Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatkínzás!?


  • Please log in to reply
1317 válasz a témához

#81 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:40

Köszi Csutihubi a támogatást! Akkor legyünk mi a paci -fisták! (lásd. elözõ oldal) A lovak és az õket kínzók között fenálló "háború" ellenzõi!Na, milyen? Posted Image

#82 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:42

(Naaa...nem akartam új oldalt kezdeni. Úgyértem lásd. az elõzõ elötti oldal.)

#83 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:43

Türelem!Ha nem jelentkeznek ma akkor szerintem hívd fel õket holnap és kérdezd meg, hogy te még mit tudsz segíteni.

#84 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 12:52

Oké!

#85 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 18:43

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:
idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:De vannak olyan betegei is, akik valami Isten háta mögötti tanyán élnek, a lovuk sosem evett még se abrakot, se szálas takarmányt, csak és kizárólag kukoricacsutkán él. [/QUOTE]Ettõl a ló még lehet jókedvû és egészséges!Bánásmód, tartásmód és nem kaja kérdése....szerintem..
[/QUOTE]Ezt nem is firtattam. De ezek a tanyák a város 15-20 km-es körzetében vannak. Ha édesanyámé nem a tanyai körzet lenne, a mai napig nem is tudnám, hogy létezik ott élet. Több 10-15 km-es földút vezet csak az ilyen tanyákra, árkon-bokron keresztül. Néha meg sem lehet közelíteni a környezeti viszonyok miatt õket. Én már "ismerem" az ilyen embereket, és ha Te is ismernéd õket, tudnád, hogy nincs kivétel, mindegyiknek eszköz a ló csupán. Ezek az emberek magukkal sem törõdnek (akkor sem fürdenek, ha orvoshoz mennek, de ez halál komoly), akkor miért pont a lóval törõdnének? Tanúja vagyok, hogy nem törõdnek velük, illetve némelyiknek megváltás lenne, ha "csak" nem törõdnének vele. Ha nincs munka a földeken, akkor akár hónapokig is az istállóban kuksolnak az addig termelt trágyakupac tetején. Kovácsot nem ismernek, a szeretetrõl nem is beszélve.Én is ismerek olyan embereket, akik szegények, mint a templom egerei, de szeretik a lovukat, és ami tõlük telik, azt meg is adják nekik. De ezek nem ilyenek.

#86 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 22:00

Sziasztok! Én csak azt hiszem el amit magam megtapasztaltam.Sajnos a hatóságoknál és a törvény elött csak annak van igaza akinek pénze és ismerettsége is.Ezt a saját bõrömön tapasztaltam meg.Érthetõ,ha az állatvédõk túloznak.Nagy bánatom,hogy az emberek olyan érzéketlenek,hogy ilyen eszközök szükségesek.Ez részemrõl nem azt jelenti,hogy nincs baj.Csak remélem,nem ekkora nagy.Hinni szeretném. Sziaztok. CSH

#87 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 23:20

Az ember azt hinné, attól hogy eszköz az a ló; még megbecsülik. Hiszen, ha nem lenne, húzhatnák maguk a szekeret. De ezek szerint mégse mindenhol... :(

#88 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 14:13

Sziasztok!Ma felhívtam a Fehérkeresztet. Egy újságíró hölggyel beszéltem, aki mondta, hogy elkezd intézkedni, valami cikket is emlegetett. Béna vagyok, nem kérdeztem meg, hogy hova írja a cikket.És képzeljétek, elõttem volt egy másik bejelentõ is, aki ugyancsak ló témában tett bejelentést (azt hitték, hogy megint az a valaki hívta õket). Ezek szerint vannak megmozdulások! Kíváncsi lennék mennyi az összes bejelentés és abból mennyi az, aminek pozitív hatása lesz! Van egy sanda gyanum hogy alacsony az arány... :(

#89 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 19:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Az ember azt hinné, attól hogy eszköz az a ló; még megbecsülik. Hiszen, ha nem lenne, húzhatnák maguk a szekeret. De ezek szerint mégse mindenhol... :( [/QUOTE]Ezen az országrészen sokfelé jártam már. Az én városom egy fejlõdõ kisváros, de sok ember a földmûveléssel foglalkozik. Náluk már másabb a helyzet, nem úgy, mint a fentebb említett tanyákon. Itt már szégyennek számít az, ha valakinek sovány a lova. De a lovaknak csak ennyitõl jobb a soruk, másban nem. A többi rosszat itt is mind megkapják (indokolatlan verés, lehajszolás). Tanúja voltam egyszer egy olyannak is, hogy a ló a fáradtságtól kidõlt a szekérbõl. A gazdája vagy 15 percen keresztül suhintotta az ostorral, verte, kiabált vele, hogy felálljon. Nem bírt. Az meg mindennapos dolog, hogy sántán is dolgoztatják a lovat, és nyugodt szívvel befogják.És engem szoktak általában hülyének nézni, ha nem bántom a lovat, amikor véletlenül megbotlik, vagy hogy karámban tartom, stb.Azt tudom mondani, hogy vannak azért kivételek. Van olyan, aki megbecsüli az eszköznek tekintett lovát, és mindent megad neki, de ez szerintem csak olyan 5, maximum 10%.

#90 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 20:35

No igen, tudni kell, mi mire való. Aki csak a földjén dolgoztatja a lovát, annak télen áll az állatja, tavasszal lesántul, nyárra elpusztul. (Nem ritka eset!!) Tudom, hogy lovas fórum, de csakazéris a csacsival jövök má' megin'! Elsõ oldalon is írtam róla. Nagyon beválik a gazdájának, mert bírja azt, amit egy kicsi ló, nagyon szívós, igénytelen, és nem lesz baja, ha áll esetleg valamiért. Ha nem feltételn kell a lúú, akkor kérdem én, minek tartani, hagyni, hogy szenvedjen?? Azér, hogy fölvágjanak vele???!! Sok baromarcú! :mad:

#91 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 20. - 20:53

bocsi, hogy kicsit off, de leginkább ide passzol. a Startlap Aproban megjelent egy hirdetés, lovat kell menteni:Kínál::Állat dátum: 2003-05-19 18:47 MENTSETEK MEG EGY 1 HÓNAPOS SÁRGA CSÕDÖRCSIKÓT A VÁGÓHÍDTÓL!!!NEM KEL FEL A BOXBAN EZÉRT AKARJÁK ELVINNI!!LÓBARÁTOK SEGÍTSETEK!!!!VÁGÓÁRON ADHATJÁK!!PEDIG MEG LEHETNE MENTENI CSAK NEM KÉPESEK ÁLLATORVOST HÍVNI!!! Feladó:: LeaE-mail:: Üzenet küldése! URL:: Ár:: Nincs megadvaTelefon:: Megye:: VeszprémHelység:: a feladó nem adott meg elérhetõségi adatokat magáról, csak a startlapon keresztül lehet e-mailt küldeni neki.

#92 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 21. - 20:01

Ha valaki felvette már a kapcsolatot az illetõvel, aki a kiscsikót próbálja megmenteni, légyszi küldjön nekem emailt a bonny22@freemail.hu címre, de legjobb az lenne, ha telefonon beszélnénk, (20/337-06-13), mert az egyik barátom megvenné a kiscsikót! Nekem még nem sikerült kapcsolatba lépni a hirdetés feladójával.Remélem, még nem késõ, és tudunk segíteni.

#93 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 22. - 10:31

Írtál annak a bizonyos Leának emailt? És nem válaszol?Én drukkolok nektek! Az tök jó, ha meg tudtok menteni egy kiscsikót! Reméljük egészséges! Posted Image

#94 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 18:11

Mi újság?Elvesztetek!Képzeljétek még mielött megtaláltam volna a fórumot Összevesztem egy cigánnyal az utcán,mert egy kicsi Wels ponyt fogott egy lovaskocsi elé.Azóta azt keresem és nem lelem pedig már tudom mit tehetnék ellene.Ez ám a kicseszés velünk paci-fistákkal nem? Várom a híreket!Fehér kereszt?Kiscsikó? Csh

#95 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 8:30

Szia!Sajna, semmi fejlemény... Azóta nem jelentkezett a Fehérkereszt. Lehet, hogy fel kéne hívnom õket megint? Vagy beletörõdni a tehetetlenségbe... :confused: Tényleg! Mi lett a kiscsikóval?

#96 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 9:28

Szerintem nyugodtan hívd õket fel.Kicsit kellemetlen neked, mert olyan érzés mintha zaklatnád õket, nekik talán jó érzés, hogy nem csak valaki bejelentett valamit, hanem érdekli a folytatás is.

#97 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 8:50

Kedves Pacifisták! Kaptam választ egy érdeklõdõ emailemre az állatvédõktõl! Tyúklépés-II. Egy önkéntesük megerõsítette az állításomat, most anyagot gyûjtenek és csak elég bizonyítékkal fordulnak a jegyzõhöz.Lassan, de biztosan haladunk elõre!Üdv!

#98 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 11. - 14:07

Hurrááá!

#99 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 16. - 20:17

Sziasztok! A 06.02-dikai hozzászólásomhoz.Sajna Õ rasszizmus ide vagy oda,tényleg az volt.De van a környéken egy ugyancsak Roma család,akik elött kalapot le.A lovuk hatalmas,dundi,ragyog,nyugis és nincs istáló szaga.Hát van pfújj és van rendi ember e föld kerekén.

#100 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 19. - 11:10

Anyaggyûjtésben Ti is segíthettek szerintem. Egy-két fotó, információk a szomszédoktól, stb. Csak vigyázzatok magatokra!

#101 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 8:43

Nem lovakkal kapcsolatos ugyan, de hallottátok ugye a Fadd-Domboriban történt kutyakínzást? :mad:

#102 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 9:01

Igen. Nagyon durva! Be kellett fognom a fülem amikor a hírekben 2x, 3x,... mondták már be, egyszerûen nem bírtam hallgatni! :( Tudod mit csinálnék az állatkínzókkal, a perverzekkel és azokkal akik gyerekeket, nõket erõszakolnak meg?Egy pisztollyal szanaszét lõném a nemiszervét!!! :mad: Enyhébb változat: 10x teljes erõbõl belerúgnék, ugyanazon a helyen.De a legjobb lenne, ha ilyen emberek nem élnének!

#103 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 11:37

Errõl a témáról [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas/ubb/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=3;t=000148;p=1#000024"]itt beszélgettünk.[/url]

#104 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 11:57

Nem ismerem a szabályokat, de ha nem gond, hogy itt is beszélünk róla: itt található egy cikk képekkel:[url="http://"http://index.hu/tech/kornyezet/kutya0626/"]http://index.hu/tech/kornyezet/kutya0626/[/url]A mi lovas állatkínzós témáink eltörpülnek e mellett.

#105 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 12:03

Vgigi, pont azért linkeltem be az oldalt, mert ott nem gond, ha beszélünk róla, mert az a Háziállatos fórum, ez viszont itt a Lovas. ;) Inkább linkeld be ezt a cikket is oda, és akkor minden, és mindenki véleménye egy helyen lesz.

#106 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 12:24

Én meg sem merem nézni azt a cikket, bocsi... :(

#107 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 14:24

Én is hallottam arról a szerencsétlen kutyáról, de nem voltam képes végignézni a híreket...Bocsi, h ezt nem ide kellett volna írnom...

#108 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 9:54

Képzeljétek!...Megvan?Akiről íram júniusban,a minap láttam a villcsiről az Üllőin.Kissebre cserélve a kocsi,és tápláltabb a Pony.Elcsodálkozás!Mire képes egy kiadós rikácsolós hiszti!?

#109 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 22. - 10:19

Reméljük tartós a változás és nem csak látszólagos! Posted Image

#110 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 19:47

Szia Drága Csuti! És mindenki más!Közhirré tétetik 1 szerintem igazán remek Fejlemény!Az állatkertnél de nálam is lehet aláírni és gyüjtõ lapot beszerezni.Hogy mire?Hát arra,hogy az állatkinzás fogalma a szabálysértés kategóriából a büncselekmény szintre léphessen elõ a parlamenti ülésezések eredményeként.Ahoz kell a nagyonõrûlt sok aláírás,hogy a honatyák áttûzzék a faliújságról a napirendre.Szóval én veszett aláírásgyüjtõ lettem a Pszichó-val.Írjatok alá ti is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#111 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 20:34

idézet:
Eredeti szerzõ: csutihubi: Mi újság?Elvesztetek!Képzeljétek még mielött megtaláltam volna a fórumot Összevesztem egy cigánnyal az utcán,mert egy kicsi Wels ponyt fogott egy lovaskocsi elé.Azóta azt keresem és nem lelem pedig már tudom mit tehetnék ellene.Ez ám a kicseszés velünk paci-fistákkal nem? Várom a híreket!Fehér kereszt?Kiscsikó? Csh [/QUOTE]Én is majdnem hasoló dolgot csináltam a múltkor.Szintén nemzetiségi emberke, a kocsiban meg egy max másfél éves csikó.Próbálta húzni a kocsit, amit egyébként kifejlett lóból is KETTÕnek kellett volna húznia. Az *...* ember meg még tépte is a száját. Oda akartam menni hisztizni, de a másik oldalon volt és már jött a villamos.Ezután nem láttam hiába kerestem.

#112 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 20:35

Amúgy mi van a sárga méncsikóval?

#113 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 21:58

[url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=3;t=000150"]Több info az aláírásgyûjtésrõl.[/url]

#114 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 1. - 8:25

idézet:
Eredeti szerzõ: silvanus: bocsi, hogy kicsit off, de leginkább ide passzol. a Startlap Aproban megjelent egy hirdetés, lovat kell menteni:Kínál::Állat dátum: 2003-05-19 18:47 MENTSETEK MEG EGY 1 HÓNAPOS SÁRGA CSÕDÖRCSIKÓT A VÁGÓHÍDTÓL!!!NEM KEL FEL A BOXBAN EZÉRT AKARJÁK ELVINNI!!LÓBARÁTOK SEGÍTSETEK!!!!VÁGÓÁRON ADHATJÁK!!PEDIG MEG LEHETNE MENTENI CSAK NEM KÉPESEK ÁLLATORVOST HÍVNI!!! Feladó:: LeaE-mail:: Üzenet küldése! URL:: Ár:: Nincs megadvaTelefon:: Megye:: VeszprémHelység:: a feladó nem adott meg elérhetõségi adatokat magáról, csak a startlapon keresztül lehet e-mailt küldeni neki. [/QUOTE]Figyeljetek csak!Ez a Lea nevü valaki folyamatosan hírdet valami lovat (jellemzõen MENTSETEK MEG EGY... szöveggel) a Startlap Apróban... Ha valaki beszélt már vele jelezze, szemetszúrt a dolog, jó lenne tudni róla többet.

#115 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 1. - 10:21

Eva!Az index fórumára írta ez a lány, ahol szintén foglalkoztak ezzel, hogy ezeket a lovakat egy lovardából akarják vágóba küldeni (vagy turistalovagoltatós, és õsszel, vagy már most, mert megszûnik... ha ugyanerrõl beszélt Apró Rém, akkor az utóbbi). Az õ figyelmét meg a közelében lakó barátnõje hívta fel rá, és ennyit tud tenni az ügy érdekében, hogy hirdeti folyamatosan.

#116 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 1. - 11:18

Minden ilyet õ tesz fel a netre a megyében??? Ha keresgélsz hónapokig visszamenve is találsz az õ nevével megjelenõ hírdetést. Talán nem ártana felvenni vele a kapcsolatot és akkor tudnánk segíteni (bevallom én nem böngészem az apróhírdetéseket). Egyeszüen furcsállom.

#117 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 1. - 20:55

Én ennyit tudok, ha téged jobban érdekel, esetleg írj neki az indexen, ebbe a topikba írt pár hozzászólással ezelõtt: [url="http://"http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9090271&uq=136"]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9090271&uq=136[/url]

#118 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 15:20

Csutihubi!Nem tudod hol lehet aláírni Dunaújvárosban? :confused: Ez a minimum...

#119 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 19. - 16:37

Csuti!Szörnyen restellem,de nem tudom.Az állatkert viszont tuti.Tudod,csak egyszer szabad aláírni.(hülye vagyok!hát persze,hogy tudod!)

#120 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 19. - 16:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Csutihubi!Nem tudod hol lehet aláírni Dunaújvárosban? :confused: Ez a minimum... [/QUOTE]Szerintem az állatorvosoknál..talán.Vagy, ha van ott menhely, akkor ott.