyekezhetnek elkerülni az elkerülhető problémákat.

Azonban, hogy egy sakkhasonlattal éljek : a királynő csak megtalálja azokat a lépéskonbinációkat, amikkel ezt a parasztot  (bocsánat: gyalog) leüti a tábláról...

 

'- mi van, ha nincs szemtanú? ha nem látta volna pont valaki, hogy bent járt xy a boxban?"

A szándék nagy/obb/ valószínűséggel teljesül* + még ha szerényebb adagokat nyom be : és mondjuk a melegítőben, pláne a pályán derül ki, hogy valami igen nemjó...  Az utolsó felmérésen a válogatott két - fix - tagja beég , előrébb lép a pót/tartalék.

 

"Ez doppingvétségnek minősül? Vagy ez a gyűjtőfogalom?"

A vérmintában talált szermaradvány rajta van a doppinglistán.- ez így magában doppingvétség, kizáró ok.

*Ez lehetett a másodlagos cél: csak megbuknak, vagy  már Pozsonyba, vagy kint az EB-n.

 

 

 

 



#8617 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 2. - 12:33

http://www.blikk.hu/...usitott/dl9x6lz



#8618 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 3. - 16:05

Csak teoretikusan; Mi van, ha nem igaz, hogy beoltotta? Mi van, ha elszámolták magukat, és csak kell egy bűnbak?

 

Akármi is történt valójában - nem tudom kiderül-e az igazság -, elég elkeserítő képet fest a válogatott "csapatról".  :unsure:


  • Kistáltos és fafaragó kedveli

#8619 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 3. - 19:37

Nekem nagyon fura, hogy ilyen nagy tétű versenyeknél, nagy értékű lovaknál  nem kamerázzák be a boxokat. Lehet, hogy nem tudnánk többet, de mégis...



#8620 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 3. - 21:40

Valahol azt írta valaki: tavaly úgy lehetett éjjel bemenni a saját lóhoz Pozsonyban is, mint általában az ilyen versenyeken, hogy a bejáratnál becsekkol és egy hivatalos személy elkíséri, végig vele van. És  hogy az idén ebből csak a becsekkolás része volt meg.

( Régi történet: úgy lehettünk  éjjel is ott ketten az öt magyar négyesfogat mellett, hogy a holland istállófelügyelet váltáskor karonfogva adott át bennünket.)

 

"Csak teoretikusan; Mi van, ha nem igaz, hogy beoltotta? Mi van, ha elszámolták magukat, és csak kell egy bűnbak?"

Csak ugye az tény, hogy vasárnap reggel a két ló nem volt jól és a FEI állatorvos akkor és ott vett vért tőlük, ami aztán doppinglistás szermaradványt tartalmazott.

 

 

 



#8621 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 4. - 8:52

Erre írtam, hogy elszámolták magukat....

Azért mert van egy üveg lekvár a telázsiban, még nem biztos, hogy Nagymama főzte.

 

Félre értés ne essék, nem akarok védeni senkit. Ugyan akkor elítélni sem akarok senkit.

Ami viszont tény; Ezeknek a "sport"-embereknek ismerniük kell egymást - elég jól -, és mint olyanoknak, módjukban állna megválogatni kivel emlegetik őket egy lapon.


  • Kistáltos és fafaragó kedveli

#8622 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 4. - 20:25

Na így!

"

DSZ. 2017.IX.04./1. a Díjugrató Szakbizottság a Felnőtt Díjugrató Országos Bajnokságon részvételre minősült lovasok és érintett lótulajdonosok többsége által a pozsonyi CSI3*W versenyen zajlott történésekre hivatkozóan benyújtott kezdeményezése alapján, az Alapszabály 40. § (3) bek. j.) pontjára hivatkozva,

az Általános Versenyszabályzat 100. cikkely 1. pontjának és D Függelékének maradéktalan érvényre juttatása érdekében a következő döntést hozta. A Szakbizottság az előbbiekben kifejtett indokok és a FEI által rendelkezésre bocsátott ló vérvizsgálati eredmények alapján, a Felnőtt Díjugrató Országos Bajnokság Díjugrató Szabályzat szerinti lefolytatása biztosításának érdekében a Díjugrató Nemzeti Felnőtt Országos Bajnokságon ifj. Tóth László (igazolási szám:40087) részére a részvétel lehetőségét nem biztosítja, amely alapján a lovas versenyre való nevezését visszautasítja. Egyben felkéri a nevezett lovast, hogy az Általános Versenyszabályzat D Függelék – Etikai Kódex – B. 3. és 4. pontja alapján, hogy a pozsonyi CSI3*W versenyen történt események miatt az MLSZ Fegyelmi Bizottsága, ill. a FEI jogosult szervei által hozott végleges döntésig az MLSZ versenyrendszerébe tartozó díjugrató lovas versenyen való részvétel kezdeményezésétől is tartózkodni szíveskedjen."



#8623 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 5. - 8:17

Tegnap délután már én is így hallottam. A pletykák szerint probléma, hogy csak az egy szemtanú állítása áll ifj. Tóth László állításával szemben. A korábban általatok leírt nemzetközi versenytapasztalatok tükrében ez elég furcsa. Nagyon slendrián lehetett Pozsonyban a biztonsági rendszer.



#8624 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 20. - 17:56

http://index.hu/spor...nzas_sovany_lo/



#8625 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 szeptember 22. - 11:28

http://index.hu/spor...lovas_musor_lo/

"A vasárnapi trükklovas számról a szervezők nem kaptak negatív visszajelzéseket a nézőktől, a Magyarországon korábban nem látott, ötven lovast megmozgató produkciót a Vágta egyik legnagyobb sikereként értékelik."

 

Gratulálok a sikerhez - mint tudjuk, odáig rögös út vezet.

A produkciókat nem láttam, azok természetesen akár nagyon jók is lehettek, de akinek az ilyen fénykép előnytelen beállítás, azzal lovas téren nincs mit beszélni.

 

Pár éve találkoztam Fertődön az ominózus társaság képviselőivel - nyilván nem a mai összetétellel - a technikai tudás és látvány kétségtelenül megvolt.

Azonban az egyik lovuk sánta volt, úgy ment a programban; és amikor a melegítőben  megkértem az éllovast, hogy a külső patanyomon ügetgessenek, ne a gyerekek által leküzdeni igyekezett kis akadályok között - gyerek-ügyességi verseny volt, én mint melegítőpálya felelős - eléggé bedurcultak. Úgy hogy kénytelen voltam a kérést megismételni, határozottabban.

Azóta van bennem egy kis - nyilván eléggé el nem ítélhető - előítélet ....


Edited by N.C., 2017 szeptember 22. - 11:51.

  • Eva és Kistáltos kedveli

#8626 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 3. - 22:15

http://www.lovasszov...uli-kozgy-lesen

"A pozsonyi díjugrató világkupa verseny szombat estéjén alapos gyanú merült fel, hogy a magyar díjugrató válogatott tagja, ifj. Tóth László kérés és megbízás nélkül Timpex Bölcsész bokszába bement. A magyar csapathoz tartozó lovászok ezt észlelték, és azonnal jelezték a ló lovasának, ifj. Szabó Gábornak. Ifj. Tóth László magyarázatként elmondta, azért járt az ő lovaitól távol eső Timpex Bölcsésznél, mert az ideges volt a bokszában és meg akarta nyugtatni. Timpex Bölcsész a feltételezett eset után rendellenesen, zavarosan viselkedett, leizzadt, erős görcs, fájdalom, szenvedés jeleit mutatta. Másnap reggel Hugyecz Mariann lovánál, Chacco Boynál is eddig nem tapasztalt rendellenes nyomokat és viselkedést tapasztaltak, ami után felmerült a gyanú, hogy nem csak Timpex Bölcsész, hanem Chacco Boy szervezetébe is idegen anyag kerülhetett. A díjugrató világkupa versenybíróságának elnöke elrendelte a hivatalos vérvételt és az eset teljes körű kivizsgálását. A feltételezett eset után a Díjugrató Szakág elnökeként kezdeményeztem, hogy a Magyar Lovas Szövetség fegyelmi eljárást indítson az eset alapos kivizsgálása céljából.”



#8627 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 október 31. - 15:05

Just Ágota ( NÉBIH  Útlevéliroda) fölhívása az egyik közösségi oldalon:

  FIGYELEM!
2018.jan.1-től a NÉBIH és az állategészségügyi hatóság különös figyelmet fordít az EU 2015/262 végrehajtási rendelet 29.(1) b) és 32. (1) b) cikkének betartására.
Mindkét cikk a 12 hónapos koron túl jelölt lovak kibocsátott útlevelére vonatkozik. Fedeztetési jeggyel rendelkező csikók esetén a kibocsátó szervnek másodlatot, ismeretlen származású csikók esetén helyettesítő okmányt kell kiadnia. Mindkettő esetén a ló státusza emberi fogyasztásra NEM szánt lesz (2) c), tehát életútja végén nem kerülhet vágásra.

Ez várhatóan rövid és hosszú távon is komoly hatással lesz a lókereskedelem minden szegmensére,idővel a tenyésztésre.
KÉRLEK HÍVJÁTOK FEL MINDEN JELÖLETLEN LÓ TULAJDONOSÁNAK A FIGYELMÉT!
A törzskönyvezett csikók tenyésztőinek is időben kell gondoskodniuk a jelölésről és útlevél igénylésről. Éves korukig meg kell kapniuk az útlevelüket !

Kérlek osszátok, minél többen értesüljenek a változásról.Pillanatnyilag ez a kibocsátott útlevelek 2/3-t érinti.

 

A jogszabály itt olvasható:

eur-lex.europa.eu

 


Edited by N.C., 2017 október 31. - 15:25.

  • Pepike kedvelte

#8628 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 2. - 12:08

Kicsit bővebben:

 

Fontos változások lépnek életbe 2018. január 1-jétől a lóútlevél kiadás rendjében

 

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja a lótulajdonosok figyelmét, hogy 2018. január 1-jétől megváltozik a lóútlevelek kibocsátásának rendje. Jövő év elejétől a hatóság kizárólag ún. „másodlat” lóútlevelet, illetve „helyettesítő okmányt” állít ki azokra az egyedekre, amelyeknél az azonosítás, illetve a lóútlevél kiváltás nem az előírt határidőkön belül történik. Az ezen okmányokkal rendelkező lovakat automatikusan kizárják az emberi fogyasztásra vágható állatok köréből. Az intézkedés bevezetésére a visszaélések megakadályozása, valamint az élelmiszerlánc-biztonsági kockázatok csökkentése érdekében kerül sor.

 

A nem törzskönyvezett lófélék lóútlevelének kiadását a NÉBIH végzi. A monitoring ellenőrzések során a hatóság több esetben is azt tapasztalta a vágóhidakról visszaérkezett lóútleveleknél, hogy azokon az emberi fogyasztásra történő vághatóságra vonatkozó bejegyzéseket meghamisították. Más esetekben a másodlat útlevelek manipulációjával próbáltak egyedeket vágásra szállítani. Amellett, hogy a NÉBIH valamennyi esetben megtette a rendőrségi feljelentést, szükségessé vált a lóútlevél kibocsátás feltételeinek szigorítása is.

2018. január 1-jétől a NÉBIH kizárólag ún. „másodlat” lóútlevelet állít ki azon lovakra, amelyeknél ugyan szabályszerűen megtörtént az egyed azonosítása, azonban az okmány kiváltására a jogszabályban meghatározott 12 hónapon túl került sor. A jövő év elejétől kibocsátandó „másodlat” lóútlevelek tartalmukat és megjelenésüket tekintve azonosak lesznek a normál lóútlevelekkel, azonban jól láthatóan és egyértelműen feltüntetik rajtuk, hogy csak másodlat okmányról van szó.

Azon lovak esetében, melyeknél az azonosítás sem történt meg a születésüktől számított 12 hónapon belül, ún. „helyettesítő okmányt” bocsát ki a NÉBIH. Ezen a dokumentumon ugyancsak jól láthatóan feltüntetik majd, hogy nem azonos a normál lóútlevéllel.

Az eddigi gyakorlathoz képest a legfontosabb különbség mindkét esetben az, hogy valamennyi egyed, amely „másodlat” útlevéllel, vagy „helyettesítő okmánnyal” rendelkezik, automatikusan emberi fogyasztásra történő vágásra NEM szánt státuszba kerül.

A normál útlevéltől eltérő azonosító okmányok kiadását uniós jogszabály írja elő. A szabályozás célja, hogy a lófélék azonosíthatóságának folytonosságát egész életük során biztosítsa. Éppen ezért a lóútlevél tartalmazza mindazon állatorvosi beavatkozásokat, kezeléseket, melyeken az adott egyed élete során átesett. Azon állatoknál, melyekre csak idősebb korukban váltanak ki lóútlevelet, ezek az információk nem állnak teljes körűen rendelkezésre, tehát emberi fogyasztásra történő vágásuk jelentős élelmiszerlánc-biztonsági kockázatot jelent.



#8629 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 3. - 14:56

Köszönöm szépen, hogy ezt megkerested és fölraktad!

 

Valóban jó lenne, ha az érintettek minél szélesebb köre tudna róla - mert ez majd hosszabb távon valóban átszabja a jelenlegi gyakorlatot....

 

Mondjuk lótenyésztő-lótartó létemre eddig se nagyon értettem, hogy az "ismeretlen származású" lónál miért az a legnagyobb bajunk, hogy nem tudjuk, ki az apja!


  • Kaiser kedvelte

#8630 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 7. - 20:16

Ez így jól hangzik, de....

 

Én soha nem tudtam, megérteni azt a gondolatmenetet, hogy bizonyos jogszabályok be nem tartását, egy újonnan megalkotott jogszabállyal akarják orvosolni. Ha a már meglévő rendeleteket sem tartatják be, mi a garancia, hogy az újnak bárki érvényt szerez?  :sad:


  • Eva kedvelte

#8631 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 7. - 23:11

ppr! Lásd rezsicsökkentett kéményellenőrzés.

A szabályozásról, betarthatóságáról, betartásáról már többször volt szó pl.: Mitől lehetne... kezdetűben.

Bennem felmerült azért a fentebbiek kapcsán néhány gondolat.

 

Elsőnek másodlatot kiállítani? Mivel a másodlat feltételezi az "elsődletet". A helyettesítő még érthető. (másodlat: az eredeti irat egyik hiteles példánya, amelyet az első példánnyal azonos módon hitelesítettek; másolat: az eredeti iratról szöveg-azonos és alakhű formában, utólag készült egyszerű (nem hitelesített) vagy hiteles (hitelesítési záradékkal ellátott) irat; [http://gstmax.hu/web...Iratkezeles.htm])

Van-e olyan állatgyógyászati kezelés, -szer, amely alkalmazása azonnal kizárja az állat emberi fogyasztásra történő felhasználását? Ha igen, akkor szigorúan véve minden ló kiesik a vágóból, mivel a születése és a "elsődlet" lóútlevél kézhezvétele közötti kezelések nem kerülnek bejegyzésre a még nem létező lóútlevélbe.

Kezelés esetén az élelmezés-egészségügyi várakozási idő letelte után miért nem lehet vágóba vinni? Ha az előző kérdésre nem a válasz, akkor a leghosszabb élelmezés-egészségügyi várakozási idő letelte után miért nem vágható?

Biztos, hogy minden "elsődlet" útlevéllel rendelkező minden kezelése bekerül az útlevélbe? (Bizony én nem írtam be az útlevélbe, mert nem is írhattam, hogy vasárnap hajnali kettőkor a kólikázó lovat buscopannal kezeltem, pedig van élelmezés-egészségügyi várakozási idő.)

Biztos, hogy egy chip nem kerülhet át egy másik lóba?

Elveszik, megrongálódik, megsemmisül az "elsődlet", akkor az ezután kapott másodlat alapján már ki kell zárni a vágóból. Jó hír a vágólótenyésztő konkurenciának. Csak az "elsődletet" kell eltüntetni, oszt a másodlattal vitetheti el az ATEV-val. ("...valamennyi egyed, amely „másodlat” útlevéllel, vagy „helyettesítő okmánnyal” rendelkezik, automatikusan emberi fogyasztásra történő vágásra NEM szánt státuszba kerül. ")  (A díjjegyzékben csak másodlat szerepel, másolat nem [http://www.mlosz.hu/...asi-dijjegyzek/])

 



#8632 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 8. - 4:53

Élelmiszerlánc-biztonság szempontjából engem jobban aggaszt, hogy mit evett az a ló (az istenhátamegetti mezőre kicsapva legelészet vagy éppen egy város határában a nagyforgalmú út mellett csipegetett a tápok mellett...). Az sem kerül a lóútlevélbe, hogy kullancs került kiszedésre (vagy éppen természetes úton távozott), pedig a szúnyogok és más vérszívók társaságával együtt azért terjeszthet némi nemkívánatos kórokozót (mielőtt felveti valaki a hőkezelés hatékonyságát, például a lókolbászra gondolok).

Ha a vágás előtt karanténban egy állategészségügyi ellenőrzés keretében minden egyedre kiterjedő vizsgálattal ellenőríznék, hogy az állatban nincs-e nem kívánt anyag (gyógyszer, antibiotikum, stb...) és a kifogásolható jószág nem kerül felvásrlásra, hanem viheti az ATEV (a beszállító költségére), akkor kihúzható lenne az egész méregfoga.

 

De az átgondolt szabályozás egyik mitapéldánya az indoklás szerint pl. a tranzakciós illeték, melyet azért vezettek be, hogy csökkenjen a kp. forgalom. Sikerült némi adóval büntetni a kívánalmaknak megfelelően pénzt mozgatókat, míg a kp. forgalom illetékmentes maradt. De mindezt úgy, hogy az illeték bankköltségként jelenik meg (lehet szidni a bankokat), majd új szabályként kártyás felvét 150 eFt limit díjmentes, ami után a bank fizeti az illetéket, amit átterhel más költségekre, mivel kiadást csak bevételből lehet tartósan finanszírozni. Talán ha fordítva csinálták volna, akkor komoly eredményt lehetett volna elérni a kp. forgalom csökkenésében, viszont a tényleges cél, az adóbevétel növelése nem valósult volna meg.



#8633 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 8. - 21:42

Az  én értelmezésem szerint ez nem egy új jogszabály alkotása, hanem a már meglévő, hatályos EU rendelet - amit be kell tartani betű szerint, és nem irányelv, amit úgy nagyjából...- alkalmazása. (Pl. olasz vágóhíd csak így fogad egy ideje már )

 Az igaz, hogy ez a létező problémák egy részét más oldalról kísérli meg kezelni.

Azt a lovat lehet legálisan emberi fogyasztásra levágni, amelyiket 12 hónapos koráig legalizáltak. Ennyi...

 

Egyébként a közösségi oldalra fölrakott (útlevéliroda vezetője által jegyzett) fölhívás egy része nem ugyan azt jelenti, mint a NÉBIH közleménye:

"Fedeztetési jeggyel rendelkező csikók esetén a kibocsátó szervnek másodlatot, ismeretlen származású csikók esetén helyettesítő okmányt kell kiadnia. "

Illetve:

"Azon lovak esetében, melyeknél az azonosítás sem történt meg a születésüktől számított 12 hónapon belül, ún. „helyettesítő okmányt” bocsát ki a NÉBIH. "

Vagyis nem tenyésztési, hanem nyomon követési problémát igyekszik kezelni, ami egy élelmiszer biztonsági hivatalnak a dolga.


Edited by N.C., 2017 november 8. - 21:44.

  • Õz és Pepike kedveli

#8634 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 9. - 8:18

Nem a NÉBIH ez irányú szándékával van gondom. Legyen követhető a ló életútja.

De a másodlat minimum két példány létezését jelenti, ami pl. elveszett, megsemmisült lóútlevét pótlása esetén teljesen érthető (pl. hogyan körözik az ellopott lóútlevelet?), mivel az eredeti irat egyik példánya (lásd számla 1., 2., 3. példány, pótlás esetén az „eredetivel megegyező másolat” feltüntetése). A másodlat azért is érthető pótlás esetén, mert a lóútlevélnek nincs azonosító száma, azt a ló azonosítója helyettesíti, így pótlás esetén gyakorlatilag az eredetivel teljesen azonos, hiteles példány kerül kiállításra. Viszont első kiállításkor eredeti, első példány készül, nem másodlat. A helyettesítő okmány a leírtak alapján nekem úgy tűnik, hogy mind tartalmában, mind formájában megegyezik a lóútlevéllel, csak lesz rajta valami megkülönböztető felirat.

A lóútlevelek 40-41 oldala (régi típusú 40. a tiltó nyilatkozat, 41. a beleegyező nyilatkozat; az új típusú alapból belegyező, csak a 40. oldalon tartalmazhat tiltó nyilatkozatot) vonatkozik az emberi fogyasztásra való felhasználhatóságról. Ha a jogszabály alapból tiltja a felhasználhatóságot, már kiállításkor ezt be kell jegyezni, nyomtatni, majd a többi erre vonatkozó részt érvényteleníteni, hogy oda írni se lehessen (kiikszelni, pontozni, alap színét megváltoztatni…) és az azonosító adatoknál nyomtatással feltüntetni az erre vonatkozó tiltást.

A régi útlevél a 42. oldalon „A 2377/90/EGK rendelet I., II., III. vagy IV mellékletében nem szereplő anyag(ok)”-ról, az új a 41-en „A 2377/*0/EGK tanácsi rendelet és a 96/22/EK irányelv sérelme nélkül a lóféle a 2001/82/EK irányelv 10. cikke (3) bekezdésénekmegfelelően orvosi kezelés alatt állhat… felsorolt anyagok utolsó alkalmazását követő hat hónapos élelmezés-egészségügyi várakozási idő után vághatják le”  tartalmaz bejezési lehetőséget.

 

Szerintem először az alapoknál kellene rendet tartani, tartatni (ugye a jogszabályi háttér adott), de ezt nem újabb és újabb jogszabályokkal, hanem tettekkel. Erről is volt már szó a másik topikban.



#8635 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 10. - 14:03

https://www.sonline....zakasza-885357/

 

"... A mai, modern hadviselésben is helye van a lovaknak, mert olyan terepen is jól, illetve gyorsan lehet mozogni velük, ahová járművekkel nem lehet eljutni...

...A lovas katonák többféle feladatot is ellátnak majd. Katasztrófa esetén szervezett erőt képviselnek, kapcsolatot tartanak a polgári lakosság és a hivatásos állomány között, és területvédelem is lesz az ellátandó feladatok között...."

 

 

(Ööö, remélem, csatába indulás előtt azért majd rendesen felkantározzák azt a lovat......... :unsure: )

 



#8636 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 10. - 21:39

Az egyik képen látszik, amint épp csatolja be a szíjakat ;)

 



#8637 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 24. - 21:44

Keresgéltem, aztán ez előjött - szerintem érdemes végignézni, még lovas szemmel is :)



#8638 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 24. - 22:17

Miket talalsz:D

#8639 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2017 november 27. - 13:57

Határozottan jobb felén jársz az internetnek, mint én, el se mondom, hogy miket szoktam találni véletlenül... :D 



#8640 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 december 8. - 18:50

:)

---------

Nna, ez az igazi 'trikriding' -  a'sszem, a kollégát az előző csapatba is fölvennék... :unsure:

http://index.hu/spor...ikus_loverseny/