Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Komondorok és pulik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
108 válasz a témához

#41 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 23. - 8:30

Panni! nézd


Köszi Bara!

Írtam is nekik gyorsan. Nem tudom, mennyie aktívak, majd meglátjuk...

#42 Guest_nagydalton_*

Guest_nagydalton_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 17. - 22:43

Ismét akad 2 eladó komondorkölyök. Anya és apa törzskönyvezett komondor. Megtekinthetõek az eddig hirdetett szokásos helyen. További információ igénye esetén kérlek, jelentkezz (elérhetõségek az adatlapon).

#43 nagydalton

nagydalton

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 5. - 6:12

Már csak 1 eladó komondorkölyök van, tisztára úgy néz ki, mint Knut kiskorában :)

#44 nagydalton

nagydalton

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 26. - 15:33

Már csak 1 eladó komondorkölyök van, tisztára úgy néz ki, mint Knut kiskorában :)


Elkelt!

Az érdeklõdõknek: köszönjük a megkeresést, ne csüggedjetek. Lesz még kiskutya, csak idõ kérdése az egész.

#45 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 22. - 20:00

S.O.S keresi új gazdáját egy autóból kidobott komondor. Sajnos semmi közelebbit nem tudunk róla, csak azt, hogy Somogyban egy kis zsákfaluban dobták ki és három hete ott kószál. Ha adnak inni-enni neki, akkor iszik-eszik, ha nem akkor nem... :( Befogadni senki nem akarja a helyiek közül. Oda sem mernek menni hozzá, hogy megnézzék közelebbrõl, bár azt mondják, nem agresszív. A kaposvári kutyamentõk tele vannak, nem segítenek... Kérem, aki tudna segíteni, írjon nekem magánt! Elõre is köszönöm!

Edited by Bokorugró, 2011 június 22. - 20:01.


#46 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 24. - 19:58

SOS gyõri gyepin fiatal kan komondor...a menhelyen nincs hely, az életéért a menhelyesek könyörögnek!!!

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#47 asset

asset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 20. - 17:01

Segítsetek kérlek, hátha valaki pont Õt keresi...

Nagyon jó helyre elajándékoznánk Betyárt, 3 éves, komondor nagymackót.

Egyetlen oka, hogy sajnos a másik kankutyánkkal egyáltalán nem jön ki, így megkötni kényszerültünk õket (sajnos az ivartalanítással elkéstünk, állatorvossal egyeztettünk, de szerinte már nem segítene)

Nagyon barátságos kutya, szukákkal, lovakkal, macsekokkal nagyon jól kijön, viszont más kankutya mellé nem ajánlott, illetve egész pici gyermekek közelébe sem (csak azért, mert nem érzi, hogy mekkora )

Teljesen egészséges, oltva, féreghajtva, bolha-kullancs elleni védelemmel ellátva.

Képek róla:

http://rainbowranch....mp;o=D5NhVt_Mp3

Érdeklõdni lehet nálam magánban, vagy telefonon: 06-70-703-39-85 (Séra Szandra)

#48 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 30. - 15:31

Én is komondor tulajdonos lettem ideiglenesen! Az altatás elõl kihozott pumim begazdisodott, és több kutyát nem felkiáltással már harmadnap érkezett Bojtár, akit a gazdi agyon akart lövetni. Egyenlõre jó fej hebrencs kétéves koloncos kanocska, de azért óvatoskák vagyunk vele. Az ismerkedést kicsit lassabbra tervezzük, mint a többi védenccel, mégis egy igazi komondor! Ha beválik, végleg megtartanánk. Addig csak kosztos a legény.

#49 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 9:56

:cool: :ang: Kíváncsi vagyok mennyi idõ alatt barátkoztok össze. Majd írd meg, hogyan haladtok! Mindig érdekelt, hogy miért félnek annyira tõlük az emberek és mitõl annyira más egy komondor. :)

#50 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 10:30

Hali komondorosok, néhány napon belül lesz egy tálnyi kölyköm, akit érdekel kérem keressen magánban. Anyu nálunk, apu nem a mienk, törzskönyv nincs. Az eddigi almok kiválóak lettek és 6-8 hetes korukra mind elkeltek. Elõzõ kölykökbõl van itten megnézhetõ, õk középázsiai papától vannak , de hatalmas, gyönyörû, jófejû házõrzõk!

#51 nika

nika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 9. - 12:24

Gazdit keres!! Puli keverék 2 éves kan kutyus új gazdit, családot keres. Macskát, virágot nem bántja. Nem szökõs. Jó jelzõkutya, ismerõsökkel barátságos. A jelenlegi család azért keres új helyet a kutyusnak, mert a gyerek rálépett a kutyára, és a kutya visszamorgott. A gyerekek sokat játszanak kint a kertben, a kutyust viszont nem szeretnék megkötni. Nagyobb gyermekekkel a kutya remekül kijön. A kutya a békés megyei orosháza településen található. Érdeklõdni, képet kérni : s.nika@citromail.hu

#52 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 22:41

Zsebi nem írtál arról hogy azóta mi lett a befogadott kosztos komondorotokkal? Hát én kérdeznék olyanoktól akiknek régebben van komondoruk. 2 hónapja örökbe fogadtam egy komondor anyától és bukovinai juhász apától származó 6 hetes szuka kölyköt. Amikor meghoztam sovány és félénk volt. Nem sokáig. Most már 3,5 hónapos 55 cm magas és 20 kg. És megõrülök tõle!!! :) Mindent szétszed, a kaput ha kimegyek rágja széjjel hogy õ is jön. A seprût hurcolja és tépi széjjel, miránk állandóan ránk ugrik, képtelen vagyok leszoktatni róla.Hiába kérem szépen, ugrik újra, hát most ma már kínomban ahányszor ugrott rárúgtam, 5x próbálkozott, 6szorra már nem. 5 percig és kezdtük elölrõl. Estére odáig jutottunk hogy rászólok keményen és abbahagyja az ugrálást. Õrizni,juhászkutya létére nem õriz. Ilyen neveletlen kutyám még nem volt, igaz se komondorom, se bukovinai juhász. Hihetetlenül okos, szinte mindent azonnal felfog, megért, csak épp nem csinálja, fütyül arra mit mondok. Szóval úgy érzem, teljes csõdöt mondok ezzel a kutyával. Tegnap próbáltam bolha irtást csinálni rajta, állandóan a kezemet fogta meg, ráharapott többször is, sikerült is megharapnia, ekkor szájkosarat kapott. Póráz: hát ugrál , lefekszik, tépi, rángat. Mindegyik ilyen? Vagy nekem jutott a legmegátalkodottabb kutya? Ja és persze mind emellett imádni való, szegényem csak játszani szeretne, de senki se játszik vele, a felnõtt kutyák is csak bántják ha próbálkozik náluk. Elérem valaha is hogy szót fog fogadni?

#53 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 6:03

Tipikus komondor :) . Az ugrálásról a felugrás pillanatában lépj valamelyik hátsó lábára, mûködni fog! Nem baj ha vinnyog, de így leszokik. Ne zárd be, tényleg a falon is átrágja magát a szabadságért, a gazdiért, evvel nem hiszem, hogy lehet mit csinálni ( nekünk az istálló ajtót ette meg, ja a vasajtó már neki is feladat volt.) Nagyon késõn érik akár 2 éves korban is, addig olyan mint egy nagy rongymackó, agyilag is. Tanítani kajával lehet. Ami a fogára való azért bármit megtesz. Én is állítom hogy nem hülye fajta, csak nehéz eset. Nekünk 5-6 éve van, az elején le akartam lõni...most a legfogósabb kutyánk. A tiszta vérû az nem csavizik , igaz kapott láthatatlan õrt a nyakára, de ki sem megy vele. A két vegyes ( komondor- középázsiai) no ezeknek nem használt a nyakörv, meg se érzik...ja cc 90-100 cm magasak és csak sacc 50 kg -osak lehetnek. Rettentõ mozgékonyak, gyorsak, s nagyon jól õriznek. Egyik 2, másik 1 éves kan ( õsszel heréltek lesznek) s két nagy gyerek, de imádni valóak, ha épp nem rosszalkodnak. A gödör ásás még kimaradt, na azt is teszik, nem inkább tank csapda az amit ásnak, mint gödör :) . A kikötést viszont remekül tûrik, pár nap alatt megszokják, de a mienk futóláncon vannak és el szoktam õket engedni, ha tudok rájuk figyelni. Ja és természetesen néha totál süketek :) .

#54 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 6:48

Na most jól megnyugtattál. :D Egyébként mikor kezd el õrizni? Az hogy ketten nem tudtuk lefogni bolhairtáskor és megharapott minket,egyik oldalról jó, mert ha valóban fog õrizni, akkor ez azt jelenti hogy nem fog megijedni késõbb a behatolóktól. Másik oldalról viszont még csak 3,5 hónapos és 2 hónapja én vagyok a gazdája, ezt tudja is és mégis ráharapott a kezemre. Mi lesz késõbb? Nem sok idõ kell neki , néhány hónap és erõsebb lesz sokkal mint én, és ha akkor is ezt csinálja? Az anyja nyugodt, méltóságteljes szuka volt,amikor elhozta,m a kölyköt engem is a kölyköt is megnyalt,a fejét õ is az ölembe tette,az apját meg kellett kötni ,mert állandóan rám ugrált, na most a derekamig ért , gondolhatod amikor 2 lábra állt magasabb volt , mint én. Bukovinait csak ott és fényképen láttam, az Erdélyi havasok pásztorkutyája, csupa jókat írnak róla. :) Ezekbõl ebben a kis szukában semmi jót nem találok, csak azt hihetetlenül értelmes és önfejû.

Edited by Backnight, 2012 augusztus 30. - 7:01.


#55 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 7:05

Ági, nekem ugyan nem komondorom volt, hanem kau-keverékem (a Fürge), de szerintem ez a viselkedés nem ELSÕSORBAN a fajta, hanem a kutya mint egyed jellemzõje. Pontosabban az energiájáé. Szerintem bitang magas energiaszintû kutyát fogtál ki, és egyszerûen a felesleget nem tudja hogy levezetni, így aztán keres és talál magának elfoglaltságot. Ami még az elmondásod alapján rögtön lejött, hogy nem fogad el falkavezérnek, ezek a jelek tipikusak. Egy alacsony energiájú kutyának elég, hogy elszimatol az udvarban, de egy ilyen enbergia-bombának nem: vinni kell sokat sokat sétálni, pórázon és szabadon is, hogy az agya és a teste is elfáradjon, szigorúan betartani az alap dominancia-szabályokat (pl itt egy nagyon jó olvasnivaló, hogyan legyek falkavezér).
Én ugyanígy vallottam kudarcot Fürgével, egyszerûen nem volt rá elég idõm, energiám, és ahogy egyre rosszabb lett a helyzet, bevallom, kedvem, kitartásom sem. Az új gazdáinál meg aztán pláne tombolt, egy hét után totál elvesztették felette az ellenõrzést.
Most az új kutya egyrészt sokkal nyugodtabb, megadóbb, meg irtóra odafigyelek, és eddig sokkal jobban mûködik.
Cesar Milan elvei is szuperek, viszonylag egyszerûen betartható, logikus dolgok, nézz utána, ezek ilyen összefoglaló kis videók.


Mindent szétszed, a kaput ha kimegyek rágja széjjel hogy õ is jön. = õ gondolja magát falkavezérnek, így úgy véli, mennie kell utánad (a falkája után), hogy meg tudjon védeni
A seprût hurcolja és tépi széjjel, = sima energia-levezetés, plusz nem tiszteli azt, ami a tiéd, szintén mert egyenrangúnak tart
miránk állandóan ránk ugrik, = megint csak annyi, hogy nem fogad el felette állónak
Tegnap próbáltam bolha irtást csinálni rajta, állandóan a kezemet fogta meg, ráharapott többször is = a fõnököt nem harapná/fogná meg, azaz ha letepered, megadóan kellene hogy feküdjön addig, amíg el nem ereszted.
blablabla.

Mondom ezt én, aki eddig kudarcot vallott, de legalább már látom a miérteket.

Edited by hitetlen, 2012 augusztus 30. - 7:27.


#56 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 7:43

Na most jól megnyugtattál. :D
Egyébként mikor kezd el õrizni? Az hogy ketten nem tudtuk lefogni bolhairtáskor és megharapott minket,egyik oldalról jó, mert ha valóban fog õrizni, akkor ez azt jelenti hogy nem fog megijedni késõbb a behatolóktól. Másik oldalról viszont még csak 3,5 hónapos és 2 hónapja én vagyok a gazdája, ezt tudja is és mégis ráharapott a kezemre. Mi lesz késõbb? Nem sok idõ kell neki , néhány hónap és erõsebb lesz sokkal mint én, és ha akkor is ezt csinálja? Az anyja nyugodt, méltóságteljes szuka volt,amikor elhozta,m a kölyköt engem is a kölyköt is megnyalt,a fejét õ is az ölembe tette,az apját meg kellett kötni ,mert állandóan rám ugrált, na most a derekamig ért , gondolhatod amikor 2 lábra állt magasabb volt , mint én. Bukovinait csak ott és fényképen láttam, az Erdélyi havasok pásztorkutyája, csupa jókat írnak róla. :) Ezekbõl ebben a kis szukában semmi jót nem találok, csak azt hihetetlenül értelmes és önfejû.

Szerintem ne tarts ilyen kutyán ha nem tudod a falkavezér státuszt biztosítani magadnak, mert életveszély lesz. Ez komoly.
Egy komondorral birkózni a gyõzelem esélyével elég reménytelen dolog. Vagy elfogadja az utasításaidat vagy gyorsan túl kell adni rajta amíg nagyobb baj nem lesz.

#57 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 7:44

Ági! Az unokád simán derivál? Három nyelven beszél? Ez még ovodás korú. Legyél vele nagyon következetes, mert a legkisebb rést is megtalálja a fegyelem falán. Legyen játék idõ, amikor vele játszol. Napi 20 percet fordíts a képzésére, ilyen korban még több lépcsõben, mert a feje elfárad. Ha behívod és odamegy, ültesd le és dícséret mindig. Etetéskor csak akkor add oda a kaját, ha leült. Érd el, hogy akár a húst is el tudd venni tõle (engedd vezényszó). A vele együtt élõk közül egy legyen a falkavezér, de nem szabad engedni az alatta levõ emberek felé kerülést sem. Területõrzõ hajlam igazán csak két éves kor körülre alakul ki. A nagytestûek késõn érõk. Ugrálásra Csikasz módszere. Jutalom csak valami feladat teljesítése után (ül, fekszik, hangot ad, keres, visszahoz...). A terület, ahová mehet legyen egyértelmû számára (pl. az elõszobába bemehet, de tovább nem), ezt nagyon következetesen kell tartani, próbálkozni fog. Ha legyûröd és ráfog a kezedre, kézzel a torkát kell megfogni, ahogy a domináns is teszi. Más a fájdalomérzékük, magasabb az ingerküszöb, ezért lehet, hogy egészen keménynek fogod érezni módszert. A hatalmi viszonyokat sürgõsen, míg erõvel bírod le kell rendezni, mert a fejedre nõ. Ha tényleg kemény õrzõt akarsz, ne engedd a családon kívül mással bratyizni, ha idegen jön, zárd be, kösd meg. Tanítsd meg hangot adni, akkor a hallgatást is könnyebben eléred. Fontos a jó behívhatóság és az enged. Érdemes labdázni, aportírozni vele, javítja a fogó ösztönt és a behívhatóságot. Én megkülönböztetem a nem és a fujj szavakat. Mindkettõ tiltás, de a fujj az, amit sohasem szabad, míg a nem csak a pillanatra vonatkozik. Legyen jó kerítésed és gondoskodj róla, hogy elterjedjen, milyen fogós harci herkulesed van. Sok türelmet!

#58 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 14:13

Köszönöm a hozzászólásokat. :) Elsõsorban komondorosoktól szerettem volna hallani saját tapasztalataikat.Nekem eddig csak német juhászom volt és most orosz fekete terrierem, ezeknek 200 m-rõl is adhattam utasítást szót fogadnak és elég korán. Robi én tudom hogy fiatal, de mindenképp más mint a német juhászok vagy az orosz fekete. És szó szerint nem bír magával, labda nem érdekli, azt szereti ha futok vele, no az meg véges. Igen türelmesen mondom mindig, tanítom, leültetem stb. Tudja is hogy mit kell csinálni, csak éppen süketet játszik. Szó szerint úgy csinál mint aki nem hallja.10-bõl mondjuk 4x megcsinálja. Black, az orosz fekete ennyi idõs korában már megbízhatóan szót fogadott. Nincs tapasztalatom ezekkel a juhász kutyákkal, ezért kérdeztem olyanokat akiknek van. Hitetlen a video nagyon jó. Packa, a falkavezérséget hidd el meg fogom oldani, a kutya marad, ha másképp nem,hát megfojtom :D Ez maga az ördög. El se tudjátok képzelni milyen rossz. Amúgy az orosz fekete dirigál a többi kutyának, ha Aisa a közelébe megy rámorog, mégis percenként megpróbálja újra és újra. Azt olvastam hogy a juhászkutyák kissé önállóak és tényleg felülbírálják a gazdi parancsait. Azt már látom hogy nehéz menet lesz rendet tartani a 2 kemény kutya között. Csikasz más komondor tartó is ajánlotta a láncot. Én alapvetõen idegenkedem tõle. de lehet sor kerül rá.

#59 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 14:39

A láncot is elfogadja, nem tekinti büntetésnek, ha mindig összekötöd valami pozitívval. Azok a kutyáink, akik láncon vannak a szabad órák után, mikor kirohangálták magukat egyszerûen odaülnek a lánc mellé és várnak. Igaz, a láncot mindig kiegészíti a szeretgetés, simogatás, illetve az esti megkötésnél a kaja. Az elsõ megkötéseket elõzze meg a vezethetõség (ne akarja magát megfojtani attól a ténytõl, hogy nyakörvet kap és azt egy kötélen fogja valami/valaki). Ha pórázon már nem ideges, akkor ki is lehet kötni.

#60 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 14:56

Köszönöm a hozzászólásokat. :) Elsõsorban komondorosoktól szerettem volna hallani saját tapasztalataikat.Nekem eddig csak német juhászom volt és most orosz fekete terrierem, ezeknek 200 m-rõl is adhattam utasítást szót fogadnak és elég korán. Robi én tudom hogy fiatal, de mindenképp más mint a német juhászok vagy az orosz fekete. És szó szerint nem bír magával, labda nem érdekli, azt szereti ha futok vele, no az meg véges. Igen türelmesen mondom mindig, tanítom, leültetem stb. Tudja is hogy mit kell csinálni, csak éppen süketet játszik. Szó szerint úgy csinál mint aki nem hallja.10-bõl mondjuk 4x megcsinálja. Black, az orosz fekete ennyi idõs korában már megbízhatóan szót fogadott. Nincs tapasztalatom ezekkel a juhász kutyákkal, ezért kérdeztem olyanokat akiknek van. Hitetlen a video nagyon jó.
Packa, a falkavezérséget hidd el meg fogom oldani, a kutya marad, ha másképp nem,hát megfojtom :D Ez maga az ördög. El se tudjátok képzelni milyen rossz. Amúgy az orosz fekete dirigál a többi kutyának, ha Aisa a közelébe megy rámorog, mégis percenként megpróbálja újra és újra. Azt olvastam hogy a juhászkutyák kissé önállóak és tényleg felülbírálják a gazdi parancsait. Azt már látom hogy nehéz menet lesz rendet tartani a 2 kemény kutya között.
Csikasz más komondor tartó is ajánlotta a láncot. Én alapvetõen idegenkedem tõle. de lehet sor kerül rá.

Igazad van, idegenkedj is. A komondor nem láncra való. Egyébként más kutya se......
A komondor a sarplaninachoz hasonlóan nagyon önálló, tudja a dolgát. Cserébe nem olyan "hajlítható" mint egy német juhász, nem egy küldözgetem, ugráltatom kutya. Más típusú gazdáz igényel. :D

#61 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 15:23

Cserébe nem olyan "hajlítható" mint egy német juhász, nem egy küldözgetem, ugráltatom kutya. Más típusú gazdáz igényel. :D

Nekem "csak" pulim van (3), elõtte vizsla volt. Tényleg ég és föld a két típusú kutya!
A vizsla élvezte a gyakorlatozást, ült, feküldt, maradt, mindenféle engedelmességi dolgot vég nélkül csinált.
A pulik, háááááát :D . Megértenek mindent, belenéznek a szemedbe és várják, hogy mit a következõ feladat, de pl. leülni nem tanultak meg parancsszóra. :D Viszont elég csak rájuk nézni, és tudják, hogy mi a helyzet. Pontosan tudják pl, hogy melyik kocsiban hol utazhatnak, és annál az ajtónál állnak sorba...
Azt hiszem, az olyan feladatokat, aminek "nem látják értelmét", nem csinálják meg. De attól még nagyon jó kutyák :kir: .
(végül erre voltak szelektáva, hogy egyedül is döntsenek, ha szükséges, ne csak a parancsot kövessék)

#62 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 30. - 17:17

Nekem "csak" pulim van (3), elõtte vizsla volt. Tényleg ég és föld a két típusú kutya!
A vizsla élvezte a gyakorlatozást, ült, feküldt, maradt, mindenféle engedelmességi dolgot vég nélkül csinált.
A pulik, háááááát :D . Megértenek mindent, belenéznek a szemedbe és várják, hogy mit a következõ feladat, de pl. leülni nem tanultak meg parancsszóra. :D Viszont elég csak rájuk nézni, és tudják, hogy mi a helyzet. Pontosan tudják pl, hogy melyik kocsiban hol utazhatnak, és annál az ajtónál állnak sorba...
Azt hiszem, az olyan feladatokat, aminek "nem látják értelmét", nem csinálják meg. De attól még nagyon jó kutyák :kir: .
(végül erre voltak szelektáva, hogy egyedül is döntsenek, ha szükséges, ne csak a parancsot kövessék)

Így igaz. Megtanultak azok leülni is, csak éppen nem csinálták ha nem volt kedvük. Ezeket szeretem. :)

#63 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 7:33

Szerintem ne tarts ilyen kutyán ha nem tudod a falkavezér státuszt biztosítani magadnak, mert életveszély lesz. Ez komoly.
Egy komondorral birkózni a gyõzelem esélyével elég reménytelen dolog. Vagy elfogadja az utasításaidat vagy gyorsan túl kell adni rajta amíg nagyobb baj nem lesz.



:yeah:

#64 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 12:35

Packával egyet értek, majdnem mindenben. Egyet kivéve. Backnight, mekkora helyen tartod ezt a kutyát? A komondorok és egyéb tanyaõrzõ kutyák tanyán érzik jól magukat, ahol van több hektár, ahol kifutják, kijátsszák magukat, vadászgatnak, ürgét fognak - és nem kell a seprûvel foglalkozniuk. :gm: Ennek olyan gyógymódja a láncra kötés, mint a béna lovasnak a feszítõzabla. Kaptál egy hiperaktív kutyát, vagy lesz idõd sokat (de nagyon sokat! ) mozgatni, vagy ha láncra kötöd, lesz belõle egy megtört, (késõbb talán agresszív) házõrzõd.

#65 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 23:08

Hitetlen , mennyi idõs volt Fürge mikor elajándékoztad? Emlékszem amikor ott voltam még kicsi volt és elég támadóan lépett fel velem szemben, nem félt,támadott. Nem hiszem hogy akkor idõsebb volt mint most Aisa. Aisa viszont mindenkivel barátságos. Nem õrzi még a területet, semmit se õriz. Kajla. Mindenkivel barátságos, csak épp felugrál mindenkire. Persze csak családtagokkal találkozik, mert ha idegen jön bezárom, de bárkihez odamenne és barátkozna. Kistáltos 4000 m2-en rohangálhat a kutya. Kizárólag csak az én használati tárgyaimra specializálódott, megállás nélkül hurcol el mindent , még nehezebb dolgokat is. Elõszeretettel kergeti a macskákat, a kecskéket óvatosan kerülgeti, mivel az egyik felöklelte, velük igen óvatos. Ha épp fegyelmezem,akkor meg süket. Foglalkozom vele, de azt gondolom az kevés neki. Pórázon is sétálunk minden nap délelõtt és délután is. A problémám az hogy pont azért mert foglalkozom is vele, nem értem miért ilyen neveletlen. Az összes többi kutyáim mind értettek a szóból. Nem akarom állandóan megverni, mert akkor hogyan leszünk jó barátok, de sokszor érzem a tehetetlenséget, hogy mi a fenével lehetne hatni erre az energiabombára? Elolvastam már egy csomó mindent, azt is amit Hitetlen feltett. Én nem túladni akarok rajta hanem megtalálni azt a viselkedési formát azokat a dolgokat amivel hatni tudok a kutyára.

Edited by Backnight, 2012 augusztus 31. - 23:13.


#66 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 6:01

Packával egyet értek, majdnem mindenben. Egyet kivéve.

?

#67 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 6:05

A behívást csak a gyakorlással és a sok dicsérettel tudod erõsíteni. Ha volna kiképzõ nyakörved és egy partnered, akivel minden nap tudtok 20-25 percet erre szánni, akkor könnyebb lenne. A büntetésre a verés nem jó. Ha olyat tesz, amit nem szeretnél, elvisz valamit, akkor fogd meg a fejét, az orrát (nem az orra hegyét!) markold meg úgy, hogy a száját ne tudja kinyitni és szorítsd le a földre. Ha nem bírod így lent tartani, akkor a másik kezeddel a testét fogd le. A lényeg, hogy a fejét szorítsd a földre. A szorításnak addig kell tartani, amíg jelét nem adja a megadásnak. Lehet pár pillanat, lehet 10-20 másodperc is.

#68 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 6:05


Én nem túladni akarok rajta hanem megtalálni azt a viselkedési formát azokat a dolgokat amivel hatni tudok a kutyára.

Kis lépésekben kezdeném. Elõször a két legfontosabb dolog egyikére tanítanám meg. Behívás és helyreküldés. Elõbb az egyik, ha mûködik következik a másik. Ezek tudatában már sokkal egyszerûbb lesz az élet. :)

#69 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 7:08

A behívást csak a gyakorlással és a sok dicsérettel tudod erõsíteni. Ha volna kiképzõ nyakörved és egy partnered, akivel minden nap tudtok 20-25 percet erre szánni, akkor könnyebb lenne.

A büntetésre a verés nem jó. Ha olyat tesz, amit nem szeretnél, elvisz valamit, akkor fogd meg a fejét, az orrát (nem az orra hegyét!) markold meg úgy, hogy a száját ne tudja kinyitni és szorítsd le a földre. Ha nem bírod így lent tartani, akkor a másik kezeddel a testét fogd le. A lényeg, hogy a fejét szorítsd a földre. A szorításnak addig kell tartani, amíg jelét nem adja a megadásnak. Lehet pár pillanat, lehet 10-20 másodperc is.


Milyen a kiképzõ nyakörv? Értem a lényegét azt kell tudatosítanom hogy a fõnök én vagyok! :) :) Érdekes hogy amikor írtátok hogy nem ismer el falkavezérnek akkor ezen én is elgondolkodtam és pont ezt csináltam ösztönösen, ha nem fogadott szót a nyakánál fogva leszorítottam a földre és addig ott tartottam amíg meg nem adta magát.
Aisa, egy jellemzõ kép róla, 3 hete készült. Épp egy téglát próbál elvinni.
Posted Image

A macskákat figyeli:
Posted Image

Edited by Backnight, 2012 szeptember 1. - 7:14.


#70 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 8:54

Milyen a kiképzõ nyakörv?


Elsõsorban drága. :)

Van egy távirányítója, amivel szabályozható energiájú és sûrûségû impulzusokat adhatsz a kutya nyakára. Nem büntetésbõl!!!! A szintet úgy kell beáéllítani, hogy az impulzus ereje éppen kellemtlen legyen a kutyának, mint egy szúnyogcsípés. Az impulzust mindig megelõzi egy vezényszó, amit ha teljesít, akkor sok szeretgetés, stb. Ha teljesít, akkor nincs impulzus. Magyarul megtanulja, hogy a vezényszó teljesítése = boldogság, ellenszegülés = diszkomfort.

#71 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 10:56

Elsõsorban drága. :)

Van egy távirányítója, amivel szabályozható energiájú és sûrûségû impulzusokat adhatsz a kutya nyakára. Nem büntetésbõl!!!! A szintet úgy kell beáéllítani, hogy az impulzus ereje éppen kellemtlen legyen a kutyának, mint egy szúnyogcsípés. Az impulzust mindig megelõzi egy vezényszó, amit ha teljesít, akkor sok szeretgetés, stb. Ha teljesít, akkor nincs impulzus. Magyarul megtanulja, hogy a vezényszó teljesítése = boldogság, ellenszegülés = diszkomfort.

Ez tetszik. :)

#72 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 11:39

Ez tetszik. :)

Ha mégis olcsóbbat akarsz akkor a diszkomfortot impulzus helyett elõidézheted emelt hanggal is. Már a kb. nyolc hetes erdõben talált fekete szõrmóknál is mûködik. :)

Elsõsorban drága. :)

Van egy távirányítója, amivel szabályozható energiájú és sûrûségû impulzusokat adhatsz a kutya nyakára. Nem büntetésbõl!!!! A szintet úgy kell beáéllítani, hogy az impulzus ereje éppen kellemtlen legyen a kutyának, mint egy szúnyogcsípés. Az impulzust mindig megelõzi egy vezényszó, amit ha teljesít, akkor sok szeretgetés, stb. Ha teljesít, akkor nincs impulzus. Magyarul megtanulja, hogy a vezényszó teljesítése = boldogság, ellenszegülés = diszkomfort.

Szegény kutty... :)

#73 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 11:49

Elsõsorban drága. :)

Ez tényleg drága, mostanában nemigen lesz ilyenünk.

#74 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 13:16

?

Abban nem értek egyet veled, hogy hiperaktív kutya gyógyszere nem a láncra kötés.


Backnight, téglát akar apportírozni??? :eek:
Ez egy kvajó kutya!!! :D Ha neked nem kell, add nekem :D

... akkor fogd meg a fejét, az orrát (nem az orra hegyét!) markold meg úgy, hogy a száját ne tudja kinyitni és szorítsd le a földre.

Ezt a fogást azért nem nagyon alkalmaznám.. Gyengébb kutyáknál is könnyen kicsúszhat a kézbõl az orr, ráadásul jobban felbõszül a kutya, garantált, hogy megharap. Akkor már a nyakbõrráncigálás sokkal jobb.

#75 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 13:26

Ezt a fogást azért nem nagyon alkalmaznám.. Gyengébb kutyáknál is könnyen kicsúszhat a kézbõl az orr, ráadásul jobban felbõszül a kutya, garantált, hogy megharap. Akkor már a nyakbõrráncigálás sokkal jobb.


Van egy másik kezed is. ;)

#76 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 13:37

Abban nem értek egyet veled, hogy hiperaktív kutya gyógyszere nem a láncra kötés.
Backnight, téglát akar apportírozni??? :eek:
Ez egy kvajó kutya!!! :D Ha neked nem kell, add nekem :D
Ezt a fogást azért nem nagyon alkalmaznám.. Gyengébb kutyáknál is könnyen kicsúszhat a kézbõl az orr, ráadásul jobban felbõszül a kutya, garantált, hogy megharap. Akkor már a nyakbõrráncigálás sokkal jobb.

Mondom minden mozdíthatót elvisz.A vasvillát is elhurcolta. Ma reggel amikor fejtem a kecskéket ellopta az egyik üveget. :D
4500 m2 a telek. Lótartáshoz elég kicsi(de azért elvagyunk), de az istálló 150 m-re van a háztól, így az udvar külön van kerítve. A kutyák itt vannak fent a háznál, ezért hátra az istállóhoz szerettem volna egy pásztor kutyát, amelyik nem ragaszkodik állandóan az ember társaságához, õrzi a területet és vigyázz az állatokra(többször történt behatolás kétlábúak és négylábúak részérõl is.) és képes önálló döntéseket is hozni.(komondor, kuvasz, kangal, sarplaninai juhász, bukovinai juhász,stb.) Örültem a 2 általam nagyra becsült kutyafajta keverékének, nincs túltenyésztés stb. Csak õ ugye nem úgy mûködik ahogy azt én szeretném. De biztos jó kutya lesz. Látok jeleket ebben az irányban.
Hosszúhomloknak viszont igaza volt. Eddig a nyakánál fogva szorítottam le a földre, a fejével visszafordul és ráharap a kezemre, de így hogy a pofáját szorítom össze vinnyogott az elején , sõt harcolt is, eredménytelenül, a második alkalommal már azonnal megadta magát, harmadik alkalommal mikor ellopta az üveget amibe fejtem volna és rászóltam berohant a boxába elbújt a sarokba az üveget letette és szemmel láthatóan félt. Csak rászóltam hogy nem szabad és kivittem az üveget. Most esik az esõ hát lent hagytam a boxban és nem hoztam fel, de napközben ha feljövök a házhoz akkor õ is az udvaron van a többi kutyával, ha lemegyek az istállóhoz õ is jön és éjszaka is lent van.

#77 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 1. - 13:46

Lehet nem túl drágán is elektromos nyakörvet venni mi tizen pár ezerért vettük egy vadász hirdeti a neten, ha érdekel valakit utána keresek. Nekem nagyon bevállt. Apa német vizsláát ennek segítségével képeztem ( nála egyszer kellett csak a leg gyengébb rázást alkalmazni, utána már bõven elég volt egy gyenge rezgõ funkció is. Behívás, megálás, csendben jelzés, idegenek nem megtámadása, csak jelre indulás,.................................. A kangalnál mondjuk 10 x es impulzus kellett meg nem is egyszer, de egy alkalom alatt egy életre megoldottuk a behívással kapcsolatos problémát ( nála csak ennyire kellett, mert egyébként minden rendben volt,meg õ "csak" õrkutya/ csak néha inkább úgy gondolta, hogy balra el (mint a rózsaszín párduc :) ) Azóta ha a 10 ha másik végén van is és meghalja a nevét fénysebességgel repül lábhoz :ang: . Csikasz: nekünk az ázsiák és a kangal a villanypásztorral körbekerített területen vannak, maximálisan tisztelik. Elektromos nyakörvre tényleg elég érzéketlenek a miénk 1-100 ig állítható. A vizsla 5-ösön müködik, a medvék a 60-ast is alig érzékelték. Próbáld meg egy pici darabon, ahova a nyakörv ér levágni a szõrt. Mondjuk nemrég okítottam sharpejt õ is csak a 60-asra reagált, lehet a "nyaklebenyük" miatt érzéketlenebbek. A komondorban az a jó, hogy õ minden nélkül is ratrja a kijelölt területet. Imádom a juhászkutyákat van 6 db nálunk soha nem volt gond a rangsorral, nem tudunk velük olyat csinálni, hogy visszafogjanak, vagy akár csak morduljanak. De teljesen mások, mint a többi kutya, önállóbbak, a határokat élesen tartani kell mindíg és akkor csodálatos rársak tudnak lenni. Nekünk a szukák jobban beváltak, okosabbak, tanulékonyabbak, az ázsiai kanunk mai napig egy nagy melák pedig már 3 éves, a stiklijeirõl ( félévente ráön a tépkedés, volt hogy juhunkat, mostanában az éppen aktuális kajástálját szedte szét, utána félévig normális) "lenevelhetetlen". A szukákkal nem volt probléma. Próbálkoztunk még 2 felnõtt kannal, de õket kénytelenek voltunk visszaadni, az egyik szintén nem volt állatok mellett tartható, a másik nekem jött nekem, jó egy hétre rá, hogy teljesen összehaverkodtunk ( kaját elvehettem tõle, hasát simiztem, meg halgatott rám, aztán egyszercsak elgurult a gyógyszere, a szukák szedték le rólam). Mind a 6 kutya páromat és engem is elfogad falkavezérnek, mondjuk a különbség csak annyi, hogy rá is halgatnak, de hadják had vívja meg a maga harcait, engem viszont védenek cefettül, volt hogy a racka kosunkat kapták ki mögûlem, mikor az nekem akart szaladni.Meg álltalában, ha úgy érzik bármelyik másik állatunk támadólag lép fel velem szemben, akkor gondolkodás nélkül lehörgik, ha nem veszem el a dolgok élét. Most jön egy kangal kan, meglátjuk vele mi lesz a helyzet.

Edited by tipara, 2012 szeptember 1. - 14:34.


#78 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 9:59

Tipara - nekünk az itthon létezõ legerõsebb van , pont a középázsiai miatt. Szõr volt vágva, sõt sebes volt a nyaka olyan szorosra raktam...néhány alkalom után csak kiment! Többször is újra kezdtük a tanítást, mindíg ugyanaz, eltelik néhány nap és kint van, persze onnét nem mer bejönni... Nálunk cc 1.5 km villanypásztor van, az egyik legnagyobb teljesítményû, úgy csúszik ki alatta mint a gyík, vagy közte, meg se érzi, pedig ez még az agyas kecskét, bikát is megfogja! Valami ki van kapcsolva a kutyában, de ha leszídom valamiért, akkor nyûszítve veri magát fekvõ helyzetbe, verést nem kapott, mert elsõ naptól kezdve rém kezelhetõ kutyi, mindent tûr!

#79 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 10:38

Ha mégis olcsóbbat akarsz akkor a diszkomfortot impulzus helyett elõidézheted emelt hanggal is. Már a kb. nyolc hetes erdõben talált fekete szõrmóknál is mûködik. :)
Szegény kutty... :)


hát igen. én megint nem leszek népszerû, de ezt az egészet nem is értem.
tanácsot nem osztogatok, mert nem tiszta vérû komondorról van szó.
9 éve tartunk komondorokat.
egy kan kölyökkel kezdtük, vettünk neki szukát, azóta szaporulat, illetve új kutya.
szóval idegen ivarérett komondorunk épp úgy volt mindig, mint kölyök kutya.
a mutató ujjam felemelésén, és a hangom megemelésén, homlokráncoláson kívül soha semmire nem volt szükségünk.
valóban olyan ölbe vehetõ méretükig elhordanak mindent, és odapiszkítanak minden hova.
ilyenkor még annyira picik, hogy a grabancuknál megragadva megrázva õket, mindent nagyon könnyen megtanulnak, és nem képesek ellenvetésre.
de nem nagyon kell ez sem leszoknak errõl ahogy komolyodnak.
sztem jó tulajdonságokkal rendelkezõ kutyát kell tartani, és nincsenek ilyen gondok.
én pl. pont ezért nem szeretem a pulit.
nekem túl öntörvényû, ugyanakkor bizonyos dolgokra sehogy sem lehet megtanítani.
vagy ha igen, nekem annyi idõm, kedvem, türelmem nincs.
nem kell puli.
ha egyszer más magyar fajtával fele annyi gond van.

#80 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 15:47


Hosszúhomloknak viszont igaza volt. Eddig a nyakánál fogva szorítottam le a földre, a fejével visszafordul és ráharap a kezemre, de így hogy a pofáját szorítom össze vinnyogott az elején

HH egy rottival, stafforddal , hasonló ötvenkilós nagypofájúval nem csinálta ezt a mutatványt...
Megnézném az orrfogásost egy megtermett sharppal is...
Régebben gazdik által ügyesen elrontott felnõtt kutyákat hoztak hozzám, amikkel közelharcot kellett vívnom. Nem kis munka volt, egy rossz mozdulat és lerágta volna a fél kezem.

Backnight, ha visszaharap a nyakfogásnál, nem jó helyen fogod: a fülek alatt hátul, jó alaposan megmarkolni a bõrt és eltartani magadtól, akkor nem tud visszaharapni. Nagyobb kutyávnál két kézzel.
Ha a te kutyád vinnyog és nem támad, felesleges bebizonyítanod neki, ki az erõsebb. Tudja.


Persze, mindenki úgy boldogul, ahogy akar. :)