Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi lesz veled PACI.HU?


  • Please log in to reply
922 válasz a témához

#41 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 20:18

Zsuzska és Cav!Inkább egy példán keresztül mutatom be, hogy mirõl beszélek. Mondjuk felmerül az igény itt a fórum olvasók körében, hogy csináltassunk olyan termékeket amelyeken rajta van a PACI.HU. Ez lehet póló, sapka, kabát, de akár nyereg, lovagló pálca, tehát bár mi. Valaki vállalkozik közülünk és elkezdi gyártani. Olyan jól mûködik a dolog, hogy elindul egy nyereséges vállalkozás. De nincs levédve a PACI.HU! Aztán valaki más, a fórumtól függetlenül elkezdi ugyanezzel a névvel gyártani az égig érõ berregõt, de ez már nem a mi bizniszünk és gyakorlatilag rontja a mi piaci esélyeinket. Ne adj isten valaki más védeti le, és akkor a fórumtól függetlenül, de teljesen jogosan kihasználhatja azt a népszerûséget, amit ez a fórum teremtett meg, õ semmit nem tett érte, de az anyagi hasznot zsebre vágja. Hiába Cavé a domain, ez csak ide, a netre érvényes. Ha árura, termékre akarod rátenni, már nem a Tiéd, azé, aki levédeti. Milyen árura? bármilyenre. Lehet, hogy egyszer csak úgy dönt a fórum látogatók egy része, hogy létrehoz egy vállalkozást és lovas termékeket forgalmaz PACI.HU márkanévvel. Ezt lehet levédés nélkül is. De ha megy az üzlet és egyszer csak – menet közben – egy idegen levédeti a PACI.HU-t, attól kezdve csak õ gyárthat, árulhat ilyen megjelöléssel terméket. A szolgáltatás ugyanez. Pl. egy lovas utazási iroda neve, egy adatbázis, bármi. A jogvédelem az egyik legnagyobb biznisz. Mondok egy kitalált példát. Az ADIDAS név védett. Igy ezen a néven senki nem hozhat forgalomba terméket. De, ha most valaki kitalálja, hogy mondjuk az élelmiszer árukörben ez a név nem védett, és õ levédeti ide is, attól kezdve ADIDAS nevû üdítõt, és minden élelmiszert csak õ forgalmazhat. Micsoda reklám költség megtakarítás!A levédés nem olcsó. 5-6 éve védettük le a munkahelyem emblémáját, logoját. Ekkor 100 e Ft volt az 1. termékosztály és minden további 10-10 e Ft. A védelem nélkül viszont Sheriff tervei is bizonytalanná válhatnak hosszútávon. Nem tudom mennyire érthetõ? már lassan belekeveredek.

#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 20:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Sheriff! De mondjuk egyszer valamikor -ha van kedved- megvitathatnánk egy közös túra alkalmával ;) :D üdv: Apple[/QUOTE]Te meg jó, meghívót nem küldetsz magadnak! tongue.gif :D

#43 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 21:20

Azt hiszem nagyon elõre szaladtam. :mad:

#44 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 22:06

Szerintem az jo jel, hogy sok uj fórumos jön ide nap mint nap, de sajnos énis tanuja voltam 1 forum teljes hanyatlásának..

#45 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 22:20

Úristen emberek, azért a hanyatlástól azt hiszem igen messze vagyunk... és nem is beszélt ilyesmirõl senki. A fórum éppen hogy fejlõdik. Posted Image Terembura, tényleg elõreszaladtál nagyon, és õszintén szólva (lehet h nagyon szõke vagyok), de még mindig nem értem. Ha mondjuk csinálunk paci.hu-s pólót, annak nem a márkája lesz a paci.hu, csak rajta lesz a domain, ami viszont Cav tulajdona. Vagy rosszul értelmezem?Aztán Sheriff terveirõl egyelõre még nem tudunk semmit, de én úgy sejtem, egyelõre csak internetes témákban gondolkodunk...Azt el tudom képzelni, hogy egyszer lesz egy olyan újság, aminek esetleg paci.hu lesz a címe, de ez még nagyon a jövõ zenéje... (és talán sosem fog létrejönni, vagy nem ez, ebben a formában). Egyelõre azért még nem vagyunk olyan ismertek, hogy rohanni kellene levédetni a nevet. Posted Image Most hogy leírtam és elolvastam, mégiscsak kezdem kapiskálni... bár egy kicsit zavaros még mindig. Ezzel együtt azt mondom, ezen egyelõre felesleges gondolkodni. [ 19 Október 2002, 22:23: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#46 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 10:27

Zsubaba!Azért ugye le nem fogsz cs*szni?? [ 20 Október 2002, 10:40: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#47 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 11:46

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Zsubaba!Azért ugye le nem fogsz cs*szni??[/QUOTE]Jaaajj... hogy itt senkisem érti a pojjént!Akkor sértõdj meg, és menj homokozni! tongue.gif Posted Image

#48 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 12:20

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:Egyedül nem vállalom fel, legalább is egyelõre nem. De csapatban nagyon tudnék érte dolgozni, s még áldozni is hajlandó vagyok rá. [/QUOTE]Egye meg az a búbánatos, hórihorgas és büdös ördög!!! Ugyan elterveztem, hogyha a fene fenét eszik, akkor sem vagyok hajlandó pluszmunkát vállalni, mert az a kevéske szabadidõm rovására megy, olyan melót pedig pláne nem vállalok, még pénzért sem, ami a szakmám, a mesterségem. De tekintettel arra, hogy nagyon nagy becsben tartom a fórumot, kifejezetten értékesnek ítélem meg a világháló többi tartalmához képest, s nem utolsó sorban, mert vagyok olyan Dózsa, mint Sheriff, beszállok, ha kellek. Addig is azt javasolom/teszem, hogy mire összegyûlünk Silveradon Karácsony és Szilveszter között, mindenki, aki jön, hozzon magával egy kész koncepciót arra vonatkozóan, hogy hogyan, miként lehetne a jelenleginél is tartalmasabbá tenni a Fórumot. Az írott szó nagyon nagy hatalom: mi itt kultúrát formálunk. Tetszik vagy sem, szemléletünk formálja mindazok szemléletét, akik olvasnak bennünket. És formálják a mi szemléletünket, ha megnyilatkoznak. Hiszem, hogy komoly erõ birtokában vagyunk, s ez az erõ az a közösség, amelyet a Fórum összekovácsolt. Összetartoznak azok, akiknek a szemlélete hajszálpontosan megegyezik, s összetartoznak azok, akik halálos ellenségekké váltak - merthogy a szimpátia vagy az ellenségeskedés is komoly összetartó kapocs.De egye meg a fene, nem tépem a számat, nem akarok - tényleg - az ideológiai alapokról pofázni. Adottak, aki vágja az vágja, aki nem, nem, nem is ez a fontos. A Fórum olyan értékes kultúrkör, amiért hálát lehet adni az Istennek, hogy létrejött. Sok értékes ember szelleme, érzelme, értelme, tudása egy csokorban. Csak gondozni kell a táptalajt, s meggyõzõdésem, hogy nagyon sokáig élni fog.U.I. Még mielõtt valaki azt hinné, hogy elérzékenyültem, nagyon téved. Fajsúlyos dolgok tekintetében olyan szikár és hideg maradok, mint az üveg. Úgyhogy az iméntiekben a rideg racionalitás beszélt belõlem.

#49 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 12:35

Érdekes! Meghívtam Teremburát és Urbanistát, s már vagyunk vagy tízen. Hála a jó égnek! (Hogy ti mit eszetk ezen a Silveradon?)Elfogadom a kihívást, ha ennyien elfogadják a meghívást. Akkor a két ünnep között bulival egybekötött startégiai értekezlet a fórumról, a paci.hu-ról és a világegyetem sorsáról, benne kiemelt figyelmet szánva a Tejútnak, s azon belül a Naprendszernek és az Androméda-ködnek. Kisebb dolgokkkal egyelõre nem foglalkozunk. Az éhínséget, a környezetszennyezést és az analfabetizmust jövõre oldjuk meg.Porfelhõ ötlete jó. Aki eljön, az köteles leírni elképzelését, javaslatait pár sorban, "slágvortokban". (Különben nem engedjük a kályhához és a söröscsaphoz férni! Na jó, lehet, hogy én hosszabban írok majd. Pedig nem szoktam, ugye! :D ) Üdvösnek tartanám, ha ezek az irományok a buli elõtt 2-3 nappal publikálásra kerülnének a fórumon, hogy a személyes részvételünkkel tartott brain storming megfelelõ alapokról indulhasson, legyen mit megvitatni.

#50 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 12:53

Bár a topic kezdete óta figyelemmel olvasom a hozzászólásokat és úgy gondoltam a tíz hónapos ittlétem nem feltétlen "kötelez" megszólalásra Posted Image de amennyiben hasznom lehet és igénylitek szivesen állok rendelkezésetekre. Posted Image

#51 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 13:42

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:Üdvösnek tartanám, ha ezek az irományok a buli elõtt 2-3 nappal publikálásra kerülnének a fórumon, hogy a személyes részvételünkkel tartott brain storming megfelelõ alapokról indulhasson, legyen mit megvitatni.[/QUOTE]Yes! Ha más nem, de legalább a "szerkesztõi értekezlet" ügyrendje kezd megfelelõ (értsd: kezelhetõ) mederbe terelõdni. Ám ami a tömör összefoglalót illeti: a magam részérõl azt tervezem, hogy kész "laptervet" készítek. Nem szentírást, laptervet, mondom. Amit el lehet vetni, el lehet fogadni, s agyon lehet módosítani. Azt hiszem, ez célravezetõbb, mint egy-két mondatos elképzeléseket közölni. Tartok attól ugyanis (oh, rutinos értekezõ vagyok, naponta másfél órám ezzel megy el), hogy partalanná válik a vita, ha csak egy-két mondatos irányelvekkel találjuk szemben magunkat. Azért viszek kész laptervet, mert: ha meg lehet valósítani a Fórum keretei között, akkor hasznos. Ha nem lehet megvalósítani a Fórum keretei között, egy internetes publikációs médium struktúrájának boldog birtokosa leszek/maradok, ami annyit tesz, hogy bármikor elõ lehet húzni, ha szükség van rá.

#52 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 15:21

Ez nagyon érdekes. A Gründoljunk lapot topiknál voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, hogy na még egy kicsit iperedik a téma, és javasolni fogom, hogy üljünk le végre és beszéljünk, ne csak írjunk. Aztán nem iperedett, így nem is javasoltam a leülést. Most az volt az érzésem, hogy valami menetrendet kellene készíteni a silveradói találkozóra, és most Prflh tette ugyanezt. Lehet, hogy lassulok? :confused: Most mindenesetre elmegyek lovagolni!Cav! Nem jársz mostanában Taliándörögdön? Én itt vagyok egész héten kb. 10 - 12 km-re. Ugy hogy irány a Kab-hegy és a lõtér. :cool:

#53 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 18:15

Miért akarod lelõni szegény Cavot? Posted Image Attól még nem lesz tiéd a paci.hu domain név! :mad: A fele az enyém! Posted Image

#54 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 18:49

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Cav! Nem jársz mostanában Taliándörögdön? Én itt vagyok egész héten kb. 10 - 12 km-re. Ugy hogy irány a Kab-hegy és a lõtér. :cool: [/QUOTE]Hmm... Most jöttem haza Taliándörögdrõl, az a helyzet... Posted Image :( Viszont Silveradoba mennék akkor ünnepek között, addigra már valami kézzelfogható eredményt szeretnék felmutatni, nem csak koncepciókat. De majd meglátjátok... Posted Image Viszont nem fogom hagyni magamat lelõni, egy 45-ös félautomata Magnum lesz a társam, õ majd megvéd. Lesz pár molotov koktélom is, meg kézigránát, hogy porig égessek mindent, ha agresszió érne. :D Cav

#55 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 20:20

Nem! Isten bizony nem akarom Cav-ot lelõni. Ez a lõtér egy másmilyen lõtér. Ez a Tapolca - Várpalota közti katonai (ma NATO, hajdan Varsói Sz., még hajdanabb magyar királyi) lõtér. Ha éppen nincs hadgyakorlat, jókat lehet rajta lovagolni. Nagy pusztaság az egész. Egyébként mégse ide mentem, hanem másfelé, de nagyon jól esett.Más. Ha így neki buzdul a társaság (még két hónap, egy kicsit több is), nehogy kiégjen a tûz a találkozásra. Most mindenki elkezd kombinálni, terveket szõni, izzik az ember agya. Ezt lehet tartani 2 hónapig? Vagy haggyuk lelohadni a kezdeti lángokat és egy már letisztultabb koncepcióval üljünk le? redface.gif

#56 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 20. - 20:28

Nem hiszem, hogy fellángolásról lenne szó. Egy-két hozzászólót ismerek, mérget veszek rá, hogy megszületik egy-két életképes elképzelés. Hogy aztán a szükséges teendõk mögött meglesz-e a szorgalom, no ebben erõst Tamás vagyok, de nem baj, tévedni én is szoktam.

#57 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 21. - 11:32

Kicsit most rosszul érzem magam, amiért nem vagyok õsfórumos, és úgy érzem nem elsõsorban engem szólít meg a topic, de azért belebeszélek.Lehet, hogy felületesen olvastam át a hozzászólásokat, de nem teljesen tiszta a számomra, hogy pontosan mit is szeretne Sheriff - szeretnétek - szeretnénk? Nyomtatott médiumot, internetes újságot, adatbázist, szuperfórumot, vagy mit is? Amikor elõször olvastam a gründoljunk lapot topicot egy kicsit megrémültem. Egy új lovasújsággal elõhozakodni? Döbbenetes pénz kell hozzá! Egy újsággal ami hobbylovasoknak szól - szép gondolat, de nem lesznek a témák igen hamar lerágott csontok? Mire kell vigyázni terepen - mi a félfelvétel - mit jelez a ló füle... stb. Nagyon fontos szerintem, hogy mindig legyen ami folyamatos témát ad. Ebbõl élnek a többi újságok is - versenyeredmények, lovasesemények stb. Mondjuk egy laikust ez nem mindenképpen köt le. De a hobbylovasok között is nagyok a különbségek; az egyik csak a földrõl csodálja a lovat, a másik már ült futószáron, a harmadiknak pedig lehet, hogy az okoz álmatlan éjszakát, hogy féloldalzásnál miért késik egy árnylatnyit a hátulja. Nehéz mindenkit egyszerre megszólítani - bár nem lehetetlen. Már van három lovasújság - biztos hogy van szükség egy negyedikre? Mit akarunk, egy szeletet a tortából, vagy sütni egy sajátot?Megmondom õszintén, határozottan felcsillant a szemem, amikor egy internetes médium lehetõségével éreztem kacérkodni Sheriffet. Sokat nem értek ehhez az üzletághoz, de az alacsony fix költségek miatt ösztönösen jobbnak érzem mint a nyomtatottat. Ami nem zárja ki, hogy késõbb ha az elõbbi megerõsödik ne lehetne az utóbbira váltani. Mindenesetre érdemes lenne egy elõzetes felmérést - piackutatást végezni és egy költségtervet készíteni. Ezekbõl sok minden kiderülne például az is, hogy egyáltalán érdemes-e erre idõt és gondolatokat pazarolni. Amennyiben kedves Sheriff elfogadod, szívesen felajánlom szellemi kapacitásomat és az iskolában belémverteket mind egy brainstorming mind késõbbi társadalmi munka céljára.

#58 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 21. - 15:09

Sheriff, dec. 30-a jó lenne neked Silveradon? Azért lenne jó, mert Mindszenten szilveszterezek majd, ha minden igaz, remélem. Posted Image És akkor rögtön mehetnék oda, nem kéne hazajönnöm... Cav

#59 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 22. - 11:19

Legyen december 30., délelõtt 10 óra. (Hátha egy lovasszánkázás és némi síjöring is megadatik nekünk, mielõtt megváltjuk a világot.)Mindenkit szeretettel és bizakodva várok, akinek fontos a hobbilovasok ügye, gondja-baja, s el tudja képzelni, hogy tegyünk valamit saját magunkért.Ha egy mód van rá, erre a meglévõ és mûködõ paci.hu és lovas fórum felhasználásával kellene sort keríteni. Úgy tûnik, hogy ezek gazdái nem zárkóznak el a tolakodásunk elõl, hát próbáljuk meg velük együtt.

#60 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 19:50

Rájöttem, hogy nem szabad fejleszteni a paci.hu-t. Ráadásul azért nem, mert ha idekap minden nettel rendelkezõ örömlovas, akkor a fórum alatt, a legutóbbi felhasználók listája elvinne vagy két monitornyi ablakot. Úgyhogy inkább fékeznünk kellene a paci.hu töretlen népszerûségét.

#61 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 20:39

Sziasztok!Már a Gründoljunk lapot topicban írtam, hogy szívesen részt vennék egy lovas portál megtervezésében. A szilveszteri összejövetelre úgy néz ki, nem tudok elmenni, de azért megosztanám veletek eddigi tapasztalataimat ezen a téren. Talán jobb is lenne úgy leülnötök, hogy már itt a fórumon is megbeszélünk néhány alapvetõ kérdést. Talán azt könnyû belátni, hogy üzleti alapokra kell helyezni egy ilyen siteot, mivel pénz nélkül nem lehet profi szintre fejleszteni ill. fenntartani. Juttatás nélkül senkitõl semmit nem lehet számonkérni hosszútávon. Egy félreértést azonban szertnék megvilágítani, hogy egy internetes újság szerkesztése és üzemeltetése NEM SOKKAL olcsóbb, mint nyomtatott társaiké. A szerkesztésen, tördelésen, arculattervezésen, hirdetésen, managelésen semmit nem lehet spórolni, ez ugyan annyi mint a nyomtatott sajtóé. A különbség a nyomdatechnika - terjesztés illetve a képernyõre szerkesztés között adódik de ez is nagyjából kompenzálódik, mivel az újságért fizetünk a webért nem.Arról, hogy milyen legyen a célközönség és hány lovas, lótartó van nem tudok sokat mondani, de ezen a téren biztosan sokan otthonosan mozognak.Az alábbiakban felvázolnám saját tapasztalataim alapján milyen költségek és munkák merülhetnek fel. Üzemeltetés Itt két lehetõség merül fel, vagy egy saját servert üzemeltetni egy szolgáltatónál (ehhez feltétlenül kell egy rendszergazda aki lehetõleg 24 órás készenlétben van, tûzfal, legális softwearek, állandó biztonsági mentés) vagy bérelni mindezt szintén egy szolgáltatónál. Mindkettõnek vannak elõnyei és hátrányai.Saját serverben milliós nagyságrendben kell gondolkozni (egyszeri hardwear+softwear, ezek állandó frissítései, profi rendszergazda munkadíja). Ezt min. fél-egy évig finanszírozni míg valami bevételre számítani lehet.A tárhely bérlése az elején kedvezõbbnek tûnik, mivel mindez - mérettõl függõen (kb. 0,5 Gb) - 40-50.000,- között megvalósítható tokkal vonóval. Ezért számon lehet kérni egy 98% os készenlétet.A grafikai arculat megtervezése 100-300.000,- körül van (attól függöen, hogy csak webre vagy dtp-s munka is kell). Programozás (linux-ra) 50-150.000,- ft, nagyban függ a konkrét feladatoktól. A site részeinek költségei és megtérülései Talán a legcélravezetõbb átnézni milyen szolgáltatásokat nyújthatna a portál és ezek milyen munka és pénzbefektetést igényelnek és milyen bevételre lehet számítani belõlük. Tartalomszolgáltatás - Cikkek különbözõ témákban (sport, egészség, túra, tenyésztés, életmód, történet, stb.)- Hírek (összes eseményrõl, rendezvényrõl, közleményrõl, szervezetekrõl)- Rendezvénynaptár (versenyek, kiállítások, vásárok, stb. fontos, hogy teljes képet adjon, minden szerepeljen rajta)- Szaktanácsadás - olvasó kérdez-lódoktor és a szakember válaszol (nyilvános egészségügyi kérdések és válaszok, lovaglással kapcsolatos problémákra szakszerû javasalatok-megoldások)- Lovarda-lovaspanzió, kovács, lóorvos, lovasbolt, lószerszámkészítõ adatbázis (az összes fellelhetõ)- Szólexikon (a lovaglással kapcsolatos szakzsargon és az idegen szavak magyarázatai)- Fajtalexikon (fajták bemutatása)- Lónévnaptár (kitalálni egy lónévnaptárat)- Apróhirdetés- Képeslapküldés (saját vagy más fotókkal on-line képeslap) Fórum Ez tulajdon képen maradna változatlan a mindenkori fejlesztésektõl eltekintve. Egyéb - Hírlevél- Játék (heti megfejtõk között ajándéksorsolás)- Szavazás (a site tartalmának irányításához „segédeszköz”, pl.: Milyen cikket olvasna szívesen?) Shop - Könyvek- Idegen nyelvû szaklapok- Multimédia CD-k- Lovas video-DVD filmek- Lovas naptárak- Ajándéktárgyak: poszterek, matricák, polók, kulcstartók, csecse-becsék:)- Postán elküldhetõ lóápolási felszerelések, vitaminok stb. A tartalomszolgáltatás részeinek munka-, pénzbefektetése és megtérülése - CikkekBefektetés: folyamatosan cikk írása, lektorálása, fotóillsztráció, tördelésMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- HírekBefektetés: folyamatosan hír megszerzése-megírása (mti.hu), lektorálása, fotóillsztráció, tördelésMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- RendezvénynaptárBefektetés: szervezetektõl a program bekérése, folyamatos aktualizálásaMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- SzaktanácsadásBefektetés: egy állatorvos és lovas szakember folyamatos munkája a beérkezett kérdésekreMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- Lovarda-lovaspanzió, kovács, lóorvos, lovasbolt, lószerszámkészítõ adatbázisBefektetés: az összes magyar (esetleg környezõ országbeli lovaspanzió esetében) hely elérhetõsége, fotója, leírása, árai, ezek folyamatos aktualizálásaMegtérülés: rendszeres, több látogató, reklámfelület bõvülése (sajnos nem lehet azért pénzt kérni, hogy bekerüljenek, mivel elenyészõ hányaduk hajlandó akármilyen kis összeget is fizetni, ellenben ha nem teljes az adatbázis akkor nem ér semmit).- SzólexikonBefektetés: egyszeri munka a szavak és magyarázataik beszerkesztéseMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- FajtalexikonBefektetés: folyamatosan bõvíteni a fajták bemutatását (szöveg, lektor, fotó, tördelés)Megtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- LónévnaptárBefektetés: egyszeri munka összeállítani 365 lónevetMegtérülés: a site imageenek emelése, vicces - ApróhirdetésBefektetés: karban tartani egy adatbázist, kiszûrni a nem oda illõ hirdetéseketMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- KépeslapküldésBefektetés: fotók készítése, vásárlása, lopása:)Megtérülés: saját promóció, kedves- FórumBefektetés: moderálni, fejleszetni a softweartMegtérülés: több látogató, reklámfelület bõvülése- HírlevélBefektetés: havonta-kéthetente hírlevelet megírni, lektorálniMegtérülés: direkt marketinre a legalkalmasabb (reklámfelület bõvülése), saját promóció- JátékBefektetés: a kérdések kitalálása, a megnyerhetõ díj (pl. könyv)Megtérülés: a látogatók rendszeres visszaszoktatása- SzavazásBefektetés: a kérdések kitalálásaMegtérülés: a log fiel mellett kontrollt ad, hogy milyen témák, termékek érdeklik a usert A shop munka-, pénzbefektetése és megtérülése Talán a könyvek, szaklapok, CD-k árusítása a legegyszerûbb, a kiadókon vagy terjesztõkön keresztül könnyen hozzá lehet jutni és potázni akár futárral is. A filmek, naptárak, ajándéktárgyak valószínû csak idõszakosan Karácsonykor mennének elfogadható mértékben. A lóápolási szerek, felszerelések, vitaminok és kisebb kiszerelésü termékek a vidéken nehezebben hozzáférhetõ helyekre is eljutahatnának illetve egyenesen a lovardába is lehetne rendelni. Ehhez min. egy már bejáratott és a piacot ismerõ boltossal kell szerzõdni és egy árrésben megállapodni, mert egy on-line boltnál ami ennyire specifikus raktárkészletet tartani képtelenség a kezdetekben. A shop magageleséhez az kell, hogy a rendeléstõl számított max 48 órán belül postázni lehessen, fõleg a könyveknél, ahol igen nagy a konkurencia (libri.hu, fotexnet.hu, stb.) a többi terméknél talán nem szülséges ez a szûk határ. Talán még ennél is fontosabb, hogy, ha már a user vett valamit ne fordulhasson elõ, hogy az már elfogyott vagy drágább lett, ezért az összes terméket napra készen kell tartani. Ez kb. egy ember teljes munkája, ha a rendelések teljesítését is hozzávesszük. Összehasonlítás Talán az kitûnt a két felsorolásból, hogy a tartalomszolgáltatásért nem lehet pénzt kérni, ez pénzbefektetéssel jár, ami azt eredményezi, ha jó tartalommal sikerül megtölteni, több ember fogja megnézni, több oldallekérés lesz, így a reklámfelület is bõvül. De ezt értékesíteni kell, amihez feltétlenül szükséges a site auditálása. Ez kb. 40.000-50.000,-/hó, (http://auditonline.hu/auditonline.htm, [url="http://"http://webaudit.hu/,"]http://webaudit.hu/,[/url] ) ami szintén rögtön egy befektetés és még egy forint sem térült meg. Nagyon nehéz eladni a reklámfelületet, ehhez jó esetben szintén egy szakemberre van szükség. Egy standard 468x60-as bannerért kb. 7,-Ft/megjelenés lehet elkérni vagy heti összegért is ki lehet adni ami a látogatottságtól függ. Mondjuk kb. heti 40-50.000,- ért, azaz havi 160-200e-ért amibõl 40-50e az auditálás plusz annak a költsége, hogy valaki foglalkozott az eladással. Tehát nem sok marad, ha meggondoljuk, hogy ezért egy halom cikket írtunk, szerkesztettük az egész fent leírt tartalmat.Jelenleg a shop az egyetlen, ami behozhatja az árát. Itt úgy lehet számolni, hogy a postaköltséget nagyjából át kell vállalni, legalább is a könyveknél „internetes kedvezmény” címen, mivel a legtöbb konkurencia is bolti áron ad el. Ez kb. 20-25%-os árrést hagy. Havi 300.000,-es bevételhez (ami a tartalomszolgáltatás deficitjét fedezi, - de az hozza a látogatókat a boltba) 1.200.000,- ft körüli forgalom kell, ami kb. 400-600 könyvet jelent havonta (illetve más termékre is át lehet számolni).Természetesen ebben vannak csúsztatások, és hasraütések, ezt mind finomítani kell, de talán adnak némi támpontot.Még egy igen fontos kiadás a saját promóció. Itt ugyan azzal számolhatunk mint a hirdetések eladásánál, tehát ha a sito-ot kell hirdetni az heti 50-190e forintba kerülhet. Itt is vannak a kezdetekre megoldások, ingyenes bannercsere formájában hirdetni kerszetbe, de ez nem megy profi megoldás. Lehet még usert szerezni ha minden keresõbe, és hasonló témájú site-on megjelenik a link, és a nagyobb újságok is felkarolhatják, ha látják, hogy minõségi a site (origo, index. tv-mûsorok…).Sajnos a tervezésnél mindenféleképen figyelembe kell venni az üzleti szempontokat akármennyire is kedves egy-egy téma vagy szolgáltatás, lehetséges, hogy nagyobb a befektetési igénye, mint amennyit hozna.Azt is tudom, hogy sok mindent meg lehet oldani „házilag” (grafika, tördelés, programozás, fotózás, cikkírás, lektorálás, szerkesztés), de ha ez a rengeteg befektetett munka nem térül meg idõvel, akkor hosszú távon nem lehet kérni senktõl a minõségi és pontos munkát. Itt merül fel rögtön az a kérdés, hogy ennek valóban egy igazi lap mintájára kell épülnie, tehát szerkesztõnek, webmasternek ecc. valakinek lennie kell, különben szétesik már az elején. Valakinek fel kell vállalnia az „igazgató” szerepét, aki vezeti és a szívén viseli az egész site-ot. Erre valószínû alkalmasabb egy személyes találkozó, de a részleteket itt is ki lehet vesézni, mivel szép számban vannak „kutatások” a témában.És a végére itt van egy-két érdekes link:[url="http://"http://www.gfk.hu/sajtokoz/bachsjto.html"]http://www.gfk.hu/sajtokoz/bachsjto.html[/url][url="http://"http://piackutatas.lap.hu"]http://piackutatas.lap.hu[/url][url="http://"http://www.carnationresearch.hu"]http://www.carnationresearch.hu[/url]Üdv:gallery

#62 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 20:58

Szerintem ez mind szép és jó. A kérdés az, hogy vajon Cav-nak, Hux-nak van e erre pénze??Ha nincs, márpedig nem hiszem, honnan vesszük a bátorságot arra, hogy szinte azt amik õk elindítottak ki adják majd a kezükbõl valakinek csak mert neki van pénze. Az már csak névlegesen maradna az Övék. Aki az üzletben mozog nap mint nap, tudja mirõl beszélek. Ugyanis pénz beszél kutya vau, vau..Mondja valaki, hogy nincs igazam. Nekem nem egyszer volt, hogy a legjobb barátomból a pénz ellenséget csinált. Már pedig az élet errõl szól.. Van aki ezt felvállalja?Komolyan mondom, néhányan olyan szinten elszálltak, mintha az semmiség lenne, és csak csettintés és kész. Ezen a földön éltek, úgy mégis?Szépek ezek a törekvések, csak nem tudom hogy most a nagymama akarja megenni a farkast, vagy fordítva.Szerintem maradjatok a realitás talaján mert ez már kezd fantasy formát ölteni. Szép lassan, talán idõvel ellehet jutni oda amit gallery leírt, de addigra változni fog ezernyi minden, fõleg azok közül amiket Õ felsorolt. [ 23 Október 2002, 21:14: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#63 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 22:52

Féleértés ne essék én senkinek nem akrom a klenyerét elvenni, éppen a nehézségekre akartam felhívni a figyelmet és arra, hogy ez befektetés és üzleti szempontok nélkül nem megy. Sajnos ezt a saját bõrömön tapasztaltam. Ugyanakor ha ez nem a fórumból fog kinõni, akkor valaki néhány éven belül jön és megcsinálja. Ez biztos. És akkor valóban hanyatlásnak indulhat a fórum, ha õ is csinál egyet 1000 más szolgáltatással.

#64 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 23:00

Szerintem is Anginak van igaza, ezek nagyon utópisztikus tervek, és semmi közük a mostani paci.hu-hoz (persze nem mind). Nem tudom elképzelni, hogy ez így hirtelen, a semmibõl mûködhet, pont az anyagi oldala miatt. Én valami sokkal egyszerûbbre, megvalósíthatóra gondoltam. Eleinte inkább több ember kéne, akiknek el lehetne osztani a munkát kisebb adagokban, mindenkinek olyat, amihez ért vagy meg tudja tanulni. Ha ez beindul, hogy azt a viszonylag keveset az illetõk meg tudják csinálni, akkor lehet továbblépni. Konkrétumok:Fórum:- Maradjon úgy, ahogy van. A szükséges fejlesztésekre, frissítésekre esetleg új webtárhelyre való költözést reklámfelületbõl bejövõ pénzt lehetne fordítani. Lovasboltok, lovardák, akármilyen lovas helyek szerintem szívesen hirdetnének a fórum egyes oldalain, mindenféle auditálás és ilyesmi nélkül. Annyit biztos, hogy a fent említett költségeket fedezni lehessen. A moderálással, üzemben tartással, ilyesmivel úgy érzem, eddig nem volt gond. A lovas aprónak lehetne saját domaint venni esetleg, ha marad rá keret, és ismertebbé tenni, ez a fórum és a paci.hu látogatottságát is növelné, és nem egy veszélyes összeg.Paci.hu:- Össze kéne szedni a fórumon eddig megjelent írásokat, beszámolókat vagy bármit, amivel lehet kezdeni valamit. Ez a projekt már beindult, mint fentebb írtam én is meg más is, Ferenccel és Bokával elkezdtük a mazsolázgatást, ebbe bárki beszállhat akinek kedve van. Mi úgy terveztük, hogy ha megvan egy bizonyos darab, a fórumon szavaztatjuk meg, mi kerüljön fel, és ez a továbbiakban is mûködhetne folyamatosan. Ha már ki vannak szedve az eddig megjelent dolgok, utána már nem egy nagy munka, én pl. minden nap elolvasok mindent, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül. Feltenni ha minden igaz, az új tárhelyen nem lesz ördöngösség, ezt páran szintén be tudjuk vállalni.- Képeslapküldõ szolgáltatás már van, ezt lehet bõvíteni újabb képekkel, bárki küldhetne képet, biztos mindenkinek van olyan lovas képe, ami gyönyörû és senki másnak nincs olyan. Posted Image A beérkezõ képek szortírozásában és megfelelõ méretûvé tételében szintén részt tudnék vállalni.- Lehetne csinálni egy szakmai-technikai rovatot. Ezt úgy képzelem el, hogy itt van pl. Realcowboy, aki fel is ajánlotta segítségét, és nagyon jó cikkeket is írt a különbözõ lovasújságokba. Aztán ott van esetleg Haflingi, ha hajlandó ilyesmiben részt vállalni, aki a díjlovas részérõl tudna valamit összehozni, esetleg Piaffe közremûködésével. A díjugratóshoz Filly (ha lesz netelérése, vagy legalább e-mail) meg Bazs. (Ha valakit kihagytam, bocsánat.) Ezt valahogy úgy képzeltem el, hogy írhatnának egy bevezetõ cikket a különbözõ szakágakról, aztán az olvasók feltennék kérdéseiket, amire minden héten a rovatvezetõk válaszolnának. Egyszer-egyszer bizonyos kérdésekrõl meg lehetne kérdezni neves sportolókat is, interjút csinálni velük, ami színesítené a dolgot. Ez eddig pár órás elfoglaltság hetente, illetve idõszakosan lehet kicsit több, pl. egy interjúnál. De lehet akár kéthetente is válaszolgatni, a kérdések számától függõen. Ezekbõl a kérdésekbõl-válaszokból aztán újabb cikkek is kialakulhatnak. - A lódoktor is megvalósítható lenne, van köztünk állatorvos, aki bizonyos idõszakonként válaszolhatna kérdésekre. (Mint ahogy most is teszi, csak a fórumon - jelesül Ultimora gondolok.)Ha már ezek mûködnének, önmagában hatalmas fejlõdés lenne az eddigi paci.hu-hoz képest, pedig ez még csak néhány ember heti-kétheti pár órás munkája, a szabadidejében, ha vállalja. Ha esetleg több lesz a hirdetõ, a fejlesztések és ilyesmi után megmaradó pénzt szét lehet osztani, vagy befektetni ugyanerre. Szerintem ezután lehet elgondolkodni nagyobb terveken. Ha ennyire valaki lelkesedésbõl nem hajlandó, akkor pénzért miért lenne? Ráadásul bizonytalan pénzért, egy nem bejáratott honlapon (nem fórum! honlap)...Én be tudnám vállalni, hogy a megjelenõ írásokat stilisztikailag és helyesírásilag átnézem, és a honlapra applikálom, ha ez tényleg megoldható nekem is. Szakmai részében nem tudok érdemben segíteni, de ha van még valami, amire alkalmasnak tartotok, azt is vállalom szívesen a szabadidõmben. A személyek természetesen csak ötletek, tudom, hogy mindegyiküknek van elég dolga, de talán egy próbálkozást megérne a megkérdezésük. Posted Image

#65 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 23. - 23:03

idézet:
Eredeti szerzõ: gallery:Ez biztos. És akkor valóban hanyatlásnak indulhat a fórum, ha õ is csinál egyet 1000 más szolgáltatással.[/QUOTE]Ezzel nem értek egyet, van ugyanis egy, az általad felvázolt szolgáltatásokkal rendelkezõ lovas site, ahol fórum is van, ehhez a fórumhoz képest azonban mégsem jár arra a kutya sem.

#66 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 6:06

Én Galleryvel értek egyet. Szerintem minõséget kell adni, ha adni akarunk valamit a hobbilovas társadalomnak. Csevegni persze lehet továbbra is a fórumon, s amíg lesznek meghatározó egyéniségek, lesznek érdekes írások, értesülni lehet fontos eseményekrõl, amíg van miért idejönni, addig a fórum fórum marad.DE!Én érzem, hogy a fórum változás elõtt áll. Annak idején valósággal forrtak az indulatok, egymás szavába vágva cseréltük az eszmét. Összetalálkozott vagy kéttucatnyi ember, aki emberi és/vagy szakmai kvalitásai alapján arcot adott ennek a fórumnak. Meggyõzõdésem, hogy nem a moderátorok egyébként hibátlan ténykedése miatt ilyen népszerû ez a fórum ma, hanem ezek miatt az emberek miatt. De hol vannak õk most? Meggyes, Filly, Bozzy, Barefoot, Mongol, KundK, IC, Palomino, Lombardo, Sandokán, Senki, Vas tag, Idegen, Zsezse és a többiek hol vannak? Vagy egyáltalán nem járnak erre, vagy havonta-kéthavonta megeresztenek egy nyúlfarknyi hozzászólást. A kezdetben igen aktív Vágtabetolós, Porfelhõ és Bazs is egyre többször és egyre hosszabban eltünedezik. Vagy itt vagyok akár én. Amikor útjára indítottam ezt a topicot, a kezemben egy másik topic címe volt, csak az utolsó pillanatban valamiért mégis megváltoztattam. Annak a topicnak ez volt a címe: Bye, bye!Igen, búcsúzni készültem a fórumtól. Sokat köszönhetek pedig neki. Megváltoztam én is az alatt az idõ alatt, amíg fórumoztam, s megváltozott a fórum is. Pedig az ember 40 felett már nem nagyon változik. De kiégtem. A témák többsége már nem nagyon érdekel. Egyre kevesebb dolog van itt, amiért érdemes naponta órákat itt töltenem.Ha azt kérditek, hogy: Na és? Kit érdekel? - akkor igazatok van. Attól, hogy ennyi ember itthagyta a fórumot, még javában zajlik az élet, jönnek új idõk új dalaival új emberek. A fórum nem fog meghalni csak azért mert pár ember itthagyja. Annál azért már bejáratottabb.De amit Gallery, Terembura, Urbanista, Porfelhõ, RC és a többi önjelölt próféta megértett, az az, hogy tovább kell és érdemes lépni. Keresni kell az új utakat, lehetõségeket. Az egyik (szerintünk járható) út a profimus felé kanyarodik. Igaz, a professzionalizmushoz nélkülözhetetlen a pénz. A profizmus viszont kívánatos a gyors fejlõdéshez. A fejlõdés pedig elengedhetetlen az életben maradáshoz. Van igény, van lehetõség, van eszköz, s szerintem lenne pénz is. Hát akkor mi a baj? Hogy azok az emberek, akik kitalálták, szívvel-lélekkel csinálták eddig, azok kimaradnak a buliból? Kiszorulnak az irányításból? Van ilyen veszély, nem tagadom. De ez nem cél, bár akár még meg is eshet. Én igazából idealista vagyok, tehát el tudom képzelni (ugyan nem nagyon, túl sokat láttam már az életbõl), hogy Zsuzska elképzelése alapján, lelkes önkéntesek önként és dalolva viszik tovább a csúcs felé a zászlót. De el kell ismerni, hogy van némi gyermeki bája annak az elképzelésnek, hogy majd Filly lesz az egyik rovatvezetõ, akinek net elérése nincs, s csak pár ragaszkadó barát ötletszerû telefonhívása kapcsolja õt pillanatnyilag hozzánk.Itt senkinek nem szállt el az agya! Értelmes és elõremutató szándékú hozzászólások hangzanak el, ötletek merülnek fel. Attól, hogy Cav a paci.hu domain név tulajdonosa, még meg lehet kérdezni, hogy: Ez minden, öregfiú? Ennyi? Kész? Kifújt?Másfél év alatt fikarcnyit sem változott a paci.hu, sem formailag, sem tartalmilag. Pár szegényes ötlet merült fel, s az is hamvába hótt. Pedig a mai fejlesztõ és honlap menedzselõ szoftverek birtokában gimnáziumi szakkörökben sem fogadják el komolyabb házifeladat témának egy színvonalasabb weblap designe kialakítását. Ki akadályozta meg Cav-ot, hogy naprakészen tartsa az információkat, bõvítse a tartalmat, csinosítsa a külalakot? Fejlõdjön, haladjon? Megmondom! A pénz és a szakértelem hiánya. Azaz a professzionalizmus hiánya. Pedig segítõkész, lelkes amatõrökbõl válogathatott kedvére. S nehogy azt higgyétek, hogy bántani akarom õt. Cav kedves ember, jó haver, remek lovas cimbora. De kötve hiszem, hogy képes lenne egyedül kihozni a paci.hu-ból azt, ami benne van. S nem fogja kihozni a többi moderátor, de még a teljes fórum tábor önkénteseinek segítségével sem. Mert pl. én szívesen áldozok kisebb összeget akár havonta is arra, hogy valami anyagi keret rendelkezésükre álljon. De komolyabb összeggel csak akkor szállnék be, ha üzleti terv készülne, s legalább hozzávetõlegesen látnám, hogy milyen sors vár a befektetésemre. S ezzel minden befektetõ így van.A pénz valóban megmérgezhet sokmindent. Ez igaz. De a pénz hiánya ugyanúgy megmérgezhet bámely kapcsolatot. Elég csak a családi veszekedésekre gondolni. Azt meg kellene értenetek, hogy nem a fórum ellen, nem a moderátorok ellen, nem a domain tulajdonosok ellen beszélünk. Nem velük van bajunk. Nem akarjuk lenyúlni õket. Ha ezt akarnánk, akkor sokkal kevésbé látványosan, nem nyíltan, intelligensebben, hatékonyabban lépnénk fel. Én az üzleti életben mozgok, tudom, hogyan szokás a másik elé kerülni, elõnyökhöz jutni, mások hátán elõbbre kapaszkodni. De itt most nem errõl van szó. Olyan lehetõségrõl beszélgetünk, ami a levegõben van: profi hobbilovas magazin és tudásbázis internet alapon. A fórum ehhez csak ürügy. Ugródeszka. Kezdemény. Mert azt bárki beláthatja, hogy egy üzemszerûen, szerzõdésekkel, alapszabállyal, stratégiával, alkalmazottakkal, felelõsökkel körülbástyázott "cég"-hez a paci.hu olyan távol van, mint Makó Jeruzsálemhez. Mondhatjuk persze, hogy hála Istennek! Ez is egy vélemény, s még osztozom is benne. De én úgy gondolom, hogy az emberi kapcsolatok, a barátságok nem kerülnének veszélybe az által, ha profik csinálnák azt a részét a dolognak, amihez profik kellenek. Ha lenne pénz arra, amihez pénz kell. Az amatõr, az emberi, az õszinte oldala a dolognak még attól mindig megmaradhatna, a fórum hordozhatná azt tovább. Tagadhatatlanul van számomra kedves bája a fórumnak, ami azonban véleményem szerint nem kerülhet veszélybe a paci.hu üzleti alapokra helyezésétõl. A kettõ ugyanis nem ugyanaz. A fórumot valóban nem nagyon kell fejleszteni. Pusztán a népszerûsége az, ami érték üzleti szempontból. Emberi szempontból természetesen nem a népszerûsége, hanem a mögötte rejlõ emberi kapcsolatok és barátságok jelentik az értéket. De mindkettõ érték!!!!!A [url="http://"http://www.pointernet.pds.hu"]www.pointernet.pds.hu[/url] valóban tetszhalott. Szerintem szakmailag ott van elszúrva, hogy hiányzik belõle a profizmus. Kevés benne a pénz, nincs szakértelem. Lelkes amatõrök szerkesztik azt is. Annak idején én egyszerre regisztráltam itt és ott. Annak koncepciója is volt, a paci.hu csak úgy volt, bele a világba. Jobban is tetszett eleinte. Kb. ugyanakkora élet folyt mindkét fórumon. De itt összekadt az a pár ember, aki egymást hergelve, szellemiségét kisugározva fellendítette a látogatottságot. Mert mindenki kíváncsi volt a véleményükre, arra, hogyan hirigelik egymást nap nap után. Akkor õk voltak az érték, a puszta lehetõség, az ennek teret adó fórum megléte mellett.De kérdem én tényleg ekkora lesz a látogatottság, ha ezek mindegyike eltûnik ilyen-olyan okok miatt? Nem fog ez a fórum is oda jutni, ahova az a másik?A fórum, s ha már eddig is összekapcsolódtak, akkor vele együtt (de külön nem!) a paci.hu is magában hordozza annak lehetõségét, hogy fokozatosan, viszonylag kevés befektetett tõkével indulva professzionális lovas honlappá, a hobbilovasok információs bázisává váljék. Ha van kedvük a jelenlegi tulajdonosoknak ezt megvalósítani, itt a lehetõség, éljenek vele. Itt mindenki a támogatásáról biztosította õket. Ha nincs vagy nem élnek a lehetõséggel, akkor ne csodálkozzanak, ha valaki megcsinálja mégis. Kicsit nehezebb dolga lesz az illetõnek, hiszen nem használhatja ki a fórum meglévõ népszerûségét. De ez már legyen az õ baja. S azon se lepõdjön vagy sértõdjön meg senki, ha az a valaki vagy valakik a fórum volt vagy jelenlegi látogatói közül kerülnek ki. Az élet nem áll meg csak azért, mert valaki szédül a sebességtõl!

#67 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 7:57

Fél kilenckor egy tárgyaláson kell megjelennem, ezért nagyon röviden: elsõsorban is megköszönöm gallerynek az alapos munkát! Nagyon helyes, nagyon jó nyomon indult el. Amit leírt, az nem utópia. Lehet, sõt biztos, hogy Õ sem gondolta azt, hogy varázsütésre mindez megvalósítható. Fokozatosan, szépen lassan viszont el lehet kezdeni (hülye vagyok, ez egészen pontosan így helyes: el kell kezdeni) jó pár dolgot abból, amit leírt. Technikai részletekhez nem értek, azt viszont hiszem és tudom, hogy ami a tartalmat illeti, képesek leszünk - részben - megvalósítani.Galerry egy ultraprofesszionális honlap képét vázolta fel, amivel (az elvvel magával, ha néhány részletkérdéssel nem is, de) teljesen egyetértek. Mert mi a bánatot tûzzünk ki magunk elé célként?

#68 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 8:45

Na re. Életem legrövidebb tárgyalása volt, soha jobbat! :D :D :D <Csak tudnám, mi a bánatért kellett öltönybe, nyakkendõbe bújnom, s hajnali fél hatkor kelnem? :mad: >

#69 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 8:47

Úgy érzem, elbeszélünk egymás mellett.Nem a fejlõdés gondolatával van gondom, hanem a semmibõl létre jövõ utópisztikus tervekkel.Ennek az egésznek kizárólag az anyagiak szabnak gátat. Hux jelenleg is web designer-ként dolgozik, tehát szakmailag nagyon is képes lenne megcsinálni a külsõ kivitelt. Ugye mint tudjuk az idõ pénz. Vagy neki áll paci.hu-t gyártani vagy megpróbál megélni olyan munkákból amik fizetnek is. A maradék heti 2-3 napot uram bocsá, lovaglással próbálja tölteni.Õ azt mondta, havi x ezer forintért nagyon szívesen dolgozna a paci.hu-n. Van valaki aki fizetne neki érte?? Mert amúgy is unja már a sablonos web munkákat. A paci.hu pedig neki is szive csücske. Sheriff! Egy weboldalt lehet széppé, érdekessé, naprakésszé tenni egy valag pénz nélkül is. Legalábbis egyik göris haveromnak elég jól sikerült. [url="http://"http://www.skate.hu"]Nézd meg![/url] Egyetlen ebbõl bejövõ pénzforrása az oldal tetején megjelenõ hírdetések. Így az oldal önfentartó. Egyetlen elõnye a haveromnak, hogy saját szervere van. Fél millába került. Ennek költségeit más web oldalakból tartja fenn, amiket ezen a szerveren jelentet meg.A Fórum, hogy hanyatlik e?? Sok más Fórum is mûködik ahol szintén emberek jönnek, emberek mennek. Hasonló a mûködési elve mint egy chat-nak, csak itt lasabban jönnek-mennek az infók. Régebben jártam fecsegni a budapest.com-ra, aztán kezdett uncsi lenni. Kb. azt éreztem amit most Te. Ott is merültek fel különbözõ nívós tervek, aztán nem lett belõle semmi, szint úgy a pénz hiánya miatt. Aztán úgy 2 év múlva vissza néztem, és a chat azóta is mûködik, új emberkékkel, új érdeklõdéssel.Attól, hogy az oldal üzleti alapokon mûködne, szerinted nem lenne lerágott csont a pata ápolás, milyen zöldséget egyen a lovam, hogy forduljak vele balra..etc??A téma nem változna csak a külsõségek.Az egyetlen változó benne a különbözõ versenyek és az azokról lévõ beszámoló, Gallerynél esetleg még vehetnél könyvet vagy bögrét. Az alaptéma akkor is ugyan az lenne.Nem tudom, hogy a lovas újságokat miután megvetted, átnyálaztad, begyújtasz e vele a kandallóba, vagy elteszed õket? Ha az utóbbi, lapozd át õket évekre visszamenõleg. Õk sem tudnak ujabb és ujabb dolgokat felhozni. Évekkel késöbb elõveszik ugyanazokat a témákat, újra felhozzák, csak Te már nem emlékszel rá, vagy el sem olvasod mert meg vannak a magad bejáratott útjai, ellenben az új lovasnak minden szó gyönyörûség. A lovas újságokban az egyetlen üdvös új dolog a "régiek" számára a western téma volt. Amit nem értek miért nem használnak ki, hiszen végre új látószögbe helyezi a lovas sportot és nem a lerágott csont lenne az újságban.Attól, hogy el akartál volna menni a Fórumról valószínûleg a Fórum menne tovább, csak nélküled.Mint ahogy megy Meggyes nélkül is, Filly nélkül is. Számodra ugyan fájó pont, mert személyesen is ismered, kedvelek õket. De az új emberkék számára az Õ nevük nem jelent semmit.Szar ezt belátni, de így van.Az biztos, hogy számomra is egy nagyon üdvös, színes jelensége vagy a Fórumnak, ezért borzasztóan sajnálnám ha elmennél.Igyekszik Hux változtatni, sõt Õ maga is szeretné a változást, de azért koránt sem ennyire vadul mint ahogy Ti gondoljátok. És attól, hogy a paci.hu más lesz, attól a Fórum marad Fórum.

#70 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 9:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Angi:Nem a fejlõdés gondolatával van gondom, hanem a semmibõl létre jövõ utópisztikus tervekkel.[/QUOTE]Azokkal ne legyen bajod, Angi, mert azok vitték elõbbre a világot, a haladó gondolkodás néha utopisztikus, ám a teljes elgondolások részleteibõl számos vívmány született. (Közhelyes lenne a mitológiai Ikarosszal példálóznom, de Ikarosz esete - ami a pornép utopisztikus gondolata voltaképpen - szöget ütött Leonardo da Vinci fejében, s utána még egy sor emberében, s ma már a Bombardier, a General Elecric, a Rolls Roice olyan hajtómûveket gyárt, hogy ihaj!)Elbeszélni meg nem beszélünk el egymás mellett, gyakorlatilag majdhogynem szóról szóra megismételted ugyanazt, amit Sheriff leírt.Aminek érdemben hangot adtál, az az anyagiakra vonatkozó szkepszised. Ami azt illeti, magam sem bízom túlzottan abban, hogy bármilyen formában pénzt szerezhetünk a fórumnak, viszont tartsuk szem elõtt, hogy nem vagyunk kifejezetten csórók. Van egy meglehetõsen erõs szellemi tõkénk. Van egy meglehetõsen erõs kapcsolati tõkénk. És nem utolsó sorban, van egy meglehetõsen erõs emocionális, azaz érzelmi tõkénk. Mondom, nem bízom abban, hogy pénzt tudunk szerezni a fórumhoz, viszont elmondom, hogy már van elképzelésem arra, hogy milyen módon lehetne hirdetési lehetõséget tálalni a potenciális hirdetõknek. És ez nem a banner. Közvetlen kapcsolatban állok hirdetésszervezõvel, akit megkérek, szánjon rá két órát, s gondolja végig logikusan, hogy honnan, milyen jellegû hirdetéseket tudna szerezni és mennyiért, milyen százalékért tenné. És nem utolsó sorban nem sietek csírájában elfojtani minden építõ jellegû gondoltaot csak azért, mert azt utopisztikusnak, irreálisnak és kivitelezhetetlennek találom. Ami pedig a tartalom statikus jellegét illeti, abban igazad van, fennáll a veszélye, hogy egy idõ után friss téma híján marad a paci.hu. Komoly kihívás periodikát szerkeszteni konstans tartalmi lehetõségekkel, de nem lehetetlen. Én is ebben látom a legnagyobb problémát. Viszont ez olyan probléma, amivel jó szembesülni, jó megoldást találni rá, kifejezetten szeretem az ilyen jellegû problémákat. Ennek ugyanis az alptézise nálam a következõ kérdésben csapódik le: Hogyan építkezzünk? A jó problémákra ez a legjobb válasz. És nem az, Hogyan romboljunk?, vagy Hogyan nem lehet úgysem megoldani?

#71 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 11:20

Mindögy. Megint mindenki csak beszél. Lesz 5-10000 tagunk, jön egy muksó majd, aki megveszi a fórumot, a pénzbõl veszek pár lovat meg egy tanyát és elmegyek remetének. Tartok mjd néha steak bulikat az õsfórumosoknak a lovakból, amikrõl leestem. Iszogatunk a kandalló mellett üldögélve, és hallgatjuk, ahogy Sheriff párás szemmel visszaemlékszik a régi szép idõkre.

#72 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 11:44

idézet:
Eredeti szerzõ: gallery:(..)Talán azt könnyû belátni, hogy üzleti alapokra kell helyezni egy ilyen siteot, mivel pénz nélkül nem lehet profi szintre fejleszteni ill. fenntartani.(..) Egy félreértést azonban szertnék megvilágítani, hogy egy internetes újság szerkesztése és üzemeltetése NEM SOKKAL olcsóbb, mint nyomtatott társaiké.(..)[/QUOTE]Porfelhõ!Igazad lehet, nem olvastam elég figyelmesen.De kiemelem Gallery eme megjegyzését amit bizony nem lehet figyelmen kívül hagyni, hiszen ezen okok miatt lett elvetve maga a lovas újság létrehozása, ezért kezdtetek el az internet adta lehetõségeken gondolkozni.És azért valljuk be, hogy amirõl Sheriff írt az utóbbi hozzászolásában az inkább hasonlít az én lassú víz partot mos elképzelésemhez (amirõl már elõrébb írtam), mint Gallery roham lépteihez. [ 24 Október 2002, 11:51: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#73 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 11:46

Hux!Miért lett vastag ez a fránya idézet?? Nincs is benne "B". :confused:

#74 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 12:16

Az mindig ilyen, ha a válasz idézettel opciót használod.

#75 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 12:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Angi:Porfelhõ!És azért valljuk be, hogy amirõl Sheriff írt az utóbbi hozzászolásában az inkább hasonlít az én lassú víz partot mos elképzelésemhez (amirõl már elõrébb írtam), mint Gallery roham lépteihez.[/QUOTE]Akkor mi a baj? Ha elkészül egy rohamtempójú, vagy annak vélt komplex munkaanyag, az még nem jelenti azt, hogy nem lehet lépésrõl-lépésre megvalósítani, tehát nyugodt lélekkel támaszkodhatunk erre is, mint alap-elképzelésre. Sõt, azt mondom, hogy a tervezéshez a Galleryéhez hasonló szintû és színvonalú tervekre, mankóra van szükség. Ugyanakkor nem osztom Gallerynek azt az álláspontját, hogy egy internetes újság elõállítása is majdhogynem annyiba kerül, mint a nyomtatott. Esetünkben nem, még akkor sem, ha maximális teljesítményre törekszünk.

#76 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:11

Eszemben sincs roham léptekkel haladni, egyszerûen megpróbáltam felvázolni egy lehetséges site struktúráját és néhányat saját tapasztattal megtámogatni. Az utópiának ehhez semmi köze, ugyanis forintra pontosan ki lehet számolni a megvalsósítást. Az más kérdés, hogy nekem-neked-neki nincs meg rá a lehetõsége létrehozni, de elõbb utóbb jön valaki aki megteszi. Persze ekkor sem késõ még, de lényegesen nehezebb feladat. A megvalósítás üteme, pedig jóformán mindegy. Láttam már elbukott és sikerre vitt vállalkozást sok pénzzel és kevés pénzzel is. Ami talán a pénznél is fontosabb a koncepció és az elszántság. Ezek nélkül pénz ide vagy oda, nem lehet csinálni semmit.Valóban a nyomtatott sajtó kontra web vitájában azért lett elvetve a papír alapú mert hogy sokkal drágább, de nem én mondtam ezt. Én úgy érzem, hogy az újság piaca igen telített (biztos vannak lehetõségek még), ellenben a weben egy teljesen szûz piac van és óriási igény lenne egy informatív (elsõsorban a web elõnyeit kiaknázó) „központra”. Szerintem ELSÕSORBAN nem az újságokkal kell konkurálni, hanem azon a téren dolgozni amit papíron nem lehet megvalósítani. Gondokok itt a különféle adatbázisokra (orvos, lovarda stb.) és interaktív szolgáltatásokra (szaktanácsadás). Nézzük csak meg, ha jön ide a fórumra egy új látogató, az az elsõ kérdése hol lehet a környéken lovagolni, vagy mi baja a lovamnak. Valószínû ezt azért teszi mert nem tudja kihámozni a fórumból, mert ez nem erre való, és ami a legfontosabb, hogy ez a fórum minõségén is nyomot hagy (persze nem kell ezt túllihegni, de az biztos, hogy a sok off miatt jónéhány topic széthullik és sok halott topic van). Egy jól megszerkesztett struktúrával 3 kattintásból hozzájutat az információhoz akármilyen téren. A hagyományos cikkek esetében szerintem az elején nem kell attól félni, hogy kimerül a téma (szerintem 5-10-20 évre elegendõ biztos van), sokkal inkább a minõségre kell koncentrálni, és ezzel már is fel lehet zárkózni vagy elõnyre szert tenni a nyomtatott médiához.És ezt az egészet nem a fórum miatt kell megcsinálni, hanem mert igény van rá. Látszik azon, hogy 1-1 kérdés hányszor merül fel, hiába van megválaszolva (vagy nincs) 100 könyvben, újságban és topicban. Az egész fórum egy igen jó kiindulópont lehet, de maga a domain név jóformán nullát ér, mert a bikk-makk.hu-t épp oly nehéz bejáratni lovas témában, mint bármely más nevet. Nincs mese ezért kõ keményen meg kell dolgozni (még ha utópisztikusnak tûni is), hogy a paci.hu-t rögtön a lovaglással azonosítsák.Mielõtt valaki úgy gondolná, hogy megpróbálok belemászni a témába - mert megláttam benne a lehetõséget - eszem ágában sincs, csak a tapasztalataimat mondom el, mert már nekem is van annyira kedves ez a fórum, hogy ha kell, megpróbálok segíteni, amiben tudok.

#77 gallery

gallery

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:18

Úgy gondolom, ha azt veszzük alapul, hogy egy olvasó "kiszolgálása" (az olvasó megszerzése, az információ megszerzése-szerkesztése, az információ eljuttatása) mennyibe kerül, körülbelül ugyanazt a számot kapjuk. De, ha mégsem, nincs akkora különbség, ami azt indokolná, hogy webre dolgozni sokkal olcsóbb/hatékonyabb és akkor ez a "mi" utunk. Sokkal inkább az igényeket és a lehetõségeket kellene vizsgálni.

#78 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:24

idézet:
Eredeti szerzõ: gallery:Mielõtt valaki úgy gondolná, hogy megpróbálok belemászni a témába - mert megláttam benne a lehetõséget - eszem ágában sincs (...)[/QUOTE]Ezt nagyon sajnálnám!(...) csak a tapasztalataimat mondom el, mert már nekem is van annyira kedves ez a fórum, hogy ha kell, megpróbálok segíteni, amiben tudok.[/QUOTE]Nagyon helyes. Tessék csak belemászni! Nyakig. Ha ugyan már ott nem vagy. Nekem nagyon tetszenek az elképzeléseid. Elsõsorban is a funkcionalitásra összpontosítasz, s ha ennek alapvetõ céljaiban egyetértünk, a kivitelezést már sokkal könnyebb lesz megcsinálni.

#79 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:57

Fontos hírek fórum frontonA fórum új verziójával lehetséges lesz a fórum és a honlap egymásba ágyazása. Mondjuk ezt eddig is meg lehetett volna csinálni, csak kissé macerás lett volna a dolog, és mivel a fórumot eredetileg nem arra a célra szántam, hogy kizárólag a paci.hu része legyen, ezért nem is foglalkoztam ilyesmivel.Az új verzót nem nevezhetjük még portál engine-nek, de afelé halad a dolog. Ez azt jelentheti, hogy nem kell nagy befektetés, meg drága programok, lótusz, esti fény, elég, ha önként és dalolva halálra dolgozzuk magunkat. ;) Nézhetnénk ki akár így is:[url="http://"http://discovery.infopop.net/1/OpenTopic?a=cfrm&s=6941912904&f=1401993295&c=7"]http://discovery.infopop.net/1/OpenTopic?a...=1401993295&c=7[/url]A konkrét menüpontokra és a tartalomra már vannak terveink. Rengeteget beszélgettünk errõl mostanában ICQ-n a kulcsemberekkel, ám néhányan még hiányoznak a listánkról. Sheriff, mostmár felpakolhatnál egy icq-t, ne utáld már annyira csak azért mert valami nõszemélyre emlékeztet a neve. Posted Image

#80 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 24. - 13:58

Nos, akkor hogy ezek ne csak szavak legyenek. Harcra fel!