Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#441 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 9:17

Lehet, hogy csak vedlik és ott tudja kidörzsölni. Nálam az ilyen így nézett ki. A korpa fõleg ridegtartásnál és nem mindennapi alapos pucolásnál természetes, a vízhatlan bunda tartozéka (zsíros, szigetel). Ha alatta újul a szõr, nem vegyszerezném.

#442 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 2. - 17:03

Sziasztok! Nos, boldogan tudom bejelenteni, hogy Nico 3 napja nem vakarózott! :yeah: Ami egyelõre nekem hatalmas dolog, ugyanis március közepétõl kezdve folyamatosan próbálta dörzsölni magát az ekcémája miatt, a sörényét egy helyen megritkította, a farkából pedig jókora tincseket szaggatott ki. Viszont 3 napja a sörénye nem egy mangalica hátához hasonlít, hanem rendes sörényre :ang: Igaz kicsit koszos és rettenetesen hámlik, de nem vakarózik. A recept pedig: sörény+farok mosás, Leovet Teafaolajos samponnal, utána öblítés és majdnem szárazon belemasszírozom a Leovet Bio-olajat. Plusz lefújom Neostomosannal az "alvázát", meg nagyjából az egész testét. A legyek egyelõre messzire elkerülik. Éjszakára meg a szúnyogok elõl van egy ilyen légytakarója. Egyelõre mûködik, remélem még sokáig fog... :ang:

#443 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 5. - 18:29

Az én öreg pónimon is kijött nagy foltokban a szõr, kopasz lett a két combja belül, a mellsõ lábak töve, és most a lapockatájék is kopaszodik. Ha meghúzok egy kis csomó szõrt, mind kijön, meg tudnám kopasztani, mint egy csirkét.
A szõrszálak tövében, mintha korpás lenne erõsen, de a doki azt mondta, hogy ez szõrtetû!!!!!
A kezelés:( elõször azt hittem nem jól értem) Chemotoxos befújás az egész pónin, vékonyan, és ne tudja lenyalni.(?)
Befújtam, 2X is, nem" brékelt", még él. A tetûk nem tudom, hogy még aktívak-e. Tegnap elfogyott a chemotox, ma neostomosannal fújtam végig. (remélem a reggelt megint megéli!)
Holnap jön megint a doki, majd megírom, mi a helyzet.


Na erre nagyon kíváncsi lennék, mi a végeredmény. Az én öreg lovam is így néz ki minden tavasszal, de nem gomba, és a belgyógyász barátnõm azt mondta, azért nem lett a tenyésztésnek eredménye, mert a többi dolgot amitõl lehet, csak arra célzott tenyésztés mutatná ki. Lényeg hogy én addig tuti nem fújnék kemotoxot a lovamra, míg a tenyésztés nem igazolja hogy kell, fõleg mert a szõrhullás nem egy halálos probléma... ezért nem is tenyésztettük ki. Nekünk az Immunovet vált be ellene.

#444 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 14:41

sziasztok! Lenne egy kérdésem..most költöztünk át pacimmal egy új helyre,és legelõn van kinn.Amióta legelõn van a lábain kb. a lábtövéig ien kis sebecskék vannak a szõr alatt,olyan száratt gyanta szerûen néznek ki,és ilyen pici kis pupocskák lesznek miattuk,ahoyg felnyomják a szõrt.Nem csak neki más lovakon is láttam.Ezek a legyek miatt lehetnek,vagy ahogy mászkál összekarcolja a lábát? Ha a legyek/rovarok miatt lehetne ellene tenni valamit? :S Elõre is köszi :)

#445 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 2. - 17:13

sziasztok! Lenne egy kérdésem..most költöztünk át pacimmal egy új helyre,és legelõn van kinn.Amióta legelõn van a lábain kb. a lábtövéig ien kis sebecskék vannak a szõr alatt,olyan száratt gyanta szerûen néznek ki,és ilyen pici kis pupocskák lesznek miattuk,ahoyg felnyomják a szõrt.Nem csak neki más lovakon is láttam.Ezek a legyek miatt lehetnek,vagy ahogy mászkál összekarcolja a lábát? Ha a legyek/rovarok miatt lehetne ellene tenni valamit? :S Elõre is köszi :)


Nekem ez csüdsömörnek tûnik, bár már elég régi a probléma, reméljük azóta megoldódott.

Én részemrõl újabb kálváriából kecmergek kifelé, tavaly nyár közepén kezdte lovacskám dörzsölni a farkát, elõször minden különösebb ok nélkül, majd amikor már durvult a helyzet, megjelentek alul a farokrépáján pici hólyagocskák keményre száradva, borostyánszínû váladékból képzõdve. Amivel addig próbálkoztunk: lemosás vízzel, samponnal, betadine szappannal, Imaverollal, Neostomosannal, befújkálás aloe spray-vel, törölgetés popsitörlõvel, kenegetés cortizeme-mel, majd tetrannal. Amikor már minden ötlet kifújt, vettünk mintát, bevizsgáltattuk gombára, eredmény negatív. (Boksz kimeszelve, más lóval nem érintkezik, más lovon nincs ilyen tünet). Aztán jött a bakteriológiai vizsgálat, staphylococcus fertõzés -> gentamycin krém, ez segített elmulasztani. Ezt követõen minden alkalom megragadása a végbél és farokrépa tisztántartására. Jött a takarós idõszak, gond egy szál se, kezdett szépen visszasûrûsödni a farka, mindenki örül.
(Kétségbeesésemben tavaly nyáron bevittem 2 hétre az állatot a Tattersallba, mivel ott dolgozom, szem elõtt tudtam tartani, ha esetleg vakarózna, de ott nem tette. Júni.közepén voltunk 1 hétig Mezõhegyesen, ott se bántotta)

Mezõhegyes elõtt picit dörzsölte a farkát, de csak pamacsot csinált, elõször semmi árulkodó nyom, aztán jött megint egy hólyagos kiütéses folt a farokrépára, azonnal gentamycin 5 napig, a seb elmúlt, a dörzsi maradt. ISmerõs tanácsára humán patikából vettem kénes sampont, abból egy diónyit szivacsra, és teljesen széthajtogatva a farkat, hogy a bõréig eljusson, jól átdörgöltem az egész farkát, jó korpás is volt, biztos az is irritálta. Ezt ismételtem 2x-3x, alábbhagyott a probléma. Mezõhegyesrõl visszatérve már másnapra hatalmas pamacs, ráadásul pár napig nem is jutottam ki a lóhoz, mire mentem, nemcsak pamacs, hanem egy jó 7 cm-es véres seb fogadott a farokrépa oldalán. Pánik indul, állatorvos, miegyéb. Azt beszéltük meg, hogy a seb további vakarását megelõzzük, bekötjük, gentamycin alulra, rá gézlap, fásli, mindezt naponta cserélni. Ettõl számítva a 3. napon mentem megint, addig megcsinálta más helyettem. Veszem le a kötést, ló farka nem mozog, hatalmas ödéma a farokrépán - túl szoros volt a kötés, ami kb 20 órája rajta volt. Állatorvos riaszt. Oké, kötés kilõve. Seb kenése a szokásos krémmel, farokrépa maradéka Veyxat géllel beken, hogy serkentsük a keringést. Megmarad a farka? Nem biztos. 1 órával a kötés levétele után kezdte mozgatni enyhén a farkát, nagyon be voltam sz@rva... Eltelt 8 nap, a seb szépen gyógyul, már hámosodik, így ma már csak Neogranormont kentem rá + az ödémáknál kirepedt bõrfelületekre. Ja, a lényeg: valószínûleg a ló túlérzékeny valamire ami csak ott fordul elõ, ahol tartom a lovat. Osztottam-szoroztam, az jött ki, hogy csak a lucernára tudok gondolni, azt se a Tattiban, se MH-n nem kapott. Az állatorvos azt mondta, elõfordulhat. Ugyan kapja már 2-3 éve amióta ott van, de lehet hogy 19 évesen már nem tolerálja annyira a szervezete, tettünk egy próbát. Még az elsõ kötés idején elvettük tõle a lucernát, a seb ugye múlik, a vakarózás egyelõre megszûnt (kopkopkop).
Tanulság? Még nem tudom, hogy van-e, de az tuti hogy farkat csak az kössön be aki tudja hogy kell. :kv:

#446 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 3. - 19:48


Tanulság? Még nem tudom, hogy van-e, de az tuti hogy farkat csak az kössön be aki tudja hogy kell. :kv:


Annál is inkább, mert a ha netán egy egész hétig rajta felejtõdik a ló farkán a fásli, képes lerohadni és szépen lepottyanni az egész, farokrépástul.

#447 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 4. - 8:41

Nekem ez csüdsömörnek tûnik, bár már elég régi a probléma, reméljük azóta megoldódott.

Én részemrõl újabb kálváriából kecmergek kifelé, tavaly nyár közepén kezdte lovacskám dörzsölni a farkát, elõször minden különösebb ok nélkül, majd amikor már durvult a helyzet, megjelentek alul a farokrépáján pici hólyagocskák keményre száradva, borostyánszínû váladékból képzõdve. Amivel addig próbálkoztunk: lemosás vízzel, samponnal, betadine szappannal, Imaverollal, Neostomosannal, befújkálás aloe spray-vel, törölgetés popsitörlõvel, kenegetés cortizeme-mel, majd tetrannal. Amikor már minden ötlet kifújt, vettünk mintát, bevizsgáltattuk gombára, eredmény negatív. (Boksz kimeszelve, más lóval nem érintkezik, más lovon nincs ilyen tünet). Aztán jött a bakteriológiai vizsgálat, staphylococcus fertõzés -> gentamycin krém, ez segített elmulasztani. Ezt követõen minden alkalom megragadása a végbél és farokrépa tisztántartására. Jött a takarós idõszak, gond egy szál se, kezdett szépen visszasûrûsödni a farka, mindenki örül.
(Kétségbeesésemben tavaly nyáron bevittem 2 hétre az állatot a Tattersallba, mivel ott dolgozom, szem elõtt tudtam tartani, ha esetleg vakarózna, de ott nem tette. Júni.közepén voltunk 1 hétig Mezõhegyesen, ott se bántotta)

Mezõhegyes elõtt picit dörzsölte a farkát, de csak pamacsot csinált, elõször semmi árulkodó nyom, aztán jött megint egy hólyagos kiütéses folt a farokrépára, azonnal gentamycin 5 napig, a seb elmúlt, a dörzsi maradt. ISmerõs tanácsára humán patikából vettem kénes sampont, abból egy diónyit szivacsra, és teljesen széthajtogatva a farkat, hogy a bõréig eljusson, jól átdörgöltem az egész farkát, jó korpás is volt, biztos az is irritálta. Ezt ismételtem 2x-3x, alábbhagyott a probléma. Mezõhegyesrõl visszatérve már másnapra hatalmas pamacs, ráadásul pár napig nem is jutottam ki a lóhoz, mire mentem, nemcsak pamacs, hanem egy jó 7 cm-es véres seb fogadott a farokrépa oldalán. Pánik indul, állatorvos, miegyéb. Azt beszéltük meg, hogy a seb további vakarását megelõzzük, bekötjük, gentamycin alulra, rá gézlap, fásli, mindezt naponta cserélni. Ettõl számítva a 3. napon mentem megint, addig megcsinálta más helyettem. Veszem le a kötést, ló farka nem mozog, hatalmas ödéma a farokrépán - túl szoros volt a kötés, ami kb 20 órája rajta volt. Állatorvos riaszt. Oké, kötés kilõve. Seb kenése a szokásos krémmel, farokrépa maradéka Veyxat géllel beken, hogy serkentsük a keringést. Megmarad a farka? Nem biztos. 1 órával a kötés levétele után kezdte mozgatni enyhén a farkát, nagyon be voltam sz@rva... Eltelt 8 nap, a seb szépen gyógyul, már hámosodik, így ma már csak Neogranormont kentem rá + az ödémáknál kirepedt bõrfelületekre. Ja, a lényeg: valószínûleg a ló túlérzékeny valamire ami csak ott fordul elõ, ahol tartom a lovat. Osztottam-szoroztam, az jött ki, hogy csak a lucernára tudok gondolni, azt se a Tattiban, se MH-n nem kapott. Az állatorvos azt mondta, elõfordulhat. Ugyan kapja már 2-3 éve amióta ott van, de lehet hogy 19 évesen már nem tolerálja annyira a szervezete, tettünk egy próbát. Még az elsõ kötés idején elvettük tõle a lucernát, a seb ugye múlik, a vakarózás egyelõre megszûnt (kopkopkop).
Tanulság? Még nem tudom, hogy van-e, de az tuti hogy farkat csak az kössön be aki tudja hogy kell. :kv:




Köszönöm a választ :) Most már jól van ,szép seb nélküli az egész lábszára.Mint az utóbb kiderült valamilyen "légy" csípte/harapta a lábukat, és így lettek a kis sebecskék.Körömvirág krémmel kenegettem és egy hét alatt rendbe is hozta ;) :yeah: A doki szerint egyre érdekesebb vérszívók jelennek meg évrõl évre :rolleyes:

#448 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 6. - 8:28

sziasztok! Lenne egy kérdésem..most költöztünk át pacimmal egy új helyre,és legelõn van kinn.Amióta legelõn van a lábain kb. a lábtövéig ien kis sebecskék vannak a szõr alatt,olyan száratt gyanta szerûen néznek ki,és ilyen pici kis pupocskák lesznek miattuk,ahoyg felnyomják a szõrt.Nem csak neki más lovakon is láttam.Ezek a legyek miatt lehetnek,vagy ahogy mászkál összekarcolja a lábát? Ha a legyek/rovarok miatt lehetne ellene tenni valamit? :S Elõre is köszi :)


Az enyimnek mind2 kese laba el van lepve ezekkel... Legycsipes lett megallapitva, igy tisztogatas utan lefujtam Kubatol-lal... Igy olyan, mintha elol-hatul osszeszarta volna magat a lo... Samponnal sem jon le. (a szine nem, a hatoanyag az igenis lejon...)


Nem tud valaki valami hatekonyabb megoldast erre??

#449 vibe

vibe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 64 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 6. - 13:13

Az enyimnek mind2 kese laba el van lepve ezekkel... Legycsipes lett megallapitva, igy tisztogatas utan lefujtam Kubatol-lal... Igy olyan, mintha elol-hatul osszeszarta volna magat a lo... Samponnal sem jon le. (a szine nem, a hatoanyag az igenis lejon...)
Nem tud valaki valami hatekonyabb megoldast erre??


"...kis sebecskék vannak a szõr alatt,olyan száratt gyanta szerûen néznek ki,és ilyen pici kis pupocskák lesznek miattuk,ahoyg felnyomják a szõrt..."

Az enyimnek mind2 kese laba el van lepve ezekkel... Legycsipes lett megallapitva, igy tisztogatas utan lefujtam Kubatol-lal... Igy olyan, mintha elol-hatul osszeszarta volna magat a lo... Samponnal sem jon le. (a szine nem, a hatoanyag az igenis lejon...)
Nem tud valaki valami hatekonyabb megoldast erre??


Az idézet tünetek nálunk az egyik lovon többször elõfordulnak, másikon ritkán. A szárdt "pörköket" kapargatással eltávolítom, ezután NEOSTOMOSAN oldattal kezelem jó eredménnyel.

#450 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 16:17

:) sziasztok! Valami jó kis kenõcs vagy praktika lehúzott és felsértett szõrre/bõrre? Össze lett a lovam harapdálva,van ahol még seb van rajta (felületi) és van ahol már szép gyógyult bõr,de valahogy esetleg a sebgyógyulást/szõr növekedését fel lehetne gyorsítani? most betadinnal fújom be minden nap ,gondolkoztam antibiotikumos krémen,de annyira nem vészesek,inkább csak szépség hibák :)

#451 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 19:32

:) sziasztok!

Valami jó kis kenõcs vagy praktika lehúzott és felsértett szõrre/bõrre?


Mikluic kenõcs pl. (Gyógyszertárban kikeverik.)

#452 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 9. - 20:44

:) sziasztok!

Valami jó kis kenõcs . lehúzott és felsértett szõrre/bõrre? sebgyógyulást/szõr növekedését fel lehetne gyorsítani?Bepanten
antibiotikumos krémen,Bepantem+

-Mûködik! :)

#453 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 8:35

köszönöm szépen a tanácsokat :) kipróbálom! :)

#454 yavann

yavann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 15:47

nálunk olyan probléma van, hogy a drága csõdörke, egy fakarámban van egész nap és mivel egyedül van, folyamatosan kidugja a fejét a két rúd között, próbál legelni, meg nézelõdik és ezáltal szépen lassan kidörzsölte a sörényét. konkrétan vakarózni nem láttam, szóval betegség kilõve. a lényeg, az h most egy elég nagy területen hiányzik a sörénye, a nyáron vinnénk ménszemlére, de ez így vállalhatatlan. mivel tudom megakadályozni, hogy kidörzsölje? mert hiába serkentem és segítem a sörény növekedését, ha utána megint kidörzsöli... gondoltunk már arra is máshova kéne tenni, de egyelõre nincs alternatíva, legelõ kilõve, a villanypásztor neki nem akadály, ha sárló kancát érez... :/
Posted Image

#455 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 15:50

Villanypásztor a két sor közé.

#456 yavann

yavann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 17. - 15:52

Villanypásztor a két sor közé.

basszus, hogy ez hogy nem jutott eszembe...

#457 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 10. - 18:06

Tudnátok valami kiegészítőt ajánlani szőrhullásra...? Tkp. egész nyáron pergett a szőre, de mivel apró volt, nem volt feltűnő/zavaró (annyira), de most a pucolás után 2 méteres körzetben mintha havazott volna (szürke a drága).

Szőrhiányos részek nincsenek és a doki azt mondta, ne foglalkozzak vele, dehát nem ő bajlódik vele minden nap :)



#458 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 3. - 23:15

Sziasztok!
Ha megdörzsölöm a lovam szőrét, a fedőszőr alól fehér porszerű jön elő, főleg a nyakánál és hátán. Külső élősködőre nem gyanakodtam mert nem vakaródzik, és nem látom szőrkopásnak helyét, viszont a szőre nagyon-nagyon csúnya, fénytelen és összeáll.  Lényeg hogy 5 hónapos kora óta küzdök a férgességével, nem tudjuk miért nem ölik ki őket a féreghajtó paszták. Ezt a szőre minőségéről gondolom, de volt hogy fényes volt, viszont idén megint egyenlő a gusztustalannal. Ha nektek sincs így látatlanba ötletetek, tudok küldeni képet majd!



#459 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 4. - 10:31

A féreghajtással idén mi is megszenvedtünk, a szokásosnál több körben és szélesebb spektrumú szerek kellettek, új élősködők jelentek meg (dokink állította össze a programot)

 

Nem lehet, hogy a fehér por az, amiről Robi írt korábban? (mármint sima korpa?)

 

 

Lehet, hogy csak vedlik és ott tudja kidörzsölni. Nálam az ilyen így nézett ki. A korpa fõleg ridegtartásnál és nem mindennapi alapos pucolásnál természetes, a vízhatlan bunda tartozéka (zsíros, szigetel). Ha alatta újul a szõr, nem vegyszerezném.

 

 


Edited by juice, 2013 november 4. - 10:34.


#460 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 4. - 18:07

De, igazad lehet...nincs minden nap ápolva mert egy idős embernél van bértartásban, a sajátjait is csak eteti mindössze, én pedig napiszinten nem tudok hozzá kijárni az oda-vissza ritkán járó forgalom miatt. Most a hétvégén átszállíttatom egy ismerőshöz, állatorvosi végzettsége van, ő majd remélhetőleg kitalál a férgességére valamit. Csak addig megkérdeztem esetleg köze lehete-e  férgességéhez, de ezek szerint nem:)

Mostani legutóbbi féreghajtásnál petéket talált az öreg a trágyájában, kifejlettek nincsenek. 5 hónapos korában emlékszek, nagy kifejlett férgeket tojt ki.



#461 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 5. - 17:30

nem lehet, hogy marad bent a helyén a fertőzött trágyából, s azt szippantja vissza magába? ha a féreghajtást követően nem szeditek ki alaposan azt, ami kijön belőle, folyamatosan fertőzi vissza önmagát...

korpás lehet, az nem olyan nagy veszedelem... egy megázás is elég már hozzá

a fénytelen, túl puha, hosszú szőr azt jelzi, nincs valami jó kondiban a törpe...

lenmag a szőrnek, vitaminok ezerrel, főleg az ilyen visszamaradt, besült csikónak - Ramszeszbe is azt nyomtuk

 



#462 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 7. - 19:50

Igazad lehet börni. Sajnos nem tudtam/tudok még vele ott lenni mindig hogy erre figyeljek, az öreg megtett minden tőle telhetőt, de ő mindent úgymond parasztmódszerrel csinál, rám pedig nem hallgat, mert fiatal vagyok. Sajnáltatásnak tűnik de tényleg ez a helyzet. Hiába adagoltam a pasztát, ha az istálló meg nem lett fertőtlenítve amíg én nem tudtam ott lenni.

Hétvégén megkapja megint a férghajtót, új boxba kerül, aztán majd figyelve lesz rá, és fertőtlenítve lesz.

Mennyi idő (megfelelő kezelés mellett) mire kiírtja a férgeket belőle és rendbejön a szőre?



#463 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 8. - 17:23

Stüszi fórumtársunktól kaptam más apropóból, de ugyanezen próblémára való megoldásként - egy jó tippet - Virocid fertőtlenítős permetezés. most jártam utána, a kilós 5500 forintba kerül. ha kitakarítás után még be is permeteztek, nem lesz baj. állatorvos segíthet beszerezni

a lovakat azonban csoportosan illenék féreghajtani, hiába adod te a csikónak ha a mellette lévő lovakból ürül, a pete akár a vasvillával is átvihető

így magát a csikót nem elég leféreghajtózni, az egész állományt kellene egyszerre (főleg, hogy a csikóból a többiekbe is átkerülhetett az élősdi), s aztán az egész istállót csutkára kiganézni, kifertőtleníteni

 

ha kétszer adtok pasztát egymás után - egy hét eltéréssel - az is megfontolandó...

 

nem akarok beleszólni, de nem szerencsés helyzet így a csikótartás, főleg hogy boxban van, egy ekkora csikónak kint a helye, egész nap, lótársak között, nagy terület hogy jásszon, mozogjon... boxban nem éri utol magát soha. egy besült kis jószágnak még több figyelem kell a tartó részéről, lehet,  a 'parasztmódszer' ide kevés. nem véletlenül nem maradtak meg ezek a csikók olyan helyen, ahol nem volt idő pátyolgatni őket. a rossz minőségű csikószőrt már csak levedleni fogja, tavasszal... 

 

 


Edited by börni, 2013 november 8. - 17:25.


#464 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 8. - 22:21

Értettem, és figyelembe fogom venni ezeket és köszönöm is a tanácsokat. Nos, boxban nincs a ló, csak etetésnél, ugyan is minden ló elkergeti, agyonrúgja-harapja ha megpróbál enni, az öreg meg nem kötötte le a lovait, pedig szóltam neki, már mindegy is. Addig boxban van igen, utána ki van engedve újra. Amúgy meg egy hatalmas füves karámban van, rohangálhat kedvére egész nap, játszhat. És azt is írtam hogy máshova kerül, már nem lesz parasztmódszer amivel szintén tisztában vagyok hogy neki nem megfelelő, nem hiába viszem el én onnan a lovat, de amit már Stuszinak is írtam, erre a lóra a szenvedés és végül a biztos halál várt volna ha én akkor és ott nem veszem meg ahonnan megvettem, mert egy csirkének is igen kevés lett volna az a lyuk, amiben őt találtam. Volt ő legelőn sokáig, lótársakkal és most is azokkal van, eszem ágában sincs lovat egyedül tartani, és lesz is ő elkerített legelőn. Holnap ilyen téren le lesz rendezve a dolog mert szakemberhez kerül a lovam, és együtt már dűlőre jutunk, egy makacs öreggel nem tudok mit kezdeni sokszor :)  Különben egy egész háreme lesz, szorítsatok hogy elfogadják majd!



#465 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 8. - 22:49

Nagyon drukkolok nektek!



#466 Flame

Flame

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 7. - 10:43

Sziasztok!

 

Valakinek van tapasztalata a korpásodással? Főleg üstöknél és a sörény....Köszi!



#467 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 12. - 18:28

Betadinos lemosás. Vagy betadin szappan, vagy higított sima. Kicsit gyengült az immunrendszer. (érdemes az ápoló cuccokat is havonta egyszer betadinos vagy más fertőtlenítős vízbe áztatni negyedórát.)



#468 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 7. - 18:29

Sziasztok!

Azok felé fordulnék elsősorban kérdéssel akik ridegben tartják a lovukat.

 

Az én csodálatos lovacskám még nem vedlik.. kezdjek el izgulni vagy hogyis van ez?

Mert már mindenki lova vedlik (boxos tartás) de mi még kimaradtunk a jóból:))


,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#469 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 0:48

Szerintem ne izgulj ,lova válogatja,az enyém is félrideg tartáson van ami azt jelenti hogy csak éjszakára kötöttem be egy fél tető alá ami csak az esőtől meg a széltől védi.Természetesen kicsit vastagabban aljazok alá de ajtó nincs,ehhez képest alig növesztette meg a szőrét ,mondjuk én télen azért abrakolok meg egész nap önkiszolgálás van neki a szénakazalból :smile2: Már egy ideje vedlik még ezt a keveset is ,de mivel jó kondiba van nem aggódok miatta most már éjszakára is kint hagyom.Szerintem emeld meg egy kicsit az abrakját és az majd beinditja a vedlést,meg a lovat is ! :biggrin: Ha már vedlés:nekem az lenne a kérdésem hogy hogy a majdnem fekete lovam kb 2hónapja kap minden nap kb.2-3kg sárgarépát és a szőre azonkívül hogy fényesebb lett mintha kezdene bronzosodni :wot: már majdnem sötét pejnek lehetne inkább nevezni.Ez vajon a sárgarépától van vagy a fokozottabb napsütéstől? 



#470 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 10:21

- A ló, ha akar, majd levedlik! :)

Lovak közt nagyok lehetnek az egyedi eltérések - ebben is, másban is.

 

Fafaragó, ez nem csak a sárgarépától lesz azé'... :unsure:

Így messziről - mint Gyurcsók "doktor" - napfény hatással van a ló színárnyalatára is.

Pl. a Nyárifekete télen fekete igazán - ugye ez a pej egyik színváltozata - és rá jellemző, hogy  áteső fényben a szőrvégek bronzosak, nem sötét, poros feketések, mint a valódi feketénél.


  • fafaragó kedvelte

#471 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 9. - 16:23

N,C.Megnyugtattál!

Már azon aggódtam hogy cukorrépát merjek -e vele majd etetni,nehogy attól meg kifehéredjen itt nekem :biggrin: Biztos is hogy a napfény fakitja ki mert csak télen fekete.De gondoltam hátha ez is úgy működik mint a szín -kanáriknál hogy van valami spéci élelmiszer szinező amivel etetik és belehet állitani hogy milyen színü legyen a madár,legalább is amig kapja.



#472 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 10. - 10:34

Én őszre szívesen változtatnám át a lovakat pejjé! :gm: Ha melaszt etetek az jó? Vagy inkább Negrot szopogassanak? :D

 

Így Húsvét táján nem a színes naposcsibe a divat? :unsure:


  • fafaragó kedvelte

#473 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 11. - 12:25

Fafaragó tesó és Mackó, de jót mosolyogtam ezen. :kir:


  • fafaragó kedvelte

#474 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 21:48

Azt híszem ezt már a legjobb indulattal se lehetne feketének nevezni, :P

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Ha ez ilyen ütemben fog fakulni ,nyárvégére lesz egy fakó lovam fekete sörénnyel :kir: nem baj mindig tetszett a a fakó szín :biggrin:


  • Monda kedvelte